Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) LouiS22 válasza tomp (#847) üzenetére


LouiS22
veterán

De miért lássa el az OTP a supportot a többi banknak? Miért fejlesszen, költsön a háttértámogatásra és vegy a nyakába azt a rengeteg nyűgöt, amivel ez jár? Nincs olyan életszerű megállapodás, amiért ez "megérné" neki. Nem is beszélve arról a millió és egy dologról, aminek a háttérben klappolnia kell.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#852) tomp válasza LouiS22 (#849) üzenetére


tomp
félisten

Vam mobilnetem. Folyamatosan aktív mivel korlátlan. Mégis 10 fizetés után Tokenezik. A leírás szerint amúgy az utolsó 3 fizetésnél figyelmeztetni kellene. Nem csinálja. Azaz látja, hogy van net de mégsem tölti le. Elkönyvelem kezdeti bugnak. Most indult el még csak az nfc-s dolog.

(#853) Fordos Laci


Fordos Laci
csendes tag

http://www.blikk.hu/aktualis/penz/oriasi-attorest-jelentett-be-a-magyarorszagi-bank/fhdjfg8

(#854) Csocsesz75


Csocsesz75
őstag

Sziasztok!

Milyen költsége van pluszban a parkolás, e-matrica és Cinema City jegyvásárlásnál a Simple -n belül?

Mindennapi élelmiszerüzletben történt vásárlásnál van valami díj a vásárlás után?

Nem tudok még így fizetni, folyószámlám sincs még, csak érdeklődöm.

Egyedül a telefon van meg hozzá, letöltöttem az alkalmazást és ismerkedem vele.

[ Szerkesztve ]

(#855) tomp válasza LouiS22 (#849) üzenetére


tomp
félisten

Na megkaptam a mobilnetnél elfogyó Tokenre a választ. Tudnak a hibáról. A javítása folyamatban van. :)

Csocsesz75
Én a Simple appban jelenleg még csak az érintéses fizetést használom. Itt nincs semmi pluszdíj. Gyakorlatilag olyan mintha bankkártyával vásárolnál. Csak a vásárlás összegét vonják le. Simple érintéses fizetésnek nincs külön díja.

(#856) malnabokor válasza Csocsesz75 (#854) üzenetére


malnabokor
senior tag

Cinema City-él elvileg nincs, nekem legalábbis ugyanannyi, a parkolásnál 70Ft kényelmi dij, a matricánál 120-150 Ft talán? Ezeket nem tudom pontosan, mert nem használom, csak a héten hallottam.

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#857) LouiS22 válasza tomp (#855) üzenetére


LouiS22
veterán

Áh, így már értek mindent :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#858) LouiS22 válasza malnabokor (#856) üzenetére


LouiS22
veterán

Mozinál is van kényelmi díj emlékeim szerint, talán 40 forint jegyenként?

@Csocsesz75: annak nincs "kényelmi díja", ha a telefont érintve vásárolsz mondjuk élelmiszerboltban. Ha rosszindulatú lennék, akkor azt mondom, hogy ezt bőven kifizeted a "rendes" plasztik éves díjában (ez az első évben ingyenes, aztán keményen sarcolnak, számlacsomagtól függően 3-6 ezer forint(!) is lehet az éves kártyadíj. Ismétlem, ez a fizikai kártya díja, és csak annyiban van köze a digitalizálthoz, hogy a fizikait digitalizáva tudsz fizetni a telefonoddal.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#859) zozor76


zozor76
tag

Üdv!
Régebben egy Lumia 820-at érintettem terminálokhoz, de ez ugye megszűnt, az NFC-s sim-kártya viszont maradt. A Simple ezt írja a Mobilfizetésnél:
"NEM MŰKÖDIK AZ ÉRINTÉSES MOBILFIZETÉS AZ ALKALMAZÁSSAL, HA:

-Hibás jelszót, vagy rossz képernyőzárat adsz meg.
-Kikapcsolt állapotban van az NFC funkció.
-Alvó képernyővel próbálkozol.
-Elfogyott a token.
-Ha készülékedben NFC SIM-kártya található, és árnyékolja a telefon NFC antennáját.

Aki ért az ilyesfajta technológiához, mi várható, lehet valaha is fizetésre használni ezt az NFC képes sim-kártyát, vagy már nincs értelme ennek a képességének? Egy Xiaomi Redmi 4x van tervben, amiben nincs NFC, így sajnos ez a rész/szolgáltatás ugrott...

(#860) Csocsesz75


Csocsesz75
őstag

Köszönöm a válaszokat.

(#861) LouiS22 válasza zozor76 (#859) üzenetére


LouiS22
veterán

Sajnos nem lehet, teljesen más technológia :(

Vegyél egy olyan telefont, amiben van NFC antenna. Oneplus esetleg nem jöhet számításba?

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#862) zozor76 válasza LouiS22 (#861) üzenetére


zozor76
tag

Még nem ismerem, utánaolvasok. Eddig Sony-kat nézegettem, L1, XA, E5... A Xiaomi-t az ujjlenyomatolvasó miatt venném- akkor NFC ugrik-, de igazából most is elvagyok a 8GB-os Cat-tel, így még nincs eldöntve... NFC vs ujjlenyomatolvasó :)

(#863) tomp


tomp
félisten

Akinek esetleg egy telefon újraindítása után összeomlik a Simple app ne aggódjon. :)
Alkalmazás adatainak törlése, újra bejelentkezés(nálam google fiókkal) majd a már bent lévő kártya újradigitalizálása. Megvan fél percen belül és a digitalizálás nem jár költséggel.
Nálam egy telefon újraindítás után működésképtelenné vált az app. "Simple leállt" ablakok fogadtak.

(#864) Csocsesz75


Csocsesz75
őstag

"NFC funkcióval rendelkező készüléken könnyedén digitalizálhatók az OTP MasterCard vagy Maestro bankkártyák érintéses mobilfizetéshez az alkalmazással."

Ez szerepel a simle oldalán. MasterCard Online kártya is jó?

(#865) LouiS22 válasza Csocsesz75 (#864) üzenetére


LouiS22
veterán

Ha rá gondoltál: [link]m akkor a válasz Igen.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#866) Csocsesz75 válasza LouiS22 (#865) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Igen rá, csak mondom ott az Online szó, nehogy ne legyen jó. 2 hetet mondtak míg kész a kártya, azt hittem azért hamarabb megvan.

(#867) Seraph 16 válasza Seraph 16 (#846) üzenetére


Seraph 16
őstag

A válasz: nem.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#868) LouiS22 válasza Csocsesz75 (#866) üzenetére


LouiS22
veterán

Általában hamarabb készen van :)

Az elnevezés valóban nem túl szerencsés, de a marketingesek biztosan arra gondoltak, hogy lehet vele online is fizetni.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#869) LouiS22 válasza Seraph 16 (#867) üzenetére


LouiS22
veterán

A webKÁRTYA egy MasterCard típusú virtuális kártya, amely adatai nem kerülnek plasztikon legyártásra és kizárólag internetes vásárlásra alkalmas.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#870) dptrsk válasza LouiS22 (#868) üzenetére


dptrsk
addikt

MasterCard Onlineban az Online azt jelenti, hogy nem dombornyomott kártya, azaz minden fizetés online ellenőrzéshez kötött.

A másik a MasterCard Standard dombornyomott kártya, ezzel lehet úgynevezett offline tranzakciót is végrehajtani, amikor nincs azonnali fedezet ellenőrzés.

(#871) Csocsesz75


Csocsesz75
őstag

Gyakorlatilag hétfő óta nem tudok belépni az OTPdirektbe.

Számlanyitáskor (hétfőn) kaptam egy jelszót, nem ment itthon a belépés. Vissza a bankba új jelszó, ami meg is lett változtatva még ott az ügyfélszolgálatos gépén, állítólag jó volt. Hazajöttem próbálok belépni megint nem megy. Kipróbáltam az eddigi összes jelszót. Opera és Chrome alatt is próbáltam mindig felfüggeszt 24 órára.

Járt már valaki így?

Telefonon OTP SmartBank appon keresztül betudok lépni, ujjlenyomattal is.

[ Szerkesztve ]

(#872) eami válasza zozor76 (#859) üzenetére


eami
addikt

úgy tűnik nekem is bezavar az NFC-s SIM kártya :\ 2x próbáltam eddig használni, de nem működött.

(#873) zozor76 válasza eami (#872) üzenetére


zozor76
tag

Akkor az új telefonba ki kell cseréltetni az nfc SIM-kártyát simára. Végülis csere mindenképpen lesz, mert az új vasba (ami Xperia lesz) nano SIM kell.

(#874) dptrsk válasza Csocsesz75 (#871) üzenetére


dptrsk
addikt

Én akkor jártam így, mikor ki akartam próbálni a csak QR kóddal történő belépést, a SmartBank visszajelzett, hogy sikerült, majd utána az adott gépen nem ment egyik böngészőben sem, mindenhol a 24 órás tiltást írta.
Felhívtam az OTPdirektet, hogy vegyék le a tiltást. Meglepetésemre a hölgy közölte, hogy Ő a rendszerben 0 sikertelen belépési kísérletet lát, így nem tud mit levenni, az OTP direkt azonosító biztosan nincs tiltva.

Nem hagyott nyugodni, így a hívás után beléptem a laptopról egyedi azonosítóval és beengedett.
A számítógép továbbra sem engedett be, szerintem 24 órára fel van függesztve az azonosítóm.
Ami furcsa, hogy mások OTPdirekt szerződésére is azt írta az adott gép, több böngészőben is.

Ezek után megpróbáltam a laptopon elsőre saját azonosítóval, utána csak QRkóddal belépni.
S a csak QR kód belépés után mindenkinek a 24 órás tiltást írt.
Egy böngészési előzmények törlése után azonosító+jelszó kombóval, mind asztali mind laptop újra beengedett.

(#875) lord.lakli válasza dptrsk (#874) üzenetére


lord.lakli
őstag

Csütörtök-pénteken két számlára is többször beléptem QR kóddal és szerencsére nem volt gond.

(#876) dptrsk válasza lord.lakli (#875) üzenetére


dptrsk
addikt

Akkor csak nálam volt gond a csak QR(semmi azonosító vagy jelszó megadás) belépéssel.
Nem próbáltam azóta, a rendes 3 adattal, illetve egyedi azonosítóval történő belépés, majd utána QR hitelesítés megy...

(#877) Csocsesz75 válasza dptrsk (#874) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Ma reggel megpróbáltam Internet Exporerrel ( mondom, mielőtt bemegyek a bankba adok neki mégegy esélyt) és csodák csodájára működik a belépés. Azóta megy az összes böngészővel is.

Viszont az azonosító-számlaszám-jelszó megadásával a belépés gombra kattintva azonnal feldobja a QR kód ablakot és szükség van a telefonhoz is belépésre. Saját azonosító-jeszó kombónál is ez van. QR kód nélkül abszolút nem megy a belépés, mondjuk csak a megadott adatokkal ? Mi van ha valakinek nincs okostelefonja ?

Illetve úgy emlékszem volt a belépés gomb mellett egy belépés QR kóddal gomb is, nekem az eltűnt.

[ Szerkesztve ]

(#878) viktorhu válasza Csocsesz75 (#877) üzenetére


viktorhu
veterán

Lehet sms-t is kérni, vagy be sem kapcsolni a belépéshez a mobilos azonosítást.

(#879) Csocsesz75 válasza viktorhu (#878) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Asszem azt a mobilos azonosítást belépésnél megtaláltam hol kell kikapcsolni, a mobil aláírásnál kell kivenni a pipát ?

Igen most nincs QR kódos felugró ablak.

Viszont hová tűnt a Belépés QR kóddal gomb ?

[ Szerkesztve ]

(#880) lord.lakli válasza Csocsesz75 (#879) üzenetére


lord.lakli
őstag

Gondolom a sok hibabejelentés miatt átmenetileg leszedték a felületről.

Belül QR kódot meg csak akkor ad SMS helyett (amit tudsz kérni, ha nem jó a QR kód) ha már smartbankot aktíváltad. Az viszont csak okostelefonon megy :)

(#881) mtibee2


mtibee2
tag

Sziasztok!

Ma végre sikerült kipróbálnom a Simple alkalmazás új, mobilos fizetési funkcióját. A postán voltam pénzt kivenni, és tényleg olyan egyszerű, mint ahogy írták: NFC bekapcs, telefon feloldása, terminálhoz érintés, kb. 5 mp várakozás, majd a PIN kód megadása a terminálon, ennyi.

Ráadásul még menőzni is tudtam, mert én voltam az első - kis településen lakom -, aki mobillal hajtotta végre a műveletet, még a postás kisasszony is meglepődött... :)

M. Tibor

(#882) tomp


tomp
félisten

Na kijött egy frissítés a Simple appra. Remélem sikerült javítani a Tokenes hibát. Hihetetlen mennyire megváltoztatta a fizetési módszeremet. Csak atm-hez veszem elő a kártyát.
5ezer Ft feletti fizetéseknél egyedül a posta csekkbefizető automatája kérte a pin kódot. Sima terminál (új típus) és a BKK jegyautomata sem kérte.

mtibee2
Tegnap az egyik helyen kérdik, hogy kártyával vagy kp-ban fizetek e. Mondom telefonnal. Rám néz a nő, pislog majd közli, hogy áá szerinte az nem fog menni. Kérdem paypass megy? Persze. Akkor ez is. Érintem, sípol, siker. Sőt még pin kódot sem kért pedig 5ezer felett volt. "Naháát micsoda új technika. Elképesztő!" :DD

(#883) tisvol válasza tomp (#882) üzenetére


tisvol
aktív tag

Én csekk miatt utoljára 10 éve voltam Postán. Az ostoba szemeteseken kívül minden szolgáltató elektronikus számlát küld, és úgy is fizetek. Azt a pár gyorshajtást (kac-kac, azért nincs annyi) meg átutalom netbankon keresztül.
Én győri vagyok, használtam már a Mobiltálcát is, most meg a Simple-t, de a pénztárosok már rég nem lepődnek meg a telefonos fizetésen. A PayPass annak idején. Na, az nagyot szólt. Volt, hogy én láttam a terminálon, hogy kezeli az érintéses fizetést, de a pénztárosnak gáza sem volt, hogy működik. Az üzletvezetőt kihívva (helyes ez így?) közösen fejtettük meg, hogy is működik. Azóta elmúlt a varázs.
Egyébként önkiszolgáló benzinkútnál tankolva, az ottani fizetés nem kerül be a Simple tranzakciók közé.

Üdv:T.

(#884) mtibee2 válasza tomp (#882) üzenetére


mtibee2
tag

Hát még akkor hogy meg fognak lepődni, mikor a kezünkbe ültetett RFID csippel fogunk fizetni... :D

[ Szerkesztve ]

(#885) Csocsesz75


Csocsesz75
őstag

Ma én is megejtettem az első telefonos fizetést, Deichmannban fizettem vele,13k-t. Eladó hölgy meglepődött a telefon láttán, elmondtam röviden a dolgot, kiderült Ő is OTP-s, Huawei P8 ( vagy Lite) telefonja van, szerintem nemsokára Ő is használni fogja.

Aztán a Lidl-be mentem vásárolni, ott már szerintem láttak nem 1 ilyet.

(#886) eami válasza Csocsesz75 (#885) üzenetére


eami
addikt

öröm látni hogy most hirtelen mindenkinek tetszik, pedig már évek óta lehetett használni :) én meg most bosszankdom hogy mehetek egy sim kártya cserére mert a korábbi nfc sim nincs baratsagban az appal. vagyis inkább fordítva.

(#887) tpmportal válasza eami (#886) üzenetére


tpmportal
tag

Nekem Wallet-es sim kártyám van, és nem zavarja a simple-t.
NFC beállításokban nincs olyan opciód, hogy ne akarja a sim-et használni mint secure element?

(#888) lord.lakli válasza eami (#886) üzenetére


lord.lakli
őstag

Amit említesz az teljesen más megoldás. Anno Nexus S-en fizettem már Google jóvoltából idehaza NFC-n keresztül az tetszett. A SIM-es tesztelésen részt vettem és az kevésbé, mert két cégtől függtél egyszerre és ráadásul direkt kellett új "virtuális" bankkártyát kérni és csak a szolgáltató által meghatározott néhány telefon volt használható. Ez a jó írány. Nincs szolgáltatói függés csak banki.

[ Szerkesztve ]

(#889) ACE- válasza lord.lakli (#888) üzenetére


ACE-
addikt

De a banki függetlenség is jó lenne, pl. Simple-ben bármilyen bank bankkártyáját használni. De csak akkor ha ingyenes. Nem tudom ez meddig lesz/lehet ingyenes.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#890) LouiS22 válasza lord.lakli (#888) üzenetére


LouiS22
veterán

A kolléga nem tévedett, pusztán arra hívta fel a figyelmet, hogy bizonyos - általában Samsung - készülékek nincsenek barátságban a Simple-lel. Ennek oka az, hogy - a Telekom és a Vodafone legalábbis biztosan - már csak olyan simet ad(ott) ki, ami használható (volt) a Mobiltárcával/Vodafone Wallettel. A Samsungok valamilyen szoftveres ok miatt a simes secure elementset érzékelik defaultnak, emiatt köhög a Simple. Szerencsére egy beállítással gyorsan orvosolható a probléma (korábban le is írta valaki, hogy hol). A problémáról tud a Simple fejlesztőcsapat is.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#891) viktorhu válasza LouiS22 (#890) üzenetére


viktorhu
veterán

De - ahogy írod is - pont a Samsungban be lehet állítani, hogy ne a sim kártyát használja. Az én telefonomban nem lehet - amikor bemegyek oda, ahol a fizetési appot ki lehet választani (simple vagy android pay), jobbra a fenti három pontnál a samsungnál speciális beállítások jelennek meg, nekem meg egy "Hogyan működik?" menüpont :) Emellett fizikailag is zavarhatja a sim-es nfc a telefon nfc-jét, ha úgy van elhelyezve.
Ez a biztonsági sim egy totál mellékvágány volt, és mivel a vodánál nincs is más, jó darabig élvezni fogjuk a következményeit.

(#892) eami válasza lord.lakli (#888) üzenetére


eami
addikt

nekem ebben inkább csak az nem tetszik, hogy míg az OTP ezerrel védi minden más téren a bankkártyádat, itt elég ha valaki megszerzi a Simple jelszavad és már költhet is vele kedvére :|

(#893) eami válasza eami (#892) üzenetére


eami
addikt

bár ha jobban belegondolok, lehet mégsem, mert mintha újra kellene regisztrálni a bankkártyát minden új eszközön.

(#894) lord.lakli válasza eami (#892) üzenetére


lord.lakli
őstag

Ez az összes nagy gyártónál (Google, Apple) is így van.

(#889) ACE-: csak találgatni tudok, de gondolom nem csak a bekért adatokat küldi át nfc-n keresztül a leolvasónak. Ha tényleg nem, akkor azt viszont csak a bank tudja, de ez csak tippelgetés.

[ Szerkesztve ]

(#895) dptrsk


dptrsk
addikt

Ma belefutottam a legszigorúbb Simple fizetésbe.

Ujjlenyomatos feloldás után, az első Paypass érintésnél kért Simple jelszót, újboli érintésnél pedig PIN. Utána sikeres volt a fizetés.
Simple jelszó feltehetőleg azért kellett, mert első fizetés volt a telefonnal.

Megjegyzem így sem tartott tovább a fizetés, mintha kártyával fizettem volna.

(#896) Csocsesz75 válasza dptrsk (#895) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Tegnap nekem is az első fizetésem volt telefonnal (13k) de nem kért sem jelszót, sem pint.

(#897) LouiS22 válasza Csocsesz75 (#896) üzenetére


LouiS22
veterán

Mert az ujjlenyomattal igazoltad magad. Le van írva a GYIK-ben,

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#898) tisvol válasza eami (#892) üzenetére


tisvol
aktív tag

A dombornyomott kártyák hátulján ott a három jegyű CVC kód. Az emberek 99,99%-a rajt is hagyja. Ha megszerzik a kártyádat, már mehet is garázdálkodás, legalább is online. Azért egy jelszót nehezebb megszerezni, mint egy táskából lenyúlni egy bankkártyát.

Üdv:T.

(#899) eami válasza tisvol (#898) üzenetére


eami
addikt

ezzel nem értek egyet :N viszont kár hogy nincs ujjlenyomatos belépés simplenél (vagy van csak elsiklottam felette?).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.