Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Zugi válasza LouiS22 (#400) üzenetére


Zugi
aktív tag

Facebook oldalukon is ilyen interaktívak. Persze egy kisebb bank ezt könnyebben kivitelezi, de mégis, ez egy igazi ügyfélkezelés. Szóval eddig csak jót mondhatok a bankról. Mondjuk nekem a számlanyitásom óta (cirka 4-5 éve) személyesen nem volt dolgom velük, de szerintem épp ez az elvárás a 21. században, hogy mindent elintézhess online és gyorsan rámozduljanak az új, kényelmi, innovatív megoldásokra.

(#402) Andralin válasza LouiS22 (#400) üzenetére


Andralin
aktív tag

Nézd, azért elég erős túlzásnak érzem azt, hogy mindenre válaszolnak!

Én OTP-s ügyfélként végre megvettem az NFC képes telefonomat és örvendezve kezdtem utánaolvasni, hogy akkor hol is kezdjem el igényelni ezt a mobiltárca dolgot, amit már nagyon vártam. Megdöbbentem olvastam az OTP oldalán, hogy a szolgáltatás átmenetileg nem igényelhető! Utána találtam erre a topikra, ahonnan az is kiderült, hogy már június óta tart ez az átmeneti periódus!

Felhívtam az OTP mobiltárca supportját is és csak hümmögtek, semmi konkrétumot nem tudtak mondani, csak annyit, hogy nagy valószínűség szerint majd egyszer valamikor újra lehet majd igényelni a szolgáltaltást, de hogy mikor az nagyon sajnálják, de nem tudják. Kérdeztem, hogy esetleg hetek múlva vagy csak hónapok múlva, de erre sem tudtak semmit mondani! :W

Hát ezek után azt hiszem mindent érdemel az OTP, csak dicséretet nem! Ez nem hozzáállás, így nem lehet egy szolgáltatást eladni! :((( Ezek után nagyon kellemes volt olvasni a Gránit Bank új szolgáltatásáról, illetve az itt fentebb írt hozzáállásukról! :R

[ Szerkesztve ]

(#403) LouiS22 válasza Andralin (#402) üzenetére


LouiS22
veterán

Átmegyek offba, de szerinted egy ügyintéző mit tud tenni a magadfajta érdeklődővel? Kapott egy emailt, amiben leírták neki, hogy azt kell mondania, amit mondott neked. Ennyi és nem több. De fordítsuk meg: te mondanál dátumot, ha nem tudsz? Ha azt mondják, hogy szeptember 20. és valami miatt csak szeptember 22. lesz, akkor kit égetnek? A munkaadójukat.

Nem fogom védeni őket, nekem is nagyon fura, hogy hónapok óta tart ez az "átmeneti" állapot. De egészen biztosan oka van.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#404) Béééla válasza gaborjania (#398) üzenetére


Béééla
őstag

Üdv, ha tényleg gránitos fejlesztő, akkor egy megrögzött Windows-teló felhasználó imája halgattassék meg, legalább technikai részről cseveghetünk egy kicsit (természetesen már amennyire a titoktartás meg ilyenek engedik): a SIM "elengedése" odáig jó, hogy nem kell szolgáltatónál könyörögni (ez elvileg telenorosokat, de BlueMobilosokat vastagon érinti, plusz a SIM-csereberélőket), de nem lehetne opcionálisan beletenni?
Az OTP-s cuccal legalább megoldható volt, hogy droidos telóval vagy szifonnal az ember "betette" a bankkártyát a SIM-be, és átrakva Blackberrybe/Windowsos telóba vígan működött tovább, mert szabványos technológia. Mobiltárcáért bankot nagyon szívesen váltok, platformot viszont nem.
Plusz ahogy én értettem, emulált SE-ben tárolja a kártyaadatokat, nem pedig valósban (ezért se működik rootolt telón, ha jól sejtem, elkerülendő az esetleges adatkinyerést :) ), ez pedig engem kissé zavar, ezért is jobban örülnék egy "megbízható" hardvernek, ami a kártyaadatokat tárolja.

Márpedig amikor meghallottam hogy van mobiltárca, azonnal elkezdett viszketni a tenyerem, és mennék azonnal, kb. gondolkodás nélkül a gránithoz. Gratula hogy sikerült azt megcsinálni, ami amúgy elvárható lett volna: kártyaadatok beírása, malmozik és BUMM, működik. Komolyan a falat kapartam, hogy ezt az OTP nem tudta megcsinálni...

Bélabá

(#405) Andralin válasza LouiS22 (#403) üzenetére


Andralin
aktív tag

Szerintem ez nem off, nagyon is ontopik a téma.

Átmegyek offba, de szerinted egy ügyintéző mit tud tenni a magadfajta érdeklődővel?

Hmmm.... lássuk mit is tehetne, mondjuk korrekten tájékoztat a ködösítés helyett? :U

De a te hozzászólásod most arról szól, hogy védelmedbe vetted az ügyintézőt. Pedig én egyáltalán nem hibáztatom magát az ügyintézőt, nyilván nem ő tehet róla, hogy bank illetékesei csak a s..ggüket vakarják, nem képesek visszaállítani a regisztrációt és még csak egy elfogadható kommunikációt sem képesek kiadni az érdeklődő ügyfeleik felé. Nekem ezzel van a bajom.

És igen azt írtad fentebb, hogy fikázom az OTP-t, és hogy ezért kár volt ide beírnom, nevezzük akkor fikázásnak, legyen igazad, de a lényeg az, hogy az általam leírt hozzáállásuk miatt rászolgáltak arra a fikázásra és nem hinném, hogy kár volt ide beírnom a saját negatív tapasztalataimat, mert erősen ontopik a téma. Magyaroroszág sokáig egyetlen és kizárólagos NFC fizetést biztosító bankja tojik a szolgáltatást igénylők fejére már hónapok óta, ez az infó ide tartozik a topikba.

(#406) LouiS22 válasza Andralin (#405) üzenetére


LouiS22
veterán

A hozzászólásod második felével maximálisan egyetértek, és rágom is egy újságíró fülét (helló B, tudom, hogy olvasod :P), hogy tessen az illetékeseket nyaggatni.

Ami a bank válaszadását illeti: minden nagyvállalatnak szigorú protokollok írják elő, hogy mit mondhatnak és mit nem. Válaszolni meg ugye kell, erre vannak sablonok.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#407) gaborjania válasza Béééla (#404) üzenetére


gaborjania
újonc

Üdv, részben jogos a felvetésed Windows telóval kapcsolatban, ennél a technológiánál valóban nincs semmi a SIM kártyán, így nincs mit "áttenni" sem. A megoldás egyébként legalább annyira biztonságos, mint a SIM kártyás változat.
Igyekszünk a fejlesztéseinket fokozatosan minél több ügyfelünk számára elérhetővé tenni. Jelenleg az Android és iPhone felhasználók adják mobilos ügyfeleink meghatározó többségét, így az új fejlesztéseinknél elsőként ezek a platformok kapnak prioritást. Windows mobil-on természetesen a GRÁNIT MobilBank (ami a webes Netbankunk mobilra optimalizált változata) ugyanúgy elérhető, mint más platformokon.

(#408) LouiS22 válasza gaborjania (#407) üzenetére


LouiS22
veterán

Azt ugye jól értettem, hogy a ti megoldásotokban egy hagyományos, kézzelfogható kártya digitalizálódik (vagyis adott esetben magával a plasztikkal is lehet fizetni), szemben a Mobiltárcás verzióval, ahol egy virtuális kártyát generált a Mastercard?

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#409) gaborjania válasza LouiS22 (#408) üzenetére


gaborjania
újonc

Igen, pontosan, bármelyik meglévő GRÁNIT Bankos kártyád digitalizálható, és a normál plasztik továbbra is működik. Nem érintős kártya is digitalizálható így. Azaz pl. a 0 Ft havidíjú Sztár számlához ha kérsz egy első évben ingyenes, azonnal átvehető Most kártyát, akkor máris van totál ingyen egy évig egy digitális kártyád. De ezt nem tőlem hallottad ;)

(#410) LouiS22 válasza gaborjania (#409) üzenetére


LouiS22
veterán

:D

"sajna" én a másik tábort erősítem, plusz rootolt a telefon (és az is marad), szóval eleve kiesek.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#411) Béééla válasza gaborjania (#407) üzenetére


Béééla
őstag

Jelenleg az Android és iPhone felhasználók adják mobilos ügyfeleink meghatározó többségét, így az új fejlesztéseinknél elsőként ezek a platformok kapnak prioritást.
Ismerem sajnos, remélem azért nemsokára lesz Win-es kliens is, főleg azért mert így lehet elsőséget szerezni és megtörni azt a nyamvadg app-gap-et ;)

Windows mobil-on természetesen a GRÁNIT MobilBank (ami a webes Netbankunk mobilra optimalizált változata) ugyanúgy elérhető, mint más platformokon.
Na pont azt néztem, hogy jé, egy bank aminek normális mobilos weblapja van, ezért külön köszönet! (ne tudd meg mit szenvedtem desktopra optimalizált webbankkal mire utaltam... khm FHB khm...)
Nem néztem jobban utána, de a mobilkliensben nem találtam elsőre az utalást, az a funkció elérhető lesz később?

A megoldás egyébként legalább annyira biztonságos, mint a SIM kártyás változat.
És most értünk el oda, hogy nem kötelező válaszolni ha pofon jár érte :)
Hasonló az Android beépített emulált SE-jéhez, saját "nembeszélhetrólasenki" módon biztosítja a kódolást vagy valami nyílt, peer review által is hitelesített megoldás tárolja a kártyaadatokat például az app saját kis tárhelyén?
Csak mert kicsit sok defcont néztem és egyrészt az "ez biztonságos (C) (R) TM" rámondásnak már amúgy se hiszek, másrészt érdekel milyen technikára bízom a pénzem és talán el tudom dönteni mi az, amire már rá merem bízni :) (mikorra évülhet el, milyen támadásokra ügyeljek, stb.)

Bélabá

(#412) sakrafp válasza gaborjania (#398) üzenetére


sakrafp
csendes tag

Szia !
Köszönöm szépen a segítséged, de a mai napon megoldódott a problémán. Személyes találkozó (szintén Gránit Bankos fejlesztő) és konzultáció után. Ami a Pay használatát gátolta az a telefontok volt. Ennek eltávolítása után zavartalanul működik már minden. Az először próbált helyeken is teszteltem már. Egyébként a tok amit használtam Samsung Clear View volt. Most ezt nélkülözve szuper minden. Az NFC chip nem tudta fogadni az árnyékolás miatt a terminál jelét!?? Ki gondolta volna, hogy ilyen egyszerű a megoldás!
Üdvözlettel

(#413) gaborjania válasza sakrafp (#412) üzenetére


gaborjania
újonc

sakrafp: Szia, szuper, örülök, hogy megoldódott!

Béééla: igen, hamarosan lesz utalás is az app-ban, addig is elérhető a mobilra optimalizált netbank. Azon is egyszerű az utalás és a többi bankművelet is! Technológia: a digitalizált kártya adatai megosztva tárolódnak, ez koncepciójában más, mint a régebbi megoldások, amikor a SIM kártya vagy a telón lécő más secure tároló tartalmaz minden kártyaadatot.

[ Szerkesztve ]

(#414) hfrédi


hfrédi
csendes tag

Tiszteletem
Ez nálunk használható: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.roaddogssoftware.cardapp
próbálta már valaki

(#415) Béééla válasza hfrédi (#414) üzenetére


Béééla
őstag

Őszintén: valami nevesincs gyártótól 3rd party alkalmazás.
Ha szeretnél Romániából plazmatévét rendelni a tudtodon kívül, hajrá. Nem hinném, hogy egy garázsprojekt megcsinálja azt, amit a nagy bankok nem.

Bélabá

(#416) LouiS22 válasza Béééla (#415) üzenetére


LouiS22
veterán

:C

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#417) nutfile válasza gaborjania (#413) üzenetére


nutfile
aktív tag

rootolt telo hossz tavon is kizarva?
aki rootol=>valszeg geek, aki geek szereti az ujdonsagokat, szvsz eleg nagy tabort meg lehetne fogni, ha rootolt teloval is menne.
lehetetlen biztonsagosan megoldani?

(#418) nutfile válasza nutfile (#417) üzenetére


nutfile
aktív tag

vagy egyszerűen a felhasználóra bízni, hogy vállalja-e a kockázatot.
nyilatkoztatni erről és akkor nincsenek felelősségi kérdések.
(kiskapuk úgyis lesznek mindig, csak egy idegtépő macska-egér harc lesz, aminél kellemetlen, ha fizetés közben derül ki, hogy bezárult az a kiskapu, amit éppen alkalmazott valaki...)

[ Szerkesztve ]

(#419) LouiS22 válasza nutfile (#418) üzenetére


LouiS22
veterán

Fordítsd meg a gondolatmeneted: ha te vagy a szolgáltató, akkor vállalnál olyan kockázatot, hogy azt mondod: nyilatkozzon az ügyfél arról, hogy rootolt a telefonja és vállal minden ebből eredő buktatót? Hogy nyilatkozik? Online? Aláír valami papírt valahol? És ha beüt a baj, akkor vállalnád, hogy pereskedni fogsz (mert az ügyfél tuti azt fogja mondani, hogy ezt aztán nem írta alá, nem pipálta be, nem olvasta, nem tudta)? Na ugye... Nincs az a vállalati jogász, aki erre azt mondja, hogy persze srácok, csináljátok, nekünk nem lesz belőle bajunk.

Bónuszként átlag béla (ez a felhasználok 99 százaléka) azt sem tudja, hogy mi az a root. Szóval bukik a nagy tábort megfoghatnának elméleted is (én értem, hogy te az vagy és neked jó lenne, de sajna nem helytállóak az érveléseid).

Nem flame, puszta megállapítások, még mielőtt...

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#420) nutfile válasza LouiS22 (#419) üzenetére


nutfile
aktív tag

eredetileg én is ezt kérdeztem: "lehetetlen biztonsagosan megoldani?"
pontosan tudom, hogy mi a kockázat benne a cégnek.
másrészt nem tudom, hogy a cégnek ez-e nagyobb kockázat, vagy az alábbi.

eredetileg nem is indult a Gránit Bank eBank-ja a root-olt telómon.
kis olvasgatás, ügyeskedés és voálá, már megy. nemsokára lesz kártyám is tőlük, onnantól szvsz fizetni is fogok tudni. persze majd letiltják valahogy előbb-utóbb, aztán lesz újabb módszer. ez jobb nekik?
(igen, tudom h felelőtlen vagyok, de nem lesznek milliók a számlámon...)

ja, ennek ellenére - fejlesztőként, vagy céges jogászként - valszeg én is tiltanám a rootolt telót, mert jelenleg összesen kisebb a kockázat az olyan emberekkel, mint én, mintha minden rootolt telón mehetne valamilyen nyilatkoztatással.... :))

[ Szerkesztve ]

(#421) Kavinton75


Kavinton75
senior tag

Ha valaki használja már a Gránit Bank telefonos fizetését, akkor az (ha nem gond) keressen meg privátba.
Már 5-6 éve várom, hogy betörjön ide a Google Pay, vagy bármi egyéb, de nem igazán akar ez összejönni.
De furcsa mód egyik bank sem töri össze magát, hogy ezt megtegye (az OTP-t hagyjuk), pedig ugyanolyan biztonságos, mint a PayPass-es bank kártya.

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#422) LouiS22 válasza Kavinton75 (#421) üzenetére


LouiS22
veterán

Arról ne nagyon álmodj, hogy google pay éa apple pay belátható időn belül itt legyen. Kis ország és még kisebb piac vagyunk hozzá. És kell hozzá egy banki partner is...

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#423) Kavinton75 válasza LouiS22 (#422) üzenetére


Kavinton75
senior tag

Ha ez működik, akkor más nem kell.
Csak valami legyen már.
Elképesztően lassú ennek a technológiának a terjedése.
Ha a Visa vagy a Mastercard meglépné valamilyen összegért cserébe az sem érdekelne.
De ez a tökölés :O

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#424) LouiS22 válasza Kavinton75 (#423) üzenetére


LouiS22
veterán

A Mobiltárca kb 2 éve hibátlanul működik...

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#425) Kavinton75 válasza LouiS22 (#424) üzenetére


Kavinton75
senior tag

Az OTP nem ingyenes és most egy ideje már igényelni sem lehet.
Ami OTP az nekem felejtős :K

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#426) LouiS22 válasza Kavinton75 (#425) üzenetére


LouiS22
veterán

Nem akarok rosszindulatú lenni, de nyilván a beetető időszak után a Gránit Bank is pénzt fog kérni érte. Vagy direktben, vagy kártyadíjba építve. Ingyenebéd nincs ;)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#427) Kavinton75 válasza LouiS22 (#426) üzenetére


Kavinton75
senior tag

Majd meglátjuk.
De egy fokkal szimpatikusabb, mint az OTP.
Plusz az most nem is nyitható.

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#428) Zugi válasza Kavinton75 (#421) üzenetére


Zugi
aktív tag

Ugyanígy voltam egy ideje, mióta 2012-ben az első NFC-s mobilom megvolt, hogy vajon mikor fizethetek majd vele. Sőt épp idei nyár közepén bújtam jobban bele magam a témába, gondolván biztos lehet már valahogy, csak utána kell menni, de mivel sem OTP-s nem voltam, és pont Telenor-os is vagyok, így duplán esélytelennek tűnt, erre fel meglepetésemre a Gránit bank pikk-pakk meglépte, ez volt aztán a nagy meglepi, hiszen egyik legkisebb bank, bár én náluk vagyok kb. 4-5 éve és teljesen meg vagyok elégedve. (nem érdekeltek a multi bankok, direkt magyar tulajdonúhoz akartam tenni a pénzem, és először a többségi tulajdonosa Demján Sándor volt számomra e kezdő kis bankban a garancia, egy ideje pedig a Magyar Állam részesedése)
Most pedig a gránitpay-t a megjelenése napjától elsők között kezdtem használni és azóta is vígan megy, a napokban váltottam telefont is, arra is pikk-pakk átraktam. Így számomra innen kezdve már teljesen érdektelen, hogy a Google, vagy a Samsung, vagy akárki mit lép hasonló ügyben és mikor. Ezzel a Gránit bankos megoldással világszerte ott fizetek, ahol akarok, ill. ahol van paypass. Idehaza még az Iphone-osok is szívnak, mert a rendszerükre még nem tudja a Gránit bank sem feltenni, annyira le van zárva, szóval a nagy beharangozott applepay-t is lazán lelépte a Gránit :)

Azt még hozzáteszem, hogy nem valószínűsítem, hogy a Gránit bank ezért elkezdene pénzt kérni. A számlavezetési és folyószámla kamataik is jók, érdekük ezt az alacsony költségű üzemeltetést fenntartaniuk. Pont erre az informatikai és jövőbe mutató innovációkra épít, ezzel is tudja a díjait lecsökkenteni, mert nem tart fent bankfiók hálózatot. Tudtommal csak egy központi irodájuk van és a Westend-ben valami, de főleg online működik az egész. Nekem meg pont ez fekszik, mivel én soha semelyik bankba nem mentem be többször csak számlanyitáskor ill. megszüntetéskor.

[ Szerkesztve ]

(#429) Kavinton75 válasza Zugi (#428) üzenetére


Kavinton75
senior tag

Hasonló cipőben járok én is, ezért is néztem nagyot, amikor megláttam.
Nekem egy ideig marad a régi "multi" bankom, mert sok állami dolog dőlt már be.
De egy digitális számlával és most kártyával kipróbálom a többit meg meglátjuk.
Majd minden hónapban utalok rá, amit jól egy "érintgetek" :K

[ Szerkesztve ]

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#430) LouiS22


LouiS22
veterán

Erős spoiler lesz, de az otp gőzerővel dolgozik egy, a gránitéhoz hasonló fizetési módon. Ez megmagyarázza azt is talán, hogy miért nem lehet Mobiltárcát igényelni. Nem tudok bővebbet, úgyhogy ne is kérdezzétek. Az Otp meg híres arról, hogy nem szeret megszólalni ilyen ügyekben (sem).

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#431) Kavinton75 válasza LouiS22 (#430) üzenetére


Kavinton75
senior tag

Másolni nem nehéz.

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#432) nutfile válasza Zugi (#428) üzenetére


nutfile
aktív tag

már most benne van a Gránit Bank hirdetményében, hogy digitalizált bankkártya havi díja 200 Ft/hó...
...viszont azon bankszámlák vonatkozásában 0 Ft a havidíj, amelyeknél 2016.12.31-ig sikeres bankkártya digitalizálás történik. "Ezen számlák esetében a Digitalizált bankkártya havi díj mindaddig ingyenes, amíg a számla nem kerül megszüntetésre".
Mondjuk kérdésként merülhet fel, hogy ha nem dombornyomott kártyát mondjuk jövőre dombornyomottra cseréli valaki, az újat is digitalizálja és utána szünteti meg a régit, akkor lesz díj, vagy nem?
Vagy ha csak lejár a kártya, kap újat és ezért újra digitalizálni kell (kell?), akkor mi van?

(#433) Zugi válasza nutfile (#432) üzenetére


Zugi
aktív tag

hmm... ez jó kérdés, nem is néztem, de jó lenne tudni a pontos értelmezését. Ha így nézem, hogy "mindaddig ingyenes, amíg a számla nem kerül megszüntetésre", akkor ez jelen esetben folyamatos ingyenességet jelent annak, aki idén nyit náluk számlát és digitalizálja a kártyáját.

(#434) slice14 válasza nutfile (#432) üzenetére


slice14
veterán

Így belegondolva inkább havi 200 ft, mint évi 3000+ ft az OTP-nél. És még atöbbi kritériumnak is felelj meg. Kell a fenének holmi szolgáltatós f*s, mert ugye az OTP-s csak azokkal müxik. Most tekintsünk el attól hogy egy támogatott készüléken felhekkeljük MCM kártyánkat a SIM-re oszt voálá. De most őszintén: Ki bízna egy ismerősében is hogy ezt végbe is vigye. Inkább az egyszerűbb utat választom, Gránit folyószámla és bármilyen NFC-s mobillal müxik a dolog, ugyanúgy mint az Android Pay-el menne.

Egyébként pénteken megyek aláírni a szerződést a számlanyitásról.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#435) LouiS22 válasza slice14 (#434) üzenetére


LouiS22
veterán

a havi 200 évi 2400 egyébként :) A szolgáltatós "fos" meg ugye az, hogy konzorcium, ők vettek részt benne, ők fizették a fejlesztést és bocsánat, ők akarnak valami profitot belőle. Szép dolog a piacgazdaság.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#436) LouiS22 válasza nutfile (#432) üzenetére


LouiS22
veterán

A kártyád a számládhoz van társítva, szóval amit te írsz/másolsz, abból nekem az jön le, hogy a számlához kötés a lényeg. Hiszen a bankkártyád előbb vagy utóbb, de le fog járni (és az biztosan december 31. után lesz). Mondjuk szerintem ezeket érdemes megkérdezni a banktól, hogy ők hogy értelmezik :) Bár most, hogy ezt leírtam, mégis elgondolkodtam, hogy a kártya lejártáig lesz ez is ingyenes... Kérdezzétek meg a Gránit Bankot, hogy mi az igazság, főleg a távlati jövőre nézve :)

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#437) LouiS22 válasza Kavinton75 (#431) üzenetére


LouiS22
veterán

Amennyire én tudom, már bőven fejlesztés alatt volt, amikor a Gránit Bank előállt a saját megoldással. Inkább cvsak meglepődhettek, hogy hopp, valaki beelőzte őket. Ezért jó kicsi banknak lenni: sokkal gyorsabban átmennek a döntések, mint a mamutnál.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#438) slice14 válasza LouiS22 (#435) üzenetére


slice14
veterán

Lényeg hogy nem egybe vonják le és nincs kötelező szolgáltató függés meg ugye készülék korlátozás. Annyi a feltétel hogy legyen náluk számlád és kártyád.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#439) LouiS22 válasza slice14 (#438) üzenetére


LouiS22
veterán

Persze, ezek pozitívumok mindenképp.

De az, hogy nem egy összegben vonják le... a 2400 forint így is, meg úgy is 2400 forint :D :D :D

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#440) Zugi válasza LouiS22 (#437) üzenetére


Zugi
aktív tag

Ha az OTP is előrukkol egy hasonlóval (kérdés mikor?), akkor utána minden más banknak is lépnie kell, ha nem akarnak lemaradni. Nem tudom sima paypass-os bankkártya fronton is mi a helyzet, mintha úgy hallottam volna, hogy van olyan magyar bank, ami még azt sem vezette be.

(#441) Kavinton75


Kavinton75
senior tag

Tegnap nyitottam egy Digitális számlát most kártyával (úgyse fogom használni :D) fel is raktam a számlámra pénzt, amint ma aktív lesz a kártya digitalizálom is.
Majd mehet a próba és remélhetőleg minden úgy fog működni ahogy azt elképzelem.

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#442) LouiS22 válasza Zugi (#440) üzenetére


LouiS22
veterán

Szerintem nem eszik ennyire forrón a kását. Ez mindösszesen egy kényelmi szolgáltatás, az ilyenre fogékony geek, fiatal rétegnek. Ne feledd: "hasitasi nem kér kódot" országában élünk, az emberek nagyon nagy százaléka fél a Paypasst is használni (mert azzal biztosan pénzt lopnak tőle, mi az, stb... - ez sajna a megfelelő edukáció hiányából fakad), tegnap pl. amikor PP-szal fizettem, a pénztáros mondta, hogy neki bankkártyája sincsen és nem is lesz, mert minek...

Egyébként amennyire tudom (és most egy gyors honlap áttekerés is megerősített ebben) az FHB-nál nincs PP kártya.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#443) Zugi válasza LouiS22 (#442) üzenetére


Zugi
aktív tag

Hát épp a fiatalságot (illetve a középkorúakat) célszerű megfognia a bankoknak, őrájuk kell elsősorban rástartolni, mert az idősek azok automatikusan bemennek az évtizedek óta jól megszokott ótépébe, nem érdekli őket ha 1 órát is sorban kell állniuk, pedig más bankoknál ugyanazt sokszor olcsóbban, gyorsabban elintézhetnék. Ellenben ez az idős réteg egyre fogy, mert sajnos az élet rendje, hogy kihalnak. A fiatalok viszont modern módon szeretnék intézni pénzügyeiket és ehhez a mobiltelefon nagyon jó kapocs, hogy a bankok megfogják velük őket. Anno amikor a paypass-t behozta elsőnek Magyarországra az OTP, direkt csak emiatt mentem egyből is hozzájuk számlát nyitni. Igaz, hogy idővel már el is hagytam őket, de ettől függetlenül másokat lehet ezzel megfognak maguknak huzamosabban.

(#444) LouiS22 válasza Zugi (#443) üzenetére


LouiS22
veterán

Ne magadból indulj ki (ez alapvető hiba szokott lenni, ezen a fórumon meg pláne - hiszen itt eleve a geek dolgokra fogékonyabb arcok gyűlnek össze - nem kell félreérteni :D), a saját ismerősi körömben is számos fiatal, tanult, sőt, vezető beosztású emberke van, aki azt mondja, hogy ő aztán az életben nem fog PP-t használni, sőt, neki ne adjon a bankja olyan kártyát. Van olyan ismerős, aki lenyomott egy órás hisztit a bankban, amikor meglátta, hogy a cserekártyája PP-s. Nem vagyunk egyformák, na. Vannak, akik szeretnek sorban állni, személyesen ügyintézni (vagy egész egyszerűen nem is gondolnak bele abba, hogy lehetne sokkal kényelmesebben, gyorsabban).

Na de hogy ne csak masszív off legyen: tök jó, hogy valami megmozdult most, ráadásul egy kis bank kavarta meg az állóvizet és toboroz most ezzel új ügyfeleket is. Aztán majd jön az OTP, és talán még másik nagyobb bank is (tök őszintén nem nagyon hiszem, hogy ez amúgy kiemelt projekt lenne az OTP-t leszámítva máshol, de lepődjünk meg).

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#445) joergie


joergie
őstag

Szóval igen, így kell a fiatalokat megfogni. Én pont most vagyok ott, hogy bankot akarok váltani, mert elmennek a csába 850ft havonta a semmimért(ténylegesen semmi, minimális a pénzforgalom a kártyámon), és még csak a dombornyomott mastercard se paypassos, évi sokezer forintért. Megszüntetem mindkét kártyámat, csinálok egyet ingyen gránitnál, évi 1400ftos kártyadíjjal, és szerzek egy nfc telefont(előző az volt, a mostani nem). meg talán később egy megtakarítási számlát. vagy feljebb lépek díjcsomagban, ha olyan lesz a fizu.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#446) Zugi válasza LouiS22 (#444) üzenetére


Zugi
aktív tag

Tisztában vagyok a lakosság nagy részének pénzügyi kultúrájával, ami tudjuk milyen alacsonyan van, sokan szívesebben fizetnének zsák krumplival a bótba' , mert azt érzik biztonságosnak, de ennek ellenére szerencsére nem annyira ritka az a réteg, mint mi vagyunk. Ugyanis ha így lenne, a paypass sem tudott volna elterjedni. Mert emlékszem az elején, amikor említettem, hogy elsők között igényeltem az OTP-nél úttőrőként megjelenő Maestro Multipont paypass-os bankkártyát, akkor ott a bankfiókban a banki ügyintézőnek nekem kellett mindent elmondanom róla, mert annyira nem volt képben, hogy miképp is működik pedig a bankja már elkezdte forgalmazni e terméket. Utána is rengeteg volt a félreértés az emberek között, egy egyetemi koliban amiatt küldték el a banki ügynököt, aki a paypass-os kártyákat akarta ott népszerűsíteni, mert kiröhögték, hogy milyen gagyi kártyát akar nekik ajánlani amivel csak 5e Ft-ig lehet fizetni:) Emiatt tippeket is írtam az OTP-nek, hogy a honlapjukon is miben kommunikáljanak érthetőbben, amit anno még egy kis ajándék pénzjóváírással meg is köszöntek.
Szóval lehet évek kellettek, de mégis eljutottunk oda, mely alapján mára a bankkártyás fizetéseknél már nagyobb hányadát teszik ki a paypass módon fizetések, mint hagyományosan.
És ha 1-2 bank alkalmazza csak ezt az nfc-s fizetést, a többi nem mozdul, akkor hidd el, sokan lesznek a fiatal generációkból, akik emiatt migrálni fognak a bankok között ez irányba. Ahol én eddig fizettem a mobilommal, ott a fiatal eladók, pincérek nagyon érdeklődve nézték és csodálkoztak. Ez a rétegnek mindene az okostelefon, és ha ilyen módon nem kell semmi mást magával vinnie, csak az állandó társát a mobilját, akkor azt nagyon cool-nak fogja megélni és nem fogja tétlenül nézni, hogy míg a társai már úgy fizetnek, az ő lassan reagáló mamut bankja aki most adja csak ki az első paypass-os kártyát, az meg még csak tervbe sem veszi a bevezetését. Hidd el, váltani fog.
Nem beszélve ha végre eljutunk mondjuk az elektronikus tömegközelekedési jegyrendszerig, akkor minden nfc-vel fog működni, még jobban felértékelődik a mobiltelefonok ezen képessége. Londonban már megy ilyen módon.

(#447) Huroq


Huroq
senior tag

Bő fél éve már én is csak mobillal fizetek mindenhol. Hihetetlen kényelmes, mert a mobil szinte állandóan a kezem ügyében van, de sajnos most én is váltok OTP-ről, mert durván drága (illetve ahogy előttem is írták én tájékoztatóm a kedves ügyfélszolgálatost a saját termékeikről). A Gránit meg azért nem játszik, mert hihetetlen, hogy 1 helyen lehet csak KP-t befizetni (legalább a WestEnd-ben is lehetne). Valószínűleg a mobil paypass hiányozni fog, de így legalább sok ezret megspórolok évente. A BKK -s Rigó bevezetését én is várom már nagyon...

[ Szerkesztve ]

(#448) LouiS22


LouiS22
veterán

Srácok, nem szeretnék ünneprontó lenni és imádnivaló a lelkesedés, de nem emlékszem arra, hogy a bkk mondott volna olyat, hogy a rigo nfc-s telefonnal is működik majd. Maga a technológia valóban nfc-alapú lesz, de majdnem biztosan mondom, hogy az, aminek már ügyfélteszten kellene lennie (tavaly az volt a mondás, hogy mostanra már éves bérletesek is tesztelhetnek... hát, ez nem jött össze), az - kezdetben legalábbis biztosan - nem mobilapp lesz. Szopnak enélkül is eleget :D

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#449) Zugi válasza LouiS22 (#448) üzenetére


Zugi
aktív tag

Késésben vannak sajnos, de előbb utóbb ha beindul, akkor onnan már csak egy ugrás az NFC-s fizetés. Lehet akár már most a késésük miatt is beleférhet eleve azzal kijönni. Mert itt megnézhetően ez [Londonban már valóság].

(#450) Huroq válasza LouiS22 (#448) üzenetére


Huroq
senior tag

Sajnos tudom ezt én is (ez csak álom), de ha már odáig eljutunk hogy nem kell ez a borzalmas papír alapú bérlet és otthonról megvehetem én már tökéletesen elédetett leszek. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.