Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) cidalain


cidalain
veterán

Üdv. Dell Optiplex 7000 SFF beszerzésén gondolkozunk. Tudja valaki, hogyha Nvme SSD-vel szerelt verziót veszek, hogy a 3,5" HDD keret az benne van-e a gépben. Később szeretnék bele tenni egy nagyobb HDD-t, de ha kapásból SSD+HDD-s konfigot rendelek, akkor az több, mint 100k bruttó pluszban. Így inkább ezt kihagynám, és magam tenném bele a HDD-t, sokkal költséghatékonyabbnak tűnik. De ehhez a műanyag keretnek benne kéne lennie a gépben...

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#1502) Petya XT válasza KiberFox (#1500) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Szia,

A DELL-re (illetve a brand gépekre) jellemzően ezeken is látszik az erős túlárazás, ráadásul ezeknél az újabb gépeknél már néhány szériánál gyengébb az anyaghasználat, ami hosszútávon, erős igénybevétel esetén problémát okozhat, bár ez jellemzően ipari környezetben fordul elő.

Jó gépek, de ettől régebbi szériák is mennek többeknél is, nálam majdnem 10+-os gépek vannak, a világból kimennek. Jobb opció lenne, használtan ennek az árnak a töredékéért beszerezni őket. Természetesen, ha fontos a W11 miatt, akkor nagy mozgástered nem lesz, mindenképpen újabb gép kell, amennyiben nem, az általad említett felhasználási célra bármelyik régebbi széria is megfelel.

cidalain

A keret, amenyiben támogatott a 3,5 HDD, biztos benne lesz. Ami jobban zavar, hogy végigbogarásztam a datasheet-et, de nem találtam bennük egy normális képet, és úgy általában sem. A leírások alapján igen, de jó lett volna látni képen a kis piszok belsejét. Várjuk meg Balut, hátha tud erre mit mondani. Esetleg a kereskedőt megpingelni ezzel a kérdéssel, vagy a Dell supportot. De kizártnak tartom, hogy utólag kellene megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#1503) cidalain válasza Petya XT (#1502) üzenetére


cidalain
veterán

Dellről letölthető a 7000 service manual, minden látszik, mi hol van. Most nincs kedvem bogarászni, de ha nem találod holnapig, akkor a céges gépen el van mentve a 5000 és/vagy 7000 SFF linkje.
Több helyről kértem ajánlatot, de azt mondták fogalmuk sincs, nem bonthatják meg a gépet (persze opcióként kérhetek bele még HDD-t, jópénzért, de akkor azt hogy teszik bele? Vagy a nagyker rakja bele?)

Nálunk 790-es Optilexek vannak, 2012-es beszerzés, i5 2400.
W11 miatt (is) kéne váltani. Irodai használat, nincs agyonhajtva.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#1504) Petya XT válasza cidalain (#1503) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Igazad van, ezt az egyet nem néztem meg. Ott van a keret. 16-17-20. oldal.

[ Szerkesztve ]

(#1505) cidalain válasza Petya XT (#1504) üzenetére


cidalain
veterán

Igen, ott ott van, de hogyha nincs a gépben HDD, akkor az üres keret attól még benne van-e. Nálam ez a kérdés :)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#1506) Petya XT válasza cidalain (#1505) üzenetére


Petya XT
aktív tag

...értettem a kérdést, nem láttam még olyan Dell-t, amihez külön kellett volna megvenni. :)

(#1507) cidalain válasza Petya XT (#1506) üzenetére


cidalain
veterán

DELL szerver ügyben már nekem volt olyan, hogy oké tegyünk bele még egy winyót a hotswapba. Rendeltünk a delltől egy hotswap keretet, meg egy winyót.
De persze csavart, amivel a winyót a keretbe tesszük nem kaptunk. és rohadt speciális süllyesztett fejű apró szar volt, bármi mást raktál bele 1 mm-t kilógott, már nem ment be a keret a helyére. PC szervízben sem tudtak olyan csavart kukázni semmiből. 1 hétig állt a projekt 4 csavar miatt, persze ez grátiszban jött.
Azóta persze gariidő alatt meghalt pár winyó, gariba cserélték kerettel együtt, szóval most már van plusz keretem plusz csavarokkal.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#1508) Lauda válasza KiberFox (#1500) üzenetére


Lauda
félisten

Amúgy ez érdekes, honnét kerülnek elő olyan gépek, amik már nincsenek is forgalomban. A mysoftnál és még több helyen is elérhetőek. :F

(#1509) Balu77 válasza Lauda (#1508) üzenetére


Balu77
őstag

Valószínűleg nyakukon maradt készelt, vagy egy külföldi kereskedő nyakán maradt készelt, amit olcsón megkaptak...

izé

(#1510) _seth_


_seth_
veterán

Dell Optiplex 790-es pár év mellőzés után azt a hibát produkálja (változatlan, korábban stabilan működő konfiguráció mellett), hogy bekapcs gomb után pár másodperccel ki is kapcsol, vagy windows töltése közben kapcsol le, esetleg pár perc használat után írja ki, hogy leállítás és ki is kapcsol.

Találkozott már valaki ezzel a problémával? Hol kellene keresni a hibát? Tápegység, de ha tápegység baj akkor hogyhogy a window szép nyugisan leáll ahelyett, hogy hirtelen kikapcsolna gép?

Plusz: random be is kapcsol a gép, majd ismét leáll...

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1511) Balu77 válasza _seth_ (#1510) üzenetére


Balu77
őstag

Ez táp vagy alaplap. Inkább utóbbira saccolom, de egy másik táppal próbát megér.
Alaplap esetén meg kéne próbálni a csatlakozókat mind széthúzni és vissza. Illetve a bios-ban (F2 gomb) , vagy a gombelem kivételével egy load defaul-ot, vagy resetet próbálni, hátha...

izé

(#1512) _seth_ válasza Balu77 (#1511) üzenetére


_seth_
veterán

Alaplap sajnos, talált süllyedt. Köszi a tippeket.

Ha a bekapcs gombot lehúzom akkor lényegesen ritkábban áll le, úgy sem üzembiztos. Alaplapot rendelni bele... amit lehet eladok belőle, háttértárakat átrakom egy másikba, ennek itt a vége.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1513) Balu77 válasza _seth_ (#1512) üzenetére


Balu77
őstag

Ne búslakodj, hasonló kategóriában vannak olcsó használt gépek akár itt a hw aprón. Habár a helyedben minimum egy 8. genes Intel procisat vennék, amin már a win11 is elfut. Akkor 2025 után is megoldott a támogatás.
8. genes optiplexek: 7060, 5060, 3060
9. genes: 7070, 5070, 3070
10. genes: 7090, 5090, 3090
12. genes: 7000, 5000, 3000
13. genes: 7010 (nem összekeverendő a régi 7010-el), stb...

izé

(#1514) Lizardman


Lizardman
tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném. Eladó sorba került egy DELL Inspiron 23 Model 5348 típusú AIO gépem, ami a Touchscreent leszámítva teljes mértékben megegyezik az alább linkelt verzióval: [link] Plusz az 1Tb HDD helyett jelenleg 250Gb-s SSD van benne (Ha az 1Tb-s hdd-val jobban megéri eladni, akklr vissza rakom bele, ezen ne múljon) . Játékra sose volt használva, csak irodai munkákra illetve filmnézésre. Eredeti DELL bill. + egér is megvan hozzá.
Kérlek segítsetek megállapítani ennek a reális jelenkori értékét.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#1515) Petya XT válasza Lizardman (#1514) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Szia! Én nem biztos, hogy eladnám, tenném tartalékba. Nehéz megsaccolni ezeket az egybe gépeket, 40-50k között gondolnám én, de láttam hasonló kalibert 90-ért is. Szóval erősen relatív, erre nincs egyértelmű válasz. Ha mindenképpen el akarod adni, az aprón tedd fel magasabb áron, max csipegetsz belőle lefelé, amíg új gazdára nem talál. :)

(#1516) gaborbol


gaborbol
őstag

Iden, 15 eve dolgozom Dell gepekkel, nem adunk el belole sokat evi 50-60 darab a nagyatlag, megvan az elso hibajegyem a Dell-nel :DDD
Optiplex 7010 plus, CPU-ban levo IGP hibas, mar igy erkezett.

[ Szerkesztve ]

(#1517) gaborbol válasza _seth_ (#1510) üzenetére


gaborbol
őstag

Van nalam itthon tobb darab ebbol, nem mai csirke. :K

Ha a vindows azt irja, hogy "leallitas" akkor nem alaplap es nem is tap lesz a gond akkor csak siman elhalna mintha kihuztad volna a tapkebelt, szerintem maga a bekapcsolo gomb hibas csak..

Vagy koszos,be van rohadva, vagy erintkezes hibas, csereld kis es menni fog. Mondanam, hogy kuldok 1-et, de a posta kegyetlen arban lenne.

Ha hasznalt gepet nezel, Balu forumtars mellett szavaznek en is, Gen8 i5 vagy attol ujabbat. Csinaltam a mult heten par videot, a 790 meg a 3060 pont benne van, de egyszeruen nincs idom videot szerkeszteni :(

[ Szerkesztve ]

(#1518) Balu77 válasza gaborbol (#1516) üzenetére


Balu77
őstag

Kösz a megosztást, akkor ezek szerint a Dell az új gépeinél tartja a formáját, hogy kb. mind kuka. Az új 7010 közvetlen elődjéből, a 7000-ből adtunk el, jelzem az összes behalt, azaz 100% hibaaránnyal voltak. Mind alaplapos volt! Volt olyan, amelyikben 3 alkalommal cserélték. Optilex 7000 és utódai széria felejtős azóta. Ez most megerősített abban hogy semmit sem javult. A minőség mítosza rég elszállt... Még Precision 3660-at raktunk ki az újakból, ott is volt egy alaplapos példány, abban "csak" egyszer kellett alaplapot cserélni és azóta megy.

izé

(#1519) gaborbol válasza Balu77 (#1518) üzenetére


gaborbol
őstag

Sorry, ha felreertheto voltam!

15 eve vagyok ennel a cegnel USA-ban, es ez az elso Optiplex amibe alkatreszt kell cserelni a 3 eves garancia ido lejarta elott. Atlag 6-8 evet lehuznak nalunk ezekek a gepek, ugy hogy ejjel nappal mennek, nincsenek leallitva es semmit nem kell bennuk cserelni ezalatt a 6-8 ev alatt. Alaplapot, tapot meg nem csereltem ez alatt a 15 ev alatt, mondjuk nincs nagy aktiv gepparkunk, 387 db Optiplex van jelenleg ceges kornyezetbe amit felugyelek.

6-8 ev utan mar tul lassuak ezert kikerulnek a ceges kornyezetbol, de meg mindig hasznalhatok egy ujratelepites, SSD -Ram bovitest kovetoen. Nagyon stabil gepek, tele van veluk Ebay, ezert nincs aruk, nalunk is stocokban allnak ezek az oreg gepek. Alkatresznek is eladhatatlan, egyedul a proci ami er bennuk meg valamit.

Amivel nincs " jo" tapasztalatom az a Precision 36XX Tower mindkihuzott 5 evet, de aztan szep lassan elhasalt az osszes Precision 36XX SFF meg gond nelkul teszi a dolgat :F ''

Gonolom nalatok mas alaplapok meg tapok vannak mint itt, orvosi iroda, Iskola, ugyvedi iroda, muto, mindenhova Optiplex-et rakok.

[ Szerkesztve ]

(#1520) _seth_ válasza Balu77 (#1513) üzenetére


_seth_
veterán

Végül összedobtam egy gépet, ez egy darabig elég lesz (i5 12400F,(ez még változhat, a 14600F igazán ütős lenne) Gigabyte B760 gaming, 2x24gb ddr5, giga rtx 4060, 7000mb/s 1tb ssd, zalman 600-as táp, egy egy ritka még 5.25 hellyel rendelkező ház, kell a dvd író néha, sebessége az eddigekhez és az itthon lévő 8 gen notikhoz képest felfoghatatlan :) )

gaborbol: bekapcs után lehúztam az alaplapról a pwr gombot, utána is előfordult még ha ritkábban is.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1521) Balu77 válasza gaborbol (#1519) üzenetére


Balu77
őstag

Más gyártósorról is jönnek a cuccok. Itt az EU-ban Írországban és Lengyelországban rakják össze őket.
Amúgy a korábbi szériás Optiplexek tényleg nagyon jók voltak, de a 12-es generációs Intelekkel jött szériák botrány a 7000-esben.
A nagy precision-ök behalása mögött két hibát vélek látni. Az egyik, hogy a nem K-s intel procikkal szereltekbe elöl nincs ventilátor, illetve nincs a cpu körüli pwm-eken hűtőborda. A kis méretűeknél meg eleve a ventillátorok ott vannak és a kis hely miatt körbejárja a légáramlat az érzékeny alkatrészeket. Ez lehet a fő ok.

izé

(#1522) gaborbol válasza gaborbol (#1516) üzenetére


gaborbol
őstag

Na kijott az ember kicserelni a procit :W :W :W
Bekapcsolva hagytam a gepet, hogy lassa, hogy mi a helyzet, tehat ment a gep, indult , betoltotte a windows , leallt csak a kep volt ugye szetesve.

Kicsereli a procit, fekete kepernyo, nincs kep, es a gep bekapcsolast kovetoen csak kikapcsolja magat.
Szervizes -> Hat itt valami nagy gond van! Nem a proci ahogy mondtad!!!

Mondom neki neki ,hogy fix hogy a proci a gond, mekkora az esellye, hogy forditva tetted bele a procit?
Oooo, hat semekkora!

Akkor lepj hatra kerelek, innen atveszem.

Jajj, ha rosszul rakod bele a procit mondja nekem, akkor megsutod a procit, kinyirod az alaplapot stb...

Mondom csigaver, innen atveszem.

Szetszedem, a proci tenyleg 180 fokkal el van forgatva, a bal oldalon nincs is sikban a foglalattal, hogy hogy az istenben zarta le igy megmondani nem tudom, a paszta amit ratett, az kiszaradt gyurma volt erzesre, picit megemelkedett a vernyomasom.

Visszarakom rendesen, lepasztazom a sajat pasztammal, ember olyan csendeben volt megvarta amig osszerakom, betoltotte a windows a csavo meg halkan elkoszont ...
Nem irtam rol velemenyt a Dellnek,nem jelentettem szerintem tanult belole.

(#1523) Rusher4587


Rusher4587
tag

Sziasztok!
Dell 5090 SFF gépemben szeretném kicserélni a gyári Pentium procit, milyen lehetőségeim vannak, melyik a legerősebb CPU, amit a 200 Wattos tápegysége mellett még biztonsággal használni tud? (1 db M.2 SSD és egy ODD van még benne, nem tervezek több hardverelemet beépíteni)
Ezekben többféle alaplap szokott előfordulni? Lehet, hogy az enyémben egy erősebb 11. gen.-es i5 már nem futna? Papíron 65-ös TDP-ig támogat, ha jól tudom, de ott azért elég nagy szórás van terhelés melletti fogyasztás szerint.
Azért érdekel, mert lebutított verziónak látom a lapot, két M.2-es slot is ki van hagyva.

Si vis pacem, para bellum!

(#1524) gaborbol válasza Rusher4587 (#1523) üzenetére


gaborbol
őstag

Tobbfele alaplap szokott lenni, de szerintem a gen 10-11 i5-nek menni kell gond nelkul a gepedben valoszinu az i7 is menne benne. A 300 wattos tap az esetleges i7+extra gpu -nak szokott szolni. Szerintem a 200W-os tapnak siman vinnie kell mindent tamogatott procit.

Gep vasarlasakor minnel erosebb a gyari proci benne annal tobb opcio van az alaplapon.

(#1525) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Sziasztok!

Nemrég vásároltam egy Dell Optiplex 3070 Micro-t használtan itthoni Debian + Docker kiszolgálónak (Samba, Plex, torrent, stb.). Szeretnék hozzá beszerezni tartaléknak egy gyári új 65W-os tápegységet (HA65NS5-00) és egy új gyári processzor hűtő ventilátort. Itthon van bolt ahonnan be lehetne ezeket szerezni?

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#1526) gaborbol válasza Crvsh3R (#1525) üzenetére


gaborbol
őstag

Barmilyen Dell 65 W-os laptop toltoje jo hozza aminek kis henger alaku csatlakozoja van.

Par hete felbevagtam egy 65W-os eredeti Dell toltot meg egy noname 65W-os toltot es teljesen rendben volt a noname cucc. 20+ eve nyomom az ipart, ha nem esik at az ember a tolto kabelen, akkor szinte orokos darabok, akar hasznaltan is batran vehetsz egyet tartalekba. En ezeket Ebay-rol szoktam rendelni rengeteg az " open box" uj alkatresz meg az oreg gepekhez is. A dell laptop topicban a Ph-n van ketto Dell Szervizes formutars oket lenne erdemes megkerdezni.

(#1527) Crvsh3R válasza gaborbol (#1526) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Köszi, megpróbálom.

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#1528) atika88


atika88
senior tag

Az alany: Dell OptiPlex 3060 i5-8500T.

Sem a Windows 10 sem a 11 telepítő USBboot Pendrive NEM hajlandó felismerni a PC rakott Samsung 980 PRO 2TB NVMe SSD-t :W Nem is látja az SSD már a "Hová szeretné telepíteni a Windowst?" és illesztő programot hiányol. Miért :F Több Pendrive-val és több USB portba is próbáltam már igen. BIOS látja és külső meghajtóként is látja, kezeli Windows.

(#1529) gaborbol válasza atika88 (#1528) üzenetére


gaborbol
őstag

Azert mert kell neki az illesztoprogram :)

Bios\storage\ raidrol kattints at achi/nvme modra es probald ugy, ha ugy sem megy akkor allitsd vissza raid-re es menj ide:

[Dell]

Access the complete list of drivers and downloads for OptiPlex 3060 Micro -> kattints az Expand-ra.

Szedd le az "Intel Rapid Storage Technology Driver-t" es egy masik gepen telepites helyett kicsomagolast valassz( extract)
Ugyan arra a pendrive-ra rakd at amit kicsomagolt es telepiteskor tallozd be a konyvtarat illeszto programkent.

Ez a dolog nagyon balfasz lesz! Vegig kell tallozgatnod az osszes alkonyvtarat egyesevel mire valami harmadik negyedik lecson majd megtalalja az intel raid drivert es onnan mar lesz SSD. Ha nagyon nem megy akkor csinalok egy videot rola csak szolj.

[ Szerkesztve ]

(#1530) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Sziasztok! Van egy Dell Optiplex 5040-es gépem és az lenne a kérdésem, hogyan tudnám összekötni egy lapos monitorral aminek csak VGA kimenete van.
Fotót mellékelek.
A választ előre is köszönöm! :R
[link]

[ Szerkesztve ]

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#1531) gaborbol válasza Psychopeti (#1530) üzenetére


gaborbol
őstag

Erre keress ra:
HDMI vga atalalito
Display port - vga atalalito

Igy nez ki:

(#1532) Psychopeti válasza gaborbol (#1531) üzenetére


Psychopeti
senior tag

Köszönöm szépen! :K

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#1533) atika88 válasza gaborbol (#1529) üzenetére


atika88
senior tag

Köszönöm a tipped, pontosan így jártam el. De nincs siker :(
2 db pendrive-ot is csináltam már Win10 és Win11 is, UEFI (nem CSM)és GPT partícióval.
Samsung 980 Pro SSD 2TB az M2 slotban, de a Dell Bios kapásból nem is ismeri fel. Ellentétben a Samsung 980 2TB SSD-vel. Érdekes.

Bootoltam már Achi és Raid módban is.
Be is tallóztam a kicsomagolt RST mappát és ajánlott (nem ajánlott) RST illesztőprogramokat: Intel 300 Chipset Sata AHCI, Sata/PCIe RST, NVMe Controller stb stb...és az istennek se akarja látni a telepítendő SSD-t :W

(#1534) gaborbol válasza atika88 (#1533) üzenetére


gaborbol
őstag

Azt hiszem van itthon par optiplex 3060 meg 980 pro is, holnap megprobalom, hogy mit csinal.

[ Szerkesztve ]

(#1535) atika88 válasza gaborbol (#1534) üzenetére


atika88
senior tag

Nagyon köszönöm, hatalmas segítség lenne. Amit csinál eleve fura, hogy külső meghajtókent SSD hordozóban látja kezeli a Windows 10/11 is a Samsung 980 Prot 2Tb A Hdsentitnel is látja jól.

De a Samsung Magicien már látja, csak z oké ott van egy címszóban ismételten értékekkel. Se firmware frissíteni se semmi adatot nem olvas ki az SSdről.

Az már csak apropó h a BIOS nem látja az SSDT, az 1TB SAMSUNG 980 át NVMe vezérléssel pedig gyönyörűen kiírja kezeli stb. De a2TB már Windows telepítést se akar ahogy írtad is elvileg illesztőprogram hiány miatt.

Minden fw és BIOS frissítés a legújabb a Dellbe.

Köszönöm szépen és várom az esetleges infókat!

[ Szerkesztve ]

(#1536) Balu77 válasza atika88 (#1535) üzenetére


Balu77
őstag

Elvileg látnia kéne a 2TB ssd-t, mert a támogatottak listájában van.

Esetleg ezt próbáld meg:
Ezt a drivert letöltöd a dell support oldaláról: [link]
A letöltött exe-t nem telepíted, hanem "unpack" kicsomagolod. A kicsomagolt mappában megkeresed a drivert és az elkészült windows telepítő usb-re rakod egy almappában (pl. "dell_RTS_driver").
Amikor telepítesz, és ahol látnia kéne a drive-ot, ott meghajtó program hozzáadása és kitallózod a pen drive-on amit felmásoltál. Ekkor feldob ablakot a kompatibilis eszközmeghajtó programokról, azt kiválasztod és telepít.
Ekkor csíkoz párat, majd ezután visszakerülsz oda ahol tallózni tudod a meghajtót és onnantól minden a megszokott módon tovább...

[ Szerkesztve ]

izé

(#1537) atika88 válasza Balu77 (#1536) üzenetére


atika88
senior tag

Köszönöm a részletes leírást neked is, sajnos ezen már túl vagyok egy az egyben. Papírforma szerint ennek működnie kellene: DE válik be. Így van, a PCIe 3.0 a csati a OptiPlexben ez tény, de a 4.0 SSD lefelé kompatibilis ugye. Kezelte is a Windows 10/11 jelenleg is. DE már a BIOS sem a gyári Samsung Magicien, sem több típusú Windows telepítő NEM ismeri fel (plusz illesztő ellenére sem!) :(

[ Szerkesztve ]

(#1538) AiRLAC válasza atika88 (#1537) üzenetére


AiRLAC
addikt

BIOS a legfrissebb azon a gépen?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1539) atika88


atika88
senior tag

Minden fw és BIOS frissítés a legújabb a Dellbe, az OS alatt is levan minden frissítve. Itt a furcsa az, hogy Samsung 980 1TB SSD M2 van a szlotban Windows 10-11 kezeli, látja, másolja írja USB tokban a 2TB 980 Prot. Abban az esetben ha alapra teszem a 2TB 980 Prot: megszűnik létezni a gép számára.

(#1540) gaborbol válasza atika88 (#1535) üzenetére


gaborbol
őstag

Roszul emlekeztem: 3060, 3070, 7010 micro van itthon, 980 pro 1 TB es 970 Evo 2TB van csak. A 970-et meg tudom nezni.

(#1541) atika88 válasza gaborbol (#1540) üzenetére


atika88
senior tag

360 micro van nekem is :K 980 1TB-ot kezel is szépen, ez 3.0 PCIe-s.
A 4.0 PCIe-os 980 Pro 2TB már mintha nem is létezne neki (BIOS nem látja, de külső USB tokos meghajtóként kezeli a Fájlkezelő érdekes módon, Samsung Magican se olvassa ki, de a HDSentinel már igen).

Úgyhogy nagyon hálás vagyok, ha PCIe 4.0-as SSD-vel tesztelnéd :R Windows 10/11 usb kulcsom egyaránt volt. MBR és GPT parctícióval is próbáltam. Windows to Go telepítéssel is (ekkora pedig egész egyszerűen ugyan települ az OS, de utána a DELL kisípolja és leáll). AHCI és RAID Bios beállítással is próbáltam, több USB bemenettel is természetesen. És az Dell oldalról letöltött direkt RTS illesztő driver betallózással is.

[ Szerkesztve ]

(#1542) AiRLAC válasza atika88 (#1541) üzenetére


AiRLAC
addikt

félrement, nem tudok olvasni :DDD

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1543) gaborbol válasza atika88 (#1541) üzenetére


gaborbol
őstag

Megy gond nelkul, nem tudom mi lehet a gond. Disk nincs legacy mode -ba?

(#1544) atika88 válasza gaborbol (#1543) üzenetére


atika88
senior tag

Köszönöm szépen.
Botojok :Y Csak azért is újra próbálgatom így, ahogy te most lefotózgattad.
Windows 10/11 illesztőprogram nélkül is látja?
Hogy érted, hogy a disk nincs Legacy Mode-ban :F

A 970 EVO PLus aż 3.0 PCIe, mint a Dell alaplapja. A 980 Pro 1TB-ot viszont 4.0, azzal lenne a legjobb kipróbálni, arra gyanakszom már, hogy egész egyszerűen itt Dell PCIe kezelése lesz a ludas, nincs több ötletem már :(

(#1545) gaborbol válasza atika88 (#1544) üzenetére


gaborbol
őstag

Valami biztos, hogy el van bafva, egy csomo forumot talatam tegnap arrol, hogy a 3060 es a 3070 csak gen2 sebeseegen kezeli az SSD-t gen 3 helyett, es bele kell nyulni rendesen, hogy gen3-kent menjen legalabb.

[link]

Nagyon el vagyok havazva hibajegyekkel meg szerver cserekkel, ha lesz idom a heten akkor futon vele meg par kort.

(#1546) atika88 válasza gaborbol (#1545) üzenetére


atika88
senior tag

A híres apróbetűs rész... elég durva ez így. Hivatalosan PCIe 3.0 szabványt automatikus kezelnie kellene a Dell OptiPlex 3060 USDT-nek. Tehát ez a mokkolas eleve érdekesség.

Öcsém 2 generációval korábbi Lenovo miniPCJe azonnal felismerte és kezelte. Még illesztőprogram betallozas nélkül is. Pedig az is csak PCIe 3.0 vezérlős.

(#1547) atika88 válasza gaborbol (#1545) üzenetére


atika88
senior tag

El is kezdtem szépen a lépéseket. A 14 pont egyelőre valamiért kifogott rajtam:
"Press Alt+= to get to the UEFI variable editor screen" No, ha leütöm az ALT és = jelet a billentyűzetemen az égvilágon semmi nem történik :U

(#1548) gaborbol válasza atika88 (#1547) üzenetére


gaborbol
őstag

Van nalam 3060 micro, SFF, es MT is csinalok egy videot roluk, ha jol ertem nem minden SSD-nek van ilyen problemaja, pl a WD bule bios mokolas nelkul megy gen3-kent.

Szerintem az usa - hu billenyuzet lehet mashogy mukodik ?

Here we go:

European/other kb layouts, that RU.EXE defaults to the US keyboard layout, so "Alt" + "=" is "Alt" + "whatever is immediately left of backspace". Things like this are not obvious to people who aren't used to text-based interfaces and tools.

Szoval neked alt es ami a backspace elott van a bal oldalon. Lol nem emlekszem mi a backspace magyarul. Torles?

[ Szerkesztve ]

(#1549) AiRLAC válasza gaborbol (#1548) üzenetére


AiRLAC
addikt

Valószínűleg itt kompatibilitási gond lesz az adott Samsung modell-el/Dell BIOS-sal, nem úgy általában a PCI4.0-s NVMe SSD-k nem működnek.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1550) atika88 válasza AiRLAC (#1549) üzenetére


atika88
senior tag

Kingston SSDm is van: fele értékel írja olvassa azt is. Pedig az 3.0 és mégis 2.0 sebességgel dolgozza fel. Nem túl korrekt ez, és akkor még finoman fogalmaztam. Igaz a BIOS a 3.0 KINGSTON és Samsung 980 modellt már látja, írja telepíti is a Windows telepítő.

(#1551) AiRLAC válasza atika88 (#1550) üzenetére


AiRLAC
addikt

7070 MFF-ben működött remekül a 990 PRO nekem (előtte 970 Evo Plus volt), azóta mondjuk 7000-ben (12 gen Intel) megy már, ott már 4.0-ás sebességgel.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1552) atika88 válasza AiRLAC (#1551) üzenetére


atika88
senior tag

Ennek igazán örülök, tényleg. Csak világ összes 3060-as modellje lásd nem így üzemmel, csak mókolt BIOS után. Nekünk attól még nem lesz jobb, mert másik típus pc meg üzemképes :R

[ Szerkesztve ]

(#1553) gaborbol


gaborbol
őstag

Van nalam Dell XPS 8960 i7-13700 , a gyari hutes valami kegyetlen rajta. Szerintem a sima Optiplex SFF hutese, de mar nem sokaig :)

50 dollarert sikerult egy zsir uj hutot venni ra, nagyon kivancsi vagyok, hogy mit fog erni a valosagban.
A rendszer egyszeruen nem engedi a procit 62 for fole igy az eredeti hutovel 2.7Ghz-en ketyeg max a gep.

[ Szerkesztve ]

(#1554) AiRLAC válasza atika88 (#1552) üzenetére


AiRLAC
addikt

Hát akkor vagy másik SSD-t, vagy másik gépet javaslok.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1555) gaborbol válasza AiRLAC (#1554) üzenetére


gaborbol
őstag

Nem csak a 3060, de a 3070 is erintett.

Most megneztem nalunk 116-db van meg osszesen ezekbol a modellekbol a flottabol, jobb lett volna valami tajekoztatas, hogy ha SSD-t cserelt paraszt, akkor az olcsobb is jobb bele, vagy itt van a lista ami tenylegesen mukodik gen3 szintjen a tobbi meg felejtos, mert elbaftuk. De azert par hobbista meg a hetvegen osszedobott ra egy megoldast, hogy az osszes gen3 ugy menjen a geppel ahogy a Dell megalmodta. Nem csak o erzi ezt visszasnak.

[ Szerkesztve ]

(#1556) Crvsh3R válasza gaborbol (#1555) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Na, ezeket olvasva mondom ránézek a 3070 micro-n, hogy Debian alatt mit ír a 2TB Samsung 970 EVO Plus-ra, bár ne tettem volna...
LnkCap: Port #0, Speed 8GT/s, Width x4, ASPM L1, Exit Latency L1 <64us
LnkSta: Speed 5GT/s (downgraded), Width x4

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#1557) gaborbol


gaborbol
őstag

Szivesen :DDD

Munka reszerol nem erdekel, ezek a gepek mar jonnek ki a termelsebol meg 1 vagy 2 ev es teljesen le lesznek cserelve. Addig is, kis fajlokkal dolgoznak a userek szerintem nem vesznek eszre semmit belole, de ma este futtatok par tesztet, ha lesz ra ido.

Ha valami NAS-kent hasznalod vagy nagy fajlokat mozgatsz gyakran ott elojon az elonye.

(#1558) csixy


csixy
addikt

Az normális-e, hogy a dell optiplex 390 (legújabb) biosa (sem) látja a genius rádiós egeret és billentyűzetet, de az oprendszer (linux és windows 10 is) már látja? Ugyanakkor a drótos periferiákkal nincs ilyen gond és asus rádiós garnitúrával is jól működik.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#1559) csixy


csixy
addikt

Felújítottam ... :) A dell nem támogatja a win10-et, de azért mégis megy.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#1560) Balu77 válasza csixy (#1559) üzenetére


Balu77
őstag

Az optiplex 390 miért ne támogatná a win10-et? A 2. generációs Core i széria már bőven vitta mindig is. Mondjuk egy i5-ös procit azért elbírna. :) Itt a hwaprón fillérekből kijönne egy 2500-ös és az i3-hoz képest elég rendesen észrevehető lenne a javulás.

izé

(#1561) Doze


Doze
aktív tag

Sziasztok, jó pár éve nem írtam a fórumba :), na most be delleztem magam. Vettem egy dell optiplex sff 7010 plus (2023), igaz a szlovákoktól vettem bő 100e forinttal olcsóbban.. nem értettem a hazai árakat. I7-13700, 512ssd, 16gb ddr5 ~1000euro.

Azóta kapott egy rx 6400 vga-t, illetve egy ax211 wifit. Viszont ez a gyári proci hűtő egy halál. Nem értem tényleg. Rendeltem egy alpenföhn black ridge hűtőt rá, számításaim szerint pont befér, de cpu ventillator után érdeklődnék:

Ebben már a szabvány 4 pines csati van, nem az 5, külföldi fórumokon olvastam hogy hiba üzenetet dob rá indításkor, (ahogy néztem azt is ki lehet kapcsolni), a kérdés az hogy tudja e vezérelni a ventit? Vagy fix plafon fordulat? Esetleg meg sem moccan?

Az fix hogy semmilyen progi nem látja a gyári hajszáríto ventit. Vagy van rá valami program?

(#1562) gaborbol válasza Doze (#1561) üzenetére


gaborbol
őstag

Ugyan ezzel a fos hutovel kuzdok en is az XPS desktopnal szinten i7 13 gen. Azt szoktak csinalni, hogy a nem Dell bordara keresel egy Dell ventit amit az alaplap mar fog szabalyozni.

Kivancsi vagyok mit veszel majd eszre az egeszbol, mert ez a bena huto csereje vizhutesre nalam hozott 5-8% ot, itt a video amit csinaltam. [link]

[ Szerkesztve ]

(#1563) csixy válasza Balu77 (#1560) üzenetére


csixy
addikt

Elég jó ez így is nekem. Játszani nem fogok rajta.Csak egy nyaralói mindenes lesz belőle, hogy ne kelljen a notit hurcolni. Dualbootban LMDE6 és Win10Pro két külön SSD-n és egy 1 Terás 2,5"-os HDD a maradandó adatoknak.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#1564) Doze válasza gaborbol (#1562) üzenetére


Doze
aktív tag

Na beszereltem az elpenföhn-t.

Az alaplap alól ki kellett csavarni a 4 gyari cpu tuskét, úgy megy rá a masik hütő

itt össze van építve

itt pedig beszerelve:

A gyari alulról fujja fölfelé a levegőt 92 milis venti, de haz oldalát rátéve megfullad a gép... 20 fokkal hidegebb :U , menni fog rá egy 12 centis noctua lazán befér 25 mili vastag

Ami meglelő a gyari ventire nem dob hibát a bios, sőt vezérli is... de rosszul :((( , mint a gyarit... 90 fok kell hogy elkezdje forgatni a ventit nagyobb fordulaton.

így maradok a fix fordulatszámnál, ugy veszem majd a ventillátort

(#1565) gaborbol válasza Doze (#1564) üzenetére


gaborbol
őstag

Ra tudtad tenni a ventit vegul?

Poenbol ratettem a MT - XPS Advanced Dell Coolert egy oregebb SFF-ra, ki kene vagni a fedlapot, nagyon komoly lenne :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1566) gaborbol


gaborbol
őstag

XPS 8960 Proci huto csere: [link]

i7-13700-at lecsereltem egy i9-14900K-ra mar szepen rotyog :DDD

(#1567) Balu77 válasza Doze (#1564) üzenetére


Balu77
őstag

Úgy szereld a géped, hogy vissza is tudd állítani, ha garis lenne. Az elmúlt 2 hónapban eladtunk három 7010plus mt gépet, és már meg is van az első alaplap cserés...

izé

(#1568) F1r3b1rd


F1r3b1rd
tag

Sziasztok !
Adott egy Dell Optiplex 780 asztali gép quad 8400 procival , 2x2 gb hynix ddr3 memóriával. Bios szerint 1066 mhz-sek, aida 64 szerint 1333mhz.

Szeretném bővíteni, max milyen frekvenciásat nézzek, amit le is tud kezelni ? 2x4 Gb van tervben. Gyártó, típus mindegy vagy válogatós ez a brand?

Válaszokat előre is köszönöm

(#1569) Balu77 válasza F1r3b1rd (#1568) üzenetére


Balu77
őstag

1066-ot fogja vinni csak. Az 1333 valószínű amit a modul tud, ezt írja az aida, míg valóságban csak 1066-on ketyeg. 780-ba max. 8GB-ot lehet pakolni, így a 2x4 jó lesz. Mondjuk a 8400 helyébe egy 9550, vagy 9650 még dobna is. Vagy egy moddolt 771-es xeon. Utóbbihoz talán még a xeon-hoz moddolt 780-hoz való bios-om is megvan valahol, anno csináltam olyat. :)
Apropó figyelj a ram típusára, mert elég finnyás a dell. Nekem anno pl. a Corsair-t vitte, de ha jól emlékszem a Crucial-t is szereti.

[ Szerkesztve ]

izé

(#1570) F1r3b1rd válasza Balu77 (#1569) üzenetére


F1r3b1rd
tag

Kollégámé a gép, és olcsón szeretné megúszni, mutattam neki a használt ram árakat, kicsivel többe lesz mint amennyiért a gépet szerezte. :D

Hamár a gép: van benne egy elég fura csatlakozóval ellátott vga: nvidia quadro nvs 240, de az egy szem csati rajta egy kb 4cm hosszú, 2 3 mm széles csatlakozó vagy 30 érintkezővel.
Mintha egy párhuzamos portot összenyomtak volna. Mi a neve annak csatlakozónak ?

Kiszedtem a gépből, mert dsub van a monitorán, és ha ez bent van akkor nem indula gép(dedikált vga-t használjam címszóval)

Egyébként vga-ból milyet lehet max áramfelvételűt lehet beletenni, ha mégis kellene neki egy dedikált?

[ Szerkesztve ]

(#1571) Balu77 válasza F1r3b1rd (#1570) üzenetére


Balu77
őstag

Az a csati a vga-n, egy spac dugaj. Járna hozzá egy elosztó csati, ami abból két dvi csatlakozót csinál. Anno dell-es radeon kártyánál volt olyanom. Ez lesz az szerintem: [link]

A max áramfelvétel ha nincs külön tápcsati, akkor ott 65W a pci-e sloton keresztül. Viszont vedd figyelembe hogy ez egy igen régi masina és az öreg táp nem biztos hogy ténylegesen is már bírja.

izé

(#1572) F1r3b1rd válasza Balu77 (#1571) üzenetére


F1r3b1rd
tag

Köszönöm a választ, marad az integrált. Megtaláltam a csatit, vhcdi a neve, a legolcsóbb átalakító 40 dollár körül van, a gépet a töredékéért vette.

(#1573) ugyes


ugyes
aktív tag

Sziasztok!
Van egy használt Optiplex 3000 SFF (2022) gépem, amelybe szeretnék egy db 2,5" HDD/SDD keretet beszerezni. Hosszas keresés/szemgúvasztás után meglett a gyári száma: 4NW0X
Itthon hol lehetne ezt beszerezni? Vagy inkább rögtön ebay, mert olcsóbb, van?
Köszönöm.

(#1574) AiRLAC válasza ugyes (#1573) üzenetére


AiRLAC
addikt

Szerk.: sztornó az egész, hosszú hét volt, azt hittem MFF (micro) széria

Mennyire sürgős? Nekem van 2-3 darab 7070-ből, ha ez ugyanaz és ráér május 8-10-ig akkor jönnek hozzánk vendégek Magyarországról, haza tudom velük küldeni :)

Ja igen, belenéztél, benne van a SATA csati még? 7000-ben vagy talán 7010-ben már csak a helyét látni a nyákon.

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.