Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) K Norbi


K Norbi
addikt

Ez a G pay..
Megváltás. :C

(#4002) K Norbi


K Norbi
addikt

Online vagy offline fizetek G pay el, van különbség sebességben?

(#4003) István89 válasza K Norbi (#4002) üzenetére


István89
tag

Én eddig nem vettem észre különbséget. :)

(#4004) tomp válasza K Norbi (#4002) üzenetére


tomp
félisten

Nincs. Miért lenne?
Offline annyiban másabb, hogy nem lesz GPay értesítésed a vásárláskor(habár mostanság online állapotban is késik) csak ha újra netet kap illetve egy bizonyos mennyiségű érintés után szimplán blokkolja a további fizetést. Olyankor újra netet kell adni a telefonnak, hogy frissítsen a Google szerverrel.

(#4005) K Norbi


K Norbi
addikt

(#4003) István89 :R
(#4004) tomp :R
Köszönöm.

"Észrevétel"
Azt vettem észre hogy a távolság inkább terminál függő nem pedig alkalmazás.

(#4006) coccolino


coccolino
aktív tag

kellemetlen

''I am the world bigest washed up SUPERSTAR!''

(#4007) tlala válasza coccolino (#4006) üzenetére


tlala
addikt

Benne van Horvátország, Szlovákia, Ausztria, Lengyelország, Csehország...
Csak épp Magyarország marad ki továbbra is.

(#4008) István89 válasza tlala (#4007) üzenetére


István89
tag

Ha megnézzük a listát, akkor sok országnál ott van a Curve OS Limited, ami egy jó jel lehet nekünk, mivel a honlapjukon azt írják, hogy 2020 végére mindenhol szeretnék elehetővé tenni a Google Pay-t. Persze jó lenne, ha magyar bankoknál lenne ez hivatalosan, de egyre nagyobb az esély, hogy a fintech cégek hozzák el hivatalosan a Google Pay-t Magyarországra. :)

[ Szerkesztve ]

(#4009) szabi__memo válasza István89 (#4008) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Csak ott van és lehet ahol bank is

(#4010) emil.frei válasza st6969 (#3941) üzenetére


emil.frei
csendes tag

Végül a Raiffeisen is elérhetővé tette az NFC-s fizetést.
[link]

(#4011) st6969 válasza emil.frei (#4010) üzenetére


st6969
őstag

Nocsak...jobb később, mint soha :))
Köszi az infót. De a GPay + Curve + Raiffeisenes debit kártya megoldással annyira jóban lettünk, hogy egyelőre maradok ennél. Bár némileg árnyalja a képet, hogy az elmúlt néhány hónap alatt már harmadjára járok úgy, hogy visszautasítja a terminál (most épp a Tesco, ráadásul 2x egymás után), de abból az egyiket a Curve úgy észlelte, hogy teljesült tranzakció. OK, hogy visszatérítik (remélem), de ez így akkor sem az igazi. Mi van, ha nincs nálam rendes bankkártya... :(((

(#4012) eastsider válasza emil.frei (#4010) üzenetére


eastsider
nagyúr

na kíváncsi vagyok milyen google pay + curvehez képest

[ Szerkesztve ]

(#4014) KicsiRegő válasza SzabóTamàs90 (#4013) üzenetére


KicsiRegő
tag

Ez biztos? :Y
Ennyire csak nem cseszték el :U
Beállítottad, hogy alapértelmezett fizetési app legyen? és a rendszer sem lőtte ki :F
Mert már az is fura a leírás szerint, hogy csak feloldod a készüléket és fizetsz, de ha 20.000 felett van az összeg, akkor még jelkód is kell...de mi a fenének kell duplán azonosítani :F meg még akkor az appba is belépni :W

(#4016) eastsider válasza SzabóTamàs90 (#4015) üzenetére


eastsider
nagyúr

akkor ez kuka, de akkor mi értelme van beállítani default fizetési appnak?

[ Szerkesztve ]

(#4017) KicsiRegő válasza SzabóTamàs90 (#4015) üzenetére


KicsiRegő
tag

Köszi :R , akkor ebben az állapotában egyelőre nem promózom a rafis családtagoknál :B

(#4018) eastsider válasza eastsider (#4016) üzenetére


eastsider
nagyúr

Kipróbáltam 15k feletti vásárlásnál.

Telefon Ujjlenyomatos feloldása után feljon automatán az app. Simán, gyorsan ment a fizetés.
Ami fura volt, hogy nem zárta be magát. Egyébként teljesen jó. Egy ideig tesztelem a curve helyett. Mikor még erstes voltam, használtam az ő megoldásokat (kb 1 éve utoljára), az akkori erstes appnal sokkal jobb már most

(Android 11)

[ Szerkesztve ]

(#4019) ACE- válasza eastsider (#4018) üzenetére


ACE-
addikt

Manapság nincs az ERSTE-vel semmi gond, gyors is, és ha feloldod a telefont akkor 15ezer felett sem kell újra érinteni.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#4020) szabi__memo válasza ACE- (#4019) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Csak a bejelentkezés lassú mint a dög

(#4021) ACE- válasza szabi__memo (#4020) üzenetére


ACE-
addikt

A paypass-nál nincs szükség bejelentkezésre, de a mobil app-ba valóban lassú a bejelentkezés...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#4023) eastsider válasza SzabóTamàs90 (#4022) üzenetére


eastsider
nagyúr

Érdekes. Nekem simán mebt.android11, pixel 2

(#4026) Kbali válasza SzabóTamàs90 (#4025) üzenetére


Kbali
nagyúr

Előtte hányszor és összesen mekkora összegben vásároltál? Ugyanis lehet ilyen limit is beépítve a kódkérésre.

(#4027) nutfile


nutfile
aktív tag

rootolt Oneplus 6-on, magisk hide-dal elrejtve a root-ot a RaiPay előtt, nem fut az app, azt írja, hogy "A készülék nem felel meg a biztonsági előírásoknak".
Jó lenne, ha kiírná, hogy pontosan mi a baja, mert amúgy minden más banki app (és egyéb rootolást tiltó app) fut ezzel a kombóval...
Megoldási ötlet valakinek?

[szerk]
myRaiffeisen is fut amúgy

[ Szerkesztve ]

(#4028) Kbali válasza nutfile (#4027) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha kiírná, az nagyobb probléma lenne. Az csak a szerencséd, hogy minden más megy, mert általában a efjlesztőknek törekedniük kellene arra, hogy ilyen szintű biztonsági lukakat betömjenek, ami ezek szerint ebben az appban sikerült.
Arra tehetsz kísérletet, hogy írsz a fejlesztőnek visszajelzés formájában, hogy tegyenek ki gombot arra, hogy ha te vállalsz felelősséget minden olyan esetért, ami a rootolt telefon miatt történő visszaélés, akkor engedjék, hogy te úgy használd.

(#4029) nutfile válasza Kbali (#4028) üzenetére


nutfile
aktív tag

Csak azért fura, mert nem hiszem, hogy a GPay, Curve, Tranferwise, Revolut, Granit Bank, Erste Bank, Simple, Vivid és a myRaiffeisen fejlesztői ne tudnák ugyanezt megcsinálni, ha nagyon akarnák, de ők megelégszenek azzal, hogy a SafetyNet Check sikeres és nem érzékelnek alapból rootot és Magisk-ot.
Szerintem a RaiPay kicsit túltolja a biztonságot. Vagy éppen másképpen nem tudja megoldani azt, amit mások igen.

De leginkább bosszantó, hogy eddig abban bíztam, hogy a Rafi a GPay-re vár, azzal fog kijönni. Szerintem így azt elfelejthetjük a magyar bankoknál...

(#4031) Kbali válasza SzabóTamàs90 (#4030) üzenetére


Kbali
nagyúr

ÁSZF-ben nem írnak erről?

(#4032) Kbali válasza nutfile (#4029) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem ugyanazok fejlesztették, nem azonos feltételek mentén. Külföldi szolgáltatókat pedig nem érdemes egy kalap alá venni a hazaiakkal, mert nem ugyanazok a fogyasztóvédelmi szabályok vonatkoznak rájuk.

(#4033) nutfile válasza Kbali (#4032) üzenetére


nutfile
aktív tag

Szerintem egyrészt kicsit elkanyarodtál attól, hogy a rootolt telótól mennyire kell védeni egy appot, másrészt 4 magyar programot is felsoroltam, de sorolhatnék még...
Ettől még nem vitatom, hogy ők határozhatják meg, hogy milyen feltételekkel lehet a raipay-t használni és jogi szempontból teljesen igazuk van a kockázatok minimalizálásával.
Csak azt nem hiszem, hogy mások ha akarnák, nem tudnák ugyanígy kiszűrni a rootolt telókat. Akkor viszont nem értem, hogy miért nem teszik. Leszarják (nem hiszem), vagy az általuk alkalmazott technológia okán nem szükséges, hiszen fizikai kártyaszámot amúgy sem tárolnak ezek a "pay" (pl. Gránit, Erste) appok?

Részlet a Mastercard oldaláról, ami lehet kicsit közelebb visz a megoldáshoz:
"Valamennyi itthon is elérhető mobiltárca mögött a Mastercard technológiáját találjuk, mellyel úgy költöztethetjük bankkártyánkat a mobilunkba, hogy nem kell attól tartanunk, hogy a fizikai kártya adatai veszélybe kerülnének. A megoldás lényege, hogy a fizikai kártya helyettesítésére egy virtuális kártya jön létre a saját telefonunkon lévő alkalmazásban.
A virtuális kártyához egyszer használatos kód, úgynevezett token generálódik. Ezek a tokenek csak az adott készülékkel indított tranzakcióknál használhatóak, és mindegyik csak egyszer. A tokenek automatikusan újragenerálódnak az alkalmazásban, amikor a telefonnak internetkapcsolata van. Így a felhasználó úgy tud mobiltelefonjával fizetni, hogy abban nem tárolódnak a fizikai kártya adatai. Ha pedig bármilyen rendellenes fizetést érzékelünk, a már megszokott módon le tudjuk tiltani a bankkártyát a bankunknál."

Szóval technológiailag nem értek hozzá, de úgy tűnik, hogy talán mindegy, hogy rootolt-e a teló, mert nincs használható/lopható info...
Értelmezésem szerint a token és a virtuális kártyaszám is csak a telóval együtt ér valamit. Nagyobb biztonságot jelent, ha egy user egyszerre csak egy mobilon használhatja az adott bank mobilfizetését (ahogy ezt 1-2 bank alkalmazza is).

ui.: pont a myRaiffeisen alkalmazást kellene jobban védeni...

[ Szerkesztve ]

(#4034) Cyborg


Cyborg
őstag

Sziasztok,

Most először van nfc-s telefonom, így lehet, hogy butaságot fogok kérdezni, amiért előre is elnézést kérek.
.
Jelenleg a Erste Mobil Payt használok, azzal szépen tudok fizetni.
Érdeleklne, hogy vajon az Edenredes Mastercardomat is be tudnám regisztrálni az erstés mellé vmi külső NFC appal pl?
Futhat két NFC app a telón egyszerre?

(#4036) Cyborg válasza SzabóTamàs90 (#4035) üzenetére


Cyborg
őstag

Értem, köszi.
Akkor az hogy működne? Érintem, feldoja a lehetőségeket, kiválasztom, újra érintem, és kész?
amennyiben így van, akkor tényleg macera.

...Egyébként meyik külső app a legjobb, ha van ilyen?

(#4037) st6969 válasza Cyborg (#4034) üzenetére


st6969
őstag

Szia,
Erste mobil pay-t nem ismerem, de Edenredes kártyát szerettem volna én is mobilfizetéssel használni. Curve alá próbáltam berakni, nem ment. Revolut-ot próbáltam vele feltölteni, az sem ment.
Ha valaki valahogy megoldotta, érdekelne.

(#4039) zsola400 válasza SzabóTamàs90 (#4038) üzenetére


zsola400
aktív tag

+ Simple van még androidra nfc-s fizetésre de ezt csak havi 45e.ft-al tudod feltölteni.

(#4041) zsola400 válasza SzabóTamàs90 (#4040) üzenetére


zsola400
aktív tag

Ezért írtam, hogy feltölteni tudod 45e. nem OTP-s kártyával.

(#4042) KicsiRegő válasza zsola400 (#4041) üzenetére


KicsiRegő
tag

A Simple NFC fizetéses részét teljesen felesleg már ajánlgatni, (kivéve, ha valaki OTP-s) eleve csak a szívás van vele, hogy Simple kártyát kell csinálni, annak a limitje is már 45ezerre csökkent, és ezért a nem is olyan távoli jövőben, még le is fognak húzni:

"Simple kártyához kapcsolódó díjak: a Simple kártya egyenleg vezetéséhez, elszámolásához, zárásához és feltöltéséhez kapcsolódó díjak akciósan elengedésre kerülnek, melyet a Bank visszavonásig, de legkésőbb 2021.02.28-ig biztosít."

[ Szerkesztve ]

(#4045) st6969 válasza KicsiRegő (#4042) üzenetére


st6969
őstag

"melyet a Bank visszavonásig, de legkésőbb 2021.02.28-ig biztosít."

3. éve követtem ezt az apróbetűst, eddig minden évben 02.20-a körül kitolták 1 évvel. Gondolom mostanra csak rájönnek, hogy épeszű ember nem fizet plusz költségeket azért, hogy a boltban fizethessen havi max. 45ezer Ft-ot. Így, hogy most egyre több banknál elérhető a jó vagy nem túl jó NFC-s fizetési lehetőség (és remélhetőleg egyszer csak ideér a GPay), erre a szolgáltatásra nem sokan fognak "befizetni". Szerintem.

(#4046) Kbali válasza Cyborg (#4034) üzenetére


Kbali
nagyúr

NFC-s egyáltalán az az Edenred kártya?

(#4047) Kbali válasza nutfile (#4033) üzenetére


Kbali
nagyúr

Értem, legyen úgy...

(#4048) st6969 válasza Kbali (#4046) üzenetére


st6969
őstag

Érintéses fizetésre alkalmas.

Egyébként logikus, hogy nem tehető be mondjuk pl. egy Curve alá, hiszen onnantól kezdve bárhol használhatnád, ahol a bankkártyát elfogadják. Így "munkabérnek" minősülne, amin ugye más a közteher (akár még kp-ként is felvehetnéd).

(#4049) nutfile válasza Kbali (#4047) üzenetére


nutfile
aktív tag

amúgy a magisk manager frissítésével megoldódott

(#4050) István89 válasza Kbali (#4046) üzenetére


István89
tag

Elvileg ez egy bankkártya, tehát paypass technológia működik, viszont ezt nem fogja tudni más külső alkalmazásba beállítani. Max, ha ők is integrálják a MasterCard-os mobilos fizetési technológiát a saját alkalmazásukba ahogy a többi bank is megcsinálta. (Lehet, hogy fogják a későbbiekben)

GooglePay jó alternatíva lenne, de ahhoz is Edenred-nek kellene megtennie a szükséges lépéseket, de arra várhatunk, ahogy a magyar bankokra is évek óta várunk. :)

Mondjuk én azt nem értem, hogy a SZÉP kártyát miért nem csinálja meg így az OTP? Ha Edenred is meg tudja oldani így, hogy egy MasterCard-ot kapnak azok, akik igénylik ezt a juttatást, akkor az OTP miért nem így adja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.