Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3051) doc válasza Maximum1 (#3048) üzenetére


doc
nagyúr

Sajnálattal tapasztaltam hogy nem tud magyarul.
Lehet ezzel valamit csinálni, hogy tudjon?

be kell iratni egy nyelvtanfolyamra, vagy ulj le vele egy fel delutant angol alapozot tartani :D :B

na jo, viccet felreteve: mi az, amit az angol felulet miatt nem tud megcsinalni rajta?
ahhoz hogy kivalassza a haziko ikont vagy a stilizalt konyveket abrazolo ikont, nem kell nyelvtudas
ahhoz, hogy az utobbira "kattintas" utan a megjeleno cim- vagy boritolistabol kivalassza a konyvet amit olvasni szeretne, megintcsak nem
ahhoz hogy a konyvben lapozzon, csak hozza kell erni a kijelzohoz
de meg az olvasas kozbeni extra funkciok (tartalomjegyzek, ugras, stb) is mind ikonosak is a szoveg mellett, szoval ahhoz sem kell semmifele nyelvtudas

egyedul ahhoz kene ismernie 2-3 angol szot, ha a beallitasokat akarna megvaltoztatni, de akkor meg szol neked es elintezed :)

egyebkent ha a Nook ikonjai is tul nagy problemat jelentenek, akkor mit szolt volna egy Kindle-hoz, amin meg ikonok sincsenek, csak az angol menupontok? :F

(egyebkent az en 56 eves anyukam tavaly kapott egy Kindle-t karacsonyra, es azota is baromi boldog vele, pedig az az olvaso sem tud magyarul)

DE, hogy "megoldast" is adjak:
ha rootolod es teszel ra magyar nyelvet is ismero olvasoprogramot, akkor meg ez sem fog gondot okozni ;)

Vyndree, soldi3r:
sot, meg rootolni sem kell, a tokingyenes Calibre siman atkonvertalja oket (ok, a .doc-ot nem, de a tobbit igen) EPUBba

[ Szerkesztve ]

(#3052) vegyszer válasza Maximum1 (#3048) üzenetére


vegyszer
addikt

Ha lehet hasonló módon fordítást csinálni rá, mint ahogy a többi androidos alkalmazás magyarítás a megy, neki fogok állni, ha megjön. De ez nem jelenti azt, hogy működő megoldás lehet belőle. De egy kis tökölés nekem simán belefér.

Kb egy fél tucat apk-t kellene átnézni, aminek a fordítása ott van a közös felhőben. Nem nagy munka. A dolog analitikus pontja a fordított apk integrálása a kész romba.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3053) Maximum1 válasza vegyszer (#3052) üzenetére


Maximum1
őstag

Előre is köszönöm, addig beíratom egy tanfolyamra......

(#3054) soldi3r válasza doc (#3051) üzenetére


soldi3r
veterán

koszi, szerencsere linuxra is van, kiprobalom
es ha a doc-ot kinyomtatom pdf-be?

(#3049) Vyndree, koszi, de a gari miatt nem tennem

E30 (oo=[][]=oo)

(#3055) doc válasza soldi3r (#3054) üzenetére


doc
nagyúr

a PDF-et felejtsd el!
ha mindenaron .doc-ot akarsz olvasni, akkor konvertald RTF-be, azt mar megeszi a Calibre is

(#3056) Dhampir válasza Maximum1 (#3053) üzenetére


Dhampir
félisten

Vagy legközelebb veszel egy PocketBookot jóval drágábban, az tud magyarul, az ukránok gondolnak a kicsi magyar piacra is. :)
Habár ha belegondolok nem olyan kicsi piac ez, például egyre többen rendelnek kütyüket Kínából is. A kínaiak már odafigyelnek a magyar igényekre, úgy látszik, hogy nekik megéri.

(#3057) doc válasza Dhampir (#3056) üzenetére


doc
nagyúr

mar nem eloszor irod le ezt a hulyeseget, szoval most mar muszaj reagalnom ra...
NEM a kinaiak "teszik bele" a magyar nyelvet a termekeikbe, hanem pl. az Androidos eszkozoknel a rendszer a Google-nem koszonhetoen tud magyarul :U

(#3058) vegyszer válasza Dhampir (#3056) üzenetére


vegyszer
addikt

Az android forrás nyitott. Beleértve a lokalizációkat is. Azt fordítható bele, amibe kell. De korrektúra nincs. Ki beszélni ott magyarszky?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3059) Vyndree válasza soldi3r (#3054) üzenetére


Vyndree
őstag

Ki mondta hogy van rá garancia? :Y

(#3060) vegyszer válasza Vyndree (#3059) üzenetére


vegyszer
addikt

Nem lehet visszaállítani az eredeti állapotot? Akkor most mi értelme lenne a kezdeti mentésnek. Szerintem ezt nem vette a kolléga számítasba

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3061) soldi3r válasza doc (#3055) üzenetére


soldi3r
veterán

koszi! akkor lementem oket rtf-be es onnan? epub-ba? a pdf-fel mi a gond?

(#3059) Vyndree, a boltban, ahol vettem, azt mondtak :)

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#3062) Oldman2 válasza vegyszer (#3058) üzenetére


Oldman2
veterán

Azok a magyar önkéntesek, akik a honosítást elvégzik.

Meglepő módon pl. a CyanogenMod magyar honosítását is magyar anyanyelvű emberek végzik.

(#3063) Vyndree válasza soldi3r (#3061) üzenetére


Vyndree
őstag

Betűtípust nem tudsz változtatni, egyébként semmi. (méretet igen)

(#3064) soldi3r válasza Vyndree (#3063) üzenetére


soldi3r
veterán

koszonom, az nekem nem szempont

E30 (oo=[][]=oo)

(#3065) axioma válasza Vyndree (#3050) üzenetére


axioma
veterán

Persze, hogy tudunk ilyeneket. Partiz hsz-szel korabban szerepelt mar a kerdes.

doc: 1. pici talan 4.3 inches van a m.tarsamnak is, a markajat holnap megmondom, de azt mondja, hogy az aztan tenyleg mindenevo (.doc is peldaul), mig sokkal komolyabb cegek olvasoi nem.
2. Nem kellett volna azt a konyvgardrobos kepet kioptimalizalni a forumbol? Csak linket akartam betenni. Bar mar lassan nem latni a listaban, es ha eddig nem zavart senkit annyira...

[ Szerkesztve ]

(#3066) Vyndree válasza axioma (#3065) üzenetére


Vyndree
őstag

4.3"-os olvasó? Nem mindegy az milyen nyelvű? Úgyse látod. :) Engem nem zavar a konyvgardrobos hozzászólásod, amúgy sem tudnám "kioptimalizalni"...

(#3067) axioma válasza Vyndree (#3066) üzenetére


axioma
veterán

Magyarul beszelo: pocketbook, bookeen (utobbi legalabb reszben).

A hsz. masodik fele doc-nak szolt, csak ezek szerint nem emeltem elegge ki... az o hsz-ere ment a kicsi is, meg neki van joga maseba beleszerkeszteni.

[ Szerkesztve ]

(#3068) Dhampir válasza doc (#3057) üzenetére


Dhampir
félisten

Akkor az Androidos Nook alapból miért nem tud?

Nem minden kínai firmware beszélni madzsar, kérni kell a rootot rá, utána magyar lesz és az eladó ezt megadja, otthoni barkácsolás nélkül készen kapod.

A PocketBook hazai vásárlása esetében pedig eleve úgy kapja. Ráadásul az a készülék alapból szinte minden formátumot elfogyaszt.

(#3069) doc válasza Dhampir (#3068) üzenetére


doc
nagyúr

Akkor az Androidos Nook alapból miért nem tud?
azert mert a Nook olvasoprogramja nem az Android resze, hanem a Barnes&Noble altal kifejlesztett szoftver

Nem minden kínai firmware beszélni madzsar, kérni kell a rootot rá, utána magyar lesz és az eladó ezt megadja
az, hogy az Android rengeteg nyelvre kapott forditast, nem azt jelenti hogy minden Androidos keszulek tartalmazza beepitve a vilag osszes nyelvet. Vannak "csomagok", igy lehet pl. egy kelet-europai verzio, egy azsiai, egy afrikai, stb. De vannak itt nalam sokkal hozzaertobbek Android temaban, szerintem ok szivesen elmagyarazzak privatban vagy az Androidos topicban :)

A PocketBook hazai vásárlása esetében pedig eleve úgy kapja.
Nem ismerem a PB-t, de ha jol tudom az ukran gyarto eleve celkozonsegnek tekinti a szomszedos MAgyarorszagot, igy nem meglepo hogy a hivatalos viszonteladon keresztul belekerult a magyar nyelv (ne legyenek illuzioid, ezt a plusz munkat meg is fizettetik a vevokkel)

[ Szerkesztve ]

(#3070) axioma válasza Vyndree (#3066) üzenetére


axioma
veterán

Ja egyebkent a kicsi olvaso is 800x600, szoval mindossze kozelebb kell rakni a szemedhez, pont ugyanannyira olvashato.

(#3071) Dhampir válasza doc (#3069) üzenetére


Dhampir
félisten

Erről van szó. Pár éve használom csak az Androidot, de sebaj. Azért a HUP-on láttam, hogy te is kínai cuccal tolod. :D

(#3072) Vyndree válasza axioma (#3070) üzenetére


Vyndree
őstag

Projektoros? Mert akkor kivetítem a nappaliba és az egész család olvashatja egyszerre.

hiába a nagy felbontás ha kicsi a kijelzője...

[ Szerkesztve ]

(#3073) doc válasza Dhampir (#3071) üzenetére


doc
nagyúr

sajna meg nem, egyelore csak uton van, de remelem par nap mulva mar a kezemben lehet, addig mar kibirom valahogy az X8-cal :DDD

(#3075) Dhampir válasza doc (#3073) üzenetére


Dhampir
félisten

Jó a kicsi X8, szerettem a fixfókuszos kamerája ellenére is.

(#3076) axioma válasza Vyndree (#3072) üzenetére


axioma
veterán

Mar miert lenne projektoros? Ebook olvaso, csak kisebb meret. Nem is hiszem hogy kenyelmes lenne kivetitve olvasni, hiaba virtualisan ugyanaz a meret (mondjuk ugy inkabb, hogy karakternyi latoszog).

(#3077) Boond válasza Dhampir (#3056) üzenetére


Boond
addikt

Van pár magyar nyelvű, a kobo-nál is pl.

(#3078) Dhampir válasza Boond (#3077) üzenetére


Dhampir
félisten

Talán jó lenne az összefoglalóba beleírni (ha még nincsen benne), hogy magyar nyelvű menüvel is elérhető olvasók listája, mert néhányan olyat keresnek, illetve helytelenül feltételezik, hogy ezek alapból azzal a lehetőséggel érkeznek.

(#3079) doc válasza Dhampir (#3078) üzenetére


doc
nagyúr

az otlet jo es tamogatom
viszont elso korben egy osszefoglalot kene irni :)
felvetettem par honapja, de nem volt tul lelkes a tarsasag eteren :U

(#3080) Dhampir válasza doc (#3079) üzenetére


Dhampir
félisten

Ja, keresgéltem összefogalót, de nem találtam. :)
Pedig minden valamirevaló fórumnak van az eligazodást segítő topiknyitó bejegyzése, és itt elég fontos döntéseket kell hoznia az embereknek eszközválasztás terén. Egyre nagyobb érdeklődés övezi a könyvolvasókat.

(#3081) vegyszer válasza Dhampir (#3080) üzenetére


vegyszer
addikt

De itt legalább nem minden ember oda mutogat.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3082) doc válasza vegyszer (#3081) üzenetére


doc
nagyúr

pedig sokkal egyszerubb lenne mint naponta ketszer megvalaszolni tokugyanazokat a kerdeseket (melyik TFT-s olvasot vegyem, melyikkel tudok A0-s meretu PDF-eket olvasni, stb)

(#3083) vegyszer válasza doc (#3082) üzenetére


vegyszer
addikt

egy 50"-os led tévével biztosan kényelmes, csak furán mutat, mikor a metrón a mamiutánfutóról leemeled. ]

A Nook-hoz nézegetek tokot, az egyik elv, a tök szimpla, táblahordozó tok, bár ezek is igen bejövősek, amik a gyári rögzítő pöckökhöz csatlakoznak:

Itt leltem őt: [link]
Valaki rendelt ilyet közületek?
Ha igen, a tapasztalatát megosztaná velem?

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3084) Oldman2 válasza vegyszer (#3083) üzenetére


Oldman2
veterán

Na, ez érdekelne engem is, most egy ilyen "Home Made" filctokot használok:

(#3085) vegyszer válasza Oldman2 (#3084) üzenetére


vegyszer
addikt

Nem pörög eléggé a topik. :O
Majd jövőét végén tán tudok róla nyilatkozni.
Úgy döntöttem, egyszer élünk, bevállalom.
(Bár nem tudom megvezetett e a fickó, mert itt 11.98$ volt az ára, és ezt le sikerült alkudni 10,98$-ra, mert ha van rá mód, hát alkudjunk. Ennek a helye az USA volt megadva, de volt nála olcsóbban is ugyanez, de ott Honkongi hely volt megadva. Ha lassan jön a motyó, akkor jelezni fogom. hisz azért fizettem azt a kemény 0,25$ felárat, hogy gyorsabban megkapjam)

A 7"-os tábla tok, ami az első ötletem volt, az nagyon nagy rá.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3086) Gemma


Gemma
csendes tag

azt mondjátok meg nekem, hogy miért nem tudtam normálisan átkonvertálni a pdf-et epubba...de még azt se tudtam megcsinálni, hogy borítóképet csináljak? Fizikalag ment a dolog, de mikor megnéztem, hogy milyen lesz az olvasón, akkor az első 6-8 oldal csupa százalékjel meg egyéb fura karakter volt. Próbáltam többféleképpen: pdf-et megtartva csak borítóképet adva hozzá, pdf-ből epub borítóképpel....az sem ment...ha a calibre-vel bármit megváltoztattam, jöttek ezek a krikszkrakszok...találtam egy oldalt: pdfescape, ahol sikerült beleszerkeszteni a pdf-be, így ugyan nincs borító, de fura karakterek sem...

(#3087) blash válasza Gemma (#3086) üzenetére


blash
tag

a pdf-et eloszor rtf-be, vagy html-le konvertald, majd ezt epub-ba

(#3088) ZooLee


ZooLee
őstag

Tessék mindenkinek, egy kis hiánypótló összefoglaló e-könyv ügyben.

(#3089) Aranygyerek


Aranygyerek
aktív tag

Üdv
Látom többen is rutinos vásárlok vagytok az Ebay-en ,ezért segítséget kérnék kinéztem ezt: reggelttem az Ebay-re,hogyan tovább?
Köszönöm a segítséget.

Privire válaszolni illik.

(#3090) vegyszer válasza Aranygyerek (#3089) üzenetére


vegyszer
addikt

egy paypal fiókot kell regelned.
Azt vagy utaláéssal töltöd fel, vagy kötsz hozzá egy bankkártyát.
sok leírást lehet lelni, pl itt, esetleg itt nézelődj.

Ha sikeres a számlanyitás, és a kártya terhelése is sikeres (1$ levonást jelent), hitelesíteni kell a bankszámlát, ami a kártya mögött van (400FT levonást jelent). a 400Ft.os terhelásnek lesz egy egyedi pl 1234 kód a terhelés részletei között. Ezt kell a PayPal oldalán bepötyögni.
Ha sikeres, mehet is a buli. :)

(a 1$+400FT-os jóváírják)
Érdemes nem a PalPal váltási árfolyamát használni, mert kb 2-5%-al rosszabb, mint a saját banké.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3091) axioma válasza ZooLee (#3088) üzenetére


axioma
veterán

Na nekem me'g a DIA is ujdonsag volt. Tetszett a cikk!
Egyetlen aprosag, hogy a mai uj keszulekes kinalatot nezve en mar a cikk elso feleben emlegetett jellemzo felbontashoz is beirnam az 1024x758-at, kulon tekintettel arra, hogy a hd megjeloles ugyan kesobb szerepel, ellenben felbontas nem, es a laikus olvasonak ez azert nem annyira trivialis osszefugges.

(#3092) Aranygyerek válasza vegyszer (#3090) üzenetére


Aranygyerek
aktív tag

:R Köszönöm.
A termékeknél ,hol lehet beállítani,hogy országra szűrjön? Gondolom eu-s országból egyszerűbb a vásárlás.

Privire válaszolni illik.

(#3093) vegyszer válasza Aranygyerek (#3092) üzenetére


vegyszer
addikt

Elvileg, ha beáéllítottad a szállítási címed a íBély oéldalán, akkor a lista felett jobb sarokban
short: Prise+shipping lowest first.

(ha nincs cím, akkor kér ország megadást)

Ha mégsem lát magyarnak (ip cím, vagy más okból, akkor arra) az országra kattintva állítható a dolog

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3094) Aranygyerek válasza vegyszer (#3093) üzenetére


Aranygyerek
aktív tag

Köszi

Privire válaszolni illik.

(#3095) Gemma válasza blash (#3087) üzenetére


Gemma
csendes tag

á, köszi, mindjárt ki is próbálom

(#3096) fortune


fortune
tag

Sziasztok. Ebook vásárlás elött állok. Érdeklödni szeretnék hogy a Nook Simple touch érdemes e megvenni. Láttam itt kb 19eft környékén is be lehet szerezni. Vagy esetleg ajánlottok valami mást?
Előre is köszi a segítséget. :R

(#3097) Vyndree válasza fortune (#3096) üzenetére


Vyndree
őstag

15eFt környéke jelenleg eBay-en rendelve (37.65 + 5.98 GBP), ha van Angliában ismerős akkor kis szerencsével 29 font. Vannak más márkák is: Kindle, Kobo, Wayteq stb., de jelenleg ár/minőségben tényleg a nST a legjobb vétel.

(#3098) fortune válasza Vyndree (#3097) üzenetére


fortune
tag

Értem és esetleg a pdf tördeléséről tudsz mondani valamit. Rendesen megjeleniti neked a pdf-t.

(#3099) fortune


fortune
tag

Valamint a nook simple touch glowlight típusról tudtok mondani valamit?

(#3100) Vyndree válasza fortune (#3098) üzenetére


Vyndree
őstag

Teljesen jól megjeleníti és amennyiben a PDF nem szkennelt, akkor még a betű méretét is tudod változtatni. Kindle-nél nem lehet ilyet (PDF betű méretet változtatni) ha jól tudom, de majd a tulajok megerősítenek vagy megcáfolnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.