Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) AiRLAC válasza Lauda (#1450) üzenetére


AiRLAC
addikt

a 3xxx sorozat mindig az alapmodell, 5xxx közép és 7xxx a felső kategória.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1452) Hancsi


Hancsi
csendes tag

Sziasztok!

Remélem a szoros rokonság miatt, maradhat ebben a topicban a kérdés. Családra hagyott Alienware X51 R2 gép pár hónapja megadta magát. Fater elvitte szervízbe (vidéki kisváros), ahol elvileg az lett a diagnózis, hogy az alaplap eldobta a kanalat. Szétnéztem neten, és egészen horrorisztikus áron vannak hozzá a gyári és felújított alaplapok. Kérdésem az lenne, hogy szerintetek bele lehet tenni bármilyen, a többi komponenssel kompatibilis mini-ITX alaplapot, vagy annyira egyedi a kialakítás, hogy esélytelen? Esetleg megéri Budapesten elvinni valami jobb nevű szervízbe, hátha más a diagnózis?

(#1453) Balu77 válasza Lauda (#1450) üzenetére


Balu77
őstag

1451 hsz: +csatlakozom. Ennyi a titka.

[ Szerkesztve ]

izé

(#1454) AiRLAC válasza Hancsi (#1452) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nem tűnik teljesen egyedinek, de azért én megmérném a csavarok távolságást stb.
Próbálj bele szemre egy bármilyen ITX alaplapot. Tápcsatlakozó is szabványosnak tűnik.
Itt van használtan ha van USA rokon/barát vagy jársz arrafelé :)

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1455) Lauda


Lauda
félisten

Usa - ban már kaphatóak (pl) a 13 -as sorozatú processzorral és ddr5 - ös rammal szerelt optiplexek. Kíváncsi leszek nálunk mikortól lesznek elérhetőek. :U

(#1456) Balu77 válasza Lauda (#1455) üzenetére


Balu77
őstag

Őszinte leszek, én a Dell vonalat kihagyom mostantól. a 12. genes procikkal szerelt optiplex és precision gépeknél., amiket eladtunk 2/3-a fél éven belül alaplap cserés volt. Ettől kezdve a Dell azt kell mondjam belépett az ultra gagyi kategóriába. Hozzáteszem a maradék 1/3-ad is problémás, mert ott is alkalmanként előfordul hogy csak az alaplapi gombelem kivétele után hajlandó elindulni, noha erre már 2 új bios javítást is kiadtak. Gáz, nagyon gáz! Számomra a Dell-el itt ér véget egy történet. :(((

izé

(#1457) Atomantiii válasza Balu77 (#1456) üzenetére


Atomantiii
őstag

Nálunk kb 40 db 9. generációs procis gép van kint használatban, ebből egy halt meg és alaplapot cseréltek benne (illetve van már pár db újabb generációs is használatban). Most lesznek nyáron 3 évesek. Újraindítás után se kép se hang nem volt nála.

Meg volt egy másik, ami szintén újraindítás után 5-ből 3-szor mindig a biosba lépett be bármit állítottam nála. Most kapott egy bios frissítést + egy új win 10 telepítést, azzal most jónak tűnik. (Win 11-re is felfrissítettem, de azt nem bírja, 1-2 nap után mindig elfogy a virtuális memória és kiakad az egész). Másik ugyanilyen gép szépen megy Win 11-el is.

De most már annyira én sem vennék Dell gépet ha rajtam múlna.

[ Szerkesztve ]

(#1458) Balu77 válasza Atomantiii (#1457) üzenetére


Balu77
őstag

A 9. geneseknél még annyira nem volt sok gond, sőt még a 10. genesek is, legalábbis a mini optiplex 3090-es kisgépek jók még, de a mostani 12. genesek egy katasztrófa! Ráadásul itt most nem a low end szériáról van szó, hanem az Optiplex 7000 és Precision 3660-ról, amik fél milla körüli ártól felfelé mentek. Úgy mentek ki, hogy azért drága, mert 3 év helyszíni gar, meg prémium kat. aztán égett a pofánk az ügyfeleknél, miután jött a sok tortúra. Nekem Dell-el game over. És sajnos a laptopoknál sem sok jót hallottam, pl. a G szériás gamer laptopok kávájáról keringenek legendás sztorik, de azok alaplapjai sem a legcombosabbak. Apropó, alaplapok. Micsoda gagyi kivitel az, hogy a pwm-eken nincs borda egy fél millás gépen. Nagyon az alja lett a Dell. Ráadásul a ddr5-öt ha csak két modult használunk, akkor csak 4400-en hajtja, noha arra csak akkor kéne beállnia, ha 4 modul lenne. Szóval ezer sebből vérzik.

izé

(#1459) Atomantiii válasza Balu77 (#1458) üzenetére


Atomantiii
őstag

Értem, itt nálunk mind Optiplex Micro és nagy része 3070-es, van pár db 3080-as és 3000-es is, tehát nem a prémium kategória, de ha most garancia idő után elkezdenek esetleg elpusztulni az mondjuk érdekes lesz.

(#1460) Balu77 válasza Atomantiii (#1459) üzenetére


Balu77
őstag

A 3000-es széria is még szó-szó, az még ugyebár ddr4-el megy. De hogy a felső kategóriában ennyire gagyi legyen, az kritikán aluli. Még sorolhatnám a hiányosságokat...

izé

(#1461) Lauda


Lauda
félisten

Balu77, Atomantiii

Köszönöm szépen, hogy megosztottátok a tapasztalataitokat! ;) :R Ha arra kerül a sor, valószínű inkább összerakok egy desktop gépet, összeválogatva a normális alkatrészeket. Úgy lesz normális vrm és hűtés. Igaziból nem is tudom egy 13500-as procit hogy tud majd hűteni egy olyan kutyafüle hűtő, amiket az optiplexekben szerelnek a procikra. Néhány hónapja egy 8700-as procival szerelt optiplexben például ki sem tudta magát futni a proci, mert a tdp limit miatt leszabályzott 3200-re és ott vége is volt. A gép maga gyors és halk volt egyébként, csak hát így sok értelme nincs az egyébként erős processzoroknak, ha "félgázon" tudnak működni a gyenge vrm és hűtés miatt.

(#1462) Balu77 válasza Lauda (#1461) üzenetére


Balu77
őstag

Az optiplexeknél 65w-ra van mind lekorlátozva, ami elég vicces, viszont Precision-t vehetsz K-s procival is, abba tesznek szép nagy hűtést, meg a vrm is kapott bordákat, de ránézére sajnos még mindig nem valami combosak a vrm bordák és a procit csak pl1-ig, azaz 125W-ig engedi kifutni úgy is, míg egy jobb custom konfiggal lehet több kakaót is kicsikarni, nem is beszélve az xmp-s ramprofil támogatás hiányáról. De tegyük fel némi teljesítményt beáldozunk a márkanévért, hogy milyen megbízható, nos ez a mítosz szállt el végleg. Apropó, a héten egy újabb optiplex 7000-es jelentkezett be, konkrétan heti 1x csak úgy indul, ha kap egy gombelem kiszedős bios resetet. Más gép is így kezdte, mígnem a végén alaplap csere lett. Újabb bosszúság.

izé

(#1463) Speed_Speed


Speed_Speed
tag

Sziasztok! Egy kérdés. HP porodesk 600 g4 sff van olyan megbízható mint egy Dell optiplex? :R

Nem lehetsz öreg és bölcs, ha nem voltál fiatal és őrült... Vigyázz az útra, melyre lépsz, mert az élet útja kétes és nehéz. Ha lépsz, fontold meg léptedet, mert visszalépni néha nem lehet!

(#1464) Petya XT válasza Speed_Speed (#1463) üzenetére


Petya XT
aktív tag

A megbízhatóság relatív. Sok mindentől függ, fizikai körülmények, por, rezgés stb. Szoftveres környezettől, felhasználás módjától, egész sok tényező van. A support szerintem mind a két gyártónál rendben van, az anyaghasználat szerintem egy kicsit gyengébb az újabb Dell masináknál. Egyik gyártóval sem nyúlsz mellé.

(#1465) Balu77 válasza Speed_Speed (#1463) üzenetére


Balu77
őstag

A HP G4 sff picit régebbi gép a 8. generációs intelek idejéből. Abban az időben készült Dell gépek még jók voltak. Vehetsz nyugodtan a korabeli dell-t, ami az optiplex 7060, 5060 vagy 3060-nak felel meg.

izé

(#1466) AiRLAC válasza Balu77 (#1465) üzenetére


AiRLAC
addikt

Az 50-es és 70-es sorozat is még jó volt

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1467) Balu77 válasza AiRLAC (#1466) üzenetére


Balu77
őstag

Az optiplexek a 10. genes intel procis gépekig bezárólag, illetve a precision gépek a 11-ig jók. A 12. generációtól indul a baj, de ott is úgy tűnik hogy a ddr5-ös verziósok a hibásak.

izé

(#1468) Speed_Speed válasza Petya XT (#1464) üzenetére


Speed_Speed
tag

Szia!
Én is úgy gondolom, hogy nem nyúlok mellé, de gondoltam itt megkérdezem :R
Igen, a support fontos, és mind a kettőnél rendben van.
Köszönöm a válaszod :R

Nem lehetsz öreg és bölcs, ha nem voltál fiatal és őrült... Vigyázz az útra, melyre lépsz, mert az élet útja kétes és nehéz. Ha lépsz, fontold meg léptedet, mert visszalépni néha nem lehet!

(#1469) Speed_Speed válasza Balu77 (#1465) üzenetére


Speed_Speed
tag

Szia!
8. gen - 10. gen- ig bezárólag lesz, Azok még megbízhatóak :R
Köszönöm a válaszod :R

Nem lehetsz öreg és bölcs, ha nem voltál fiatal és őrült... Vigyázz az útra, melyre lépsz, mert az élet útja kétes és nehéz. Ha lépsz, fontold meg léptedet, mert visszalépni néha nem lehet!

(#1470) Laci60


Laci60
csendes tag

Üdvözlöm a csoport tagokat!
Pár napja hozzám került egy Optiplex 9010MT asztali gép itthoni használatra. (Tökéletesen elég). Szeretném a legújabb biosra frissíteni de ha elindítom a frissítést, indítja a frissítést, újra indul és ahelyett hogy felülírná a biost bebootol és kész. Minden marad a régiben.
DOS indítóval, windowsból teljesen mindegy.
Bios ver: A12
A legújabb: A30
Dell oldaláról letöltve.
A leírásnak megfelelő beállításokkal.
Van ennek valami "Delles" trükkje vagy egyszerre túl nagy a verzió ugrás?
Tisztelettel kérnék megoldási javaslatokat.
Bocs a hossz miatt. :R

(#1471) Balu77 válasza Laci60 (#1470) üzenetére


Balu77
őstag

Próbálj meg első körben egy köztes verziót felrakni, majd utána a legutolsót.
Ha nem segít, akkor bios-ban nyomj el load default-ot, majd a legfontosabb dolgokat állítsd be és utána fuss neki. Így elsőre én ezekkel próbálkoznék.
Esetleg még az kavarhat be hogy legacy, vagy uefi módban bootol. A legacy módnál jobbak az esélyek...

Még azt meg lehet nézni, hogy a bios-ban a log-ban nem-e ír valamit. Lehet abból meg lehet tudni még az okát, ha valami hiba volt.

[ Szerkesztve ]

izé

(#1472) Laci60 válasza Balu77 (#1471) üzenetére


Laci60
csendes tag

Köszönöm a gyors választ.
Köztes verzióval is az a helyzet.
Még próbálkozok egy ram modullal, alaplapi videóval, csak dos módban, minden meghajtó lehúzva. Ha nem megy marad így. Véleményed?

[ Szerkesztve ]

(#1473) Balu77 válasza Laci60 (#1472) üzenetére


Balu77
őstag

Még egy gyalog módszerrel lehet próbálkozni:
1. csinálj egy usb boot stick-et,, amihez a Dell DDDP-t használod, itt a módja: [link] , vagy a freedos is megteszi
2. add hozzá a dell bios image-eket az usb stick-re
3. kikapcs, majd húzd ki az áramot, vedd ki a cmos elemet, majd így áramtalanítva, elem nélkül nyomogasd párszor a bekapcs gombot, hogy minden töltés (beállítások is) kimenjen, a bootolható egyéb perifériát (hdd/ssd) is húzd le
4. úgy hogy még nem tetted vissza a cmos gombelemet, kapcsold be és bootolj be az usb-ről
5. futtasd le a bios exe-ket

izé

(#1474) Laci60 válasza Balu77 (#1473) üzenetére


Laci60
csendes tag

Köszönöm.
Jövő héten próbálkozok.
Jó hétvégét! :)

(#1475) Laci60 válasza Laci60 (#1474) üzenetére


Laci60
csendes tag

Balu77!
Hát nem bírtam várni szorítottam egy kis idő rá és siker.
Ez a "gyalog" módszer működött. Egy köztes verziót tettem fel elsőnek, majd a legfrissebet. Először kicsit meredeknek éreztem ezt a megoldást, de ha ez kell neki ;) .
Köszönöm a segítséget, nagyon hasznos volt! :R

(#1476) Balu77 válasza Laci60 (#1475) üzenetére


Balu77
őstag

Örülök hogy segíthettem! :)

izé

(#1477) mastodon


mastodon
aktív tag

Sziasztok! DELL Optiplex 3020 (A13-as BIOS, i3-4130, 8 Gb RAM, 500 GB HDD) számítógépre win7 (64 bit) felmegy a Win11? Kell a legújabb BIOS?
Hogyan? Simán letöltöm, az telepszik a win7-re és minden korábban telepített program megmarad, mint egy sima update? Vagy a régi rendszert törli, mindent újra kell telepíteni? Persze, kulcsot venni kell hozzá.

(#1478) Lauda válasza mastodon (#1477) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

A telepítőt kell kicsit variálni és feltelepül. A win11 topikban tudnak segíteni. :)

(#1479) Balu77 válasza mastodon (#1477) üzenetére


Balu77
őstag

Hivatalosan nem támogatott a win11 erre a gépre. Az előttem lévő hsz-hez csatlakozok, hogy miként lehet mégis rá felgyógyítani. Viszont ha úgy fel is megy, a verziófrissítések (most 22h2 van) nem fognak feltelepülni simán, ha jól tudom.
Amúgy erre a konfigra egy win10 is bőven elég lenne, ami még hivatalosan támogatott. Egyébiránt viszont egy proci upgrade és hdd ssd-re csere erősen ráférne előtte. És megjegyzendő hogy a win11 sokkal kevésbé felhasználó barát, mint a win10, pláne a win7. Aki Win7-hez szokott, annak a win11-el lesz pár felmenő szidós köre. :DDD

[ Szerkesztve ]

izé

(#1480) mastodon válasza Balu77 (#1479) üzenetére


mastodon
aktív tag

Köszi, végülis jó lehet a win 10 is. Meddig van win10-re support?

(#1481) Lauda válasza mastodon (#1480) üzenetére


Lauda
félisten

A win10-et én is tudom ajánlani, hibátlanul működik nálam hosszú évek óta. 2025 október 14-én jár le a támogatása. Korában nem ezt kérdezted, azért nem írtam.

[ Szerkesztve ]

(#1482) Balu77 válasza mastodon (#1480) üzenetére


Balu77
őstag

Win10-el szépen el fog szaladgálni. 2025-ben lejár a win10 támogatása. Viszont ha szert teszel egy Win10 LTS verzióra, akkor az 2027-ig is támogatott.
Ha a dell gépeden van gyári dell-es windows matrica, akkor a win10 se kódot, se aktiválást nem fog kérni, simán felfrissítheted a win7-et zökkenőmentesen.

izé

(#1483) mastodon válasza Balu77 (#1482) üzenetére


mastodon
aktív tag

Ez a nagynéném gépe, egy másik városban. Ha Teamviewer-en át kezelve a gépet frissítem, akkor hogy fog menni a dolog? Újra kell indítani a telepítés után, vagy azt sem és kb olyan, mint egy sima update? A Win7 az Update-k között nem ajánlotta fel, le kell töltsem a win10 telepítőt?

(#1484) Balu77 válasza mastodon (#1483) üzenetére


Balu77
őstag

Az első kérdés, hogy van-e rajta gyári dell-es windows coe matrica, vagy bármi egyéb módon eredeti win7. Ha eredeti, akkor érdemes csak belekezdeni.
Távolról is futtatható tw-en keresztül. Ha ssd van a gépben, akkor 1,5-2 óra kb. ha hdd, akkor 3-4 vagy még több óra is lehet. A gép többször is újra fog indulni. Lesznek ez alatt olyan fázisok, amikor nem lesz elérhető. Az első újraindításig elérhető lesz a gép tw-el, de után blind meg kell várni, amíg befejezi.

Amúgy én azért azt a hdd-t lecserélném ssd-re és egy jobb proci sem ártana bele...

izé

(#1485) Petya XT válasza Balu77 (#1484) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Az első kérdés, hogy van-e rajta gyári dell-es windows coe matrica, vagy bármi egyéb módon eredeti win7. Ha eredeti, akkor érdemes csak belekezdeni.

Sajnos ez a metódus már nem működik, nem fogadja el az MS a WN7-es kódot, csak a BIOS kódos történet működik WN 8.1 esetében. Legalábbis én mostanában megszenvedtem velük( 3020,9020 stb). Kulcsot érdemes bekészíteni.

(#1486) Balu77 válasza Petya XT (#1485) üzenetére


Balu77
őstag

Ha már meglévő korábbi (pl. win8) fel van telepítve, arra kell ráfrissíteni a win10-et és akkor nincs kulcsprobléma. De persze vannak esetek, hogy elvileg futó win7-8 sem frissül. Láttam olyat is. Ez abban az esetben van, ha gyárilag bios-ban nincs hozzá kulcs, ami pedig fel lett telepítve azt megszüntették (pl. corporate licences volt, ami közben az lejárt). Pl. nagy céges flottából származó gépeknél ez esélyes.

Amin van gyári dell-es coe matrica, az általában alapból bios kódos. Legalábbis eddig többnyire így volt. Win7-nél a szokásos megszokott matrica, win8 esetén a gép hátulján a portok környékén szokott lenni egy hologrammos kis win logo-s matrica.

izé

(#1487) Petya XT válasza Balu77 (#1486) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Aha értelek. Ilyen is, olyan is volt. A Windows 7 COA matrica esetében egyik gépen sem volt BIOS kulcs, azokat nem tudtam sem frissíteni, sem telepíteni, a kulcsot nem fogadta el. Ezekre új kulcs vásárlása volt a megoldás.Még nem is találkoztam olyan géppel, amelyiken COA WN7 matrica volt, és volt BIOS kulcsa.
A hologramos matricás gépek, WN 8.1-es rendszerrel tiszta telepítéssel is simán ment minden esetben. Egyre zavarosabb ez a licenc téma, nálam többnyire eredetileg Németországban futott gépek fordultak meg, a WN7 esetében valószínűleg az általad említett vállalati licenc esete volt. Lutri, az biztos.

(#1488) mastodon válasza Petya XT (#1487) üzenetére


mastodon
aktív tag

Két matrica is van a gépen, eltérő számokkal. Ezek mire lehetnek jók?

(#1489) Balu77 válasza mastodon (#1488) üzenetére


Balu77
őstag

Az Dell-es matrica volt rajta gyárilag, aztán amikor valószínűleg tulajt váltott a gép és az új tulaj céges volt, kellett rá venniük új licencet, ami valószínüleg refurb-os és lehet fel sem használták annak a licenc kulcsát. Ez szerencsés helyzet, mert a dell-es win7-el telepítve kulcs megadás nélkül telepíthető és az frissíthető tovább simán és ha nem aktiválták a másik win7-es licenc kulcsot, akkor gyakorlatilag van egy +windows-od amit fel lehet használni. :)

izé

(#1490) Petya XT válasza mastodon (#1488) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Igen, Balu válasza jó, ez egy szerencsés eset. Ha magán használatra kell, akkor telepítés után csatold az MS fiókhoz utána többet nem lesz baj vele.

Balu: Ezeket a Dell Win 7 ISO kat szerinted el lehet érni még valahol? Nekem már nincsen, a Dell a Supportról levette őket, amikor megszünt a támogatási időszak. Vagy csak én nem találtam? Serial alapján lehetett hozzájutni, ha jól emlékszem.

(#1491) mastodon válasza Petya XT (#1490) üzenetére


mastodon
aktív tag

Köszi, hogyan tudom megnézni,. melyikkel van kulccsal aktiválva? 2-3 évente csinálok win telepítést, nem emlékszem. Win7-tel még gyakrabban, akkor unattended install lemezem volt, előre beállítva, progikkal.
Most vettem észre (HWiNFO64), hogy rendszer alá egy LITEONIT LCT-128M3S SSD van benne 128 Gb, az elég lehet méretben és sebességben is a win10-nek, ugye? és amellett van a Seagate ST500DM002-1BD142 500 Gb HDD.

(#1492) Petya XT válasza mastodon (#1491) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Elméletileg parancssorból meg tudod nézni: wmic path softwarelicensingservice get OA3xOriginalProductKey ( Ha ez nem működik, valamelyik diagnosztikai szoftverrel)

A RAM mennyisége fontosabb, de mivel ssd van, így nem lehet gond. Kevés RAM esetében a lapozófájl nagyon meg tudja fogni a rendszert HDD-vel.
Én első körben a kulcs nélküli tiszta telepítést próbálnám meg WN10 esetében, ha nem aktiválódik magától, akkor van lehetőséged még a kulcsos telepítést kipróbálni, de minden esetben csak a PRO verziót érdemes próbálni. Amennyiben van lehetőséged, a mostani rendszered mentését is érdemes megcsinálni(Macrium, Clonezilla), ha véletlen nem válna be.

(#1493) Balu77 válasza Petya XT (#1490) üzenetére


Balu77
őstag

Hát ilyen dell-es win7 iso-t szinte lehetetlen találni, de ha nagyon kell, nekem van. :)

#1491 - a telepített windows kulcs megnézésére az egyik legjobb progi pl. a showkeyplus: [link]
Ez nem csak a telepített wiondows kulcsát írja ki, de azt is hogy a windows kulcs bios szinten benne van-e a gépben.

izé

(#1494) Petya XT válasza Balu77 (#1493) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Köszönöm, a minap, ahogy említetted, akkor jutott eszembe, hogy régebben én is így csináltam a frissítéseket. El is felejtettem már, sajnos ISO-t nem raktároztam be. :( :R

(#1495) Balu77 válasza Petya XT (#1494) üzenetére


Balu77
őstag

Úgy tűnik egyre többeknek kellene az a Dell-es win7 iso.
Mint említettem, nekem van... :)

izé

(#1496) Laci60


Laci60
csendes tag

Üdv a csoportnak.
Azt szeretném kérdezni hogy Optiplex 9010 MT gépnek tudja-e valaki az öt pólusú ventilátor csatlakozók lábkiosztását. Ventilátort szeretnék cserélni, a kábelek újra pinezése nem probléma kellene hozzá a DEL tüske kiosztás.
Köszönöm előre is.

(#1497) Petya XT válasza Balu77 (#1495) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Valahová felhőbe esetleg fel tudnád tölteni? Esetleg torrent? Nem tudom, hogy lenne jó neked. :F :R :R

(#1498) Petya XT válasza Laci60 (#1496) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Szia, ezt találtam:

[kép] [kép] [kép]

Hátha segít.

(#1499) Laci60 válasza Petya XT (#1498) üzenetére


Laci60
csendes tag

Köszönöm!
Az első kettő meg volt nekem is. A harmadik az igazán jó mert az alaplap pin kiosztását mutatja amit kerestem.
Köszi még egyszer. :R

(#1500) KiberFox


KiberFox
csendes tag

Sziasztok!
Aqua-nál előkerültek régebbi Optiplexek: [link] [link]
Azt mondjátok, ezek még jók? Mernétek ilyet venni?
Webböngészésre, ipari mértékű torrentezésre, médialejátszásra (max fullhd) nézek gépet. Elsősorban használtan, és MT-t nem SFF-t, csak ezeken most megakadt a szemem. Jók ezek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.