Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) rasotamas válasza ratkaics (#1350) üzenetére


rasotamas
veterán

Inkább add el a 7100-at és vegyél bele egy I5-6500-at. Több éetelme van mint a 2mag/4szálas procinak.
10ért vettem egyet szerdán a 7040-be.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1352) ratkaics válasza rasotamas (#1351) üzenetére


ratkaics
senior tag

Nekem sajnos 7.gen kellene, mert HTPC-nek lesz és a 6.gen nem tudja a .h265 dekódolást....

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#1353) Balu77 válasza ratkaics (#1352) üzenetére


Balu77
őstag

Akkor inkább szerezz bele egy olyan low profile, alacsony fogyasztású videókarit, ami tudja és azzal nyomasd, minden tekintetben jobban jársz. Amúgy amellett egy 6500-as proci is jó ötlet, de érdemes T-s verzió, hogy ne legyen forró. Persze egy 6700T lenne a legjobb. :)

[ Szerkesztve ]

izé

(#1354) ratkaics válasza Balu77 (#1353) üzenetére


ratkaics
senior tag

"Akkor inkább szerezz bele egy olyan low profile, alacsony fogyasztású videókarit"
Azért az annyira nem olcsó(30-50k), mármint ami tudja a .h265-öt.

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#1355) rasotamas válasza ratkaics (#1354) üzenetére


rasotamas
veterán

Amugy mihez kell h265? Ha jól látom 8 bitest tud a 6000 széria dekódol i, csak 10 bitest nem meg enkódolni

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1356) ratkaics válasza rasotamas (#1355) üzenetére


ratkaics
senior tag

Hát, a legtöbb film 10bit-es h265-re van kódolva és a HDR is egyre elterjedtebb, amit szintén nem tud a 6.gen.

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#1357) allein


allein
addikt

Sziasztok. Szeretnék egy nagyobb teljesítményű tápegységet vásárolni a gépembe, optiplex 5070. Milyen típusú táp ez, hogy keressek rá? Van a gépben egy i7-9700 cpu, szeretnék mellé egy nvidia 1660s kártyát.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#1358) allein válasza allein (#1357) üzenetére


allein
addikt

Másik Dell táp felejtős, a 360w dell táp 100usd :DDD inkább akkor jobban megéri az egész alaplapot átépíteni egy màsik házba és akkor ott majd jó a normál méretű tápegység :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#1359) SzaboZE válasza allein (#1358) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ezt az alaplapot másba nem igazán építed be :D

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#1360) Balu77 válasza allein (#1358) üzenetére


Balu77
őstag

Egyrészt nem fog ez az alaplap másik házba belemenni, másrészt egyéni dell tápcsatis (8pines) az alaplap, szóval másik tápnál is kell egy táp átalakító. Sajnos ezek a gépek nem arra vannak tervezve, hogy komolyabb táp és videokari menjen bele. Az optiplex inkább irodai gépnek lett tervezve.

izé

(#1361) Lauda válasza Lauda (#1344) üzenetére


Lauda
félisten

Közben kiderült, hogy tökéletesen megfelel a célra az alaplapi hálózati kártya.

[ Szerkesztve ]

(#1362) allein válasza allein (#1358) üzenetére


allein
addikt

Értem, köszönöm szépen az uraknak az infókat :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#1363) Lauda


Lauda
félisten

Helló!

Sikerült szert tennem egy 7060 sff gépezetre (i7 8700 cpu, 16gb ram).

A 7020 sff-en volt a winben egy dell audio program, jobb alul a felnyitható fülön volt elérhető a vezérlőpult mellett. Itt egyszerűen nem találom sehol, sem win10, sem win11 alatt. :F Illetve hallani néha egy olyan pattanás szerűséget, mikor például egy ideje nem szólt semmi és indítok egy filmet például. A driver az elérhető legfrissebb.

Nem tudjátok esetleg mik lehetnek ezek a jelenségek?

Köszönöm szépen!

(#1364) Gabe123


Gabe123
aktív tag

Szisztok , Sikerült szert tennem egy Dell 3060 SFF gépre, I5 8500 8gb ram stb. Terveznék bele + extra 8 gb ramot illetve egy vga-t. A táp 200W. Valakinek van valami infója ,hogy milyen vga megy bele max (gondolom low profile) és hogy ez a táp mit bír el? Konkrétan csak Csgo -ra kellene csak FullHD-n de minél több fps.
Előre is köszi. :)

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#1365) Petya XT válasza Gabe123 (#1364) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Szia, mindeképpen LP, abból is csak az egy slot széles, sajnos nincs sok hely mellette. Amit le tud adni feszültség a PCI-E sloton, max 54-55 W.
Sajnos sok lehetőséged nem lesz, sláger a GT 1030 2GB DDR5, én mondjuk ezt használom, koca játékra is jó.
Tehát ami számít, a szélesség és a VGA TDP-je.

(#1366) Balu77 válasza Gabe123 (#1364) üzenetére


Balu77
őstag

Low profile és 1 slot széles kártya max. 60W körüli fogyasztással. Ilyen lehet a Geforce1030, vagy a radeon RX550 4GB. Utóbbi nekem is van eredeti Dell gépes. Egy a 5040-ben használom. Ha esetleg szert tudsz tenni, akkor vannak ilyen régebbi kis profilú kártyák oem gépekből kiszedve, pl. akár nv quadro, amit hirdethetnek, mert a célgépben nem kellett. Egy ilyen quadro pl. pont jó és gyorsabb is, mint a Geforce1030: [link]

[ Szerkesztve ]

izé

(#1367) stigma


stigma
addikt

Sziasztok. A legalapabb kérdésem lenne, illetve segítséget szeretnék kérni, mert haveromnak vettem egy Dell Optiplex 7050 SFF gépet, M.2-es 1280GB SSD-vel 16GB rammal, viszont nem tudok sem Win10Pro-t sem Ubuntut tenni:
Amikkel próbálkoztam:
- Uefi mod + secure boot OFF
- Legacy Mod
- hivatalos windows oldalon lévő usb progival Win10 pro telepítés
- hivatalos windows oldalról Win10Pro iso letöltés + rufussal GPT-be írás (alapértelmezetten)
- Minden létező USB portban próbáltam bootolni
- 3x4GB ramot próbáltam slotonként sima 4-8-16GB-os egységekben beletenni + telepíteni de semmi eredményem nincs
- Factory resetet is nyomtat BIOS-ban.

Problémám az alábbi:
F12 + Boot USBre/UEFI bootra a Windows logo bejön de elhal egy csomó hibával:
[kép] [kép] [kép] [kép]

Ubuntu telepítést is próbáltam, menü bejön, CPU hiba és egyém mást is ír (utolsó 2 kép).

Bármi töletetek van mivel lehetne próbálkozni?

Ötleteim:
- Slothiba vagy ramhiba
- M.2 SSD hiba , de akkor a sima Ubuntu ,,kipróbálom USBről verziónak" sem kellene elhalnia
- RAM hiba
- fingom sincs mi a hiba mondjátok meg ti :DDD

Bios-ra ha fontos lenne 1.4.4-et ír ki asszem
Szóval ma egy 2,5 órás szívás után úgyvagyok vele max egy 2,5-es másik SSD-vel tesztelnék max, hátha Win10 telepítő elindul, ami sima Sata2-es és nem M.2 satas.

Ha tudtok segíteni megköszönöm, nem hencegni akarok, de már kb mindenfajta kínai szart/épített gépe/brand gépet telepítettem ár az elmúlt 10 évben, de ilyen jellegű hibával még sosem találkoztam.

Segítséget előre is köszönöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1368) Balu77 válasza stigma (#1367) üzenetére


Balu77
őstag

A ramokból arany szabály, hogy bankonként azonosnak ajánlott lenni, de minimum megegyező paraméterűnek (sebesség+időzítés), méretben pedig csak azonos méret lehet ha dual-chanell módot akarsz. Pl. 4GB+4GB és 2+2, vagy mind azonos. Kezd a fehér rögzítőkaros slotokban a feltöltést, az az első bank, ha azokban van két azonos és még kell bele tenni, akkor lehet folytatni a fekete rögzítősökbe úgyszintén két azonos modullal. Arra ügyelj, hogy mind a 4 ram azonos sebességű legyen: frekvencia, pl. ddr4-2400 (ebben a szériában ez a default) és az időzítés. Páratlan darabszámú modulokat sose használj és eltérő paraméterűeket sem!
Bizonyos esetekben az is számíthat hogy egy vagy két oldalas-e a ram.

Ami a windows boot-os illeti. A win10-ből is volt több kiadás pl. 1403-tól egészen a 22h2-ig. A a 1903-ig bezárólag tudsz legacy módban bootolni, attól felfele verziókban csak uefi-vel fog menni! Én ha legacy-ban akarok telepíteni, akkor mindig a 1803-at tolom fel, mert az elég stabil és később azt frissítem.

Az ubuntu-ra nem tudok ötletet...

A boot menű az F12-vel amúgy elérhető.

Ha ramot akarsz tesztelni, akkor: [link]
Tesztelésnél ajánlott minden körben csak egy modult benne hagyni (a cpu-hoz közelebbi fehér színű lefogató karos slotban) és végig tesztelgetni egyenként, hogy melyik a kehés.

izé

(#1369) Petya XT válasza stigma (#1367) üzenetére


Petya XT
aktív tag

5.11-es kernel felett vannak tömeges hibajegyek ezzel a hibával. 20.04 LTS, Vagy Mint 20.03-al kellene megpróbálni.

SGX disabled by BIOS

ezzel mi a helyzet? Ezt bekapcsoltad?

(#1370) stigma válasza Balu77 (#1368) üzenetére


stigma
addikt

Hi, köszi az infót, Leagcy vs UIFE módos boot-ot, hogy melyik Windows verzióval működik, ezt pontosan nem tudtam.

Itt egy vásárolt brand gép esetében ami 8=>16GB ram cserét kértem, még 1-1 dolgot kipróbálok, de megy vissza a feladónak.

Ramtípusok asszem ugyanolyanok, még nem néztem meg őket pontonsan, illetve memtestet még régi időkből rémlenek, mit és hogy kell tesztelni.

Mivel használt gépet vettem, kaptam garit lehetőleg az lett volna a célom, hogy minden probléma nélkül (ramtesztelés/mókolás pl.: win telepítés csak 1 modullal, vagy csak 1903-al lehet telepíteni) tudjak Win10Pro-t tenni, mert akihez elviszem majd nem akar és nem is tud vele foglalkozni ilyen mélyen.

Neki egy netezős gép kellett windows-al, amit én megoldottam volna neki, de azért 6-8 óra tesztelést és Win10 próbálgatást nem akarok csinálni, mert sajnos kevés időm van ezzel foglalkozni.

Ezer hála az infóért és segítségért. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1371) stigma válasza Petya XT (#1369) üzenetére


stigma
addikt

Hi, természetesen nem kapcsolatm be ezt a menüpontot.
Ubuntut csak azrét akartam kipróbálni, hogy Windows-on kívül mert kifagy telepítéskor, tudok e más rendszert telepíteni.
Erre a gépre ismerősömnek Windows kellett volna.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1372) Petya XT válasza stigma (#1371) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Azért kérdeztem, mert a 22-es Ubinak ez kellhet. Arra lettem volna kiváncsi, hogy utána is fent áll e a cpu hiba a bootnál. Ha igen, akkor ez így hardveres dolog lesz.

(#1373) stigma válasza Petya XT (#1372) üzenetére


stigma
addikt

Hi, ez jó ötlet, akkor egy kört futok a 20.04-es vagy Linux Mint-el amit írtál. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1374) Petya XT válasza stigma (#1373) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Ha Linux Mint, akkor csak a 20-as verzióval, mert a 21 már a 22-es Ubuntu alapra épült. Ha így se okés, akkor szerintem ez hardveres hiba(CPU?RAM?), esetleg memóriavezérlés. Erre tudok gondolni, mert mint írtad, szinte mindent végigpróbáltál már.

(#1375) AiRLAC válasza stigma (#1367) üzenetére


AiRLAC
addikt

"Uefi mod + secure boot" ezeket tedd ON-ra, és nézd meg hogy van-e friss BIOS hozzá.
Aztán ramokat egyesével teszteld a gépben egy Windows 10 telepítéssel (ugyanabban a slotban).

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1376) Balu77 válasza AiRLAC (#1375) üzenetére


Balu77
őstag

Amíg nincs kitesztelve a gép memóriákra, addig nem frissítgetnék bios-t, nem életbiztosítás ha közben esetleg hibás a ram!

izé

(#1377) stigma válasza AiRLAC (#1375) üzenetére


stigma
addikt

Köszi szépen, 1 órába ami belefér még kipróbálom ezt a fajta Windows telepítést vagy a Linux-os verziót. Ha semmi nem mozdul , megy vissza az eladóhoz.
:R

#1374Petya XT :Köszi, erre akkor figyelek amit írtál : 20.04 LTS, Vagy Mint 20.03. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1378) Gabe123 válasza Petya XT (#1365) üzenetére


Gabe123
aktív tag

Hello, Köszi. Esetleg ez a vga?

Petya XT
Balu77

Habár nem tudom ér e ez ennyit? Gyanitom nem :DD

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#1379) Balu77 válasza Gabe123 (#1378) üzenetére


Balu77
őstag

Jó ez az RX6400, csak tényleg az ára az, ami kissé sok.

izé

(#1380) Petya XT válasza Balu77 (#1379) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Balu77
Igen, az ára egy kicsit karcos, de mondjuk ez is relatív. Egy 1030-at oda-vissza ver, azokat 20K körül lehet guberálni az aprón, és az csak egy használt kártya. Ez a kártya nem az a kategória, ha hosszabb távra tervezel, annyira nem drága, és jó teljesítményű. Nézegettem, a 1050 Ti nél is sokkal jobban teljesít. Quadro ügyben nem tudok nyilatkozni.
Gabe123
Mindez Windows alatt áll, Linux alatt problémás, ott csak MESA-val tudod használni(bár éppen fel lehet barkácsolni a zártat is, ha szereti ostorozni magát az ember...), ami sokat elvesz az élményből és a kényelemből(ha esetleg ilyenre vetemednél a későbbiekben :) ), ott csak Nvidia.

(#1381) Gabe123 válasza Petya XT (#1380) üzenetére


Gabe123
aktív tag

Hello, Köszi szépen akkor addig amíg nem találok egy RX6400 olcsóbban (vagy az is lehet hogy enegedem a gamet ezen a gépen ) marad az Intel . :R

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#1382) Petya XT válasza Gabe123 (#1381) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Igen, ez a baj az SFF gépekkel. Nagyon meg lehet szeretni, a világból kimennek, de sajnos kompromisszumokat kell kötni. Én tartok egy asztali gépet, ha véletlen elkap a gépszíj, hogy játszani kellene, de kb. soha nem megy, nem sok időm van. Most halt meg a 3020-am majdnem 10 év szolgálat után, de eszembe sem jutott, hogy mást vegyek, vettem egy csontváz 9020-at, dobálom át a cuccot és kész. :) Hűséges társ. De ha borítokolnom kellene, úgyis lesz a tiedbe is kártya előbb-utóbb. :DDD Egyébként beleült a bogár a fülembe azzal az AMD kártyával.....
Számomra a Dell gépek, különösen az Optiplex SFF gépek....egy életérzés. :K

(#1383) Balu77 válasza Gabe123 (#1381) üzenetére


Balu77
őstag

Az RX6400 70k felett van, míg egy Quadro P1000 szerencsével 30k körül is fogható. A radeon kb. 60%-al gyorsabb a quadronál, szóval ár/értékben kb. partiban vannak. De nyilván az RX a modernebb.

[ Szerkesztve ]

izé

(#1384) Pcragu


Pcragu
friss újonc

Helló!
Olyan problémám lenne hogy van egy dell t3500 ami tökéletesen működött addig amíg bele nem raktam az msi rx 470 4gb videókártyámat. Valamiért ezzel a kártyával be sem bootol nem tudom hogy mi lehet a probléma.
Tudnátok nekem segíteni?
Előre is köszönöm!

(#1385) Balu77 válasza Pcragu (#1384) üzenetére


Balu77
őstag

A legtöbb újabb radeon kártyát nem szereti, Nvidiát kajálja. De ebben topic-ban találsz róla részletesebb infót: [link] (tekerj ott le a hozzászólásokban)

[ Szerkesztve ]

izé

(#1386) cbm1974


cbm1974
tag

Sziasztok, Dell optilex 7010 terhelhető-e egy 600w igényű VGA-val, elbír-e az alaplap ekkora tápot, vagy inkább megsül? :)
(mini torony verzio)

1. kapcsolatfelvétel módja PÜ...!!!

(#1387) cbm1974 válasza cbm1974 (#1386) üzenetére


cbm1974
tag

Közben nézegettem az előzeket és nyilvánvaló, hogy nem arra tervezték. De egy 1060-as Palit StormX verzió szóba jöhetne-e, pl. 400-500-as táppal?? 300w-ot ajánlanak hozzá, a TDP-je 120W

1. kapcsolatfelvétel módja PÜ...!!!

(#1388) Balu77 válasza cbm1974 (#1387) üzenetére


Balu77
őstag

Egy 500-as táp is elég lehet, ha jó fajtából való.
Ügyelj arra, hogy a 7010 házba a vga beférjen! Nem lehet csak úgy bármit beletolni. Anno én egy 9020-ba, ami hasonló házas, pakoltam 1060-at, épp hogy belement. Az egy két ventis gigabyte volt. Előfordulhat hogy bizonyos portok is akár útban lesznek. Illetve a slot lefogató pöcök hátul a dupla slotos kártyától lehet nem lesz bepattintható. Ez utóbbi attól függ, hogy milyen a vga kialakítása.
Ha ki akarod a 7010-ben hajtani a 1060-at, akkor egy i7-3770 proci sem árt.

izé

(#1389) cbm1974 válasza Balu77 (#1388) üzenetére


cbm1974
tag

Más házba kerül, csak az volt a kérdés, elbír-e 500-wattot a lap, ezek szerint, igen :)
3470es menne hozzá, az is bőven jó..
:R

1. kapcsolatfelvétel módja PÜ...!!!

(#1390) Balu77 válasza cbm1974 (#1389) üzenetére


Balu77
őstag

Ez így értelmetlen. Először is, a 7010 alaplapja csak a saját házában fog menni, mert igen egyedi kivezetése van (előlapi ledek, portok(usb2 és usb3, audio), bekapcs gomb) így esélytelen más házba áttenni, én már próbáltam kibogozni, de esélytelen. Az alaplap pedig annyira érzékeny, hogy már azon is besikít ha nem érzékeli a csatlakoztatott kivezetéseket.
A másik dolog. Az alaplapnak tök mindegy a nagyobb táp, mert a videokártya a tápból közvetlen kapja a kraftot, így lapon nem fog több áram átmenni.
Ami pedig a procit illeti, a 3470-el bottleneck-es lesz ha pl. egy 1060-at igénylő játék menne rajta. Nem rosszindulatból írom, de a 3470 manapság igen sovány.

izé

(#1391) cbm1974 válasza Balu77 (#1390) üzenetére


cbm1974
tag

Amit írtál a táppal kapcsolatban igaz lenne egy Fujitsu Siemens P720 lapra is?
Egyébként munkaállomás lenne, néha mennének rajta játékok is. Eleve kiszedve a házból teszteltem, nem volt semmi baja (igaz, op.rendszert még nem tettem rá, más teszt volt) csak a bekapcs gombot kell megoldani, a többi kivezetés számomra most lényegtelen...
Jó lesz a 3470, szépen hajtja, alaposan utánanéztem minden irányból ;)
Visszatérve, ugyanezt kérdezem egy Fujitsu D3222 A12 GS2 lappal, ami jól felszerelt, hogy terhelhető lehet nagyobb táppal is? Ahogy láttam a déli hídjára kell csupán bordát ragasztani, tápátalakítóm van hozzá...

ill. amit írtál, abból kiindulva mégiscsak mehetne a Dell-be is az R9 Nano a 600-as táppal, vagy az már túlzás lenne...? :U

[ Szerkesztve ]

1. kapcsolatfelvétel módja PÜ...!!!

(#1392) Balu77 válasza cbm1974 (#1391) üzenetére


Balu77
őstag

Fujistsu terén nem vagyok ismeretes. Annál gondolom attól függ hogy milyen az alaplap tápcsatija. Brand gépeknél sokszor van hogy nem szabványos a tápcsati. Pl. Dell-nél is a 7010 utáni szériák: 7020,9020,3020 és azoktól újabbak már egy sem szabványos csatival megy. Azoknál kell táp átalakító. Én egy 9020-ból építettem unokaöcsémnek gamer gépet. Kapott egy 550-es tápot átalakítóval, egy 1060-at és egy 4790 procit.
Az egy dolog hogy a gép megy és viszi a videokártyát, de programokban a proci kevés lehet azt kihajtani. Persze ettől még működik, pl. anno eth-t bányászni a legfospiszotjabb proci is elég volt, mert csak a gpu-t hajtotta a célprogram. Szóval szoftver függő, de játékoknál biztos hogy kell a cpu erő is.

[ Szerkesztve ]

izé

(#1393) cbm1974 válasza Balu77 (#1392) üzenetére


cbm1974
tag

Nyilván kell, méghozzá egy magban legyen minél több nyers erő, inkább a magasabb órajel számít a játékoknál, a magszámok, hiperszál, cache stb. másodlagosak...
képbe vagyok VGA-CPU terén, sokat tanulmányozom, nemcsak a "bootleneck" kalkulátort, pl. gpucheck.com oldal is jó kiinduló, de igazán a valódi tesztek nyomnak sokat a latba..
A Nano-hoz az E3-1230 v2 megy majd, erősebb sajna nincs nekem, de az már elfogadható, stabil 50-60 fps megvan 1080p-ben, az pedig nekem bőven elég, nem vagyok 2-4k függő, feleslegesnek tartom, és a legújabb címekre sem hajtok...

Azért csak nem fogom a dell 7010-et 600w-os táppal kínozni, biztosan nem tenne jót annak az apró lapnak... :R

1. kapcsolatfelvétel módja PÜ...!!!

(#1394) Andras.Imre


Andras.Imre
csendes tag

Nyilván játékfüggő, hogy kell-e neki az erősebb proci több mag/szál, én most érzem úgy hogy kimaxoltam a 7010sff lehetőségeit. Az esetek 90%-ban elég az e3-1270v2 ami kb egy erősebb 3770.
A próbált játékok közül csak a cyberpunk, és a plagie tale requiem az ahol már érződik a cpu bottleneck. RTX A2000

(#1395) szaki7


szaki7
tag

Nem tudja az új Dell gépem a 3840X2160-as felbontást, csak egy lépcsővel rosszabbat.
DELL Vostro 3910 Mini Tower, Intel® Core™ i7-12700 2.1 | 16GB DDR4 | 250GB SSD | 0GB HDD | Intel® UHD Graphics 770 | W11 PRO.
Lehetetlen, hogy egy ilyen proci beépített videója csak ennyit tud.
Próbáltam vieodrivert keresni, de nem sikerült.
Találkoztatok már ezzel a problémával? :Y

(#1396) SzaboZE válasza szaki7 (#1395) üzenetére


SzaboZE
addikt

A proci ezt tudja, a frekvencia nem mindegy!

Max Resolution (HDMI)4096 x 2160 @ 60Hz
Max Resolution (DP)‡7680 x 4320 @ 60Hz
Max Resolution (eDP - Integrated Flat Panel)‡5120 x 3200 @ 120Hz

Lehet driver gond, kábel gond. Intel oldalon nézted?

https://www.intel.com/content/www/us/en/products/sku/134591/intel-core-i712700-processor-25m-cache-up-to-4-90-ghz/downloads.html

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#1397) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Nálatok sikerül frissíteni a Dell Supportassist programot? Win 11/21H2-es rendszeren ha elindítom a Supportassist programot akkor felajánlja, hogy van újabb verzió (3.10.3.3.), de ha rámegyek, hogy frissítsen mindig kiírja, hogy nem sikerült, próbáljam újra később.

Múltkor még sikerült egy ugyanilyen rendszeren úgy frissíteni, hogy felraktam neki a net framework 5.0.17-es verzióját, mert állítólag az hiányzik neki a helyes futáshoz, de most már az sem segít. Más nem járt így?

[ Szerkesztve ]

(#1398) szaki7 válasza SzaboZE (#1396) üzenetére


szaki7
tag

A régi gépemnél (i7-6700) is ezt a HDMI kábelt használom, tehát az rendben van. Letöltöttem az Intel oldaláról a legújabb drivert, azzal se megy. A display felbontásának beállításánál nem is ajánl fel az 1920-asnál nagyobb felbontást.

(#1399) AiRLAC válasza szaki7 (#1398) üzenetére


AiRLAC
addikt

Én azért megnézném egy másik (leginkább DP) kábellel.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1400) Balu77 válasza Atomantiii (#1397) üzenetére


Balu77
őstag

Nem csak ennél a verziónál, de többször előforduló hiba a Dell command update programmal egyetemben. Megoldás, hogy a teljes proi le, majd kézzel a dell-től letölteni a legújabbat és feltenni.

izé

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.