Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic

Hozzászólások

(#9901) SeniorTilla válasza forceberg (#9899) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Így vettem az enyémet... a tag újonnan vette, vett hozzá 18 darabos szűrőkészletet, táskát, 1 év Care-t, és pár hónap múlva eladta. Visszatért a Mavic 3pro-hoz. De már én is eladtam a minit, nem pont emiatt, de ez is benne volt. Majd összehasonlítom az Air 2s DNG-jével a miniét, mi jön ki :)

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9902) forceberg válasza SeniorTilla (#9901) üzenetére


forceberg
veterán

Én is vacilláltam, hogy mire cseréljem az Air2-t, aztán a méret miatt mentem a Mini szériára, nem bántam meg.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#9903) Pulsar válasza Timer (#9900) üzenetére


Pulsar
veterán

fejeltem én már le 10 colos propot is, és itt vagyok :DDD igaz, egy jó ideig szép cikcakkos volt a homlokom :DDD

(#9904) SeniorTilla válasza Pulsar (#9903) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nekem az ujjam vágta el az Air 2s és a Mavic 3, amire megtanultam rendesen kézbe szállni. Az FPV-be nem szívesen nyúlnék bele, ahogy az pörög...

Nem lehet kapni valahol acél propokat? Az Avatával le lehetne nyírni a füvet :DD :DD :DD

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9905) Zolee.Ha válasza SeniorTilla (#9887) üzenetére


Zolee.Ha
tag

Nekem is Air 2s volt az előd, most Air 3 mal repülök. Valóban jobb volt a 2s képminősége, nehezen barátkoztam meg ezzel a ténnyel. De annyit tudsz tenni hogy nem jpeg ben fotózol, mert a saját tömörítése ront rajta rengeteget! Már kibékültem vele, és sokkal jobb mint az Air 2s szinte minden téren!

Üdv: Zoli

(#9906) Zolee.Ha válasza forceberg (#9891) üzenetére


Zolee.Ha
tag

Sokkal jobb a helyzet dng-vel. A belső jpeg tömörítése az ami kritikán aluli.

Üdv: Zoli

(#9907) SeniorTilla válasza Zolee.Ha (#9905) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Hát igen, a mini 4 is jobb volt, és olyan halk, hogy alig lehetett hallani. De a légifotózás lényege valahol mégiscsak a fotó és videó, és ez a minőség-visszaesés elég gáz...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9908) rebugra


rebugra
aktív tag

Sziasztok 2 dolgon vacillálok:
Szerintetek:
- DJI Mini 3 Pro + DJI RC Smart Controller
vagy
- DJI Mini 3 Fly More Combo & DJI RC

Kezdőnek nem mondanám magam, volt egy DJI Mini SE azzal repkedtem elég sokat.

Melyiket lenne érdemes venni? :F

═════════════ --==[ FinestMedia Werbetechniker ]==-- ═══════════

(#9909) Grillo válasza rebugra (#9908) üzenetére


Grillo
senior tag

A Pro-t Fly more comboval

(#9910) SeniorTilla válasza Grillo (#9909) üzenetére


SeniorTilla
veterán

+1

A Pro-hoz tudsz venni plusz akksikat később is. De a sima minihez nem tudsz "pro" csomagot venni :)

Az RM500-as RC (Smart Controller) is jobb, mint a sima DJI RC

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9911) pumuklis1


pumuklis1
újonc

Ha regisztrálom az új Mini 3 drónomat, hol ( milyen felületen ) kell a regisztrációs díjat befizetni? Illetve van valami leírás a regisztráció jelenlegi folyamatáról?

(#9912) pumuklis1


pumuklis1
újonc

A DJI CARE REFRESH-t hol érdemes megvásárolni?
A DJI saját oldalán, vagy Pl. a myactioncam.hu-nál?
Van különbség a kárrendezésnél?

(#9913) SeniorTilla válasza pumuklis1 (#9911) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Sztem yutubon megtalálod

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9914) pumuklis1


pumuklis1
újonc

A regisztrációt megcsináltam, de hol kell kifizetni a regisztrációs díjat, és most mennyi?

(#9915) Laszlo733


Laszlo733
aktív tag

Sziasztok! Mennyire tekinthető a csatolt link aktuálisnak? [link] A cikk állítása szerint mondjuk egy DJI MINI 4 Pro -val lakott területen kívül, csak a Mydronespace alkalmazást szükséges használni és esti légtér kérelmi engedélyt nem szükséges igényelni. Illetve a cikkben az is szerepel erre a kategóriára, hogy az engedélykérés lakott területre ugyan megmaradt, de az díjmentessé vált.

(#9916) Sztyepadzso válasza pumuklis1 (#9914) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Ekkor kapsz egy levelet, én elektromosan, az Ügyfélkapu Tárhelyére kaptam, ha te levélben küldted, lehet, hogy várnod kell, mire kihozzák.
Ebben hiánypótlásra szólítanak fel.

(#9917) Sztyepadzso válasza Laszlo733 (#9915) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Elvileg naprakész.
(de az is ott van hgy regisztrálnod KELL magad).

(#9918) Laszlo733 válasza Sztyepadzso (#9917) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

Köszönöm a választ. Szerencsére azokon már túl vagyok. Viszont ez jó hír, mert így legálisan tud az ember repülni...

(#9919) Sztyepadzso válasza Laszlo733 (#9918) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Én csak kint szoktam repülni, lakott területre nem kértem még légteret, nem tudom, mennyire megy flottul.

(#9920) Laszlo733 válasza Sztyepadzso (#9919) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

Védett területből, azért még így is sok van, így lehet legózni, hogy hol lehet legálisan repülni.

(#9921) pumuklis1


pumuklis1
újonc

Köszönöm a segítséget, sikerült beküldenem mindent. (Elvileg.)
Erre a kérdésre még tud valaki válaszolni:
A DJI CARE REFRESH-t hol érdemes megvásárolni?
A DJI saját oldalán, vagy Pl. a myactioncam.hu-nál?
Van különbség a kárrendezésnél?

[ Szerkesztve ]

(#9922) pumuklis1


pumuklis1
újonc

Végül is megkötöttem a DJI CARE REFRESH-t.
Viszont ezt nem értem.
Baleseti kár 45EUR; Flyaway 179EUR
Melyik mit jelent?

(#9923) Timer válasza pumuklis1 (#9922) üzenetére


Timer
veterán

Előbbi esetben megvan a drónod sérülten, amit le tudsz adni, utóbbiban nincs, ezért magasabb az önrész.

[ Szerkesztve ]

(#9924) pumuklis1 válasza Timer (#9923) üzenetére


pumuklis1
újonc

Köszönöm a válaszodat!

(#9925) pintyesz válasza rebugra (#9879) üzenetére


pintyesz
senior tag

Köszönöm!

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#9926) Laszlo733


Laszlo733
aktív tag

A tisztánlátás kedvéért kérdezném: Ha a MyDronSpace app azt írja, hogy "Lakott területet nem érintve vagy eseti légtérben", akkor ezt azt jelenti, hogy elegendő egy DJI MINI 4 Pro-val a MyDroneSpace appot használni a legális repülés érdekében?

(#9927) total90


total90
veterán

Hali

Voltam ma túrázni a hegyekbe és úgy gondoltam, hogy már eléggé merész vagyok egy patak felett és a híd alatt átrepülni az Avata 2-vel.
Párszor meg is próbáltam, de nem teljes sebességgel és elég jól ment.
Na gondoltam, most már mehet gyorsabban is :DDD
Egy a vízből kiálló sziklában fennakadtam és elment a jel. Rohantam a helyre és a kb 0 fok közeli kb 70 centis vízben kezdtem el keresni a drónt. A híd közelében kb mindent felkutattam, de nem találtam és már annyira hideg volt a víz, hogy nem bírtam benne állni.
Úgy voltam vele, hogy a víz valószínűleg elsodorta valami szikla alá, amit nem látok. Kimentem a vízből és parton kezdem el sétálni… egyszer csak megláttam a vízben kb 5-7 méterre a hídtól. Az még mindig kérdés, hogy miként pattanhatott el olyan messze a sziklától a drón, de a lényeg, hogy megvan.
A kérdés, meddig érdemes rizsbe rakni a gépet, hogy kiszáradjon? :D
Mellesleg a vázon alig lett karc, ami ezért szintén hihetetlen.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#9928) forceberg


forceberg
veterán

Aki vett már utólag a gépéhez propellereket, csak a neves drónos boltokból szabad venni, vagy akár mehet pl. emag-ról? Én őszintén nem hinném, hogy egy Mini kategóriás gépek propjai speckó anyagból készülnének, főleg az ócska leváló gumibetéttel a végükön.
A gépem én a hobbycity-től vettem, azok megbízhatóak kiegészítőkben?

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#9929) total90 válasza forceberg (#9928) üzenetére


total90
veterán

Én jó pár évvel ezelőtt még a Mavic 2 Pro-hoz vettem nem gyárit és egyrészt hangosabb lett, másrészt lassabban repült. Én nem vennék utángyártottat ezek után.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#9930) Sztyepadzso válasza Laszlo733 (#9926) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Az app azért van, hogy te lásd, mi van körülötted és lássák, hogyan szeretnél repülni(más drónos, és a hatóság).
Lakott területen kívül olyan helyen, ahol szabad, azaz nem katonai terület, büntetésvégrehelytás, atomerőmű, nemzeti park stb, ott a mydronespace-be bevezeted, és kész.
Ha lakott területen belül, vagy valahol, engedélyköteles helyen repülnél, akkor is kell az appon jelezni, és természetesen engedélyt is kérni(eseti légtér).

(#9931) Laszlo733 válasza Sztyepadzso (#9930) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

Köszönöm a választ!

(#9932) Sztyepadzso válasza Laszlo733 (#9931) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Úristen, büntetésvégrehajtás*!
Bocsánat !

(#9933) SeniorTilla válasza total90 (#9927) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ilyenkor szokott segíteni az a felvétel, ami az utolsó percet rögzíti. A goggles tárolja, simán visszanézed és látni fogod, mi történt addig amíg volt videojeled. A következő pedig a find my drone, ehhez össze kell kötni a telóddal a gogglest és meg fogja mutatni az utolsó ismert pozíciót, vagy ha még megy az akksi és él a gép, akkor az aktuális helyét a gépnek.

Próbáld ki először nem éles helyzetben, úgy sokkal könnyebb, nincs annyi adrenalin :)

Ha nincs care refresh-ed, akkor a garid sztem ugrott, úgyhogy nyugodtan lehet már kísérletezni a drónnal. Szedd le a propokat és (gondolom az akkut rögtön kivetted) rázd ki belőle a vizet, kompresszorral fújd ki és szárítsd meg amennyire lehet. Pl. hajszárítóval. Ha már rázásra, fújásra nem jön ki belőle víz, megpróbálhatod bekapcsolni. Van már szétszerelős videó a neten az avata2-ről? Jól jöhet.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9934) total90 válasza SeniorTilla (#9933) üzenetére


total90
veterán

A régzítés megvolt, meg tudtam is, hogy konkrétan melyik sziklába mentem bele, mert csak egy volt a híd alatt :DDD
Ezt a find my drone opciót viszont nem ismertem, ki fogom próbálni.
A problémám inkább ott volt, hogy nem gondoltam volna, hogy akkorát pattan a drón a szikláról, hogy méterekre a helyszíntől landol.

Care refresh-em van. Egyelőre bele raktam rizsbe a gépet és az akkut (amit azonnal kivettem belőle, amikor megtaláltam, habár még világítótt a zöld LED az akkun). Ha hazaérek, akkor megfordítom a rizsben és várok még 24 órát.
Utána lesz egy kis hajszárítózás... majd a bekapcsolás teszt.
Ha nem megy, akkor a refresh miatt nem is próbálom szátszedni. Kicseréltetem és kész.

Minden esetre ez egy jel volt, hogy még nem vagyok azon a szinten, hogy ilyen repüléseket csináljak ;]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#9935) SeniorTilla válasza total90 (#9934) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Manuálban mentél?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9936) total90 válasza SeniorTilla (#9935) üzenetére


total90
veterán

Igen.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#9937) SeniorTilla válasza total90 (#9936) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Víz felett tényleg bátor dolog volt :)

Nekem 3 FPV van itthon összetörve hasonló okok miatt. 80-90 ezer volt egy új drón akksi nélkül, ezért nem érte volna meg a refresh-el intézni a cseréjüket

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9938) total90 válasza SeniorTilla (#9937) üzenetére


total90
veterán

Elvileg 49€ egy komplett csere itt. Legalább is azt írja a care leírásban. Minden esetre holnap fog kiderülni, hogy megy-e még a kicsike. Addig szárítom.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#9939) SeniorTilla


SeniorTilla
veterán

Ha valakinek hasznos:

Teszteltem a DJI Action 2-t FPV drónon. Magam is csodálkozok, milyen szép képe van. Szépek a színek, rendben vannak a részletek a kép szélein is, és ami még fontos: nincs túltolva a kontraszt (ami egyébként nem állítható itt sem, mint az Action 3-nál sem).

Szerintem szebb felvételt csinál, mint az Action 3. Hétvégén lesz megint Action 4-em, összehasonlítom azzal is egyforma körülmények között.
Mivel kicsi és könnyű a kamera, nem terheli meg úgy a drónt mint egy Hero 11 vagy Action 4.

2x7 perces repülési időt (kb. ennyit megy az FPV 1-1 akksival) simán rögzített 1 töltéssel és még maradt benne 25-30%. Lehet, hogy még egy kört kibírt volna. Ha ráteszem a második kijelzőmodulra, az feltölti elég hamar és mehet tovább. A kijelzőmodul többször is fel tudja tölteni a kamerát.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9940) SeniorTilla


SeniorTilla
veterán

Más: vettem még egy Mini 4 pro drónt. Az elsőt többek között a rossz jpg fényképei miatt adtam el. Egy Air 2s-sel vagy Mavic 3-mal összehasonlítva borzasztóak voltak a jpg fényképek. Rázoomolva, de részletesebb képeknél zoom nélkül is, mintha ecsetpacákkal lett volna festve a fénykép. Tettem is fel ide korábban példát. A világos részeknél kiégve a fehérek, a részletek eltűnve, összemosódva. DNG-ből konvertálva rendben volt, de azért egy közel fél millióba kerülő, jelenleg a legújabb, az egekig dicsért dróntól elvárható, hogy normális képeket dobjon ki magából utómunka nélkül is.

Múlt héten vettem egy másikat. Ez már a legújabb firmware-es, a másikat nem akartam frissíteni az 500m vs. 120m miatt. És láss csodát, ez a mini 4pro teljesen más képeket készít, mint az előző. Ezek rendben vannak. Gondolom a FW frissítésekkel jött a rendes minőségű jpg készítés is :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9941) KisBundi


KisBundi
őstag

Sziasztok! Mavic 2 akkura van valami megoldás arra, ha teljesen lemerült? 25 ciklus van benne, de 1 éve nem használtam és sajnos már nem is veszi a töltést. :F

(#9942) SeniorTilla


SeniorTilla
veterán

Megy a teszt felhők timelapse 4k 2sec. Ace Pro, Hero 11 és Action 4


HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9943) Pulsar


Pulsar
veterán

SeniorTilla: azt hiszem veled értekeztem, hogy a dji goggles nem jó, csak a v2. Az integrával van tapasztalatod? Egyre többet látok olyan szemcsit.

(#9944) SeniorTilla válasza Pulsar (#9943) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Sajna intergával nincs...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#9945) Pulsar válasza SeniorTilla (#9944) üzenetére


Pulsar
veterán

Köszi. Ahogy látom kisebb a pov, így már ki is esett :D

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.