Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) FatalEror


FatalEror
addikt

szab.tam:
Itt a komplett család:[link],hogy te is értsd a zöld az egy gyári intel stock cooler
a kék az egy ninja3-as
és a sárga pedig egy Thermalright Sentinel:[link]

de ha lesz flexed akkor a korongok utánpótlást is meg kell oldanod:[link]

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#402) szab.tam


szab.tam
nagyúr

valóban nem occsó...

(#401) miva'? :D

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#403) FatalEror


FatalEror
addikt

színkódokkal leírtam,hogy melyik flex melyik hűtőre hasonlít komolyságra.....

HardCore is my LifeStyle

(#404) agoka07


agoka07
senior tag

Halljátok? Van olyan "körvágó" ami a fúrókhoz illeszthelő és max 3-4 cm az átlója?
Ilyesmire gondoltam:

Egyébként, hogyan nevezik a szaknyelvben?

[ Szerkesztve ]

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#405) FatalEror


FatalEror
addikt

Szaknéven körkivágó,és igen van amit pedig linkeltél az pedig karbidos amit falazat fúráshoz használják..... :K

HardCore is my LifeStyle

(#406) FatalEror


FatalEror
addikt

Ez a jó szerszám:[link]ezzel tudsz akár venti lyukakat fúrni mert ezzel az egykéses mizériával 160mm-ig lehet furatot készíteni,és jóval olcsóbb szerintem egy fémhez való körkivágó szetthez képest....

HardCore is my LifeStyle

(#407) agoka07


agoka07
senior tag

Köszi :) Mostmár csak megkell keresemm valami Román oldalon :) Vagy ugrás Csíkszeredába. Egyépként a tervem még az is volna vele, hogy a kis géphez vágólapokat gyártsak minél vékonyabb flex vágólapokból...

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#408) FatalEror


FatalEror
addikt

Na azzal az a probléma,hogy a flex tárcsa "ki csiszolja" az élét a vágófejnek,akkor mindenképp karbidos kellene....

HardCore is my LifeStyle

(#409) baluka6


baluka6
aktív tag

Üdv

Mikrógépet szeretnék venni/kapni :) Általában ezt a Dremel márkát szokták ajánlani,bár én nem ismerem...Olyan 20ezrem lenne rá és jó lenne minél több kiegészítővel. Viszont használnám sok mindenre: kisebb fúrások,vágás(lemez,akár 1-1milliméteres is),csiszolásra stb...szóval valami ötletek?

(#410) FatalEror


FatalEror
addikt

Hát akkor kezdésnek egy dremel:[link]+5k-ért kapsz hozzá flexi szárat....
és akkor most nem linkelem,mert valószínűleg a nem érdekelne.de lenne 16k-ért egy 180W-os (ez a legerősebb mikrogép jelenleg a piacon) 100db tartozékkal,kofferrel flexi szárral állvánnyal,és 2 év garival,érdemes lenne el látogatni a honlapra,elég komoly termékpalettájuk van.....:[link],[link]

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#411) agoka07


agoka07
senior tag

Megérkezett a skil masinám! Nagyon jó kis szerszám, könnyedén kezelhető, dinamikusan lehet vele dolgozni. Nagy fejlődés van a régi és ez között! Fataleror, ha valami még nem tiszta, kérdezz-válaszolok :)

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#412) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Használd egészséggel.
Ha tanács kell gravír téren csak szólj.
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#413) FatalEror


FatalEror
addikt

Remélem soha nem fog megállni a kis "dög"

HardCore is my LifeStyle

(#414) agoka07


agoka07
senior tag

Köszönöm!
Akkor kezdeném is :) Hogyan tudok gravírozás folyamán egyenes "árkokat" vésni? nekem ilyen-olyan mélyedésekkel televan a vésés mentén..:(

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#415) blasko92


blasko92
őstag

Szerintem gyakorlással :R

Nem Blabcsi vagyok, de talán tőlem is elfogadod

(#416) agoka07


agoka07
senior tag

Igezad is van..:) gondoltam van valamiféle technika, de ezek szerint a gyakorlás a tudás anyja! :D

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#417) blasko92


blasko92
őstag

dupla

[ Szerkesztve ]

(#418) blasko92


blasko92
őstag

Blabcsi nagy mestere a gravírozásnak, biztos vannak valami fortélyok, amikkel tudna neked segíteni, de ha gyakorolsz, akkor tapasztalsz.

A remegő, bizonytalan kéz sem menő ennél a technológiánál :DDD

(#419) FatalEror


FatalEror
addikt

Hát én sem tudok jobbat,esetleg annyit,hogy határozottan fogd meg a flexi szárat,úgy hogy ne csúszkáljon a kezedben,és a "hüvelyk új alattai" részét A kezednek tedd rá a plexi,hogy felfeküdjön,és úgy húzd végig...

HardCore is my LifeStyle

(#420) agoka07


agoka07
senior tag

Nincsenek ilyesféle kilengései a kezemnek :D

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#421) blasko92


blasko92
őstag

Túlzott alkoholizmus tünetei akkor kizárva :DDD

Blabcsi mester, megy egy PÜ :R

Szerk.: Várom a képeket :R Kíváncsi vagyok mit tervezel

[ Szerkesztve ]

(#422) agoka07


agoka07
senior tag

Neki is fogram egy ütős moddinghoz :)

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#423) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Üdv.
Kérdezzetek bátran, nem harapok, most ettem. :))

Néhány apró, de annál fontosabb dolog:
No, akkor szép sorban:

Maró gravírozó fejek, műanyagokhoz, fához, bőrhöz, ilyesmi.

Gravírozó csiszoló fejek, keményebb anyagokhoz ( üveg, fémek, stb, minden, ami a gyémántnál puhább, de szilárd, nem kedődik, nyúlik, stb. )

Köszörű fejek, fémhez, finom köszörüléshez.

Szintén köszörű fejek, " durvább " munkákhoz, késélezés, sorlyázás, stb.

Csiszolójejek és kefék értelem szerűen.

Gyémántszórt tárcsa vágáshoz, pl. üveg, kerámia, stb. de nem fémre, mert elég.

Fémvágó korong értelem szerűen.

Csiszoló tárcsa értelem szerűen fém, fa, stb.

Fűrésztárcsa fa, műanyag vágásra. ( nem pont ilyen, de jobb képet nem leltem. )

MINDEN esetben kötelező védőfelszerelés használata !!! ( szemüveg, hallásvédő esetleg kesztyű )

Ha betartjátok a biztonsági elősírásokat, akkor nem lesz utósírás. :))
Ami nem előnyös: remegő, bizonytalan kéz, nem megfelelő munkadarab rögzítés, kapkodás, alkohol fogyasztás ( csak meló után... ki lehet bírni. ), dohányzás ( téged fog zavarni ).

Köszönöm a dícséreteket, de nem vagyok én mester, nincs még annyi tapasztalatom, de idővel, és sok-sok megrendeléssel ( tőletek ) azzá lehetek.
Egyszer.
Talán.
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#424) FatalEror


FatalEror
addikt

Bár majd szerintem holnap fogom végig olvasni,de előre is köszönöm,hogy szakirányos alapozással bővítetted a topic tartalmát :R :R

HardCore is my LifeStyle

(#425) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Ezért vagyunk nem? Hogy segítsük egymást, ahol lehet, ahogy lehet.
Nagyon szívesen.
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#426) agoka07


agoka07
senior tag

Sámomra a nap embere vagy! Köszönöm ;) :R

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#427) FatalEror


FatalEror
addikt

De azért,csak tudod mostanáig csak a szénaboglyák gurultak itt topicban,meg néha szab.tam kér segítséget,és annyi,de mondhatom amióta "jöttél" Te,blasko,kmisi és agoka azóta legalább van valamicske forgalom,és nem a kihalás szélén áll a totyik....

HardCore is my LifeStyle

(#428) agoka07


agoka07
senior tag

Nem hagyjuk összeomlani ;)

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#429) FatalEror


FatalEror
addikt

Ezt én is így gondoltam :DDD

HardCore is my LifeStyle

(#430) agoka07


agoka07
senior tag

Melyik a legjobb fémvágó korong? nekem ami van az eléggé ócska. 5 cm fémlemez vágásánál elfogyott :d ez normális?

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#431) FatalEror


FatalEror
addikt

Hát nem biztos,hogy normális,nekem egy kicsit gyanús,de nincs is ilyen gépem,de aszondjád a profik,hogy az üvegszál erősítésű korong többet bír....

HardCore is my LifeStyle

(#432) agoka07


agoka07
senior tag

Akkor bizonyos, hogy be kell szerezzek olyat is :D

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#433) FatalEror


FatalEror
addikt

Hát igen,de nem is keveset,mert hamar fogyó anyag..

HardCore is my LifeStyle

(#434) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

:C

Fém vágásnál él a szabály, hogy nagy fordulat, kis előtolás, de az tényleg durva, hogy ilyen hamar elkopott.

[ Szerkesztve ]

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#435) moha21


moha21
addikt

Mondjuk a jobb házak anyaga tényleg elég kemény acélötvözetből van,

képlet összetevőitől függően zabálhatja a korongot.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#436) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Hihi, anno 20-on pár éve kémiából K2-es voltam, szóval ez nekem kínai. :DD

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#437) FatalEror


FatalEror
addikt

Ház nálam sincsen máshogy :DDD

HardCore is my LifeStyle

(#438) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

Mostanában én is csak "read only" vagyok szinte az egész fórumon... :U

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#439) FatalEror


FatalEror
addikt

Egy nagy hiba,pedig már nem is tudom mi van veled,írjál csak ide.....,de izibe,mert megátkozom a fűródat :DDD :K :U

HardCore is my LifeStyle

(#440) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

Mostanában nem barkácsoltam, így a Dremel és a fúró sem került elő a dobozból. :(
Forrasztás volt terítéken, de a nyákok már régebben készültek.

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#441) FatalEror


FatalEror
addikt

milyen pákád van?

HardCore is my LifeStyle

(#442) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Páka kérdés engem is érdekelne.
A pisztolypáka és a "dokkolós" között van különbség felhasználásban? Ugyanazt lehet mindkettővel csinálni?
Ha oda kerülök hogy veszek, melyikkel járnék jobban sima ritka, otthoni használatra?

(#443) FatalEror


FatalEror
addikt

Hát a dokkolós annyit tud,hogyha egyre gondolunk akkor azon lehet hőfokot állítani....

HardCore is my LifeStyle

(#444) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

ok.

És ez és ez között már csak megszokás és kézreállás különbség van?

(#445) FatalEror


FatalEror
addikt

Hát vagy teljesítményben,de még szerintem annyi,de ez nem biztos,hogy az első (szerintem) alkalmas nyáklapokat,finomabb forrasztásokat készíteni,míg az utóbbi az inkább egyszerűbb,durvább melóhoz való.....

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#446) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

Aoyue 936A, gyakorlatilag a HAKKO 936 másolata, de lényegesen olcsóbban meg lehet venni.

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#447) FatalEror


FatalEror
addikt

De azért at a második berendezés,már csak ránézésre is köröket ráver,és ezek a Dual" állomásos pákák általában 20k-nál kezdődnek.....

HardCore is my LifeStyle

(#448) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

A második is egy pákával van. :DDD
És nagyjából egy és u.az a kettőnek az alkatrészei, pl. a cserélhető betétek (is) kompatibilisek.
Az Aoyue is közel 20e. volt egyébként az egy pákával. :U
Forró levegős lesz a következő, de azt már ebay-en rendelem. :K

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#449) FatalEror


FatalEror
addikt

Na az engem is érdekelne,esetleg nem tudunk összefogni vagy valami,de mondjuk nem olcsó játék,én ilyet akartam,csak aztán úgy voltam vele,hogy LoPHaszt....

HardCore is my LifeStyle

(#450) agoka07


agoka07
senior tag

FatalEror: Kérted a Skil 1415 szerszámom tapasztalatait.
Csak pozitívat tudok mondani.
-Hűtése tökéletes!
-A flexitengely jó kézhez álló!
-A gépen lévő vékony gumi réteg jó tapadást ad a kéz és a készülék közt.
-Nameg a kis fogólya ami lámpaként is használható, sokat segít a stabil fúrások és vágások során.

Ha még valami érdekel, csak nyugodtan...;)

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.