Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Fedora Linux

Hozzászólások

(#1) GD


GD
őstag

üdv! core4-re még nem láttam semmit a ph-n szal sztem megérdemel egy totyikot

első kérdésem azonban kicsit hibrid:

hogyan tudnám windows alól letükrözni saját gépre a teljes tartalmát a dag wieers repo féle rpm csomagoknak?

ők lennének azok: http://dag.wieers.com/packages/

egyszerű, szakadás esetén folytatható módszer kellene..

flashget-el megpróbáltam minden kijelölni és a bedobó ablakba dobni de csak az url-eket húzza le..mivel minden csomag alatt még további 7-8 alcsomag van..


:B

(#2) GD


GD
őstag

azért vki csak használja ezt a disztribet? :F

(#3) GD


GD
őstag

A distrowatch szerint egész sokan használják ezt a disztribet, szégyen hogy nincs hozzászólás..:((

(#4) T. Almeida


T. Almeida
senior tag

Mo.-n nem valami népszerű disztrib...
A kolléga mondjuk ezt használja, de ő is váltani akar (Debianra).

(#5) GD válasza T. Almeida (#4) üzenetére


GD
őstag

a redhat gyermeke, az meg eléggé toppon van a distrowatch szerint..
u.a. csak gyakrabban adják ki..

(#6) T. Almeida válasza GD (#5) üzenetére


T. Almeida
senior tag

A disztrowaccsot nem csak Mo.-n nézegetik :)
Én mo.-i viszonylatban értettem...

Egyébként mi a véleményed róla? A kolléga egyelőre nem mer váltani az újra...

(#7) GD válasza T. Almeida (#6) üzenetére


GD
őstag

én sokmindenben kézre tudtam faragni már, pár trükköt és sok utánolvasást igényel egy lámának (mint én) de annyira nem vészes mint egy debian pl..
1-2 dologbanmég nemlátok tisztán amit szeretnék megvalósítani..de nyomozok..
én járok egy rendszerinformatikus tanf-ra is (nyári szünet van ott is perpill), ott is fedorán tanuljuk a linuxot.. nekérdezdmér.-)

(#8) Protezis


Protezis
őstag

NTFS-t és mp3-at támogatja végre? Előbbit legalább olvassa?

(#9) T. Almeida válasza Protezis (#8) üzenetére


T. Almeida
senior tag

az ntfs support nem kernelfüggő?

(#10) Protezis válasza T. Almeida (#9) üzenetére


Protezis
őstag

De azt hiszem igen, mert amikor kérdeztem, miért nem támogatja, javasolták, hogy fordítsam újra a kernelt. Úgyhogy kezdtem is leszedni a mandraket.

De ha a core 4 tudja az említett 2 dolgot, akkor lehet megnézem, mert eléggé tetszik ez az OS (suliban ez van).

[Szerkesztve]

(#11) T. Almeida válasza Protezis (#10) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Mivel nagy UHU fan vagyok, megkérdezem:
UHUt próbáltad már? :)

(#12) Protezis válasza T. Almeida (#11) üzenetére


Protezis
őstag

Igen, régebben próbáltam már. Régen nem tetszett, most lehet már tetszene, csak azért jól meggondolom, leszedjek -e egy párcd-s (DVD-s) OS-t, meg rászánjak -e egy egész napot. És meg van rá az esély, hogy nem jön be valami miatt.
Fedorával történetesen ntfs-ről akartam mp3-at hallgatni. :C

Ezt találtam: Bővebben: link
Úgy értelmezem, nem muszály újrafordítani a kernelt. MP3-at is támogatja, ha felrakom az xmms-t. Hát nem tudom...:U
Nem hiszem, hogy szomszéd pistika ilyen leírásokat fog nézegetni, hogy a linux terjedését elősegítse. No de nem akarok flamelni, hozzáértőknek, valakinek biztos jó, használja egészséggel!

(#13) GD


GD
őstag

ntfs= 130Kb-os rpm két katt
mp3= yum install xmms, +3 katt beállítás

;)

kernel fordítás nélkül!!

[Szerkesztve]

(#14) T. Almeida válasza Protezis (#12) üzenetére


T. Almeida
senior tag

25 perc a teljes install, 20 perc alatt beállítom a _céges_ környezetbe...
(igaz, először két hét volt, mire sikerült mindent belőni rajta :DDD)
Ja és NTFS alapból :)

Persze nem akarlak rádumálni, mindenki szíve joga, mit választ.

Én is kacsingatok a Deb fele, majd rászánom magam...

(#15) Protezis válasza T. Almeida (#14) üzenetére


Protezis
őstag

Namost én is olyan szinten állok, hogy hogy 2 hét lenne, mire beállítgatnám, ezért keresek olyan disztribet, aminél lerövidül ez az idő.
Az ntfs-t akkor alapból tudja?

(#16) _Petya_ válasza Protezis (#15) üzenetére


_Petya_
őstag

NTFS-t olvasni simán tud. Amúgy minden mást fel lehet tenni rá, mp3 supportot tényleg 2 perc alatt fel tudsz pakolni.

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#17) Protezis válasza _Petya_ (#16) üzenetére


Protezis
őstag

Akkor kap még egy esélyt. Töltöm :)

(#18) T. Almeida válasza Protezis (#15) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Nekem úgy volt 2 hét, hogy Linuxot soha nem láttam előtte.

(#19) GD válasza Protezis (#17) üzenetére


GD
őstag

konkrét problemekhez használható leírást tudok linkelni ha kell, de főleg angol

(#20) GD


GD
őstag

pörögjön az a totyik! jeah :DD :C

(#21) Lateof


Lateof
tag

Lenne egy kérdésem: bár utánaolvastam és még angolul is tudok, mégse nagyon értettem meg amit olvastam;) Szal a kérdésem az, hogy hogy tudok én shared library supportot csinálni? Mondjuk fel akarom rakni opera-t. Amit shared verzióban lehet leszedni. Erre készülök most, de addig nem merek belevágni, míg ez nem tiszta...:U

Csökönyös alássan!

(#22) GD válasza Lateof (#21) üzenetére


GD
őstag

mi az amit a firefox a számtalan plug-in lehetőséggel nemtud, amiért neked opera kell?
ami ráadásul adware és ottlóg egy baromi nagy reklámcsík..
operát 1X használtam win alatt, agyon van bonyolítva, csomó fölös dologgal.. szvsz

(#23) raszputyin válasza GD (#22) üzenetére


raszputyin
senior tag

opera gyorsabb is, és kevesebb cpu kell neki. legalábbis én ezt tapasztaltam. de ronda, és ez nálam perdöntő :))
ha valaki használja a GCC 4-et, majd meséljen! stabilitás? saját teljesítmény (fordítási idő) fejlődött? lefordított kód hatékonysága?

(#24) Lateof


Lateof
tag

Nah felraktam közben pár cuccot, operát is;)
Operában nekem az egérparancsok teccenek.. meg valahogy jobban bejön mint a firefox. Nameg megszoktam már..

Amúgy most olyan problémám van, hogy felraktam rpmből az mplayer-t. Idáig ok, csak beírom terminalba, hogy mplayer és ezt írja:
Compiled with runtime CPU detection - WARNING - this is not optimal!
To get best performance, recompile MPlayer with --disable-runtime-cpudetection.

Namost ezt így kb értem hogy mit is kéne, csak az a baj hogy rpm -e-re aszondja, nincs installálva, ha installálni akarom mégeccer akkor meg azt, hogy már installálva van.. Most lehet, hogy én vagyok a hülye, de ilyet még a windóz se csinál::))

Leszedtem sourcet, kicsomiztam, beírtam: ./configure --disable-runtime-cpudetection
Erre azt mondja: Error: Bad gcc version
Ez van fent nekem: compat-gcc-32-3.2.3-47.fc4.i386.rpm

Mi kéne neki? Mer így most megintcsak nem megy.. amúgy a make-t meg a make install-t hova írom?:) Mármint melyik könyvtáron belül kell lennem?


A másik a wine, amit rpmeztem, felment, de nincs semmi indíto ikon vagy vmi a menuben.. az is csak félig ment volna fel? Vagy mit kell azzal csinálni?


Bocsi, hogy hülye vagyok hozzá, de kissé unom már;)

Csökönyös alássan!

(#25) raszputyin válasza Lateof (#24) üzenetére


raszputyin
senior tag

az rpm -e parancsnál milyen csomagnévvel próbálkoztál? sajna semmi garancia nincs rá, hogy a .rpm fájl nevével azonos, sőt... meg kell nézni, mi a csomagnév, sztem ha pontosan írod be, leszedi jól.
a GCC-ről ötletem sincs... talán a GCC 3-as compat-... az nem alapértelmezett (nem az indul el a sima gcc parancsra), és GCC 4-gyel akarja fordítani, amit nem szeret. de vlsz meg lehet adni a .configure-nak, hogy mivel fordítsa. de lehet, hogy ez a bekezdés totál hülyeség.

(#26) Protezis


Protezis
őstag

A következő gondjaim vannak:
- ntfs
- mp3
- nem játszik le filmeked se, ergo divx, xvid kellene rá
- nincs MC! ez nagyon nem tetszik

(#27) GD válasza Lateof (#24) üzenetére


GD
őstag

1. wine= grafikus módban jobb klikk a futtatandó exe-re
2. gcc-t frissíteni kellene függőségekkel együtt
mplayer rpm-ből szónélkül felkúszott már soxor

javasolt a freshrpm repo felrakása: utánna meg:
yum install mplayer

(#28) GD válasza Protezis (#26) üzenetére


GD
őstag

mc van ha telepítéskor rendszeradminisztrációban részben kérsz
avagy: su - , password, yum install mc*

mp3: yum install xmms*

divx, xvid, stb.. lásd fentebb hozzászólásom

átmegyek fedorába és dobok pár hasznos oldal címét kedvencekből

kitartás! ne hagyjatok egyedül!:DD

[Szerkesztve]

(#29) Lateof válasza raszputyin (#25) üzenetére


Lateof
tag

Ugyan azzal a csomagnévvel próbálom törölni is..

Csökönyös alássan!

(#30) Lateof válasza GD (#27) üzenetére


Lateof
tag

wine:

[Lateof@ktv32-34-72 gw]$ wine GwSetup.exe
Lateof wine: creating configuration directory '/home/Lateof/.wine'...
Lateof /usr/bin/wineprefixcreate: line 189: 3007 Segmentation fault ''${WINELOADER:-wine}'' rundll32.exe setupapi.dll,InstallHinfSection DefaultInstall 128 wine.inf
Lateof wine: wineprefixcreate failed while creating '/home/Lateof/.wine'.
Lateof [Lateof@ktv32-34-72 gw]$ wineserver: could not save registry branch to /home/Lateof/.wine-wrUV1Q/system.reg : No such file or directory
Lateof wineserver: could not save registry branch to /home/Lateof/.wine-wrUV1Q/user.reg : No such file or directory

Erre tudsz vmit?:)

Csökönyös alássan!

(#31) GD


GD
őstag

http://home.gagme.com/greg/linux/fc4-tips.php
-- leírások mp3, divx,java,ntfs,stb..

http://stentz.freshrpms.net/rpm.html?id=389
--ha ezt felrakod yum alól csomó mindent tucc telepíteni, nem kell rpm-eket keresgélni

http://gentoo-wiki.com/HOWTO_Mount_MS_Windows_partitions_(FAT,NTFS)
-- windóz partíciók ékezettel és jogosultságokkal, fstab-ba beírhatók

:) csemegézzetek kollégák

(#32) GD válasza Lateof (#30) üzenetére


GD
őstag

wine -al még nem éltem ki magam de ha jól tudom már telepített win alól kell kiszedni rendszer file-kat, dll, stb.. majd ezeket az exe-vel egy könyvtárba zúzni, és úgy emulálni..

sztem kezd az alapoknál.. olvass el vmi hasznos leírást a wine-ról, kezd vmi egyszerű kis program emulálásával.. elvileg akár egy office is futtatható vele.. konkrétan mit akarsz nyomni alóla?

(#33) Protezis


Protezis
őstag

MC és mp3 van, találtam rpm-eket neten.
NTFS rpm-et felraktam, igaz előbb az újabb fedorához valót, csak aztán az ehhez valót.
Hol kellene látnom az ntfs partíciókat?
mplayer folyamatban :)

(#34) GD válasza Protezis (#33) üzenetére


GD
őstag

ezt előbb nyálazd át.. http://gentoo-wiki.com/HOWTO_Mount_MS_Windows_partitions_(FAT,NTFS)

mountolni kell előbb vagy berakni az fstab-ba és akkor mindíg látható lesz

mount -t ntfs /dev/hda /mnt/ntfs

mount --help .. elmeséli a mount kacsolóit.. de -t és típus /dev/forrás/ /mnt/ntfs

hda lehet nállad hdb/c/d stb...
mnt mappába előbb hozd létre a ntfs könyvtárat..később itt megtalálod ha berakod a helyes sort az fstab-ba

pl joe karakteres szövegszerkesztővel

ha nincs :yum install joe
utánna root: joe /etc/fstab
mozgás nyilakkal
beírás .. puskázzál a sorok alapján.. minden legyen szépen tab-al tagolva mint a töbi sor
ctrl+k és h (h csak utánna nyom le) HELP billentyűk
ctrl+k és x -re menti a változtatást

reboot .. ha vmit elcseszté bootkor piros lesz a sor..

:R

ha kell még help szójj

[Szerkesztve]

(#35) raszputyin


raszputyin
senior tag

húha... ez mind olyan probléma, amivel a SuSE 9.3-ban nem nagyon találkozni :)
sztem a SuSE király kis disztribúció...

(#36) Protezis válasza GD (#34) üzenetére


Protezis
őstag

Kösz a segítséget, sikerült megoldanom. Még a guis mplayert is sikerült felraknom, bár kicsit megizzasztott. Annak örülök legjobban, hogy sikerült megcsinálnom, hogy nem barmolta szét az mbr-t. Szépen a /boot-ba (?) rakta a grubot, mbr-be meg beraktam a gagot. Köszi mégegyszer!

(#37) Elrood


Elrood
őstag

Fedora milyen gyorsan bootol? És alapvetően milyen gyors?
VMWare alatt nyúzom, ott elég lassú, hamarosan rendes vinyóra is felrakom, csak gondoltam megkérdem:).
Audigy-t felismeri?

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#38) Elrood


Elrood
őstag

Wine-t gyorsan letöltöttem, elindítja a progit, de a karakterek nem olvashatóak, mindenféle furcsa karakter, betű egy se:), ezt hogy javítom ki?

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#39) GD válasza Protezis (#36) üzenetére


GD
őstag

re5pect brotha! :P

(#40) GD válasza Elrood (#37) üzenetére


GD
őstag

2,5 barton, giga ram, elég jó szalad..
wine-ba nemtok segíteni.. sztem vmi alaphibát vétel.. olvass leírásokat

(#41) Protezis


Protezis
őstag

Szép nap ez a mai :)
Sikerült elindítanom édsanyám dosos könyvelőprogramját dosemuval.
Kb 2-3 órám ment rá, mire sikerült beizzítanom.
Winevel sajna nem akart elindulni az Explorer, pedig nagy vágyam azzal netezni linuxon.
Ellenben az IrfanView nem problémázott: Bővebben: link
Működött is rendesen.

Mod: LOL. 3DMark 2001 is elindult, Még tölteni is elkezdte a tesztet, de aztán kilépett. Lehet, ha lenne fent normális videodriverem, le is futna a teszt. De az is lehet, hogy ez csak hiú ábránd.

[Szerkesztve]

(#42) Lateof válasza raszputyin (#35) üzenetére


Lateof
tag

De jó, hogy szinte mindenki szídja a Suse-t, de mindig van, akinek tetszik. Vki elmondhatná végre, hogy mi olyan utálnivaló benne. Az, hogy windowsos akar lenni? Mert ha ott nem kell ilyen szarságokkal tökölnöm napokig, akkor inkább megnézem azt.. de mostmár 4 linuxot néztem meg egy hét alatt kb.

Csökönyös alássan!

(#43) raszputyin válasza Lateof (#42) üzenetére


raszputyin
senior tag

az 512 ram szükséglete, meg a lassú boot az utálnivaló benne! :) 1szóval nem túl hardvertakarékos, csak akkor, ha tudod hack-elni, akkor meg Debián a pálya (én nem tudom :) )
mindenki így kezdi, megnéz egy csomót. ez sajna ilyen biznissz...
SuSE azért is jó, mert jól tud magyarul.

(#44) Lateof válasza raszputyin (#43) üzenetére


Lateof
tag

512 ramom van boot nem érdekel.. hacsak nem kell 80x rebootolgatni..

Most ez lámán fog hangzani, de utálom, hogy minden ilyen macerás linuxban. Ma is órákig telepítgettem 5 progit, aztán nem tetszett neki az, amit írtam, és a végén már azt se tudtam, hova kattogok, mert belezavarodtam.. pedig nem vagyok hülye, csak 1. idegesítőek a módszerek, 2. abszolut semmi kedvem napokig os-t állítgatni.. felrakom, belövök néhány progit és menjen. De az se tartson már órákig.. Szóval, ha ilyen linux nincs, akkor szerintem maradok winfosnál.. pedig utálom ezt is, mer ez meg a másik véglet:DDD


ON

[Szerkesztve]

Csökönyös alássan!

(#45) raszputyin válasza Lateof (#44) üzenetére


raszputyin
senior tag

ha Linux van egy gépen, akkor arra a gépre kell egy rendszergazda, nincs mese. ha egyedül használod a gépet, akkor Te kell légy az. az előny cserébe már kezdő szinten is legalább az, hogy nemigen kell renistall, ha valamit fellőttél, az 2-3 év múlva is úgy fog menni, mint újkorában.
ha kevés időt töltesz a gépnél, ami viszont nem kaphat profi rendszergazdai munkát (nem iskolai, munkahelyi), akkor könnyen lehet, hogy a windows a legjobb választás minden szrságával együtt. akkor is, ha szenvedélyes játékos vagy, vagy valami nagyon ritka profi alkalmazást kell használnod.
szóval van bőven szituáció, mikor megéri az árát, csak hát Redmondba pénzt küldeni nem egy felelős cselekedet... no mindegy, erről már írtam máshol.
de mindez megváltozhat, mert szvsz hamarosan ''kiadják'' a Mac OS X-et PC-re :) kár, hogy az Apple maga nem akar betörni a PC szoftverpiacra (főleg azért nem, mert a microsoft tetemes %-ban felvásárolta őket...)

disztrók? most próbáltam Debiánt. nem vagyok elég okos hozzá. szóval IMHO SuSE rulez.


[Szerkesztve]

(#46) #61666560 válasza Lateof (#44) üzenetére


#61666560
törölt tag

Neked baratom az UHU Linux-ot javaslom...hacsak nem SATA vinyora akarod tenni, mert arra nem megy fel az UHU sajnos.

(#47) #61666560


#61666560
törölt tag

ATi drivert tudot valaki feltenni ugy hogy mukodjon is az OpenGL?

allitolag az a baja hogy az ATi oldalatol letoltheto ATi driver nem GCC4-el lett leforditva
ezert nem futt...viszont a SuSe 9.3-ra gond nelkul be tudtam loni...(persze abban nincs alapbol GCC 4) :)

Az MC-t megtalalod a telepitoCD/DVD-n is, sot ha egyedi telepitest kersz akkor te is becsekkelheted, hogy telepitse. :)

Az mplayer-t is egyszeru beloni ra, habar en a VideoLAN Clientet hasznalom
es NTFS-rol hallgatok MP3-at...

NTFS rpm letoltese: http://linux-ntfs.sourceforge.net/rpm/fedora4.html
MP3 plugin letoltese XMMS-hez:
ftp://ftp.pbone.net/mirror/reb00t.com/fedora-4-rebuilds/dag/xmms-mp3-1.2.10-9.1.1.fc3.fr.i386.rpm

ne foglalkozz vele hogy Fedora Core3-ra keszult, mukodik...nalam is ez megy.

ha WMA-t akarsz hallgatni XMMS-en:
http://ftp.freshrpms.net/pub/freshrpms/fedora/linux/4/xmms-wma/xmms-wma-1.0.4-4.2.fc4.i386.rpm

Sok sikert... :D

(#48) #61666560


#61666560
törölt tag

Ajanlom meg a kovetkezo oldalt a figyelmetekbe:

http://www.mjmwired.net/resources/mjm-fedora-fc4.shtml

annak aki beginner termeszetesen... :)

(#49) GD válasza #61666560 (#48) üzenetére


GD
őstag

igaz hogy ezeket én már beírtam, de ismétlés a tudás rokona..:C

(#50) GD


GD
őstag

akinek nincs empátiája és türelme a linuxhoz szvsz maradjon meg windows környezetben,
meg kell érteni hogy minden rendszernek vannak előnyei és korlátai
akit elriaszt hogy nem kattingatás és OK nyomogatás egy rendszer beállítása ami legalább tartós is.. maradjon a 3 hónapig működő xp-nél

ezzel most nem akarok senkit lebeszélni a linuxról, de ha nem ér meg neki egy kis agymunkát és utánnajárást, inkább hagyja

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Fedora Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.