Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) rum-cajsz válasza petipetya (#550) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Mármint úgy érted, ha német lakos vagy, akkor telepítheted-e? Mert fizetni bármelyik országban lehet vele, ahol van Paypass fizetés.

Itt az Android Pay hivatalos oldala: [link]
Eszerint itt érhető el: USA, UK, Szingapur, Ausztrália, HongKong, Lengyelország

[ Szerkesztve ]

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#552) LouiS22 válasza rum-cajsz (#551) üzenetére


LouiS22
veterán

Vagyis a válasz: nem, nincs Németországban Android Pay (nincs mögötte kiszolgáló pénzintézet - mert az ugye mégiscsak kell hozzá :D).

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#553) nutfile


nutfile
aktív tag

nem tudtam fizetni telovam. nalam nem volt hibauzenet, a terminalon "cless hiba".
tudja vki, h mit jelent?
tobbszo elofordult, olyan helyen, ahol korabban mar sikerult

[ Szerkesztve ]

(#554) Kavinton75 válasza nutfile (#553) üzenetére


Kavinton75
senior tag

Ilyen még nem volt itt.

De pár napig én sem tudtam fizetni ezen hiba miatt: "A Gránit Pay szolgáltatásnak internet kapcsolatra van szüksége....."
Ezzel egy időben megjelent a digitalizált kártya mellet egy piros felkiáltójel.
Kedden 12:00-kor még tudtam fizetni, de 18:00-kor már nem.
Szerdán töröltem a kártyát és ma sikerült digitalizálni (eddig nem nagyon), most nincs felkiáltójel és remélem működik is.

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#555) rum-cajsz válasza Kavinton75 (#554) üzenetére


rum-cajsz
őstag

pedig a fizetéshez nem kell az internet, anélkül is tudod használni a telefont.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#556) zizizi válasza rum-cajsz (#555) üzenetére


zizizi
csendes tag

https://granitbank.hu/web/granit-granitpay/docs/GRANIT-ebank-app-PAY-FAQ.pdf
16)

(#557) rum-cajsz válasza zizizi (#556) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Pont ezt mondom én is. 10 fizetést meg tudsz tenni internet nélkül, sőt ha jól tudom, akkor ez a szám a bankban módosítható.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#558) Kavinton75 válasza rum-cajsz (#557) üzenetére


Kavinton75
senior tag

Mindig van netem, így nem értettem a dolgot.
Most újra digitalizáltam és működik.

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#559) petipetya válasza zizizi (#556) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nekem is mindig neten van a teló, ám ezt jó tudni.

"nincs rá lezsóidő"

(#560) Kavinton75 válasza zizizi (#556) üzenetére


Kavinton75
senior tag

Ezt anno olvastam, de még mindig nem magyarázza meg miért csinálta.
Főleg folyamatos internet kapcsolat mellett.

[ Szerkesztve ]

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#561) zizizi válasza Kavinton75 (#560) üzenetére


zizizi
csendes tag

Állandó netkapcsolattal valóban furcsa. A Gránit Bank alkalmazása tartalmaz ilyen szöveget: "%d payments left while offline" és hasznos lenne, ha ez a felületen meg is jelenne, úgy mint a mastercard developer oldalon látható példaalkalmazásban. (https://developer.mastercard.com/portal/display/api/Mobile+Payment+SDK screenshotok - 10 offilne transactions remaining)

(#562) Kavinton75 válasza zizizi (#561) üzenetére


Kavinton75
senior tag

Van itt (vagy volt) az oldalon egy fejlesztő, írni kell neki hátha implementálható.

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#563) nutfile válasza nutfile (#553) üzenetére


nutfile
aktív tag

nem tudom, h mi volt a gond, de úgy tűnik, hogy az eBank újratelepítése, újraaktiválása és a kártya újradigitalizálása megoldotta.

[ Szerkesztve ]

(#564) tisvol


tisvol
aktív tag

Úgy tűnik az OTP-nél ismét lehet MobilePaypass kártyát igényelni. Rá is ugrok.
https://www.otpbank.hu/portal/hu/BetetiKartya

Üdv:T.

(#565) Andralin válasza tisvol (#564) üzenetére


Andralin
aktív tag

Hát rólam már lekéstek és szerintem még jópár ügyfélről!

Amíg tököltek fél éven át, rég nyitottunk számlát a Gránitnál. :))

(#566) slice14 válasza Andralin (#565) üzenetére


slice14
veterán

Gondolom még mindég csak a kiváltságosok használhatják. Így meg nálam addig sem volt pálya, amíg lehetett igényelni, főleg most már hogy Gránit-hoz átjöttem. Nekem ne mondják meg hogy milyen telefont vegyek, hogy tudjam használni az nfc fizetést.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#567) Kavinton75 válasza tisvol (#564) üzenetére


Kavinton75
senior tag

Sok sikert :K
Az OTP mindig is úttörő volt....de miben is?

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#568) Béééla válasza slice14 (#566) üzenetére


Béééla
őstag

És ráadásul: "Kizárólag a MobilTárca vagy a Vodafone Wallet alkalmazásban megjelenő kártya"
Azaz menj Vodához vagy T-hez. Kösz, nem.

Bélabá

(#569) LouiS22 válasza Béééla (#568) üzenetére


LouiS22
veterán

De miért is várod el egy piaci alapon működő cégtől, hogy a saját pénzén fejlesztett szolgáltatásba (mert ez az) ne tegyen korlátozásokat? Már bocsánat, de a Gránit Pay is "csak" Gránit Bankos kártyával működik...

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#570) slice14 válasza LouiS22 (#569) üzenetére


slice14
veterán

Oké, de más korlátozás nincs.

Béééla: Mondjuk azzal nincs baj, mert telekom-os vagyok. De nem vagyok hajlandó függő és a gyártó által szétbarmolt android-os készüléket venni.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#571) LouiS22 válasza slice14 (#570) üzenetére


LouiS22
veterán

Azért halkan elárulom, hogy röhögve fut a Mobiltárca a rootolt(!) és custom romos Z3C-men :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#572) slice14 válasza LouiS22 (#571) üzenetére


slice14
veterán

Azért megnézném hogy egy N5 / N5X-en hogy működne-e?

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#573) LouiS22 válasza slice14 (#572) üzenetére


LouiS22
veterán

(Pay)passzolom.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#574) Béééla válasza LouiS22 (#569) üzenetére


Béééla
őstag

Tegyen korlátozásokat, csak ne ésszerűtleneket. A SIM-be integrálható kártya szabványos technológia (azért mehet a droidos telón kártyaimport és áthelyezés Windows-os telóba vagy Blackberrybe), az hogy egy létező technológiát használnak de korlátozzák az a pofátlanság netovábbja. A technológiai fejlődést aprópénzért akadályozni gerinctelenség.
A Gránit legalább saját cuccal játszik (nem támaszkodik a SIM-re elvileg) és abba olyat tesz, amit nem szégyell, amíg nem paktál le telefongyártóval, szolgáltatóval, virágbolttal.

Én még mindig azt szajkózom, hogy a MasterCard, Visa, AmEx vagy akármelyik először lépi meg, hogy saját, központi, bankfüggetlen kártyaimportot csinál, megyek és váltok olyan kártyára dalolva.

Bélabá

(#575) Kavinton75 válasza Béééla (#574) üzenetére


Kavinton75
senior tag

+1

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#576) LouiS22 válasza Béééla (#574) üzenetére


LouiS22
veterán

Sokadszor írom le: ha pénzt költ rá, megteheti. Vagy te szeretsz ingyen dolgozni, netán szereted, ha nem magad felé hajlik a kezed? :) Egyszerű példával élve: ha te kitalálsz egy szolgáltatást, megcsinálod (pénzt költesz rá, vélhetően nem keveset), bevezeted a piacra, akkor mit szeretnél? Gondolom elsősorban azt, hogy megtérüljön a befektetésed és azt, hogy egyszer csak profitot termeljen. Az OTP, a Telekom és a Voda ebbe pénzt tett, tesz (háttérdolgok fenntartása, ügyfélszolgálat stb.) - a Telenor nem volt partner (egyébként valami pénzdolgon nem tudtak megegyezni emlékeim szerint). Szerintem engedtessék meg nekik, hogy ilyen-olyan korlátozásokkal éljenek (a már említett hajló kéz).

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#577) Béééla válasza LouiS22 (#576) üzenetére


Béééla
őstag

Csak olyan felet vontak bele (szolgáltató) akinek az ég egy adta világon semmi köze nem kell legyen. A pénztárcagyárral sem kell megegyezni, hogy bankkártyatartó fülek legyenek benne. A Gránit ki tudta hagyni a szolgáltatót az egyenletből, az OTP-nek is ki kellett volna. Csak még az is lehet, hogy a T kereste meg anno az OTP-t, és utána már nem illik a buliból kihagyni.

Bélabá

(#578) Kavinton75


Kavinton75
senior tag

Uraim ez véget nem érő vita.
Mindenki válassza azt, amelyik neki tetszik, csak arról ne akarjon meggyőzni senkit (ez olyan, mint a vallás).

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#579) LámaZ


LámaZ
addikt

Amikor az ember beleolvas egy ilyen fórumba, felmerül benne pár GYAKORLATI kérdés,amelyekre sem ez, sem más agymenő poszt nem ad választ:

1. Hogyan tudom kinyitni a társasház bejárait ajtaját?
Válasz: Sehogy

2. Tudom-e használni a PayPass-os bankkártyámat az NFC-s okostelefonnal?
Válasz: Nem.
stb.
Az okoskodás helyett ilyen hétköznapi dolgokkal kellene foglalkozni.

Legyen minden jó!

(#580) LouiS22 válasza Béééla (#577) üzenetére


LouiS22
veterán

Témát lezárandó, mert tényleg értelmetlen: www.mobiltarca.com. Olvasd el, hogy miért jött létre, kik a tagjai.

És nem odaszúrásként: a Gránit Payjel és pontosan ugyanúgy bekorlátoztad magad, mint a Mobiltárcával - hiszen csak az ő kártyájukkal megy. Csak te valamiért fújsz az OTP-re és/vagy a Telekomra. Ami persze szíved joga :)

A lényeg: igenis lehet telefonnal PP-vel fizetni, és ez tök jó.

Ámen.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#581) joergie válasza LouiS22 (#580) üzenetére


joergie
őstag

Témát lezárandó enyém az utolsó szó jogán!!!...Ha a gránit nem köti semmi máshoz a saját szolgáltatását, csak androidhoz, ami nyílt forráskódú, tehát az androidnak nincs belőle közvetlen előnye, az OTP miért él ilyennel? nyilván a t és a voda perkál neki azért, hogy egy tőle elvileg független szolgáltatás gyakorlatilag függjön. Nyilván rá lehet fogni hogy biztonsági rés stb, de akkor a Gránit hogy engedi meg magának. Ezen szerintem jogosan lehet fennakadni.

Amúgy meg nem feltétlen a profitszerzés az elsődleges cél, hanem a versenyelőny megszerzése, megtartása. Ez legalább ekkora cél lehet ekkora vállalatoknál. Sőt.
Alakul ez az egész. Azért ha a legnagyobb magyar bank is kijön ilyen szolgáltatással, a többieket is ösztönözni fogja, hogy versenyben maradjanak. Tudván! hogy az OTP nem az innovációról híres.

Más. Kinéztem a tökéletes telefont paypassozáshoz, ujjlenyomatolvasóval, type c töltővel. Wileyfox swift 2 a jelölt :R

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#582) LámaZ válasza LouiS22 (#580) üzenetére


LámaZ
addikt

Ne zárogass!

„igenis lehet telefonnal PP-vel fizetni, és ez tök jó.”
A PP itt gondolom PayPass, nem a Paypal. (Ne légy lusta, írd ki!)

Mást kérdezek:
- A bankkártyám PayPass-os. Az gondolom lehetetlen, hogy a csip információit átmásoljam egy NFC-tagre, és azzal fizessek...?
- Az már persze megy, ha regisztrálom a bankkártyát valamelyik fizetőrendszerbe (Android Pay - működik már Magarországon?), és akkor a telefon lesz a bankkártya.

Amúgy nem is értem ezt az egészet.
Internetes fizetésnél megadom a kártyaszámot, érvényességet, CVC-t, nevet, és máris tudok fizetni.
Akkor nem lehet ezt sima NFC-tagre felvinni? Gondolom nem, mert a POS-terminálnak ennyi nem lesz elég.
Jó lenne már tisztábban látni ezekben.

@joergie: megnéztem az a telót, 150 font, és 4 csillagot kapott az ötből. Jónak tűnik, kár, hogy nem strapabíró.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#583) tisvol válasza joergie (#581) üzenetére


tisvol
aktív tag

Tudván! hogy az OTP nem az innovációról híres.
Hát, nem nagyon értek én ehhez, de az biztos, hogy pl. a PayPass-os kártyák náluk jöttek ki először. Még most is van talán olyan bank, ahol nem elérhető PayPass-os kártya. Lehet bírálni a feltételeit, de az NFC-s fizetési lehetőséggel is ők jöttek ki először. Egészen mostanáig (Gránit Bank) pedig egyedül ők biztosítottak ilyen lehetőséget. Az internetbankos felülete szerintem a legjobb a bankok közül, igaz ez a mobilos verzióra is. A banki szolgáltatás díja egy másik dolog, de nem is erről szólt a hozzászólásom.
Remélem nem voltam túl OFF.

Üdv:T.

(#584) LouiS22 válasza LámaZ (#582) üzenetére


LouiS22
veterán

Hékás, nem a kiskutyáddal beszélgetsz!

Javaslom végigolvasni a teljes fórumot, mert minden (tényleg minden) kérdésedre választ kapsz...

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#585) LouiS22 válasza joergie (#581) üzenetére


LouiS22
veterán

Az a megoldás, amit a Gránit használ, a Mobiltárca indulásakor még a kanyarban sem volt. És ahogy korábban is írtam, az OTP dolgozik egy új mobilfizetésen, ami vélhetően hasonló lesz a Gránitéhoz...

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#586) k5.20 válasza LouiS22 (#580) üzenetére


k5.20
senior tag

...a Gránit Payjel és pontosan ugyanúgy bekorlátoztad magad, mint a Mobiltárcával - hiszen csak az ő kártyájukkal megy...
A Mobiltárcát kezdettől használóként jelzem: nem azzal van a baja senkinek, hogy melyik bank a szolgáltató.
A gond az, hogy a készülék származása és szoftvere is feltétel az OTP esetében, amin a szolgáltatást használni akarod.
Tehát, aki használni akarja 2 irányban is elkötelezett kell legyen. Szerintem ezért nem is hozhatott igazi áttörést ez a megoldás és ezért érhet el szélesebb köröket majd a Gránit.

(#587) rum-cajsz válasza LámaZ (#579) üzenetére


rum-cajsz
őstag

"1. Hogyan tudom kinyitni a társasház bejárait ajtaját?"

- Ha felszereled pl. NFC-s zárral. De bármilyen más, NFC független megoldás is van. Mondjuk ez nem ennek a fórumnak a témája.

"2. Tudom-e használni a PayPass-os bankkártyámat az NFC-s okostelefonnal?"

Ha így kérdezed, akkor a válasz tudod.
Ha többet is akarsz tudni, akkor pontosabban kell kérdezend.
a) Android Pay: azokban az országokban, ahol a Google megállapodott a bankokkal, banktól és szolgáltatótól függetlenül használhatod bankkártyádat. (pl. Európában Nagy Britania, Lengyelország)
b) Mobiltárca: spéci SIM kártyát kell igényelni, csak Voda és T szolgáltatónál, és OTP bankszámla kell hozzá.
c) Szolgáltatófüggetlen fizetés a Gránit Banknál.

De ezek ezerszer le vannak írva ebben a témában.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#588) Kavinton75


Kavinton75
senior tag

Van még lejjebb?
Minek méregetni, hogy kinek mekkora?
Mindenki oda megy ahova akár és szerinte neki az a legjobb.
Ennyi.

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#589) LouiS22 válasza k5.20 (#586) üzenetére


LouiS22
veterán

Ezt árnyaltam pár hozzászólással feljebb: Z3C, custom room, root - és megy a Mobiltárca. A rend kedvéért Z3C Telekom által "támogatott" készülék.Valójában ki kéne próbálni, hogy az apk-t telepítve egy random, nfc-s készülékre, majd átrakva egy mobiltárca-képes simet mi történik.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#590) LámaZ válasza rum-cajsz (#587) üzenetére


LámaZ
addikt

Az a baj, hogy egyszerűen órákba telik, amíg az ember ALAPVETŐ - mondom: alapvető - információkat összeszed.
Igen, elolvastam a fórum összes hozzászólását, de nem lettem sokkal okosabb, mert zömében olyan eszmecsere folyt itt, amely teljességgel érdektelen. Az egyes bankok érdemeinek a méltatása, meg hasonló hozzászólások abszolúte érdektelenek mások számára.

Annak lenne értelme, például, hogy leírjuk, mely bankoknál van érintésnélküli fizetési (ÉF) lehetőség bankkártyával, (akkor ideírom, az Unicreditnél is van, nekem a Mastercardom ilyen, PayPass-csipes bankkártya), illetve okoseszközzel (szándékosan nem okostelefont írtam!). Utána természetesen részletezve a sajátosságokat.

Ami az Android Pay-t illeti, akkor írok én érdemi információkat, ha ezt senki nem tette meg. Ez a Google Wallet utóda, és a honlapja itt van, de egy nagy rakás szerencsétlenség, mert pl. reménytelen megtudni, hogy Magyarországon működik-e a rendszer. Az Android Pay lényege: sokkal jobb, mintha a bankkártyáját használná az ember, mert nagyobb a biztonság (kétlépcsős hitelesítés). Nekem per pillanat nincs NFC-s telefonom, így telepíteni sem tudtam/akartam ezidáig, de készülök a használatára.

Na, és akkor tessék, itt van egy konrkét kérdés is, mert ugye az volt a baj, hogy nem kérdeztem pontosan:
Veszek egy NFC-taget, és beszerzek akár NFC-s okostelefont, vagy akár USB-s, PC-re csatlakoztatható NFC-tag írót. Rá tudom-e írni erre a PayPass-csipes bankkártyám információt, hogy aztán az NFC-taget önállóan használva tudjak fizetni a boltokban? Még pontosabban: az NFC-írók, okostelók is, tudják azt, hogy egy NFC-tagről lemásolják az adatokat, és ráírják egy másik NFC-tagre.
Meg tudom-e csinálni azt, hogy a PayPass-os bankkártyám NFC-adatait lemásolom, majd szépen ráírom egy NFC-tagra, hogy a bankkártya nélkül, simán az NFC-taggel tudjak fizetni a boltokban?
IGEN vagy NEM választ várok erre a kérdésemre, és csakis azoktól, akik értenek ehhez.
(Szerintem részletesen, pontosan, precízen leírtam a kérdésemet.)

(#584) LouiS22: Akkor csáó!

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#591) LouiS22 válasza LámaZ (#590) üzenetére


LouiS22
veterán

Nem tudod megtenni. Szép is lenne, ha egy nfc-íróval lehetne másolgatni ilyen érzékeny adatokat. Gondolj bele: a tolvajok kánaánja lenne. És ugyanígy nem a PP-s kártya "klónozása" sem működik, az előbbiekben részletezett okokból.

Android Pay: szerintem nem olvastál kellően figyelmesen (gondolom ismered a jobb felső sarok kereső használatát ;) ), ráadásul a kolléga épp feletted nem sokkal írta le, hogy az Android Pay NEM működik Magyarországon (sem). Az ok egyszerű: kell hozzá banki háttér, aki kiszolgálja az egészet. Mi nem vagyunk olyan hatalmas piac (semmilyen szempontból), hogy ezzel "vesződjön" a Google (sorry, ez van). A lengyel piac 4x ekkora, nagyon komoly fintech iparral. Ha egyszer lesz itthon (legyen), akkor valamelyik nagy bank (egyébként tippre az OTP :D) lesz/lehet majd a partner. De tényleg ne szaladjunk ennyire előre.

Ami az általad ÉF-ként hivatkozott fizetési módot illeti: a nagy bankok midegyikénél elérhető a Paypass/Paywave (utóbbi a Visa egyérintéses fizetési módja - ugyaz, csak más márkanéven, mert a PayPass a Mastercard Brandje). A magyar piacot a Mastercard uralja, a Visa nagyon kicsi százalékot tudhat magáénak.
Azt hiszem, hogy az FHB-nál nincsen PP-s kártya, de ezt meg kéne nézni.

Egyébként pedig tényleg kár megsértődnöd, megérkeztél, meglehetősen sajátos stílusban feltettél olyan kérdéseket, amikre egyébként megvolt a válasz.

Písz.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#592) LámaZ válasza LouiS22 (#591) üzenetére


LámaZ
addikt

Én elvileg igazat adok neked ebben „Szép is lenne, ha egy nfc-íróval lehetne másolgatni ilyen érzékeny adatokat”, de az interneten a kártyán látható adatokkal azt vásárolok, amit akarok. ráadásul, ott ugye a kártyát fizikai valójában fel sem mutatom, tér- vagy boltfigyelő kamera sem tud lefilmezni a kasszánál.

Érthetőbben: ha én a Paypass-os bankkártyám NFC-adatait klónozom egy NFC-tagre, és azzal fizetek, az jobban nyomon követhető, mint amikor ugyanannak a PayPass-os bankkártyának simán beírom az adatait az internetes böngészőbe.

Szóval, értem én az aggályokat, de nem valósak.

Oké, még szájbarágósabban elmagyarázom: lefényképezem vagy beszkennelem a PayPass-os bankkártyám mindkét oldalát, vagy még azt sem, csak elküldöm az adatait a rokonnak/barátnak/ismerősnek stb. és hagyom, hogy ők is fizessenek vele az internetes boltokban.
Ehhez képest egy személyesen használt NFC-tag 100-szor biztonságosabb.
És akkor egy szót sem szóltam az adatlopó hekkerekről.

Érted ugye a kekeckedésem alapját?
Persze, nem te vagy a tényleges címzett.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#593) LouiS22 válasza LámaZ (#592) üzenetére


LouiS22
veterán

A PayPass nem egy kártya, hanem egy szolgáltatás, ami a hagyományos plasztikkártya képességeit bővíti ki egy kényelmi funkcióval.

A plasztik készpénzt helyettesítő fizetési eszköz, ami mögött van egy vagy több bankszámla (esetedben folyószámla, vagy számlák). Ehhez a számlához társítja a bankod a kártyakibocsátó által prezentált plasztikot (ilyen kártyakibocsátó a pl. a Mastercard), te pedig használod és boldog vagy. Fizetsz vele POS-terminálnál (ez a bedugós) és fizetsz vele online, mondjuk egy webshopban. Nyilvánvalóan már a legelejétől fogva gondoltak arra, hogy a kedves ügyfél biztonságban tudhassa a számlán lévő pénzét még akkor is, ha kártyázik. Erre szolgál a PIN, amit elvileg rajtad kívül nem tud senki (és nem írod fel a kártyára, írod be a telefonba az első névjegy helyére, stb :D). POS-fizetésnél a PINnel nyugtázod, hogy igen, valóban te fizettél. A netes vásárlásnál picit más a helyzet. Szükséges hozzá a kártyszámod, az itteni biztonsági faktor pedig a háromjegyű szám a kártya hátlapján (CVC szám). A logika itt az, hogy aki fizet vele, annak ott van a kezében a kártya és be tudja pötyögni a háromjegyű ellenőrzó számot). Ezért mondja minden bank, hogy baromira vigyázz a kártyádra, és ezért van az, hogy ha elhagyod/ellopják, akkor azonnal tiltani kell - hiszen a megtaláló beávásárolhat vele a kontódra, aztán jön a fejvakarás. Természetesen most picit túloztam, mert elég komoly védelmek futnak a háttérben (automata és emberi is), illetve bizonyos körülmények fennállása esetén azért a bank téríti a kárt.

És akkor van a PayPass/PayWave, ami egy kényelmi funkció: ezt jellemzően kisértékű fizetésekre találták ki, pontosan azért, hogy ne kelljen vesződni a dugdogással, PIN megadással. De itt van egy maximális limit, amit egyérintéssel fizethetsz: ez Magyarországon 5000 forint. Felette ugyanúgy PIN-t kell megadnod és lényegében pont ugyanaz történik, mint az első esetben. Szóval a Paypass eredendően arra jó, hogy ha mondjuk leugrasz a boltba venni egy kólát, csokit, akármit, aminek kicsi az értéke, akkor gyorsabban tudj fizetni, és kevesebb időded rabolja a fizetési folyamat.

Elnézést, kicsit hosszúra sikeredett.

És nyugtass meg: a beszkennelés, adat elküldés, stb. az, amit SOHA nem csinálsz. Nem osztod meg szomszéddal, pistával, nem írod meg emailben a feleségednek . És nem véletlen az sem, hogy nem működik az, amit te pedzegetsz: pénzről (a te pénzedről) van szó, azért olyan zárt az NFC-s fizetési mód is, hogy minimálisra csökkentsék a lopás, visszaélés lehetőségét. Ha "csak úgy" másolni lehetne, az komoly probléma lenne: gondold el, hogy micsoda bankpánik törne ki.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#594) zizizi válasza LámaZ (#592) üzenetére


zizizi
csendes tag

Nem véletlenül hirdetik a PayPass-t "biztonságos" technológiának. Persze ez viszonyitás kérdése. A mágnescsíknál biztonságosabb. Ugyanígy egy internetes tranzakciónál (vPOS, CNP) is jóval biztonságosabb, mivel a kártya nem csak egy adattároló, mint egy NFC tag, hanem egy alkalmazás, amely pl. tranzakciókat tud aláírni titkosító kulccsal. Tekints rá úgy mint egy fekete dobozra: vannak bemenetek amire biztosan lehet tudni, hogy mi a válasz (pl kártyaszám), viszont egy halom más dologra olyan választ fog adni amit csak a kibocsátó tud ellenőrizni (pl CVC3).
Ha tényleg érdekel a téma, ezek a dokumentumok sok érdekességet tartalmaznak.
https://www.paypass.com/pdf/public_documents/FINAL_Paypass_Aquirer_V3_LR.pdf
https://www.paypass.com/pdf/public_documents/PayPass-MChip%20Acquirer%20Implementation%20Requirements.pdf
https://www.paypass.com/PP_Imp_Guides/PPCR_Manual.pdf

(#595) tisvol


tisvol
aktív tag

Azért leírom, mindenféle kommentár nélkül :D
Pénteken igényeltem a MobilePaypass kártyát az OTP-nél, és a tegnapi napon (kedden) pedig meg is történt az első sikeres fizetés. Sok panaszt olvasni Vodafone Wallet applikációról a Playen, de nekem csont nélkül sikerült működésre bírnom, Galaxy S6 telefonomon. Valszeg elmúlik majd a varázsa, de beismerem, gyermeki örömet éreztem, amikor odatettem a telefonomat a terminálhoz és hallottam a jól ismert csippanást. :DD

Üdv:T.

(#596) Béééla válasza LámaZ (#582) üzenetére


Béééla
őstag

- A bankkártyám PayPass-os. Az gondolom lehetetlen, hogy a csip információit átmásoljam egy NFC-tagre, és azzal fizessek...?
Lehetetlen, mert a Tag csak annyit csinál, hogy a tartalmát kiböfögi, amint megfelelő gerjesztést kap (olvasóhoz teszed).

A bankkártya és minden egyéb ilyen cucc Smart Card, ami sokkal több:
Lásd wiki: többek között "Contains a tamper-resistant security system (for example a secure cryptoprocessor and a secure file system) and provides security services (e.g., protects in-memory information)."

Azért mentek bele a bankok a SIM-be helyezett kártyával, mert a SIM is egy Smart Card, szinte semmi különbség. (amúgy a francokat nincs, mivel, a szolgáltató azt telepít rá akár távolról is, amit akar) A Gránit pedig házon belül mérte fel a kockázatokat és döntöttek amellett a technológia mellett, amit használnak.

Bélabá

(#597) nutfile válasza slice14 (#572) üzenetére


nutfile
aktív tag

ezekkel tuti: [link]

xposed framework/Root Cloak-ot már sok program kiszűri, nem tudom mobiltárca működne-e vele

(#598) Anonymusxx


Anonymusxx
aktív tag

Lehet hülye kérdés:

Van egy Raiffeisenes paypass-os, mastercardom.

Ha veszek valami apróságot, abból nem von le még valami kezelési díjjat ?
Amúgy havi kétszer lehet kivenni ingyenesen pénzt a számlámról, nem tudom a paypass használatát ezt nem annak érzékelné -e?

(#599) petipetya válasza Anonymusxx (#598) üzenetére


petipetya
nagyúr

Bankkártyás vásárlásnak minősül, amely díjmentes. Ezt megtalálod a kondíciós listában is.

"nincs rá lezsóidő"

(#600) LouiS22 válasza Anonymusxx (#598) üzenetére


LouiS22
veterán

No, még egyszer akkor :)

Az ingyenes készpénz kivét ATM-re vonatkozik és maximálisan 150 ezer forintot tudsz kivenni így (tehát két részletben, ÖSSZESEN 150. Tök mindegy, hogy az elsőnél 100 ezer, a másodiknál meg 49000). A Paypassos fizetés pedig kártyás fizetésnek számít (aka bedugás). Ahogy a kolléga is írta, ez ingyenes, én annyival árnyalnám, hogy meg kell nézni az adott bank kondíciós listáját tüzetesen, mert volt/van olyan pénzintézet, ahol a kártyás fizetést is sarcolták.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.