Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) SzaboZE válasza Morca671 (#400) üzenetére


SzaboZE
addikt

És ha a benne levő helyére dugod?

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#402) Morca671 válasza SzaboZE (#401) üzenetére


Morca671
újonc

Sikerült megoldani a problémát. A TPM Security-t kellet átállítani.

(#403) Gabesz077


Gabesz077
csendes tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Vásároltam használtan egy Dell Optiplex 755 Small számítógépet. A cpu hűtőventilátorral lenne gondom. Bekapcsolástól folyamatosan nagy sebességgel pörög, és így elég hangos. Vettem bele egy 80x80-as ugyanúgy 4 vezetékes új, de nem gyári ventilátort, és a vezetékeket átforrasztottam a régi csatlakozójára. Ezt beszerelve a gépbe, ugyanúgy magas fordulaton megy. Kaptam (mint később kiderült) egy nagyobb, de gyári ventilátort. Azt ha rádugom az alaplapra, induláskor felpörög, de visszaáll elég alacsony fordulatra. Azt vettem észre, ha már beindult a gép ezzel a nagyobb ventilátorral, és rádugom az új ventilátort, utána már az is alacsony fordulaton működik tovább. Vagy ha az új ventilátor van benne, (ami nem lassult vissza) de ha már elindult a gép, lehúzom, visszadugom, és akkor már jó a fordulat. Ami benne volt (amikor vettem) ventilátor viszont soha nem akar visszalassulni. Mi lehet a baj? Köszi előre is a segítséget! Gabesz

(#404) Gabesz077 válasza Gabesz077 (#403) üzenetére


Gabesz077
csendes tag

Esetleg megnéznétek Aida-ban, akinek van ilyen gépe, mennyit pörög a cpu ventilátor terheletlen állapotban?

(#405) Balu77 válasza Gabesz077 (#403) üzenetére


Balu77
őstag

A dell-nek egyedi ventillátor szabályozása van. Hasonlóan az intel 4 eres gyári ventijéhez, ez is az, és csak így tudja az alaplapnak leadni a pörgésinfot. A régi ventid is csak azért ment max-on, mert valószínűleg az az info nem ment be az alaplapra valami hiba okán, az új sima meg mivel 3 eres, egyszerűen nem adta le azt az infót.
Próbálj meg négy eres csatis kábellel ellátott ventit szerezni és megoldódik a dolog!
Azt még hozzátenném, hogy a dell gyári ventik fémkiegyensúlyozott papst gyártmányú ventik általában, amik úgy külön piszok drágák, de rendkívül tartósak és jók!

izé

(#406) Gabesz077 válasza Balu77 (#405) üzenetére


Gabesz077
csendes tag

Szia!
Amit vettem bele az is négy eres, piros, fekete, kék, sárga. Csak a csatlakozó nem passzolt hozzá, ezért kellett átforrasztani.
Nem maximumon megy, hanem 1700-as fordulat körül "alapjáraton". Ilyenkor már van hangja. Ez nem sok egy kicsit? CPU-k hőfoka 22 fok, CPU venti 1714 fordulat. A érdekesség, hogy ha ezt az új ventilátort beszerelem, indítás után az is ilyen fordulaton megy, de miután felállt a rendszer, a csatlakozóját lehúzva, majd visszadugva ilyen értékek lesznek: CPU-k 35-40 fok körül, ventilátor:1017 fordulat.(így szinte hangtalan) Következő indításkor ismét a magasabb fordulattal megy. :(
A gyári ventilátora, Sunon márkájú, amit kaptam, a nagyobb, az is az volt.

[ Szerkesztve ]

(#407) Gabesz077 válasza Gabesz077 (#406) üzenetére


Gabesz077
csendes tag

Annyi még, hogy az új ventilátor 2400-as fordulattal megy induláskor, majd csati le-vissza, és 1000 lesz. A gyári ventilátort hiába húzom le, visszadugva ugyanúgy 1700-al megy.

(#408) Balu77 válasza Gabesz077 (#407) üzenetére


Balu77
őstag

Próbálj meg bios-t frissíteni, alkalomadtán szokták benne frissíteni a fan vezérlést is.
(support.dell.com)
Ezt a fórumot ajánlom még a témában: [link]

izé

(#409) Gabesz077 válasza Balu77 (#408) üzenetére


Gabesz077
csendes tag

Bios a legújabb. Köszi a linket olvastam.
Most már csak az a kérdés, hogy a gyári venti 1700-as alapfordulata jó-e, és csak a ventilátor hangos?

(#410) Balu77 válasza Gabesz077 (#409) üzenetére


Balu77
őstag

Az 1700-as fordulatnak elvileg nem lenne szabad hangosnak lennie.

izé

(#411) Gabesz077 válasza Balu77 (#410) üzenetére


Gabesz077
csendes tag

Erre gondoltam most már én is. :( A winyóhűtő venti 2000 körül forog, és nincs hangja. Akkor marad a csere egy gyárira... De hogy honnan? Köszi a segítségedet!

(#412) Balu77 válasza Gabesz077 (#411) üzenetére


Balu77
őstag

Igaz nem 4 pines, de a coolink-nek vannak nagyon klafa halk hűtői. Arról lehet megismerni, hogy élénkzöld színe van és nem utolsó sorban az ára sem sok.

izé

(#413) Gabesz077 válasza Balu77 (#412) üzenetére


Gabesz077
csendes tag

Szia! Sikerült szerezni egy "gyári" ventilátort. Ez 1700 helyett csak 1000-rel pörög, és alig van hangja. Még mindig nem tudom, hogy mi volt a rossz, de legalább most működik, és szinte hangtalan. Köszi a segítségedet!

(#414) siplace2


siplace2
csendes tag

Sziasztok. Nekem is egy DELL 745-ös gépem van MT házban.A kérdéssem az lenne,hogy bele férne-e ez a videókártya:https://www.pcx.hu/termek/asus-6670-1gb-gddr5-dis-1gd5-videokartya-77018
És csatoltam 2db képet a gép belsejéről.
Ha jól látom a kártya alatti fehér csatlakozókba is lehetne rakni videókártyát igaz? Mert ugy lehet elférne.
Előre is köszi a válaszokat.!

(#415) Balu77 válasza siplace2 (#414) üzenetére


Balu77
őstag

Bele fog menni. Az MT házba a legtöbb normál méretű kártya belemegy.

izé

(#416) zoli0078


zoli0078
csendes tag

Sziasztok,

Volna egy kis problémám egy Dell GX280-as géppel. Bekapcsolás után az előlapon a led sárgán világít a prociventi meg elkezd felpörögni és nem történik semmi még a boot sem indul el.
Olvasgattam a neten és youtube-on elméletileg a procihűtő nem érintkezik rendesen de nálam ez nem segít hiába pasztázom újra és hiába szorítom erősebben.
Valaki találkozott már hasonlóval?

(#417) SzaboZE válasza zoli0078 (#416) üzenetére


SzaboZE
addikt

Alaplapi kondenzátorok valószínüleg púposak.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#418) zoli0078 válasza SzaboZE (#417) üzenetére


zoli0078
csendes tag

Szia,

Én is ilyesmire gondoltam és olvastam is ilyenről de az alaplapon a kondik mint ha újak lennének. Közben kipróbáltam egy Celerno 420-al a helyhet ugyan az majdnem . Elindul a gép a led ugyan csak sárga de a venti nem pörög fel maxra hanem szépen alacsony fordulaton megy.

Üdv

(#419) SzaboZE válasza zoli0078 (#418) üzenetére


SzaboZE
addikt

A sárga jelzés táp vagy alaplap hibát szokott jelenteni. Ha pörög a venti, akkor inkább alaplap szokott lenni.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#420) zoli0078 válasza SzaboZE (#419) üzenetére


zoli0078
csendes tag

Szia,

Köszi az infót én is arra gondolok mert másik biztosan jó táppal is ezt csinálja.

Üdv

(#421) tanygab


tanygab
tag

Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni.
2db DELL PC-t kell vennem egy kkv-nak. Egy monitor és egy 72cm-es TV/Monitor lesz rádugva. Mit ajánlotok? HDD bőven elég 1T-ig, MEM 4-8 GB. Addon VGA-ra lehet szükség lesz, de főleg irodai gépek lennének.

(#422) SzaboZE válasza tanygab (#421) üzenetére


SzaboZE
addikt

MT házas optiplex,

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#423) Tubi2


Tubi2
senior tag

Ez a gomb mire való? :)

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#424) SzaboZE válasza Tubi2 (#423) üzenetére


SzaboZE
addikt

Táp teszt. Ha nem kapcsol be a gép, ezzel ellenőrízheted hogy a táp jó-e.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#425) cbm1974


cbm1974
tag

Sziasztok!

Az lenne a gondom, egy DellGX280-ra nem akar feltelepülni se a win7,se az xp, pedig mind2-őt támogatná.
Elindula telepítés, de újraindulásnál kékhalálozik.
Vmiért nem tudja a bootolni HDD-t, amire előtte elvileg felmásolta a fájlokat.
Próbálkoztam IDE-s Samsung, Hitachi, Maxtor vinyókkal, melyek a teszteken lefutottak!
Esetleg nem lehet, csak a sata-s vinyókat kezelné? Eredetileg az volt benne...

[ Szerkesztve ]

1. kapcsolatfelvétel módja PÜ...!!!

(#426) SzaboZE válasza cbm1974 (#425) üzenetére


SzaboZE
addikt

Tudni kéne mit ír a kék képernyőn.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#427) cbm1974 válasza SzaboZE (#426) üzenetére


cbm1974
tag

Egyértelműen a merevlemezzel van problémája!
Pedig masterként látja, minden eszköz engedélyezve.
Milyen hdd-vel próbáljam még, lehet, a lap hibája?

[ Szerkesztve ]

1. kapcsolatfelvétel módja PÜ...!!!

(#428) cbm1974


cbm1974
tag

A linux se megy fel, elakad az egérmutatónál...

1. kapcsolatfelvétel módja PÜ...!!!

(#429) cbm1974 válasza cbm1974 (#427) üzenetére


cbm1974
tag

.

[ Szerkesztve ]

1. kapcsolatfelvétel módja PÜ...!!!

(#430) cbm1974 válasza SzaboZE (#426) üzenetére


cbm1974
tag

Na, sztem, annyi a megoldás, egyszerűen nem támogatja, csak a sata hdd-ket!
Mindenhol ezt írják...

[ Szerkesztve ]

1. kapcsolatfelvétel módja PÜ...!!!

(#431) SzaboZE válasza cbm1974 (#430) üzenetére


SzaboZE
addikt

Mármint a gép? Vagy a windows? Nekem Win7 ment PATA hdd-s gépen.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#432) cbm1974 válasza SzaboZE (#431) üzenetére


cbm1974
tag

Igen, állítólag ICH-zni kell hozzá, még nem próbáltam.
Nem tudok eljutni a telepítés közepéig sem, vagy el sem indul..
De végigzongorázom az utsó lehetőségeket is..

1. kapcsolatfelvétel módja PÜ...!!!

(#433) cbm1974 válasza cbm1974 (#432) üzenetére


cbm1974
tag

Mi a csodaszer erre a problémára, sajna még mindig fennáll nekem.. :(

Azt csinálja mindig, h. a win7-nél windows fájlok másolását azonnal leokézza, mintha nem is találná a meghajtót, egyet kerreg, rögtön rátér a fájlok kibontására. ahogy azzal végez, jön is a kékhalál!
Már minden variációt elzongoráztam a beállításoknál, Vmi inkompatibilitási gondja lehet.
Valami ICH-t emlegettek, de nem is találtam ilyen letöltési lehetőséget sem a hiv.oldalon, se máshol.
Különben is hogy adnám be neki a file-t, ha fel se telepszik a rendszer, hibával leáll közvetlen a fájlok másolása után.

1. kapcsolatfelvétel módja PÜ...!!!

(#434) cbm1974 válasza SzaboZE (#431) üzenetére


cbm1974
tag

Éspedig működő rendszer volt benne Sata-s HDD-vel, csak azt kivették belőle....

1. kapcsolatfelvétel módja PÜ...!!!

(#435) cbm1974


cbm1974
tag

Most próbáltam 200 és 500-as Satas Samsungokkal, ua. az az eredmény, mint az ata-nál, kékhalál, HDD hibával leáll az 1. partícióindításnál!!

[ Szerkesztve ]

1. kapcsolatfelvétel módja PÜ...!!!

(#436) csabaspecial


csabaspecial
tag

Optiplex 745ös gépből hogyan lehet a vinyót kiszerelni?

(#437) Tubi2 válasza csabaspecial (#436) üzenetére


Tubi2
senior tag

Melyik méretű gép?

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#438) SzaboZE válasza csabaspecial (#436) üzenetére


SzaboZE
addikt

Általában fedele levesz, oldalt vagy felül húzó kilinccsel. Aztán kék keretet kell keresned, elég egyértelmű fülekkel, amelyeket össze kell nyomni és húzni.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#439) kista


kista
újonc

Sziasztok! Lenne egy kis problémám egy optiplex 755 géppel. Lekapcsolás után a gép magától bekapcsol, de nem indul el csak felpörög benne a venti, a ledek felvillannak majd magától kikapcsol, és ezt ismételgeti random időközönként (10-20 perc). Másfelől, amikor bedugom a tápkábelt, akkor szintén ugyan ezt eljátssza. Magától áram alá kerül majd lekapcsol. Ez normális?
Ezenkívül tökéletesen működik, nincs vele baj. Valakinek hasonló problémája vagy esetleg megoldása? Köszi előre is

[ Szerkesztve ]

(#440) SzaboZE válasza kista (#439) üzenetére


SzaboZE
addikt

A táp bedugásakor normális. Amikor áramot kap a gép, akkor egy önteszt fut le. Ezt csak egyszer, áram alá helyezéskor kell csinálnia. A 10-20 percenkénti bekapcsolás nem normális. Nézd meg nincs-e beállítva valamilyen wake-on a biosban, bios update, ezek lennének az első lépéseim.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#441) kista


kista
újonc

Közben megoldódott. Az MEBx kellett belépni és disable-re kellett álítani State Control-t.

(#442) nagyzolee


nagyzolee
csendes tag

Sziasztok!

HP 6005 Pro SFF használt gépet akarom megvenni netezni(youtubeHD, "élő" sportHD), játszani nem szoktam.
Ebben, bár 1333Mhz-es Ramot is kezelné, "csak" 4X1GB Ram van 1066Mhz-es, gondolom aki árulja ilyet tudott bele szerezni vagy a "gyári" benne lévő is ilyen volt (2x1GB 1066Mhz) bővítés előtt, DDR3 viszont mind. Az lenne a kérdés hogy nagy-e a különbség a 1066mhz és a 1333mhz között vagy netnél(flash videó stb.) nem igazán számít csak játéknál?
4x1GB-ot is tud kezelni Dual Channel?
Proci az AthlonII X2 250 3Mhz L2 cache:2MB Benchmark:~1800 pont ez kb.Core2Duo 7xxx-nek felel meg
HD4200 integrált videókari Benchmark:~100 pont, HD youtube-hoz remélem elég....
+kérdés hogy ezen paraméterek alapján pár évig fejlesztés nélkül még elvinné nekem a fenti tartalmakat?
A gép 30ezerFT lenne, nagyjából duplájától lenne új gép de inkább triplája.....ha ez a használt is megfelel még vagy 3 évig nem dobnék ki fölöslegesen pénzt az ablakon plusszba....esetleg kapna egy SSD-t a rendszer, csak nem tudom van-e értelme mivel nincs rajta sata3....egyébként van benne egy 160GB-os HDD sata2+egy DVD író.
Ház, táp, alaplap az "gyári" HP...
Vélemény?
Válaszokat előre is köszönöm.

(#443) SzaboZE válasza nagyzolee (#442) üzenetére


SzaboZE
addikt

Mit vársz ebben a topikban erre?

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#444) alexka1998


alexka1998
újonc

Heló!
Büszke tulajdonosa vagyok egy dell optiplex 755 MT számitógépnek és szeretnék bele venni egy VGA kártyát és azon töröm a fejem h ez a VGA belefér-e [link]mivel van az útjában 2db nagy kondenzátor

[ Szerkesztve ]

(#445) SzaboZE válasza alexka1998 (#444) üzenetére


SzaboZE
addikt

Szerintem elfér, de ha nem, akkor is 8 napon belül vissza tudod vinni a kártyát.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#446) zoli0078


zoli0078
csendes tag

Sziasztok,

Kaptam egy dell optiplex 390-es gépet ami a következőket produlkálja. Tegnap telepítéskor szépen elindult de amikor már a vinyóról kellett volna bootolni akkor folyamatosan csak újraindult. Win 7-el próbáltam először majd XP-vel de mostmár ott tartok, hogy csak felpörgeti a ventiket és a power led nem kéken hanem sárgán világít. Több táppal RAM-al is kpróbáltam de ugyan az a helyzet.
Az alaplap adhatta meg magát?

(#447) ShadEb válasza alexka1998 (#444) üzenetére


ShadEb
csendes tag

Ha esetleg bevállalod, és belepróbálod, engem is érdekelne, hogy belefért-e, mert engem is az Optiplex 755 MT "ügyes" PCI-e kialakítása határol be. 2 slotot foglaló videokártya eleve kizárva... :(

-----------------------

Más kérdés:

Kedves Dell guruk!

A segítségeteket szeretném kérni! Hosszú ellenállás után arra adtam a fejem, hogy egy Optiplex 755-öt (MT ház) szeretnék kicsit fejleszteni.

Elsősorban a jelenlegi core 2 duo E6550 (2x2,33GHz) procit szeretném 4 magosra cserélni. Elvileg az alaplap tudja is kezelni (bár már ebben sem vagyok biztos), támogatja, de tanácstalan vagyok mire tudom cserélni, és a quad core széria mely tagjai működnek együtt a vassal?

Illetve ezek az átalakítós Xenon procik, adapterrel, hogy jók legyenek 755 contact LGA-hoz szerintem nem működnének az alaplap lapkészletével, mert ahogy láttam az jelen esetben Q35.

Van különbség az alaplapban való használhatóságban a között, hogy 1-1 proci gyártási technológiája 65 nm, vagy 45 nm? (Tudom most elárultam hogy nagyon ... vagyok még ehhez, de ez mit jelent 65nm 46nm?) A jelenlegi proci 65nm és Pl. a Q6600 ugyanúgy 65nm, de a Q9-es szériák már 45nm-esek.

Tehát mit javasolnátok, milyen procit tudok beletenni? Mert én eltévedtem és tanácstalanná váltam :F

Előre is köszönök minden "rám" fordított időt nektek!

(#448) SzaboZE válasza zoli0078 (#446) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ha a tápon találsz hátul egy kis fekete gombot, akkor azzal tesztelheted. Ha benyomva felpörög, akkor valszeg alaplap hiba. Ha nem, akkor táp.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#449) diobioesz1


diobioesz1
tag

Szevasztok! Van egy dell gx520-as,legkisebb SFF gépem.A processzor hűtő ventilátora kicsit "zörög",nem tudjátok hova fordulhatnék ahol találnék is egy eladót.Választ köszönöm!

(#450) kozgab


kozgab
csendes tag

Sziasztok

Dell optiplex 755-be milyen vga-t javasolnátok?
Az integrált kevés, de nem játékra, multimédiára kéne csak, hogy menjenek nagyobb felbontású videók is, maire képtelen az integrált (kamerával készült 1080p videók pl)

Nem kell drága, de ezt tudnia kéne.

Milyen vga ilyen kisebb fogyasztású, de elegendő teljesítményű? Sajnos nem vagyok benne a témában :)

Más kérdés:
Vettem bele ssd-t, de nem képes 280MB/s felett működni, olyan mint ha csak sata 2-n menne, holott elvileg sata 3-at tud. Van tippetek miért? :)

Üdv, köszi
Gábor

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.