Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3801) Tim82 válasza vegyszer (#3800) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nekünk EL-531p van, nem rémlik, hogy retesze lett volna. Ennél jobb fotót nem találtam elsőre, amin látszana a fedél is.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#3802) Mike76 válasza Degeczi (#3796) üzenetére


Mike76
tag

Volt már ilyen megoldás e-olvasóban is (a Pocketbook 360), de valahogy nem talált követőkre.

(#3803) Dhampir válasza Degeczi (#3796) üzenetére


Dhampir
félisten

Commodore X-24 számológépemhez csak kis bebújtatós zsáktokot adtak annakidején.

(#3804) Boond válasza Dhampir (#3783) üzenetére


Boond
addikt

Hadd kérdezzem meg, hogy szuperál? :)

(#3805) SteveL


SteveL
aktív tag

Annyira nem értek hozzá, ez Kindle 5?

(#3806) doc válasza SteveL (#3805) üzenetére


doc
nagyúr

ezt hivjak errefele Kindle 5-nek, igen

(#3807) SteveL válasza doc (#3806) üzenetére


SteveL
aktív tag

Köszönöm a választ. :)

(#3808) Dhampir válasza Boond (#3804) üzenetére


Dhampir
félisten

Mint egy tipikus elektronikus könyvolvasó. A bekapcsolás után kicsit várni kell, utána szépen működik. Nem állítottam be semmi különöset rajta, csak a gyári firmwaret frissítettem. Teszi a dolgát, amire kitalálták.

A háttérvilágítás praktikus, bár éles szögben nézve néhol felfedezhető némi bevilágítás az oldalán, de elölről, olvasás közben ránézve nem zavaró.

A Sony PRS-T1 működését úgy rémlik, hogy picit folyamatosabbnak éreztem, de azt már régen használtam.
A Nooknál valahogy sokkal "szabadabban" használható érzést nyújt, de az sem rossz, főleg a jelenlegi ára miatt.

Azonban a papírkötésű könyveket nem tudja überelni, a vegyes "étrend" továbbra is megmaradt. A Könyvudvarban tett látogatásom után most rendeltem egy akciós fantasyt az Alexandrától. :)

Még van mit fejlődnie ennek a technológiának, hogy könyvszerűbb olvasási élményt nyújtson, de azért nem rossz ez, csak más.

[ Szerkesztve ]

(#3809) Hoszy13


Hoszy13
újonc

Sziasztok! Lehet nem jó helyre írom, ezért bocsánat. Előre is. :\

Édes anyukámnak szeretnék venni karácsonyra e-book olvasót. Csak és kizárólag olvasásra használná. WiFi, 3G, stb nem szükséges hozzá. Előny lenne ha touch screenes lenne. :) Zenelejátszás, stb nem kell bele. ( Anyu régi-módi, tehát nem igazán érti az ilyen dolgokat.) Tehát egy teljesen alap, touchos ebook readerre lenne szükségem, amely támogatja a legtöbb formátumot. ( Konvertálás megoldható ). Ár: Maximum 30 000 ft, mivel teljesen minimal dologra gondoltam. :)

Köszönöm szépen előre is a válaszokat.

(#3810) vegyszer válasza Hoszy13 (#3809) üzenetére


vegyszer
addikt

Nook Simple Touch

Keress vissza.
megéri
kb egy 20-as britföldről az ebayon,. van ezer link, aki innen vette ugyanazon fószertől, ahogy én is

vagy ha nem kell a tapi, ÉS van német ismerősöd, ott a kindle 5 jelenleg 50€ (mind a mediamarkt, mind az amazon.de oldalán)

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3811) Potzee válasza vegyszer (#3810) üzenetére


Potzee
addikt

+1 voks a NOOK Simple Touch-ra.

Én is az ebay-ről rendeltem 4 darabot colourb!uk eladótól...Nagyon gyorsan megjöttek a cuccok.
Egy hónapja még 16k volt, aztán szép lassan felemelte az árat 18-19k-ig...sajnos jelenleg már nem szállít Magyarországra... :(

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#3812) vegyszer válasza Potzee (#3811) üzenetére


vegyszer
addikt

Valószínűleg voltak páran, akik letagadták, hogy megjött, ha már egyszer nem követve küldte...
Azaz megküzdöttünk érte, hogy ne adja fel nekünk.

Ilyenkor érzem azt, milyen jó is magyarnak lenni....

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3813) Nagya21 válasza vegyszer (#3812) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Pedig én dicsértem a visszajelzésben rendesen........ :))
Sajnos lehet vannak olyanok akik szeretik kihasználni a mások becsületességét. :(((
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#3814) Dhampir válasza vegyszer (#3812) üzenetére


Dhampir
félisten

Tőlem a maximális dícséretet kapta. :)

Nem biztos, hogy a magyarsággal van baj, talán Nessie nagyobb bizniszt jelent.

(#3815) Potzee válasza Nagya21 (#3813) üzenetére


Potzee
addikt

ITT még lehet próbálkozni!
Postával együtt 20k.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#3816) Degeczi válasza vegyszer (#3812) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Bár sajnos tényleg előfordul ilyen is, most nem valószínű, h erről lenne szó!
Nézd meg a "Shipping and payments" fülön: egész Európát kizárta
Tehát vagy már nem tud kedvező feltételekkel postázni, vagy egyszerűen csak véletlenül állította be így a listázásnál - de semmiképp nem Magyarországnak szóló egyedi dologról van szó

(#3817) vegyszer válasza Degeczi (#3816) üzenetére


vegyszer
addikt

Lehet, a nagykerek a fejére koppintottak?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3818) Tim82 válasza vegyszer (#3817) üzenetére


Tim82
nagyúr

Miért, ezeregynéhány eladott Nook ST- vel szerintetek komolyan magánszemély? Mindig csodálkozom, hogy úgy emlegetitek.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#3819) Hoszy13 válasza vegyszer (#3810) üzenetére


Hoszy13
újonc

Köszi a gyors választ mindenkinek. Sajnos a netes rendelés kizárva. :\ Esetleg valami más megoldást tudna valaki?

(#3820) Dhampir válasza Tim82 (#3818) üzenetére


Dhampir
félisten

Raktára van, tehát komoly üzletről van szó.

(#3819) Hoszy13

PocketBook Basic New (de nem érintős)?

[ Szerkesztve ]

(#3821) Tim82 válasza Dhampir (#3820) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ezt nem nekem kell mondanod, hanem azoknak, akik szerint skót srác. :DDD

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#3822) Dhampir válasza Tim82 (#3821) üzenetére


Dhampir
félisten

Így tartottuk számon. :DDD

(#3819) Hoszy13

Itt van még a hazai forgalmazású WayteQ/CoLibri xBook-60w is (de ez sem érintős).

[ Szerkesztve ]

(#3823) Degeczi válasza Tim82 (#3818) üzenetére


Degeczi
nagyúr

pl. mert annyira komoly "cég", h ebből a kertvárosi magánházból postázza...

(#3824) Potzee válasza Degeczi (#3823) üzenetére


Potzee
addikt

...de a termék hibátlan! :C
az sem baj ha lopott, csak ne legyen kopott... :D

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#3825) Dhampir válasza Degeczi (#3823) üzenetére


Dhampir
félisten

A Hewlett-Packard is egy garázsból indult (bár ők eredetileg fejlesztettek, audio oscilloscopot).

[ Szerkesztve ]

(#3826) Tim82 válasza Degeczi (#3823) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mert kisvállalkozás nem használhat raktárnak és hivatalos székhelynek családi házat? Mondjuk majdnem mindegy, csak ezeregynéhány Nook-eladással azért inkább egy hivatalos viszonteladó lesz.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#3827) Potzee válasza Potzee (#3824) üzenetére


Potzee
addikt

Íme, egy újabb jó vétel.
Sony PRS-T2 6" Touchscreen

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#3828) Dhampir válasza Potzee (#3827) üzenetére


Dhampir
félisten

Csak ne vámolnák meg. Behozatni érdemes lenne.

(#3829) Potzee válasza Dhampir (#3828) üzenetére


Potzee
addikt

Nem látom, hogy feltüntették volna a vámolási költséget... :F
Az amazon-ról rendelt Kindle -t vámolják.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#3830) Soriano válasza Hoszy13 (#3819) üzenetére


Soriano
tag

Mivel írtad, hogy 30000 Ft a határ, a Nook Simple Touch akkor is lehet jó választás, ha itthon veszed meg. Szinte mindenhol ugyanannyiba kerül, de van ahol ingyenes a kiszállítás.

(#3831) Degeczi válasza Tim82 (#3826) üzenetére


Degeczi
nagyúr

miért kellene ehhez okvetlenül cégnek lennie? :F
(mégegyszer: nem cég nevében, hanem magánfeladóként postázott)

3-4 hónapos időszakról van szó: naponta 1-2 tucatot kellett kezelnie, azt pedig saját maga is könnyen megoldhatta, pláne ha mondjuk a családban akadt ráérő segítő is

A Nook Simple Touch uis bárki számára 29 GBP-s dömpingáron volt elérhető az Argos üzletláncban, és jól meglátva, hogy Európából is bőven lennének érdeklődők, szolid haszonnal, csak 10 fonttal magasabb áron listázta az Ebayen (amiből persze jóval kevesebb marad számára a jutalék levonása után) - erre valóban el is árasztották a megrendelések, ennyi a történet

mindenesetre nagyobb problémád sose legyen, mint abba belekötni, miért hívunk "skót srác"-nak egy skót srácként megjelenő egyént... :O

(#3832) Degeczi válasza Potzee (#3829) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nem az eladó dolga föltüntetni: nem rajta múlik, megvámolják-e (pontosabban "megáfázzák"-e)
mindenesetre mivel nem futárszolgálattal, hanem sima postával küldi, elég nagy esély van rá, h simán átcsúszik

(#3833) Tim82 válasza Degeczi (#3831) üzenetére


Tim82
nagyúr

Elnézést, ha megbántottalak azzal, hogy (amúgy azt hiszem, teljesen normális hangnemben) kifejeztem értetlenségemet és felvázoltam egy talán valószínűbb és logikusabb magyarázatot. Sose legyen nagyobb problémád, minthogy ennyire kötekednek veled... :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#3834) ratam23 válasza Hoszy13 (#3809) üzenetére


ratam23
aktív tag

Még 1 szavazat a Nook simple touch mellett. Én körülnéznék a hardveraprón is, illetve az ehhez hasonló oldalakon. Én a múlt héten vettem egy új készüléket 18ezerért amit a hardveraprón sikerült leszervezni. Másnap máris nálam volt a készülék amit azóta is nagy elégedettséggel használok. Sok sikert a beszerzéshez! ;)

(#3835) SteveL válasza Hoszy13 (#3809) üzenetére


SteveL
aktív tag

Ha át tudsz ugrani Ausztriába, Kindle-t vehetsz a magyar ár feléért, nem kell rendelni neten, valamivel könnyebb, mint a Nook, igaz, nem érintőképernyős. Mondjuk az én apám és anyám ezt kifejezetten díjazná, frászt kapnak, ha tapogatni kell valamit. :)

(#3836) SteveL válasza Hoszy13 (#3809) üzenetére


SteveL
aktív tag

De ha a pénz tényleg nem számít :DDD , azaz tényleg adsz érte 30000 Ft-ot, és Magyarországon akarod megvenni boltban, akkor inkább Nook Simple Touch, mert kb. egy árban van a Kindle-lel.

[ Szerkesztve ]

(#3837) GrandS válasza SteveL (#3835) üzenetére


GrandS
senior tag

Az ausztriait nem lehet neten venni?

(#3838) SteveL válasza GrandS (#3837) üzenetére


SteveL
aktív tag

Ha neten szeretnéd megvenni, az itteni fórumtagok szerint vannak források (ezeket nem nagyon néztem), de én rákattantam arra, hogy kocsiba ugrok (ingyen van a gázolaj). :D

(#3839) Sonja


Sonja
veterán

Sony PRS-T3 Reader Review - Rating: 6.5/10 :)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#3840) Rebourne válasza Sonja (#3839) üzenetére


Rebourne
aktív tag

Az ilyen osztályzatok informatív értéke 0/10.

(#3841) Boond válasza vegyszer (#3812) üzenetére


Boond
addikt

Erre azt szokták mondani, hogy nincs államformája (vagyis nem nemzet függő).

(#3842) koncsik válasza Sonja (#3839) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Szerintem inkább :( Elfogultságomat vállalom ;)
PROS
Solid Stylus Support
Internet Experience is great
Physical buttons
PDF options
CONS
Outdated Hardware
Faded text and weird font options
$60 for a lighted case?
If you remove the sleep cover, it back internals jab at your hands

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#3843) Hoszy13


Hoszy13
újonc

Fú. Köszi a sok választ srácok. :D

Időközben nagybátyám már kiszemelt egyet, és úgy néz ki, ketten veszünk neki majd az amazonról egy jobb fajta Kindlet.

[ Szerkesztve ]

(#3844) GrandS


GrandS
senior tag

Milyen androidos olvasó van még, amit root-olni is lehet?

(#3845) vegyszer válasza GrandS (#3844) üzenetére


vegyszer
addikt

A pár hsz-el korábban linkelt Sony az droidos, de kb pár napos még. De meg fogják oldani szerintem
Link

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3846) axioma válasza GrandS (#3844) üzenetére


axioma
veterán

Tolino shine

(#3847) Bosco01 válasza SteveL (#3835) üzenetére


Bosco01
tag

Szia!
Mennyi pontosan az a magyar ár fele? és bármelyik boltban ilyen áron van?

(#3848) SteveL válasza Bosco01 (#3847) üzenetére


SteveL
aktív tag

Osztrák Media-Marktban 49€ (kb. 15000 Ft). Bár semmi nem garantálja, hogy éppen van raktáron...

[ Szerkesztve ]

(#3849) Bosco01 válasza SteveL (#3848) üzenetére


Bosco01
tag

Ez tényleg nagyon jó ár. Meddig tart ez az akció, azt tudod?

(#3850) SteveL válasza Bosco01 (#3849) üzenetére


SteveL
aktív tag

Sajna nem tudom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.