Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Fedora Linux

Hozzászólások

(#2001) morvo válasza csendes (#2000) üzenetére


morvo
csendes tag

kártya.jpg
front.jpg
back.jpg

Az AP és a gép között max 1 méter van. Tehát ha elrontanám a kártyán a csatlakozót akkor is fel kellene másznia, vagy rosszul tudom?
Scan-nél megtalálja az AP-t.

Mindenki amatőr ként kezdi. ''Szerintem'' Ezért kérlek SEGÍTS

(#2002) csendes válasza morvo (#2001) üzenetére


csendes
őstag

Itt [link] azt írják, hogy ha rosszra teszed, akkor talán egyáltalán nincs jel. "Use the inside connector for non-diversity antenna systems". De ha scan-nél megtalálja, akkor tényleg próbáld ki Network Manager-rel. Legalább kiderül, hogy mennyi ideig van fent, milyen gyakran szakad.

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#2003) morvo válasza csendes (#2002) üzenetére


morvo
csendes tag

Sajnos a másik csatlakozónál is ugyan ez a helyzet.
Network-manager meg ha jól tudom shell aatt nincs.
Mert ugye én nem tettem fel semmi grafikus felületet.

Mindenki amatőr ként kezdi. ''Szerintem'' Ezért kérlek SEGÍTS

(#2004) cigam válasza csendes (#2002) üzenetére


cigam
félisten

[link] Ez alapján pikk-pakk belőhető

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2005) csendes válasza morvo (#2003) üzenetére


csendes
őstag

Bocs, szerintem eredetileg jó csatlakozón volt az antenna :U . Grafikus felület nélkül próbáld követni ezt: [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#2006) rokefeller válasza morvo (#2003) üzenetére


rokefeller
senior tag

Fedora 13-ban lesz NetworkManager CLI, ezenkívül a wicd-nek is van karakteres felülete, egy próbát talán megér. De akár egy openbox, tint2, nm-applet trió is sikeres lehet, egy egyszerű xinitrc-vel, amíg beállítod

A télapó nem a régi már...

(#2007) ntomka


ntomka
nagyúr

Jól látom, hogy az új T-Mobile reklámban, amiben 3 csaj és egy srác kiülnek netezni, az egyik csaj az elején KDE-s Fedorat használ? :U

ツ Headphones on - World off

(#2008) Vladi válasza ntomka (#2007) üzenetére


Vladi
nagyúr

nem láttam még. Nincs fenn túbon?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2009) ntomka válasza Vladi (#2008) üzenetére


ntomka
nagyúr

De.

ツ Headphones on - World off

(#2010) Vladi válasza ntomka (#2009) üzenetére


Vladi
nagyúr

Elképzelhető, eléggé hasonlít a design.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2011) ntomka válasza Vladi (#2010) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nekem a háttér rémlik onnan. Nagyon Fedora-s. :) Én vagyok túl kocka, hogy ezt észrevegyem? :DDD

ツ Headphones on - World off

(#2012) cigam válasza ntomka (#2011) üzenetére


cigam
félisten

Sztem egy álcázott macbook pro. Legalábbis amikor bedugja a modemet, akkor az a gép nagyon hasonlít rá.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2013) Vladi válasza cigam (#2012) üzenetére


Vladi
nagyúr

Simán felmegy rá a fedora. :DD

Más: fglrx! radeonhd vs fglrx teszt a láthatáron. :K

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2014) cigam válasza Vladi (#2013) üzenetére


cigam
félisten

Mondjuk ezt sose értettem. Adott egy zseniális rendszer (OSX), adott hw-hez hangolva, és mégis lecserélik rajta az oprendszert.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2015) Vladi válasza cigam (#2014) üzenetére


Vladi
nagyúr

Hát mert jó a hardver de kell valami jobb rendszer rá. :D

Mondjuk, teszem azt nyernék tombolán egy meket, simán menne rá a fedora. :C

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2016) ntomka válasza Vladi (#2015) üzenetére


ntomka
nagyúr

:DDD ;] :C

ツ Headphones on - World off

(#2017) cigam válasza Vladi (#2015) üzenetére


cigam
félisten

:Y

(3 évig nyomtam macbook-al, és most 1 mini-re gyűjtök, de nem azért hogy Fedora-t pakoljak rá)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2018) rokefeller válasza cigam (#2014) üzenetére


rokefeller
senior tag

Simán elképzelhetőnek tartom hogy a reklám megy minden T országban, és valahol jogi problémákat okoz, ha látszik a mekség... filmekben is előfordul hogy linux van a gépeken, de a legjobb hogy asszem van külön movie os. Olyan ami minden billentyűleütésnél csipog, és bármit gépelsz, a helyes passwördöt írja be a megfelelő mezőbe :-)

A télapó nem a régi már...

(#2019) Vladi válasza rokefeller (#2018) üzenetére


Vladi
nagyúr

Igen, ez filmekben gyakori. Ott elvileg nem mutathat os terméket, ezért gyakran valamilyen semleges kde téma köszön vissza. :)

Anno az x-akákban viszont szépen lehetett látni a norton commandert. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2020) #16820480


#16820480
törölt tag

lehet, hogy hülye kérdés, de ha ki akarok próbálni egy fedorát, akkor ott fel lehet használni az ubuntu-ból hozott /home könyvtárat? vagy a két rendszer más struktúrát használ, és inkább nem?

(#2021) Vladi válasza #16820480 (#2020) üzenetére


Vladi
nagyúr

Elvileg fel lehet használni, akár párhuzamosan is.

Hajrá amúgy. :C

Elvileg live CD-vel is meg lehet nézni, hogy jól megy -e, ha van kedved hekkelni. Az viszont biztos különbözik, hogy a 2 rendszer más user id-t ad. Fedora 500-al kezdi, ubuntu meg 1000-el, bár elvileg ennek nem kellene, hogy gondot okozzon.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2022) #16820480 válasza Vladi (#2021) üzenetére


#16820480
törölt tag

szerintem elsőre megpróbálom úgy, hogy a vinyó végéből lecsípek egy pár gigát neki, aztán ott ellessz /home-ostul, és ha bejön, akkor bekerülhet elsődlegesnek. már régóta piszkálja a csőrömet, csak valahogy sosem tudtam rászánni magam.
tudsz amúgy valami ismertetőt adni újabb kiadáshoz? az utolsó, amit láttam logouton az még a hetes, dehát azóta lefoly némi olajfolt a Dunán :D
illetve olyan kérdésem van, hogy Ubuntunál feltettem néhány PPA-s repót, hogy a legfrissebb csomagokat kapjam (pidgin, chromium, stb), ilyesmi van Fedora alá is?

(#2023) Vladi válasza #16820480 (#2022) üzenetére


Vladi
nagyúr

"tudsz amúgy valami ismertetőt adni újabb kiadáshoz? "

fedoraprojectes doksik. Többnyire angol. Magyarul kevés van sajna.

"az utolsó, amit láttam logouton az még a hetes, dehát azóta lefoly némi olajfolt a Dunán"
Régi szép blogoutolós idők. Hüpp hüpp. :D

"hogy Ubuntunál feltettem néhány PPA-s repót"
Azt nem tudom mire jó. Itt nagyon frissek a cuccok, néha túlságosan is. Kezdetben testing, vagy rawhide repót eszedbe se jusson engedélyezni. :)

rpmfusion viszont kell majd. Ebben vannak a nonfree cuccok. kodek és driver főleg, de van benne smplayer ilyenek.

Majd látjuk mennyire bírod a kiképzést. :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2024) #16820480 válasza Vladi (#2023) üzenetére


#16820480
törölt tag

hmm, hát ezt átolvasgatom, elég sok dolog le van írva, eléggé részletekbe menően, kicsit el is lehet veszni benne, annyi a dokumentáció, ahogy elnézem.

mondjuk igazából szerintem a szemléletét kéne megérteni, mert az a baj, hogy még mindig nem látom át, hogy milyen különbségek vannak az egyes disztrók közt, és miért jó vagy éppen rossz valamelyiket választani.

a PPA-s repókban van általában a "cutting edge technology" :D tehát péládul a chromium daily buildeket innen frissíti nekem magától, meg általában már bétaként felkerülnek cuccok (pidginnél is hónapokat, vagy néha egész új kiadást kell várni, mire friss verzió felkerül a zubuntus alap repókba). illetve ugye vannak ilyen projektek, amik nem kerülnek (még?) bele, mint péládul a unetbootin.

igazából az az egyik, ami idegesít az Ubiban, de nagyon, hogy nem rolling update rendszerű, tehát viszonylag ritkán kerülnek bele frissítések (általában csak fél évente, az újabb kiadásnál). ezért is használom a PPA-s repókat. szóval gondoltam ki kéne valamit próbálni valami újat is. mondjuk lehet, hogy megvárom akkor már a 13-at, addig meg olvasgatok kicsit róla, hogy jobban képben legyek.

[ Szerkesztve ]

(#2025) cigam válasza #16820480 (#2024) üzenetére


cigam
félisten

Sztem egy stabil kiadás jobb mint a legfrissebb, de te tudod.
Miért nem eleve egy "rollingos" distribet keresel magadnak, pl. a gentoo alapu Sabayon elég csinosra sikerült.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2026) ntomka válasza #16820480 (#2024) üzenetére


ntomka
nagyúr

"igazából az az egyik, ami idegesít az Ubiban, de nagyon, hogy nem rolling update rendszerű, tehát viszonylag ritkán kerülnek bele frissítések"

+1

(#2025) cigam: Nem feltétlenül. Pl. ha 3.5.x helyett friss 3.6.x firefoxot akartál (9.04, 9.10) úgy, hogy repóból frissüljön, akkor úgy kellett felerőszakolni. Cserébe nem használta a fonthintinget, tehát full csúnyák voltak benne a betűk. És egy böngészőből, főleg FF-nél, ki ne használná szívesebben az újat? Már csak biztonság miatt is. Ez csak egy példa.
Tehát a friss nem mindig jobb, ez igaz, de azok hozzák a biztonsági frissítéseket is. Az ubuntu meg (sajnos) azt vallja, ha van egy verziószám váltás, akkor mindjárt nem veszi fel a tárolójába a programot.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#2027) #16820480 válasza cigam (#2025) üzenetére


#16820480
törölt tag

volt olyan, amikor pidginnél gondok voltak a protokollal, és nem engedett fellépni msn-re. ezt megjavították 1-2 nap alatt a fejlesztők, de ilyenkor a hivatalos ubis repóba csak hetekkel később kerül fel, ráadásul mivel ott ez verzióváltással járt, így azt hiszem egyáltalán nem. akkor mondjuk forrásból feltettem, működött, de kényelmesebb repóból dolgozni, mert frissüül magától, könnyebb kezelni. de például jól mondja ntomka a böngészős példát is. van sok program, amiből jó a frisset használni.
a sabayon-ról nem tudok sokat, meg a gentoo-ról sem, majd megnézem. elvileg a mint linux is ilyen rolling frissítéses ubuntu lenne, de sajna voltak vele gondjaim, mert bizonyos 3rd party tárolókat nem akart rendesen kezelni. hiába adtam meg a 8-as verziónak, hogy használjon karmic-os repót, nem tudta kezelni a gpg kulcsot, és nem engedett telepíteni belőle.

(#2028) Vladi válasza #16820480 (#2027) üzenetére


Vladi
nagyúr

Mondjuk én is 12-t javasolnék így elsőre. A programok elég hamar frissülnek, ilyen gond esetén update-testing repóból tudod frissíteni.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2029) #16820480 válasza Vladi (#2028) üzenetére


#16820480
törölt tag

ennyire vad ötlet fedorából feltenni az új verziót? csak nem robban atomjaira a gépem tőle. mondjuk napokon belül lesz új laptopom elvileg, majd inkább arra akarok ilyenkkel kísérletezni, akkor úgyis kell majd bizgetni a vinyót.

(#2030) rokefeller válasza #16820480 (#2029) üzenetére


rokefeller
senior tag

Nem vad ötlet, kifejezetten stabil már, de ettől még nagyon idegesítő tud lenni ha mondjuk egyik napról a másikra nem bootol a géped, vagy lehal az X, ilyenek.

A télapó nem a régi már...

(#2031) #16820480 válasza rokefeller (#2030) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, valóban idegesítő, de ilyet az ubi alfája is csinált néha... az utóbbi 1-1,5 évben általában alpha3-tól használom éles rendszerként az ubikat, annál csak nem rosszabb :)

(#2032) rokefeller válasza #16820480 (#2031) üzenetére


rokefeller
senior tag

Szinte biztosan nem :-)

Egy munkatársam basztat mindig hogy szar a fedóra, bezzeg az ubi milyen jó, de ez a fedóra, instabil, csak a szívás van vele... persze ő is alpha 3-tól használja mindig az ubikat, kb 6-szor néztem végig ahogy modeseteket berhel az ati kártyához, dehát az alpha, véglegesre kijavítják... ja :-)

A télapó nem a régi már...

(#2033) #16820480 válasza rokefeller (#2032) üzenetére


#16820480
törölt tag

nekem mondjuk nem voltak annyira gondjaim az alphákkal sem ubinál. néha volt olyan, hogy új kernel vagy nvidia driver esetén nem volt X, de mondjuk legutóbb azért, mert elbasztak egy csomagot, ami felkerült a tárolókba, pár órán belül javították.
mondjuk majd egy T410-en kellene jól teljesíŧenie, semmi extra igény nincs, alap intel hd vga, meg ilyenek. az csak hab a tortán, ha megy a webkamera, bt, meg a többi extra.
ezeknek a disztróknak mennyire más a hardvertámogatásuk? elvileg a meghajtók többsége úgy tudom kernelbe van fordítva, szóval ha ugyanazt a kernelt használják, akkor ebben meg kéne egyezniük, nem? vagy abba is belenyúlnak az egyes fejlesztőcsapatok? ahogy elnéztem a fedore honlapján eddig a dokumentációt, igazából nincs olyan észvesztő nagy különbség a felszínen: ugyanazok az alapcsomagok nagyjából (gnome desktop csomagjai), csak mondjuk más a csomagkezelő szolgáltatás...

(#2034) kovaax válasza #16820480 (#2033) üzenetére


kovaax
őstag

Nekem Ubi 9.10, 10.04 alatt és Fedora 12 alatt is fagyik az X, szal az intel vidijót ugyanúgy támogatják...

-=- There's no place like /home -=-

(#2035) rokefeller válasza #16820480 (#2033) üzenetére


rokefeller
senior tag

Jól látod, de nagy különbség van a nem open source driverek kezelésénél. Gyári Nvidia meg ATI driver nincs a fedora alap tárolóiban. MP3 támogatás sincs. Ezen szoktak rugózni, mert nem akarják elfogadni hogy ennek a disztrónak alap tétele hogy csak free és open source cucc kerül be a disztróba. És mert nem akarják elfogadni azt hogy van egy rpmfusion nevű repo, amit kb minden épeszű ember az első percben engedélyez, és onnantól megkapja az összes nem free cuccot ugyanúgy. Nekem próbálták elmagyarázni párszor hogy nekem tulajdonképpen rossz, hogy nem a szoftverforrások beállítópaneljének egy fülében lévő pipát kell behúzni, hanem feltenni egy rpm-et. Egyébként újabb kernelt kapsz a fedorával, és egymáshoz alapból illő intel driver, X, meg kernel stack-et. Nem annyira jellemző hogy össze vissza backportolnak dolgokat.

A télapó nem a régi már...

(#2036) rokefeller válasza kovaax (#2034) üzenetére


rokefeller
senior tag

Nekem viszont nem fagy, kolléga lucidján viszont villódzik állandóan.

A télapó nem a régi már...

(#2037) #16820480 válasza kovaax (#2034) üzenetére


#16820480
törölt tag

most még nvidiám van (ez tökéletes, talán a legjobb támogatottsága van linux alatt), a szüleim gépében levő gma950 az 9.10 alatt annyira fagyott, hogy az X se indult el vele, de 10.04 alatt jól megy.

rokefeller: akkor azt hiszem olyan hatalmas meglepetés nem fog talán érni. illetve pár parancsot meg kell szokni (yum...stb), meg az emelt jogosultságok kezelését, meg ilyesmi.
alapvetően akkor csak ebben különböznek a disztrók, hogy több-kevesebb eltérés van az alapértelmezett csomagokban?
illetve jól veszem ki, hogy a csomagok nagy részét a Red Hat csapat fejleszti (és ezért hamarabb jelennek meg náluk az újdonságok)? nézegettem közben, hogy amiket használok, azoknál lesznek-e csomagok Fedora alá is, és eddig többnyire úgy láttam, hogy minden megvan szerencsére.

(#2038) Vladi


Vladi
nagyúr

Na azért elijeszteni nem kell... :))

(#2031) sheratan:

Esetleg már most megpróbálkozhatsz egy 13 bétával akkor. :D
Nekem amúgy t40-em van, igaz régi, de semmi gond a fedorával rajta.

(#2033) sheratan:

De a kernel az más. Az x is. Itt általában a legújabb stailt kapod.
A csomagkezelés az másabb kicsit. Csak halkan jegyzem meg, hogy a yum pluginekkel olyan dolgokat tud, amitől aptget után állad fog leesni, de psszt. :))

(#2037) sheratan:

Lesz elég csomagod ne aggódj, nem egy falusi kis disztróról beszélünk. :DD
Hogy a RH fejleszt? Hát jah. Valójában az opensoruce 60%-t ők biztosítják, de ez is pssz. :D

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2039) kovaax válasza rokefeller (#2036) üzenetére


kovaax
őstag

Milyen csippszeted van? Nekem 845 GE. Meg melyik Fedora?

-=- There's no place like /home -=-

(#2040) rokefeller válasza #16820480 (#2037) üzenetére


rokefeller
senior tag

Ja elég sok fedora fejlesztő konkrétan red-hat vagy intel alkalmazott.
Az alap csomagok egyébként megvannak. Sok új projektnél van sajnos az hogy csak ubuntu-s ppa vagy deb van belőle, viszont fordított esetben, sok gyári szoftver pl csak rpm-ben van meg.
A csomagkezelőt kell megszokni, a sebességét eleinte nem fogod szeretni, mert az apt-hoz képest sokkal lassabbnak látszik. De teljesen használható.
A GMA950 elvileg tök jól kellene hogy menjen, legalábbis nekem mindig szépen muzsikált.
Ja meg nincs default sudo, én mondjuk nem is szerintem, de gondolom nem egy rakétatudomány beállítani.

A télapó nem a régi már...

(#2041) rokefeller válasza kovaax (#2039) üzenetére


rokefeller
senior tag

Nekem 965GM (intel x3100), F12, 2.9.1-es intel driver van fenn. Próbáltam F13-mal is, a live béta szépen ment órákig. Elvileg abban újabb a driver, lehet az neked is megoldást jelentene.

A télapó nem a régi már...

(#2042) kovaax válasza rokefeller (#2041) üzenetére


kovaax
őstag

Egyelőre az új Ubival játszok, a release notesban megadott workaround úgy tűnik működik. Csak más gondok is vannak vele (thunar bugzik pl.). Szal megvárom a stabil kiadást, mondjuk addig lehet lesz egy nvidia-s kártya is a gépembe...

-=- There's no place like /home -=-

(#2043) rokefeller válasza Vladi (#2038) üzenetére


rokefeller
senior tag

Igen, a yum vicces, mert alapból ugye lassúnak tartják, ami elég felemás, mert a yum alapértelmezetten frissíti időközönként a cache-ét, az én kis debianos gépemen az apt-cache update & apt-get install akármi nem sokkal gyorsabb mint egy sima yum install... Emellett a presto (delta package, nem az egészet tölti le csak változást, egy openoffice frissítés 200 mega helyett sokszor csak 5-10) és a fastestmirror (automatikusan a leggyorsabb mirror), de a legjobb hogy van yum downgrade, egyszerűen, függőségekkel, és yum history-val tranzakció rollback.

A red hat mint fejlesztő meg:
[link]
[link]

A télapó nem a régi már...

(#2044) #16820480 válasza Vladi (#2038) üzenetére


#16820480
törölt tag

azért szerintem ennél több kell, hogy elijesszen. az eddig olvasottak alapján sokkal megrázóbb élmény volt annó a vistáról váltás, amikor 3 estén át próbáltam hangot és egyéb hasznos perifériákat életre kelteni a kis genyó gibbon alatt. azóta azért sokat javult a helyzet. ubuntut már-már unalmas használni, ha nem valami szutyok konfigja van az embernek, mert "just works". ezért is fárasztom magam az alpha kiadásokkal néha :))

és amúgy 13 bétát szedtem le, de pssszt :) majd megnézem egyelőre live-ban, mert most nincs hely hova feltenni (illetve nincs kedvem vinyót csavarozni a laptopban).

majd meglátjuk a csomagkezelést. igzaából az apt-get esetében is inkább az alap dolgokra használom, de néha kényelmesebb beírni egy sort, mint tökölni a synaptic-ban a kattintgatással. viszont maga a csomagkezelő az alap. amíg nem csinálnak valami hasonlót win alá, addig biztos, hogy a közelébe sem megyek... apropó, jól néztem, hogy gentoo alá nincs ilyen értelmeben vett csomagkezelő, hanem amit telepítessz, azt forrásból forgatod? vagy én olvastam valamit félre?

(#2045) #16820480 válasza rokefeller (#2040) üzenetére


#16820480
törölt tag

ja, a szóleimnek nem hiszem, hogy feltenném a fedorát, nekik elég egyelőre az ubi :D
nekem meg majd az új gépben egy intel 5700mhd lesz, az mondjuk elég új cucc, de szerintem kéne támogassa. ahogy olvastam, a 10.04-es ubi alatt már megy rendesen. mondjuk kíváncsi vagyok, hogy be lehet-e lőni alá hardveres hd gyorsítást.

(#2046) ntomka válasza Vladi (#2038) üzenetére


ntomka
nagyúr

A csomagkezelés az másabb kicsit. Csak halkan jegyzem meg, hogy a yum pluginekkel olyan dolgokat tud, amitől aptget után állad fog leesni, de psszt.

Az biztos. Tavaly ilyenkor nagy fedoras voltam, de megcsapott az ubuntu féle "just works" szele, hogy akármerre megyek, van deb csomag. :))

Viszont szívesen kísérleteznék vele újra, mert jó tapasztalataim voltak vele (a csomagkezelés miatt is, hisz lassú nethez jobban illeszkedik a fedora :) ), csak nemtom az ati mobility hd5470-et kezelné-e ahogy illik, ugyanis valahol olvastam, hogy a canonical és az amd között van egy driver fejlesztési megállapodás, így lehet az, hogy a kártyámhoz repóból húzza a friss támogatós drivert, az amd honlapon pedig a legújabb 10.4 catalyst sem támogatja hivatalosan. :(((
De ha meggyőzöl róla, hogy fog menni... :))

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#2047) Vladi válasza ntomka (#2046) üzenetére


Vladi
nagyúr

Fog menni. Egy szép napon. Elég meggyőző? :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2048) ntomka válasza Vladi (#2047) üzenetére


ntomka
nagyúr

:DDD :R :C Akkor marad az ubi. :U

ツ Headphones on - World off

(#2049) Vladi válasza ntomka (#2048) üzenetére


Vladi
nagyúr

link hát e még elég vörös az evörgrín oszlopban. Én meg az fglrx-et nem nagyon ajánlom senkinek. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2050) ntomka válasza Vladi (#2049) üzenetére


ntomka
nagyúr

Sorry, mi is az az evergreen? :U
Itt úgy látom igyekeznek a 13-ba megfelelő ati támogatást betenni, de az egyik tester szerint, aki pont az én típusommal is nézte, nagyon nem megy neki. :(

Egyébként mi nem jó az fglrx-szel? Nekem most ubin muzsikál, minden megy vele pöpecül. :) (Meg kell mondjam, kellemes csalódás, mert nagyon nem bíztam az atiban (persze most sem bízok, de legalább ubin kipipálva a támogatás :D ).)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Fedora Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.