Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Alex123 válasza Alex123 (#500) üzenetére


Alex123
senior tag

"Gyors" voltam ha Valakinek szintén szüksége lenne egy részletes leírásra, akkor itt megtalálja:

Dell 780 Service Manual

:)

(#502) Alex123


Alex123
senior tag

Sziasztok!

Dell 780 SFF gép egy elosztóba van bedugva és ha kikapcsolt állapotban áram alá helyezem az elosztót, akkor a gépben a ventilátor felpörög kb. 2 másodpercre majd leáll...

Ez "normális" jelenség?

(#503) SzaboZE válasza Alex123 (#502) üzenetére


SzaboZE
addikt

Igen. Viszont a tápnak nem tesz jót, ha ki-be kapcsolgatják alatta a 220-at.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#504) Alex123 válasza SzaboZE (#503) üzenetére


Alex123
senior tag

Köszönöm.

Akkor nézek mellé majd valami kis olcsó szünetmentest, mert felénk sajnos gyakori a rövid áramkimaradás... :(

(#505) Ti Bo válasza Alex123 (#502) üzenetére


Ti Bo
aktív tag

Ezeknél a gépeknél (az én DT változatomnál is) ez alapvető védelem és mindegyik ezt csinálja ha bedugod a tápot, felpörgeti a ventit (nevezhetjük tápellátás ellenőrzésének).

https://www.meska.hu/shop/GeekLabs

(#506) Alex123 válasza Ti Bo (#505) üzenetére


Alex123
senior tag

Értem, csak szokatlan volt, mert az eddigi gépeimnél nem volt ilyen...
Most keresek valami óccó kis szünetmentest, mert sajnos elég gyakoriak felénk a rövid áramkimaradások, azt gondolom, hogy idővel hazavágja az "öntesztelő" tápot... :(

Köszi.

(#507) Ti Bo válasza Alex123 (#506) üzenetére


Ti Bo
aktív tag

Elhiszem, először nekem is fura volt, de mind a 3 Optiplex gépem csinálja így konzultáltam kollégámmal. :) Nyilván hosszú távon, illetve sűrűn nem tesz jót neki túlzottan.

https://www.meska.hu/shop/GeekLabs

(#508) Alex123 válasza Ti Bo (#507) üzenetére


Alex123
senior tag

Szünetmentes táp lesz, köszi. :)

(#509) Krike


Krike
aktív tag

Sziasztok,

Tegnap rendeltem meg ezt a gépet, és esetleges tapasztalatok érdekelnének a típussal: Dell XPS 8300
Egyes legendák szerint (dell fórum) van 2 SATA 3 csatlakozó is az alaplapon, illetve a GTX 560 Ti kivitelezés. Azt nem tudjátok esetleg hogy ivy bridge cpu-t is képes esetleg fogadni a gép?

Üdv

Krisztián

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#510) HIJ


HIJ
őstag

Hali!

Van egy Optiplex 980 -am, ami két furcsa dolgot is csinál. (Lehet hogy a kettő összefügg...)

Az egyik az hogy nem tudom kiütni a BIOS admin jelszót. Tudom a jelszót és mégis wrong passwordot ír. Ha lehúzom a jumpert, akkor visszarakás után ugyanúgy visszajön...

A másik, meg hogy rebootnál nem indul újra. Ad egy hang hiba kódot, amit nem igen találtam meg (1-3-2) és nem indul el a gép. Eközben a 3-4 -es led is világit. Ezt csak hotrestart -nál csinálja, ha leállítom és úgy indítom, akkor jó...

Találkozott már valaki ilyen furcsasággal?

(#511) SzaboZE válasza HIJ (#510) üzenetére


SzaboZE
addikt

BIOS elem csere?

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#512) SzaboZE válasza Krike (#509) üzenetére


SzaboZE
addikt

Amit a H67 chipset tud, azt tudja.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#513) HIJ válasza SzaboZE (#511) üzenetére


HIJ
őstag

Csere? Kivettem, h felejtsen, de ugyan azt csinálta és még a pwdt sem felejtette el... Megpróbálom délután.

(#514) SzaboZE válasza HIJ (#513) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ha gyenge az elem, akkor produkálhat hasonlókat. A pwd-ot persze hogy nem felejti el, azért van a jumper.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#515) HIJ válasza SzaboZE (#514) üzenetére


HIJ
őstag

Sajnos nem jött be. Még mindig restartnál (legyen az biosból egy ctrl+alt+del, vagy windowsból egy újraindítás) még mindig sípol (1-3-2, bekapcsled kéken, a 3-4 szám sárgán világít). A BIOS jelszó az jó, ott én csesztem el...

[ Szerkesztve ]

(#516) SzaboZE válasza HIJ (#515) üzenetére


SzaboZE
addikt

A memóriára panaszkodhat. Ha több van benne, akkor teszteld egyenként őket.

http://itechjsc.com.vn/techsupport/dell/desktops/op980/sm/diags.htm#Beep_codes

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#517) HIJ válasza SzaboZE (#516) üzenetére


HIJ
őstag

Igen, ezt próbáltam már. Van még itthon másik ilyen gép és annak a ramjaival is ezt csinálja. Nem értem egyébként, mert a diagnosztika hibátlanul le fut, még a hosszabb is... Lehet hogy alaplap...

(#518) SzaboZE válasza HIJ (#517) üzenetére


SzaboZE
addikt

Akkor lehet valamelyik memóriaslot rakoncátlankodik, próbáltad minden egyes slotot, összesen 1 memóriával?

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#519) HIJ válasza SzaboZE (#518) üzenetére


HIJ
őstag

Sajnos ezt is végigjátszottam :( Az az idegesítő, h egyébként működik, csak ne akard újraindítani :) Meg pl BIOS -t frissíteni, amit ugye szintén újraindítással akar...

(#520) SzaboZE válasza HIJ (#519) üzenetére


SzaboZE
addikt

Hát akkor passz, lehet alaplap hibás. Garanciális még?

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#521) HIJ válasza SzaboZE (#520) üzenetére


HIJ
őstag

Sajnos nem...

(#522) Ti Bo


Ti Bo
aktív tag

Optiplex 755-nek nem kellene elbírnia egy Geforce GT610-et? Bepróbáltam és széthullott a kép, szóval gondolom a táp nem bírja, de nem igen találok kisebb fogyasztású kártyát. Szereztem bele gyári Dell vga "forgatót", így már nem csak Low profile kártya menne bele, de nem tudom mit nézzek ami alacsony fogyasztású és bírja a táp.

https://www.meska.hu/shop/GeekLabs

(#523) SzaboZE válasza Ti Bo (#522) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ha pci fordítód van, akkor valszeg fekvő géped van, az meg nem igazán erre van kitalálva, hogy erős vga menjen bele.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#524) Ti Bo válasza SzaboZE (#523) üzenetére


Ti Bo
aktív tag

Igen, az van. Nem is erős vga lenne a lényeg és a 610-nél nem igazán találtam gyengébb mai darabot próbára.

https://www.meska.hu/shop/GeekLabs

(#525) saskó


saskó
csendes tag

Hallo segitség kellene van egy dell optiplex 760
Tettem bele egy zotac 9500 gt 512 Mb vga kártyát mikor megvettem
müködött vele jól.
.de gondoltam lecserélem egy Geforce GT 730 ddr 3 ra 2 gb
a problémám,hogy nem ismeri fel fekete képernyő,probáltam bios-ban átállítani hogy a vga legyen az elsödleges de akkor sem..
Az érdekes az,hogy viszatettem a régi zotac-ot de ezzel is ugyan ez lett a problémám,már nem mükszik igy sem..Csak az integráltal megy

ha van ötlet megköszönöm :Y

(#526) saskó


saskó
csendes tag

Azt elfelejtettem mondani hogy a tápot is lecseréltem 400w ra de mégse mükszik

(#527) Ti Bo válasza saskó (#525) üzenetére


Ti Bo
aktív tag

Milyen tápot raktál bele?

https://www.meska.hu/shop/GeekLabs

(#528) Balu77 válasza saskó (#526) üzenetére


Balu77
őstag

Nézd meg a pci-e foglalatot, hogy nem ment-e bele valami szennyeződés.

izé

(#529) saskó válasza Ti Bo (#527) üzenetére


saskó
csendes tag

Hali a tápot 5500 ft ért vettem 400 W tudom,hogy nem egy drága táp,de a kártyának 300 w kell,és még a régivel is ment ami csak 250 w...

(#530) saskó válasza Balu77 (#528) üzenetére


saskó
csendes tag

tudom valahogy ellenörizni a pci foglalatot,mert vann mellette egy kétlábú ellenállás ami elgörbült amikor kivettem a régi kártyát,de megnéztem és szerintem nem sérült.
Tudom valahogy ellenörizni a pci foglalatot?

(#531) SzaboZE válasza saskó (#529) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ja, csak a régi az valóban tudja a 250W-ot, az utóbbi meg ki tudja, tudja-e egyáltalán a 250W-ot :)

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#532) saskó


saskó
csendes tag

Ezt irja ki amikor rákötöm az integráltra is a monitort és a kártya is benne van

[ Szerkesztve ]

(#533) saskó


saskó
csendes tag

(#534) SzaboZE válasza saskó (#532) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ha betettél egy kártyát, akkor azt kellene használnod, arra figyelmeztet hogy ott a kártya, de te az integráltra dugtad a monitort. Ha bent van egy kártya, akkor az alaplapi display port felejtős (hiszen ott van a másik kártyán).

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#535) saskó válasza SzaboZE (#534) üzenetére


saskó
csendes tag

átállitottam a bios-ban is és letiltottam az eszközkezelőben az integráltat..a vid kártyával csak fekete képernyő van

(#536) saskó


saskó
csendes tag

Én a táp ra gyanakszom csak nem értem akkor a régi kártyával most miért nem indul amivel ment régebben.
de az is érdekesen indult régen amikor elöször betettem vagy 20 szor ujrainditottam a gépet amire elindult vele,de utána soha nem volt gond.mostanáig

(#537) Balu77 válasza saskó (#536) üzenetére


Balu77
őstag

Ilyen indulós mizériát anno a 320-asoknál láttam elég szép számban és ott a táp volt a ludas!

izé

(#538) saskó


saskó
csendes tag

Már minden kiprobáltam,nem megy nagyon szomoru vagyok,nem lesz karácsonyra uj vid kártya..
Idegesit,hogy nem tudom mi a baj ma vettem egy komolyabb drágább tápot 580 w mégsem megy :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

(#539) djsanya22


djsanya22
csendes tag

Sziasztok...Dell 780-as asztali gépbe milyen alaplapot ajánlotok?

(#540) Ti Bo válasza djsanya22 (#539) üzenetére


Ti Bo
aktív tag

A gyári 780-as alaplapot. Más nem igazán fog passzolni.

https://www.meska.hu/shop/GeekLabs

(#541) SzaboZE válasza djsanya22 (#539) üzenetére


SzaboZE
addikt

Optiplex 780-asat. ;)

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#542) djsanya22


djsanya22
csendes tag

De nem a fekvőhazas hanem az állóhazas a legnagyobb

(#543) djsanya22


djsanya22
csendes tag

Azaz a hivatalos néven. ..Dell optiplex 780 T

(#544) SzaboZE válasza djsanya22 (#543) üzenetére


SzaboZE
addikt

MT, de akkor sem lesz jó bele nem dell alaplap. Hacsak nem akarsz faragni és esetleg tápot is cserélni. Az előlapi paneled persze így se fog működni, szóval ha nem vagy modder, szerintem felesleges belevágni.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#545) djsanya22 válasza SzaboZE (#544) üzenetére


djsanya22
csendes tag

Azért szerettem volna cserélni mert ebben nincs uefi boot lehetőség és telepíteni szeretném a win 10-et és nem megy fel.

(#546) SzaboZE válasza djsanya22 (#545) üzenetére


SzaboZE
addikt

Szerintem nem csak uefin lehet a win10-et telepíteni.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#547) djsanya22 válasza SzaboZE (#546) üzenetére


djsanya22
csendes tag

Mind1....lassan fel éve kínlódom ezzel win 10 felrakassal, több fórumot olvastam több megoldást próbáltam de semmi nem segít. 1 biztos, az életbe többet soha Dell pc.

(#548) SzaboZE válasza djsanya22 (#547) üzenetére


SzaboZE
addikt

Azért mert nem tud uefit? Szerintem meg nagyon strapabíróak és csendesek.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#549) djsanya22 válasza SzaboZE (#548) üzenetére


djsanya22
csendes tag

Köszönöm a segítséget.

(#550) djsanya22 válasza djsanya22 (#549) üzenetére


djsanya22
csendes tag

https://imageshack.us/i/p7NLyqPlj

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.