Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Fedora Linux

Hozzászólások

(#5901) Vladi válasza Neil Watts (#5899) üzenetére


Vladi
nagyúr

1. Igen, ideje volt, hogy benőjön a fejed lágy.
2. Az egy erőmű, hasítani fog vele.

(#5900) BoB:

el7 hibrid ilyen szempontból, ha nagyon akar akkor inetdézhet. A többi: jah.

Egyébként a 8-ban elvben már nem lesz csak systemd.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5902) Neil Watts válasza Vladi (#5901) üzenetére


Neil Watts
veterán

Koszi!

Amugy ha esetleg probat szeretnek tenni a KDE-vel akkor is jo valsztas a Fedora, vagy van ahhoz jobban osszecsiszolt disztro is?

Udv. core2

(#5903) qwertly válasza BoB (#5900) üzenetére


qwertly
addikt

Nem tudom mi van,de mégis kevés a
-systemctl disable mariadb
-systemctl disable httpd
parancsok mert kipróbáltam és a xampp grafikus felülettel indítva nem ment mariadb sem a httpd csak ha lefuttattam a fenti parancsokat.És minden indításkor kellet,ezért akartam valahogy bedrótozni,hogy automatikusan lefusson a fenti script.

(#5904) Vladi válasza Neil Watts (#5902) üzenetére


Vladi
nagyúr

Próbáld ki. Elvileg össze van rakva rendesen minden felületre: spinek.
Ha mégse, akkor jön az opensuse.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5905) qwertly válasza Vladi (#5898) üzenetére


qwertly
addikt

Általában segítőkészek.De előfordul,hogy lepattintják a dolgot.avval,hogy külső forrásból telepítek így ők ahhoz nem tudnak támogatást nyújtani.De unalmamban teszek fel így alkalmazásokat.

(#5906) Vladi válasza qwertly (#5905) üzenetére


Vladi
nagyúr

3rd party appokért minden el és variánsánál le fognak pattintani, ez alap mentalitás.
Max a közösségtől kapsz ilyen kérdésekre választ.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5907) qwertly válasza Vladi (#5906) üzenetére


qwertly
addikt

Hát ezért fordulok ide :R és hálás is vagyok itt a közösségnek,és azoknak a személyeknek akik végül is életbe tartják itt fórumot :R

(#5908) BoB válasza qwertly (#5903) üzenetére


BoB
veterán

Megint az van hogy fogalmam sincs mi van itt.
Mert ezekkel a parancsokkal leállítod és letiltod. De te meg azt akarod hogy fusson. Ráadásul azt sem tudod ezek mit csinálnak. Érti már a fene ezt a kócerájt.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#5909) csendes válasza qwertly (#5903) üzenetére


csendes
őstag

Gondolom, hogy úgy értetted, hogy mégis ment a mariadb és a httpd, vagy hogyan? :F
A systemctl disable-t root-ként kell kiadni.
Ha újraindítás után mégis elindul, akkor érdemes ellenőrizni, hogy nem indítja-e el valamelyik másik service, mint függőséget[link]:
systemctl --reverse list-dependencies httpd
systemctl --reverse list-dependencies mariadb
Illetve, hogy nincs-e valahol egy script (pl. a fenti hivatkozásban /etc/NetworkManager/dispatcher.d-ben), ami ezeket elindítja.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#5910) Tamy


Tamy
senior tag

Folytatás innen.

Kipróbáltam a forcepae kapcsolóval is, de ugyanúgy kikapcsol a kijelző. Közben megnéztem a Xubuntu 14.04LTS-t, azzal simán bejön a grafikus telepítő, a felbontás is rendben van. Ha nem lesz más, felrakom azt, esetleg megnézem a 16.04-el.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#5911) Vladi válasza Tamy (#5910) üzenetére


Vladi
nagyúr

Olyat tudsz, hogy átteszed a hdd-t másik gépe, ott telepíted, beállítod, aztán vissza.
Csak tudni kellene, hogy mire állítsd be. legyen valami kicsi felbontás, mondjuk 1024x768
meg vesa driver ha tudod álllítani.

Ha jól látom, via gpu, az nem lesz egyszerű menet. :(

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5912) Tamy válasza Vladi (#5911) üzenetére


Tamy
senior tag

Mondjuk ez sem rossz ötlet, de végül a Mint 17.3 lett a befutó (egyelőre). Kissé döcögős a 768 MB RAM-al, de felbontásilag rendben van.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#5913) Fenyő válasza Tamy (#5912) üzenetére


Fenyő
őstag

Mondjuk Viás "gpu"-nál érdemes kikapcsolni a kompozitálást (Beállítások/Ablakkezelő hangolása), miivel azt normális driver híján teljesen a cpu-ra hárul, ma megnézem a Fedora 25 Lxde-et a Viás laposomon, a 24 még jól fut rajta.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#5914) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Új hardvert (lap+proci+igp) raktam a fedorás gépem alá.
Hosszas szüttyögés után addig jut el, hogy bedobja, hogy maintenance / rescue módban van, adjam meg a root jelszót, vagy nyomjak ctlr+D-t a default módhoz. Ctlr+D esetén megint pöcsöl, majd újra ugyanaz.

Mi a teendö ilyen esetben?

Kössz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5915) Tamy válasza Fenyő (#5913) üzenetére


Tamy
senior tag

Köszi, azt majd kikapcsolom.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#5916) Fenyő válasza Tamy (#5915) üzenetére


Fenyő
őstag

Na megnéztem a Viás lapost Fedora 25 lxde live és tényleg nem indul vele, boot közben elküldi aludni amiből nem lehet felébreszteni csak kikapcsolni, de most így beugrott, hogy már korábbi verzióval is volt ilyen gondom, de ott csak ha menet közben hibernálódott onnan nem kelt fel, de már, hogy milyen konfig fájlt írtam át (rendszer vagy lxde specifikus bug volt) már nem emlékszem, szóval lehet van rá vmi. kernel paraméter, mondjuk ha lxde specifikus akkor vagy 25 xfce vel lehet kipróbálni, vagy ha rájövök mit írtam át 24-ben, akkor azt lehet 25-ösre ápgrédelni megtartva a helyes beállítást.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#5917) Fenyő válasza Fenyő (#5916) üzenetére


Fenyő
őstag

Na megtaláltam a /etc/systemd/logind.conf configfájlban kellett ezt HandleLidSwitch=ignore sort engedélyezni, szóval rendszerszintű bug, nem tudom, hogy live boot során milyen kernel paraméter felel meg a fenti beállításnak, ha jár erre egy guru talán az meg tudja mondani, addig csak annyit tudsz csinálni, hogyha elindul 24-essel, akkor abban átírod ezt a konfigfájlt maj ápgrédeled 25-ösre.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#5918) Vladi válasza Bici (#5914) üzenetére


Vladi
nagyúr

fstabba volt valami? Mármint valami extra amit beletettél.

(#5917) Fenyő:

Semmilyennel, ez már felsőbb szinten van. Másik gépbe áttesz, 25-öt telepít, konfigot átír, átrak, örül.
De az eredeti kérdező már rég mintezik szal... :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5919) Bici válasza Vladi (#5918) üzenetére


Bici
félisten

Nem volt semmi. Kb. pár heyes install, még belakni sem volt idöm igazán.
Arra gyanakszom, hogy az új sata vezérlö az oka.
Eddig két sata volt a lapon, és kettö pci-e kártyán, most négy van a lapon. Mindegyik használatban volt/van.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5920) csiki_92


csiki_92
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap telepítettem a Fedora 25-t egy HP Folio 9470m típusú laptopra, és olyan problémám van, hogy folyamatos screen tearing jelenség áll fenn. Tud valaki erre valamilyen megoldást?

Köszönöm!

(#5921) Tim82 válasza csiki_92 (#5920) üzenetére


Tim82
nagyúr

?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5922) csiki_92 válasza Tim82 (#5921) üzenetére


csiki_92
aktív tag

Köszi!

Már csak annyi a probléma, hogy sehogy se tudok új fájlt létrehozni. :(

(#5923) Tim82 válasza csiki_92 (#5922) üzenetére


Tim82
nagyúr

Emlékeim szerint root joggal kell csinálni (tehát pl. root joggal indítod el a szövegszerkesztőt, amivel létrehozod és elmented az említett fájlt).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5924) csiki_92 válasza Tim82 (#5923) üzenetére


csiki_92
aktív tag

Köszönöm! Működni látszik. :R

(#5925) Bici válasza Bici (#5919) üzenetére


Bici
félisten

Közben megoldottam. :)

MÁS: Ha szeretném eltüntetni a swap partíciót, és a helyére ránöveszteném a root-ot, akkor elég ezt egy live lemezről megcsinálni gparted-del, vagy ezután van egyéb teendő is?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5926) lev258 válasza Bici (#5925) üzenetére


lev258
veterán

Ha már meglépted, az fstab-ot is érdemes megnézni. A swap sorát törölni, UUID-ket ellenőrizni.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5927) Bici válasza lev258 (#5926) üzenetére


Bici
félisten

Kössz! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5928) Lacc


Lacc
aktív tag

Hali.

A Fedorát hogyan lehet feltelepíteni (Workstation - Desktop PC), hogy a Grub2-t is feltelpítse, úgy mint ahogy az Ubuntunál van, hogy csak egy listából kell kiválasztani mit indítson?
Jelenleg egy terminálos (DOS feeling) parancssort dob fel, amely nem túl szívderítő látvány.

(#5929) Vladi válasza Lacc (#5928) üzenetére


Vladi
nagyúr

hm? telepíti.
Ki tudod választani amit kell?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5930) cigam válasza Lacc (#5928) üzenetére


cigam
félisten

Pontosan hogy kerültél oda? Hogyan telepítetted?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5931) Lacc válasza Vladi (#5929) üzenetére


Lacc
aktív tag

Persze, kitudom választani, a boot, a root, meg még van valami harmadik amit hozzáad.
Elég macerás volt egy meglévő Ubuntu tárhelyre rátenni.

Egyelőre kiakarom próbálni, hogy milyen a Fedora, Ubuntut néztem Gnome3-al, de a Fedorában a Gnome gyorsabb live usb-n, és stabilabbnak is tűnik.

(#5932) Fred23 válasza Lacc (#5931) üzenetére


Fred23
nagyúr

Én a Debiant szeretném kipróbálni, de helyem nincs, a Fedora helyére pedig csak akkor kerülhetne, ha azzal valami problémám lenne. Csakhogy túl szuperül működik a Fedora, bármit is teszek vele; szerintem fél. :D

(#5933) Lacc válasza cigam (#5930) üzenetére


Lacc
aktív tag

"Installation Destination"
Kijelölöm a 120GB SSD-t amin az Ubuntu van, na arra nem tudok csak úgy automatán telepíteni, mert 1.4MB szabadhelyet ír, gondolom nem ismeri fel a Fedora az Ubuntu által készített EXT4 fájlrendszert.

Google által talált cikkeknél az van leírva, hogy ki lehet választani "Install instead of Ubunbu" opciót vagy valami ilyesmit láttam két helyen is, de itt ilyen nincs nálam.

Így az "Other Storage Options"-ban az "I will configure partitioning"-ot választottam. "Done" gomb.
Ekkor a "Manul partitioning"ban leszedem az Ubuntu-s partíciót, így már van 111.79Gib szabad helyem.

Így van egy link , hogy "Click here to create them automatically."

Ekkor:
- home-ból létrehoz egy 50Gib,
- /boot/efi -> 200mb
- / (fedora-root) 50Gib
- /boot -> 1Gib
- swap -> 7.38Gib

Ekkor "Done" -> "Accept Changes" és Rock and Roll, hagyom, hogy felrakja magát.

(#5934) Lacc válasza Fred23 (#5932) üzenetére


Lacc
aktív tag

Jó, és én most ezzel a troll hozzászólással mit kezdjek? :DDD

(#5935) Vladi válasza Fred23 (#5932) üzenetére


Vladi
nagyúr

Vagy olyanok rakták össze, akik tudják is, hogy mit csinálnak.

(#5933) Lacc:

De akkor megy, nem? Akkor mi a kérdés?

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5936) Tim82 válasza Vladi (#5935) üzenetére


Tim82
nagyúr

Vagy olyanok rakták össze, akik tudják is, hogy mit csinálnak.

Engem is meglep, hogy mai szemmel kifejezetten gyenge, lassan 10 éves gépen (Thinkpad R61: Core 2 Duo T7500 (2,2 GHz, 4 MB L2 cache), 4 GB DDR2 RAM, 120 GB SSD, integrált Intel GMA X3100) elég jól elkaristolgat a Fedora 25 / Gnome 3 kombó.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5937) Vladi válasza Tim82 (#5936) üzenetére


Vladi
nagyúr

Kifejezetten gyenge? KIFEJezetten GYENggee???? :Y

Itt ülök a t60 előtt. centos 6. T2400, 2 giga ram, meg valami hdd.
De még bírja, bár sokszor már kifut belőle a kraft. :C

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5938) Tim82 válasza Vladi (#5937) üzenetére


Tim82
nagyúr

A többi, napi használatban lévő itthoni géphez (Thinkpad X220, AMD FX alapú desktop) igen, pedig azok sem nagyon friss cuccok, de legalább ebből az évtizedből valóak. Na jó, a Bay Trail-es Lenovo tabletnél valószínűleg erősebb. :B

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5939) csendes válasza Vladi (#5937) üzenetére


csendes
őstag

Nade miért pont Cent OS? :F Van már ingyen Scientific Linux, Oracle Linux, sőt Amazon Linux is, mind RHEL alapú.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#5940) Vladi válasza csendes (#5939) üzenetére


Vladi
nagyúr

Mert miért ne. :P
Az volt először. A scientific lassabban követi a verziószámokat. Sokkal óvatosabbak. Bár nem tudom ez esetben minek. Mondjuk ha 140 csilliárd dolláros gépet kötsz a pc végére akkor 10 tesztelés is kevés.
oracle úgy tudom fizetős, amazonról még nem hallottam.

jah nem mellesleg a centos is rh projekt. Megvette. :DDD

mod:
Megnéztem amazon 4.9-es kernellel megy, meg valami fizetős cucc. Nemkell.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5941) cigam válasza Vladi (#5935) üzenetére


cigam
félisten

Azért ebben nem vagyok biztos. Vagy nem olvastam el az apró betűs részt.
Már másodjára járok úgy, hogy Windows mellé tettem fel. Előtte csináltam 60GB üres helyet. Erre az egész lemezből lvm kötetet gyártott úgy, hogy a két Windows partíciót is bele szuszakolta.
Miért nem csak az üres területre fészkelte be magát?!

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5942) Vladi válasza cigam (#5941) üzenetére


Vladi
nagyúr

Fentebb a srác írta, hogy ő hogy tette fel. Van egy rész, ahol be lehet állítani. Kézit válassz, akkor tudod variálni, minden más esetben megy a saját feje után.

Mondjuk a telepítője elég furcsa lett, ez már a tenyerét simogató generáció igényeire készült. :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5943) csendes válasza Vladi (#5940) üzenetére


csendes
őstag

Oracle Linux ingyenes, csak annak kell fizetni, aki támogatást kér [link].
Amazon Linux meg most adta ki a 2017.03 verziót: [link]
"Megvette", az olyan ridegen hangzik. :U A hivatalos megfogalmazás szerint egyesítették erőiket, hogy jobban szolgálhassák a nyílt forráskódú közösséget. :C Red Hat nem is kért semmit cserébe, csak néhány apróságot, pl. a CentOS védjegy tulajdonjogát és azt, hogy az irányítótestületben Red Hat alkalmazottak legyenek többségben. [link][link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#5944) Lacc válasza Vladi (#5935) üzenetére


Lacc
aktív tag

Főleg az enyémhez.

Ment és nem ment, nem szokta partícionálni naponta, de volt már jópárhoz közöm, és furcsáltam, amit kiírt log-ot, hogy milyen módosításokat akar, soknak és feleslegesnek találtam, eddig eljutottam ( itt jegyezném meg, hogy a fedora telepítője egyszerű, ami zseniális, viszont ez a particios rész nagyon bugyúta, hogy a "next" gomb a "done" gomb... mire erre rájöttem.)

Igazából a migration changing-et sosem hajotta végre a fedora, mintha csak szimulálta volna, 2-ik nekifutásnál vettem észre, hogy hiában írja ki, hogy mit csináljs, és apply-lom a változtatást, végül is nem csinálta meg.

Aztán valamiért előkaptam az Ubuntu pendrive-ot, az letudta formázni, amit kellett, megcsináltam vele, és onnan működött a telepítés.
Kíváncsiságból megnéztem, az Ubuntu meg a Fedorás partíciót nem tudja kezelni, letörölni, ezek egymást nem tudják letörölni, hiba, hiba, hiba... nekem erre nem volt időm, és ami volt rajta original annak az installerével szedtem le.

Az Ubuntu a formázást nem kezdi meg, mert hibával elszáll, hogy nem tudja kezelni a (Fedóra) partíciót.
A Fedóra, elméletben megcsinálja, gyakorlatilag nem, mert a formázás előtt és után is 1MB szabadhelyet jelzet a volt Ubis partícióra.

Úgy tűnik, ezek ketten vagy nem tudják, vagy nem akarják a másik partícióját piszkálni.

Valszeg ezért lehetett az, hogy a Grub-ot feltolta, de a rendszert már nem...

Fedóra.
Most már értem, hogy miért van olyan kemény magja, rajongó tábora. Meg kell hagyni, egész pöpec, de amikor a legutóbbi Fedóra használat után (Fedóra 15) kiderült, hogy már nem yum van, hanem valami más dnf, hát elküldtem másokat máshova. Stabilabb, mint az Ubuntu, a Gnome is jóval stabilabb és simábban megy, akadásmentesen. Viszont lassabb, mint az Ubuntu, a frissítés nagyon lassú, folyon megáll a töltés, beletesz egy félperces szünetet, meg látszik, hogy a programok is lassabban indulnak el.
Na de az, hogy a Kernel, milyen egyszerűen frissül, az valami csoda.

(#5945) Vladi válasza Lacc (#5944) üzenetére


Vladi
nagyúr

A yum lecserélése miatt kár hanyagolni a fedorát. Mivel az új, a dnf gyakorlatilag a yum kódjára épül, az lett kissé átalakítva, modernizálva. A neve is az, hogy dandifield yum, vagyis "kicsinosított" yum.

(yellow dog updater and modified, volt régen egy rpm alapú disztró, a yellow dog, sárga kutya. azok fejlesztették eredetileg a yumot, a redhat csak átvette. Onnan ismert, hogy ps3-on ez volt A desktop disztró. De ez egy másik történet.)

Egyébként ugyan úgy kezeli a repókat, majdnem ugyan azok a parancsai, kapcsolói: link.
Meg amúgy is pythonban van írva. Meg egy csomó plugint integráltak ami logikus.

Amit megállásnak tapsztalsz, szerintem az a csomag építési fázis. Mert frissítésnél nem szedi le a komplett csomagot, pl: 200 megát kernelnél, hanem csak annyit, ami változott. Van, hogy 20 kbyte-ot 20 mega helyett. Majd a te gépeden újraépíti a csomagot és úgy telepíti. Ez a deltarpm, drpm.

Csak magunk között mondom - bár tudom, hogy itt is nekem fognak jönni ezért - hogy a dnf/yumhoz képest a apt-get például primitív. 2017-ben nem tud mirrort váltani... :U

szal csak ezért dobni felesleges. a dnf gyakorlatilag yum 4, illetve mosstmár 5. :D

(#5943) csendes:

A nyílt forrású közösségnek a red hat is tagja, igen, mint mutlicég. Ez szeirntem egyáltalán nem gond, sőt. A centosnek is kifejezetten jót tett. Gyakorlagilag eltűnt a frissítésre várakozás. Anno az is gáz volt, hogy akkor most a 7-et építsék, vagy a 6.5-öt. Mert a kettő együtt nem ment. :U

A redhat sok esetben csinálja ezt. Jó oké tudom, nem fejleszti sem a gnómot, se a libreofficet, se a kernelt, se az x-et, se a waylandot, se a network managert, se az izét meg a többit.
Nem. csak a lóvét adja hozzá.
Meg a fejlesztőket. Nem mindet, csak úgy 70%-át.
Meg némi szervert. Kb... mindet. Meg lóvét.
De persze nem fejleszti. :)

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5946) body007


body007
addikt

Sziasztok!

Egy régi win98-as gépet szeretnénk virtualizálni (van rajta egy progi ami vezérel egy eszközt és már nem fellelhető a telepítője, meg amúgy is csak 98-on fut). Szal a lényeg, hogyan kell nekiállni egy ilyen gép teljes lementésének? Gondolnám, h vmi live linux és ott dd-vel... Csak a dd file-t a virtualbox nemigen eszi meg... Hogy csináljam? :R

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#5947) Vladi válasza body007 (#5946) üzenetére


Vladi
nagyúr

Esetleg fájlonként másolni egy könyvtárba és azt megmutatni mint meghajtót?
Dos alatt nem megy? Mert akkor dosbox és készen vagy.

Jha! MIvel kommunikálsz? Soros porton? Arra azért figyeljél, hogy jól adja át az adatokat.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5948) csendes válasza Vladi (#5945) üzenetére


csendes
őstag

Csak hogy nehogy valaki félreértse, Red Hat sok nyílt forráskódú projektet támogat, azokat amiket felsoroltál (viccből fordított előjellel) és még sok másikat is. Ugyanakkor emögött egy jelenleg sikeres üzleti stratégia áll, ami az egész modellt hosszú távon is működőképessé teheti.
A mérleg másik oldala, hogy mivel Red Hat adja a pénzt, ezért az érdekeit is erősebben tudja képviselni, tehát a saját szempontjai szerint nagymértékben tudja befolyásolni a szoftverfejlesztés irányát. Például szerintem a Gnome3 fejlesztésénél egy egyszerű, hatékony, letisztult üzleti asztali környezet létrehozása tűnik a legfontosabbnak, mivel ebből lehet később árbevétel a RHEL-en keresztül, és kevésbé az otthoni felhasználókat célozza.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#5949) cigam válasza body007 (#5946) üzenetére


cigam
félisten

Az MS-nek van egy kis programja, ami .vhd-be menti a lemezt. Nem tudom fut-e W98-on.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5950) BoB válasza csendes (#5948) üzenetére


BoB
veterán

Nem igazán látom hogy milyen különbség kellene hogy legyen a munkahelyi meg az otthoni asztali felület között. Mindkét helyen ugyanazt csinálom - különböző programokat indítok el és figyelem őket, váltogatok közöttük. Tök ugyanaz kell.

Ez a letisztult dolog meg egy nagy baromság. (már a kifejezés)

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Fedora Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.