Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) LouiS22 válasza próbakocka (#50) üzenetére


LouiS22
veterán

Szerintem kellett hozzá bármilyen OTP-s számlacsomag, mert ahhoz van hozzárendelve a kártya, illetve úgy tudtad igényelni (otp direkten keresztül). Ez világosan le volt írva az indulásnál is, szóval nem nagyon értem a felhördülést. Szóval 100%, hogy sima MC reggel nem mehet a teszt, mivel így nem tudtad volna igényelni a virtuális bankkártyát (ami az apphoz van hozzárendelve).

Hogy mi lesz a jövő, az kérdéses, mivel ez is egy szolgáltatás, nagyon esélyes, hogy lesz valamilyen díja, a tesztben használt kártya is korlátos, január 31-én lejár az érvényessége.

Egyébként csak annyi, hogy a Simple számlacsomaghoz is simán hozzá lehetett rendelni, az meg ingyenes (ha teljesülnek a feltételek). Ennél olcsóbban is ki lehet hozni, nem emlékszem, hogy melyik most a nagy OTPnél a legalapabb számla, de ha úgy marad minden, mint most van, akkor nyitsz egy olyat, hozzá egy otpdirekt, megigényled a virtuális kártyát, aztán megszünteted a direktet. De szerintem lesz erre majd külön kondíció.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#52) schferenc77


schferenc77
aktív tag

Orulotem, hogy ratalaltam a topikra, de egy kicsit elbizonytalanodtam. A Mastercard oldalan felsoroljak, hogy mely NFC-s telok PayPass Ready Certified-ok, szamomra ez azt jelentene, hogy a teloval (pl S4), meg rajta a Mastercard Mobile appal lehet itthon is paypass terminalon fizetni minden gond nelkul. Akkor most ez megsincs igy?

(#53) LouiS22 válasza schferenc77 (#52) üzenetére


LouiS22
veterán

Nem, ugyanis a két dolog nem ugyanaz. A Mastercard mobile-hoz nincs szükséged NFC-re, az teljesen más elven működik. Oda bármilyen kártyát tudsz regisztrálni, a lényeg, hogy átfut egy köztes szolgáltatón a fizetésed.

A PP certifed (ilyenek pl. a Samsungok) pedig azt jelentik, hogy a telefon firmware-jében van egy egy "réteg", ami képes kezelni azt a secure elementet, amit a Mastercard ír elő a szolgáltatóknak. Kicsit bonyolultan hangzik, a lényeg leegyszerűsítve: a speciális simkártyán van egy titkos "tároló", ezen vannak tárolva az érzékeny adatok, ilyet csak egy megbízható, hitelesített kibocsátó adhat ki (ez nálunk az Állami Nyomda). Ezen a titkos izén keresztül kommunikál a telefonra telepített szoftver, és a már említett réteg mindenképp kell ahhoz, hogy működni tudjanak.

Jelenleg tehát nem tudsz olyat, hogy a telefond bankkártyaként funkcionál, ennek tesztelése most zajlik egy zártkörű csoportos tesztben, ezt hívják Mobiltárcának. Ha minden jól megy és sikeres a teszt, akkor jövőre kereskedelmi forgalomba is kerülhet majd.

Ha érdekel, akkor a mobiltarca.com-on tudsz róla részleteket olvasni, de a teszthez már nem tudsz csatlakozni.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#54) schferenc77 válasza LouiS22 (#53) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Köszönöm, indulok is tájékozódni :R
Pedig milyen egyszerű is lett volna :)

(#55) LouiS22 válasza schferenc77 (#54) üzenetére


LouiS22
veterán

Egyszerű, de nem biztonságos. Itt a cél pedig az, hogy a pénzed biztonságban legyen. A Mastercard sem akar puszira sok-sok elvesztett telefon, stb. után kártérítést fizetni. Azért kellenek a biztonsági elemek, hogy pontosan azok a feltételek lehessenek meg, mint egy plasztik kártyánál.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#56) schferenc77 válasza LouiS22 (#55) üzenetére


schferenc77
aktív tag

A biztonsággal egyetértek. Nem ismerem annyira még a hagyományos PayPass kártyás fizetést sem (nincs ilyen kártyám), de ott pl. ha elhagyom a kártyát, akkor 5000 Ft-ig bárki fizethet vele nem?
Ugyanez igaz a telefon esetében, de ott még ráadásul van egy feloldó kód a lockscreen-en (vagy az NFC-s fizetés mindig aktív, vagy csak akkor, ha fut a mobiltárca app?). :F

[ Szerkesztve ]

(#57) LouiS22 válasza schferenc77 (#56) üzenetére


LouiS22
veterán

Mindkét esetben fizethetnek vele, de persze ilyenkor szokás letiltani a kártyát, telefont azonmód, nem? :D

A Mobiltárca app egyébként aktív a háttérben, vagyis nem kell elindítanom fizetés előtt, annyi a megkötés, hogy aktív netkapcsolatnak kell lennie (lévén valahogy kommunikálnia kell a banki szerverekkel), meg értelemszerűen az NFC is engedélyezve van.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#58) próbakocka válasza LouiS22 (#57) üzenetére


próbakocka
senior tag

Ha lehet ne bizonyítsuk már be, hogy csak fix, meg internetes számlacsomaggal együtt működik biztonságosan ez a megoldás is. (ebből már kinőtt a magyar lakosság kb 3-4 éve ... pedig mekkora szopatókörök voltak ezzel is ... és ugrottak rá az emberek ...)

A google wallet évek óta megy közönségesen, csak kártyaregisztrációval. 2 éve egészen biztosan lehetett tesztelni a free 10 dollárral nexus S-en.... A biztonsági szintet nem az internetes számlacsomag fogja megadni, hanem az nfc fizetési rendszer limitjei, és biztonsági szolgáltatásai.

A falra mászok már ezeketől a prémium, meg csak adott bankokhoz kötött technológiai megoldásoktól, miközben nem azok, csak megpróbálják privilégizálni egyes magyar szolgáltatók.

Annak mondjuk alapvetően örülök, ha lesz magyar Gwallet, hogy kb. azonnal szét lesz ionizálva az összes hulladék magyar fejlesztés.

[ Szerkesztve ]

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#59) LouiS22 válasza próbakocka (#58) üzenetére


LouiS22
veterán

Bakker, benne vagy a tesztben vagy nem? Én benne vagyok, annak tapasztalatai alapján írtam le, hogy mi és merre és meddig. Lehet okoskodni kívülről, de felesleges. Ez a JELENLEGI állapot, egy szóval sem állítottam, hogy a majdani kereskedelmi forgalomba is így kerül a cucc. Meglehetősen érdekelne, hogy ha állításod szerint bármilyen bank MC-s kártyájával megy a teszt, azt hogyan kezeli le az OTP háttérrendszere?

Arról pedig ne nagyon álmodozz, hogy a Google Wallet belátható időn belül Magyarországra ér. Előbb talán tisztességes módon nemzetközi porondra kellene lépnie. És nem, Magyarország nem a világ közepe, mint ahogyan azt sokan szeretnék hinni.

A biztonsági szintet meg nem én szoptam, hanem a Mastercard, a GW egy totál más rendszer, nem szabad összehasonlítani a Mobiltárcával. Bónusz kör: ott is lehet ám szopni a virtuális bankkal, amelyik a hátteret kezeli.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#60) LouiS22 válasza próbakocka (#58) üzenetére


LouiS22
veterán

+1: regisztrálj már egy magyar kártyát a Google Walletba és próbálj meg vele fizetni. Felrögzíti a kártyát, hiszen miért ne tenné: a formai követelményeknek megfelel. Aztán ballagj el tetszőleges PayPass elfogadóhelyre és próbálj meg fizetni. Aztán amikor sokadszorra is el fogja utasítani a tranzakciót és mögötted már dühösen morognak az emberek... Nos, akkor olvass kicsit utána a miérteknek.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#61) próbakocka válasza LouiS22 (#60) üzenetére


próbakocka
senior tag

jézus

nem ugyanarról beszélünk ...

nem vagyok benne a tesztben, mert én és még kb másik ezer ember nem volt hajlandó opt-s számlát nyitni, mert ez egy felesleges lehúzás, ahogy eddig is volt a paypass matricánál, és az internetes számláknál is. PONT

A Nexus S-es lehetőséget ezek szerint nem ismered, volt rá mód, hogy US-re lokalizációra állítva, a root-olt telefonra telepítve az US wallet appot, lehetett vele vásárolni NFC-vel, de nem lehetett plusz pénzt tölteni rá. ok, ehhez napi szinten kellett olvasni a Nexus S fórumot, de ez magyarországon is működött, kb 100 példa van rá.

2 ÉVVEL EZELŐTT !

nem ma, nem tavasszal, hanem két évvel ezelőtt technológiailag lehetséges volt a wallet az országban.

ezért indítottam ezt a topicot, hátha valamelyik észlény olvassa valamelyik banknál, és gondolkodnak, hogy amíg nem ér ide a G gőzhenger, csinálnak országspecifikus appot. nem tették meg, csak az okoskodás, meg a konferenciák mennek, hogyan győzzék meg az embereket arról hogy ezt használni kellene.

Könyörgök 3 éve van erre műszakilag alkalmas eszközöm (Nexus S, és Nexus 4), van bankkártyám, ezzel amerikában régen használnám ezt a szolgáltatást, de nálunk ehhez bizony extra sáp kell majd hogy menjen, mert hogy ez PRÉMIUM dolog egyesek szerint...

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#62) próbakocka


próbakocka
senior tag

ha megpróbálod védeni az OTP-t és a megoldásait, akkor egyre jobban felerősödik az a gyanú bennem, hogy otp által fizetett kommenter vagy ...

(pl; virtual bankkártya, ilyen szavakat csak az tud, aki ilyet aktívan használt ... az normális emberek paypal-t használnak, és nem ilyen szarokat ...a virtual-bankkártya a bevezetésekor havi majdnem 1K-s díjért indult ... mert külön számlacsomag kellett hozzá .... röhejes, de páran bedőltek neki)

[ Szerkesztve ]

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#63) próbakocka


próbakocka
senior tag

egy dolog ezek szerint leszűrhető, az OTP megint bepróbálkozik azzal, hogy ezt az egész dolgot valamiféle űrtechnológiaként adja el ...

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#64) LouiS22 válasza próbakocka (#62) üzenetére


LouiS22
veterán

Kikérem magamnak a feltételezést, baromira nem vagyok fizetett bérkommenter. Szíved joga, hogy mit használsz, virtuális bankkártyát meg nem használnok, fizetek a meglévő Mastercardommal, vagy PayPal-lal. Utóbbi persze leveszi a maga sápját, de hát ez az üzlet része.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#65) LouiS22 válasza próbakocka (#61) üzenetére


LouiS22
veterán

Képzeld, használtam. Nem Nexus S-sel, hanem HTC ONE X-szel, ugyanis a módosított GW app röhögve elindult azon is. Ha nagyon érdekel, még a screenshot is megvan a Cinema Citys fizetésről, plusz utána a KFC-ben ettem el a maradék 3 dollárt :)

Az pedig, hogy neked van rá egy műszakilag alkalmas eszközöd, egyáltalán nem jelenti azt, hogy másnál is működne. Pl. a HTC One baromira nem lesz alkalmas a Google Wallet futtatására, pedig aa HTC jelenlegi csúcsmodellje. A Google-t kéne megérdezni, hogy miért nem tolták ki világméretűre a saját megoldásukat, a válasz személyes véleményem szerint a háttérműveletet bonyolító pénzintézetnél keresendő és/vagy a Google nem akart összeállni mondjuk egy Citibankkal. Nem a front end a lényeg, hanem az, ami a háttérben zajlik. Nyilván azért is az OTP lett, mert ők a legnagyobb hazai pénzintézet, nahát, vélhetően csak kerül 2000 ember, aki náluk bankol és még nyitott is a technikai újdonságok iránt. Nekem spec egy fillér többletkiadást nem jelentetett az egész, ingyen kaptam a teszt idejére a cuccot, sőt, okosan spóroltam is egy csomagváltással. De ez a saját magánügyem, kicsit feljebb még azt is leírtam, hogy hogyan. De mondom, ez az én saját verzióm, és még mindig nem tolom az OTP szekerét sem.

Mellesleg csak annyit, és nem, nem vagyok a Mobiltárca fizetett megmondóembere sem. Miért fáj neked az, hogy egy ZÁRT kereskedelmi teszthez előírtak bizonyos feltételeket? Az OTP a legnagyobb magyar bank, ők álltak be az egész mögé, ezen lehet háborogni, ahogy azon is, hogy ők adják a banki hátteret az egészhez. Mellesleg egyébként a Nexus 4-en és a Nexus S-en nem is futna a Mobiltárca (nincs benne a tesztelős telefonok listájában). És mielőtt újabb összeesküvést keresnél: nem, nem a gonosz mobilszolgáltatók szívatnak, hanem bizony a nagy Google.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#66) próbakocka válasza LouiS22 (#64) üzenetére


próbakocka
senior tag

igen, a paypal is haszonnal dolgozik, de az mindig is arányos volt az épp fizetett összeggel ... és szükséges volt a biztonsághoz

szerintem azonos oldalon állunk, mindketten egy új technológiát szeretnénk használni, mihamarabb, és te tesztelni is tudod, ez szerencsés.

én idegesebb alkat vagyok, és persze idegesít, hogy kizárólag az otp állt a mobilfizetés mögé a többi bank meg szarozik. nyilván ha valaki saját maga invesztál ebbe, akkor viszont akar majd ebből látni pénzt, még akkor is ha technológiailag ez már meghaladott ... (a walletben fogalmam sincs hogy van megoldva a biztonság, de az valamilyen webes layer.en biztosítja a titkosítást elvben, nem ?)

a bérkommentelést visszaszívom, ennyi hozzászólással a hátad mögött nyilván nem betanított kínai komenneter jómunkásember vagy ...

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#67) próbakocka válasza próbakocka (#66) üzenetére


próbakocka
senior tag

40 másodperc eltéréssel, de kb. ugyanarról beszélünk ... megtérülés ...

[ Szerkesztve ]

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#68) LouiS22 válasza próbakocka (#66) üzenetére


LouiS22
veterán

Szerintem meglepődnél, ha tudnád, hogy mennyire messzire vagyok az OTP-től :)

A Mobiltárcáról még annyit, hogy most öt nagy cég állt össze, az ő rendszereiket kellett összehangolni és bizony voltak döccenők. Most képzeld el, ha ebben még pár bank is beszáll. Nem tudom, hogy mi a folytatás, de erős a gyanúm, hogy az egyszerűség kedvéért a majdani kereskedelmi forgalomnál is egy pénzintézet lesz a kiszolgáló.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#69) próbakocka


próbakocka
senior tag

A sima webes kártyás vásárlásokat is évekig az otp felületén lehetett nagyon sok helyen bonyolítani, és ezzel a titkosítási mizéria meg is volt oldva, még akkor is, ha otp független kártyával vásárolt az ember (bármely MC ...)

Most itt annyira nem értem, hogy ez miért nem oldható meg ugyanígy? A mostani MasterCard app is képes pusztán kártyaregisztrációval működni. Vagy egyből szolgáltatást integrál bele az összes mobilszolgáltató ...

értem én hogy a pl. telenornak (szerinte ) behozhatatlan előnyt jelent, hogy play.store-ból mobilegyenleg terhére lehet vásárolni, de ez valójában nem akkora extra, hogy ezért megérje bármit, bárhová integrálni. (eleve a telenoros fül a store-ban egy vicc ... 2 éves appok vannak fenn)

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#70) LouiS22 válasza próbakocka (#69) üzenetére


LouiS22
veterán

A Mastercard Mobile-t ne keverd össze a PayPass-szal, mert teljesen más. A MM igazából egy kényelmi szolgáltatás, ahová regisztrálsz tetszőleges bankkártyát, ők pedig egy köztes szolgáltatóként, kényelmi funkcióval felvértezett fizetési módot tolnak alád. Leegyszerűsítve: nem kell pötyögnöd a kártyaadatokat, CVC-t, csak nyomod és az appból engedélyezed vagy elutasítod a tranzakciót.

A Mobiltárcánál a problémát az jelenti, hogy nagyon leegyszerűsítve a telefonodba kerül egy bankkártya, amit ha ellopnak, az mindenkinek szopó. És nem is ez a legnagyobb dilemma, hanem az, hogy mondjuk ne lehessen a mobiltelefont kihasználva mondjuk megtámadni a bankok informatikai rendszerét - értsd, ezen keresztül hackelni és pénzt szipkázni.

Egy hagyományos kártyánál a plasztik ott van a kezedben, egy bank által megadott webes felületen fizetsz vele (vagy pedig SSL-lel titkosított akármin, nyilván noname orosz oldalon te sem kapod elő a plasztikot).

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#71) LouiS22 válasza próbakocka (#69) üzenetére


LouiS22
veterán

Összefoglalva: a MM-ban kapsz egy virtuális kártyát, meg a marketingesek aktuális csodafegyverét: QR-kód :D Nyilván most én is csak viccelek, mert jópofa és innovatív valami, ráadásul dagadhat a keblünk, mert a Cellum fejlesztette, ami hát mégiscsak egy magyar cég (Kóka János a boss).

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#72) rum-cajsz válasza LouiS22 (#71) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Nézte már valaki, hogy az Android 4.4-ben mi is ez az új NFC fizetés? Ezt itthon is működésre lehet bírni szerintetek?

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#73) edward2 válasza rum-cajsz (#72) üzenetére


edward2
addikt

Kizárt. Sok víznek kell még addig lefolynia.

(#74) LouiS22 válasza rum-cajsz (#72) üzenetére


LouiS22
veterán

Az csak egy lehetőség, nem fizetési mód és egyelőre nem sokat lehet róla tudni. Értelemszerűen nem az történik, hogy klónoz bármilyen kártyát, hiszen az elég komoly biztonsági kérdéseket vetne fel.

Inkább arról van szó, hogy eddig a Google megkövetelt egy hardveres secure elementet a Google Wallethez, ez a hardver viszont limitált telefonban van csak ott, ráadásul a szolgáltatók (akik a készülékek jelentős részét értékesítették) fújtak erre, meg úgy általában a GW-ra is. Bónusz kör: utóbbi csak USA, az európai szolgáltatók inkább a sim kártyára helyezett secure element mellett voksoltak (ez van az itthoni Mobiltárca tesztnél is). A Wallet egyébként sem akkora átütő siker, mint amennyire a Google szerette volna, így még időben léptek és előrukkoltak ezzel az emulációs valamivel.

De ehhez azért még komoly fejlesztések kellenek majd, plusz sok készülék, amin 4.4 van. Ebből egyhamar nem lesz piaci termék, az is biztos, hiszen a különböző érdekcsoportok már igencsak sok pénzt öltek mondjuk a Mobiltárcába itthon, vagy odaát az ISIS nevű kezdeményezésbe. Mondjuk egy fél év múlva térjünk vissza a kérdésre, addigra majd látszik, hogy pontosan mit is takar ez az egész.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#75) rum-cajsz válasza LouiS22 (#74) üzenetére


rum-cajsz
őstag

kösz szépen a választ. Én is valami hasonlóra jutottam, csak nem voltam biztos magamban.
Azóta sikerült a magyar információs oldalt is elolvasni, bár az sem túl bőbeszédű:

Érintéssel történő fizetés eszközével

Ezen információk csak az Android 4.4 rendszerű eszközökre vonatkoznak.

Ha az NFC engedélyezve van, használhatja az érintéssel történő fizetés funkciót úgy, hogy telefonját hozzáérinti egy leolvasóhoz a kasszánál.

Kövesse ez alábbi lépéseket, hogy beállítsa az érintéssel történő fizetést az egyes alkalmazásoknál:

Lépjen a Beállítások > Érintéssel történő fizetés részhez.
Érintsen meg egy alkalmazást, hogy beállítsa az alapértelmezett fizetéshez.
Ha eszközön nincs beállítva alapértelmezett alkalmazás, mint például a Google Wallet, további fizetési alkalmazásokat találhat a Google Playen böngészve.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#76) LouiS22 válasza rum-cajsz (#75) üzenetére


LouiS22
veterán

Ezzel csak az a probléma, hogy jelen állás szerint ugyan tudsz magyar kártyát reggelni a webes walletbe, ami össze is kötődik magával a Google Wallet alkalmazással (amit egyébként a régiónkból hivatalosan nem is érsz el :D), viszont fizetni nem tudsz vele.

Gondolom a support oldalt meg fordítja az arra kijelölt egység, vagy iroda, de ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy maga a szolgáltatás el is érhető nálunk.

Aztán az is lehet ám, hogy valami készül, amiről még nem tudunk :) Leginkább egy 4.4-es telefon kellene, és élesben tesztelni. Addig én is csak ötletelek és okoskodom.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#77) rum-cajsz válasza LouiS22 (#76) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Teljesen igazad van, mert nekem 4.4-es android van és nem jelenik meg semmi a fent nevezett menüben. Jó lenne, ha tényleg lenne ebben előrelépés, bár elég kicsi valószínűséget adok én is ennek.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#78) LouiS22 válasza rum-cajsz (#77) üzenetére


LouiS22
veterán

Nem mondom, hogy barkácsolj, az xda-n szoktak lenni régiómentesített Google Wallet appok, de szerintem önmagában kevés lenne.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#79) edward2 válasza LouiS22 (#74) üzenetére


edward2
addikt

Sajnos nem sikeres a wallet, de ez egyáltalán nem a technológia vagy a Google hibája hanem az, hogy ott gáncsolják ahol bírják.

Jobban örülnék már végre egy ilyen bankkártya független fizetési rendszernek nem kéne kártyákat magammal cipelni neten is deaktiválható lehetne stbstb.

De a sima NFC fizikai wallet kártyából is lehetne valami. Az is épp elég jó lehetne.

(#80) LouiS22 válasza edward2 (#79) üzenetére


LouiS22
veterán

Vitatkoznom kell: a Google tehet(ett) arról, hogy a Wallet nem lett sikeres, mégpedig pont a készülékbe épített secure element miatt - ezt torpedózták meg (most már mondhatni, hogy sikeresen) a szolgáltatók (akik ugye a készülékeket értékesítik. Ráadásul a készülékek töredékében volt ott ez a secure element (jó példa mondjuk a HTC ONE, amiből van Google Edition, ellenben nincs secure element).

Egyébként olyan valószínűleg sosem lesz, hogy egy kártyát csak úgy a telefonnal használsz, mindenféle biztonság nélkül: nincs az a pénzintézet, aki ezt bevállalja, és ez a te érdeked is.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#81) edward2 válasza LouiS22 (#80) üzenetére


edward2
addikt

Csak úgy: kódot ugyanúgy be kell írni amikor fizetsz mint egy pin kód.

Sőt itt még egy képernyő feloldó kódot is használhatsz tehát a biztonság dupla egy bankkártyához képest. Én itt azt látom, hogy a bankok próbálják a pénzt maguk felé terelgetni meg a mobil szolgáltatók is és pont ezért folyik most ez az egész gáncsolgatás is.

Amerikában is nézd meg mi megy a wallet vs. Isis csatában.

(#82) LouiS22 válasza edward2 (#81) üzenetére


LouiS22
veterán

A PayPass lényege, hogy 5 ezer alatt nincs PIN, nincs semmi. Érinted, fizetsz, viszlát. Azért én szeretném, ha ez így is maradna, meg szerintem sokan mások is.

OK, világos, a plasztikot is ugyanúgy elhagyhatod, de vélhetően egyik pénzintézet (akik nem jóléti intézmények, csak itthon utáljuk őket annyira erősen, köszönhetően a kormányzati propagandának...) sem örülne, ha "csak" úgy lehetne egy kártyát a telefonba tenni, és itt még mondok annyit, hogy klónozás. OK, egy számlához kötöd, arról szedi le a pénzt, de csak egy példa: van egy bankszámlád, rajta 100 ezer pénz. A kártyát "csak úgy" bele lehet tenni telefonba. Kártyád ellopják, nem veszed észre, szépen hozzáadják öt telefonhoz. 5 ezer alatt nincs PIN, egy szempillantás alatt máris kifosztottak, mondjuk öt perc alatt. Mindeközben te még vígan buszozol A-ból B-be, és tényleg észre sem vetted, hogy az előző megállóban megfújták a tárcád, vagy mondjuk a telefonod.

Ijesztő? Az.

Mellesleg a bank évszázadok óta a pénz forgatásából él. A kártya is egy üzlet. Egy a sok közül. Ja, és nem vagyok fizetett bérkommentelő :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#83) edward2 válasza LouiS22 (#82) üzenetére


edward2
addikt

Kártyát mióta lehet csak úgy beletenni walletbe? Kell hozzá Google account amihez társítod. Innentől meg az általad felvázolt opció eléggé megbukik mert 2 másodperc és még azt is tudják rólad mikor jársz kakálni, előbb fog a rendőrség az ajtódon kopogni minthogy élvezhetnéd a paypassal vásárolt 5ezer alatti felmosórongyot. Mert az az 5000es limit pont arra jó, hogy semmire.

(#84) LouiS22 válasza edward2 (#83) üzenetére


LouiS22
veterán

Kártyát évek óta bele lehet tenni a Walletbe, máskülönben nem tudnál fizetni a Play Store-ban sem (lévén azt is a Google Wallet szolgálja ki). Kettő: Androidon minden készülékhez KÖTELEZŐ egy Google Account, nélküle a telefon kb. nem is üzemel.

Az 5000 forintos PayPass limit pedig igenis hasznos: mikrofizetésre, tehát pont arra, amire kitalálták: egy csoki, egy kávé, két energiaital a tescóban, stb. De ha nem használod és nem érted a lényegét, akkor feleslegesen beszélgetünk itt :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#85) edward2 válasza LouiS22 (#84) üzenetére


edward2
addikt

2-vel feljebb te választál vagy más is hozzáfér az accountodhoz?

(#86) Lionking01


Lionking01
tag

Van már valamit hír arról, hogy mikor lehet google wallet-et használni Magyarországon NFC képességgel?
2012-es cikket találtam a neten, ahol valamilyen hack-elt programverziót már tudtak használni, de sajnos én eddig csak olyat találtam, amely kiírta, hogy Magyarországon nem tudom használni.

(#87) rum-cajsz válasza Lionking01 (#86) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Röviden, nincs.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#88) LouiS22 válasza Lionking01 (#86) üzenetére


LouiS22
veterán

Nincs és nem is lehet :(

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#89) próbakocka


próbakocka
senior tag

Valamelyik fórumon írtak olyasmit, hogy a 4.4-hez tartozik valami új ssl layer, ami talán (...) képes lesz mindentől függetlenül is kártyakezelésre. De erre nincs app, nem régiófüggetlen, és élő európai fehér ember nem látta még működés közben ... stb, stb, stb.

[ Szerkesztve ]

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#90) LouiS22 válasza próbakocka (#89) üzenetére


LouiS22
veterán

Senki nem tud róla semmit, a 4.4 sajtóközleményben is egy bekezdés volt, a lényege egy kártyaemulálás, de én sem találtam róla semmi konkrétumot, ráadásul a 4.4 egyelőre a Nexus5 kiváltsága (plusz az éjjel megjelentek az image-k, amikkel a régebbi eszközöket lehet frissíteni). De ez még mindig kevés, mert nincs meg az alkalmazás, ami kezeli az egészet, stb. stb. Ez csak egy irány, de ne nagyon remélje senki, hogy ebből egyhamar széles körben használható valami lesz. Főként a 4.4 miatt.

Ráadásul épp az éjjel indult el az amerikai Mobiltárca (az ISIS), ha az ottani konzurcium milliókat ölt a fejlesztésbe, tűzzel-vassal védeni fogják a kis homokozójukat.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#91) edward2 válasza LouiS22 (#90) üzenetére


edward2
addikt

Szerintem valaki hozzáfér az accodhoz vagy szeretsz belekötni mások mondandójába.

(#92) LouiS22 válasza edward2 (#91) üzenetére


LouiS22
veterán

Nem kötök bele, csak megpróbálom érthetően, magyarul leírni, hogy JELEN pillanatban miért NEM fog működni az, amit szeretnének. Nekem úgy tűnik, hogy te vagy az, aki kötözködik.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#93) aMolnar


aMolnar
csendes tag

Sziasztok! Nemrég lettem boldog tulajdonosa egy Nexus 5-nek. (a telefon atom, de erre van külön topik) :))

A kérdés, hogyan tudom fizetésre használni a beépített NFC-t? A Google Wallet app itthon nem elérhető. Van esetleg más megbízható alternatíva a szoftverre? Vagy a GW is elérhető, csak mókolni kell?

Köszönöm!

Nexus 5

(#94) edward2 válasza aMolnar (#93) üzenetére


edward2
addikt

Olvass vissza kb. minden 2 poszt erről szól. GW nem működik itthon sőt USAn kívül sehol. Elméletileg lehet vele mókolni, de én ezt inkább hagynám.

(#95) aMolnar válasza edward2 (#94) üzenetére


aMolnar
csendes tag

thx! alternatíva GW helyett?

Nexus 5

(#96) LouiS22 válasza aMolnar (#93) üzenetére


LouiS22
veterán

Kolléga is írta, nem tudod működésre bírni, alternatívád pedig egyelőre nincs.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#97) próbakocka válasza LouiS22 (#96) üzenetére


próbakocka
senior tag

Mikor lesz vége a mobiltárca tesztnek? Vagy ez is titkos infó? Lassan lejár a fél év, gondolom legkésőbb január 1-től megy élesben az egész országban, nem ?

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#98) LouiS22 válasza próbakocka (#97) üzenetére


LouiS22
veterán

Nem. Pont a napokban jött email, hogy kitolták a tesztet fél évvel, jelen állás szerint június 30-ig kell tesztelnünk.

Két új feature érkezik: 2014-től az Interticket jegyrendszerén keresztül vásárolt jegyek is elérhetőek a MobilTárcában, így egy érintéssel léphetsz be a tesztidőszak alatt elérhető koncertekre, előadásokra. A sportolni vágyóknak kedvez az All You Can Move sportkártya, amely gyorsabb és kényelmesebb belépést biztosít a tesztben résztvevő edzőtermekbe.

Szóval ez alapján én azt mondom, hogy legkorábban 2015-től megy majd kereskedelmi forgalomba a Mobiltárca. Plusz gyanítom (de ez csak saját tipp), hogy a KitKat új kártyaemulációját is figyelembe kell vennniük a fejlesztőknek, főleg, ha az új készülékek már 4.4-gyel jönnek majd ki, illetve a mostaniak frissülnek.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#99) Game-over


Game-over
aktív tag

Jó lenne ha itthon is elérhető lenne a Google Wallet, mert a Mobiltárca eléggé lekorlátozza a használható készülékeket. :(

[ Szerkesztve ]

(#100) LouiS22 válasza Game-over (#99) üzenetére


LouiS22
veterán

De nagy valószínűséggel belátható időn belül nem lesz elérhető. Nincs mit szépíteni: ezt a mobillal fizetést a Google cseszte el, több ponton is.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.