Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Kavinton75


Kavinton75
senior tag

Srácok egymásnak privátba?
Ezek már szinte novellák, el sem olvasom őket :(

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#602) LouiS22


LouiS22
veterán

[link]

Lead utolsó mondata...

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#603) petipetya válasza LouiS22 (#602) üzenetére


petipetya
nagyúr

A videóban? Mit kellene kihallani?

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#604) LouiS22 válasza petipetya (#603) üzenetére


LouiS22
veterán

Mondom a lead utolsó mondata. Lead - bevezető szöveg, vastaggal szedve. "hamarosan az NFC-vel rendelkező mobiltelefonokba is beköltözhetnek."

Tényleg ilyen nehéz szövegértelmezni? :D Ok, megbuktunk a PISA-n :D

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#605) zizizi


zizizi
csendes tag

Tegnaptól Telenor és BB MobilPass
https://www.budapestbank.hu/szolgaltatas/lakossag/mobilpass-hirdetmenyek.php

(#606) petipetya válasza LouiS22 (#604) üzenetére


petipetya
nagyúr

Az nem derül ki, hogy mit akarsz mondani ezzel a három ponttal a mondat végén. Negatív a véleményed, elgondolkodtató a számodra, választ vársz, reakciót vársz, nem hiszel a hírben, vagy nem tudom mit akarsz. :D Ha pont lenne a mondat végén, akkor nem kérdeztem volna vissza.

"nincs rá lezsóidő"

(#607) LámaZ válasza petipetya (#606) üzenetére


LámaZ
addikt

A három pont a befejezetlenséget, a szüszpanszt jelöli, vagyis, hogy nem mond ki valamit az illető, vagy arra sarkall téged, hogy gondold tovább.

Legyen minden jó!

(#608) petipetya válasza LámaZ (#607) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ez megszokott dolog a nőknél, na de egy szakmai topicban.

"nincs rá lezsóidő"

(#609) LouiS22 válasza petipetya (#608) üzenetére


LouiS22
veterán

Akkor leírom: a funkcionális analfabetizmusodra gondoltam, amivel képtelen voltál értelmezni egy világosan, magyarul megírt mondatot (A videóban? Mit kellene hallani?).

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#610) petipetya válasza LouiS22 (#609) üzenetére


petipetya
nagyúr

Brühühühü.

"nincs rá lezsóidő"

(#611) joergie válasza LouiS22 (#609) üzenetére


joergie
őstag

Van gond. Amit leírtál csak neked volt világos.

petipetya. Én se értettem mit akar a hsz-el, azon kívül, hogy van egy video a prepaid bankkártyák megjelenéséről(ami amúgy hasznos, és köszönjük).

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#612) LouiS22 válasza joergie (#611) üzenetére


LouiS22
veterán

Még pontosabban: prepaid bankkártya nfc-s telefonba való integrálhatósággal (eddig is voltak prepaid kártyák, jellemzően ajándékkártya formájában). Arról viszont tényleg nem tehetek, ha valaki nem ismeri a lead kifejezést (és egyébként is ott a Google, ami mindig segít).

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#613) joergie válasza LouiS22 (#612) üzenetére


joergie
őstag

"a funkcionális analfabetizmusodra gondoltam, amivel képtelen voltál értelmezni egy világosan, magyarul megírt mondatot"
Bár nem nekem írtad, de böki a csőröm. Kérlek mondd meg nekem, hogy a LEAD mióta magyar szó?
(Nyilván kimagyarázod, de azért valljuk be, ez öngól.)

Ez a szó, amit használtál, egy angol nyelvű újságírói szakszó. Nem tudom nekem/nekünk miért kéne ezt tudnom/tudnunk.(A szót ismerem, csak nem értettem milyen kontextusban gondoltad.) Valóban nem tehetsz róla, hogy nem ismerjük. Arról tehetsz, hogy használtad.

Még pontosabban: A cikk címe: Jönnek az előre fizetett bankkártyák. Ebben nincs NFC. Beszél NFC-ről, de nem erről szól a cikk, hanem a prepaid bankkártyákról.

Amúgy nem kötözködnék, de ez a funkcionális analfabetizmus kiütötte a biztosítékot...

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#614) LouiS22 válasza joergie (#613) üzenetére


LouiS22
veterán

A cikkben van egy video beágyazva. Ugorj 1:10-hez. Mit látsz a képen? Milyen technológiával történik? Mit mond a bácsi?

És miről szól ez az egész topic? De nyilvánvalóan a kolléga sem nézte meg a videót, különben nem tette volna fel a vitaindító kérdését.

Amúgy meg nyilván fizetett Mastercard megjelenés :)

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#615) joergie válasza LouiS22 (#614) üzenetére


joergie
őstag

A stílust kikérem magamnak. Te nem a videót linkelted, hanem a cikket. A cikk címe: Jönnek az előre fizetett bankkártyák. A videó is a prepaid kártyákról szól. Tény, hogy van szó NFC-ről, de a cikk és videó egésze a prepaid kártyákról szól.
Ezt azért írom, mert kijavítottál(helytelenül). Azt írtam, nem értem a hsz-t. A linknek természetesen van helye a topikban, a mellékelt hozzászólással voltak problémák.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#616) LámaZ válasza joergie (#615) üzenetére


LámaZ
addikt

Na, de mit jelent a Lead - louis szerint?

Legyen minden jó!

(#617) Zugi válasza LouiS22 (#602) üzenetére


Zugi
aktív tag

Azon túl, hogy jól elvitatkozgattatok, én akárhogy olvasom, vagy nézem meg a hivatkozott videót, de nem értem miben lenne egy prepaid kártya bármiben is előre lépés. Az hogy nekem valahol nyilvántartott pénzkeretem legyen, ahhoz valahova előbb be kell fizetnem. Ez pedig csak akkor lehet opció, ha a fizetésem készpénzben kapom és irtózom a bankoktól, emiatt nem nyitok sehol számlát. Így pedig leballagok valami közeli boltba ahol majd veszek prepaid kártyát és nyilván annak kódját fogom bepötyögni egy aplikácóba és onnan kezdve akkor elkölthetem ezt a keretet akár mobillal NFC-vel fizetve. De mennyire életszerű ez manapság? Sokkal macerásabb mint bármilyen bankszámla és hozzá való kártya amit be lehet költöztetni a mobilba.

Prepaid kártyát jelenleg ajándék kártyaként látok csak valamennyire még értelmesnek, meg esetleg utazási kártyaként, ami idehaza ha nem is létező, de külföldön, pl. londoni Oyster kártya, amire feltölt pénzkeretet az ember. De szerintem ez a forma is elavult már és ezt kihagyva, közvetlenül bankszámlán keresztül paypass kártyával, vagy ugye NFC-s mobillal lehet már ott is fizetni, így nem értem ennek a konstrukciónak a bevezetését, főleg nem, hogy milyen nagy reményeket fűznek hozzá.

Egyedül talán az lehet némileg átmeneti előnye, hogy amíg jelenleg csak elsősorban a Gránit bank ügyfelei élvezhetik az NFC-s fizetés kényelmét, így amíg más bankok be nem vezetik ugyanezt, addig így prepaid kártyát véve, alkalmassá tehetik mások is a mobiljukat NFC-s fizetésre. De mindent összevetve ez akkor is macerás így külön fizetgetve.

[ Szerkesztve ]

(#618) Kavinton75 válasza Zugi (#617) üzenetére


Kavinton75
senior tag

Én prepaid-ként használom a Most kártyámat.
A régi bankomban még jobban bízok és az utalás is ingyen van.
Ha nincs keret a Gránitos számlán, akkor utalok rá.
Így én voltam az első aki ezt feltalálta :C

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#619) LámaZ


LámaZ
addikt

Tudtad-e, hogy a rohadt OTP nem fogad el „prepaid” kártyát online fizetésekhez (pl. mobiltelószámla kiegyenlítése)?
A Skrill által kiadott Mastercard is szerinte prepaid kártya, pedig nem az, és nem fogadja el a rohadék, pedig régebben elfogadta.

Legyen minden jó!

(#620) LouiS22 válasza Zugi (#617) üzenetére


LouiS22
veterán

Ott lehet előnye, hogy ha valaki X banknál van, ahol nincs NFC-s mobilos fizetés, de minden vágya, hogy így fizessen és nem akar bankot sem váltani, akkor ez egy áthidaló megoldás lehet neki. Igen, fel kell tölteni, de valamit valamiért.

Abban egyetértek, hogy ez a prepaid mutatvány kicsit idejétmúlt. Ami a tömegközlekedést illeti: a bukaresti metrón pont a héten vezették be a paypassról közvetlenül fizethető jegyet.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#621) LouiS22 válasza LámaZ (#616) üzenetére


LouiS22
veterán

Te most direkt kötözködsz? Eddig is nagymester voltál az értetlenkedésben, de úgy látom épp szintet készülsz lépni.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#622) k5.20 válasza LouiS22 (#620) üzenetére


k5.20
senior tag

Meg arra is jó lehet, hogy a gyereknek legyen pénze ilyen módon, és ne kelljen számlát nyitni neki.

(#623) LouiS22 válasza k5.20 (#622) üzenetére


LouiS22
veterán

Igen, kontrollálható a gyermek költése :) Aztán jön az sms, hogy apa adjál pénzt!

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#624) nutfile válasza zizizi (#605) üzenetére


nutfile
aktív tag

ezek szerint a BB is beszállt a businessbe. mondjuk ez még inkább a Telenor 5letének, megoldásának tűnik, a BB "csak" háttér szolgáltató.
sőt, a BB-nél már lakossági számlával rendelkezők nem igényelhetnek Telenor MobilPasst! (mivan?!?!)
https://www.telenor.hu/mobilpass
https://www.telenor.hu/upload/landings/telenor-wallet/telenor-mobilpass-fizetesi-szamla-hirdetmeny-20161208.pdf

ez szubjektív, de szerintem a legegyszerűbb (és így a számomra legjobb) megoldás még mindig a Gránit Banké.

[ Szerkesztve ]

(#625) LouiS22 válasza nutfile (#624) üzenetére


LouiS22
veterán

Ez a Telenor cucc ugyanaz, mint a Mobiltárca :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#626) nutfile válasza LouiS22 (#625) üzenetére


nutfile
aktív tag

ha azt veszem, hogy bank mellett mobilszolgáltató függő is, akkor igen, amúgy meg nem hiszem, mert nem kell hozzá spéci sim kártya és eddig (bár sok időt nem fordítottam rá, de) nem tudtam megoldani, hogy elfogadja a rootolt onplus3-at. (rootcloak-kal és suhide-dal sem működik)

[ Szerkesztve ]

(#627) LouiS22 válasza nutfile (#626) üzenetére


LouiS22
veterán

Ez a leírás alapján pontosan az a technológiát használja, mint az MT.

A MobilPass virtuális kártya olyan, titkosított kártyaadat formájában rendelkezésre bocsátott speciális bankkártya, amit a Bank általad igényléskor megadott mobiltelefonszám SIM kártyájára telepít.

A spéci simet pedig valszeg már a vásárláskor megkaptad, ha jól emlékszem, akkor úgy 1,5 éve már alapból ilyen simet adnak ki (Telekomnál és Vodánál biztosan) minden usernek.

Esetedben pedig azért nem azért nem fog menni, mert rootolt vagy, hanem azért, mert 99%, hogy nincs belefordítva a ROMba a secure sim layert kezelő csoda. Konkrétan ez: https://github.com/seek-for-android. Ezt gyorsan tudod ellenőrizni: ha van SmartCardService nevű találat a ROM-ban, akkor elméletben működnie kell. Ha nincs, akkor felesleges is tovább kínlódni, nem fog menni. Viszont ha ügyes vagy, esetleg fordítottál már saját ROM-ot, akkor bele tudod kalapálni a fentit és jó eséllyel menni fog a fizetés. Mondjuk szerintem ennyit nem ér az egész.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#628) LámaZ válasza LouiS22 (#627) üzenetére


LámaZ
addikt

Nálam fut a SmartCardService.
Nem NFC-s a telefonom.
Ha a Vodafone-t megkérem, hogy adjanak olyan okos fizetőképes SIM-et akkor adnak?
(Vitamaxos vagyok)

Legyen minden jó!

(#629) LámaZ válasza LámaZ (#628) üzenetére


LámaZ
addikt

Na, megvan a válasz, nem működne, hogy ro.janak meg!

Legyen minden jó!

(#630) LouiS22 válasza LámaZ (#628) üzenetére


LouiS22
veterán

NFC nélkül nem fog menni :(

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#631) nutfile válasza LouiS22 (#627) üzenetére


nutfile
aktív tag

oké elfogadom, hogy ua.
de annyira nem érdekel, mert a Gránit Bank-os nekem bevált.

(#632) slice14 válasza nutfile (#631) üzenetére


slice14
veterán

Ja nem zár ki senkit szolgáltató és készülék alapján. Az egyetlen kritérium a Gránit számla és az nfc-s telefon.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#633) tisvol


tisvol
aktív tag

Vodafone Wallet-el kapcsolatban kérdezném. Ha van felvéve hűségkártya akkor az hogy működik? Pl. van Penny kártyám, ha fizetek, akkor le is olvassa a kártyát egy időben a fizetéssel, vagy külön ki kell keresnem, és a vonalkód leolvasó elé kell tennem?

Üdv:T.

(#634) LouiS22 válasza tisvol (#633) üzenetére


LouiS22
veterán

A kérdésed megválaszoltad. Ki kell keresned, oda kell tartanod.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#635) joergie


joergie
őstag

Kardinális kérdés. NFC smartwatch-al vajon működik a granitpay? van valakinek lehetősége kipróbálni? tudom nem túl gyakori az ilyesmi kütyü, de jó lenne megoldanom az nfc fizetést telefoncsere nélkül...

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#636) vaso123 válasza slice14 (#632) üzenetére


vaso123
csendes tag

"Az egyetlen kritérium a Gránit számla és az nfc-s telefon."

Ja, meg, hogy ne legyen rootolt. Verem a fejemet a falba ilyenkor. Amúgy is védve van a fenekük az ÁSZF-ben betonbiztosan, hadd döntsem már el én, hogy hogyan mire használom a telefonom.

A saját kockázatom, ha rootolt. Majd ha a szolgáltatók megengedik, hogy teljesen uninstalláljam azt a majd 100 vacak bloatwaret root nélkül, akkor beérem nem rootolt stock rommal, (nem, mert van nem egy program, amihez kell a root, + fejlesztő vagyok), de mondjuk.

Tegnap megkötöttem volna velük a szerződést, ha az app install után nem az az üzenet fogad, hogy rootolt készüléken nem fut. Most gondolkodom, melyik bankot válasszam.

(#637) petipetya válasza vaso123 (#636) üzenetére


petipetya
nagyúr

Sokan emiatt várják az xposed-et a Nougat alá. Marshmallow alatt működésre lehet vele íbrni a Gránit appot, így kíváncsian várom a fejleményeket a Nougat alatt is.

"nincs rá lezsóidő"

(#638) vaso123 válasza petipetya (#637) üzenetére


vaso123
csendes tag

Hehehe, marshmallow :))) 2014-es Xperia M2, megálltak az android 5.1.1 -nél, nem is várható 6 a 7-ről ne is beszéljünk :)

(#639) nutfile válasza vaso123 (#636) üzenetére


nutfile
aktív tag

azért megoldható. akár xposed nélkül is.
https://prohardver.hu/tema/erintesnelkuli_fizetesi_megoldasok_paypass_via_nfc/hsz_486-486.html

[ Szerkesztve ]

(#640) LámaZ


LámaZ
addikt

Olyan nyomorgás van ezzel, mint kb. 10-15 éve a rúterekkel. Akkor tele voltak a fórumok a rúterek hibáival foglalkozó fórumokkal. Nem forrta még ki magát ez az egész NFC, és amire kiforrná lesz valami más.

Legyen minden jó!

(#641) RAZERXX


RAZERXX
tag

Otp mastercard kártyám van be lehet állítani telóra ?

S8, I5 6400 3200hz,Asus 150I Aura,Hiperx ddr4 2133 mhz 16g,R9 asus rog strix vega 56 ,ssd m2 Plextor,Samsung evo 840, FSP GOLD +700W

(#646) LouiS22 válasza LámaZ (#645) üzenetére


LouiS22
veterán

Eléggé egyértelmű, hogy miért voltam nyelvtannáci.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#648) LouiS22 válasza joergie (#647) üzenetére


LouiS22
veterán

Helyesírási hibát javítottam. Egy r-rel írta a forrta szót, erre hívtam fel a figyelmét. Nem trollkodás volt.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.