Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) Balu77 válasza hopex (#1000) üzenetére


Balu77
őstag

Szimpla micro atx szabványnak látszik, így minden további nélkül áttehető egyéb házba.
Viszont hol jön a képbe itt a Dell érintettsége?

izé

(#1002) hopex válasza Balu77 (#1001) üzenetére


hopex
csendes tag

Sorry ,de Lenovo fórumot nem találtam és mivel brand, gondoltam itt talán kapok segítséget.Elnézést ha a Lenovoval megfertőztem a fórumot.A segítséget egyébként köszönöm.

mferi

(#1003) Balu77 válasza hopex (#1002) üzenetére


Balu77
őstag

Semmi gond!
Amúgy ahogy elnézem H61-es chipset-es lap, azaz a 2. generációs Core-i széria belépő modellje. Azt jó ha tudod, hogy a h61 nem tud ahci módot sata porton, így ha esetleg ssd-t teszel rá, akkor az nem fog tudni trimmelni, mert az csak ahci vagy raid módban támogatott.

[ Szerkesztve ]

izé

(#1004) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok! Nincs jobb ötletem, ezért itt kérdezem meg:
Ezekben a Dell brand gépekben van beépítve hangszóró. Rendes, nem csipogó. Angolul nem nagyon tudok keresni mert ugye mindkettő speaker.
Nekem tök jó lenne egy ilyen a nem brand gépembe, mert csak fülesem van. De azokban van hova dugni ha átteszem? Hogy működnek ezek?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1005) Balu77 válasza rasotamas (#1004) üzenetére


Balu77
őstag

A dell-es hangszóró nem lesz jó simán más gépbe, mert más a dugó kiosztása.

izé

(#1006) rasotamas válasza Balu77 (#1005) üzenetére


rasotamas
veterán

Az a legkevesebb ha a csatit át kell hebrákolni, de valamire rá lehet dugni? Front panel audio connector vagy ilyesmi csatira?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1007) Balu77 válasza rasotamas (#1006) üzenetére


Balu77
őstag

Passz, sosem mókoltam ilyesmivel.

izé

(#1008) hopex


hopex
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Adott egy Dell Optiplex 3020 SFF ,egy napja egy GT 1030 low profile kártyával használva.

Dell 3020 SFF konfiguráció:

i5 4570 (Haswell)

2x4 GB DDR3 1600 MHz

1 db Samsung SSD

1 db WD 2,5 320GB HDD

Gigabyte GT 1030 LP

Kérdésem: hosszú távon elég lesz e a gyári 255 W táp?

A válaszokat előre is köszönöm

mferi

(#1009) Balu77 válasza hopex (#1008) üzenetére


Balu77
őstag

Elég lesz. A vga kb. 38W-ot fogyaszt, a cpu totál kimaxolva 85-öt, de az a gyakorlatban nem valószínű, a többi pedig minimális. Mennie kell.

izé

(#1010) hopex válasza Balu77 (#1009) üzenetére


hopex
csendes tag

Köszönöm a választ,de ma visszavittem a gèpet, átszellőztetés hiányában főzni lehetett volna a gépházban.

mferi

(#1011) Balu77 válasza hopex (#1010) üzenetére


Balu77
őstag

Hát a szellőzés tekintetében a kis modellek annyira tényleg nem olyan jók.

izé

(#1012) citromsas


citromsas
csendes tag

Sziasztok
A múlt héten vettem egy Dell 7010 dt-s (i5 3gen) gépet az lenne a kérdésem hogy erősebb tápot lehet-e bele rakni illetve valami jobb hűtést a gyárinál (tető térben van és nincs klíma így nyáron elég jó idő van ott) a válaszokat előre köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#1013) Balu77 válasza citromsas (#1012) üzenetére


Balu77
őstag

Kérdés, hogy nyáron mennyire van meleg.
Ha 36 fok fölött is akár, akkor én azt mondom, hogy oda semmilyen gép nem ajánlott. Egy hdd 35-40 fokos környezeti hő mellett simán elmegy 50 fokig is, ami tuti idő előtti halál...

De ha az nem is, a kondik tuti hamar el fognak rajta fáradni. Amúgy lehet bele tenni nagyobb tápot.
Pl: video

izé

(#1014) citromsas válasza Balu77 (#1013) üzenetére


citromsas
csendes tag

Köszi a gyors választ, táp témában akkor ez jó lenne hozzá?
http://www.bluechip.hu/termek/be-quiet--tfx-power-2-300w-80--gold

(#1015) Balu77 válasza citromsas (#1014) üzenetére


Balu77
őstag

Elvileg igen. De azért érdemes megnézni hogy a dell-es gyári tápon nincs-e valami egyéb furmányos csati. Dell-nél gyakorta előfordul hogy eltérnek a szabványtól.

izé

(#1016) allein


allein
addikt

Sziasztok. Torrentezèsre, Dell gèpet, 5-10 HDD-t tudjon kezelni, nem kell bivaly cpu, nem kell bele dedikàlt vga. Èrdemes egyàltalàn pc-ben gondolkodni?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#1017) Balu77 válasza allein (#1016) üzenetére


Balu77
őstag

Ez valami torrent szerver lenne? Vagy csak kliens?

izé

(#1018) allein válasza Balu77 (#1017) üzenetére


allein
addikt

Kliens, töltenèk le ès fel. Az lenne a lènyeg, hogy a mostani Synology pàrosomat kivàltsa, nem tudom kihasznàlni a digis gigabites sàvot. Mostani Synology: DS916+ ès DX513, 9*4 TB WD RED. Szerintem a szük keresztmetszet a Synoban lèvő Intel Pentium cpu, gyenge. Seedelni tudik több ezer torrentet egyébkènt.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#1019) Balu77 válasza allein (#1018) üzenetére


Balu77
őstag

Az optiplex és vostro szériába alapban csak 2 db hdd fér, illetve ha van 5,25->3,5 beépítő kereted, akkor még kettőt bele tudsz tenni, de akkor a dvd-t ki kell szedned.
Szerverekbe lehetett többet pakolni.

izé

(#1020) allein válasza Balu77 (#1019) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szépen, lehet végül marad a NAS, fórumozom még. BÚÉK amúgy :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#1021) Balu77 válasza allein (#1020) üzenetére


Balu77
őstag

BUÉK :)

izé

(#1022) Kriszpi


Kriszpi
csendes tag

Sziasztok. Azért írok lehet itt tud segíteni valaki. Adott egy Dell optiplex 380 sff ad gép, tudom nem mai darab de mühelybe szeretném és az a probléma hogy a Dell feliratig betőlt és utána semmi. Az elején még a számok világítanak. 2-3-4.A dell oldalon olvastam hogy ez az USB hibakód. Mindent az ott leírtak szerint csináltam de nem változik semmi. Már csináltam hogy csak a proci meg a memória van benne semmi változás.Már mindent kipróbáltam. Ha tudna valaki ilyen problémába segíteni hogy kB mi lehet a baj és hogy lehetne orvosolni. Ha kell holnap tudok képet felrakni róla. Köszönöm előre is. Buék mindenkinek

[ Szerkesztve ]

(#1023) Balu77 válasza Kriszpi (#1022) üzenetére


Balu77
őstag

Szia.
Első körben bios reset. Azaz táp ki, áram nélkül bekapcs gomb, hogy a maradék töltés is kimenjen a kondikból, majd gombelem alaplapról ki és várni kicsit (1-2 perc ált. elég), majd vissza és próba.
Ha ez nem segít, akkor lehet valami elfáradt.
Ez első körben lehet akár fáradt táp is, de alaplap is. Utóbbi esetében lehet kicsit odavannak már a kondik eleve a gép kora miatt. (pl. 755-ből már láttam párat, de még az annál is régebbi 520, 620, 320 gépekből elég sokat behalt kondival)
Ha alaplapon nem látszik púpos, vagy elfolyt kondi, akkor meg lehet próbálni akár egy teszt erejéig egy másik tápot rákötni. Nem kell beleépíteni, így bármilyen táp megteszi, csak bekötni az alaplapra a csatikat és go.
Ha tápcsere sem segített, akkor lehet máshol fáradt el az alaplap (pl. 755-nél láttam 2 ilyen gépet is), ez esetben ahogy Joda mester mondaná: el kell engedni. :)

izé

(#1024) Kriszpi válasza Balu77 (#1023) üzenetére


Kriszpi
csendes tag

Köszönöm a gyors választ. Meg próbálom a tápcserét. Kondit nem láttam puposnak egyiket sem. A gomb aksis dolgot már csináltam de nem változott semmi. Ha nem segít a táp csere akkor ahogy írtad el kell engedni. Le tesztelem a többi alkatrészt és a rossz alkatrész megy a levesbe. Még egyszer köszönöm a gyors segítséget.

(#1025) SzaboZE válasza Kriszpi (#1024) üzenetére


SzaboZE
addikt

Azért nézz rá a kondikra az alaplapon, ha púposak, akkor ott a gond.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#1026) navistreet


navistreet
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy Optiplex380-as gép. A vinyójának az elektronikája elhalálozott, így még az előtelepített windows-t sem tudom használni.
WIN7pro van a gépen, az MS címke szintén rá van ragasztva. Szerettem volna a MS oldalró letölteni egy WIN7 telepítőt, de ezzel a MS regisztációval nem lehet, mert ez egy DELL előtelepítés. Hívtam a DELL-t, mondták, hogy ez a gép már nem garanciális, forduljak a szervizhez. A szervízben odáig jutottam, hogy vigyem el a gépet, feltelepítik, de nem azonnal, majd adnak időpontot, hogy mikorra lesz kész, pont 2x annyiért, amennyiért jelen pillanatban vehetek egy win7-et.
Megjegyzem, nekem csak a win732 bit jó.
Szumma-szummárum, kérdésem, hogyan telepítsek fel egy win7-et, hogy a gyári címkével beregisztrálódjon. Vagy honnan tudok letölteni egy DELL win7 telepítőt?
Előre is köszönöm a segítségeteket.

(#1027) SzaboZE válasza navistreet (#1026) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ha volt hozzá GYÁRI windows 7, akkor a dell oldalán találhatod hogy hogyan.

https://www.dell.com/support/article/hu/hu/hubsdt1/sln299044/how-to-download-and-use-the-dell-os-recovery-image-in-microsoft-windows?lang=en

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#1028) Balu77 válasza navistreet (#1026) üzenetére


Balu77
őstag

Hagyd a fenébe a dell-el pöcsölést. Nekem van eredeti telepítőm ha kell.
Azt viszont kéne tisztázni, hogy prof, vagy egyéb verzió? Optiplex-re gyárilag eddig prof-ot láttam csak, de ki tudja. :)
Amúgy hozzátenném, hogy ha gyári dell-es win volt rajta, akkor a win7 licensz kulcsot az alaplap bios tárolja. Ilyenkor a gyári win7 telepítésekor se számot megadni, sem aktiválni nem kell majd.
És azt is elárulom hogy nagy valószínűséggel a 64 bites is fog menni rajta! ;) Sőt még ennél is tovább megyek, a gyári windows-os (win7-től felfelé) optiplex gépeken az alaplapi win kulcsot a win10 telepítő is megeszi, legalábbis eddig 1 kivétellel mindig megette, de annál valami kavarás volt utólag. És hogy totál kimaxoljam a dolgot, azon dell szériából, ami windows vista-val jelent meg, de rá nem sokra win7-el folytatták a forgalmazást (pl. optiplex 960, ami kb. egy időben ment a 780 és 380-al), ott a dell gyári vista matricás gépek is megették a win7-et, sőt kapásból 64 bitest! Amit aztán gond nélkül lehetett win10-re frissíteni!

Na szóval ha kell a telepítő, dobj rám privátot és segítek!

[ Szerkesztve ]

izé

(#1029) navistreet válasza Balu77 (#1028) üzenetére


navistreet
csendes tag

Szia(sztok) . Köszönöm mindkettőtöknek a választ.
Tegnap a neten túrva találtam DELL telepítőt, és valóban nem kellett aktiválni, mert a win felrakása után azonnal aktív lett. A 64 bites nekem nem jó, mert egy olyan szoftvert használok, amihez a 32 bites jó.
Mégegyszer köszönöm a segítőkészségeteket.

(#1030) pai107


pai107
tag

Sziasztok!

Jóbarátomnál találtatott s rám maradt egy Dell Optiplex 755 SFF (fekvő) házas kis pc. Gondoltam lesz ami lesz. És törpös a masina. C2D E7600 proci, 2x1Gb 667es ram, toltam bele egy 500Gb-os vinyót.... Win7.... Szuperál tutira.

Ami a gond a vga... alaplapi. Itt visszaolvastam (vagy fél nap alatt),hogy milyet lehetne bele. Mindenképp lowprofile azt már tudom, de azon túl milyet nézzek használtan ami el is menne (belefér, táp is elviszi). Mert arra gondoltam, hogy ez a gép jó lesz hdmi-s kártyával a tv-hez ha úgy alakul. Filmezni, netezni.

Köszönöm előre is a segítséget.

Még annyi, hogy ha vkinek van esetleg olyan vga-ja ami jó lenne s eladná akkor jelezze. THX

(#1031) Balu77 válasza pai107 (#1030) üzenetére


Balu77
őstag

Pl. egy Geforce 420 jó lenne bele hacsak nem akarsz uhd felbontást, de ahhoz az egész gép kevés lenne.

izé

(#1032) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Sziasztok ,

Van itthon egy Optilex 360 amit anyukám használ már rég óta ,raktam bele neki ssd-t ,vga-t ,bios frissítéssel elfogadta a q6600 cpu-t is ,minden király vele.

Ma szereztem egy szép állapotú Optilex 780 -at ,ugyebár ez már ddr3-as ,sokkal kevesebbet használt szép darab ,rögtön elkezdtem átpakolni a régiből a cuccokat .cpu ,vga ,ssd.

A gépben 2x 2gb ddr3 kingston ram döcög hibátlanul ,biosra nyomtam egy gyári visszaállitást és neki megyek a falnak ,nagyon bonyolult így elsőre.

Lényeg a probléma ,dedikált vga mellett is a 4gb rendszer memóriából csak 3,8x vlmennyi használható (integrált vga ra gyanakodtam).
Bios nagyon bonyolult ,elkelne egy kis segítség de ahogy integralt opciot láttam ki kapcsoltam ,auto ra raktam a video opcion is belül ,stb ,de a windows nem látja telibe a 4gb ot.

Másik problémám ami még nagyobb ,hogy a vga driver felrakása után állandoan elsötétül a kép majd visszajön ,driver is összeomlik aztán újra indul a gép (vga tesztelve más gépben és hibátlan ,am egy HD7750-ről van szó.

User error t érzek ,esetleg tudtok segíteni nagyon megköszönném ,ha meg nem vagy a lap esetleg bibis felhasználom ezt a szép és halk házat és belepakolom a opilex 360 alaplapot.

Köszöntem előre is ,szép estét. :R

(#1033) Balu77 válasza TechN7ne (#1032) üzenetére


Balu77
őstag

Üdv,
első körben kéne tudni, hogy milyen windows, azon belül 32 bites, vagy 64 bites van fent?
Vga terén talán arra tudok gyanakodni, hogy a q6600 cpu + vga már lehet sok a tápnak. Elvileg 75W-ot tud max. alaplapon a vga-nak adni, de a dell tápok eléggé ki vannak centizve és lehet a q6600-al már sok neki, főleg hogy nem mai masina és lehet picit már fáradt a táp. Egy misét megérne esetleg hogy egy jobb új táppal is megnézni hogy elhalálozik-e driver telepítés után, amikor ki tudja használni a vga képességeit.
Amúgy a 780-ba lehet rakni 8GB ramot is és jobb quad procit is, elég szépen kimaxolható. ;)

izé

(#1034) TechN7ne válasza Balu77 (#1033) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Gondoltam arra is ,viszont a 360-ban még a táp is gyengébb ,még is hibátlan az egész benne.
Rá is kérdeztem a tápos topikban [link]

Ahogyan elnézem hiába fejletebb ,de sokkal több halálozik el belőle ,mint a 360 ak.
Win10 64 bit természetesen ,és tuti hogy sz@r a lap ,legalábbis a pci e foglalat nem bír sokat.

(#1035) Balu77 válasza TechN7ne (#1034) üzenetére


Balu77
őstag

A 780 75W-ot bír leadni PCI-E foglalaton keresztül (ebben kb. minden hasonló dell masina megegyezik ezekből a szériákból...), a videokártyád pedig 55W TDP-vel rendelkezik, tehát bírnia kell.
Én azért egy tápot a helyedben kipróbálnék mielőtt ennyire leírnám az alaplapot. A 780 újabb gép, mint a 360, de attól a tápja lehet még hibás, elég csak egy gyenge kondi és kész.
Amúgy javaslom még hogy a gépet pucold ki teljesen és nézd át, hogy nincs-e valahol púpos kondi. Nálunk ügyfélkörben több 780 megy a mai napig hibátlanul...

izé

(#1036) TechN7ne válasza Balu77 (#1035) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Teljesen rendben van a lap ,már szét szedtem mind a két gépet ,kitakarítottam a venti szerkezetet (azokat is kiszedtem) ,stb.
Nem találok rajta se púpos kondit ,se égést ,semmi hibát.

Nem tudod ,hogy a lapon van e valamilyen fan kimenet ,system fan vagy bármi amire lehet egy ház ventit dugni ,vagy marad a táp (satás)? :F

Én nem találok rajta semmi fan kimenetet ,de lehet meglehet oldani táp nélkül vlhogy. :U

(#1037) Balu77 válasza TechN7ne (#1036) üzenetére


Balu77
őstag

Nincs az alaplapon plusz venti csatlakozó, így sata-ról kell megoldani elosztással és átalakítóval.
Ha a lap rendben is tűnik, a táp attól még erősen esélyes lehet!

izé

(#1038) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

Van egy Dell Optiplex 990 desktop gépem, Q67 chipset és i5-2400 proci van benne.
Szeretnék bele tenni egy 4mag/8szálas procit, és találtam olcsón egy Xeont, olcsóbb mint egy i7, de egyenértékű vele.
Az lenne a kérdésem, hogy kezeli-e?

Köszi.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1039) Balu77 válasza rasotamas (#1038) üzenetére


Balu77
őstag

Hát ez engem is érdekelne, de valószínűsíthető hogy egy moddolt bios elkelhet hozzá.

izé

(#1040) SzaboZE válasza rasotamas (#1038) üzenetére


SzaboZE
addikt

E3-12x0L -t a chipset még el is kezelne, de szerintem nincs a lapon bedrótozva vagy tényleg bios moddolás kell, mert ezt a feature-t precision szériának szokták fenntartani.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#1041) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

OptiPlex 780-ba honnan lehetne működő alaplapot beszerezni megbízható helyről? Természetesen nem arany áron...

(#1042) Balu77 válasza smiti (#1041) üzenetére


Balu77
őstag

Pl. ebay-ről, de amilyen drága az lesz nem éri meg, mert azon az áron használtba kapsz majdnem olyan komplett masinát. Ráadásul ha volt a gépen gyári dell-es windows licenc, akkor azt is bukod, mert azt az alaplap bios tárolja, ami cserével megszűnhet.

izé

(#1043) smiti válasza Balu77 (#1042) üzenetére


smiti
addikt

Köszi a választ.

Akkor lehet inkább megpróbáltatom átkondizni, vesztenivaló nincs ezzel a lappal .

(#1044) akos_ur


akos_ur
aktív tag

Sziasztok,

Egy Dell 9020 MT lekezeli a 3TB-os vinyót? Kettőt raknék bele RAID 1-ben. Fent van a legfrissebb BIOS, egy SSD-n pedig Win10. Kell valamit mókolni a BIOS-ban vagy a RAID vezérlőben, hogy lássa a rendszer 3 terrás tömbnek?

(#1045) Balu77 válasza akos_ur (#1044) üzenetére


Balu77
őstag

Ha uefi módba rakod a bios-ban, akkor elvilegmég bootolható is lesz és működik.
Feltéve ha az alaplapi intel raid vezérlőt használod. Egyéb külön bővítőkártyás raid megoldásoknál passz, kártya függő.
Ha egyben akarod az egészet egy partícióban, akkor pedig gtp módban kell majd partícionálni.

[ Szerkesztve ]

izé

(#1046) akos_ur válasza Balu77 (#1045) üzenetére


akos_ur
aktív tag

köszi, bootolni nem akarok róla, csak adat meghajtóként használni... és igen, az alaplapi RAID vezérlővel... szóval akkor a Win10 lemezkezelője látni fogja a 3 terrás tömböt és tudom is GPT-re partícionálni.....

(#1047) Balu77 válasza rasotamas (#1038) üzenetére


Balu77
őstag

Egy kis update: https://www.walmart.com/ip/Dell-OptiPlex-990-Tower-Xeon-E3-1220-3-10GHz-Quad-Core-Processor-8GB-DDR3-Memory-500GB-Hard-Drive-Radeon-HD-8350-Windows-10-Pro-Installed-20-LCD-Moni/666656534

E szerint működőképes a dolog. Egy másik fórumon a 3010-be raktak xeon-t sima gyári bios-al és simán ment, így erősen esélyes hogy jó lesz.
Vsizont a xeon-nál NINCS INTEGRÁLT VGA!!! Szóval csak akkor fog menni, ha van külön dedikált vga kártya a gépben!

[ Szerkesztve ]

izé

(#1048) sussa


sussa
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! Egy dell optiplex 7010 sff-be szeretnék vga-t cserélni.

Ha,meg tudná mondani valaki,hogy mi a max méret ami elfér benne,mármint csak single slot vagy esetleg dupla slot-os is belemegy?

válaszokat előre is köszi!

-Mester mi lehet a boldogság titka? -Ne vitatkozz idiótákkal.-Én nem hiszem,hogy ez lenne a titok.-Igazad van-mondta a mester.

(#1049) Andras.Imre válasza sussa (#1048) üzenetére


Andras.Imre
csendes tag

Msi gtx 1050ti 4g lp szűkösen, de belemegy.

(#1050) Stinci


Stinci
csendes tag

Üdv!
A gépem: Optiplex 3020 sff, I3 4130, 2x4Gb ram, NVIDIA GeForce gt1030, Win10 Enterprise LTSC 64
Tettem bele egy YK762H Ver.2.0 PCIe capture card-ot.
Biosban foglaltnak érzékeli a slot-ot, de az eszközkezelő nem látja.
Régitipusú eszközként, kézileg telepített driverrel viszont Kód10 hibát jelez.
Több féle driverrel próbáltam amit elfogad azok mind így végzik.
Kiváncsiság képp egy ős lga775 pentium4 win7 gépbe berakva látható az eszközkezelőben ismeretlenként, és driver telepítés után ismeri, és nem dob hiba kódot, tehát a kártya működik.
A DELL win7 alatt sem látja!
Van erre megoldás, vagy tapasztalat, hogy mi okból nem látja a DELL ezt a kártyát?
Előre is köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.