Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

Ideiglenes nélkülözésnek indult, de azóta nem pótoltam semmivel... :(((

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#852) szab.tam


szab.tam
nagyúr

értem.

----

én meg nézem a körfűrészes dobozt. de annyira szédelegtem dél körül, hogy nem akartam elővenni. (láttam én már jópár 3 ujjú embert.) régen ('90-es éve eleje, szabászat), un. véglevágó, a kislány úgy gondola, hogy visszarántja a körkés alól a beakapott anyagot. az anyag rántotta kezét.

szóval. sült máj emésztés alatt. légkondi csinálja a kellő kedvet. szomszédok lassan felriadnak du-i sziesztából.

darabolááás!!!! :D :DD :))

---

ja!!!!

van egy új dakota, (öööö: székely), közmondásom:
a fogmosás utána dréher keserű. mondom keserű.... :U :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#853) FatalEror


FatalEror
addikt

Azaz adjál neki!Na kíváncsi vagyok,hogy használható-e?

HardCore is my LifeStyle

(#854) FatalEror


FatalEror
addikt

a fogmosás utána dréher keserű. mondom keserű
Ezzel a sz*pásra akartál célozni? :DD :DD

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#855) szab.tam


szab.tam
nagyúr

nem. összekeversz valakivel.
(blasko kolléga jön folyton a sz.állarc fétisével.)
a szó legszorosabb értelében gondoltam.
mindenféle másod, harmad jelentés nélkül...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#856) szab.tam


szab.tam
nagyúr

kipróbáltam.

tehát workzone, (aldi), 500w, körfűrész.

össze van szerelve, csak a távtartót kell beledugni, és rögzíteni.
próbadarab:
négyzetes, 10x10, tömör alurúd.

indítottam, nekiérintettem, felvisított, amikor a fémhez ért. durvábban, mint egy flex.
visszahőköltem. közben már félig át is vágta.... :DDD

távtartó pont a vágási pontig ér el. azaz, ahogy elindítoma vágást, még tart, és kb. 1mm után már nekem kell eyenesen tartani, mert ott már elhagyja az anyagot. és a jobb oldalon az a lemez fix. baromi béna megoldás. valószínű megfordítom, de úgy nem látszik majd skála. legfeljebb berajzolom a hátoldalát. habár úgyis csak 30 mm-eket fogok vágni fixen....
mert ha megfordítom, akkor már elég hosszú a lemez....

az első daraboknál ugye még lejött a tárcsa szélessége.
ami nem kevés. nemcsak 2mm, hanem a félig való szabadkezi hadonászás miatt oldalra is kicsit elmozog, növelve a vágási szélességet. ha a távtartót rendberakom, akkor ez ugye fix lesz.

összegzés elsőre:

fix fordulat, nem szabályozható sajnos a gombbal.
kis-közepes előtolással az alut is gyorsan vágja. (10x10 kb. 2 mp...)
nagyon szórja a forgácsot.
elég hangos a vágáskor, ürelsjárat halk.
jó fogás.
kicsit béna távtartó.
olcsó. (13k jelenleg.)
multifunkciós fűrésztárcsa.

pándy andrás ezzel + egy filézővel kb. 5 perc szindidő alatt csomagolásra készen végez...

FatalEror
még 1x köszi az ötletet, szerintem be fog válni.

holnap nézek egy olyan próbát, hogy csak 10 vastagon, de 3-4-5-öt gymás mellá öszefogok, és végiszántom.
max 20-at javasol alura.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#857) blasko92


blasko92
őstag

M_o_g_y_i kolléga akar venni nem én :K

Én most jódarabig leállok a barkácsolással/moddinggal :)

(#858) FatalEror


FatalEror
addikt

Szerintem hagyd a vezetőt a francba nem ér sokat inkább majd ha legközelebb még aldiba egy vízmértéket vegyél,az se drága 2k és azt mint párhuzam vezetőt rakd rá a bordákra,és a mellett vezesd a köröst.A vágásvonallal kapcsolatban mindig vonal mellett,és ne vonalon vágj.Továbbá ha meghúztad a vonalat akkor ugye van jobb és bal oldal a vonal után (előtted van az anyag)És jobb oldalon vágj mert akkor nem a kívánt méretből jön le az pár mm-er.Remélem érted mit akarok mondani. :DDD

HardCore is my LifeStyle

(#859) szab.tam


szab.tam
nagyúr

értem, csak semmi értelme. :N :D

nincs értelme jelölnöm, mert ugye abból pont nem látok semmit.
a vízmértéknek megint nincs értelme.
a távtartót kell megcsináln iúgy, hogy a méretet is tudjam állítani, ha kell. nem fix, 1 ismert méretre. és ez tök 1xrŰ: nekiragsztok a távtartónak belülről egy 10-es rudat. visszafelé ugye így hossazbb lesz, tehát ha bevágok, megyek előre, akkor is lesz még távtartásom. így annyi, hogy a beállításnál 10mm-et hozzáadok a mércéhez...
és mindenféle jelölás nélköl csak tolom.

milyen bordákra? rudakat vágok, meg kis profilokat....
hm. habár lehet, hogy megnézem, hogyan lehetne bordát szeletleni. habár az több okból is necces. az "u" profilt sem lesz mindegy, melyik irányból vágom.

és innentől kezdve a jobbról, balról-nak sincs érteme. mert hogy nem a jelölés szerint vágok ugye..

annyi, hogy meg kell álnom a sorját egy mozdulatal letolni, mert különben esetleg hozzáadódik a távtartáshoz. de mivel 5-öt fogok sorbarakni, így ez nem időveszteség. pláne a kézi fűrészeléhez hasonlítva ugye...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#860) FatalEror


FatalEror
addikt

Jó csak vigyázz azzal a párhuzam vezetővel,mert hidd el könnyű azzal ferdén vágni. :(((
De akkor úgy mondom,hogy a leendő bordák. :))

HardCore is my LifeStyle

(#861) szab.tam


szab.tam
nagyúr

akkor ennek fussunk már neki még 1x, mert lehet, hogy hülye vagyok.

10x10 alurúd. bent és lent van fűrészlap előtt. a védő szinte rácuppan.
semmit nem látok belőle de még a környékét sem.

akkor hogyan vágjak úgy, hogy nem távtartóval?

emlékeztetőül: fölülről ennyit látok...
ha nem a tátartónak fektetem neki a rúd szélét, akkor mit csináljak helyette?
a vágási pontot ugye abszolút nem látom.
csak a szélét, ahol a távtartás van. most akkor azt figyeljem nekifektetés nélkül, hogy egyenesen és jó helyen menjen?

10mm hosszan nem tud annyira ferdén emnni, amit után 2 reszelővonással a sorjával együtt ne kapnék le. de miért menne ferdén? ezt sem értem....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#862) FatalEror


FatalEror
addikt

Csak majd a vezetőt nyomd neki az anyagnak,mert amikor először vágtam dekopírral,meg párhuzam vezetővel akkor könnyen el lehetett térni az vágásvonaltól.szóval a párhuzam vezetőt fogd meg és azt nyomd rá az rudal oldalára,hogy biztos ne legyen a ferde a vágás.
Őszintén szólva nem tudom,de el lehet téríteni,ha a vezetőt nem nyomja neki rendesen tisztességgel az anyagnak. :((

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#863) szab.tam


szab.tam
nagyúr

majd holap kitalálom.
a kis "u" profilokat sem döntöttem el, hogy én vágom-e. kb. 800 db lesz, és 4k-ért levágják.
ha nem én vágom, akkor arudak felszeletelésével az tmegvárom, hogy milyenre sikerült, és a rudakat aszerint vágom fel, csak utána.
de akkor nem tudok haladni.

holnap, holnapután kitakálom...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#864) FatalEror


FatalEror
addikt

800db-nál hatalmas a hibalehetőség+a monotonitás,hamarabb rá un az ember stb.szerintem 4k 800db-ért nem rossz ár,de neked kell eldönteni. :R

HardCore is my LifeStyle

(#865) szab.tam


szab.tam
nagyúr

valószínű többszörös felezés után szabályos kötegeket fognak átvágni. de akkor is nagyon olcsó, valóban.
holnap lesz némi melóm, de vagy kedden, vagy szerdán pár vastagságot megnézek.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#866) FatalEror


FatalEror
addikt

Az jó ha van melód mert abból lehet pénz lesz,és ha van valamennyi pénz akkor abból új csodákat láthatunk. :K

HardCore is my LifeStyle

(#867) FatalEror


FatalEror
addikt

Na ma megsétáltattam magam több szerszámos boltban.

M_o_g_y_i: Ma láttam azt a kis Bosch-t élőben nem is néz ki annyira rossznak mint amennyire gondoltam.

szab.tam: Bauhausba ma fényképeztem állványos fúrókat,meg egy esztergát neked,mindjárt feltöltöm a képeket,csak nem tudom hol van a telefonom. :DDD :DDD

HardCore is my LifeStyle

(#868) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

Ja, mert nem deWalt már csak x@r lehet??? :F

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#869) zoli03


zoli03
őstag

Egy ilyen fúrókalapács (vagy ehhez hasonló, nagyjából mindegyiknek ugyanakkora az ütésenergiája) mennyire alkalmas beton bontására? Nem ipari használatra gondolok, hanem otthon mondjuk a pár négyzetméter betonjárda feltörésére. Ekkora ütőenergiával esélytelen, vagy csak sokági tartana? YouTube-on nem igazán találtam olyan videót, ahol ilyet próbálnának vele.

[ Szerkesztve ]

(#870) FatalEror


FatalEror
addikt

Nem egyáltalán nem.Csak képen néztem jó cucc végül is nem rossz.De ahogy ma megláttam sokkal komolyabban nézet ki mint képen,de van amikor visszafelé sül el a dolog,hogy képen faxén néz ki,valóságban meg nem valami bizalom gerjesztő. :R :R :R :R :R :R

HardCore is my LifeStyle

(#871) FatalEror


FatalEror
addikt

Vennél,vagy bérelnéd?

HardCore is my LifeStyle

(#872) zoli03


zoli03
őstag

Venni akarok majd, de nem most, később. Egyelőre csak nézegetek. A Metabokat kedvezménnyel meg tudnám venni, úgy már sokkal barátságosabb ára lenne. A járdabontást is csak példának írtam, egyelőre nem kell lebontani, de egyszer lehet le kell. Meg ugye azért is jó lenne, mert fában is sokkal nagyobb átmérővel lehet fúrni, meg betonban is, mint egy pisztolyfúróval. Annyit meg akarok költeni, amennyibe egy SDS maxos kerül, otthonra felesleges lenne.

[ Szerkesztve ]

(#873) zoli03


zoli03
őstag

A nem kimaradt, így lenne helyesen: Annyit meg nem akarok költeni, amennyibe egy SDS maxos kerül, otthonra felesleges lenne.

(#874) FatalEror


FatalEror
addikt

Egy jó 2 sebességes pisztoly fúróval is lehet nagy lyukakat a fába fúrni.
Na ez nagyon tuti:[link]
20NM forgató nyomaték 1100-as fordulat gyors befogó tokmány stb.

HardCore is my LifeStyle

(#875) FatalEror


FatalEror
addikt

Vissza nézve az online képeket az jön lr,hogy a valóságban sokkalta robosztusabbnak hat mint a valóságban. :R :R :R :R :R :R :R

HardCore is my LifeStyle

(#876) zoli03


zoli03
őstag

Csak ez jelentősen drágább. Tudom, hogy 2 sebességes pisztolyfúróval is lehet nagy lyukat fúrni, ott azért van nyomaték bőven. Csak valószínűleg több fal meg beton lenne fúrva, mint fa, meg a fúrókalapácsnál ott a vésés. Csak az a kérdés, hogy ez mennyire használható. Mert ha betont nemigen lehet ekkorával bontani, akkor felejtős. Ezt a videót találtam, de itt se nagyon bontanak betont vele. Arra meg nem kell, hogy a csempét meg a vakolatot lebontsam vele. Akkor lehet inkább egy kétsebességes pisztolyfúró lenne, az még olcsóbb is.

(#877) FatalEror


FatalEror
addikt

Nincsen nálatok gépkölcsönző?Kölcsönözhetnél egy hasonló ütőerejű gépet és próbálj velet betont törni. :R

HardCore is my LifeStyle

(#878) zoli03


zoli03
őstag

Erre nem is gondoltam, majd körbenézek.

(#879) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

Nekem ugyan előtte csak gagyi "nóném" fúróval (és régi magyarral, de az más tészta) volt tapasztalatom (ill. kevés egy kis Makitával) és meglepően jónak tűnt már elsőre. :K
Kicsit féltem tőle, mert "Made in Russia", de rájöttem ez csak beidegződés, még lehet jó, csak mert orosz. :DDD

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#880) FatalEror


FatalEror
addikt

Attól,hogy orosz csak jó lehet,de mondom valóságban sokkalta komolyabbnak mint a képeken.

HardCore is my LifeStyle

(#881) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Ma láttam véletlenül a TV shopon ezt. Van ennek nem TVshopos változata?
[link]

(#882) FatalEror


FatalEror
addikt

Természetesen!
Mindjárt keresem. :R

[link]

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#883) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Annyira nem fontos. Csak nem nagyon láttam még ilyet. lehet, hogy nagyon le vagyok maradva.
Olyan kis pofásnak tűnik.

(#884) FatalEror


FatalEror
addikt

[link]
[link]

HardCore is my LifeStyle

(#885) FatalEror


FatalEror
addikt

Na már HILTI-nek is van BL-es gépe:[link]

HardCore is my LifeStyle

(#886) blasko92


blasko92
őstag

Hilti is egy örök + 1 napos márka :)

(#887) FatalEror


FatalEror
addikt

De itt egy nagyon jó példa,hogy akármennyire is strapabíró egy szerszám,van az hülye aki megtudja ölni:[link]

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#888) blasko92


blasko92
őstag

Aki hülye, az bármit ki tud nyírni.... Ehhez tehetség kell :D

(#889) FatalEror


FatalEror
addikt

hülye gyerek tuti 2. sebességbe használta lehet hallani,ahogy erőlködik a motor. :W

HardCore is my LifeStyle

(#890) FatalEror


FatalEror
addikt

OutsideR

Van gép akciósan:[link]
És van tárcsa is:[link]

HardCore is my LifeStyle

(#891) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Két lehetőség van:
1 - Direkt csinálták.
2 - Nem értenek hozzá.

Proof: Melós ember ritkán veszi (veteti) fel videóra, ahogy dolgozik, csak csinálja.

sz: És igen! A csávónak igaza van. Ez a Hilti sara, mert nem építették a gépet b@lf@sz-állóra. Én láttam már ilyen gépet. Ha valami túlmelegedett, az elektronika nem engedte használni, míg vissza nem hűlt.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#892) FatalEror


FatalEror
addikt

Hát nem tudom persze ezen is sokat lehetne vitatkozni,hogy végül is elméletileg ezeket profiknak gyártják nem balfaszoknak stb,de amúgy milyen gépekbe van ilyen elektronika pisztolyfúróknál tudom,hogy létezik.De azt sem tudom,hogy van-e benne ventilátor hűtés mert az is sokat segítene.

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#893) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Na de minek? Túlmelegszik, nem indul. Az, hogy a csávó eltudta füstölni, nem csak a mérhetetlen hozzá nemértéséről tesz tanúbizonyságot, de arról is, hogy abban a Hiltiben valami nem volt 100-as a hő és túlterhelés elleni védelemmel.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#894) FatalEror


FatalEror
addikt

Ezen is lehetne sokat vitatkozni,de szerintem szakszerűen kell használni a gépeket és nem lesz baj,persze nem mindegy a szerszám minősége se.De én úgy vagyok,hogy ahogy bánsz a szerszámokkal "úgy fogja meghálálni".

HardCore is my LifeStyle

(#895) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Nyilván való, de akkor is elgondolkodtató, hogy ennyivel haza lehet vágni a kis Hiltit.

Azt se teljesen értettem, hogy ha fúrni akar, akkor miért nem pörgeti fel a fúrót és indítja a fúrást annak lendületéből... Mi mindig teljes fordulaton fúrtunk, kivéve ha az anyag vagy a fúrószár érzékeny volt a melegedésre...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#896) FatalEror


FatalEror
addikt

Mert akkor hirtelen kap akkora terhelést amitől azonnal hazavágja a gépet.A legnagyobb baj,hogy gondolom a hülyegyerek 2-3-as fokozaton dolgozott pedig 1-esen kellett volna mivel azt már videó elején lehetett hallani a motor hangjából,hogy nyögvenyelősen megy neki,de attól,hogy füstölt kicsit nem lett semmi baja,vagyis lehet,hogy lett,de ilyenkor egy kis pihi után évekig lehet használni gépet gond nélkül egyszer papám flexének volt ilyen baja jó pár évvel ezelőtt és azóta is gond nélkül megy,de én is csináltam ilyet gagyi teszkós fúróval,mert vannak ilyen lyuk köszörűk a normális fúrónak,meg nem akartam hazavágni a csapágyazását ezért vettem valami szutykot aztán munka közben az is füstölt picit,de pont leszartam mert egy ócska szhar az egész,de még most is megy.

Hogyha valami végérvényesen tönkre megy az valahogy így néz ki:[link]

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#897) blasko92


blasko92
őstag

És ha csak az olaj füstölt benne? :)

(#898) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

ahogy bánsz a szerszámokkal "úgy fogja meghálálni"

Ahogy Te is leb@xtad a DeWalt-ot a betonra, mi? :DDD :U

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#899) FatalEror


FatalEror
addikt

Le de az véletlen volt és nem direkti+utána cseréltem rajta egy készülékházat,meg megnézettem szervizbe,hogy minden okés-e.

HardCore is my LifeStyle

(#900) FatalEror


FatalEror
addikt

Van egy kérdésem.Van egy láncosom(láncfűrész),és ugye ahhoz van jó pízért "spéci" olaj,de én tiszta 10-W40-es turbódízel olajjal használom.Lehet tőle valami baja?

HardCore is my LifeStyle

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.