Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) ACE- válasza Kbali (#4999) üzenetére


ACE-
addikt

Nem, természetesen az online fizetési platformjára gondoltam. ICsekk-en Főtáv számlát fizetnék, de semmi nem megy...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#5002) Kbali válasza slice14 (#5000) üzenetére


Kbali
nagyúr

Csak a feltöltés - én úgy szoktam, hogy 5-10e Ft-ot feltöltök és amikor kell, akkor újra, nem pedig alkalmanként a kapcsolt krátyával.

ACE - jahogy úgy- annak meg tényleg semmi köze az NFC-s fizetéshez.

(#5003) K Norbi válasza ACE- (#4998) üzenetére


K Norbi
addikt

Szombat reggel ugyanez volt.
Mikor pont kellett volna.

[ Szerkesztve ]

(#5004) K Norbi válasza K Norbi (#5003) üzenetére


K Norbi
addikt

Megint összefosta magát a Simple.
Most se jó.

[ Szerkesztve ]

(#5005) ztoldy


ztoldy
senior tag

Ma hazafelé metróban már mondta a csaj, hogy menjek, Simple nem működik. Rendesen volt, hogy átengedett. Ez egy nagy hátránya az e-jegynek jelenleg.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#5006) ACE- válasza ztoldy (#5005) üzenetére


ACE-
addikt

Előre nem lehet leszedni és nem működik offline? Sosem használtam még csak furi hogy mindenképpen kell neki net...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#5007) ztoldy válasza ACE- (#5006) üzenetére


ztoldy
senior tag

Van egy olyan lehetőség, hogy ellenőri felmutatás, olyankor írja, hogy érvényes, de akkor is le kell csippantania az ellenőrnek. (Nem tudom miért) Ahhoz viszont, hogy le tudja csippantani, meg kell várni, amíg letölti a data matrix kódot, amit az ellenőr a készülékével le tud csippantani. Na, ez a kód nem töltődött ma le. Nem tudom miért van így túlbonyolítva.

[ Szerkesztve ]

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#5008) qltsar válasza ACE- (#4998) üzenetére


qltsar
addikt

Nalam meg mindig ugyanaz a baj, ami kb fel eve volt, nevetseges...

Probaltam kartyat eltavolitani, hozzaadni ujra, beta programra atvaltast, majd vissza, nincs battery optimisation (bar alapbol elotte hozza sem nyultam), es megis X ido utan nem tudok fizetni vele addig amig be nem lepek az alkalmazasba es megnyitom a kartyaadatokat. Itt frissit egyet, letolti a tokeneket, aztan ideig oraig mukodik :W.

(#5009) tomp válasza ztoldy (#5005) üzenetére


tomp
félisten

"Ez egy nagy hátránya az e-jegynek jelenleg."

Nem! Ez jelenleg a Simple e-jegy hátránya! A hivatalos Mobiljegy app mindig működik! Ott nem döglik le a rendszer.

(#5010) ACE- válasza tomp (#5009) üzenetére


ACE-
addikt

Jah, az ilyenre mindig a "gyári" app-ot kell használni, parkolásra is az jött be nekem a legjobban...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#5011) ztoldy válasza tomp (#5009) üzenetére


ztoldy
senior tag

Köszi, megnézem.
Csak jó lenne, ha nem kellene ehhez is minimum 2 app.

Ez egyébként a nemzeti mobilfizetés app? Vagy a Voxpay?

[ Szerkesztve ]

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#5012) tomp válasza ztoldy (#5011) üzenetére


tomp
félisten

Bérlethez a Közlekedési Mobiljegy app kell.

(#5013) slice14 válasza tomp (#5012) üzenetére


slice14
veterán

Azért összegyúrhatták volna a Nemzteti Mobilfizessé appokat egybe.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5014) ztoldy válasza slice14 (#5013) üzenetére


ztoldy
senior tag

Biztos két külön fejlesztő csinálta, így biztosan "gazdaságosabb" volt.
A másik, hogy nincs közös adatbázis a jegyekre, így nincs átjárás az appok használata között a jegyeket tekintve. SZóval ha majd ezzel akarom kezelni a bérletet, akkor ebben kell megvenni. Marad a simple, azt több dologra lehet használni.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#5015) Spec


Spec
őstag

Sziasztok! Nem tudom jó topikba írok-e.
SimplePay-es NFC fizetéssel vannak gondjaim. Van amikor minden gond nélkül megy hetekig, aztán egyszer csak elcsesződik valami, és nem fogadja el a terminál sehol.
Az appon belül minden rendben lévőnek tűnik, ott a kártya, aktív is, mégis elutasítja. Valami olyasmi hibaüzenetet írt ki a terminál, hogy nem megfelelő mobil fizető eszköz, vagy hasonló. Most napokig ez ment.
Ma megint nem tudtam fizetni vele, beléptem az appba is, ott se ment elsőre, aztán meg kiírta hogy élő net kapcsolat kell hozzá. Akkor bekapcsoltam a mobil netet, és utána ment csodálatos módon.
De előtte sose kérte, hogy legyen net kapcsolat, sőt az alkalmazásba se léptem be soha, mert háttér szolgáltatásként fut. Elég volt csak feloldani a telót, és már ment is a fizetés. Mi a túró van vele?
Unom már, hogy arra van az NFC, hogy ne kelljen magamnál tartanom a rendes kártyát pénztárcástul, de mégis magamnál kell tartani, ha nem akarok random beégni a pénztárnál.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#5016) jotzo01 válasza ztoldy (#5014) üzenetére


jotzo01
tag

Pl. 10 offline fizetés után kell netkapcsolat, hogy letöltse a tokeneket.
Saját tapasztalat: van néhány terminál (pl. Aldiban), ahol sem a telefon, de még a bankkártya NFC fizetés sem működik. (Simple, Gpay -egyik sem)

[ Szerkesztve ]

(#5017) qltsar válasza jotzo01 (#5016) üzenetére


qltsar
addikt

Nalam Simplenel valoszinuleg ez a gond, ezerta manualisan kell letoltogetnem a tokeneket azzal, hogy megnyitom a bankkartyat az alkalmazasban bizonyos idokozonkent. :(

(#5018) ztoldy válasza jotzo01 (#5016) üzenetére


ztoldy
senior tag

Nem nekem szeretted volna küldeni a választ szerintem, de pl. nekem nem szokott probléma lenni sem gpay-jel, sem Gránit saját appjával.
Volt, amikor egyes helyeken nem működött a gránit saját megoldása, azt el is ismerték és javították a hibát egy frissítéssel.

Spec kollégánál még érdekes lenne, hogy ott OTP-s kártyával használja vagy egy más bank virtualizált kártyáját, mert ez még lehet, hogy befolyásolja, bár a simple-t sosem használtam érintéses fizetésre.

[ Szerkesztve ]

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#5019) zsola400


zsola400
aktív tag

Használjátok a Gpay-t sokkal megbízhatóbb. Én is sokat szívtam a Simple hülyeségei miatt, pl. token hiba miatt amit sosem tudtak kijavítani. Amióta Gpay használok kb. 2 éve még nem volt hogy nem működött a fizetés.

(#5020) Kbali válasza zsola400 (#5019) üzenetére


Kbali
nagyúr

Csak még épp az OTP-nél nincs. A Simple meg sokminden másra is jó, sokan azért használják. Nem egyszerű a kérdés.

(#5021) zsola400 válasza Kbali (#5020) üzenetére


zsola400
aktív tag

Erre ott a Curve, berakod az OTP-s kártyát mögé és így megy a Gpay én is így használom. Vagy ott van még Revolut, Wise, Vivid ...stb. ezekkel mind megy a Gpay.

(#5022) K Norbi válasza zsola400 (#5021) üzenetére


K Norbi
addikt

Vagy ott van még Revolut, Wise, Vivid ...stb.
Sorba mind kell :C :DD

[ Szerkesztve ]

(#5023) viktorhu válasza qltsar (#5017) üzenetére


viktorhu
veterán

Valószínűleg a telefon memóriakezelése bezárja a háttérben a simple alkalmazást.

(#5024) qltsar válasza viktorhu (#5023) üzenetére


qltsar
addikt

Hidd el nem. Mindenfele akkukimeles ki lett kapcsolva neki. Egy bizonyos Simple verzioig hozza sem nyultam ezekhez a beallitasokhoz amugy, tehat auton volt alapbol es mukodott.

(#5025) vacs


vacs
veterán

Szeret veszélyesen élni az, aki simple nfc-vel szeretne fizetni és nincs nála se kártya, se készpénz! :))

Én simán elmegyek úgy vásárolni, hogy nincs nálam se kártya, se kp, de a telefonomon fent van a Google Pay! :D

(^)(>.<)(^)

(#5026) Spec válasza jotzo01 (#5016) üzenetére


Spec
őstag

Ok, tehát ha mondjuk hetente 1-2x belépek a Simple-be, és megnyitom a kártyát, és net kapcsolat mellet leszinkronizál, akkor elvileg nem lehet nagy baja, ha jól értem?

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#5027) fess válasza vacs (#5025) üzenetére


fess
őstag

egyre inkább úgy gondolom én is, hogy extrém sportolok ezzel a kombóval :DD

(#5028) spiky03


spiky03
veterán

Ma megviccelt a Google pay:(((
Akartam vele fizetni az órával (Ticwatch pro 2020) erre elutasítva. Megpróbáltam mégegyszer de akkor is.
A virtuális limit rendben volt, mert az lett volna ma az első vásárlásom, az órán is el volt indítva a Google pay.
Igy a teloval kellett fizetnem a Simplel, ami szerencsére működött.:D
Itt OTPs kártya van mögötte, a Google paynel meg Curve kártya és amögött van az OTPs kártya.

Újraindítottam az órát utána már tudtam fizeni vele.

Nem értem mi történhetett.

Más találkozott már ilyennel?

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#5029) ACE- válasza spiky03 (#5028) üzenetére


ACE-
addikt

Curve órás, vagy telefonos fizetésnél még mindig gyakran van probléma, de csak egyes termináloknál, úgy vettem észre leginkább azoknál, amik DCC-zni akarnak. A Curve kártyád UK bin-es vagy magyar?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#5030) spiky03 válasza ACE- (#5029) üzenetére


spiky03
veterán

De korábban fizettem már ott ahol tegnap nem sikerült.
A szigetszentmiklósi Auchanrol lenne szó amúgy.
Ezért volt fura, hogy nem ment.
Azt mondjuk nem tudom, hogy ugyan annál a pénztárnál fizettem e korábban, de nem gondolnám, hogy ezen múlna.

Azt hol tudom megnézni?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#5031) qltsar


qltsar
addikt

Masnal is lehalt a Simple alkalmazas? Engem kileptetett, es vissza sem enged mondvan, hogy rossz a jelszom. Netes fizetesnel ugyanez...:W

(#5032) viktorhu válasza spiky03 (#5030) üzenetére


viktorhu
veterán

Nekem ott rendszeresen nem működik a google pay fizetés (szigetszentmiklósi Auchan önkiszolgáló kassza). Mindig elő kell keresnem a fizikai kártyát. Odajött egy dolgozó segíteni, amikor nem sikerült a fizetés legutóbb, és mondta, hogy elég gyakori, hogy nem megy a mobilfizetés.

[ Szerkesztve ]

(#5033) spiky03 válasza viktorhu (#5032) üzenetére


spiky03
veterán

Én rendes kasszánál próbáltam.
De az a fura, hogy pár nappal előtte meg rendben tudtma fizteni.

Remelém javítanak majd rajta. ELeht egy POS frissítés megoldaná...

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#5034) viktorhu válasza spiky03 (#5033) üzenetére


viktorhu
veterán

Biztos, hogy náluk van a probléma, sehol máshol nem tapasztaltam hasonlót. Általában a német diszkontok valamelyikében vásárolok, de néha akad egy-egy Auchan vagy Tesco, plusz önkiszolgáló benzinkutakon használom még rendszeresen, és nem szokott gond lenni sehol (a többi Auchanban sem), csak ott.

(#5035) slice14


slice14
veterán

Sziasztok!

Figyelmeztetett a Revolut hogy két hónapon belül le fog járni a kártyám és igényelhetek helyette ingyen másikat. Van értelme újat igényeljek ha amúgy is alig használom? Ha használnám, arra elég a virtuális is. Amúgyis leginkább online használtam.
Miben különbözik a fizikai és virtuális kártya egymástól szolgáltatásban? Ugyanúgy hozzá adhatom GPay-hez és már tudnék vele fizetni is, ha meg fizikaiként használnám, akkor meg berakom Curve alá.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5036) vacs válasza slice14 (#5035) üzenetére


vacs
veterán

Revolut topik.

(^)(>.<)(^)

(#5037) qltsar válasza slice14 (#5035) üzenetére


qltsar
addikt

Bar nehany automata mar Paypassos, de nem hagyatkoznek csak erre pl. egy kulfoldi kiruccanas eseteben, ha tervezel kp-t felvenni ATM-bol.

(#5038) slice14 válasza qltsar (#5037) üzenetére


slice14
veterán

Arra ott a Curve, alatta az összes többi kártyám. Így a Revo virtuális is.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5039) eami válasza slice14 (#5035) üzenetére


eami
addikt

ingyen megkapod és ugyanott vagy mint most? semmi értelme... m((

(#5040) ka64


ka64
tag

A CIB-nél mától a Mastercard-dal is működik a gPay.

(#5041) hhgygy


hhgygy
senior tag

2 napja nem megy a Simplepay-es telefonos fizetés, már azt hittem, hogy az nfc ment gajra, de a Google pay megy. Már kiléptem, beléptem, még mit lehet ezenkívül csinálni? Kártya aktiválva.

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#5042) spiky03 válasza hhgygy (#5041) üzenetére


spiky03
veterán

Nálam megy, tegnap is fizettem a teloval.
Ment elsőre.

Esetleg a gyorsító tár törlése?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#5043) hhgygy válasza spiky03 (#5042) üzenetére


hhgygy
senior tag

Köszi, azt is megpróbálom

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#5044) hhgygy válasza spiky03 (#5042) üzenetére


hhgygy
senior tag

Nem lehet, hogy már a Simple pluszt kell használni? Nálam még a régi van.

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#5045) ACE- válasza hhgygy (#5044) üzenetére


ACE-
addikt

Simple plus-ban nincs mobilfizetés...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#5046) spiky03 válasza hhgygy (#5044) üzenetére


spiky03
veterán

Nálam a 3.54.0 verzió van fent, itt ment a fizetés.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#5047) pilipi válasza spiky03 (#5046) üzenetére


pilipi
aktív tag

Az érdekes lenne, hiszen a Simple Plus aktuális verzió1.9.0.

Bár én a sima simple-t mondanám 0.8 bétának a simple plus-t pedig 0.1 pre alfának.
Soha nem fog felnőni, soha nem fog rendesen működni, 6 hónapig nem volt gond a token letöltéssel, most megint csak akkor tölti le ha teljesen lefogyott.
Idétlen tehetségtelen banda, hihetetlen, hogy az OTP miért nem b....a már ki az egész napközis fejlesztő csoportot érthetelnen.

(#5048) tomp válasza pilipi (#5047) üzenetére


tomp
félisten

Miért nem b..a ki az OTP őket? Ez most komolyan kérdezted? Azért nem mert szerintük tökéletes ez a hulladék. Igazi innováció! Sok a mutyi az OTP Mobil nevű garázscégnél így hát élvezik tovább az emberek a heti leállásokat és az app hibákat amelyeket évek óta nem javítanak.

(#5049) pilipi válasza tomp (#5048) üzenetére


pilipi
aktív tag

Csak azt nem értem, ha valami egyszer működött (évekig vártam rá, 2017. 09.28 óta használom) akkor azt már csak direkt lehet elbaltázni.
De a középiskolai informatika szakkör lelkes kis csapata visszatért és:
"Mi az, hogy nincs panasz?
Na fogd meg a söröm... ÉSSS sikerült, mondtam JózsiBá, hogy megoldom"

Nem olvassák a topikot? Pedig tanulhatnának belőle.
Szánalmas, siralmas és nevetséges egyszerre

[ Szerkesztve ]

(#5050) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok!

OTP-s VIRTUÁLIS Master Card kártyát be lehet regisztrálni a Google Pay rendszerbe?

Előre is :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.