Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) k5.20 válasza SkyS1gn (#750) üzenetére


k5.20
senior tag

Azzal most nincs.

(#752) joergie


joergie
őstag

Mocorgás

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#753) LouiS22 válasza joergie (#752) üzenetére


LouiS22
veterán

És ismersz olyat, aki az MKB-nál bankol? :D

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#754) SkyS1gn válasza LouiS22 (#753) üzenetére


SkyS1gn
félisten

:DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#755) k5.20 válasza joergie (#752) üzenetére


k5.20
senior tag

Mondjuk ez egy igen régi cikk...(2017,02,22)

Ha az MKB Pay valóban napvilágot lát március folyamán, akkor a szolgáltatás lehet a második hasonló banki megoldás

Nem látott napvilágot, azt hiszem... :DD

(#756) LouiS22


LouiS22
veterán

Bréking: Telenorosok örülhetnek!

[link]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#757) Zugi válasza LouiS22 (#756) üzenetére


Zugi
aktív tag

Ez is eléggé túlbonyolított. Nem látom ez miben lenne más mint a mobiltárca, ami megbukott. Olyan mintha a Telenor most jutott volna el abba a fejlődési fázisba, amiből a Telekom és a Vodafone már túl is jutott.
Igazság szerint nem kellene erőltetni a mobilszolgáltatók részvételét a mobilfizetési metódusban. Emiatt jó a Gránit pay, csak egy bank kell és a mobiltelefonom, más még pluszban minek?

(#758) SkyS1gn válasza Zugi (#757) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Csak ha nem gránitba bankolsz akkor 2 bank kell...

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#759) LouiS22 válasza Zugi (#757) üzenetére


LouiS22
veterán

Nektek sosem jó semmi sem :D

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#760) rum-cajsz válasza k5.20 (#755) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Én ma láttam egy metrón a rekálmjukat, mintha elindult volna az MKB Pay is:
[link]

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#761) LouiS22 válasza rum-cajsz (#760) üzenetére


LouiS22
veterán

El is indult, május 2-án.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#762) Zugi válasza LouiS22 (#761) üzenetére


Zugi
aktív tag

Elolvastam ezt a 2 összefoglalót:
[első az MKB pay-ről]
másik pedig a [Telenor-Budapest Bank páros csodájáról]

És ekkor hálát adtam, hogy van a Gránit pay, ami továbbra is nyugodtan hátradőlhet, mert amilyen kusza, agyonbonyolított rendszert a többiek összehoznak az már siralmas.
Az MKB még hagyján, de ott az, hogy minden fizetési tranzakció esetén szükség van a 6 jegyű Mobil PIN kód megadására, hát ez vicc. Épp a paypass élményt veszi el ezzel.
A Telenor-ost azonban végigolvasni is szörnyű volt, hogy mi minden kell hozzá, már csak az hiányzott a leírásból, hogy őrölt sárkányport is szerezzenek be az ügyfelek és akkor végre eljutnak a mobilfizetési lehetőségükhöz :)

(#763) SkyS1gn válasza Zugi (#762) üzenetére


SkyS1gn
félisten

De miért akarna az ember mégegy bankot csak azért hogy mobillal fizessen?

OTP-s vagyok, erről a Gránitról senkitől se hallottam hogy ott bankolna :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#764) Andralin válasza Zugi (#762) üzenetére


Andralin
aktív tag

Hát ezt csodálatosan összehozták az MKB-s srácok! :C
De attól tartok, nagyon könnyelműek voltak ezzel a megoldással, hogy elég csak a 6 jegyű PIN-t megadni minden egyes vásárláshoz. Kicsit még tovább mehettek volna, hogy az igazi kártyát is be kelljen helyezni a terminálba mielőtt odaérinted a telefont, és csak így lehessen fizetni telóval. Azért így már tényleg biztonságos lenne, ez a PIN-es cucc még nem az igazi. :DD

(#765) Andralin válasza SkyS1gn (#763) üzenetére


Andralin
aktív tag

Általában azért új bankot nem sokan akarnak csak azért, hogy mobillal is tudjanak fizetni. :U

De egy új bankszámlát egy olyan banknál, ahol használható, életképes megoldást képesek nyújtani mobilfizetés terétn, nos azt már sokkal többen. Vagyunk ilyenek egy jópáran itt a topikban is, olvass csak vissza, én is az OTP-nél bankolok és csak a mobilfizetés miatt nyitottam számlát a Gránitnál még tavaly, amint elindult a szolgáltatásuk. ;)

(#766) SkyS1gn válasza Andralin (#765) üzenetére


SkyS1gn
félisten

De most akkor mindig raksz rá pénzt vagy mi?

Ennyi erővel inkább előveszem a paypass kártyát nem sokkal több idő :D

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#767) Andralin válasza SkyS1gn (#766) üzenetére


Andralin
aktív tag

A telefont csak az olyan vásárlásoknál használom, ahol nem kell PIN-t megadni, szóval 5000 Ft alatt. Ha már neki kell állni pötyögni a PIN-t is, akkor már inkább előveszem az OTP-s kártyám és azzal fizetek, hiszen az már úgyse lesz villámgyors fizetés.

És igen, mindig utalok a Gránit számlámra pénzt az OTP-sről. Kb. annyit, hogy fedezze kb. 2-3 havi NFC-s vásárlásomat előre. Azért alaposan tévedsz a ráfordított idővel kapcsolatban, az utalás is kb. pillanatok alatt megvan, akár a telós appból indítva is, és cserébe hónapokig használom sok-sok alkalommal apróbb és villámgyors fizetésekre a telefont. :))

[ Szerkesztve ]

(#768) Zugi válasza Andralin (#767) üzenetére


Zugi
aktív tag

Nekem mondjuk nem kellett váltanom bankot, sőt inkább meglepetés volt a Gránit pay elindulása, mert én már sok éve náluk bankolok és nem gondoltam volna, hogy pont ők lesznek idehaza az elsők egy életképes nfc-s fizetési megoldással (és azt sem, hogy életképes formában jelenleg még mindig csak ők)

De azért kíváncsi lenék arra, hogy sok ember miért tart ki mindenáron még az OTP-nél ? Főleg ha nincs ott hitele. Korábban én is kipróbáltam egy számlanyitással náluk, amikor a legelső paypass kártyát idehaza ők vezették be, de utána menekültem is tőlük. Díjszabásban, bankfióki tömegben, még netbanki felületben sem tetszett. Akkor találtam a Gránit bankra.

Nem a reklám kedvéért, csak összehasonlításként, ami számomra előny náluk az OTP-vel szemben: olcsó számlavezetés, számlacsomagomban nekem ingyenes utalás, egyforma alacsony kp felvételi díj akármelyik idegen ATM-ből is, bár a havi 2 ingyenes után sosem szokott kelleni, korábban nagyon jó kamatok folyószámlás lekötésre, ami most már sehol sem számottevő ugye. Sajátos dizájnnal ugyan, de mégis könnyen átlátható, mindenre kiterjedő netbanki felület.
Ugyanúgy OBA garancia van, ráadásul tulajdonilag magyar és azon belül is és kb. 50%-os állami tulajdon, szemben az OTP-vel ahol a magyar hányad sokkal kisebb. Bankifiókokba sosem járok, csak számlanyitáskor szoktam egyedül. Így számomra az OTP semmi előnnyel nem járna, miért is választanám akkor azt?

Az igazsághoz még az hozzátartozik, hogy nagyon régóta párhuzamosan mindig 2 banknál volt számlám és kártyám is, mert volt hogy már külföldön is megmentett amikor az egyikkel bajok voltak, ott volt a másik. Tehát a Gránit bank a számlavezetőm, de van egy Raiffeisen-es hitelkártyám is, mert abban meg nekik a legjobb a visszatérítésük és emellett nagyon szép, átlátható a netbankjuk. Igazából azt várom még, hogy ha azt lehetne nfc-síteni végre, na az lenne a tuti számomra :)

Szóval aki egy jó Gránit pay-es megoldásra vágyik, miért nem vált OTP-ről Gránitra?

[ Szerkesztve ]

(#769) LouiS22 válasza Zugi (#768) üzenetére


LouiS22
veterán

Offtopic, de a Simple számlacsomag minden összehasonlításban kb a Gránittal együtt jön ki a dobogó első helyeire. Nyilván a Gránit most (még) villanthat a telefonos PP fizetéssel, de amint az OTP is behozza ezt, nagyjából elveszik az előnye. És még valami: ha netán fióki ügyintézned kell, a Gránitnál szopóágon leszel (vidéki lakos meg pláne).

Az életképes fizetési megoldás meg egyébként a Mastercard sajátja, az licenszelte az MKB is és azt fogja a többi bank is.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#770) nutfile válasza LouiS22 (#769) üzenetére


nutfile
aktív tag

"Az életképes fizetési megoldás meg egyébként a Mastercard sajátja, az licenszelte az MKB is és azt fogja a többi bank is"

Tudtommal a Granit Pay is azt használja. Anno együtt is jelentették be a dolgot.

Amúgy abból a szempontból jobb az MKB a Gránitnál, hogy ott ugyanazt a kártyát akár 3 készülékre virtualizálhatod.
Kezdetben a Gránitnál ahogy virtualizáltam a 2. telóra, elszállt az elsőn. Azóta mondjuk nem próbáltam...

[ Szerkesztve ]

(#771) nutfile válasza Andralin (#765) üzenetére


nutfile
aktív tag

Én speciel 15 éve csinálom azt, hogy van egy fix bankszámlám (ahol szinte minden ingyen van nekem) és ahol tetszik vmi szolgáltatás (korábban jó kamatok, most nfc-s fizetés), ott is nyitok egy számlát.
15 év alatt voltam vagy 6 banknál (egyszerre általában 2, átmenetileg volt 3, annál több sose).
(OTP-nél sose voltam, mertők pont azt használják ki, hogy az emberek - általában - nehezen váltanak bankot. Sokkal jobban megéri nekik, hogy évente párezer ügyfél otthagyja őket a rosszabb kondíciók miatt, minthogy mindenkinek kedvezőbb feltételeket adjanak...)
Gránit nálam most több szempontból nyerő: granit pay & kamatok (a többi bankhoz képest legalábbis)

(#772) LouiS22 válasza nutfile (#771) üzenetére


LouiS22
veterán

Nem csak az OTP használja ki az emberek lustaságát, ezt ne verjük rájuk :) Mindenki maga dönti el, hogyan és hol költi el a pénzét (hol bankol). Ha valaki kényelmességből kifizet évi több 10 ezer forintot a kvázi semmire, az megérdemli. Néhány perc alatt futtatható a neten agyonparaméterezett kereső, ami megmondja, hogy a felhasználási szokásaidhoz melyik bank melyik csomagja illik.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#773) joergie válasza LouiS22 (#772) üzenetére


joergie
őstag

Én egyetértek a kollegával, miszerint DE! Az OTP abból él(najó nem feltételenül csak, de főleg), hogy drágán kinyalja a userek seggét(minden sarkon OTP fiók pl), cserébe kapnak ingyen szemfedőt, hogy ne lássák ami egyértelmű(pl az, amit írtál is, hogy 2 kattintással kidobja a számodra legideálisabb konstrukciót).
Majd szépen lassan kihal a nyugdíjas korosztály, akik a szoci időszakban élték le életük nagyrészét(és akkor ez nem is volt kérdés, hogy nem egy állami monopóliumnál bankolsz), és akkor végre lehet valódi 100% piaci alapú bankszektor Magyarországon. az még egy 10 év. Csak ugye közben nő az átlagéletkor (a pocsék egyészségügy ellenére).

[ Szerkesztve ]

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#774) Soockit válasza LouiS22 (#769) üzenetére


Soockit
aktív tag

Hagyjuk már ezt a minden sarkon van OTP. 8-10 évvel ezelőtt elvittem az vállalkozásom számláját AXA-hoz, mert kb havonta 20-30.000 Ft-ot spóroltam így meg. Most szerencsétlenségemre megvette az OTP az AXA-t visszakerültem újra hozzájuk. A cégemnek a székhelye a 18. kerületben van, az egyik telephelye a 7. kerületben Budapesten és van egy telephely vidéken Békés megyében. Erre fel kirakják a számlavezető fiókot a XX kerületbe, életemben nem jártam szerintem arra. Bármit intézni akarok, akkor ki kell menni az OTP-be. Annyira felidegesítettem magam ezen, hogy mondom a fiókban a nőnek, hogy emiatt a balkáni helyzet miatt fogom megszüntetni a számlám. Kezdjük mondom a lakossági számlámmal, ami csak a Mobile PayPass miatt volt, hogy tudjak NFC-vel fizetni. Mondja, hogy nem tehet róla, ez van ilyen a rendszerük. Mondom neki, hogy abszúrd az egész rendszerük egy nagy szar, AXA-nál mindent, de mindent eltudtam intézni telefonon a 8-10 év alatt. Mondja, hogy jó akkor adjam neki oda a bankkártyám a lakossági számlámat, hogy meg akarom szüntetni. Oda adom neki (ezt sem értettem, hogy minek a Mobile PayPass igényléséhez egy fizikai kártya is), mondja, hogy ok, adjam oda neki a másik kártyámat is. Mondom neki, hogy az egy virtuális Mobile PayPass, mondja, hogy érti, de adjam neki oda. Ekkor kicsit erélyesebben, hogy koncentráljon az első szóra...VIRTUÁLIS Mobile PayPass, erre fel mi volt a válasz, érti ő ezt, de adjam oda, mondom bazd meg itt van, oda nyújtottam az üres kezem és mondtam neki, hogy vegye el. Erre Ő akkor beikszelem, hogy elvettem, majd kinyomtatott egy papírt, hogy átadtam neki a kártyát és ő elvette. Nah mondom ember ezért jövök el tőletek. Még egy faramuci sztrori, hogy milyen csodálatos az OTP rendszer. Ezt a számlát anno online rendeltem meg, amikor megjött a kártya azután lehetett csak akticválni a számlát. Egy péntek este 20:00 magasságában kapok egy SMS-t, hogy megérkezett a kártyátm fáradjak be a fiókba. Hétfőn megyek reggel, átveszem a kártyát, aláírom a papírokat és befizettem rá egy kis összeget, hogy legyen rajta. Másnap ránézek a számlára, látom, levontak 60 Ft-ot befizetési díjnak és van rajta -8 Ft körüli összeg tartozási kamat, jah és a poén, hogy előző heti csütörtöki dátummal, úgy, hogy hétfőn nyitottam meg a számlát!!!! Utólag sikerült vagy 5 ügyintézőn keresztül elmagyarázni nekik, hogy ez egy kicsit abszúrd......jóváírták.

(#775) Bence_


Bence_
tag

Sziasztok!

Gránit Bank applikációt szeretném életre kelteni.
Már többször leszedtem, vissza raktam de folyamatosan azt kapom, hogy "A Banki funkciók nem elérhetők. még nem aktiválta vagy nem rendelkezik megfelelő státuszú kártyával."
Kártya aktív, összes új kártyát hozzá lehetne adni a pay funkcióhoz.
7.1.1 android alatt fut valakinek az applikáció?
Köszönöm.

(#776) slice14 válasza Bence_ (#775) üzenetére


slice14
veterán

Az ebank-ot aktíváltad az oldalon, az SMS-ben kapott kóddal?

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#777) Bence_ válasza slice14 (#776) üzenetére


Bence_
tag

Szia!
Természetesen.

(#778) Bence_


Bence_
tag

Számla egyenlegem megtudom nézni. De limitet vagy a paypass már nem megy.

(#779) Bence_


Bence_
tag

[URL=http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=512Screenshot_20170529_19.png][img]http://www.kepfeltoltes.eu/images/hdd1/2017/05/29/512Screenshot_20170529_19.png[/URL]

(#780) Bence_


Bence_
tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#781) rum-cajsz válasza Bence_ (#779) üzenetére


rum-cajsz
őstag

És a kártyát digitalizáltad a gránit appon belül a mobilodon?
Én amúgy 7.1.2-ön használom.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#782) Bence_ válasza rum-cajsz (#781) üzenetére


Bence_
tag

Nem tudom digitalizálni. Oda már nem enged be.

(#783) slice14 válasza Bence_ (#782) üzenetére


slice14
veterán

Ugye nem free wifin próbálod, mert azon nem fog menni.Csak védett wifi-vel mennek az app funkciók.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#784) Bence_


Bence_
tag

Otthoni és mobil neten próbálkozom.
Isms-ek megjonnek és az egyenlegem is látszik.

(#785) Bence_


Bence_
tag

Siker :C
Felhívtam őket, mókoltak valamit.
Működik

(#786) TomRiddle válasza Bence_ (#785) üzenetére


TomRiddle
csendes tag

Sziasztok! Próbálnám használni az MKB Pay-t, de sajnos a Play Áruházban azt írja, nem kompatibilis a telefonommal (vicc, egy S8, NFC, Android 7). Nagyon hálás lennék, ha valaki el tudná nekem küldeni a program apk-ját, hogy használhassam! Előre is köszönöm!!!

(#787) nutfile válasza TomRiddle (#786) üzenetére


nutfile
aktív tag

MKB Pay FAQ:

Nem sikerült telepítenem az MKB Pay Mobilalkalmazást. Mi lehet a hiba oka?

I. Az eszköz nem rendelkezik NFC modullal.
II. Az eszközön a 4.4-esnél régebbi Android verzió fut.
III. Nem támogatott a készülék operációs rendszere (iOS, Windows, MasterCard által el nem fogadott Android verzió).
IV. Módosított a készülék operációs rendszere.
V. A készülék nem szerepel a MasterCard által elfogadott készülékek listáján.

Lehet, hogy nem támogatják a Samsung telókat? Végülis csak 21% körül van a részesedésük (világszinten)...

+1 amúgy megnéztem, az én 1+3 -am sem támogatott...

+2 Matercard-ra mutogatni meg elég gáz, mert Gránitnál működik...

[ Szerkesztve ]

(#788) nutfile válasza nutfile (#787) üzenetére


nutfile
aktív tag

a vicc az, hogy hivatalosan az S8-at még tényleg nem támogatja a Mastercard:
http://mastercard-mobilepartner.com/approvals.html#2

[ Szerkesztve ]

(#789) LouiS22


LouiS22
veterán

OTP meglépte: [link] Csak OTP-s kártyával, csak Android.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#790) slice14 válasza LouiS22 (#789) üzenetére


slice14
veterán

Korábban használtam már a simple-t, de ezt már korábban is belerakhatták volna. Gondolom a korlátozás, csak a paypas-ra vonatkozik?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#791) Zugi válasza LouiS22 (#789) üzenetére


Zugi
aktív tag

A Simple az az OTP fejlesztése vagy független valami? Mert a hírlevelükben amit kaptam most tőlük azt írják, hogy "először az OTP Bank által kibocsátott bankkártyák tulajdonosai élhetnek ezzel a lehetőséggel". Ez azt feltételezi, hogy lehetséges később majd más bank kártyáit is bedigitalizálni a Simple alá?

Egyébként én használom a Simple-t, egyelőre parkolásra, de annyira nem vagyok vele elégedett, túl lassúnak tűnik a rendszer amire átfut a fizetés. Volt hogy a folyamatban lévő parkolásomat alig tudtam leállítani vele, mert bénázott a rendszer. Ez pedig külön öröm volt ha minden egyes perccel az én kontómat apasztja.

[ Szerkesztve ]

(#792) gurabli válasza LouiS22 (#789) üzenetére


gurabli
senior tag

Nagyszerű! Kártya regisztrálva, érintés nélküli fizetés aktiválva. Ma délután jön a próba. Vajon nem is kell megnyitnom a Simple appot, elég csak feloldani a telt és érinteni (betartva a két perces idokorlatot)?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#793) tomp válasza gurabli (#792) üzenetére


tomp
félisten

Szerintem meg kell nyitni. Eleve megnyitás után ha kiválasztom a bankkártyát akkor kéri a jelszót. Azt megadva jön csak elő a "rakja a telefont a terminálhoz" lap.
Jelszó után ha nem lépsz el az appból vagy nem kapcsolod ki a kijelzőt akkor újra előhozva a terminálos lapot nem kéri a jelszót.
Nekem tetszik. Mai napon csak a regisztráció miatt vettem elő a kártyát. Pedig vásároltam már több helyen "kártyával".

(#794) tomp válasza gurabli (#792) üzenetére


tomp
félisten

Na akkor módosítok. Nem kell megnyitni. Zár feloldás után 2perced van fizetni. Terminálhoz rakva a telefont, felugrik a simple ablak, hogy sikeres fizetés.

(#795) Ujfelhasznal


Ujfelhasznal
tag

Kipróbáltam bent a cégnél, ahol senki nem néz hülyének, hogy én szerencsétlenkedem. Elég gyorsan vette, mintha a kártyámat tartottam volna oda. Viszont ez csak az alkalmazásba belépve működik, lezárt képernyőnél vagy a főmenüben nem.

Szerk. : akkor lehet, én voltam a balfék, de nekem csak az alkalmazásban vette.

[ Szerkesztve ]

(#796) slice14 válasza gurabli (#792) üzenetére


slice14
veterán

Még annyi a többiek hozzászólásaihoz, hogy állítsd a simpe-t alapértelmezettre, az érintéses fizetésnél.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#797) Martin97 válasza LouiS22 (#789) üzenetére


Martin97
aktív tag

Sikertelen bankkártya rögzítés műszaki okok miatt. Folyton ezt dobja. Már vagy 10-szer próbáltam reggel óta.

Mi lehet a gond?

Vártam mint a messiást de ez picit elkeserít. 😔

[ Szerkesztve ]

(#798) gurabli válasza tomp (#794) üzenetére


gurabli
senior tag

Én úgy tudom nem kell megnyitni az appot, csak a feloldast követő 2 percen belül kell használni. És elvileg ez akkor működik, ha az alapértelmezett nfc fizetés a Simple app.
De nemsokára proba nalam is es beszámolok.
Ha nem kell megnyitni az appot, akkor valami nagyon király dolgot alkotott az OTP.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#799) tomp válasza Ujfelhasznal (#795) üzenetére


tomp
félisten

Képernyőzár mire van állítva? Nálam kér a telefon pin kódot a feloldásnál. Lehet kikapcsolt zár védelem mellett nem lehet app megnyitása nélkül fizetni.

(#800) gurabli válasza tomp (#799) üzenetére


gurabli
senior tag

Kikapcsolt zár védelem nélkül biztos, hogy nem lehet. Én ujjlenyomatot használok, Z5C, így ha ez tényleg app nélkül megy, akkor öröm boldogság. És bőven megérte rá várni.
Emigy a regisztráció hibátlanul ment. Mondjuk nekem a Wallettel sem volt soha gondom.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.