Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Cannabis7 válasza djsanya22 (#550) üzenetére


Cannabis7
senior tag

Sziasztok, dell optiplex 755-öm van, intel c2d 2160-as procival, az alaplap nem tudja szabályozni a venti fordulatszámát, és folyamatosan 1365-ön pörög, azt hinné hogy milyen halk, főleg, hogy már láttam mekkora borda van alatta, de azért elég hangos, ami azért is zavar, mert jelenleg pl, fél órája megy a gép és 14 fokos a proci...
Szóval kb feleslegesen megy,

A kérdésem, az lenne, hogy valami szoftverrel nem lehet kikapcsolni a ventit?
Persze ki is húzhatnám, csak ha esetleg valamiért vissza kéne dugni, az nem 2 perces meló ebben a gépházban...

Bocs nem válasz akart lenni

[ Szerkesztve ]

(#552) SzaboZE válasza Cannabis7 (#551) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ha kihúzod károg érte és túlmelegszik. Talán a hibát kéne orvosolni.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#553) Cannabis7 válasza SzaboZE (#552) üzenetére


Cannabis7
senior tag

Milyen hibát? Hogy érted?
Túl nem melegedne szerintem, mert mint írtam 15 fok körül mozog a proci, onnan azért elég messze van a 73 fok.

(#554) SzaboZE válasza Cannabis7 (#553) üzenetére


SzaboZE
addikt

Vagy a ventid hibás (nem működik a szabályzás) vagy az alaplap (nem működik a szabályzás). Tehát ha te ezt úgy oldanád meg hogy a ventit kiszeded, akkor a hibád megmarad, hűtés nélkül nem maradhat a gép. Esetleg megpróbálhatod manuálisan lejjebb húzni a fordulatot, pl egy ellenállással a venti tápjára.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#555) alcsapalcsa


alcsapalcsa
tag

egy fekvő házas Dell optiplex 755-ös gépem van Celeron 430 (aida) procival. a kérdésem leginkább az lenne, hogy milyen procit tudok bele venni, amit még elvisz az alaplap?
Az mennyiben lényeges, hogy 2x512Mb DDR2-667 (333 MHz) ram van benne? Ez az alaplap ilyeneket bír, vagy ebben is van variációs lehetőség? A leírása 667 vagy 800-as ramokról beszél, proci váltásnál érdemes a ramokat is 800-asra cserélni? Természetesen bővíteni szeretném a ramokat is.

Találtam egy bejegyzést, hogy milyen procik mennek bele, ez valós, vagy van vkinek egyéb tapasztalata?
http://en.community.dell.com/owners-club/alienware/f/3746/t/19537919

válaszokat előre is köszönöm....

(#556) feci1019


feci1019
újonc

sziasztok!
csak abban szeretném segítségeteket kérni hogy van egy dell optiplex 330as gépem teljesen gyári benne minden!
és abban szeretnék segítséget kérni hogy leszeretném cserélni az alaplapot egy olyanra ami befogadja a 4 magos proceszort illetve ddr2 memoriákat!
előre is köszönöm a választ! :)

(#557) SzaboZE válasza alcsapalcsa (#555) üzenetére


SzaboZE
addikt

A ram és a cpu független egymástól. Én 755-be Q9650-et tettem (i7-tel vetekedő sebessége van), és talán E8400 volt előtte benne. 2GB-os ramokkal 8GB-ig bővítettem. 1GB viszont kevés lesz szinte mindenhez. Én úgy tudom ha 800-asokat mixelsz 667-tel, akkor mind 667-tel fog menni és kész.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#558) SzaboZE válasza feci1019 (#556) üzenetére


SzaboZE
addikt

Egyrészt a ház típust nem írtad, másrészt elég behatároltak a lehetőségek a speciális kialakítás miatt. Noname alaplapok kilőve, dellből is max 1-2 generáció használta ugyanazt a csatlakozó kivágást a hátlapon.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#559) feci1019


feci1019
újonc

egy dell optiplex330as gépházrol van szo
de ezt az előző hozászólásban is megemlítettem

[ Szerkesztve ]

(#560) Cannabis7 válasza SzaboZE (#554) üzenetére


Cannabis7
senior tag

mint írtam is, az alaplap nem tudja a szabályzást, így nem értem hol a hiba, ez gyárilag ilyen sajnos

[ Szerkesztve ]

(#561) SzaboZE válasza feci1019 (#559) üzenetére


SzaboZE
addikt

Tessék, ez mind optiplex 330-as... Akkor most mindegyik van egyszerre?

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#562) alcsapalcsa válasza SzaboZE (#557) üzenetére


alcsapalcsa
tag

most nézegettem hirdetéseket és találtam:
- - - - - 10.000 körül - - - - -
- Intel Xeon E5430 4x 2,66GHz ( Q9450 ) vmi átalakítóval, de ugye ez nem biztos, hogy ide jó
- Intel Quad Core Q8200 4x2.33Ghz
- Intel Core 2 Quad Q6600 2.4ghz 8mb
- - - - - 5.000 körül - - - - -
- E8400: 6M Cache, 3.00 GHz
- Intel Core 2 duo E6758
- Intel Core 2 Duo E6550

Az alsókat 2-3000-ért a tetejét 9-11000 lehet megvenni. megéri a 2-3x árat a "Q" procik? A mostani celeront kicserélhetem kb. egy hamburgermenü árából, vagy költsek rá 10000 és legyen benne ami belefér? Neked a csere után látványos lett a gyorsulás? Videókártya nincs benne, ramot persze teszek bele, de nem is kell hatalmas munkára, inkább otthoni netezés.... Béna böngészős játékok...

Ebből a szempontból van ötleted, melyiket érdemes bele venni?

előre is köszönöm...

(#563) SzaboZE válasza alcsapalcsa (#562) üzenetére


SzaboZE
addikt

Szerintem akkor felesleges a quadcore, a 8400 még elmegy pár évig. Most raktam egy Win10-et optiplex 745-re 1.83Ghz dual core és szépen megy rajta (4GB RAM).

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#564) pékember08


pékember08
csendes tag

Üdv.

Adott egy Dell 780 sff gép.E8400 proci, 1db 4gb Elpida ram 1333Mhz, 250gb sata hdd....stb

Bekapcs után nem ad képet!Nemrég érkezett hozzám beledobtam a procim,ramom,hdd-m amit itthon össze kaptam!

Nos mivel próbálkozzak még?Ramot végig rakosgattam, az az érdekes nincs semmi síp szó! De gép szépen elindul megy a hdd csak kép nincs!

(#565) SzaboZE válasza pékember08 (#564) üzenetére


SzaboZE
addikt

Dugj bele egy videokártyát, hátha.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#566) Balu77 válasza djsanya22 (#550) üzenetére


Balu77
őstag

Ez azért nem működik nálad, mert raid módra állítottad a hdd kezelés módot. Rakd simán ahci-re és működni fog! Legrosszabb esetben legacy/ide (nem biztos így van ott írva, de most nincs előttem egy 780-as) és utólag is át lehet lőni ahci-re egy kis mókolással a windows-t később.

izé

(#567) Balu77 válasza alcsapalcsa (#562) üzenetére


Balu77
őstag

Fekvő házas gépnél ellenőrizd hogy milyen hűtés van rajta! Gyengébb procis kivitelűeknél akadt néhány, ami gyengébb (tiszta alu bordás) hűtést kapott, míg a jobbak hőcsöves rezest.
A Quad-os proci nagyon jó választás lehetne.
De az E8400 vagy E8500 is jó választás! A celeron után még azzal is hasítani fog!
Ha netezni, meg általános célra használod a gépet, akkor untig elég. Ha meg játszanál, akkor meg felesleges egy ilyen fekvőt fejlesztgetni, mert egy jobb videokártya egyrészt a low profil miatt korlát, másrészt a táp is kevés lehet egy erős videokártya+4 magos proci esetén. És ugyebár ilyen kis tápból nem dobálják a nagy teljesítményűeket csak úgy.
Szóval dobj bele egy E8400 vagy 8500-öt, ahogy találsz, tolj bele sok ramot és ennyi! És még azon sem kell aggódnod, hogy az átalakítós procit viszi-e a gép. Így nem érhet meglepetés... ;)

izé

(#568) Balu77 válasza pékember08 (#564) üzenetére


Balu77
őstag

Az eredeti proci volt a 8400, vagy te tetted bele?

Javasolt lépések:
-gombelem ki pár perc (bios reset)
-mindent húzz le (hdd, dvd), csak ami feltétlen kell maradjon
-másik/kisebb ram (ki tudja, habár az elpida gyakran előforduló dell gépekben) - lehet nem sípol de mégis ram, láttam már ilyet
-másik táp!! ;)

izé

(#569) Balu77 válasza SzaboZE (#557) üzenetére


Balu77
őstag

" Én 755-be Q9650-et tettem (i7-tel vetekedő sebessége van)"

Nem vitázni akarok, de nekem Q9650 és i7 is volt/van és azért az i7 kilóra megeszi a Q9650-et, vetekedésről szó sincs! Hozzátenném, hogy i7 HT-s, és ha pl. ezt kihasználó video konvertálót tolok, akkor már bődületes a különbség.
A 9650-em 3,6-on ment, az i7-et (3770K) pedig 4,4-en tolom, de már a 2500K 4Ghz-en is érezhetően gyorsabb volt a Quadnál... :U

izé

(#570) SzaboZE válasza Balu77 (#569) üzenetére


SzaboZE
addikt

A számok pedig nem tévednek, az akkori i7 teljesítményét hozta. Nem a hat generációval későbbi i7-esről beszéltem :)

[link]

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#571) Balu77 válasza SzaboZE (#570) üzenetére


Balu77
őstag

Hibás ezt az összehasonlítást felhozni. Egy mobil i7-et egy asztalival összevetni... :U
Nézd meg hogy egy asztali i7-el szemben mit menne. Hozzáteszem, hogy asztali vonalon nem is kell i7. A 750-es i5-ök általában vitték a 4Ghz-et és nagyon aláztak. Ezzel ellentétben a Quad-ból örülhettél, ha 3,8 fölé jutottál, de inkább 3,6 és akkor még clock to clock is erősebb volt az i5/i7...

izé

(#572) SzaboZE válasza Balu77 (#571) üzenetére


SzaboZE
addikt

A mobil verzió az M-es proci. (720QM). De kereshetek korabeli gyenge i7-et mellé, hidd el kb erről a szintről indultak akkoriban. 4Ghz-ekről meg felesleges beszélni, mert egy dell asztali gépben senki nem fogja ezeket tuningolni.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#573) Balu77 válasza SzaboZE (#572) üzenetére


Balu77
őstag

Én csak arra a kijelentésre reflektáltam, hogy a quad vetekszik az i7-el. Szó sincs abban most dell gépekről. Most a dell-től kicsit vonatkoztassunk el. Amúgy az általad linkelt tesztben a 820-as 1,73Ghz-en (illetve turbón 2,05-ön) hozza a 3Ghz-es quad-ot. Ez egyértelmű....

Amúgy a teszben az biza egy Mobil cpu, mint ahogy a kódnevéből: Clarksfield is kiderül. ;)

[ Szerkesztve ]

izé

(#574) sixer66


sixer66
senior tag

Szép estét.
Hozzám került egy új Dell Optiplex XE típusú asztali SFF PC.
Ezt szeretném kicsit upgrade-elni, viszont mivel kis méretű házról van szó és az alaplap csak Core2Duo vagy Dual Core processzorokat fogad, így alaplapot is kell cserélnem.
Leginkább filmezésre (HTPC-ként üzemelne 90%-ban), maximum kisebb játékokra lenne használva, így I3 a minimum, amit szeretnék, de ugye itt inkább a pénztárcám korlátoz be, mert nem nagyon tudok sokat ráfordítani.
Olyan lapra lenne szükségem, ami HDMI-s és pl. I3-2120-as vagy hasonló qualitásokkal bíró processzorokat fogad és belefér az említett házba.
Tudtok esetleg tanácsot adni merre induljak el?

(#575) SzaboZE válasza sixer66 (#574) üzenetére


SzaboZE
addikt

Más alaplap nem fog belemenni faragások nélkül, csak a sajátja.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#576) Zolifarkas


Zolifarkas
tag

Sziasztok.

Van egy Dell OptiPlex 745-ös gépem aminek a biosában szeretném beállítani az alaplapi videovezérlő által használható memória méretét de nem találok ilyen funkciót a biosban. Tudna valaki segíteni?

Üdv; Zoli

(#577) SzaboZE válasza Zolifarkas (#576) üzenetére


SzaboZE
addikt

Hát ha nem találtál, akkor nincs ilyen opció, automatikusan kezeli :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#578) Zolifarkas válasza SzaboZE (#577) üzenetére


Zolifarkas
tag

Vagy csak én nem tudom, hogy melyik opciót kell keresnem de elvileg 8-256MB-ig lehetne állítani, és a gpu-z szerint jelenleg 8MB-on van.

(#579) Balu77 válasza Zolifarkas (#578) üzenetére


Balu77
őstag

Az fix 8MB
A régebbi p4-es érában volt ilyen, hogy 1, vagy 8MB. A többi 4-256 (512)MB-ig állítható dolog az agp apertune size volt még az akkori agp-s lapok idején, illetve átnevezve másra a pci-e bejövetelekor, de hasonló elgondolással.
Dell gépeknél már kb. 9 éve nem látom ennek állíthatóságát....
Persze kivétel lehet a nem inteles masina, de olyanokkal én nem foglalatoskodok.
A 745-ben pedig a intel Q965-ös chipset van, azaz annak az integrált vga-ja.
Ha jobbat akarsz, javaslok bele egy dedikált vga-t. Egy nagyon alapszintű is már lazán veri az alaplapit és fillérekért beszerezhető használtan. ;)

[ Szerkesztve ]

izé

(#580) Zolifarkas válasza Balu77 (#579) üzenetére


Zolifarkas
tag

Szia.

Köszönöm az infót sejtettem, hogy nem tudom majd állítani. Szerencsére épp nálam van egy barátom gépe amiből kölcsönvettem az Asus 8600GT GDDR3 256MB-os videokarit amit némi házrombolás után betettem a
PCI-E aljaztba majd a dríver feltelepítése után sikeresen futtathattam a Wolfenstein 2009-et lévén ez a leginkább gépigényes játék amit szeretnénk használni. Az egész Dell gépet másik házba fogom tenni, igaz ehhez rengeteg barkácsolás kell de a bővíthetőség miatt megteszem.

Üdv; Zoli

[ Szerkesztve ]

(#581) Balu77 válasza Zolifarkas (#580) üzenetére


Balu77
őstag

Szerintem a legegyszerűbb, ha keresel egy álló (MT) optiplex gépet, ami rossz totál és így fillérekért dobálják. Abból kiszórod a rossz cumót és abba pakolod át az egészet. A desktop (DT)-s alaplapok simán belepasszolnak az MT házakba. Keress pl. egy 320-as optiplexet. Na azok csapnivalóak voltak, tuti találsz. Vagy ha mákod van, akkor még régebbi 280/520/620-ast (azok p4-esek), tuti olcsón mérik. Az MT házas optiplexek a 280-tól a 780-as modellig mind egy kaptafa házba mentek. A 960-tól volt a váltás, habár annak a házába is belemenne. Ugyanaz a btx szabvány ház és csavarfelfogató helyek...

izé

(#582) Zolifarkas válasza Balu77 (#581) üzenetére


Zolifarkas
tag

Szia.

Köszi az infót majd keresek valamilyen megoldást a beépítéssel kapcsolatban bár nem riadok vissza a feladattól, hogy egyedi házat építsek.

Üdv; Zoli

(#583) Zolifarkas


Zolifarkas
tag

Szia.

Te milyen videokártyát javasolnál a Dell OptiPlex 745-be? Mérete nem számít mert nem a saját házában lesz mint fentebb írtam.

Üdv; Zoli

(#584) Balu77 válasza Zolifarkas (#583) üzenetére


Balu77
őstag

Attól függ mire kell a videokártya.
Abból kiindulva, hogy a 745 max. C2D E6700-as procit tud kezelni, vagy max. Q6700-at, kell választani. Gondlom most valami E6400, vagy hasonló van benne. Ahhoz egy Geforce gts 250, vagy 260-as kártya az, amit még ki tud hajtani. Nyilván jobbal is megy és gyorsabb, nem fogja tudni max. kihajtani.
No és persze jobb vga-nál a tápegység is kérdés, hogy bírja-e....

izé

(#585) Zolifarkas válasza Balu77 (#584) üzenetére


Zolifarkas
tag

Szia.

Persze nem írtam le a gép paramétereit; Intel Pentium D 925 / SL9KA / 3.0GHZ, 4x512Mb DDR2 memória dual chanel módban, egyenlőre saját Dell H275P-01 táp.
Jelenleg egy Asus Geforce 8600GT GDDR3 van kölcsönbe benne ez minden játékomat viszi / idős fejjel is szeretek játszani / Wolfenstein 2009 és COD4 a leginkább gépigényes játékom /.
Csak ezekhez a cuccokhoz tennék egy olyan kártyát ami jó a konfignak és a játékoknak is.
Persze használtat nézegettem a hirdetések között. Később esetleg memória bővítés még tervbe jöhet.

Üdv; Zoli

(#586) Balu77 válasza Zolifarkas (#585) üzenetére


Balu77
őstag

Procban váltásnak én keresnék egy Core2Duo E6600 vagy E6700-at, ha kétmagosban gondolkodunk. Vinné a négymagost is (pl. Q6600), csak kérdés hogy a jobb fajta hőcsöves hűtés van-e rajta. Habár a pentium D-ből kiindulva valószínű. :D
Szóval beledobnék egy C2D E6600-at, amit már 3 ezer körül lehet lőni használtban. Videokártyában pedig akkor mehet mellé egy Gf GTS250 (ami szinte ugyanaz, mint 9800GT), vagy akár valami újabb is mehet, mondjuk egy Gf 650-es. Mondjuk egy win7 esetén a 4 giga ram jobban mutatna, de xp-vel a 2GB is jó.
Rákerestem, két magos prociban ez a legjobb amit bele lehet tenni és erre ezt találom: E6700 és épp dell-es! ;)

izé

(#587) Zolifarkas válasza Balu77 (#586) üzenetére


Zolifarkas
tag

Szia.

Köszönöm az infót.
Egyenlőre csak videokarit tennék bele a mostani Pentium D is kétmagos 2x 3.0 ghz és 2x2MB L2 cache.
A jelenlegi táp / vagy az alaplap / 75W-os videokártyákat támogat, bár van FSP 400W APN ATX-es tápom gondolom egy 20-24-re átalakítóval használható lenne. Igen a hőcsöves hűtés van rajta viszonylag halk is.

Üdv; Zoli

(#588) Balu77 válasza Zolifarkas (#587) üzenetére


Balu77
őstag

A Pentium D-nél még egy mezei E6300-as (1,86Ghz, 2MB cache) is gyorsabb kb. fele akkora fogyasztással!
Váltás egy E6600-ra elég szignifikáns gyorsulást mutatna. ;)
Az fsp táp jó választás, az átalakítóval pedig sima ügy.

izé

(#589) Zolifarkas válasza Balu77 (#588) üzenetére


Zolifarkas
tag

Akkor érdemes lesz lecserélnem lehetőség szerint, és nem ártana tenni bele nagyobb memóriát is.
Csak pénz és idő kérdése.

(#590) Zolifarkas


Zolifarkas
tag

Sziasztok.

Van egy dell Optiplex 745 gépem amibe az eddig használt 667Mhz-es memóriák helyett raktam bele 800Mhz-es ramokat de nem akar elindulni az oprendszer. Át kell állítani valamit, vagy a gépnek automatikusan fel kéne ismernie a modulokat? Vagy esetleg hibásak a ramok?

Üdv; Zoli

(#591) Balu77 válasza Zolifarkas (#590) üzenetére


Balu77
őstag

Szia,
ha nem viszi a ramokat rendesen, akkor nincs más lehetőséged, mint kicserélni azokat. Vagy azon okból mert hibásak, vagy ha nem, akkor szimplán a dell-be nem jók. Olykor elég finnyásak tudnak lenni a dell gépek.
Állítási lehetőség nincs, minden automatikus.
Esetleg próbálj meg felrakni legújabb bios-t, az segíthet. Viszont csakis a régi stabil ramokkal csináld a bios frissítést, különben tönkre is mehet!

izé

(#592) Zolifarkas válasza Balu77 (#591) üzenetére


Zolifarkas
tag

Szia.

Köszönöm az infót.
Beraktam a ramokat egy másik gépbe ahol simán mennek nincs velük probléma eddig, memória tesztet lefuttattam igaz még csak egyszer de hiba nélküli volt az eredmény.

Üdv; Zoli

(#593) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

Melóhelyen volt géppark csere és tesómnak elhoztam egy Dell Optiplex 780 USFF-t eredeti Win 7-el.
A probléma a következő:
Bármelyik USB-re dugom rá a máshol eddig jól működő külső Slim DVD-RW-t a gép nem ismeri fel csak piros X-eket rak az eszközkezelőbe.
Egér, bill működik.
Szerintetek mi lehet ez?

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#594) Balu77 válasza Tigi (#593) üzenetére


Balu77
őstag

Kevés tápot kap valószínűleg. De ez csak tipp részemről.

izé

(#595) SzaboZE válasza Tigi (#593) üzenetére


SzaboZE
addikt

Kevés a táp neki, ahogy Balu írja, próbáld aktív USB HUBon keresztül.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#596) Tigi válasza Balu77 (#594) üzenetére


Tigi
őstag

Köszi srácok, egy mini USB kábel cserével megoldódott.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#597) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok!
Most vettem használtan egy DELL 745 T E8400 gépet. Az lenne a problémám hogy induláskor ezt mindig kidobja:

(Most ideiglenesen ilyen régi monitorom van ,nem meg szólni :) )
Miért csinálja ezt? Egy tanácsot már kaptam hogy próbáljam meg átcserélgetni a ramokat más sorrendbe de még nem jutottam haza.Az segíthet?
A másik problémám hogy nem tudtam pendrive-ról bootolni a win8.1-et( rufussal raktam rá) és mivel csak cd olvasó van benne így csak pendrive-ról tudnám újra telepíteni!
Amúgy mikor pendrive-ról akarok bootolni ezt dobja:

A harmadik problémám hogy ki van kapcsolva a gép és időközönként felpörög a hűtőventillátor és a ledek is világítanának kb 20 másodpercig utána kikapcsol. A monitort nem kapcsolja be meg nem all fel a rendszer! Ez mitől lehet és hogy tudnám megszüntetni?
Nem vagyok egy ász gépek terén úgyhogy ha valaki tud segíteni akkor úgy hogy megértsem.
Köszönöm előre is a segítséget!

(#598) Zolifarkas válasza Tigi (#596) üzenetére


Zolifarkas
tag

Szia.

Az E8400 a processzorra utal, mert ha igen tudomásom szerint nem tudja kezelni ezt a processzort az 1333Mhz FSB miatt, az E 6700-as a legnagyobb belevaló processzor amit még támogat az alaplap.

Üdv; Zoli

(#599) Tigi válasza Zolifarkas (#598) üzenetére


Tigi
őstag

Ezt szerintem nem nekem akartad. :)

Imi1981: Mintha azt írná, (első kép) hogy tegyél ramot a DIMM1-be.
A Win8.1-es kérdést szerintem tedd fel a a Win8.1 topicba is.

[ Szerkesztve ]

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#600) Imi1981 válasza Tigi (#599) üzenetére


Imi1981
veterán

Köszi. Közben már megtoldódott mindhárom probléma ,a boiosban ki kellett kapcsolni valami sata2 -t és mindhárom probléma egyből eltűnt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.