Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Hicskok válasza Whaazzup (#800) üzenetére


Hicskok
újonc

Köszönöm a választ

(#802) Whaazzup


Whaazzup
senior tag

Sziasztok. ;]
Esetleg valakinek van tapasztalata 790-s villogó 3-zöld hiba kódra, a memória hibán kívül.más alaplapi hibára kérnék utalást vagy evvel kapcsolatos észre vételt.ÜDV.

[ Szerkesztve ]

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#803) SzaboZE válasza Whaazzup (#802) üzenetére


SzaboZE
addikt

Kondenzátorok épek?

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#804) daddy9


daddy9
tag

Sziasztok!

Egy DELL Precision T3400 gépben bővíteném a memóriát 2×2GB-ről 4×2GB-re.
Rendelkezésemre áll több bontott memória (6db 2GB modul, 3 pár). Ezeket próbálnám a meglévőek mellé berakni. Az első próbálkozásomnál a meglévő modulok mellé raktam volna be két újabb 2GB modult (Samsung 2GB 2Rx4 PC2-3200R-333-12-J3), de bootolás helyett csak a speakert hallgathattam. Gondoltam, hogy nem tetszik, hogy keverve vannak esetleg a RAM típusok, ezért a meglévőket kiszedve beraktam 2 pár (Integral 2GB 1Rx4 PC2-3200R-333-11 ECC) teljesen ugyan olyan modult, de erre is csak a speaker pittyegését kaptam.
Tudnátok segíteni abban, hogy ilyen munkaállomásnál hogyan tudnék bővíteni? Esetleg valamit resetelni kellene?
A segítséget előre is köszönöm!

(#805) Whaazzup válasza SzaboZE (#803) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.Én is először erre gondoltam, de nem minden jó, nem voltak púposok, és ki is cseréltem őket felesleges meló volt.Hiba ugyan az.Esetleg más? :F

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#806) Balu77 válasza daddy9 (#804) üzenetére


Balu77
őstag

A dell gépek elég finnyásak a ramra és olykor nem biztos hogy a nagyobb órajelűt eszik meg, hanem inkább a jobb időzítésűt. Gyanítom, hogy nem 800-as DDR2 van eredetileg benne, hanem csak 667-es, de az jobb időzítésekkel. Először cpu-z progivel nézd meg hogy a mostaniak milyen órajelűek és időzítésűek és olyat próbálj betenni. Amúgy X38 chipkészletű a géped, ami elviekben vihetné a 800-at (PC3200) is, de ismétlem dell esetében semmi sem biztos. :)
Esetleg egy legújabb bios még javíthat a helyzeten. Azzal időnként a memória kompatibilitás terén is javítanak olykor.
És most jut eszembe azt is nézd meg, hogy hány oldalasok a memóriák amiket próbáltál! Voltak anno amd only ramok a piacon...

[ Szerkesztve ]

izé

(#807) Whaazzup válasza daddy9 (#804) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.Mivel azt hiszem ez X38-s chipset, és max 8GB-g bővíthető, Dual Cnhannel vagyis kétoldalas memóval.
De van itt egy kis furcsaság a 667-mhz vagyis ECC 5300-s ramokat jobban kedveli az tuti.Volt ilyenem, tapasztalat,ha csak 1-vagy 2gb modulokkal megy, abból is a HP-és Dell matricásokkal csak, a másik meg mivel 8-Gb-ig bővíthető- így nem igen megy a 4-sloban a kétoldalas ram, a x38 chip miatt.azért mert így a memória kiosztása modulonként 16-DB amit általában nem ismer fel, egy oldalas ramokat használtam 4X2GB-t HP-t így ment.Kényes egy PC.de megbízható ha beáll, persze kivételek mindig vannak.Csak ezt szerettem volna hozzá fűzni.Ajánlom a DDR2-667- modulokat.ÜDV. :F

[ Szerkesztve ]

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#808) atomanti19


atomanti19
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy Dell 3020 MT-t.

CPU: i5 4590
Ram: 2x4 GB

A problémám az, hogy nem bootol semmiről. Se HDD-ről se SSD ről. Van valami beállítás amiről nem tudok?
Sima w7-et telepítenék. A géphez elvileg tartozik W8.1 is de azom nincs. Hogyan tudnék rá telepíteni OS-t?

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#809) Balu77 válasza atomanti19 (#808) üzenetére


Balu77
őstag

CD-ről sem bootol?

izé

(#810) atomanti19 válasza Balu77 (#809) üzenetére


atomanti19
aktív tag

Végülis annyit tudtam csinálni, hogy gyártó oldaláról service tag alapján szedtem egy backup 8.1 et. És az is csak usb ről ment fel, azt hittem nem ekkora macera :)

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#811) Balu77 válasza atomanti19 (#810) üzenetére


Balu77
őstag

A lényeg hogy megoldottad!

izé

(#812) Whaazzup válasza atomanti19 (#810) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.Még valami csak tapasztalat, találkoztam olyan több Dell géppel ami nem bootolt vagy közben újra indult.Ha levettem a memóriát 4GB-ra, a biost pedig alapra állítottam, érdekes módon felment a telepítés, ér!
A Balu77-k igaza van a tökéletes telepítés jobb Optikáról.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#813) atomanti19 válasza Whaazzup (#812) üzenetére


atomanti19
aktív tag

Meglepett, hogy mennyire macerás. Mármint nekem az,ez az első ilyen gépem. Eddig nagyon tetszik :)
Akkor majd igyekszem a dvd nél maradni :)

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#814) Whaazzup válasza atomanti19 (#813) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.Nagyon preciz igen megbízható masinák, csak az egyedi kialakitás és a sajátos márka védetsége miatt, mint a többi Brand-PC -sek védik a saját technologiájukat, így a kompatibilitás a saját hardverre 100%-s.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#815) falcon1


falcon1
csendes tag

Sziasztok!

Az a kérdésem, hogy lehet-e valahol látni és/vagy állítani az asztali gépek hűtőventilátorainak sebességét. A laptopokon van egy Power Manager szoftver, aminek van egy Thermal Management része, de az asztali gépen ilyen nincs.

Ha a Dell gépeken alapból nincs erre lehetőség (ahogy néztem BIOS-ban sem lehet állítani), akkor milyen más programot érdemes/lehet használni?

Egyébként egy Vostro 3668MT gépről van szó. Mintha alapjáraton is kissé hangosan zümmögne, ezért akarom megnézni, de lehet, hogy ez a minimum ennél a típusnál és ennél nem lesz halkabb...

(#816) Balu77 válasza falcon1 (#815) üzenetére


Balu77
őstag

Ezek a gépek belül majdnem egy az egyben olyanok mint az új optiplex sorozatok, de furcsálom hogy hangos, mert az optiplex még i7-el is hangtalan.
Lehet az energia management-en kéne állítani, mert mondjuk a cpu speedstep és egyéb funkciók tiltva vannak és fullon teker. De tényleg alapon szinte semmi hangja nincs normál esetben.

izé

(#817) falcon1 válasza Balu77 (#816) üzenetére


falcon1
csendes tag

Az energigagazdálkodásnál egyetlen ilyen opciót látok:
Processzor energiagazdálkosása / A rendszer hűtési házirendje / Aktív vagy Passzív.

Alapjáraton ez nem okoz változást. Indításkor szépen elhalkul a max fokozatról, de az "alapzümmögés" kissé zavaró. Nem tudom, hogy lehetne eldönteni, hogy ez a gyári minimumhangja és én vagyok túl érzékeny vagy nem így kéne "szólnia".

(#818) Balu77 válasza falcon1 (#817) üzenetére


Balu77
őstag

A bios-ban a Power Management alatt van egy "Fan Control Override" opció, esetleg nézd meg azt.

izé

(#819) Whaazzup válasza falcon1 (#815) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.ha igazán csendes , de jól hűtő ventit akarsz, egy megoldás van.A táp fesz kábel közé kell tenni egy 0.25w- 50-56 ohm ellenállást.és jó.Ne félj attól, hogy nem lesz jó hűtés , mert eredetileg is nagyon túl vannak méretezve a ventilátor fordulatok.De lehet kapni adaptert közé, ami szintén jó, be állítani sehol nem tudod mert külön hőfok érzékelő IC-je van ami automatikusan állítja a feszültséget.ÜDV.

[ Szerkesztve ]

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#820) zaskar


zaskar
senior tag

Sziasztok! Van egy Dell Optiplex 990-es gépem, és a gyári displayport csatlakozót egy fém takarólemez védi, amit nem tudok eltávolítani. Ez mit jelenthet, nem használható ez a csatlakozó?

(#821) Tigi válasza zaskar (#820) üzenetére


Tigi
őstag

Hali

Olyan mintha valamit beledugtak volna. :F
Szerintem működőképes port kell, hogy legyen.
Próbáld kihúzni belőle azt a lemezt.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#822) Balu77 válasza zaskar (#820) üzenetére


Balu77
őstag

Nem kell megijedni, csak anni van ahogy nézem, hogy a hátlapi lemez fém pöcke, ami alapban a port fölött van, ráhajlott. Ki kell venni az alaplapot és azt a rálógó fémnyelvet feljebb hajtani belül és visszarakni az egészet. Persze arra figyeljük, hogy visszarakásnál nehogy egy másiknál hajoljon rá és legyen ugyanez a gond.

izé

(#823) Whaazzup válasza Balu77 (#822) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Bizony OKOS. :R

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#824) Balu77


Balu77
őstag

Ilyen psu adatpert keresek 9020MT-hez:

https://www.moddiy.com/products/Dell-OptiPlex-9020-PSU-Main-Power-24%252dPin-to-8%252dPin-Adapter-Cable-%2830cm%29.html

Aki tud helyeben ehhez forgalmazót, ne kíméljen!

izé

(#826) plejik


plejik
addikt

Sziasztok!

Van egy dell D13s gép. Ha kicsit hosszabb ideig van kikapcsolva nem kapcsol be, csak ha meg nyomom a házat bizonyos ponton. Ha be is van kapcsolva és mondjuk el akarom fordítani kikapcsol, vagy valami alvó állapotba kerül és alig birom életre kelteni. Gyanítom valami érzékelő vagy bios beállítás verhet oda neki, esetleg ki lehet kapcsolni valahol, hogy ne kapcsolgasson ki a gép?

Előre is köszi.

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#827) SzaboZE válasza plejik (#826) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ilyen dell tipust nem ismerünk :) .

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#828) SzaboZE válasza Balu77 (#824) üzenetére


SzaboZE
addikt

.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#829) plejik válasza SzaboZE (#827) üzenetére


plejik
addikt

Igazad van, hülyeséget írtam.

Ponots Típus: DELL Vostro 3268 SFF 97339

A hiba még mindig fent áll.

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#830) juve600


juve600
nagyúr

üdv

Dell Optiplex 7040 MT mini torony
i5 6500
16GB DDR4
256GB SSD

ilyen gépet vennék, egy tápcsati nélküli GTX 1050Ti -t elbír a tápja ??? 240W-os van benne

:R

(#831) Tigi válasza juve600 (#830) üzenetére


Tigi
őstag

Hali

Én nem raknám bele, szerintem ennél nagyobb az ajánlott táp ahhoz a kártyához.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#832) Balu77 válasza juve600 (#830) üzenetére


Balu77
őstag

Tuti nem viszi el.
Azon kívül az Optiplex 7040-ben nem éppen nagy hely áll rendelkezésre.

A 9020 volt az utolsó normális házas optiplex, habár abban is elég nyakatekert tápmegoldás volt, de megoldható, viszont azóta ezeket a pici idióta házakat adják, na onnantól utálom a dell ezen gépeit.

izé

(#833) Andras.Imre válasza juve600 (#830) üzenetére


Andras.Imre
csendes tag

Hali!
Én hasonló gépet használok
Dell 7010 ssf
i3 3220 -> hamarosan xeon e3 1270 v2
16gb ddr3
msi gtx 1050 ti lp 4gb
1tb hdd
240w psu

Eddig hasít :))

Van sok videó a neten ahol hasonló gépekbe raknak gtx1050ti -t, gyári táppal

(#834) Tigi válasza Andras.Imre (#833) üzenetére


Tigi
őstag

Csak nehogy elfingja magát a táp előbb utóbb.
MSI oldalán: RECOMMENDED PSU 300W
Ehhez még hozzárakod a nagyobb TDP-s Xenon-t. :F

[ Szerkesztve ]

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#835) Andras.Imre válasza Tigi (#834) üzenetére


Andras.Imre
csendes tag

Xeon 69w
I3 55w
I5 , i7 77w
A kártya csak huzva éri el a 75w fogyasztást. Amit nem kell mert így is elég mindenre.
Elvileg bele kéne férnie...

[ Szerkesztve ]

(#836) Tigi válasza Andras.Imre (#835) üzenetére


Tigi
őstag

Nekem mindegy.
Ha rám hallgatsz azt csinálsz amit akarsz. :D

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#837) Balu77 válasza Tigi (#836) üzenetére


Balu77
őstag

Egyet értek én is!
Épp egy ilyen 7040-et láttam már amint 1 hetesen elfingotta magát a táp és persze az alaplap is vele együtt!
Konkrétan az alaplapon a táp csati mellett szénné égett 1-2 kis egység.

izé

(#838) perge666


perge666
veterán

Sziasztok.

Van egy régi Dell Optiplex GX280 gépem.

1 magos Intel Pentium4 520 proci van benne és kőkemény 2,5GB memória. :DDD

Tudnátok hozzá ajánlani olyan videókártyát amivel a YouTube videók normálisan,szaggatás nélkül fognak menni?

A processzoros topikban már jártam és VGA-t ajánlottak bele,na de milyet?

Szét még nem szedtem,azt sem tudom hogy PCI Expresses kártyát lehet e bele rakni?

Kinti gépnek szánnám,szóval nem kell bika kártya,meg ebbe felesleges is,a lényeg hogy az YT videókat frankón lejátssza ha nem is HD minőségben,legalább 480P-ben.
Mert most integrált VGA-val bármit állítok beszaggat rendesen.

(#839) Balu77 válasza perge666 (#838) üzenetére


Balu77
őstag

Szia,

a GX280 nem valami combos jószág. :)
Egy geforce 420 pl. már bőven megteszi, de arra figyelj, hogy 1 slot vastagságú legyen hűtővel a vga kártya, mert különben nem fog beférni a cpu hűtő miatt.

Esetleg ha valahol bontóból tudsz szerezni egy Pentuim 630-at, az egy árnylatnyit még javít a helyzeten. Gondolom bontóból 500Ft-ért, vagy itt a hardveraprón lehet lőni. :) Azt a procit még el is viszi...

Itt találtam is egy hirdetőt pl. : [link]

izé

(#840) perge666 válasza Balu77 (#839) üzenetére


perge666
veterán

Köszi a segítséget. :R

Amit linkeltél,azok a procik csak egyben eladóak.

Tőlem 15km-re találtam egy Ati Radeon X1300-at ami 256MB-os,az esetleg jó lenne,vinné vele az YT-s HD videókat?

Vagy van egy 1GB-os Radeon HD5450.

Melyík lenne a jobb?

Ha sokkal combosabb procit nem bír el,akkor maradjon inkább ez.

(#841) Balu77 válasza perge666 (#840) üzenetére


Balu77
őstag

Hát én inkább valamilyen nvidia kártyában bíznék, mert azon van cuda és ha pl. felrakod a k-lite mega codek pack-ot, abban ott tuti lesz a kódolás módjánál nvidia cuda, de a dxva-n keresztül is átviszi.
Egy geforce 240, vagy jobb már elég kell hogy legyen. Nálam a videós gépben egy geforce 420 dolgozik...

[ Szerkesztve ]

izé

(#842) perge666 válasza Balu77 (#841) üzenetére


perge666
veterán

Mert ez a cuda mit csinál?
Online filmezésnél is jótékony hatása van?

(#843) Balu77 válasza perge666 (#842) üzenetére


Balu77
őstag

Böngésző függő, de pl. egy friss chrome böngésző már ki tudja használni a video kártya gyorsítást elvileg.

izé

(#844) perge666 válasza Balu77 (#843) üzenetére


perge666
veterán

XP alatt már nem lesz friss böngészőm.....

(#845) Balu77 válasza perge666 (#844) üzenetére


Balu77
őstag

Hát az igaz!
Akkor viszont lehet hagyni kéne azt a gépet. Amennyit ráköltesz pl. video kártyára, stb. abból lehet kapnál egy normális használtat is, ami mindent visz!
Pl. én is adok most el cuccokat. :U :)

izé

(#846) perge666 válasza Balu77 (#845) üzenetére


perge666
veterán

Mert 4-5 ezerért te adsz el gépet ami mindent visz? :Y
Mert annyiból szerintem kijön egy bele ami viszi normálisan az YT videókat.
Más elvárásom meg nincs akkor minek jobb gép?

Jaaa amúgy van itthon egy 775-ös alaplapom amin van gyárilag HDMI ,az tutira jobb lenne,de a Q6600-at eladtam belőle meg tényleg nincs nagy elvárásom.

Szóval jó lesz nekem az a kis Dell gép,úgyis nagyon szépen egybe van teljesen gyári.

[ Szerkesztve ]

(#847) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Helló!

Meg tudná mondani nekem, vajon egy Optiplex 360-ban bele tudok tenni Xeon procit?
Ha igen, melyik lehet a legerősebb?

Köszönöm.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#848) Balu77 válasza Fr@nkieWilde (#847) üzenetére


Balu77
őstag

Speciális bios mod-al van rá lehetőség. Hogy pontosan melyeket támogatja, fejből nem tudom, de Google a barátunk, keress rá. Pl. "dell optiplex 360 xeon mod"

izé

(#849) SzaboZE válasza perge666 (#846) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ha nem is 4-5-ért, de 10-ért már vehetsz androidos htpc-t, ami röhögve viszi a fullhd-t, youtube-ot és társait. Erre célzott szerintem a kollega, hogy ezért nem éri meg egy ősöreg gépet tuningolni. Fogyaszt 200W-ot, míg ez meg 10-et max :)

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#850) koboldcápa


koboldcápa
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek, van értelme bajlódni egy dell optiplex 790-es gép átszerelésével egy normál mATX-es házba?
Azért merült fel bennem a kérdés, mert látom, hogy a ventillátorok (CPU és ház) csatlakozói 5 pinesek. Kell egyéb téren is ilyen "egzotikumokra" számítani? Pl. az alaplap rögzítő csavarok helye ugyanott van mint egy átlagos alaplapé, normál ATX-es táp csatlakozókat fogad az alaplap stb.?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.