Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Balu77 válasza Benkovics91 (#750) üzenetére


Balu77
őstag

Szia!

Álló MT, vagy DT fekvő kis gép?

MT esetén, ami biztos:

Processzorban a conroe magos, azaz az első sorozatú 65nm-en gyártott, 1066Mhz-es fsb-vel rendelkező core2duo-kat támogatja maximum, ami a következő lehet:
E2xxx, E4xxx szériák, E6300, E6320, E6400 (2,13Ghz, 2MB), E6420 (2,13Ghz, 4MB), E6600 (2,4Ghz, 4MB), E6700 (2,66Ghz, 4MB)
4 magos prociban: Q6600 és Q6700

Memória: modulonként max. 2GB-os lehet.

Videokártya terén szerintem nincs igazán limit, de a gép képességeiből kiindulva egy Geforce 460 vagy 560 szintű fölé kár menni.

Arra viszont figyelj, hogy milyen táp van a gépben, mert egy Q6600 és egy nagyobb étvágyú video kártya már lehet gondot okozna.

És ami a legfontosabb! Bővítés előtt a legfrissebb bios-t tedd rá!
Itt tudod letölteni:

http://downloads.dell.com/FOLDER00224415M/1/HEIDEN_2.6.6.exe

[ Szerkesztve ]

izé

(#752) Benkovics91 válasza Balu77 (#751) üzenetére


Benkovics91
csendes tag

Először is köszönöm szépen a választ! Másodszor lenne majd még pár kérdésem ezzel kapcsolatban! A gép álló házas, a táp benne a gyári 280 wattos! Akkor vennék bele egy E6550 vagy valamelyik 2 ghz feletti E6ezres procit és a jelenlegi 2 gb mellé még 2 gb ramot! Ezek után tudnál nekem ajánlani egy vga-t amit még biztos elbírna és hd filmeket, régebbi játékokat is futtatna? Valamint a bios frissítést, hogyan kell megcsinálni?Esetleg kellene feltennem majd egy 64 bites win7-et is? A jelenlegi egy 32 bites verzió a 2 gb ram miatt! Köszönöm a választ!

Üdv!

Üdv: Benkovics91

(#753) Balu77 válasza Benkovics91 (#752) üzenetére


Balu77
őstag

Látom nem értetted a válaszom. Az E6550 nem 1066-os fsb-vel megy, hanem 1333-al!!! Szóval nem lesz jó!!!
Az E6550, E6750, E6850 felejtős!!!!
Csak és kizárólag az általam megadott listán levő procik fognak menni!
De akkor segítek konkrétabban. Ha kétmagost akarsz bele tenni, akkor ezen kettő jöhet számításba kiindulva a hardverapró kínűálatából: E6420 (2,13Ghz, 4MB cache), vagy az E6600 (2,4Ghz, 4MB cache). Talán ha mákod van, akkor kapsz E6700-et is (2,66Ghz, 4MB cache)
Fontos hogy az E6600 és E6700-ból volt újabb széria is, de azokban 3MB cache van, azokat nem viszi mert nem a régi conroe magosak!!!!!! Figyelj a részletekre!

A meglévő 2GB ram sem mindegy milyen! A dell elég finnyás a memóriákra és könnyen előfordulhat, hogy nem fogja a másikat vinni!

Video kártyából én egy Geforce 460-at tennék be. Abból arra figyelj, hogy az 1GB-os változat (de lehet 2GB-os is, igaz ritka ebből) legyen és ne az SE széria. (utóbbi gyengébb volt) Ár/teljesítményben használtan egész jó és nem túl drága és a táp még elbírja.

A 64 bites win7 pedig alap. :K

[ Szerkesztve ]

izé

(#754) Benkovics91 válasza Balu77 (#753) üzenetére


Benkovics91
csendes tag

Ez a vga egy geforce gtx 460 lenne? Ha beírom keresőbe, hogy geforce 460 mindig gtx 460-at ad ki! Esetleg más vga ötlet ami még elég jó arra az esetre, ha nem találnék 460-ast?

Üdv: Benkovics91

(#755) Balu77 válasza Benkovics91 (#754) üzenetére


Balu77
őstag

Igen, a gtx460. De úgy nézem a gtx560 alig drágább, így inkább azt érdemes.
Ár/teljesítményben ezek használtan verhetetlenek.
Ha van kicsit több pénzed, akkor érdemes lehet még egy 2GB-os 660-ba beruházni.

Közben néztem, ez a Q6600 proci nagyon baráti árban megy. Érdemes meggondolni: [link]

izé

(#756) Benkovics91 válasza Balu77 (#755) üzenetére


Benkovics91
csendes tag

Sajnos nincsen sok pénzem rá.... 5-10 ezer ft-os vga lehetséges hogy jó lenne bele?

Üdv: Benkovics91

(#757) Balu77 válasza Benkovics91 (#756) üzenetére


Balu77
őstag

Ha olcsóbb vga, akkor ezt tenném bele: [link]

izé

(#758) Benkovics91 válasza Balu77 (#757) üzenetére


Benkovics91
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget!

Üdv: Benkovics91

(#759) Ti Bo


Ti Bo
aktív tag

Sziasztok!

Van egy vga "fordítóm" Dell Optiplex DT szériához, nem tudja véletlen valaki, hogy a hazai piacon mi a reális ár érte?

Illetve nem kereskedési céllal, abszolút csak segítség gyanánt, ingyen és bérmentve tudok apróságokat a fent említett szériához (hdd keretek, ventik, hűtők kb bármi) Szegeden. :R

https://www.meska.hu/shop/GeekLabs

(#760) Balu77 válasza Ti Bo (#759) üzenetére


Balu77
őstag

Szia!

Hogy mennyiért vesztegetik úgy általában nem tudom, de ha ilyen DT házas dell gép gazdája lennék és nagyon kéne ilyen, akkor max. 3-4 ezret szánnék rá, esetleg 5-öt. Igazából itt nem az érték, hanem az érték-igény számít. ;)
HDD kereted a legújabb optiplex 3040/5040/7040-es szériához is van?

izé

(#761) Ti Bo válasza Balu77 (#760) üzenetére


Ti Bo
aktív tag

Köszi!

Szerintem nincs, de hétfőn megnézem.

https://www.meska.hu/shop/GeekLabs

(#762) ZP67


ZP67
tag

Sziasztok,

meg tudná valaki mondani, hogy egy torony formátumú Optiplex 790-be milyen formátumú alaplap és táp szerelhető?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv,
ZP

(#763) Ti Bo válasza ZP67 (#762) üzenetére


Ti Bo
aktív tag

Tápból atx szabvány nyugodtan, viszont alaplapból tudomásom szerint csak a saját formátum.

https://www.meska.hu/shop/GeekLabs

(#764) Balu77 válasza ZP67 (#762) üzenetére


Balu77
őstag

Táp bármilyen normál atx, alaplapból pedig btx. A 790-ig azt alkalmazott a dell, de nyilván a sajátja a legcélszerűbb. Ebay-en biztos el lehet csípni egyet jó áron...

izé

(#765) ZP67 válasza Balu77 (#764) üzenetére


ZP67
tag

Köszi szépen, ekkora felhajtást nem ér az egész. Egy meglévő gépet akartam átrakni egy használt 790-es toronyba...

Egyébként a 3010-es és a 3020-as torony milyen formátumot használ? Ilyenből van 1-1, remélem hosszú életűek lesznek.

(#766) Balu77 válasza ZP67 (#765) üzenetére


Balu77
őstag

Mindkettő micro atx.

Közben helyesbítenem kell, a 790 is micro atx, csak úgy nézem picit hosszított.

[ Szerkesztve ]

izé

(#767) Ti Bo válasza ZP67 (#765) üzenetére


Ti Bo
aktív tag

Az sajnos, már csak a Dell front panel csatlakozója miatt sem túl egyszerű megoldás!

https://www.meska.hu/shop/GeekLabs

(#768) ZP67 válasza Ti Bo (#767) üzenetére


ZP67
tag

Hamar le is tettem róla... Köszi!

(#769) Ti Bo válasza ZP67 (#768) üzenetére


Ti Bo
aktív tag

Nincs mit. Jól döntöttél. Én csak annyit akartam, hogy egy fekvő Optiplex DT gyári lapját rakjam át egy álló MT Optiplex házba, de már ott is van eltérés front panel csatlakozó fronton (is)....

https://www.meska.hu/shop/GeekLabs

(#770) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Sziasztok!

Van egy DELL Precision T1650-es munkaállomás. Ebben jelenleg egy XEON E3 1225 V2 cpu van kiegészítő videokártyával. Lehet ez fontos lehet.

A következő a gondom. Nem tudok BIOS-t frissíteni :) Nem hiszem, hogy azért mert láma lennék, de ki tudja.

Jelenleg az A04-es BIOS van fent ami elég régi. A legújabb az A23-as. Szeretném erre frissíteni. Windows 7 és 10 alól is próbáltam illetve simán indítólemezzel is.

A helyzet mind a 3 esetben a következő:

Kiírja hogy preparing to BIOS update... majd reboot és utána azt várnám, hogy a BIOS frissítés induljon el újraindítás után vagy Windows-ba bejelentkezés után de semmi.

Nem történik az újraindítás után semmi. Próbáltam közelebbi Firmware-t is hátha köztes firmware kell de azzal is ugyanaz. Mi az amit rosszul csinálok?

Kérlek segítsetek.

[ Szerkesztve ]

(#771) Balu77 válasza Mexildos (#770) üzenetére


Balu77
őstag

Windows alól próbáld meg úgy hogy futtatás rendszergazdaként.
Illetve nézd át a bios-t, hogy nincs-e valami olyan beállítási lehetőség (pl. enable/disable update). Habár utóbbit dell-nél még nem láttam.
Végül megpróbálhatod azt is, hogy bios-ban nyomsz egy load defaults-ot és úgy frissítesz.

A frissítésnek még a win betöltése előtt kellene elvileg megtörténnie. Azaz kiírja hogy preparing update, aztán molyol x időt (max. pár perc) és a gép újraindul immáron az új bios-al.

Ha még ezek sem segítettek, akkor legvégső esetben vedd ki a video kártyát és kösd alaplapira a gépet. És úgy próbáld.

Így hirtelen ezek az ötletek ugrottak be.

izé

(#772) SzaboZE válasza Mexildos (#770) üzenetére


SzaboZE
addikt

Én megpróbálnám dos alól futtatni az exe-t, az hatékonyabban szokott működni. DOS bootos pendrive-ra tenni és futtatni. Vagy ez az indítólemezes dolog ez lett volna? Ha igen, akkor esetleg cmos clear után újra.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#773) Balu77 válasza SzaboZE (#772) üzenetére


Balu77
őstag

Szerintem win alól ugyanúgy rendben kéne futnia, de meg lehet próbálni az indítólemezes módot is, hátha...

izé

(#774) SzaboZE válasza Balu77 (#773) üzenetére


SzaboZE
addikt

Pont a rendszergazda mizériát lehet vele megúszni pl ;)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#775) Balu77 válasza SzaboZE (#774) üzenetére


Balu77
őstag

Nem hinném, hogy egy futtatás rendszergazdaként olyan hatalmas kihívás lenne. ;)

izé

(#776) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Sziasztok,

Kéne egy megbízható irodai gép. A finnpc.net-en nézegettem használt masinákat, valami ilyesmit:

OptiPlex 7010 MT

Mennyire megbízható ez a finnpc? Van velük tapasztalat? :R

(#777) Balu77 válasza adriankoooo (#776) üzenetére


Balu77
őstag

Tökéletes választás! :K

izé

(#778) Whaazzup


Whaazzup
senior tag

Sziasztok.Tudom, hogy nem egy mai DB-b, de tetszik, ha esetleg lenne valakinek, Dimension 9200-s tapasztalatok, és érdekelne az alaplap megvételre.ÜDV.

[ Szerkesztve ]

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#779) Whaazzup


Whaazzup
senior tag

Semmi ez nem sok.ÜDv.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#780) Balu77 válasza Whaazzup (#779) üzenetére


Balu77
őstag

Jó masina. Anno a poweredge sc440 gépek asztali munkaállomás megfelelője volt. Ez látszik is, hisz a számítógépház belső kialakítása majdnem egy az egyben ugyanaz. Annyi tuti hogy jó kis stabil vas, viszont mivel csak c2d E6700 a max, amit támogat, így már tényleg nagyon oldschool. Unofficial szerintem elviszi a quad-ot is (max. q6700-ig bezárólag), mint ahogy az sc440 is tette, de ennyi. A max. fsb. 1066Mhz és csakis a 65nm-es, azaz első szériás core2duo-at kezeli, illetve annak megfelelő xeonokat.

izé

(#781) Whaazzup válasza Balu77 (#780) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.ha beírom a cpu microcode update-t xeon és core2duo kódokat a biosba talán megy, persze a csak a 65 nm-kat, erre mit mondasz.ÜDV. :F

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#782) Balu77 válasza Whaazzup (#781) üzenetére


Balu77
őstag

Hát ilyen szintű bios buherával én sosem foglalkoztam. Nem tudok rá okosságot mondani...

izé

(#783) Whaazzup válasza Balu77 (#782) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.ez nem buherálás euz sima tuti dolog mindig beírom a biosba az új microcodot mivel a xeon 771-s nem írja bele a gyártó.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#784) Balu77 válasza Whaazzup (#783) üzenetére


Balu77
őstag

Erre van valami bios editáló progid? Én ilyesmit nem nagyon csináltam.
Ha 771-et akartam gépbe tenni, akkor neten kerestem hozzá való bios-t. De az nem brand gép volt, hanem sima asus, vagy gigabyte alaplap.

izé

(#785) Whaazzup válasza Balu77 (#784) üzenetére


Whaazzup
senior tag

A futtatás parancsból CMD.EXE SEGÍTSÉGÉVEL lehet csak arra kell figyelni, hogy ha nem fér a biosba a kód csak a benne lévő cpu-kódját írjuk belel a többi nem kell.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#786) Whaazzup


Whaazzup
senior tag

Sziasztok esetleg valakinek lenne tippje egy eladó Optiplex 760-s alaplaphoz.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#787) Cexus


Cexus
csendes tag

Hello mindenki! :)

Egy Dell T3500-as alaplap működne egy T5400-as házzal?

a választ előre is köszönöm :)

(#788) peti_s


peti_s
addikt

Üdv! Dell 755-760-at meg szabad még venni? Netezős gépbe lenne, kondi téren hogy bírják ezek? :) A ThinkCentre sorozatról sajnos csak rosszat sikerült.

(#789) Balu77 válasza peti_s (#788) üzenetére


Balu77
őstag

Bátran ajánlom, teljesen jó masinák. Egy 760-at én is most fogok ajándékba beüzemelni a családban. 8GB-ig bővíthetőek és viszik az E8xxx szériás core2-őt, ami határozottan előnyös. HDD kezelésben ahci és raid is támogatott a 755-nél, ahci a 760-nál. Egy ssd-vel, 4-8GB rammal, E8400 vagy jobb procival a win10-et is lazán elviszi.
Ha nem kell raid, akkor inkább a 760 legyen, mert az újabb chip készletes: Q48, míg a 755 csak Q35. Ez az alaplapi integrált vga esetében sokat dobhat egy aero-s felületű op. rendszernél (pl. win7). Ha van külön video kártya, akkor tök mindegy.

izé

(#790) Tigi válasza peti_s (#788) üzenetére


Tigi
őstag

Én is ajánlom a 755-öt, nekem három 755 és egy 745 van itthon és hiba nélkül üzemelnek.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#791) peti_s


peti_s
addikt

Köszönöm mindkettőtöknek, így fogok dönteni. :R

(#792) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Optiplex-ekben (790) ki lehet kapcsolni valahogy a POST-nál megjelenő alerteket? Kivettem az alaplapot a házból, aztán minden indításnál sipítozik az egyes érzékelőkre. Vagyis azok hiányára. BIOS-t átnyálaztam, de nem találta erre vonatkozó beállításokat.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#793) Tigi válasza TheProb (#792) üzenetére


Tigi
őstag

Hali

755-nél a BIOS-ban van egy nyugtázó parancs (acknowledge) amivel ki lehet ütni a ház megbontása után ezt a "hibát", szerintem a 790-nél is valami ilyesmit kell keresni.

[ Szerkesztve ]

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#794) TheProb válasza Tigi (#793) üzenetére


TheProb
veterán

Csak nincs visszarakva az alaplap még most sem, tehát "reoccurring" a dolog. Ezért lenne jó kikapcsolni ezek figyelését.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#795) Tigi válasza TheProb (#794) üzenetére


Tigi
őstag

Akkor passz. :(
Nem is fogod visszarakni a házba?

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#796) TheProb válasza Tigi (#795) üzenetére


TheProb
veterán

jelenleg ideiglenesen kellett egy lap, így addig nem.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#797) Whaazzup


Whaazzup
senior tag

Sziasztok. Esetleg van e valakinek, pontos rajza vagy bekötése a Optiplex 790 alaplap Power SW-ről.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#798) Hicskok


Hicskok
újonc

Sziasztok olyan kérdésem lenne van dell optiplex 755 gép 305wattos táppal core 2 duo e6550 proci 3gb ram meg egy ilyen alaplap http://www.ascendtech.us/dell-optiplex-755-motherboard-gm819_i_mb4deloptgm819.asp
vettem bele egy ilyen videokártyát https://www.msi.com/Graphics-card/GT-710-2GD3-LP.html#hero-specification de állandoan vilódzik és hibát ir ki mi lehte a probléma? win7 64bit van rajta kevés a táp? És milyet
lehetne belerakni előre is köszönöm a válaszokat

(#799) Whaazzup válasza Balu77 (#766) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.Négyzetes inkább.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#800) Whaazzup válasza Hicskok (#798) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.Tápot bármilyent tehetsz, bele nem gond a GT710 max 300W-táp kell, erre elég a DELL. jobban szereti az eredeti Dell VGÁ_kat.De a PCI-e 2.0 sem igen tetszik neki.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.