Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Balu77 válasza koboldcápa (#850) üzenetére


Balu77
őstag

A 790-ben micro atx szabványú lap van. Viszont egy gond kapásból lesz, mégpedig az, hogy a dell gépeken az előlapi ledek, usb bekötés, bekapcs gomb, elég egyedi módon van megcsinálva. Szóval kell majd leírást lőnöd, hogy melyik zsinór kihez tartozik és át kell alakítanod az adott ház csatijait az alaplaphoz.

Az alaplap rögzítő csavarok elvileg a normál micro atx-et követik és a táp bekötés is ugyanaz. Csak a 980-nál és a 3020/7020/9020-tól felfelé van valami elvarázsolt tápbekötése, így az is normálként mehet. A cpu-nál a tápcsati 4 pines, így olyan tápot használj, ami vagy tudja a 4-et vagy 8-at de kettéosztva hogy 4-ként is használható.

izé

(#852) Fr@nkieWilde válasza Balu77 (#848) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Bocsi a késői válaszért. Köszi az infót megnézem majd. Vajon a fektetett házba kizárólag Dell alaplap tehető? Esetleg micro atx mezei lap is beletehető?

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#853) Balu77 válasza Fr@nkieWilde (#852) üzenetére


Balu77
őstag

A fekvős változatot annyira nem ismerem.
Keress rá neten hogy optiplex 390 DT motherboard. Ha nincs rajta fura kivitelezés, akkor talán. Azaz pl. bevágás, stb. a helykialakítás miatt. De ismerve a dell-t, erősen esélyes, hogy nem sima szabvány.

izé

(#854) Fr@nkieWilde válasza Balu77 (#853) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Hát nézegetem, de szerintem másmilyen az elrendezése, még ha a furatok jó helyen is vannak, legalábbis 1-2.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#855) Whaazzup


Whaazzup
senior tag

Sziasztok.azért igazán jók a pici,internetes gépek olcsók, és üzembiztosak, és már 5k-tól lehet kapni.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#856) #92063744


#92063744
törölt tag

Sziasztok!

Egy 790-es DT gépem van, imádom, leszámítva, hogy az USB 3.0 ki van spórolva belőle.

Szeretnék bele egy bővítőkártyát, ez például jó lenne hozzá?

Ha nem, milyen használható ezzel a géppel?

(#857) Balu77 válasza #92063744 (#856) üzenetére


Balu77
őstag

Nekem úgy tűnik, hogy nem low profile kártya, tehát nem fér bele.
Szerintem mindegy milyen pci-e kártyát teszel bele, csak low profile-os legyen és legyen hozzá rendes driver.
Ez pl. nagy valószínűséggel jó lesz: [Delock]
Dell gépekbe, igaz nem usb, hanem soros bővítősként, de delock-ot szoktunk tenni és bevált minőség.

[ Szerkesztve ]

izé

(#858) Whaazzup válasza #92063744 (#856) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.PCI-E slot-a szinte mindegyik jó, még akkor is ha DELL az alaplap, csak legyen +tápja.ÜDV

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#859) #04331520


#04331520
törölt tag

Dell Optiplex 7010 USFF PC USB csatlakozója nem ismeri csatolja fel a pendrive-okat. Windows frissítés nem talál új frissítést (win10), Dell saját szoftvere szerint is a legfrissebb illesztőprogramok vannak rajta. Ha az eszközkezelőben az USB vezérlőkön jobb klikkel a "hardverváltozások keresése" opciót választom, azonnal felcsatolja. Pendrive kihúz, majd vissza és ismét elölről kezdődik. Restart után is. Szerintetek ezt mi okozza?

(#860) Balu77 válasza #04331520 (#859) üzenetére


Balu77
őstag

Érdekes hiba. Első körben lehet egy energiagazdálkodást kéne nézni, hogy nem kapcsolja-e le az usb-t.

izé

(#861) #04331520 válasza Balu77 (#860) üzenetére


#04331520
törölt tag

Azt már beállítottam, hogy ne kapcsolja le energiagazdálkodási okokból.

(#862) Balu77 válasza #04331520 (#861) üzenetére


Balu77
őstag

Ez inkább valamiféle windows hiba, mint inkább gép specifikus dolog lenne. Sajnos most más ötletem nincs. De esetleg a windows-os topicban érdemes lenne felvetni. Hátha más is járt más így.

izé

(#863) #04331520 válasza Balu77 (#862) üzenetére


#04331520
törölt tag

Oké. Megtettem. Köszi.

(#864) Rison77


Rison77
senior tag

Sziasztok!
Van egy Dell optiplex 380-as gépünk, Xeon 5450-es procival. Az a problémánk, hogy eddig 2x2 giga noname ram volt benne, most viszont bővíteni szerettük volna és vettünk bele 2x4 giga Kingston Hyperx Fury 1600-as ramot. A probléma az, hogy lesípolja a ram hibakódot, bárhogy cserélgetem benne a ramokat. Nem támogatná az alaplap őket? Valakinek van ötlete?

(#865) Whaazzup válasza Rison77 (#864) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia. Nem ezt a fajta memóriát nem, sima mezei 1066mhz Hp matricásat, vagy eredeti DELL-t tegyél bel.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#866) Balu77 válasza Rison77 (#864) üzenetére


Balu77
őstag

A 380-as eredetileg max. 4GB-ot tudott, de lehet új bios-al a 8 gigát is viszi. A G41-es chipkiszélet van benne, ami elvileg 8GB-ot tud.
Ami a ramot illeti, ez a gép csak 1066-on hajtja a ddr3-at, de az időzítésre finnyás. Azaz inkább alacsonyabb órajelű, de jobb időzítésű memória az ideálisabb. Anno mi a "nagytestvérébe", azaz a 780-asba 1333-as jobb időzítésű Kingston ramot tettünk.
Az 1600-as HyperX szerintem ebben nem a legideálisabb.
Ami még fontos, ezek a régi Core2-es gépek a mai új chip kiosztású ramokat nem viszik. Szóval 4GB-os modulból minimum a két oldalas és oldalaként 8 chip-es a jó. A régiek olyanok voltak, de a maiak általában már nem.
Ha egy oldalas a ram, tuti NEM fog menni!

A legjobb keresni inkább használtba valami régi fajta 4GB-os ramot, ami 1333-as és márkás. Nagyobb eséllyel fog menni!

Nézegettem itt pár hirdetést itt a hardveraprón: ez jónak tűnik: [link] (azon belül is a második sorban a 2x4GB Nanya - a mellékelt képen kék színű) - úgy nézem hogy az eredeti Dell-es ram ráadásul. Legalábbis én Dell gépekben láttam ugyanezt viszont sokszor.

update: ez a hirdetés is kiválónak tűnik, erős a gyanúm, hogy úgyszintén dell-es eredetű (írják is hogy brand gépből): [link]

[ Szerkesztve ]

izé

(#867) Rison77 válasza Balu77 (#866) üzenetére


Rison77
senior tag

Értem köszönöm. Nem hittem volna, hogy ennyire kényesek ezek a brand gépek, jobban jártam volna ha kicsit utánaolvasok mielőtt gyorsba veszek hozzá egy mai megbízható ramot.Fogalmam sincs milyen bios van rajta, valószínű túl sokszor nem volt upgradelve. Lehet nem kockáztatok vele, és a fentebb linkelt eladótól veszek inkább egy foxconn lapot ramokkal ,amivel biztos működni fog a 8 GB

(#868) Balu77 válasza Rison77 (#867) üzenetére


Balu77
őstag

A bios-t tuti ne bántsd! A benne levő xeon proci miatt már valószínű moddolt, ha ráfrissítenél, akkor töbé el sem indulna, max. valami normál core2-es procival.
Nem olyan rossz az a 380, csak oda kell figyelni.
MIlyen foxconn lapot? Nem látok semmi linket arról. Az milyen gépbe menne és milyen procival?

izé

(#869) Rison77 válasza Balu77 (#868) üzenetére


Rison77
senior tag

Ugyanebbe a gépbe raknám kicserélve a dell lapot Foxconn G41MPX .

(#870) Rison77 válasza Rison77 (#869) üzenetére


Rison77
senior tag

Bár abban nem vagyok biztos hogy a 380-nak vannak furatai a micro atx-et fogadni, és az is elbizonytalanított most, hogy külföldi fórumon olvastam, lehet a tápot is cserélni kell, ha már a lapot cserélem.

(#871) Balu77 válasza Rison77 (#870) üzenetére


Balu77
őstag

A 380-ba tuti nem cserélsz csak úgy alaplapot, mert az NEM ATX, hanem BTX szabvány! Tehát teljesen más elrendezésű! BTX formátumú alaplapokat meg nem nagyon fogsz találni. A Dell elég egyéni e téren ebben a szériában is. Szóval maradnod kell a Dell saját alaplapjánál, vagy teljes gépet cserélni.

Ha mégis sikerülne cserélni valamilyen lappal (azzal a Foxconnal tuti nem!), akkor esélyes még a tápcsere, mert a Dell tápon a kábelek úgy vannak kicentizve, hogy a saját alaplapjához a táp-kiosztásokhoz pont odaérjenek.

És jut eszembe, ekkor még nem oldottuk meg a Dell nyomógomb, usb és audio előlepi csatlakozók gondját, ami ugyancsak egyéni dell-es kialakítású.... :U

[ Szerkesztve ]

izé

(#872) Rison77 válasza Balu77 (#871) üzenetére


Rison77
senior tag

Értem, hát nem könnyű a dolgom evvel a géppel az biztos. A ram-nál esetleg ha hagyom a ddr3-at, és a ddr2-őt maxolom ki 8 gigáig, akkor azokból is kizárólag a 2 oldalast vinné el? Ez lenne a tipusa : Kingston HyperX 4GB (2x2GB) DDR2 1066MHz KHX8500D2K2/4G

[ Szerkesztve ]

(#873) Rison77 válasza Rison77 (#872) üzenetére


Rison77
senior tag

Már azt se fogom fel, amit leírok, ahogy látom, mert az nincs 8 giga :D Azt hiszem , hogy ha upgradelni akarok, akkor túlteszek a dell-en, és összerakok egy független atx lapos gépet.

(#874) Balu77 válasza Rison77 (#873) üzenetére


Balu77
őstag

Ha másik gépet raksz össze, úgy egyszerűbb az élet, csak akkor komplett minden cuccot kell még venned. (ház, táp, proci+hűtő is)
nem rossz az a dell, csak okosan kell bővíteni.
Azt nem is írtad, hogy ez álló (MT), vagy fekvő (DT) változat?

izé

(#875) Rison77 válasza Balu77 (#874) üzenetére


Rison77
senior tag

Álló változat, a procit azt vinném tovább belőle, maradnék ennél az ágnál.

(#876) Balu77 válasza Rison77 (#875) üzenetére


Balu77
őstag

Akkor felmerül még egy gond. Mivel ez egy 771-es foglalatú xeon, ezért ez nem fog csak úgy menni bármely 775-ös core2-es lapban. Eleve nem mindegy hogy annak az alaplapnak milyen a chip készlete. Ha pl. q35, q37, q45 vagy x47, úgy kapásból felejtős lesz a sztori. És akkor még ott a bios is. Mint ahogy már a dell géped bios-a is, úgy a másik alaplap bios-a is moddolt kell hogy legyen. Ha valakitől csak úgy veszel egy core2-es alaplapot, ahhoz nem biztos hogy egyáltalán találsz ilyen módosított bios-t. De ha mégis, akkor neked kell azt frissítened, amit ha elrontasz, akkor kuka az alaplap. Nem bántásból írom, de nem tűnsz annyira hozzáértőnek, hogy ezt magad meg tudd csinálni. Ráadásul, ha a dell gépednél az alaplapot nútolták és nem a procit, akkor még azzal is foglalkozni kell. A 771-es foglalatnál máshol van a két kis bevágás, mint a 775-nél.
Szóval erősen átgondolnám ezt a dolgot.

De ajánlom eme helyi cikket eme témában:
[link]

izé

(#877) brsdnl92


brsdnl92
tag

Sziasztok!

Adott egy Dell Optiplex 5050 számítógép. Olyan probléma van, hogy a gyári Realtek hangkártya driver feltelepítése után nem működik az univerzális fejhallgató és mikrofon csatlakozó. Ha úgy telepítem fel a drivert, hogy be van dugva a fejhallgató csatlakozó, akkor a fejhallgatón jön a hang. Viszont ha kihúzom és újra csatlakoztatom, akkor már a számítógép hangszóróján. Illetve a fejhallgató csatlakoztatásakor nem is kérdezi meg, hogy mit csatlakoztattam, ahogy kellene.

Valaki járt már így esetleg? Illetve mi lenne a megoldás?

Köszönöm!

(#878) Balu77 válasza brsdnl92 (#877) üzenetére


Balu77
őstag

Nézd meg, hogy a realtek vezérlő pultban nincs-e valami elállítva. Esetleg a realtek oldaláról frissebb drivert érdemes feltenni, nem a gyárit.

Amúgy a Dell Optiplex ezen szériájánál (7050,5050,3050 és az előzőnél is: 7040,5040,3040) én úgy kezdtem minden gépnél, hogy a gyári telepített windows10 radír és újra telepítettem szüzen. Az a sok előtelepített szemét felesleges program ki tudja mit nem kavar be és sokat is lassít. Ráadásul ha nem ssd van a gépbe, tovább tart mindet eltávolítani, mint az egészet újra húzni.
Természetesen telepítés előtt netről (support.dell.com) az összes szükséges drivert előre leszedtem, hogy gyorsabban menjen a telepítés. De a dell "command update" programot is elég telepíteni, azzal is könnyen le lehet mindent frissíteni (minden drivert, bios-t) és nem kell kézzel töltögetni...

Ha újra telepítesz egy windowst nulláról és friss hangkártya drivert teszel fel, szerintem igen nagy valószínűséggel megoldódik a baj.

izé

(#879) brsdnl92 válasza Balu77 (#878) üzenetére


brsdnl92
tag

Köszi, kipróbálom ha nem lesz más ötlet.

(#880) mckay


mckay
aktív tag

Sziasztok!

Nézegetem ezeket az Insipron 3668 gépeket, egy alapítvány számára, pályázati pénzből vennék:
[link]
Igen ám, de nem biztos hogy futja most arra a full változatra.

Mi történik, ha később 8GB ramra bővítenénk, vagy videókártyát tennénk bele, esetleg migrálnánk hdd-ről sdd-re, szóval bármi, ami egy PC-vel amúgy megtörténhet?
:F

Hogy van ez a márkás gépeknél, le vannak ragasztva oldalt?
Ha kinyitjuk és teszünk bele videókártyát, akkor odavész a garancia?
Vagy DELL szakszervíz tehet csak bele?
Vagy még ők sem?

Köszi, és bocs, hogy ilyen tudatlan vagyok, szinte sosem volt még dolgom márkás géppel, OEM cuccal persze annál több.
:R

(#881) Balu77 válasza mckay (#880) üzenetére


Balu77
őstag

Milyen célra lenne a gép használva? Milyen programok mennének rajta?
Ha pl. játék, akkor kell video kártya és 8GB ram, de ha nincs játék rajta, akkor a video kártya tök felesleges. A 8GB ram viszont manapság már elkel, illetve az ssd is szerintem alap. HDD-vel használni win10-et elég lassúcska, számomra mint a foghúzás kb.

Amúgy mennyi lenne a keret a gépre?

izé

(#882) Tigi válasza Balu77 (#881) üzenetére


Tigi
őstag

Hali

Itthon egy gép kivételével mindben 4GB RAM van és nagyon szépen megy a 10 úgy, hogy mindegyikben HDD van.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#883) Balu77 válasza Tigi (#882) üzenetére


Balu77
őstag

Mindenkinek más az igénye, nekem pl. már túl lassú. De azért amikor van update, akkor gondolom nem 2 perc, amíg lefut. :)
Főleg amikor nagy creator update jön, mint pl. most áprilisban.

izé

(#884) mckay válasza Balu77 (#883) üzenetére


mckay
aktív tag

Köszi.
Igazából nem az a kérdésem, hogy jó dolog-e a 8GB ram, hanem hogy elveszíti-e a gariját egy ilyen márkás gép, ha én teszek bele ramot a sarki boltból.
Pl. le van-e matricázva az oldala?
Köszi.

(#885) Balu77 válasza mckay (#884) üzenetére


Balu77
őstag

Elvileg egy ram bővítéstől nincs garancia vesztés.
Matricázva sincsenek a gépek. De ez lehet kisker függő is. Gyárilag nincs rajta ilyen lezáró matrica, az tuti.

izé

(#886) Tigi válasza Balu77 (#883) üzenetére


Tigi
őstag

Nem annyira vészes a sebessége.
Ha többet használnám őket akkor biztosan jobban érdekelne. :)

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#887) Balu77 válasza Tigi (#886) üzenetére


Balu77
őstag

Aki napi rendszerességgel használ gépet, annak szerintem manapság egy ssd az op rendszer alá alap. Nem olyan nagy tétel, viszont az érzés.... megfizethetetlen. :D

izé

(#888) Whaazzup válasza Balu77 (#887) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia. Valami ilyet érzek én is mikor betölt a rendszer, és ugrálok a mappák között. nagyon egyetértek.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#889) Whaazzup


Whaazzup
senior tag

Sziasztok. Most vette egy Samsung SSD EVO-t jó gyors.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#890) Balu77 válasza Whaazzup (#889) üzenetére


Balu77
őstag

Jó választás! :)

izé

(#891) Whaazzup válasza Balu77 (#890) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.Thanks!! Ezt csak azért írtam, hogy a gyengécske dell is tud szárnyalni, ha egy ilyen van benne.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#892) Rison77


Rison77
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék tanácsot kérni, dell optiplex 380 gépbe szeretnék egy teljesen alap vga-t venni, célja csak 2 monitor megjelenítése. A gép e8400, 3 GB ram 32 bites rendszer. A múltkor kicsit befürödtem, hogy abszolút nem mindegy milyen ramot teszek bele, így nem akarok beleugrani a vásárlásokba. Átutazóban volt nálam egy gt 710-es vga, megpróbáltam vele, viszont egyik gépen folyamatosan kékhalált kaptam vele, másikon pedig hosszasan villogott a képernyő, és egy idő után nem adott képet.

(#893) Balu77 válasza Rison77 (#892) üzenetére


Balu77
őstag

A leírásod alapján valószínű a vga kártya volt a rossz. Elvileg ilyen kisebb vga-val gond nélkül kell mennie. Gyári táppal úgy tudom 65W max. fogyasztásút enged a dell. Szóval egy 710-es nem lenne rossz választás.

izé

(#894) Rison77 válasza Balu77 (#893) üzenetére


Rison77
senior tag

Értem, érdekes, mert 2 évig volt napi használatban a kártya hiba nélkül, vissza lett téve a dell tesztek után, és ugyanúgy problémamentesen működik, ezért gondoltam, hogy valami nem tetszik a dellnek mert egyikkel se ment stabilan .

(#895) Whaazzup válasza Rison77 (#892) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.A Dell azért Dell mert megvannak a saját paraméterei.Ebből adódik, hogy a bios-ba is olyan információk vannak a hardverekről amivel beismeri a saját márkáját.H ajánlhatok neked VGA- ami a más gyártótól ejffogad
az a NVidia Quadro széria, ami igen jó vga, ebből az FX széria kiváló, persze nem a tápcsati széria, na meg a
ATI -64XX-65XX széria.ÜDV. :K

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#896) Balu77 válasza Rison77 (#894) üzenetére


Balu77
őstag

Én több dell gépbe is tettem nem dell "minősített" kártyát és hibátlanul mentek.
Nyilván az alaplapi vga csatit ilyenkor el kell felejteni, dual vga üzemmódot a 380-as nem támogat.

izé

(#897) Whaazzup


Whaazzup
senior tag

Vannak DELL-PC amiben megy más VGA-nem vitás csak nem mindegyikben, ezt csak az tapasztalhatja akinek már több tucat ilyen PC ment át a keze alatt.Lényeg az, hogy igen kényes cuccok ezek.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#898) Balu77 válasza Whaazzup (#897) üzenetére


Balu77
őstag

Nem vitatom hogy kényesek, volt épp elég tapasztalatom. Volt köztük sok nagyon remek és volt jópár, amiket átkoztam (pl. optiplex 320, vagy pl. azok a laptopok, amiknél a hdd cseréhez teljesen szét kellett szedni, kész öröm volt, vagy azok a perc5ir raid kártyák a szerverekben, na az volt még egy döbbenet, amíg rá nem jöttem hogy lehet kicselezni a write cache tiltást, és még mennyi szép kaland :) ).
Nekem kb. az elmúlt 13 év alatt vagy úgy 500 Dell gép ment át a kezem alatt. :D

[ Szerkesztve ]

izé

(#899) sony309


sony309
őstag

Sziasztok!

Hozzáértők segítségére volna szükségem!
Édesanyám gépébe szeretnék videókártyát, mert volna pár egyszerű játék (Match 3), amivel szívesen játszana, de a játékot elindítva, csak fekete képernyő fogad. Hasonló játékokkal így csak böngészőből tud játszani.

A gép:
Operating System: Windows 10 Pro 64-bit
CPU : Intel Core 2 Quad Q9400 @ 2.66GHz 48 °C Yorkfield 45nm Technology
RAM : 4,00GB Dual-Channel DDR3 @ 531MHz (7-7-7-20)
Motherboard : Dell Inc. 03NVJ6 (CPU)
Graphics : LG FULL HD (1440x900@60Hz)
Intel Q45/Q43 Express Chipset (Dell)
Intel Q45/Q43 Express Chipset (Dell)
Storage : 232GB Hitachi HDS721025CLA382 (SATA) 41 °C
Optical Drives : PLDS DVD+-RW DS-8A5SH
Audio : High Definition Audio hangeszköz

Gondolom, hogy a videókártya hiánya miatt fekete a képernyő.

A kérdésem az, hogy bővíthető-e a gép videókártyával és ha igen, akkor milyennel?

Előre is köszönöm a válaszokat!

S3x, hifi & rock and roll

(#900) Rison77


Rison77
senior tag

Nos, végül befektettünk 2 db msi gt 710-be, reggel beraktam a kártyákat. Az egyik gépben kb 5 perc múlva hozta a villogást, mint a régi kártya, közben utánaolvastam, hogy lehet a driver miatt, amit az oldal ajánlott drivert(márciusi) azt telepítettem fel. Leszedtem egy régebbi drivert, ddu-val letakarítottam, restart, elindítom az nvidia telepítőt, azt írja nem található videókártya, nem ismerte fel ^^ Kivettem elindítom alaplapival, minden pöpec, berakom a vga-t, elindítom ugyanúgy nem ismeri fel a kártyát.
Másik gépben a másik kártya, ugyanez a konfig, ott simán eldobta magát kékhalállal a gép, de ott bírta legalább 1 órát hiba nélkül. Hazahoztam mindkettő kártyát, megnéztem abban a gépben amiben szintén a 710 van, mindkettővel hibátlanul megy.
Néztem ezeked a quadro kártyákat, használtan nem nagyon találtam olyat amin 2 db DVI-I csati lenne, újonnan meg hát, nem feltétlen pénztárcabarát 2 monitorhoz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.