Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) tomp válasza eami (#892) üzenetére


tomp
félisten

Ha van biztonsági képernyőzár akkor a simple jelszavadat nem kell megadni soha. Így azt nem látja senki. Eleve a képernyőzárat nem tudják feloldani. Anélkül pedig nincs vásárlás. Másik eszközről pedig szinte lehetetlen belépni a simple fiókunkba mivel oda kell az email cím is.
De ha az meg is van akkor a másik telefonon digitalizálni kell a kártyát. Ezután a mi telefonunkon deaktiválódik a kártya. Ezt látjuk is. Ha ez után gyorsan módosítunk jelszót a saját telefonunkon az appban akkor a másik eszközön az appban törlődik a kártya. Újra regisztrálni kellene ahhoz kell a kártya adat.
Szóval szerintem biztonságosabb a Simple NFC fizetés mint maga a kártya. Túl van biztosítva.

#836 LouiS22 Felújították a boltot. Ma mentem vásárolni. Most is csak 1db egysége van a terminálnak(lehúzós, bedugós, nfc olvasós, nyugtás fő egység) de már a vásárló elé tudják rakni gond nélkül. Telefonos fizetést meglátva a kasszás reakciója: "wáoo" Mivel nem volt mögöttem vásárló így beszélgetett velem, kérdezett ezt-azt erről. Ő is ugyan arra jutott mint én: biztonságosabb mint a kártyát fizetés.

(#902) eami válasza tomp (#901) üzenetére


eami
addikt

a simple netről is elérhető, belogolható, stb... a kártyádat fizikailag le kell hogy nyúlják. a simple accodhoz elég ha benyeltél valami trojant a gépeden ;) DE, korábban írtam hogy még ez sem akkora gáz mert új eszköznél úgy is újra kell regelni a kártyád amihez meg kell a kártyán lévő kód is.

(#903) Martin97 válasza tomp (#882) üzenetére


Martin97
aktív tag

Szintén zenész.

Szerintem is biztonságosabb mint a kártyás fizetés. Arról nem is beszélve, hogy sokkal kényelmesebb, mivel egy nem érintős kártyából lényegében egy érintőst csináltam. :C

Már egy-egy görbe este alkalmával tárcát sem viszek magammal. A személyim két oldalát lefotóztam, ha kérik, a többire meg ott a simple. Ha valahol nincs terminál akkor meg kiveszek a legközelebbi atm-ből. Ez az irány a jó szerintem is. A gránit pay után már nagyon vártam az otp megoldását. :K

(#904) LouiS22 válasza Martin97 (#903) üzenetére


LouiS22
veterán

Azért azt áruld el, hogy telefonnal hogy veszel ki ATMből pénzt :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#905) ACE- válasza LouiS22 (#904) üzenetére


ACE-
addikt

Ja erre én is kíváncsi lennék, viszont ezt megemlítve érdekes, hogy már egy KV automatán meg parkoló fizető automatán is van paypass elfogadó terminál, hogyhogy az ATM-ek még nincsenek felszerelve ilyennel? Tényleg nem lenne szükség bankkártyára...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#906) Martin97 válasza LouiS22 (#904) üzenetére


Martin97
aktív tag

&ACE-

Úgy, hogy annál elfogadták az nfc-t is. Volt a kártyanyíláson kívül egy jelzett felület, ahol lehetett így is fizetni, úgy mint a máv-os jegyautomatáknál. Igaz, hogy 200m-el többet kelett gyalogoljak. Tudom, hogy nem ez az álltalános, de a legtöbb helyen ahol megfordultam amúgy is mindig tudtam kártyával telefonnal fizetni. :)

[ Szerkesztve ]

(#907) joergie válasza Martin97 (#906) üzenetére


joergie
őstag

Amúgy a rémálom a zöldséges, meg a vendéglátóipari egységek, ahol még működik a jatt/kerekítés, alkuvás intézménye, főleg a kissebb csóró cégeknél. Nyilván ezzel az nfc fizetési opció elterjedésével sokkal kevesebb jattot kapnak a felszolgálók pultosok. Remélem kihalnak, vagy muszáj lesz váltaniuk, mert a kutya nem akar majd náluk vásárolni kp-ra.

Rá lehet keresni hol van nfc automata?

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#908) Martin97 válasza joergie (#907) üzenetére


Martin97
aktív tag

A vendéglátóipari meglátásra +1.

Ennyire nem merültem el a témában. Én tatabányán a főtér egyik automatájából vettem fel kp-t. A többit nem tudom hol van, de ritkán szoktam 1-1 ilyennel találkozni. Ha mástnem akkor csinálok egy online listát, hol van ilyen, bár ritkán használok automatát is. :B

(#909) LouiS22 válasza Martin97 (#906) üzenetére


LouiS22
veterán

Hm, milyen bank ATM-je ez és merrefelé van? OTP/Unicreditnél nem láttam még ilyen ATM-et, ezért is érdekelne.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#910) gatto_ válasza Martin97 (#903) üzenetére


gatto_
senior tag

A személyidet is bementheted a Simple alkalmazásba egyedi kártyaként, és akkor tényleg minden egyben lesz. :D

(#911) Martin97 válasza LouiS22 (#909) üzenetére


Martin97
aktív tag

Nem emlékszem pontosan. Google alapján erste vagy raiffeisen volt. Majd ha újra arra járok megnézem melyik volt.
Ahogy utánanéztem magyarországon még nincs hír nfc-s atm-ről szóval ez egy elég érdekes glitch. :F
Viszont a raiffeisen elvileg az osztrákoknál már telepített ilyen atm-eket. Remélem itthon is mihamarabb elterjednek.

#910 gatto_:
Szerencsére eddig még egyszer sem szórakoztak, hogy csak fényképen van meg.

Erre az opcióra még nem jöttem rá, hogyan kellene. Seholsem látok az alkalmazásban olyat ahol lehetne személyit regisztrálni. Csak hűségkártyákat lehet. Én még egy hellopay kártyának is örülnék, ha lehetne regelni, de azt sem lehet még. :(

Ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy ha regisztrálom a szépkártyám, akkor az ugyan úgy nfc alapon fog működni, mint a bankkártyám?

[ Szerkesztve ]

(#912) gatto_ válasza Martin97 (#911) üzenetére


gatto_
senior tag

Nem regisztrálni lehet a személyit csak berakni a hűségkártyák közé. Van ott a hozzáadásnál egy egyéni opció, és ugyanúgy lefotózhatod, vagy a galériából hozzáadhatod a képet. Bármit hozzá lehet adni így, amit amúgy nem hoz a lista. Napokban adtam hozzá a Metro kártyámat, és utána simán vásároltam vele úgy, hogy a telefonomról olvasta le a vonalkódot a kasszás.

(#913) LouiS22 válasza Martin97 (#911) üzenetére


LouiS22
veterán

Szerintem a SZÉP kártya nem fog működni.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#914) Doosa


Doosa
aktív tag

EFOTT alatt végig így fizettem 100%-os hatékonysággal.
Külön jó volt, hogy tudtam, hogy mikor sikerült az érintés, mert akkor telefonon jelzett. Volt hogy a pultos próbálta volna ismételten lehúzatni velem, de én láttam hogy már fizettem. :DD

[ Szerkesztve ]

(#915) eami válasza Doosa (#914) üzenetére


eami
addikt

nekem még mindig nem működik :\

(#916) dptrsk válasza eami (#915) üzenetére


dptrsk
addikt

ki- bejelentkezést próbáltad?

(#917) eami válasza dptrsk (#916) üzenetére


eami
addikt

persze, és olyankor minden egyes alkalommal úgy csinál mintha még nem lenne aktiválva az nfc fizetés a kártyára. Végig is megy az aktiválás, de fizetni nem tudok vele. De nem a telefonnal van gond. Ránéztem egy másik telóval és egyértelműen az app küldi a kártya adatait. Vhol a simple és a bank rendszere közti kommunikációval lesz gond.

[ Szerkesztve ]

(#918) dptrsk válasza eami (#917) üzenetére


dptrsk
addikt

"persze, és olyankor minden egyes alkalommal úgy csinál mintha még nem lenne aktiválva az nfc fizetés a kártyára."
Ez a normális működés, ha másik eszközről lépsz be újra kell digitalizálni(Gránitot is).

A SIMed nem NFC fizetés képes ugye? Sajnos SIM csere szükséges ebben az esetben, mivel nem minden androidos telefonon lehet állítani, hogy a SIM secure elementet vagy a beépített NFC chipet használja a készülék.

(#919) eami válasza dptrsk (#918) üzenetére


eami
addikt

de nem másik eszközről lépek be és nem is kell újra regisztrálni a kártyát, pusztán az jelzi hogy még nincs az NFC-s fizetés aktiválva.

nem NFC-s a kártya, a múlt héten lecseréltem (mert korábban az volt). De ha az lenne sem kellene hogy gond legyen amúgy. Bank ügyfélszolgálatán azt mondták, hogy ismert hiba és a kártyák NFC-s aktiválásánál van valami kommunikációs probléma a simple és a banki rendszer között és ezért nem minden kártyát sikerül aktiválni erre. Elvileg a 2 nappal ezelőtt frissítés hivatott volna megoldani, de továbbra sem ok.

(#920) dptrsk válasza eami (#919) üzenetére


dptrsk
addikt

"de nem másik eszközről lépek be és nem is kell újra regisztrálni a kártyát, pusztán az jelzi hogy még nincs az NFC-s fizetés aktiválva." digitalizálás =/= regisztrálás
A program szempontjából egy ki-belépés másik eszköz(folyamat), az normál működés, hogy a kártyád megmarad elmentve, hisz ez a lényege a programnak, hogy mindenhol ott legyen a kártyád.
Az is normális működés, hogy NFC-síteni(digitalázálni) kell minden egyes belépés után, hisz a rendszer csak belépve tárolja a virtuális NFC kártya adatait, így ha te kilépsz/másik eszközt használsz, a tárolt adatok törlődnek(nincsenek még meg).

Az NFC SIM pedig igen is gondot okoz, családban van készülék, ahol állítható a secure element/ készülék NFC manuálisan, ha secure elementre tesszük, hiába nincs fent csak a Simple, mint NFC fizetés nem megy vele egy terminál sem, míg ha készülék NFCre tesszük simán megy vele a fizetés.

(#921) eami válasza dptrsk (#920) üzenetére


eami
addikt

"A program szempontjából egy ki-belépés másik eszköz(folyamat), az normál működés, hogy a kártyád megmarad elmentve, hisz ez a lényege a programnak, hogy mindenhol ott legyen a kártyád."
Ha ez tényleg így lenne, az biztonság szempontjából elég nagy gáz lenne, hiszen azt jelentené, hogy elég lenne csak a jelszavad megszerezni, aztán lehet költeni a pénzed.

"Az NFC SIM pedig igen is gondot okoz"

hát oldják meg fejlesztői oldalon... az OTP ugyanúgy részt vett a korábbi app fejlesztésében, nincs ebben semmi leküzdhetetlen.

Mindezek mellett, saját részről mindent megtettem hogy menjen, még sem megy. Idei év elejéig, már 4 éve használtam a telefonom fizetésre mindenféle gond nélkül. Szóval remélem hamar megoldják ezt a problémát.

(#922) dptrsk válasza eami (#921) üzenetére


dptrsk
addikt

"Ha ez tényleg így lenne, az biztonság szempontjából elég nagy gáz lenne, hiszen azt jelentené, hogy elég lenne csak a jelszavad megszerezni, aztán lehet költeni a pénzed."

Pedig ez így van, a kártyát elmenti a rendszer, semmi értelme nem lenne, ha minden alkalommal be kéne regisztrálni. Pontosan ilyen dolog miatt van a pénztárca limit, hogy appon belül mikor kérjen jelszót, parkolás, mozijegy, stb vásárláskor. Egyébként nem hinném, hogy bárki a saját nevére/autójára venne valamit egy lopott eszközön.
Paypalon sem kell minden belépésnél megadnod kártyaadatokat. A telefon biztonsága a te felelősséged, ha te nem használsz képernyő védelmet, akkor csak magadat hibáztathatod, bár úgy tudom, ha nincs képernyőzár, akkor jelszót kér az app NFC fizetésnél. Ha van ujjlenyomat/más fajta zár, ha el is lopják, memóriát törölve jutnak használható készülékhez(egyébként sem hiszem, hogy azt akarják, hogy lenyomozható legyen a te programjaid miatt).

(#923) vacs válasza eami (#921) üzenetére


vacs
veterán

"Az NFC SIM pedig igen is gondot okoz ...

.. hát oldják meg fejlesztői oldalon"

Egy hardveres problémát hogyan kellene megoldani szoftveresen szerinted? :W

(^)(>.<)(^)

(#924) eami válasza vacs (#923) üzenetére


eami
addikt

hw probléma? miről beszélsz?

(#925) slice14 válasza vacs (#923) üzenetére


slice14
veterán

Azért érdekes, mert a Gránit Pay simán megy, hiába van NFC-s SIM a telóban.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#926) vacs válasza eami (#924) üzenetére


vacs
veterán

Az nfc-s sim kártyában lévő nfc chip összeakad a telefonban lévő nfc chippel!

Ezt hogy kellene megoldani szoftveresen?

slice14: na mondjuk ezt nem tudtam, így viszont érdekes ...

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#927) eami válasza vacs (#926) üzenetére


eami
addikt

dehogy akad össze.... korábban sem akadt össze semmivel sem.

(#928) viktorhu válasza eami (#927) üzenetére


viktorhu
veterán

Korábban nem volt mivel összeakadnia, mert az nfc simet kellett használni a fizetéshez. Most viszont a telefon nfc-jét kellene, de még mindig a simet próbálja a droid használni. Samsungon lehet manuálisan váltani, hogy melyik nfc-t használja a rendszer.

(#929) eami válasza viktorhu (#928) üzenetére


eami
addikt

telefonon az NFC-t én nem csak fizetésre használom... még sem akadt össze eddig semmi semmivel ;)

(#930) dptrsk válasza eami (#929) üzenetére


dptrsk
addikt

Az android beállításokban (Samsung készüléken láttam eddig) az érintésmentes fizetésnél lehet állítani, hogy a készülék NFC chipjét vagy a Secure element(SIM) használja.

Ha másra használod az NFC-t, ott az android nem törődik a Secure Elementtel, csak és kizárólag fizetés esetén.

(#931) viktorhu válasza eami (#929) üzenetére


viktorhu
veterán

Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy a mobilt nemcsak telefonáláshoz használod, és másban nem akadályozott a sim kártya hiánya, és szoftveres megoldást várnál a szolgáltatótól. Nézd meg, hogy van-e választási lehetőség az nfc fizetési beállításokban (ahol a simple ki van választva). A Samsungnál ott lehet egy speciális beállítást nyitni, és a secure element helyett a rendszert választani. Ha ilyened nincs, akkor a szoftveres megoldás elfogyott sajnos (ahogy nekem is).

(#932) eami válasza viktorhu (#931) üzenetére


eami
addikt

az a menü szoftveresen került oda samsungnál. egyedüli széria ami nem tudja mindkettőt külön is kezelni azok a nexus, pixel telefonok. ott kifejezetten az tap & pay lett csak engedélyezve. a többinél a HW támogatja mindkét megoldást és szoftveres úton lehet variálni közöttük. mind a kettő a telefon NFC-jét használja a különbség csak abban van hogy hol tárolja a titkos kulcsokat. Az egyik a telefonon a másik a sim kártyán.

[ Szerkesztve ]

(#933) Martin97 válasza Doosa (#914) üzenetére


Martin97
aktív tag

Én kiváltottam a kártyát, mert azthittem, hogy paypasst nem fogadnak el. Jól ment a 10. fizetésig. Csak a wifi olyan szar volt, hogy nem tudtam a tokeneket lehúzni. (A hangosításról meg ne is beszéljünk, meg hogy a buszos sofőrök egy részének engedélye sem volt. :DDD )

(#934) tomp válasza eami (#932) üzenetére


tomp
félisten

Nálam a Sony telefonnál(Xperia M4 6.0.1) nincs választó opció az NFC fizetés menün belül. Csak az érintéses fizetési lista van amiben szerepel a Simple app. Nálam akkor a rendszer automatikusan állítja be attól függően, hogy van e NFC-s SIM vagy nem? Azaz ha lenne akkor a rendszer kizárólag azt használná?
Ha felrakom a Telenor Wallet appot amiben benne van a szolgáltatós NFC fizetés(sim kártya kell hozzá) akkor folyamatosan "NFC szolgáltatás megtelt" ablakot dob a rendszer amíg ki nem kapcsolom az NFC-t vagy törlöm az appot. Utóbbi történt meg. :DDD

(#935) zozor76


zozor76
tag

Üdv!

Szeretnék az XA1-re tokot, de nem tudom, milyet érdemes tenni rá, hogy még működőképes maradjon az NFC fizetés- szilikon, vagy oldalra nyíló műanyag/bőr tokot szeretnék. Rakhatok rá, vagy van valamilyen hátrányuk?

[ Szerkesztve ]

(#936) eami válasza tomp (#934) üzenetére


eami
addikt

amúgy ma sikerült összehozni. semmi nem változott közben, szóval úgy néz ki valóban server oldalon volt a gond.

(#937) Csocsesz75 válasza zozor76 (#935) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Nekem S7-en Clear Cover és Lifeproof tokban is működik gond nélkül.

(#938) zozor76 válasza Csocsesz75 (#937) üzenetére


zozor76
tag

Köszi! :)

(#939) viktorhu válasza eami (#936) üzenetére


viktorhu
veterán

Nincs szerveroldal, offline működik a dolog, miután letöltötte a tokeneket - ahogy a bankkártyád sem csatlakozik szerverhez, amikor fizetsz.

(#940) eami válasza viktorhu (#939) üzenetére


eami
addikt

nem összességében értelmezted amit írtam eddig. egyrészt van szerver oldal, mert mint ahogy írod valahonnan le is tölti a tokeneket. másrészt a tranzakciónál van banki szerver oldal (bárki is legyen a terminál mögött). mint írtam korábban az OTP ügyfélszolgálatán azt az infót kaptam, hogy a kártyák regisztrációjánál (legyen az a bankkártyád, vagy a token minden 10. vásárlás után) szerver oldalon volt valami probléma, amiről a Simple csapat tudott és rajta voltak hogy megoldják.

Nem osztottak meg részleteket, de mivel a "tokenek" úgy néz ki, hogy ideiglenesen működő virtuális bankkártyák (mutatja is az utolsó 4 számjegyét), ezért gondolom a token generálása közben az új kártyaszámok nem váltak aktívvá. De ez csak találgatás a részemről.

[ Szerkesztve ]

(#941) k5.20


k5.20
senior tag

Aki tud segítsen (köszi):
Mate 9 - simple - érintő fizetés.
Fizetés előtt feloldom a telefont ujjlenyomattal - érintek - aztán még egyszer érinteni kell (ha jól emlékszem akkor is kér azonosítást). Tehát működik, csak kétszer kell érinteni.
Beállításokban nem találok semmi erre vonatkozót, jó lenne a feloldás után csak egyszer érinteni!
Javaslat?

(#942) lord.lakli válasza k5.20 (#941) üzenetére


lord.lakli
őstag

Vannak ilyen régi terminálok, ahol ez előfordúl.

(#943) SuperMario


SuperMario
tag

Nálam minden tuti a Simple app-al, egyedül a Clubkártya kódját olvasta be a fényképező rosszul, bepötyögtem kézzel, ha legközelebb megyek kipróbálom, akkor már tényleg semmiért nem kéne előszednem a pénztárcám.

Na de más ügyben írok igazából: ki mit tud a külföldi használatról? Nekem egy sima paypass-os MC kártyám van, így azzal biztos nem tudok fizetni, de vajon ezt áthidalja az app, vagy felismeri a dombornyomottakat? Vagy egyáltalán nem jó a határon túl az app? A többi funkciója elég helyhez kötött, de azért jó lenne, ha jó lenne. :)

(#944) viktorhu válasza SuperMario (#943) üzenetére


viktorhu
veterán

Simán tudsz a paypass-szal külföldön is fizetni, nem kell hozzá dombornyomott kártya.

(#945) k5.20 válasza lord.lakli (#942) üzenetére


k5.20
senior tag

Köszi a választ, az az igazság, hogy többször és több helyen is előfordult, így valami másra gyanakszom.

(#946) lord.lakli válasza k5.20 (#945) üzenetére


lord.lakli
őstag

Én eddig háromféle működést láttam: egy érintés, összeg függetlenül sikeres fizetés, kettő érintés után sikeres fizetés, harmadik pedig érintés után pin kód és aláírás a papírra.

(#947) tomp válasza lord.lakli (#946) üzenetére


tomp
félisten

Betéti kártyánál aláírás? Még van ilyen? Amióta van kártyám(8éve) csak 1x volt, hogy nem pin kódot kért a terminál hanem aláírást. Még kb 7éve. Otp junior visa kártyánál. :)
Nálam így 80érintéses fizetés után: 1x kellett a pin kód 5ezer felett. 10fizetésenként 2x érinteni a tokenes bug miatt. Mostanában tűnt fel, hogy ha forró a telefon(Xperia M4-nél gyakorlatilag alap szolgáltatás a rezsó) akkor pontosabban kell a terminál vevőjéhez rakni a telefon NFC részét. Ha langyos vagy hideg akkor csak "nagyjából" kell odaérinteni. Ha forrón nem pontos az érintés akkor a terminál elkezd csipogni. Ilyenkor elvenni majd újból odaérinteni pontosan.

(#948) tisvol válasza viktorhu (#944) üzenetére


tisvol
aktív tag

Érdekes, mert többször próbáltam Ausztriában Pay-Pass-os kártyával fizetni, de nem sikerült. MasterCard dombornyomott kártya. Majd kipróbálom a telefonosat is, de a biztonság kedvéért ott fog lapulni a zsebemben a bankkártya is.

[ Szerkesztve ]

Üdv:T.

(#949) lord.lakli válasza tomp (#947) üzenetére


lord.lakli
őstag

Budapesti mcdonalds volt és 6900 Ft-os végösszeg és dombornyomott MC. Én is meglepődtem, mert idejét sem tudom mikor írtam alá utoljára, de ezt leszámítva nagyon jó. Nem egyszer volt, hogy ebédidőben csak kimentem sétálni és hirtelen jött vásárlást nem akadályozta meg a bankkártya és pénztárca hiánya.

(#950) zozor76


zozor76
tag

Külföldön ha csak tehetem, minden alkalommal kártyával fizetek, ha van PP terminál, akkor természetesen érintéssel, eddig nem volt gond; most hogy megvan az XA1, ezt is kipróbálom majd, de erre még várni kell egy kicsit. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.