Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) fero02


fero02
veterán

Megvettem. Megérte az árát.

(#52) FatalEror


FatalEror
addikt

A lényeg az,hogy elégedett legyél vele.....szerintem nem lesz vele gond,nekem XT-s szalag csiszolóm van a ami B&D és semmi gond nincs vele......

HardCore is my LifeStyle

(#53) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

Közben én is beüzemeltem a fúrót, csak elfelejtettem írni.
Falban (tégla) fúrtam pár lyukat (rossz mérés, ill. a f@x@ ferde falak+padló miatt +2 kellett :W) tette a dolgát rendesen. :K

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#54) FatalEror


FatalEror
addikt

Szerintem ezen ne húzd fel magad,mert havernál raktam a parkettát és az összes végét derékszögbe vágtam,és ott jött ki az,hogy fal nem is egyenes tehát vissza kellet szednem azt faragcsálni mindegyikből egy kicsit,hogy meglegyen a diletációs hézag.....

HardCore is my LifeStyle

(#55) DiceBlade


DiceBlade
aktív tag

hello mindenki!
kinéztem egy kisgépet moddingra és azt szeretném kérdezni hogy van-e vele tapasztalatotok, vagy tudtok-e jobbat ajánlani ilyesmi árban
Ez lenne az

(#56) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

Ááá, már letudtam, csak így fölöslegesen fúrtam be két lyukat, amit majd lehet tapasztani.
És a poén, hogy még így sem lett vízszintes, szemre (vízmérték talán van valahol, de gondoltam méréssel is elég lesz ;]).

DiceBlade: a Conrad-tól inkább EZT a gépet szokták ajánlani, de nem tudom mennyivel jobb a másiknál. Én Dremel-t vettem, az a tuti (bár most még drágább, mint ezelőtt). :W

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#57) DiceBlade


DiceBlade
aktív tag

Dremel nekem túl drága, a fekete meg azért lenne jobb mert egy az hogy olcsóbb, másik meg az hogy több kiegészítő jár hozzá
de ha jelentős eltérés van a kettő minősége között akkor a sárga lesz

(#58) FatalEror


FatalEror
addikt

Én inkább mindig ezt javasolnám:[link]
igaz nem a legjobban felszerelt gép tartozékok terén....,de attól még az extol egy viszonylag jónak számító márka.....

HardCore is my LifeStyle

(#59) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

Ott valami elírás lehet, kb. ugyanazok a tartozékok járnak hozzá, plusz állvány is a sárgához.

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#60) imibogyo


imibogyo
veterán

Na mesélj... :D

Én most ezt néztem ki magamnak. Illetve mivel esztergám már van, ezért lehet ezzel jobban járok. Ráadásul ehhez van CNC modul is a későbbiekre tekintettel.

[ Szerkesztve ]

(#61) FatalEror


FatalEror
addikt

"kicsit" megterheltem a nagyobbik DeWALT-omat,mert havernak van egy lithium-ionos makitája hasonló adatokkal,és haverral versenyeztünk kié a jobb gép,ezt pedig 7X200-as csavarok behajtásával döntöttük el....

HardCore is my LifeStyle

(#62) imibogyo


imibogyo
veterán

És mi lett a eredmény?

(#63) FatalEror: :C Na ez hasznos infó. Éljen a DeWalt. :D

[ Szerkesztve ]

(#63) FatalEror


FatalEror
addikt

Makita:2-3 másod perccel gyorsabb
DeWALT:10 csavarral több

HardCore is my LifeStyle

(#64) sketchifun


sketchifun
senior tag

Ilyet a szomszéddal már én is csináltam, csak ez Bosch vs. Black&Decker volt.

B&D csúnyán elverte a Bosch-t(akkus fúrók amúgy.), mind sebességben, mind pedig csavarmennyiségben.

Ti mibe hajtottátok a csavarokat?
Bocs, ez hülye kérdés volt. Milyen típusú fába?

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#65) FatalEror


FatalEror
addikt

Valamilyen fenyő gerendába,nem tudom,hogy luc volt-e vagy borovi....
Amúgy amióta a DeWALT felvásárolta a B&D-ert azóta már meg kockázatom,hogy szerszámot is tudnak gyártani......Nekem szalag csiszolóm van tőlük és marha jól működik 4 óra csiszolás meg se kottyan neki.......
amúgy a mi volt a gépek pontos tipusa????

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#66) sketchifun


sketchifun
senior tag

Az övét nem tudom, valamiféle Bosch.

Az enyém egy régebbi fajta, nem hiszem, hogy akkor már a DeWALT-é volt B&D.
http://www.blackanddecker.hu/powertools/productdetails/catno/EPL14K/info/specifications/

A nevetséges, hogy a Bosch elég hamar lemerült, én röhögve tekertem be a csavarokat luc fenyőbe.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#67) talpas


talpas
aktív tag

pár darab.
Nekem ez volt a 3. a keresés után :)

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#68) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Üdv barkácsnokok. (topic mentve)

Érdekelne, hogy szerintetek miként viszonyulnak a profi márkák egymáshoz.

Hilti, DeWalt, Makita, Hitachi, Bosch, stb...

Mennyire igaz a régi "hit", miszerint a Hilti a nonpluszultra?

Vagy itt már általánosságában elmondható, hogy az összes ilyen "ipari" márka egyformán megbízható termékkel bír?

Sokat agyaltam ezen, hogy mi alapján választ az ember azonos képességű, de eltérő márkájú gépek közül, ha az ártól és a supporttól elvonatkoztatunk?

Szvsz küllemre a Hitachi viszi a pálmát. Nem a színek miatt, sokkal inkább a minták okán. (1, 2, 3) Bár ez szubjektív, és kevesen vásárolnak profi termelőeszközt küllem alapján... De ha minden más adat szinte megegyezik, akkor mi marad?

Remélem érthető a kérdés.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#69) FatalEror


FatalEror
addikt

Persze érthető..
Az igazság az,hogy minden gyártó kiemelkedik valamely ágban.......

Hitachi:
a fúrókalapácsi igazán sz@rok szét hullik a kapcsolójuk a tokmányuk stb.,DE az asztalos ipari gépekben kifejezetten jónak számít.....
DeWALT:
Fő szakterületük Fúrókalapács,Az Egész Akkus gépe park hihetetlenül jó az akku technológiájuk és elképeztően strapabíróak mind az akku-i mind a gépei,és amiben még nagyon jó az a gérvágók
Makita:
egész strapabírók kiemelkedő ágazatuk nincsen,mindenben jók egy kicsit......
Metabo:
Az asztalos ípar csúcsa igazi High-End kategória és más gyártóknál nem alkalmazott technológiákkal hódít ami nagyban segíti a gyors,precíz,biztonságos munkavégzést....,és ezek is strapabírók
Bosch:
a makitára hajaz mindenben jó egy kicsit,de talán strapabíróbb
HILTI:
Igen még mindíg nummer no1,DE és most egy kurv@nagy DE kicsi a termék paletta,marha drága,és nehézkes a beszerzés....

Konklúzió:
Az előbb leírtak alapján a DeWALT:
építkezésekre való ahól vízben fürdik a gép dobálják,nem kímélik,De túléli,marha strapabíró
Metabo:
Az asztalos ipar szériája nem bírja a mostoha körüéményeket,csak a huzamos tartós használatot,de rendkívül megbízható tartós precíz szerszámról beszélhetünk....
Hitachi:
dettó ugyanaz mint a Metabo
HILTI:
Ezt leg inkább az ASUS ARES-hez tudnám hasonlítani....Királyi Kategória de az árából veszel 2db DeWALT-ot és megkockáztatom,hogy egy DeWALT is bír annyit mint egy HILTI
Makita:
Ezt inkább belső építeszek használják,de van 1-2 egyeldül álló termékük a piacon....
Bosch :
dettó ugyan ez mint a Makita csak talán strapabírobb....

HardCore is my LifeStyle

(#70) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Köszönöm.

Metabo nem volt képbe. Hallottam már, de valahogy mégse.

Most ránéztem az oldalukra, és találtam olyasmi marok-cuccokat, mint amit a Makitánál néztem. :C

Műhely híján az ember ilyen apróságokban gondolkozik... Amúgy is inkább Plexivel és vékony lemezekkel dolgozok...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#71) FatalEror


FatalEror
addikt

Ez kell neked:[link]

De ez sem rossz:[link]

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#72) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Nájsz. Bár a DeWalt nagyobb, mint a többi, de sokkal masszívabb a kinézete.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#73) FatalEror


FatalEror
addikt

És a nyomatéka.....
de nem járnál jobban egy hálózatival???

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#74) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Nem szeretem őket.

Dremelből is inkább az akkus-t preferálom. Csak felkapom és teszek a konnektorra. Ezen privilégiumról egy Foredom ostoros-fúró kedvéért tudnék lemondani.

Aki dolgozott már akkus gépekkel, az ismeri a szabadságot, amit jelentenek.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#75) Ringman


Ringman
nagyúr

hello!

milyen akkus csavarbehajtót ajánlotok 20k körül, általános házkörüli (fúrás/csavarbehajtás falba/fába, stb) célokra?

(#76) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Am ha kérdezhetem, Metabo-nál miket takar a "más gyártóknál nem alkalmazott technológiák" kifejezés?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#77) FatalEror


FatalEror
addikt

Code rendszer,Impuls rendszer SJS

Code: csak akkor lehet a gépet működésbe hozni ha a tavirányítójával "bekapcsolod"

Impulse:Ennek lényege a pulzáló mozgás és példáúl ha vascsövet fúrsz akkor nem vándorol el a fúrószár hanem szépen megkezdi a fúrószár az anyagot,de roncsolt csavarfejű csavarokat is ki lehet vele hajtani....

SJS:
a kőrfűrészeknél alkalmazott rendszer lényege ha megakad a fűrészlap akkor nem égeted le a motort,nem törik el a lap hanem szépen elforog a motor csak nem mozog a tárcsa,de utána ugyanúgy lehet használni tovább............

HardCore is my LifeStyle

(#78) FatalEror


FatalEror
addikt

Tessék itt van is egy:[link]
Vagy ha egy kicsit többet áldozol....[link]

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#79) Ringman


Ringman
nagyúr

köszi :R

eddig ezt néztem: Hitachi DS12DVF3

ezt az extol márkát abszolút nem ismerem.

(#80) sketchifun


sketchifun
senior tag

Extol egy erős közepes kategória.

A Hitachi egy nevesebb márka, abban nem vagyok biztos, hogy minőségibb-e.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#81) FatalEror


FatalEror
addikt

Igen de ahhoz csak 1db aksi van viszont ez neked kell eldöntened,hogy mennyire van szükséged,de én tapasztalatból javaslom a 2db-ot...

HardCore is my LifeStyle

(#82) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Ezek a megállapítások igazak lehetnek aksis fúró-csavarbehajtókra?
Kinéztem magamnak egy Metabo Impulse -t, de nagyon megoszlanak a vélemények.
Metabo, hitachi és makita gépek között nézelődtem. valamiért a metabo lett szimpi.

(#83) FatalEror


FatalEror
addikt

Én inkább a metabo-t preferálom inkább német minz kinai
de te az új szériát nézted???

HardCore is my LifeStyle

(#84) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

METABO BS 14.4 LT Impuls

Az árat ne nézd, itt csak azért ennyi mert szettben van. de hirtelen ezt találtam jó leírással.

[ Szerkesztve ]

(#85) FatalEror


FatalEror
addikt

Figyu az ár nem kérdés ismerem az online szerszámboltok 80% tudom,hogy ez a hely rohadt drága
Én ezt típust/szériát bátran ajánlom szerintem nem fogsz benne csalódni......

HardCore is my LifeStyle

(#86) FatalEror


FatalEror
addikt

Én még a metabo power mx3-at próbálnám ki......

HardCore is my LifeStyle

(#87) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Akkor a reklám helye. Van valami javaslatod, hogy hol kaphatnám meg jó áron ezt a kütyüt amit linkeltem?

(#88) FatalEror


FatalEror
addikt

Persze,de előtte

Kedvcsináló1:[link][/L
Kedvcsináló2:(L:http://www.youtube.com/watch?v=H7R5s5GX0cM&feature=related)[link](/L)

Sajnos ebbe most nem tudok segíteni mert,amit linkeltél az még nem a metabo quick rendszerrel szerelt gép,az még amolyan rev1-es és a mostan rev2 már quick-es,azaz leveheted egy mozdulattal a tokmányát és sarok adaptert és bibefogót rakhatsz a helyére,és az utóbbiakat mellékelik is hozzá és ezért már a rev2-es is 70e forint

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#89) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Esetleg egy ajánlasz egy ilyesmi rendszerrel ellátott hasonló árkategóriában lévő gépet?

(#90) FatalEror


FatalEror
addikt

Mire gondolsz a az akku rendszerre???nyomaték teljesítmény???
és az árkategória???50-70e???

HardCore is my LifeStyle

(#91) FatalEror


FatalEror
addikt

[link]
[link]
[link]

HardCore is my LifeStyle

(#92) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

quick rendszer amit alant említettél Metbaonál.

Láátam amiket linkeltél, bosch szimpi, deWaltok ütvefúrók. Abban nem gondolkodtam.
Ez a quick rendszeres Metabo melyik típus?

(#93) FatalEror


FatalEror
addikt

full ugyan az mint amit linkeltél,csak van egy quick szócska a végén.......de ami quickes az 70k-nál kezdődik,mivel a 12V-os szériába nincsen ilyen,csak a 14V-osba....

Tessék ez már 18V-os:
[link]

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#94) FatalEror


FatalEror
addikt

Ezt mindenkinek:
Az új DeWALT XR széria azért is jó,mert a konkurens gyártókkal szemben itt már brusless azaz szénkefe nélküli motorokról beszélhetünk,és az egész motor vezérlését egy mikroprocesszor végzi ami helyettesíti a szénkeféket és mindig figyeli az akkumlátort

HardCore is my LifeStyle

(#95) sketchifun


sketchifun
senior tag

Nekem van egy, kapaszkodj, teszkós, 28V-os, noname fúróm.
Sajnos jelenleg nem tudom használni, mert tönkrement a töltője, és sehonnan sem tudok szerezni 230/28 5A tekercset.

És a legszebb, hogy soha nem használtam még.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#96) FatalEror


FatalEror
addikt

Ismerem a 4,8v-os metabo marok csavarozóm 3X-or többet bír nála :(((

HardCore is my LifeStyle

(#97) sketchifun


sketchifun
senior tag

Akkor elég tré lehet. Hagyom is inkább akkor.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#98) FatalEror


FatalEror
addikt

Mai világba már zöld bosch is alig tér el valamivel a tescostól......:W

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#99) DiceBlade


DiceBlade
aktív tag

Ma megérkezett a kis Mannesmann masinám

(bár a táskája és a hosszabbító nem ugyanilyen)
Már ki is próbáltam, de még ismerkedek vele (10 perc alatt 2 vágófejet "megettem", de a végére kezdtem belejönni, és 10-15 percnyi vágás után a 3. fejen alig látszik kopás)
A vágó és fémcsiszoló-fejek szerintem hobby szinten jó minőségűek, de hamar el lehet őket koptatni ah nem figyel az ember
Maga a gép minőséginek tűnik, a hosszabbítója és az állványa pedig nagyon hasznosak
Elhiszem hogy a Dremel gépek minőségibbek, de 10ezer forintot szerintem megért ez a kis barkács-masina :C

[ Szerkesztve ]

(#100) FatalEror


FatalEror
addikt

Nem mindig a legnagyobbak a legjobbak....
Nézd itt a zöld bosch is és egy hulladék széria,viszont olyan áron adják amiért egy kisebb teljesítményű ipari gépet kapsz.......

HardCore is my LifeStyle

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.