Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Fallout 4

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-13 17:05:15

LOGOUT.hu

A Fallout 4 egy poszt-apokaliptikus szerepjáték, ami a többszörös díjnyertes Fallout 3 és Elder Srcolls: Skyrim játékok alkotóinak legújabb játéka, mely 2015. november 10-én jelent meg Xbox One, Playstation 4 és PC platformokra. A sorozat főbb kiadásai tekintetében ez a rész az ötödik, amellyel a Bethesda Games Studios új területeket kíván meghódítani a nyitott világú játékok terén.
A játék a Fallout játékok történetének legmeghatározóbb napján, a Nagy Háború idején veszi kezdetét, de egy váratlan esemény következtében egy nukleáris háború sújtotta világban találjuk magunkat több, mint kétszáz évvel később. Az események helyszíne ezúttal az Államközösség (The Commonwealth), ami Bostont és a titokzatos Intézetet (Institute) foglalja magába. A játék eseményei a Fallout 3 után tíz, és a New Vegas után hat évvel zajlanak.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#826) Fitzgerald válasza gorgo (#824) üzenetére


Fitzgerald
veterán

NV-t az Obsidian fejlesztette, az eredeti Black Isle csapat (Fallout 2, Planescape: Torment) utódja.

Egyébként ha pl. egy Battlefield játékról lenne szó, talán én is várnék pár hetet-hónapot a vásárlással.
A multi orientált játékok startja nem szokott sajnos jól sikerülni. Azok közé tartozom, akik a Diablo 3-at, Battlefield 3-at első nap kezdték anno, és hát nagyjából a Diablo után dőlt el, hogy multis játékot nem veszek többé megjelenéskor. Pedig a Diablo miatt pár napra jegeltem a szociális életemet, kivettem 3 napot, bekészítettem a kaját-piát, hányós zacskót, stb.
Na mindegy, a lényeg hogy itt ugye nem erről van szó. Azt már láttuk 2 kiszivárgott videón is, hogy pl. a Dogmeat AI nincs a helyzet magaslatán (beszalad a tűzvonalba, leesik a tetőről az összecsapás elején (lol), stb.)
De nagyjából ennyi, az eddig látottak + kiszivárgott hands-on alapján nem látok semmi olyasmit, ami miatt úgy érezhetném, hogy vissza kéne mondani az előrendelést. A gépigényen vérezhetne el a dolog, de én ettől sem félek. Az elmúlt hónapokban ezeket a játékokat vettem meg: GTAV, MGSV: The Phantom Pain, Dragon Age: Inquisition, The Witcher 3. A Witcher 3 kivételével mindegyik medium-high beállításokkal, 30 vagy több fps-el fut a laptopomon, ennél több nekem nem is kell, év elején úgyis lesz egy combos pc-m. Witcher csak totál low-ra állítva + Hunter's Config-al még 1-2 dolgot lejjebb húzva hajlandó 30 fps körül futni, de az a játék még így is jobban néz ki, mint sok más játék magasabb beállításokon.
Ha valamivel nagyon mellé nyúltak volna, az is kiszivárgott volna már...
Abban meg igaza van itt felettem a kollégának, hogy nyílt világú RPG-t egyszerre csak egyet lehet szívvel-lélekkel játszani. Én mondjuk most kénytelen leszek megosztani az időmet a Witcher és a Fallout 4 között (DA: Inquisition akkor még sehol sincs), de ez legyen a legnagyobb problémám az életben.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Fallout 4
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.