Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) FatalEror


FatalEror
addikt

Persze te is tulajdonos vagy,de gondoltam ha már egyedül vagyok felveszem a kesztyűt a lázadók ellen.
Szokásos kérdés:Mi van a kis kék fúróval? :DDD

HardCore is my LifeStyle

(#652) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

Nincs itt semmiféle "tulaj" státusz... :N
Köszöni jól van, mostanában pihen. :DDD
Nincs mit csinálni vele mostanában. :(

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#653) FatalEror


FatalEror
addikt

Én is szeretnék már egyet venni,d csak nem akar megdögleni a skill-em amíg meg él addig meg marad az nem rossz gép csak már veterán.De nem akarom okvetelen kinyírni. :R

HardCore is my LifeStyle

(#654) FatalEror


FatalEror
addikt

Valaki segítsen nekem. :O
Van ez a körkivágó:[link]Na most ugye ez egy fúrószárral "működik",mert az vágja,marja,izélja el az anyagot.Akkor megfelelő szárral,mármint fúró szárral ezzel lehetne puhább fémekbe,mondjuk aluba venti nyílásokat vágni?

HardCore is my LifeStyle

(#655) blasko92


blasko92
őstag

Ha szerzel aluhoz való marófejet a gépbe, akkor simán. :R

(#656) FatalEror


FatalEror
addikt

Azt gondoltam csak akkora befogó patronba nem tudom,hogy van-e.No meg mennyibe fájna,de a gyártó szerint Univerzális felhasználásra Tehát akkor jó aluhoz és még a konzervet is kitudom vele nyitni? :F Mondjuk utóbbit biztos..... :DDD

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#657) blasko92


blasko92
őstag

Valóban adnak hozzá "többcélú" marófejet, kettőt is. Kérdés, hogy mennyire bírják :DDD Biztos jó lehet ezzel egy körkivágás, akár a mikrogépekkel a fúrás.

(#658) FatalEror


FatalEror
addikt

Olyan jó lehet mint az ütvekúrás. :DDD :DD
Annyira gondolkozom már egy ilyen gépen,de nem visz rá a hajlam szerencsére. :U Vagy talán mégsem. :U

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#659) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

Nekem van ilyen, de még sosem használtam. :DDD
Ötletem van pár, hogy mire is használjam, de egyelőre még nem kellett.
Kaptam a géppel egy csomagban.

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#660) szab.tam


szab.tam
nagyúr

én meg a feslőmarón vergődöm. hgoy d6-os félkörívet bele tudnék e marni hosszan, egyenesen. a hűcserélőkhöz, blokkokhoz, szendvicsfél szerűen.
mert lyukat furni 500m max tudok egyenesen. utána z átfogás miatt eyenese marad, de minel a furat másik falára esek estleg a surlódás, ezért kicsit lötyögős lesz. és hosszú fúrószárban csak 6-osom van, 5.9 csak rövidben.

tehát csak meg kéne oldanom ezt a felsőmsrós dolgot. 10k + ,marófej.. (és gömbőlyűben az is kb. ennyi...

csak az nem világos előttem, hogyan fogom be.
veszek alapul egy 5x40-es alu lapusrudat. mondjuk 500mm hosszú.
ezt alapulvéve.
a 2 rudat szétszedem, és egyenesen, 500mm hosszan bele tudnék marni egy félköríves vájatot?
itt most nem a gép erejére, az alu kenődésre gondolok, hanem az egyenes tartás befogásra. és a szembe darabban ugyanez. és mondjuk nem egy vájat, hanem 4 párhuzamos....

tudom, meg kell próbálni. de olyat, ami tuti nem megy, nem erőltenék...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#661) blasko92


blasko92
őstag

Igen, ha azt nézzük ezzel tudnál marni egy tök egyenes vályút. Csak kell a géphez egy vezető léc, ami mellett végigviszed. Ennek az egyenességének függvényében fog alakulni a vályú egyenessége is.

Vagy fordítottan. A gép van egy asztalon, ahol csak a marófej lóg ki, és szintén egy vezető mellett végigviszed a rudat. :R

(#662) szab.tam


szab.tam
nagyúr

látnom kéne ilyet élőben. mivel nem martam, (sem felsővel, sem normállal), így nehezen képzelem el.
de a felsőn mintha eleve lenne 2 vízszintes rúd.
én azt hittem, azon csúszik el a gép oldalra, és az egészet fogom a munkadarab, (konkrétan pl. egy faléc), tetejére.

majd nézek valami dzsátubéjos bemutató videót, úgy talán megértem...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#663) FatalEror


FatalEror
addikt

Tessék remélem segítettem:[link]

HardCore is my LifeStyle

(#664) szab.tam


szab.tam
nagyúr

majd tanulmányozom. :R

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#665) FatalEror


FatalEror
addikt

MAjd még szavadon foglak. :))

M_o_g_y_i:Meleg levegős,ventilátoros pákát rendeltél?

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#666) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

Á, dehogy! :N
Már majdnem lecsaptam egyre, de végül gyanúsan olcsónak találtam.
Amit pedig a múltkor linkeltem az kb. 15e. így kihagytam.

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#667) FatalEror


FatalEror
addikt

Én is gyakran vagyok így a szerszámokkal,hogy veszek egyet ezért meg az azért,aztán meg hagyom a francba mert csak porosodna.

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#668) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

Én éppenséggel tudnám használni, csak most annyit nem ért meg nekem. :N

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#669) FatalEror


FatalEror
addikt

Tudom én is így vagyok vele csak aztán használom 3X és tényleg csak porosodnak illetve nem mindegyik,de de azért van egy pár ami igen.

HardCore is my LifeStyle

(#670) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

Mivel nemrég megjöttek az ilyen-olyan spéci hegyek a forrasztó-állomáshoz, így jól elvagyok ezzel egy darabig. Legfeljebb VGA-RAM/GPU javítás nem lesz még egy darabig. :(

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#671) FatalEror


FatalEror
addikt

Ami késik nem múlik...
Addig is ott sütő.....

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#672) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

Á, én nem sütögetem, mert bár ideig-óráig megoldás, de szerencsére van hová vinnem, ha valakinek ilyen javítás kell.

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#673) FatalEror


FatalEror
addikt

Persze,persze csak hülyeségből írtam,kár,hogy tele van a zsátub is azzal,hogy beteszik a sütőbe,meg tesznek rá mécsest...

HardCore is my LifeStyle

(#674) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

Van hőlégfúvóm, azzal is lehet ilyet javítani, csak nehezebb. :DDD

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#675) FatalEror


FatalEror
addikt

Minden csak kreativitás kérdése....

HardCore is my LifeStyle

(#676) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

:K

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#677) FatalEror


FatalEror
addikt

Mondjuk most pampoghatok a kreativitásról,de akkor sem tudom néha megállni egy-egy új gép beszerzését,sajnos a szerszámokat ugyan úgy szeretem mint a hardvereket. :O

HardCore is my LifeStyle

(#678) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

A szerszám is "hardware". :DDD

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#679) FatalEror


FatalEror
addikt

Csak az egyikkel aprózok a másikkal meg építek. :DDD

be kéne ruházni egy ilyenre:[link] :DDD

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#680) Ringman


Ringman
nagyúr

hello!

a matrix (e-boltban néztem) márkáról tud valaki valamit? néhány gépére 5 (!!) év garanciát vállal (mondjuk pontosan mi tartozik a garanciális javítás körébe és mi nem, azt nem tudom)

(#681) FatalEror


FatalEror
addikt

Hát a gari szinte minden gyártónál más.Esetleg írd be zsátub-ba hátha kidob valamit.De az a legegyszerűbb ha a boltot hívod fel és megkérdezed náluk mit takar az 5év gar.

HardCore is my LifeStyle

(#682) Ringman


Ringman
nagyúr

0 info van ezekről a gépekről a neten.

szerintem valami más cég termékeit matricázza át, vagy nem tudom. :F

e szerint nincs a magyar kontaktja a Gép és Szauna 2007 Bt. egy 2008-ban bejegyzett 200.000 Ft törzstőkéjű cég.

(#683) FatalEror


FatalEror
addikt

Akkor hagyd a francba nézd meg az extol gépeket,nem drágák és elég jó minőségűek is.

HardCore is my LifeStyle

(#684) Ringman


Ringman
nagyúr

na az előzőt elírtam, van kontakt, de a fenti cég, szerintem ő sem hivatalos forgalmazó, csak szervizpartner.

eddig ezt néztem:
einhell szúrófűrész - RT JS 85, csak ugyanott volt ez a matrix gép is 5 év garival.

ennek kellene alternativa.

(#685) FatalEror


FatalEror
addikt

picivel drágábban:[link]
de mennyit szánnál rá?
De látogass el az OBI-ba ott van egy LUX dekopir 800W-os lézeres stb 10-13k ha jól emlékszem és a LUX-ban még nem nagyon csalódtam.

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#686) Ringman


Ringman
nagyúr

most a 10-12 sávban nézelődtem, de ettől el tudok térni. fel is, le is.

extol mennyi garanciát vállal?

luxokat meglesem.

(#687) FatalEror


FatalEror
addikt

Passzolom 1 évet biztos,de általában az üzletet kell megkérdezni.De ha fontos a gari akkor nézz be a bauhausba is ott minden szerszámra 5évet vállal a bolt.De előre bocsátom,hogy nem olcsó.

lesd meg ezeket is:[link]

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#688) Ringman


Ringman
nagyúr

köszi a linket. :R

(#689) FatalEror


FatalEror
addikt

Azok jó gépek Amerikába elég ismert márka és nem is rossz.

HardCore is my LifeStyle

(#690) FatalEror


FatalEror
addikt

M_o_g_y_i kezd behalni a skil fúróm :O Már huszon valahányadik évét tapossa szegénykém.Lehet kéne már egy új.

HardCore is my LifeStyle

(#691) szab.tam


szab.tam
nagyúr

1. tulaj vagy?
(ezzel burkoltan arra céloztam, hogy te is hozzám hasonlóan vénülő fazon vagy, vagy valakitől megörökölted, kaptad....)

indult is egy koroszály vizsgáló topic, de szerintem elégg megdöbennénk statisztikaillag, hogy mennyi 30+, 40+, (talán 50+ is) csóka van, vagyunk itt, nemcsak a 15-25 közötti korosztály....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#692) FatalEror


FatalEror
addikt

Hát örököltem egy bő 10-est nálam is lehúzott. :K

HardCore is my LifeStyle

(#693) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

Fiatalabb már nem lesz senki... :N
Néha az ember magának is alig hiszi el, hogy már mennyi van mögötte. :W

(#690) FatalEror: javíthatatlan? :F

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#694) FatalEror


FatalEror
addikt

Nem tudom néha olyan hangot ad ki mintha szikrázna de nem indul és csak utána indul ha érted ?de nem tudom.
Az az iagzság,hogy javítani nem nagyon akarom mert szegények már a csapágya is elkopott,szóval nem az igazi az sem.Mint mondtam megy még,de nem akartam eröltetni majd legfejebb ah vészhelyzet lesz akkor talán,de visszaraktam a polcra és a nagy veterán már sajnos csak nézni fogja a munkálatokat.

HardCore is my LifeStyle

(#695) szab.tam


szab.tam
nagyúr

totál off. csak hát itt magunk vagyunk, és nem pofáznak be a partvonalról...

éppen le akartam szedni a hűtőt a tegnapi teszt utána padról. zöldikét. de nem kevés választ el, hogy húzzak rá egyet a látványra, mert olyan szép. lemenő nap fénye, redőny alatt, ablak előtti komód: festői kép... :DDD
de azért nagyon megörültem, hogy bírta a q6600-at. komoly szinten benne volt a totál bukta. így vlószínű a gyűrű formás bordát is megpróbálom. az ugyanezt fogja hozni, de legalább színesre eloxálható. a festetlen eloxáltal még csinálok tesztet, valszeg kb. 5 fokkal jobbat fog hozni.

pü-ben küldtek egy linket. egy német oldalon is rátalátak a ph-s intejúra, kis képes hír lett belőle.
szerintem a fanlesstech-es blogolás után jött ez, onnan raláltak a témára.

innentől tényleg a net + celeb effektus, hogy hány oldal talál rá hirtelen a témára, és láncreakció szerűen, (sznob + celeb effektusnak hívom), sikk lesz a hűtőmből venni, mint egy műtárgyból.
végül is tudatosan, de a célom. szeretek kiposztolgatni, de ez a marketing része is. ezt sokan nem értik.
közben minden részeltet leírok, lehet másolni, nem izgat. csak örülök neki. nem egy tervezőmérnöki titkos labor. (egy elképzelés volt ilyen, de már azt is feloldotttam ugye, mert levédhetelen...)

csak az irányt kell a jövőre meghatároznom.
-kis széria
-nagy széria -> taposás, verseny, halál..
-nem lesz 2 egyforma db, horror ár, művészi érték, egyediség.

"ne fürgyé'le!" - legutolsó lesz... :)) :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#696) FatalEror


FatalEror
addikt

éppen le akartam szedni a hűtőt a tegnapi teszt utána padról. zöldikét. de nem kevés választ el, hogy húzzak rá egyet a látványra :F Mit kotont? :DDD

HardCore is my LifeStyle

(#697) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

Szerintem csak szénkefe gondja lesz, az meg nem nagy költséggel javítható.

szab.tam: ha közelebb laknál, megcsinálnám Neked a fotókat, ha esetleg nincs komolyabb géped hozzá :U
Olyan lesz a hűtőd (hűtőid), mint az Üvegtigris-ben a "VAS"... :DDD

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#698) blasko92


blasko92
őstag

Akkor a barkács topikba dobhatnál is egy csendéletet a hűtőcsodáról :)

Na meg linket a német cikkről is, Te cseleb :D

FatalEror én is szénkefére tippelek, az meg 5 perc alatt gyógyítható

[ Szerkesztve ]

(#699) FatalEror


FatalEror
addikt

Az igaz,de szerinted mindegy,hogy milyet rakok bele persze nyilván nem mindegy,de akkor mi szerint válasszak.Fúrógépekebe legyen jó vagy legyen skil vagy mindekettő,vagy konkrétan ehhez a típushoz,mert az elég rizikós.

HardCore is my LifeStyle

(#700) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

Ami méretben illeszkedik. ;)
Nem kell neki túl nagy feneket keríteni (szerintem), ne lötyögjön és ne szoruljon a házban.
De szerintem érdemes lenne a neten utánanézni, milyenek a lehetőségeid a javításra.

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.