Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  eGPU tapasztalatok

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-28 01:11:11

LOGOUT.hu

Topic összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#779) ADam07


ADam07
csendes tag

Sziasztok,
egy kis segítséget szeretnék kérni. A héten hozzájutottam egy PE4L 2.1b típusú PCIE-es adapterhez. Egy gtx460-assal szeretném használni. Latitude E5530-as Ivy Bridge-s géppel. A gépben csak HD Graphics 4000-es van.
Az egpu-t összeszerelés, valamint a gép elindulása után csatlakoztattam. A laptop fel is ismerte, gond nélkül feltelepítette a szükséges drivert. Azonbana vezérlőpultban az alábbi hibaüzenetet kaptam:

Ez az eszköz nem talál szabad <típus> erőforrásokat. (Hibakód: 12)
Amennyiben használni kívánja ezt az eszközt, le kell tiltania egy másik eszközt.

Ebben az esetben ha újraindítom a gépet, akkor a gép már úgy indul el, hogy a kép az egpun keresztül, külső monitoron jelenik meg. Kezdetben, ha elindítottam egy böngészőt, akkor ezt az üzenetet kaptam:

Az NVIDIA Windows Kernel Mode Driver, Version 3xx.. Képernyőillesztő nem reagált, és utána sikeresen helyreállt.

Ez nagyjából 2x-3x feljött,elment a kép és visszajött, aztán kékhalállal kifagyott majd újraindult. Ez a hibajelenség megszűnt, miután egpu-s "üzemmódban" újratelepítettem a videókártya drivert, valamint frissítettem a .Net framework-öt.
Annyit változott a helyzet, hogy nem jön fel a kernel driver hiba, hanem a böngésző elindítása után egyszerűen megfagy. Ha csak a vezérlőpult, intéző meg hasonló windows-os ablakokban mászkálok akkor semmi baj nincs.
Két hibajelenséget vettem észre ezeken kívül:
-Minden csatlakoztatás után újratelepíti a HDMI-hez tartozó audió drivert.
-Néha elindul úgy egpu-ról hogy a windowsban nem jelenik meg a kurzor.

Remélem sikerült minden fontosat leírnom és tudtok segíteni. Előre is köszönöm.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  eGPU tapasztalatok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.