Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-08-10 09:51:22

LOGOUT.hu

Üdv Mindenkinek! Kérlek olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) Aaron14 válasza kalozhun100 (#2347) üzenetére


Aaron14
őstag

Köszi! Már be is szereztem. Elég masszív és nehéz szerkezet. Van benne anyag rendesen.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#2352) Ideg válasza dh66e (#2349) üzenetére


Ideg
aktív tag

Köszi, kipróbálom. :)

(#2353) megint én


megint én
őstag

Sziasztok!
Egy 29'-os monitorhoz szeretnék fali konzolt.
Erről néha filmeznék is, egy tőle jócskán jobbra lévő kanapéról.
Ezért fontos lenne, hogy jelentős oldalmozgás tudjon végezni az eszköz, emellett fel-le sem elhagyagolható.
Első ránézésre ezt a Techly ICA-LCD G112-t (a többihez képest elég olcsó, 14ezer) találtam, a kar hossza 41 centi, ami azt illeti, ha középre rakom, akkor összesen 82 centit tudna jobbra-balra menni.
Szerintetek ez jó?
Vagy van más ajánlott típus?
A keret olyan 25000 ft a válaszokat előre is köszönöm!
:R

[ Szerkesztve ]

(#2354) jambiyya válasza dh66e (#2349) üzenetére


jambiyya
őstag

Szia!
Egy Samsung qe65q70 TV-t szeretnék falra tenni. Amit linkeltél, az tetszi, de 65'' közel 30 kg-os tévéhez kéne. A fokozatmentes dönthetőség jó lenne.
Van tutitipp?
Köszi szépen.

ui: a TV mögött van pár konnektor, koax, ethernet csati, szóval nem baj ha van pár centi a faltól, ezt néztem

[ Szerkesztve ]

(#2355) rbgm


rbgm
csendes tag

szervusztok!

bocsánat, ha túl lamer a kérdés, de először csinálok ilyet...

szóval:
az, hogy "dönthető" egy TV-konzol, az azt jelenti, hogy a felszereléskor egyszer beállítom a TV dőlésszögét, és annyi
vagy azt, hogy felszerelés után bármikor döntögethetem fel-le, amikor csak akarom?

ha az előbbi a dönthetőség, akkor mi a neve annak, ha időnként (akár naponta többször) akarom fel-le döntögetni, attól függően, honnan nézem?

...és ha már szabad, akkor hadd kérjek javaslatot is ez utóbbi, bármikor fel-le dönthetős mozgathatósságú TV-konzolra
egy 49 collos Samsung QE49Q60R számára
- mit ajánlanátok, mondjuk 30 ezerig max?

nagyon köszi előre is!

(#2356) pupuka76 válasza dh66e (#2350) üzenetére


pupuka76
tag

Ez a Stell nagyon jónak látszik, köszönöm!

(Az Aldis ára nagyon jó, de a dobozán lévő leírásban sajna azt szerepel, hogy 37"-tól használható)

P.

(#2357) dh66e válasza jambiyya (#2354) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Jó az amit néztél. :K

(#2358) dh66e válasza rbgm (#2355) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Mindegyiket tudod bármikor döntögetni,de itt fontos megjegyezni hogy valamelyiket egy imbuszkulcsal kell nekiállnod valamelyiknél meg van gyorsrögzítő.Ez utóbbi a kényelmesebb megoldás.Ilyet keress mindenképp ha napi döntögetés lesz. :K

(#2359) Cyrusv10


Cyrusv10
tag

Sziasztok!

A tv egy Philips 65PUS 7805/12 VESA400x200, 28 kg, 65".
A fal egy 40-es vagy 60-as tégla.

Vízszintesen és függőlegesen is dönthetőt szeretnék, mert a szoba több pontjáról lesz nézve.
A környékbeli üzletekben az alábbi típusokat találtam:
Stell SHO 1005B
ISY IWB6400
Meliconi Slimstyle 400 SDR

A jövőre is gondolva akarok egy rendeset venni.
Mi a véleményetek?

Előre is köszönöm.

(#2360) cd930 válasza Cyrusv10 (#2359) üzenetére


cd930
aktív tag

Úgy látom, győri vagy, ott van 3 Aldi is.
Elég stramm, kétkaros, mindenfelé állítható jószág 8 ezerért.

[ Szerkesztve ]

20+ éve a Prohardveren

(#2361) rbgm válasza dh66e (#2358) üzenetére


rbgm
csendes tag

szia!

köszi szépen a gyors választ!

ezek szerint a gyorsrögzítős is "dönthető"-ként van hirdetve, nincs semmilyen külön
megnevezése ezeknek?

akkor olyan nincs is - gondolom a TV-k túl nagy mérete miatt - ami rögzítőeszközök helyett vmi gázrugókat vagy nemtommiket használ, hogy nekem csak döntögetnem kelljen a TV-t ide-oda, de ne kelljen a tartóján megszorítanom semmit?

(bocs mégeccer, amint írtam, tényleg most csinálok ilyet először...)

...és esetleg konkrét típust tudnátok javasolni (tégla falba, 15kg-s, 49 collos TV-hez, kb. max 30 ezerig)?

nagyon köszi előre is!

(#2362) Aaron14 válasza dh66e (#2338) üzenetére


Aaron14
őstag

Koszi! Beszereztem az aldis fali konzolt. 10 cm-es ALBA-ORTH gipszkartonfalra szeretnem felrakni. A hozzaadott dubelek megfeleloek lehetnek vagy erdemes oket lecserelni FISCHER markajura?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#2363) jambiyya válasza Aaron14 (#2362) üzenetére


jambiyya
őstag

Soha nem használunk "hozzáadott" dübelt. ;)
Fischerből is azt vedd, ami a faladhoz passzol.

[ Szerkesztve ]

(#2364) Aaron14 válasza jambiyya (#2363) üzenetére


Aaron14
őstag

Köszi!

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#2365) Tengri válasza jambiyya (#2363) üzenetére


Tengri
senior tag

Ez azért nem teljesen igaz. Hama termékekhez Fisher dübelt szoktak mellékelni.
Pl: HAMA 118125
Lieferumfang
1 TV-Wandhalterung FULLMOTION
Schraubensatz inkl. Fischer-Dübel
1 Wasserwaage
1 Bohrschablone
1 Montageanleitung

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#2366) jambiyya válasza Tengri (#2365) üzenetére


jambiyya
őstag

Nyilván az maradhat, azt hittem egyértelmű... :U

(#2367) Tengri válasza jambiyya (#2366) üzenetére


Tengri
senior tag

"Soha nem használunk "hozzáadott" dübelt."
"Nyilván az maradhat..."
Ez nem derül ki az állításodból... :U
Ha úgy fogalmazol, hogy többnyire nem használunk "hozzáadott" dübelt akkor az helytálló lett volna.
Peace

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#2368) dh66e válasza Aaron14 (#2362) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Eszedbe ne jusson a hozzáadott tipliket használni! :N
Veszel hozzá gipszkarton tiplit barkácsboltabn és mehet fel a konzol.Arra figyelj hogy a karton mögött lévő merevítés is tartson mert a sima karton rögzítés nem életbiztosítás.

(#2369) dh66e válasza rbgm (#2361) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Nincs jelülve,csak annyi högy dönthető.
Nézd a konzolon van e értelemes tekerhető "gombocska " az már vehető,ha csak imbuszos állítás van azt kerüld mert nem a legjobb napi használatra.

[ Szerkesztve ]

(#2370) reggi


reggi
aktív tag

Sziasztok! Panelból költözök családi házba, 65 colos tv eddig betonba volt rögzítve, most viszont csak egy 10-es Porotherm falra tudnám rögzíteni. Véleményetek szerint ez lehetséges e ha igen akkor mi a módja. Egy kihajtható konzolon van,De sosem volt kihajtva most sem tervezem. Köszi előre is a segítséget

(#2371) Tengri válasza reggi (#2370) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!

Persze, lehetséges. A konzol csavarjainak megfelelő SX Fisher dübeleket vegyél.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#2372) reggi válasza Tengri (#2371) üzenetére


reggi
aktív tag

Köszönöm , esetleg ragasztasba is gondolkozzak, vagy az már felesleges?

(#2373) Tengri válasza reggi (#2372) üzenetére


Tengri
senior tag

Én nem ragasztanám. A felhasználók igen nagy része 10-es válaszfalra rakja a konzolt. Annak az anyaga meg gázbetontól a tégláig igen széles. Hidd el nem fogja kitépni a Porotherm téglából.
Egy kis videó a használatról az SX-nek és a Duopowernek.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#2374) reggi válasza Tengri (#2373) üzenetére


reggi
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm !! :R

(#2375) Samott


Samott
addikt

Sziasztok, vettem egy uj tevet (LG 55NANO913NA) a Hama 00118125 neztem ki hozza. Ilyen duplakarost szeretnek, van esetleg jobb ajanlat ennel? Illetve gipszkartonra kerul, de csak egy reteg van... a karton mogotti leceket mar megtalaltam, arra gondoltam hogy tennek ra egy 50x50-es 12mm vastag retegelt lemezt amit facsavarral rogzitenek a lecekhez, es ezen (+ a gipszkartonon keresztul) rogzitenem a konzolt ilyesmi tiplivel (a monitoromnal mar bevalt hasonlo). Jo az elgondolas vagy van jobb tanacs, otlet?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#2376) Aaron14 válasza dh66e (#2368) üzenetére


Aaron14
őstag

Elmentem egy barkacsboltba, megvasaroltam a tipliket az alba gipszfalhoz. 7 cm hosszu a tipli és a csavar is amit adtak hozza. Ugy latom, ez nem Fischer markaju. Szerintetek [ez] jo lesz, vagy menjek vissza Fischer-ert?

[ Szerkesztve ]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#2377) Tengri válasza Aaron14 (#2376) üzenetére


Tengri
senior tag

A képen egy Univerzális Blau dűbel van. Üreges fal szerkezetnél, YTONG téglanál szokták alkalmazni.
A gyártó 20-30 kg teherbírásig a Zebra Shark, 70-80 kg teherbírásig W-UR típusú dűbeleket ajánl az ALBA gipszfalhoz.
(Én a konzolt biztosan hatlapfejű csavarral tenném fel)

[ Szerkesztve ]

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#2378) dh66e válasza Aaron14 (#2376) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Ez nem gk dübel,felejtsd el.Nem is értem miért ilyet adtak neked ha gk-hoz kérted. :U

(#2379) Tengri válasza dh66e (#2378) üzenetére


Tengri
senior tag

Azért adják mert olcsó és az a szó hogy univerzális náluk mindent lefed.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#2380) dh66e válasza Tengri (#2379) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Vagy mert mocskosul nem ért hozzá.Ezzel van a bajom manapság. :(((

(#2381) cd930


cd930
aktív tag

Az aldishoz se Fischer tiplit adnak.
[kép]

20+ éve a Prohardveren

(#2382) Tengri válasza cd930 (#2381) üzenetére


Tengri
senior tag

Kis terhelésű polchoz jó ez a dűbel, de konzolt TV-vel nem bíznék rá.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#2383) cd930 válasza Tengri (#2382) üzenetére


cd930
aktív tag

Akkor veszek pár Fischer tiplit. A csavar megfelelő lehet? Ha igen, akkor 8x60-as tipli adja magát.
10 centis normál Porotherm téglás válaszfalra melyik az ideális megoldás?
És 25 centisre?
Sőt, van egy szintén 10 centis téglafalunk, az hanggátló Silka téglából van. Oda ugyanolyat, mint a normál Porothermre.

[ Szerkesztve ]

20+ éve a Prohardveren

(#2384) Tengri válasza dh66e (#2380) üzenetére


Tengri
senior tag

Az egyik ismerősöm ALBA gipszfalazatú lakásban lakik és neki a következő leírást adták:
Az ALBA-ORTH gipsz fal TERHELHETŐSÉGE:
Az ALBA-ORTH gipszlapokból épült válaszfalak masszív szerkezetük miatt egyaránt alkalmasak könnyű és nehéz konzolterhek hordására ( DIN 18163 szerint ) A 8 cm és a 10 cm vasrag gipszfalak egyaránt a fokozottan terhelhető ( T1 -es ) minősítésű osztályba sorolhatók.
Könnyű, 2-3 kg -nál nem nehezebb tárgyak ( pl.kisebb polc, kép, falióra ,stb.) egyszerű szegezéssel rögzíthetők.
Könnyû konzolterhek ( pl. kisebb könyvespolc vagy faliszekrény ) 0.4 kN/m -ig, max. 0,3 m-re távolodhat el a falfelszíntől, a gyártók által ajánlott szokványos feszítő vagy csavarcsappal (ékkel) rögzíthetõk. Feszítõ műanyag faliék használata esetén a falba fúrt furat átmérője legyen azonos a választott faliék átmérőjével. Esetenként fa faliék is használható, amelyet a számára kialakított mélyedésben ragasztó gipszhabarccsal kell rögzíteni.
Nehéz konzolterhek 0.4 - 1.0 kN/m-ig, amelyeknek függőleges hatásvonala (erőkarja) max. 0.5 m-re távolodhat el a falfelszíntől ( pl.függőszekrények vagy mosdók ) minden további utasítás nélkül rögzíthetõk a gipszlapokból épített falakon, amennyiben a falmagasság nem lépi túl a DIN 4103 / 2 rész l .táblázata szerint megengedett falmagasság 213-át. Ez pl. lakásoknál nehéz konzolterhek rögzítése esetében, 8 cm-es falvastagságnál 3.0 m-es, 10 cm-es falvastagságnál pedig 4.66 m-es maximális falmagasságot jelent . A rögzítési mód ( a terheléstől , falvastagságtól , falmagasságtól, falcsatlakozástól , stb. függően ) mindig a tömör gipszfalban alkalmazható dűbelek típusátó függ.
Kifejezetten nagy terheknél ( pl. elektromos vízmelegítőknél ) csak az ún. átmenő furatos rögzítésmódot lehet alkalmazni, természetesen csak a megfelelő méretezés mellett.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#2385) Samott válasza Samott (#2375) üzenetére


Samott
addikt

Sracok, erre senki? Jo az elgondolas? Valami javaslat?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#2386) demike93


demike93
tag

Sziasztok! Sony Bravia KD 65XH9096B-hoz milyen fali konzol ajánlott?
VESA 300X300.
A felhasználói útmutató az SU-WL850-t ajánlja. Van esetleg ennél költséghatékonyabb, de minőségi alternatíva? Annyira kell csak dönthetőnek, mozgathatónak lennie, hogy a csatlakozókhoz hozzá lehessen férni.

Előre is köszi!

So Long, and Thanks for All the Fish

(#2387) rmmm


rmmm
tag

Sziasztok!
Fal mellől szeretnék befordítani 55" TV-t a kanapé elé, 90 fokban. Nem nagyon látok ilyet, aminek a karja ugye legalább 62cm-re kijön a faltól, csak horror áron (60eFt felett), de hát a TV is csak 120 volt a boltban.
Gurulós álló állványra is gondoltam, akkor legalább nem kell fúrni, ilyet tudtok ajánlani ami nem a 60eFt kategória? Konzol vagy más tartó nem kell rá.
Köszi!

(#2388) Benito


Benito
csendes tag

Sziasztok, szeretnék segítséget, illetve tanácsokat kérni, az alábbi, picit bonyodalmasabb konzol rögzítéssel kapcsolatban. Köszönöm előre is annak aki építő jellegű választ ad!

12.5 cm vastag gipszkartonra szeretnék felrakni egy 43"-os, 10 kg-os TV-t, dönthető konzolra. Dekor falról van szó, így nincs mögötte semmi, illetve sajnos ami problémás, hogy nem lehet biztosra tudni, hol van mögötte merevítés. Kopogtatás alapján próbáltam belőni, de azért nem tenném rá a nyakam, hogy mindegyik pont megvan. Kis támpont, hogy korábbi lakók raktak fel különböző konzolokat, amiknek megmaradt a helye. Ezek láthatók a alábbi fotón. Ezek és a kopogtatás alapján azt gondolom, hogy a két szélső tiplinél lehet rögzítés a fal mögött, illetve talán a fém tipliknél is.
Biztos ami biztos alapon, arra gondoltam, hogy a meglévő lyukakra felraknék egy osb lapot vagy bútorlapot vagy ilyesmit (70x20cm csíkban a konnektor alá), majd ide raknám fel a konzolt. (pl ilyet).

-Kérdés, hogy ez túlbiztosítás-e, kell-e ezzel szórakozni, vagy egy ilyen sima dönthető konzolt elbír a fal akkor is ha nem a mögötte lévő merevítésbe lenne rögzítve.
-Amit kitaláltam, az nagyon béna, kókány munka, vagy működhet?
-Ha működhet, van rá esély hogy annyira stabil, hogy akár egy forgatható konzolt is rárakhatok, amit mondjuk néha 20-20 fokban forgatnék?
-Milyen vastag lapot érdemes, 10-12 mm?
-Csavar használatban esetleg javaslat?

Ha másnak van más öltete, szívesen fogadom, és köszi mindenkinek aki segít! :R

(#2389) dh66e válasza Benito (#2388) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Ezt tisztázzuk légyszi.

12.5 cm vastag gipszkartonra szeretnék felrakni

A gipszkarton valós méretére lennék kíváncsi.

(#2390) cd930 válasza Benito (#2388) üzenetére


cd930
aktív tag

Nyilván 12,5 mm vastag szabvány gipszkartonról van szó.

Én egy endoszkóp kamerát tolnék be a koax dobozán át a falüregbe. Ez járna a legkisebb bontással és így megbízhatóbban felredíthető a lécek helye, ami a legnagyobb stabilitást biztosítaná.
Vagy jó pepecs munka, de a rendelkezésre álló tiplikből vagy tízet felhasználnék az általad is kitalált plusz lap (ami inkább rétegelt lemez legyen) felerősítéséhez.

20+ éve a Prohardveren

(#2391) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Sziasztok,

Két karos fali tartó kellene egy 43" TV-hez (VESA 200x200). Én 2 éve vettem valamit (Hasonló a Stell SHO 3610-eshez vagy az) egy LG55 Oledhez, az tökéletes azóta is, 1 mm-t sem mozdult el, ugyanabban az irányban áll mint ahogy akkor belőttük, persze ehhez képest egy 43" LCD az nem akkora durranás súlyban és egyéb szinten, de ugyanilyen kategória kellene.

Nézegettem a jelen ajánlatokat, és az alábbiakat találtam:
MC-762
A+ SPB446
Ti melyiket vennétek? Az A+ nekem masszívabbnak tűnik.. (jó árban is, de igazából ilyen mértékben ez nem szempont).

Szerk:
Ha jól rémlik téglafalra megy, vagy maximum szilikát, akinek lesz az lakatos munkákat is csinál, szóval a felszerelés nem szempont, megoldja. :N

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#2392) Samott válasza Benito (#2388) üzenetére


Samott
addikt

Egy magnessel megtalalod a csavarokat a falban, azzal ki tudod "tapogatni" hogy merre megy a merevites. Egyebkent en is hasonloban gondolkozok mint amit irtal, hogy egy retegelt lemezt teszek az egyetlen reteg gipszkartonra merevitesnek. 12mm-es lapot vegyel szerintem es ket reteghez valo Molly tiplit hasznalj.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#2393) Tengri válasza Anonymus23 (#2391) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!

Nálam egyértelműen a Maclean MC-762 a befutó.
Oka: Ha később nagyobb TV kerülne rá akkor ez 70"-ig jó.
Valamivel olcsóbb (a különbözetből kijön a Fisher dübel és a csavarok ára).
Több darabot is szereltem már fel eddig tökéletes megelégedéssel.
DE!!! Csodát ne várj ebben az árkategóriában!!! Az alsóbb árkategóriás konzolok mozgathatósága nem annyira "kifinomult és könnyed", mint a drágább társaiké. Illetve a hozzáadott kiegészítők sem a csúcskategóriát képviselik sem minőségben sem mennyiségben. Viszont a célnak megfelelnek.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#2394) tibbike01 válasza Anonymus23 (#2391) üzenetére


tibbike01
őstag

Ha a cél az, hogy ne mozduljon el a tv, akkor miért mozgatható fali konzolt keresel? Nem lenne jobb egy fix?

(#2395) Tengri válasza tibbike01 (#2394) üzenetére


Tengri
senior tag

Általában a mozgatható konzolokat sem állítgatjuk nap mint nap. Annak az a jelentősége, hogy a kívánt faltávban, dőlés szögben és megfelelően beforgatva tartsa a kijelzőt. Nekem a TV-et egy vertikálisan és horizontálisan is állítható konzol tartja. De csak kétszer lett elmozdítva beállítás után és akkor is csak azért, mert igy könnyebb volt az eszközöket rá csatlakoztatni.

[ Szerkesztve ]

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#2396) Anonymus23 válasza tibbike01 (#2394) üzenetére


Anonymus23
veterán

Egy szekrény mellett lesz, így ki kell dobni a faltól valamennyire, és az a cél, hogy így a faltól x cm, távolságra, döntve és forgatva legyen. Ezt fix tartóval nem oldod meg.
Másrészt ha évente 2x egy kábelt be akarsz dugni, akkor is könnyebb az élet :K

;) - The Power of the Light Side

(#2397) Tengri válasza Tengri (#2393) üzenetére


Tengri
senior tag

Pontosítás:
"Több darabot is szereltem már fel eddig tökéletes megelégedéssel."
A gyártó több konzolját szereltem már fel nem pontosan ebből a típusból többet.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#2398) Benito válasza Samott (#2392) üzenetére


Benito
csendes tag

Köszönöm a tippeket! Megpróbálom pontosan meghatározni akkor a merevítéseket, biztosabb lenne a dolog.
dh66e ; cd930, valóban mm-t szerettem volna írni, elnézést!

(#2399) dh66e válasza Benito (#2398) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Gondoltam,de biztos ami boztos rákérdeztem mert volt aki a falvastagságot akarta megírni és az nagyon nem mindegy ha karton van rajta ha nincs .

(#2400) SH4D0W2011 válasza SH4D0W2011 (#2283) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Sziasztok!

Nagyjából egy hónapja jártam erre és fali konzolt kerestem egy LG OLED55CX televízióhoz. Tengri fórumtárs ajánlásával vettem egy Maclean MC-804-et, ami tegnap végre fel is került a falra, a TV-vel együtt. Remek cucc, elégedett vagyok vele, és köszönöm még egyszer a segítséget! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.