Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) LouiS22 válasza Zugi (#449) üzenetére


LouiS22
veterán

Sokkal prózaibb oka van a késlekedésnek...

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#452) Zugi válasza LouiS22 (#451) üzenetére


Zugi
aktív tag

Egy szóval sem mondtam olyat, hogy az nfc beépítése lenne a késlekedés oka:) De kíváncsi vagyok mi a prózai oka?:)

(#453) nutfile válasza Kavinton75 (#441) üzenetére


nutfile
aktív tag

"Most" kártyával tudtommal az a baj, hogy nem paypass-os.
ergo digitalizálod, fizetsz nfc-s telóval, majd a pos terminálon bepötyögöd a pin kódot...
szvsz megéri egy normálisabb kártyára várni vár napot.

[ Szerkesztve ]

(#454) Zugi válasza nutfile (#453) üzenetére


Zugi
aktív tag

"digitalizálod, fizetsz nfc-s telóval, majd a pos terminálon bepötyögöd a pin kódot..."

Ez jó kérdés, a bankkal tisztázni kellene, de szerintem nem kellene PIN kódot megadnod, csak ahogy paypass-os kártyánál is, kizárólag 5e Ft felett.

Egyébként én pont elgondolkodtam a Standard paypass bankkártyámat lecserélni egy MOST-ra. Évi díja között majdnem 5000 Ft a különbség és gyakorlatilag egyrészt most már csak nfc-vel használom, a kártya formátum már csak ATM-re kellene, mivel ősidők óta 2 különböző banktól származó 2 kártyát tartottam eddig is, hogy ha az egyikkel gubanc van, ne legyek cserben, így van egy másik Mastercard dombornyomottom is hitelkártya formában, amihez az autóbérlők direkt ragaszkodnak külföldi utaknál, netes fizetésre megmaradna az.

[ Szerkesztve ]

(#455) nutfile válasza Zugi (#454) üzenetére


nutfile
aktív tag

nekem a bankban mondták.

mondjuk én alapból kértem másik kártyát, csak gondoltam ezt meg használom addig is, amíg a másik megjön. (1. év végén meg visszaadtam volna, így nincs kártyadíj)

(#456) LouiS22 válasza Zugi (#452) üzenetére


LouiS22
veterán

Ha ezt most leírnám, akkor perelhető lennék. De megpróbálom körülírni: ami általában a nagy állami beszerzések ráfenéje szokott lenni :D Lopkowitz marsall nevében elrejtve a lényeg.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#457) Zugi válasza LouiS22 (#456) üzenetére


Zugi
aktív tag

Jó, ezt persze minden beruházásra el lehet mondani, és az ellenkezőjét is, ez már a politika kategóriája, csak azt hittem valami konkrét szakmai dolgot tudsz.

(#458) Kavinton75 válasza nutfile (#453) üzenetére


Kavinton75
senior tag

A leírás szerint minden kártyát lehet digitalizálni.
Mi szükséges a GRÁNIT Pay használatához?
 Legyen a GRÁNIT Banknál bankszámlája és aktív bankkártyája

Mivel nem a kártyával fizetsz, hanem a digitális kártyáddal, így nem kellene hogy PayPass-os legyen.
Remélhetőleg 1-2 napon belül megoldódik, hogy lássa a mobilbank a kártyámat, mert most még limitet sem tudok változtatni.

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#459) Andralin


Andralin
aktív tag

Nos, végre megérkezett a várva várt Gránitos kártyám!

Megcsináltam a kártya digitalizálását az app-ban és gond nélkül működött az első NFC-s fizetésem egy SPAR-ban! :))

Éljen a Gránik Bank!!! :C

(#460) nutfile válasza Kavinton75 (#458) üzenetére


nutfile
aktív tag

A BANKKÁRTYA SZOLGÁLTATÁSOK ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEI

Digitalizált bankkártya: Olyan, a Digitalizálás során létrejövő, egyedi azonosítóval rendelkező Készpénz-helyettesítő fizetési eszköz, amelynek rendszerparaméterei megegyeznek a Digitalizálás alapjául szolgáló Bankkártya rendszerparamétereivel.

vagyis, ha az eredeti kártya pin kódot kér minden fizetésnél, akkor a digitalizált is! (értsd: nem PayPass-os Most kártya)

[ Szerkesztve ]

(#461) Zugi válasza nutfile (#460) üzenetére


Zugi
aktív tag

Ez önmagában nem perdöntő, mert hogyan definiáljuk mik azok a rendszerparaméterek? Itt egy új felállás van, mert egy nem paypass-os kártya amiatt kér mindig PIN-t, mert nem tudja a paypass-t. De a digitalizált kártya, maga egy paypass-os "kártya", tehát már ilyen értelemben nem ugyanaz a kettő. A rendszerparaméterek, hogy hol fizethetsz vele, minek veszi a bank az azzal való fizetést, limitet, kártyadíjat az mindez beletartozik ebbe a fogalomba.
Szóval ez lenne a logikus, hogy ne kérjen PIN-t a paypass limit alatti összegeknél, de hogy mi a megoldás, azt így csak találgathatjuk, egy szakavatott banki válasz tudja csak megmondani, vagy a gyakorlat, ha valaki esetleg már digitalizált egy MOST kártyát.

Ja és hozzáteszem, hogy az sem vehető mindig készpénznek, amit egy banki alkalmazott mond. Nekik sem minden esetben teljes körűek az ismereteik, pláne egy új termék esetében, tévedhet is. Lehet egy másikat megkérdezve pont ellenkezőt mond.
Szóval én kíváncsi vagyok egy élesben kipróbált működésre ebben a felállásban, hogy mik a tapasztalatok.

[ Szerkesztve ]

(#462) Kavinton75 válasza nutfile (#460) üzenetére


Kavinton75
senior tag

Hamarosan kiderül :K

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#463) Zugi válasza Andralin (#459) üzenetére


Zugi
aktív tag

Grat, akkor te vagy itt egy élő példa arra, aki pont az nfc-s fizetés miatt hagyta ott az OTP-t és tért át a Gránit bankra! :)

[ Szerkesztve ]

(#464) slice14 válasza Zugi (#463) üzenetére


slice14
veterán

Én pénteken kötöm meg a szerződést velük, onnan kb két hét a kártya, ha minden igaz. De én paypass-os kártyát kértem, így ezt nem tudom megválaszolni.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#465) nutfile válasza Zugi (#461) üzenetére


nutfile
aktív tag

akkor még1x írom, nekem a banki ügyintéző mondta. elég határozottan.
mivel hittem neki :F , így a gyakorlatban nem tudom ellenőrizni, hogy igazat mondott-e, mert más kártyám lesz.
írhatna valaki, akinek van vele gyakorlati tapasztalata :))
amúgy innentől kezdve nekem tökmindegy ;) , csak azért írtam, hogy felhívjam a figyelmet rá, óvatosan a Most kártyával!

MÁS
ami nem tetszik, az az MC Satndard Paypass kárty elkészítési ideje.
online nyitottam a számlát, mire bementem aláírni a papírokat, már utaltam rá pénzt.
azt mondták, hogy onnantól kezdve 10-14 nap, hogy rajta van a kártyadíj. de hát már rajt volt. ehhez képest eltelt 3 banki munkanap, mire levonták a kártyadíjat. remélem a készítésnél "behozzák" ezt a 3 napot... :D

[ Szerkesztve ]

(#466) joergie válasza nutfile (#465) üzenetére


joergie
őstag

Várjuk meg Kavinton75 kollegát, amíg leteszteli, hogy kér e PIN-t 5k alatt az NFC Paypass fizetés MOST kártyával. Most lett meg neki, ha szerencsénk van estére jön a hírekkel :R

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#467) slice14 válasza joergie (#466) üzenetére


slice14
veterán

Csak el ne felejtse megírni. ;]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#468) Kavinton75 válasza joergie (#466) üzenetére


Kavinton75
senior tag

Tegnap hívtam a bankot, hogy nem tudok semmilyen bankkártyával kapcsolatos műveletet csinálni.
Azt mondták valamilyen adminisztrációs hiba volt és mára jó lesz.
Jó is lett, de sajnos a kártya digitalizálás továbbra sem működik.
Reggel óta próbálom, de mindig "sikertelen és próbálja újra később" a vége.
Az imént hívtam őket (megerősítették, hogy a Most kártyát is lehet digitalizálni), hogy még mindig nem működik.
Beállítottam már minden engedélyt a programnak és már újra is indítottam.
Ha 16:00 felé sem működik, akkor megint hívom őket és megírom mi a vége.

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#469) Kavinton75


Kavinton75
senior tag

Még nem működött a a digitalizálás, de most már az ikon sincs ott.
Eltűnt a Pay ikon és helyette lett egy Akciók, mi van?

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#470) Kavinton75


Kavinton75
senior tag

Végre működik minden és nem kell kód a Most kártyához.
Vettem egy kólát az automatából és csak a telefont kellett odatartani :C
Nehéz szülés volt.
Nem is tudom, hogy mi lehetett a gond, de ha a Banknál volt, akkor egész gyorsan orvosolták.

Az éves kártya díját is levonták, ez 1390 Ft.
Egyenleg lekérdezés 100 Ft.

[ Szerkesztve ]

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#471) Andralin válasza Kavinton75 (#470) üzenetére


Andralin
aktív tag

Na, csak összejött, örülök neki! :)

(#472) nutfile válasza Kavinton75 (#470) üzenetére


nutfile
aktív tag

akkor kapja be az ügyintéző a Westendben, hogy félretájékoztatott... :(( :((( :W
mondjuk 17:58-kor értem oda és 18:19-kor kerültem sorra. lehet, h gyorsan le akart tudni, mert így csak elém tolta az online kitöltött papírokat...

[ Szerkesztve ]

(#473) joergie válasza nutfile (#472) üzenetére


joergie
őstag

Igazából elvileg igaza volt, csak a baj az, hogy ő gyakorlati szempontból is igazoltnak látta, amit csak elvileg tudott. Szerintem ebből az következik, hogy az, hogy kér e pin-t a terminál 5k HUF vásárlás alatt, nem a kártyától függ, hanem a fizetési metódus jellegétől. Ma is tanultunk valamit.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#474) Kavinton75 válasza joergie (#473) üzenetére


Kavinton75
senior tag

Nekem világos volt, hogy a PayPass fizetés kéri 5.000 Ft felett a kódot, hiszen a technológia van limitálva és nem a kártya.

nutfile:

Én a lenti bejegyzést olvasva döntöttem a Most kártya mellett (elméletileg ő az egyik fejlesztő :K ).
Mondjuk nem ingyen van a kártya, de 1390 Ft nem a világ, nekem meg másra nem is kell.

gaborjania
(újonc)
Igen, pontosan, bármelyik meglévő GRÁNIT Bankos kártyád digitalizálható, és a normál plasztik továbbra is működik. Nem érintős kártya is digitalizálható így. Azaz pl. a 0 Ft havidíjú Sztár számlához ha kérsz egy első évben ingyenes, azonnal átvehető Most kártyát, akkor máris van totál ingyen egy évig egy digitális kártyád. De ezt nem tőlem hallottad

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#475) Zugi válasza Kavinton75 (#474) üzenetére


Zugi
aktív tag

Nem úgy hirdetik, hogy a MOST kártya első évben ingyenes?

Bocs most látom ezt írtad, de akkor mi az az 1390 Ft?

[ Szerkesztve ]

(#476) Kavinton75 válasza Zugi (#475) üzenetére


Kavinton75
senior tag

Az éves kártya díj az 1390 Ft, ha a digitális csomagot választod.
De még ez is olcsóbb, mint a többi.

[ Szerkesztve ]

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#477) joergie válasza Zugi (#475) üzenetére


joergie
őstag

Itt látszik a lakossági csomagok érvényes költségei (szeptembet 15-i keltezéssel). Ebben látszik, hogy a MOST kártya mindegyik díjcsomaghoz ingyenes első évben KIVÉVE a digitális díjcsomagot, ahol 1390 az első és második évben is. A többi csomaghoz viszont drágább a második év...

[ Szerkesztve ]

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#478) nutfile válasza nutfile (#465) üzenetére


nutfile
aktív tag

visszavonva. meg is jött a kártya.
így azt mondom, hogy gyors volt.

viszont a digitalizálás eddig - nem tudom miért, de - nem sikerült...
aki hasonlóan járt korábban (pl. Kavinton75), neki végül hogyan oldódott meg?

(#479) nutfile válasza nutfile (#478) üzenetére


nutfile
aktív tag

kb. 27. próbálkozásra összejött a digitalizálás...

[ Szerkesztve ]

(#480) nutfile válasza nutfile (#479) üzenetére


nutfile
aktív tag

ééééés megvolt rootolt telóval az első fizetésem! :DD :C :DD

(#481) nutfile válasza nutfile (#480) üzenetére


nutfile
aktív tag

illetve nem szóltam nem is jött össze ;) :U

[ Szerkesztve ]

(#482) pacseryk válasza nutfile (#480) üzenetére


pacseryk
csendes tag

És azt hogyan?

(#483) nutfile válasza pacseryk (#482) üzenetére


nutfile
aktív tag

ha olvasgatsz kicsit pl. xda-n, akkor rajosz, h vannak modszerek.
bar az ezen modszereket kitalalo koponyak is leirjak, h hosszu tavon megnyerhetetlen szélmalomharc, mert egy-egy frissitessel be lehet zarni az eppen ismert kiskapukat.
most megy, lehet h egy het mulva nem fog.
nem irom le, h melyik modszert alkalmazom, mert akkor a topic-ban fel-fel bukkano Granit Bankos kolleganak még keresgelnie sem kell, h mit kene tiltani

(ha lesz idom csinalok videot rola, ami mutatja, h rootolt a telo es fizetek)

[ Szerkesztve ]

(#484) nutfile válasza nutfile (#483) üzenetére


nutfile
aktív tag

egyébként a google SafetyNet API-t kell átverni. a baj az, h így a google is véget vethet a kiskapunak, nem csak a GB...

(#485) ronaldo


ronaldo
őstag

LG V10-el használom az első nap óta az nfc-s fizetést, mindenhol tökéletesen működik.

Egy rootolt, custom rom-al ellátott Nexus4-en is sikerült 2 órányi mókolással működésre bírni az appot.

Nem gondolom amúgy, hogy google/gránit bank tudna ezzel bármit csinálni. Xposed + megfelelő modul párosával működni fog ez mindig.

Persze annyi kell hozzá, hogy az adott telefonra (és rom-ra) fel lehessen rakni az Xposed keretrendszert :)

(#486) nutfile válasza ronaldo (#485) üzenetére


nutfile
aktív tag

ok, mindegy, úgyis tudják, hogy kb. miket lehet használni, nem oszt, nem szoroz, hogy itt feltünik-e.
javaslom a következő linken chainfire #2 hozzászólásának elolvasását:
[link]

xposed/magisk fejlesztő topjohnwu ki is vette ezt a funkciót a magisk-ból hasonló okokból, lásd a #3 hozzászólást ebben: [link]

harmadik neves fejlesztő phhusson szintén leírja, hogy egyetért chaifire-vel:
[link]

root-olt telót pedig szerintem a google (android pay) igenis tiltani fogja, ahogy tudja:
[link]

szóval 3 neves, xda-n elismert fejlesztő mondja azt, hogy loosing game, de nyilván mindig lesz, aki lefejleszti a kiskaput, amit előbb-utóbb becsuknak. aztán lesz újabb kiskapu... macska-egér...

[ Szerkesztve ]

(#487) slice14


slice14
veterán

A digitalizált kártyának ugyan az a pin kódja, mint a fizikai kártyának? Vagy az amit a Gránit Pay digitalizált kártya alatt látok négy jegyű kódot?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#488) nutfile válasza slice14 (#487) üzenetére


nutfile
aktív tag

az nem inkább a kártyád utolsó 4 száma?
a pin ugyanaz

(#489) slice14 válasza nutfile (#488) üzenetére


slice14
veterán

És tényleg, az a fizikai kártya utolsó négy száma. Köszi. :R

Azért érdekes: Azt mondták hogy két hét míg megkapom a kártyát, de egy héten belül megkaptam. :))

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#490) ronaldo válasza nutfile (#486) üzenetére


ronaldo
őstag

Teljesen logikus lépés egyébként, mind a google mind a fejlesztők részéről. Mindegyikük számára óriási arcvesztés, ha akár csak egyetlen olyan visszaélés történik, ahol a rendszer sebezhetősége miatt akár csak 5 dollár eltűnik egy bankszámláról.

Ezért van az, hogy én is unrootolt, teljesen gyári rendszerrel használom a gránitpay-t.

(#491) petipetya válasza Kavinton75 (#470) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nálam sem stimmel valami. Ma de. 10 óra után nyitottam meg a számlát és kaptam meg a Most kártyát, és elvégeztem ezeket a lépéseket:
- utaltam 500 Ft-ot a számlára, hogy legyen rajta pénz
- kártyát aktiváltattam a telebankon keresztül (nem is értem, miért nincs erre menüpont a netbankban)
- telepítettem az androidos ebank appot, majd elkezdtem aktiválni
- a netbankban aktiváltam az ebankot
- a netbankban engedélyeztem a banki funkciókat
- nfc be van kapcsolva, és a Gránitbank van kivélasztva az "érintéssel való fizetés" nevezetű menüpontban

Látom az egyenleget az androidos ebank appban, a Gránit Pay menüpontnál azt írja, hogy a banki funkciók nem elérhetőek, mert vagy nem aktiváltam, vagy nem rendelkezem megfelelő státuszú bankkártyával.

Már rég működnie kellene mindennek, nem?

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#492) Kavinton75 válasza petipetya (#491) üzenetére


Kavinton75
senior tag

Nekem is ez volt, 2x is hívtam őket majd 2 nappal (+2 a hétvége miatt) már jó volt.
Többször is kellett aktiválni mert mindig azt írta, hogy sikertelen próbáljam később.
Próbálgasd óránként, ha nem megy, akkor hívd őket.
Segítőkészek voltak.

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#493) petipetya válasza Kavinton75 (#492) üzenetére


petipetya
nagyúr

Most hívtam őket, és azt mondták, hogy még nem látják hozzárendelve a kártyát a számlához - szerintük ehhez 1 napnak el kell telnie. A kártyát direkt aktiváltattam dél körül, amiatt is felhívtam őket.

Ezzel a két telefonhívással ki is merült a "digitális" bank fogalma.

"nincs rá lezsóidő"

(#494) Kavinton75 válasza petipetya (#493) üzenetére


Kavinton75
senior tag

A türelem paypass - t terem.

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#495) petipetya válasza Kavinton75 (#492) üzenetére


petipetya
nagyúr

Mit értesz többszöri aktiválás alatt? A banki funkciók hozzárendelését az ebank apphoz, vagy már a kártya digitalizálását?

"nincs rá lezsóidő"

(#496) Kavinton75 válasza petipetya (#495) üzenetére


Kavinton75
senior tag

Az egészet.
Eleinte az Ebank nem látta a kártyát, mert még limitet sem tudtam változtatni,ekkor hívtam őket.
Valami adminisztrációs hiba volt, majd aktív lett a digitalizálás, de mindig hibára futott.
Többször leszedtem a programot, visszaraktam,majd aktíváltam az Ebankot.
Majd a kártyát digitalizáltam.
És a végén egyszer sikerült és azóta is működik.

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#497) petipetya válasza Kavinton75 (#496) üzenetére


petipetya
nagyúr

Kb. 20-szor telepítettem újra az egészet a mai napon, mindhiába. A kártya reggel még nem volt aktív, mivel direkt kipróbáltam egy önműködő kasszánál. Ma délután hívtam őket negyedszerre, szerintük a kártya már hozzá van rendelve a számlához. Ennek ellenére ugyanúgy nem lehet beállítani a Gránit Payt. Nem foglalkozom vele többet, ha ezen a héten nem aktiválódik, akkor a jövő héten bemegyek és lemondom a számlát.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#498) Kavinton75 válasza petipetya (#497) üzenetére


Kavinton75
senior tag

Nekem 2 nap alatt ment.

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#499) slice14 válasza Kavinton75 (#498) üzenetére


slice14
veterán

Nekem fél perc volt az egész, múlt pénteken. De nálam MC standard kártyám van.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#500) petipetya válasza Kavinton75 (#498) üzenetére


petipetya
nagyúr

Lényegében letelt a 2 nap. Egy általános ügyintézőt hívtam most, aki továbbítja a háttércsoportnak a dolgot. Látszik, hogy ez az első védelmi vonal abszolút nem próbálta ki a szolgáltatást, mivel semmilyen kérdést nem tudott feltenni ennek kapcsán (milyen teló, milyen rendszer, nfc be van-e kapcsolva, rootolt-e teló stb.).

"nincs rá lezsóidő"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.