Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) perge666 válasza Ti Bo (#700) üzenetére


perge666
veterán

Nekem XPS420 van, 6GB rammal, 120GB SSD-vel, E7500CPU-val villámgyorsan teszi a dolgát.
Nem gondolkodik, nem fagy, nem akad.
Van egy HD5770 VGA, amit kb. 1 hete kiszedtem, most egy passzív hűtéses X1300 van benne, és nagyon tetszik hogy tiszta halk.

(#702) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok!

Én is vettem egy 755 USFF gépet, de küzdök vele.
Az egyetlen problémám az, hogy a Youtube videók akadoznak és majdnem 100%-on terheli a procit.
Létezik, hogy nem gyorsít az Intel GMA 3100?
Én úgy gondolom, hogy akadás nélkül kellene menniük legalább a 720p-s videóknak.
2GB ram és egy E6750 van a gépben és Win7 Home Basic van rajta.
Már próbáltam másik böngészőket, másik VGA Driver-t is, de semmi javulás.

Van erre megoldás?

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#703) Ti Bo válasza Tigi (#702) üzenetére


Ti Bo
aktív tag

Bios vga beállításait nézted? Lehet a ram is kicsit karcsú win 7 mellett.

perge666: a ram bővítésen még én is agyalok, és egy gyorsabb hdd tuti beugrik még a rendszerbe, aztán remélem teljes lesz az elégedettség. :R

[ Szerkesztve ]

https://www.meska.hu/shop/GeekLabs

(#704) Tigi válasza Ti Bo (#703) üzenetére


Tigi
őstag

Konkrétan nem, de vannak egyáltalán VGA beállítások?

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#705) Tigi válasza Tigi (#704) üzenetére


Tigi
őstag

Újratelepített Win7 Home Premium + IE11-el 10 és 35% közé esett a terhelés, úgyhogy marad így. :)

Egyébként eladtam a Gamer gépemet mivel évek óta nem játszom és vettem helyette egy felbővített 755-öst.
Most jelenleg három 755-ös és egy 745-ös duruzsol a lakásban. :D

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#706) sixer66


sixer66
senior tag

Sziasztok.

Van egy Dell Optiplex XE típusú SFF gépem és van hozzá egy Bizlink Displayport to DVI dual active kábelem.
Vettem hozzá egy DVI apa - HDMI anya átalakítót és így össze tudtam kötni egy HDMI kábellel az erősítőt és a PC-t és az erősítőből megy egy HDMI a TV felé.

A problémám az, hogy csak 640x480-as felbontás van a TV-n displayport-on keresztül és lehetőségem sincs állítani nagyobb felbontást.
Találkozott már valaki ilyen problémával?

(#707) Tigi válasza sixer66 (#706) üzenetére


Tigi
őstag

Hali

Erősítőt megkerülve próbáltad?

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#708) sixer66 válasza Tigi (#707) üzenetére


sixer66
senior tag

Amennyiben kikerülöm az erősítőt, működik.
Ezen tudok egyáltalán segíteni valahogy, mert az lenne a lényeg, hogy erősítőbe menjen, mert filmnézésre használom a gépet.

(#709) Tigi válasza sixer66 (#708) üzenetére


Tigi
őstag

Ezt sajnos nemtudom.
Lehet, hogy a sok átalkítót nem szereti az erősítő.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#710) kasznai


kasznai
újonc

Dell Optiflex 790 gépemben a ventilátor elkezdett pörögni, mint állat. Mi lehet a probléma?

(#711) Balu77 válasza kasznai (#710) üzenetére


Balu77
őstag

Tisztítsd ki a gépet alaposan. Egy jó kompresszor, vagy levegőspray hasznos ilyenkor. ;)

izé

(#712) BlackTiger


BlackTiger
tag

Sziasztok!

Azért írok ide, mert gondolom Ti jártasabbak vagytok a témában (céges workstationok...), és tudtok segíteni.

Kb. 20+-5 (nagyon jó érvek mellett akár 40-et is) ezret egyből rászánnék egy használt gépre (min. 4GB DDR3 RAM és két magos, lehetőleg Intel procival). A lényeg, hogy kisebb programozós projektekre alkalmas legyen és meghajtson egy fullHD monitort.

Láttam ebben a kategóriában gépeket a hardveraprón pl., és érdekel, hogy Ti mit tudtok ajánlani, akár máshonnan is (ebay, webshopok, egyéb...), mit lehet ennyiért kapni, és mi érné meg igazán?

Aránylag sürgős, mondhatni szükségállapot, de most ilyesmi, ez a szint is megfelelne, csak lehetőleg az ebben elérhető legjobb.

Szerk.: Nem feltétlen Dell kell (lehet Fuji, HP stb.), és akár egyenként is összevadászom az alkatrészeket, ha az úgy olcsóbb és megoldható.

[ Szerkesztve ]

Tigris

(#713) Balu77 válasza BlackTiger (#712) üzenetére


Balu77
őstag

marseus.hu
http://www.finnpc.net/szamitogepek

izé

(#714) SzaboZE válasza BlackTiger (#712) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nekem lehet hogy van egy Optiplex 755-ösöm, minitorony kivitelben. Ha érdekel, megnézem a pontos konfigot. Csendes, megbízható gép.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#715) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Kaptam egy gépet átnézésre, de kifog rajtam. A tipus optiplex 755, a probléma pedig az, hogy ha rákattintok a leállításra akkor nem áll le a gép csak hibernálódik. Abból gondolom ezt, hogy a tápja világít hátul, a bekapcsoló gomb is, a venti megy, sőt a videokari ventije is. Ha a főkapcsolót nyomom meg akkor minden ok. Visszahozni viszont nem tudom ebből az állapotból, csak a kábel ki-be segit. Mi lehet a gond szerintetek?

Win7 starter van rajta, egyébként semmi más.

Előre is köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#716) Flowtation válasza Flowtation (#715) üzenetére


Flowtation
őstag

Közben elvileg megoldódott. Volt benn egy AGP-s videókártya, fogalmam sincs, hogy milyen, de azt kivéve működik. Mondjuk újra is telepítettem, de mikor visszaraktam ugyanúgy előjött a hiba. Túrtam a netet, de nem találtam megoldást, csak így. Magában a windowsban nem is találtam külön hibernálós részt, csak a szokásos energiagazdálkodási lehetőségeket. Próbálkoztam parancssori cuccokkal, sőt még a registryt is átírtam a kellő helyen, de nem segitett. Az újratelepítésnél, amikor indult volna a win először, nem is volt kép, kikapcs bekapcs után aztán semmi. De még a biost se tudtam behozni. :Y Ebból is gondolom, hogy a videokari a ludas...
Aztán ráakadtam egy oldalra, ahol azt irták, húzzam le a sata kábeleket, majd úgy bios és ott az ahci-t állitsam át ata-ra. Ezzel sikerült, kábelek vissza, a win is indult, mintha folytatódott volna a telepítés... :F

Egy szó mint szát, rendesen megszivatott a gép. :(((

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#717) perge666 válasza perge666 (#701) üzenetére


perge666
veterán

Üdv.
Kicsit fejtúrbóztam a gépet, mostmár 8GB memória van benne, Q8200-as CPU, és HD 7470 VGA.
VGA-t még tervezek cserélni, utána marad így.
Mondjuk nem lesz nagy igénybevételnek kitéve ezután sem, csak sikerült bizniszelni, mondhatni nekem ingyen volt.

[ Szerkesztve ]

(#718) darkarthur


darkarthur
senior tag

Sziasztok!

Dell 790-es optiplex bekapcs, reset, stb bekötéséről tudnátok infót adni? A gyári front panel nincs meg a laphoz.

Köszönöm! :R

Samsung S23 Ultra 5G

(#719) perge666 válasza perge666 (#717) üzenetére


perge666
veterán

Na szereztem egy kis fogyasztású, de nekem kellően erős Radeon HD7750-et. :)
Részemről így teljes/tökéletes a gépezet.

(#720) Ti Bo


Ti Bo
aktív tag

Valaki cserélte már Optiplex 755 DT tápegységében és front panelén ventilátort? Most épp ez van tervben, mert nagyon vacak hangosak amik bent vannak, meg néha elkezdi maxon tekerni a front ventilt, pedig 35 fok a proci....

https://www.meska.hu/shop/GeekLabs

(#721) perge666 válasza Ti Bo (#720) üzenetére


perge666
veterán

Én a front ventit emiatt kikötöttem az XPS420-ból.
Emiatt bekapcsolásnál mindig F1-et kell nyomni.

(#722) Ti Bo válasza perge666 (#721) üzenetére


Ti Bo
aktív tag

Én kikötni nem akarom, mert az hűti a procit, pusztán halkabbra cserélem. A tápban 92 mm-es van, sima piros-fekete vezetékkel, forrasztva, az előlapban pedig 92 mm-es 5 pines, 4 szál vezetékkel (fordulatszám vezérlés miatt).

https://www.meska.hu/shop/GeekLabs

(#723) Flowtation


Flowtation
őstag

sziasztok!

Hol érdemes szétnézni asztali gép ügyben? használt is érdekelne, első sorban sff méretben, és olyan amit azért esetleg lehet bővíteni a mai kor elvárásainak.
Régebben volt itt egy oldal, vagy fórum, de én marha kitöröltem a kedvencekből, most meg nem találom. :W

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#724) Balu77 válasza Flowtation (#723) üzenetére


Balu77
őstag

marseus.hu
finnpc.net

izé

(#725) SzaboZE válasza Flowtation (#723) üzenetére


SzaboZE
addikt

Az sff-nél felejtsd el a bővítést. Ahhoz legalább DT ház kéne.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#726) Flowtation válasza SzaboZE (#725) üzenetére


Flowtation
őstag

Bővítésnél csak egy videókártyára gondoltam. Ezek a low profile kártyák sem mennek bele?
Megmondom őszintén, van itthon két régebbi gépem is, de szerintem azokból már csak a ház meg a táp ami maradhatna, olyan öregek. Max még a vinyó ami jó első körben.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#727) Satellite válasza Flowtation (#723) üzenetére


Satellite
tag

(#728) Satellite válasza Ti Bo (#720) üzenetére


Satellite
tag

Valamikor évekkel ezelőtt Noctua-ra cseréltem a frontot, és beraktam az egyik vele kapott előtét-ellenállást is, - nem hallható, hogy be van kapcsolva. (a táp gyárilag is nagyon halk nálam).
Megnézted, hogy a legújabb (A22?) BIOS van-e a gépeden?

(#729) Flowtation válasza Satellite (#727) üzenetére


Flowtation
őstag

Köszi, ezek jónak tűnnek. :R

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#730) gergely07


gergely07
csendes tag

Sziasztok!

Felszabadul a napokban az egyik szerverünk (nem mai darab szegénykém):

Dell PowerEdge SC440
Dual Core Intel Xeon 3040, 4MB Cache, 1.86GHz, 1066MHz FSB,
3 x 250GB HDD (Raid5)
4GB RAM

Profi szerverteremben csücsült, por sincs benne egy gramm sem, kvázi nagyon szép állapotban van. Szerintetek ennek még van valami értéke? Esetleg érdekes lehet valaki számára valamely alkatrész? Nem szeretném, ha a por enné meg valamely sarokban.

Előre is köszi szépen az infókat. :)

(#731) Balu77 válasza gergely07 (#730) üzenetére


Balu77
őstag

Sokat nem ér, nálam 2 ilyen és még két 840-es porosodik. :)
De van hozzá pár jó tanácsom. Proci tekintetében a sima asztali core2-őt is simán viszi. Előtte biztos ami biztos a legutolsó bios-t rá szoktam tenni (ha jól emlékszem A05-ös). Nálam is ment több gép is core2 duo E6420-al és 6400-al. (Ez a régi core2 duo, ami 1066-os fsb-vel megy, nem összekeverendő a későbbi E6400-el!)
Én nem próbáltam, de állítólag a Q6600-at is megkajálja.

És ha már raid vezérlő... Ha a perc5i/i5r van benne, akkor egy kis tipp. Elő kell kotorni a dell raid manager progiját, abból is a régi 1-es verziót, amit visszavontak (csak az engedi) és a write cache policy-t enabled-re kell állítani. Szinte táltos paripává válik utána a gép!! Viszont ez esetben ajánlott egy szünetmentes az adatvesztés elkerülése végett, ha szerverként megy továbbra is.
Ha esetleg döglődne a raid vezérlő, a rajta lévő nagy kondit kell kicserélni és tádá, mintha új lenne! ;)

izé

(#732) gergely07 válasza Balu77 (#731) üzenetére


gergely07
csendes tag

Köszi az infót! :)

(#733) Ti Bo válasza Satellite (#728) üzenetére


Ti Bo
aktív tag

Igen, az a bios van rajta, magam upgradeltem amikor hozzám került a gép. A ventiket megrendeltem, kicserélem a tápban lévőt is, mert már kicsit hangoska. :R

https://www.meska.hu/shop/GeekLabs

(#734) SzaboZE válasza Flowtation (#726) üzenetére


SzaboZE
addikt

Belefér a half size, de abból meg komolyat nem fogsz találni.

Mondom, legalább DT ház, de a legjobb az MT.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#735) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szervusztok Béláim a Dell-ben!

Nem találtam külön munkaállomásos topikot, így ha szabad, itt kérdeznék.
Van egy T3500 munkaállomásom az alábbi konfigurációban:
w3565
12Gb ram
970gtx mini
2x1Tb sata hdd
1x120Gb sata ssd
alaplap : 09KPNV

Gondoltam egyet és vettem egy x5650 cpu-t. Mindenhol azt írják, ahogy a legfrissebb BIOSsal megy.(A17 a bios azonosítója és ez van fent) És még azt is írják hogy nem megy. (Hát nekem utóbbi. Bekerül a lapba , még BIOSig sem jutok - se sípolás se POST kód, sem semmi se nem. Se.)

Először az én szemem is káprázott, de a dell community fórumon bizony mind a két információ megtalálható. Egyesek szerint kell hozzá a legutolsó típus a T3500 alaplapjai közül (XPDFK). Mások meg berakták az enyémmel egyező lapjukba és megy.

Bármilyen ötletet szívesen veszek, és nagyon szépen megköszönöm!

A cpu működő gépből lett kivéve, az működik. A lapot már lecsupaszítottam, és úgy sem megy semerre se.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#736) SzaboZE válasza bitpork (#735) üzenetére


SzaboZE
addikt

És a proci tuti jó? :D Most látom, igen. Hát passz.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#737) bitpork válasza SzaboZE (#736) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ok akkor már ketten jutottunk el idáig :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#738) Balu77 válasza bitpork (#735) üzenetére


Balu77
őstag

Itt van a cpu lista, ami hivatalosan az X58 chipset által támogatott: [link]
Érdekes, hogy a dell szerint meg támogatott a T3500-ban ez a proci széria is: [link] :F

[ Szerkesztve ]

izé

(#739) bitpork válasza Balu77 (#738) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Na pont így nézek én is a kérdés kapcsán: mint csecsemő a topless bárban. És ami a szörnyű, hogy vannak akiknek megy, és a net is teli van T3500 használt vasakkal szórva x5650-nel. Nekem meg pont nincs szerencsém - ezt mondjuk már megszoktam :D

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#740) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Létezik idehaza olyan vállalkozás ami brand (jelesül DELL) gépek bontásával éldegél meg? Nézegettem íbéjen alaplapot, de vagy németországi van 260$ körüli áron(új), vagy tesztelt működő USA 50$ig bezárólag. Ugyan vannak még kínai eladók is, de a szórás ott is nagyon nagy.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#741) jamisi


jamisi
újonc

Sziasztok. Hírdetem a gépeme ezekkel a paraméterekkdl. Szerintetek mennyit érne? QuadCore Intel Core i5-2320, 3200 MHz
-4 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM
-AMD Radeon HD 6670 (2 GB)
-ATI Radeon HDMI @ AMD Turks/Whistler/Thames
-SAMSUNG HD082GJ (80 GB, 7200 RPM, SATA-II)
-ST3160215AS (160 GB, 7200 RPM, SATA-II)
-Optiarc DVD RW AD-7280S (DVD+R9:12x, DVD-R9:12x, DVD+RW:24x/8x, DVD-RW:24x/6x, DVD-RAM:12x, DVD-ROM:16x, CD:48x/32x/48x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)

(#742) Balu77 válasza jamisi (#741) üzenetére


Balu77
őstag

Ez dell gép?

izé

(#743) ace05


ace05
senior tag

Van egy pár dell optiplex 3020 ( i3 4130, 4gb )gépünk, amiken 32 bites win 10 megy. A gondom a következő, állandóan fagynak random időközönként. Találkozott már valaki ezzel a problémával ?

(#744) Balu77 válasza ace05 (#743) üzenetére


Balu77
őstag

A random fagyás a legrosszabb, mert szinte lehetetlen kideríteni...
Mindegyik gép csinálja?

izé

(#745) ace05 válasza Balu77 (#744) üzenetére


ace05
senior tag

Igen mindegyik, de ez megerősítette azt amit sejtettem, az intel 32 bites igp driverével van baj.

(#746) Balu77 válasza ace05 (#745) üzenetére


Balu77
őstag

Na igen, azzal voltak gondok a win10 32 bites verziójával.

izé

(#747) Arlekim


Arlekim
aktív tag

Sziasztok!

Egy Dell 7010-es asztali gépen szeretném cserélni a microsoft drivereket (Win10) gyártóira, pl azért hogy az usb vágre tényleg 3as sebességgel menjen.
Leszedtem a vonatkozó driverek a gyártó lapjáról, ám tanúsítvány hiba miatt azokat a felhasználói fiókok felügyelete letiltotta.
Teljesen mindegy hogy rendszergazdaként, vagy parancssorból indítom a telepítőt.
A digitális aláírásban az szerepel, hogy: "a tanúsítványt a hitelesítésszolgáltató visszavonta".

:U :F

Most mit csináljak?

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#748) Balu77 válasza Arlekim (#747) üzenetére


Balu77
őstag

Felmész az intel oldalára és lekapod a legújabb chipset és egyéb drivereket. Nem számít hogy nem dell-es.
Tudomásom szerint a 7010-ben intel Q77-es chipset van.

Asszem ez jó lesz: [link]

vagy ez: [link]

[ Szerkesztve ]

izé

(#749) Arlekim válasza Balu77 (#748) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Köszi szépen :)

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#750) Benkovics91


Benkovics91
csendes tag

Sziasztok!

Lenne nekem egy Dell Optiplex 745 gépem amiben a gyári intel pentium D 3 Ghz-s proci van benne és 2 gb ddr2 ram! Szeretném fejleszteni és a lehető legjobb procit beletenni és egy olyan vga-t amivel lehet hd filmeket nézni és régebbi játékok is elfutnának rajta! Az lenne a kérdésem, hogy ti mit ajánlanátok procinak és vga-nak bele, amit még bírna a gép is? A válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv: Benkovics91

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.