Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) sussa válasza Andras.Imre (#1049) üzenetére


sussa
csendes tag

köszi!

-Mester mi lehet a boldogság titka? -Ne vitatkozz idiótákkal.-Én nem hiszem,hogy ez lenne a titok.-Igazad van-mondta a mester.

(#1052) Balu77 válasza Stinci (#1050) üzenetére


Balu77
őstag

Ellenőrizd, hogy a kártya milyen pci-e verziót használ. Így olvasva gyanús, hogy régi gépben megy, azaz a 775-ös gép pci-e 1.1-el jó. A 3020-as gépben már pci-e 3.0 van.

izé

(#1053) Stinci válasza Balu77 (#1052) üzenetére


Stinci
csendes tag

Igen más verzió. Sebesség külömbségek nem kezeli. Köszönöm a választ!

(#1054) Arlekim


Arlekim
aktív tag

Sziasztok!

Biost-t szeretnék moddolni, hogy egy optiplex 7010 DT-ben bootolni tudjak pci-e nvme m2 ssd-vel.
Egy dolog akadályoz ebben, nem tudok lemezkp formátumban bios fájlt szerezni, a dell hivatalos oldalain csak exe elérhető. Tud valaki életképes megoldást erre a problémakörre?

Köszi!

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#1055) Balu77 válasza Arlekim (#1054) üzenetére


Balu77
őstag

Itt találsz róla némi infót: [link]

Alább a moddoláshoz szükséges appok:

Itt a python 2 script a kicsomagoláshoz: [link]

Itt meg a PFS Extractor a mókoláshoz, hogy a kinyert HDR file-t ki tudd csomagolni: [link]

Ha sikerült, írd meg, mert engem is érdekelne! Én még nem próbálkoztam vele.

[ Szerkesztve ]

izé

(#1056) Arlekim válasza Balu77 (#1055) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Pont a kicsomagolást érzem mélyvíznek, ilyesmiben nincs tapasztalatom, remélte hogy esetleg elérhető valahol a kész lemezkép, hiszen biztosan többen is kicsomagolták már.
Maga a modding youtube videók alapján már szinte gyerekjáték, de mindegyik nyilvánosan elérhető iso fájlokból dolgozik.
Köszönöm a részletes válaszod.

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#1057) Balu77 válasza Arlekim (#1056) üzenetére


Balu77
őstag

Anno még a core2-es dell gépekhez van moddolt bios hogy vigyék az s771-es xeon-okat. Lehet azon a környéken találni ilyen célú mod biosokat is.
Én is használok dell gépeket, így érdekel. Majd a kollégámnak felvetem, szereti magát fura dolgokba ásni. Hagyom kicsit kibontakozni, aztán lehet megoldja. :)

izé

(#1058) allein


allein
addikt

Sziasztok. Linkben található wifi kártya, belefér egy Optiplex 5050-es sff gépbe?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#1059) luci@85


luci@85
tag

HI!

Egy DELL OptiPlex 980 -as gépbe milyen vga-t rakhatok ? (álló házas) :K

köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#1060) Balu77 válasza luci@85 (#1059) üzenetére


Balu77
őstag

A táp ellátás miatt max 75W-os, annyit tud az alaplap átvinni. Ha tudsz bele jobb tápot tenni és úgy táppal ellátni a video karit, akkor bármilyen mehet. Viszont nem egyszerű tápot cserélni ebben, mert az alaplapi tápcsati nem szabványos, hanem kicsinyített. Szóval más táp esetén kell majd egy átalakító.

izé

(#1061) luci@85 válasza Balu77 (#1060) üzenetére


luci@85
tag

Egy Sapphire r7 250 ultimate amit bele szánok tenni. Csak az végett aggódók , hogy a processzor hűtés miatt nem fér be a passzív hűtésű kari. De viszont ha használható a fenti fekete pcie 16*-ős slot akkor szerintem akadálymentesen belehejezhető volna

[ Szerkesztve ]

(#1062) Balu77 válasza luci@85 (#1061) üzenetére


Balu77
őstag

Most nézem, a kártya hossza elég limitált lehet! Ez még a btx szabvűnyos ház-alaplap és ott a cpu hűtő blokk nem sok helyet hagy.
Anno lemértem milyen hosszúságú hely áll rendelkezésre, 18-20 cm körülire emlékszem. Erős a gyanúm hogy az a kártya nem fog odaférni.

izé

(#1063) luci@85 válasza Balu77 (#1062) üzenetére


luci@85
tag

Van megoldás csak még nekem drága ! 75 w -ot esznek a gtx 1050 ti (mini,itx) kártyák.
Talán nemsokára lesz olcsón a hardveraprón. :U

(#1064) duo


duo
őstag

sziasztok!

láttam más lenovo-s is írt már ide.

elnézést, de meg vagyok lőve. Lenovo m93p SFF gépem van. kb hasonló mint az optiplex 9020 SFF

van benne minden földi jó, kimaxoltam ahogy lehet. 32Gb ddr3, nvidia 1030 silent, 2db SSD, core i5 4590S

eddig oké. hűtést fejlesztenék benne porszűrőt barkácsoltam bele, viszont elakadtam. fogalmam sincs milyen ventillátorokat/ CPU hűtést vegyek bele.
4 pines aljzatok vannak az alaplapon és AVC ventillátorok. de a noctua redux 92mm házhűtő nem indult el benne. fogalmam sincs hogy pwm vagy feszültségalapú szabályozást tud a deszka.(manual nem ír semmit erről) a biosban három hűtési profil van. aqoustic, better cooling illetve full speed.

volt e valaki aki cserélt már hűtést az optiplexáben? ha igen mire?

köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#1065) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

Dell 990 MT gépre szeretnék rendszert rakni, de nem hajlandó látni a pendrive-ot. A francnak sincs kedve 2019-ben dvd-t írni (még ha lenne itthon üres). A bios lehet régi, esetleg újabbak támogatják?
B verzió, hogy felrakom a windowst egy másik gépen és átrakom az ssd-t.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1066) Balu77 válasza rasotamas (#1065) üzenetére


Balu77
őstag

Más gépen próbáltad már azt a pendrive-ot? Biztos jó?

Ha jó, akkor menj be a bios-ba és nézd át a boot beállításokat. Illetve még opció hogy induláskor, amíg a dell logo alatt húzza a csíkot, serényen nyomkodod az F12-őt és kapsz egy boot menüt. Ott válaszd ki, hátha.
Amúgy új bios erősen ajánlott.
Innen tölthetsz le hozzá: [dell supportlink]

izé

(#1067) rasotamas válasza Balu77 (#1066) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszönöm a választ, közben nagy nehezen megoldódott.
Töltöttem le egy új windowst és csináltam új boot pendrive-ot rufusszal azt sem látta. A win8.1 telepítőmet látja. Gyorsan felhúztam a 8.1-et, éls az alól elindítottam a win10 telepítést és jó lett.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1068) csabaspecial


csabaspecial
tag

Sziasztok! Van e itt valakinek Dell Optiplex 745-öse? Nekem van , van benne ssd,usb 3.0 bővítőkártya, win10 pro retail 64bit, proci q6600, 8gb ddr2 ram pl. Három kérdésem lenne, az egyik, hogy létezik e hozzá újabb Bios update attól, ami elérhető a Dell honlapján? A rendszer egész jól müködne, ha a rohadt windows nem cseszné el kb 2-3 naponta a videókari( asus amd eah6670 1gb ddr5) driver-ét. Sajnos ez a legutolsó nagy windows frissítés óta van(1903). Hogyan lehetne ezt orvosolni szerintetek? A harmadik kérdésem az hogy videókártyát ez az alaplap vagyis a gép milyet tud maximálisan kihasználni? Köszi

[ Szerkesztve ]

(#1069) Balu77 válasza csabaspecial (#1068) üzenetére


Balu77
őstag

A Dell honlapján lévő a legutolsó, attól nincs újabb. Kivétel csak annyi, hogy voltak egyénileg mókolt bios-ok, amikkel xeon procikat is bele lehetett tenni, de azt az oldalt lelőtték.
Nekem ez a windows-os driver hiba inkább tűnik kizárólag szoftveresnek és nem hinném hogy a bios frissítés megoldja. A win10 sok gondot hozott nekem is. Amíg win7 volt az ügyfélkörömben, nem volt ennyi probléma.
Videokártya tekintetében szerintem nincs limit, max. annyi amit az adott videokari gyártó ír hogy visszafelé kompatibilis a 965-ös chipsettel, illetve a helyre kell figyelni, mi fér el benne. Ellenben a Q6600 + videokari a gyári dell tápnak már sok lehet, főleg még hogy elég régi is, arra oda kell nagyon figyelni, hogy mennyit fogyaszt.
Amúgy szépen kimaxoltad a gépet! ;)

[ Szerkesztve ]

izé

(#1070) Czimby


Czimby
addikt

OptiPlex 7010 DT-ben egy I5 3330 működne vajon? :F
Gyárilag nem jött ki lyen procival ugye.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#1071) Balu77 válasza Czimby (#1070) üzenetére


Balu77
őstag

Simán megy. Csak egy pl.: [link]

izé

(#1072) Czimby válasza Balu77 (#1071) üzenetére


Czimby
addikt

:R

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#1073) Lauda


Lauda
félisten

Helló!

Nemrég vásároltam egy 7020SFF-et 4590-el, 16gb rammal és azt szeretném kérdezni, hogy a tápon a led felett az a kis gomb micsoda lehet? Ezen kívül amikor áram alá helyezem, kicsit felpörög a ventije, gondolom a tápé, ma pl mikor áram alá helyeztem a hosszabbítót, nemcsak felpörgött, hanem el is indult a win utána. Hibernálva volt a 10.

Köszönöm szépen! :R

Egyébként eszméletlen ez a kis gép, pici, egyserű és gyors mint a villám!

[ Szerkesztve ]

(#1074) Balu77 válasza Lauda (#1073) üzenetére


Balu77
őstag

A Dell gépek szinte mind úgy csinálnak, hogy ha áramot kapnak, akkor egy rövidke időre úgy viselkednek, mintha be lennének kapcsolva, illetve bekapcsoláskor úgy indulnak, hogy picit jobban felpörgetik a ventiket. Ez utóbbi gyaníthatóan azért is van, mert a bios figyeli a ventiket és ha valamelyikről nem kap visszajelzést, akkor sikít. Nyilván ez a felpörgetés egyfajta önteszt.

izé

(#1075) csabaspecial válasza Balu77 (#1074) üzenetére


csabaspecial
tag

uyanakkor a port is kiviszi :)

(#1076) Lauda válasza Balu77 (#1074) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm! Igen, sejtettem, hogy valami ilyesmi lehet a dolog mögött. :) Az az érdekes, hogy a napi első áram alá helyezéskor magától el is indul utána. :D Este hibernálom a wint, ma is bekapcsoltam a hosszabbítót, felpörgött, majd a leállás után elkezdett bootolni.

A tápon nem tudod véletlen mi az a kis nyomógomb, az mi célt szolgál?

(#1077) Balu77 válasza Lauda (#1076) üzenetére


Balu77
őstag

Majd elfelejtettem, a tápon van az a kis gomb, de megmondom őszintén gőzöm sincs mire van. :DDD

izé

(#1078) Lauda válasza Balu77 (#1077) üzenetére


Lauda
félisten

:D :R

(#1079) KerteszB


KerteszB
tag

Sziasztok!

Lenne egy problémám egy Dell Optiplex 745 géppel, mégpedig, hogy erőteljes pattogó hangot ad folyamatosan a hátsó jack kimeneten hangszórón és az első fejhallgató csatlakozón is, mindegy, hogy youtube-on hallgatok/nézek valamit, vagy vlc-vel/media playerrel nézek/hallgatok valamit, folyamatos és erőteljes pattogó hang van a zene alatt és néha akadozik is a hang, ami elég zavaró. Már tiltogattam le az USB-ket, vettem ki a videokártyát, raktam fel különböző hangkártya drivereket (a gyári dell-est is), semmi nem oldotta meg a problémát.

A konfig:
Q6600 proci, 6GB ram, SSD+HDD, Geforce 710 VGA, win 10 64bit update-ek telepítve

Netezésre, filmezésre, zenélésre lenne használva csak, de így nem nagyon lehet.

Valaki találkozott már ilyennel?

[ Szerkesztve ]

(#1080) csabaspecial válasza KerteszB (#1079) üzenetére


csabaspecial
tag

igen, találkoztam , nekem is 745 van . pci-os hangkártyával nincs ilyen gondom már :)

(#1081) KerteszB válasza csabaspecial (#1080) üzenetére


KerteszB
tag

akkor megoldás nincs rá, csak másik hangkártya bele?

(#1082) ratkaics


ratkaics
senior tag

Sziasztok!

Van egy Optiplex 780MT gépem E8400-as porcival és 4x1GB DDR3-al.
Gondolkodom az upgrade-en. A SIW azt írja, hogy rbbe a gépbe összesen max 8GB (4x2GB)memóriát lehet pakolni. De más internetes források szerint meg 4x4GB a max. Mi az igazság?
Ha a procit kicserélem egy core2quad-ra, akkor kell procihűtőt és/vagy tápegységet cserélnem?

Köszi előre is mindenki segítségét!

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#1083) Balu77 válasza ratkaics (#1082) üzenetére


Balu77
őstag

Tudja a 16GB-ot!
7. oldalon ott az info: [link]

Viszont azt tudni kell, hogy elég finnyás ez a gép a ram-ra. Szóval pl. 1600-as ramokat eleve értelmetlen bele tenni, inkább a jobb időzítésűt szereti. Régebbi kiadású modulokkal tuti nagyobb a szerencse, amik eleve 1066-osak jobb időzítéssel.

Proci csere előtt azt nézd meg, hogy milyen a hűtő borda. Ha az a sima alumínium, akkor az lehet kevés. Ha hőcsöves rézbordás, az tuti elég. A táp nagy valószínűséggel elég lesz, persze attól is függ, hogy milyen video kártyád van még benne, ha van.

[ Szerkesztve ]

izé

(#1084) ratkaics válasza Balu77 (#1083) üzenetére


ratkaics
senior tag

Nagyon szépen köszönöm! :R :R :R

A hűtőt meglesem. Van egy ATI R5 230-as alap VGA benne.Elvileg 19W-os TDP-je van. Ha mondjuk beletennék egy Q9650-es CPU-t 95W-os TDP-vel, azt még normálisan el fogja vinni a táp, ugye?

Csaba

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#1085) Balu77 válasza ratkaics (#1084) üzenetére


Balu77
őstag

A 19W-os vga mellett bőven jó lesz a táp. ;)

izé

(#1086) ratkaics válasza Balu77 (#1085) üzenetére


ratkaics
senior tag

Még egyszer köszönöm a segítséget!

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#1087) Balu77 válasza ratkaics (#1086) üzenetére


Balu77
őstag

Nincs mit! ;)

izé

(#1088) Kriszpi


Kriszpi
csendes tag

Sziasztok.Olyan kérdésem lenne hogy van egy optiplex 7010 sff gépem és bekapcsoláskor csak a sárga villog és ennyi.Kettőt villog szünet megint kettőt villog megint szünet.
Kérem aki tud segítsen .Memoria vagy más lehet a probléma.
Köszi a segítséget előre is :R :R

(#1089) Petya XT válasza Kriszpi (#1088) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Szia,

ha emlékeim nem csalnak, ez alaplap hiba, egy teljesen átlagos hibajel. Első körben egyenként memória ki( ha több darab van), csatlakozások ellenőrzése( 4 pin ATX elsősorban), ha egyik sem hoz eredményt, CMOS reset esetleg. Ez trükkös is lehet, mert bár a hiba alaplapra utal, de ez lehet a táp, RAM miatt is.... Ez nem egyszerű...

(#1090) Kriszpi válasza Petya XT (#1089) üzenetére


Kriszpi
csendes tag

Köszönöm a választ,végig probálok mindent aztán meglátjuk.Nem kényes a memoriákra az alaplap,mert vannak alaplapok amik nem minden memóriával kompatibilis?

(#1091) Petya XT válasza Kriszpi (#1090) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Van bizony, a Dell gépekre meg különösen igaz. Mint az a bizonyos útszéli, ami a RAM kezelést illeti. De ha nem cseréltél, és eddig ment, akkor nem az a baj.

(#1092) Balu77 válasza Kriszpi (#1088) üzenetére


Balu77
őstag

Ez nem valószínű hogy ram hiba, inkább alaplap, vagy esetleg még lehet táp. Utóbbi talán szerencsésebb, habár ssf esetén...

izé

(#1093) Kriszpi


Kriszpi
csendes tag

Köszönöm a segítséget.Táp volt a híbás.Most szuperül üzemel a gép.Még egy kérdésem lenne ,hogy milyen videókártyát ajánlotok a gépbe ha játszani szeretnék rajta?Most nem brutál játékokra gondolok.

(#1094) Balu77 válasza Kriszpi (#1093) üzenetére


Balu77
őstag

Mindenképp valami low profile-os és 1 slot szélességű kártya jöhet szóba itt, hacsak az usb3-as bővítőkártyától nem válsz meg, akkor talán a dupla szélességű is elfér.

izé

(#1095) Kriszpi válasza Balu77 (#1094) üzenetére


Kriszpi
csendes tag

Köszi :R .Azt tudom,hogy low profile kártya kell,csak hogy teljesítménybe milyen legyen.
Elözöleg elfelejtettem leírni hogy i5 3470-es proci és 16 gb ram mellé kéne a videó kártya.Gondolkodtam olyanban,hogy 2gb/256 bit-es csak nem nagyon találok olyat low profile-ba.

(#1096) Petya XT válasza Kriszpi (#1095) üzenetére


Petya XT
aktív tag

...Az a baj, hogy amit bele bírsz tenni fényes teljesítményt nem fog nyújtani. Még ha fizikálisan beleférne, akkor sem használható 55W felett, a PCI-E slot ennyit bír. Én nem költenék rá egy vasat sem, az a 1030 szint nem ér annyit.

Egy slot méretben sajnos nem is igazán van értelmes LP kártya, arra amire használni szeretnéd... az első értelmes kártya a 1050TI lenne, csak az meg nem fér bele.

[ Szerkesztve ]

(#1097) twingo16v


twingo16v
tag

Sziasztok!
Van egy Dell 7010 usff gépem.
WOL-nal szívok, egyszeűen nem működik.
A bios meg van frissítve a legutolsóra (A29).
Amit megcsináltam:

Chipset driver frissítve
Lan dirver frissítve
Biosban wake on lan bekapcsolva
Biosban deep sleep kikapcsolva
Lan adapter beállításaiban kikapcsolva a power save funkciók, bkapcsolvaa wake on lan, bekapcsolva a "az eszköz felébresztheti a gépet" funkció.

A routeren linkel a lan port amibe a gép van dugva, ha a gép ki van kapcsolva akkor is, ekkor a gépen az ethernet csatlakozó led-je narancs sárgán viágít\villog.

A router támpgatja a wol funkciót, a másik gépen működik, bár az nem brand gép :)

Valakinek van ötlete hogyan tovább?
Esetleg egy keírása?
Már három napja szívok vele, az Asszony már válni akar.

(#1098) twingo16v


twingo16v
tag

Az lemaradt, hogy Intel 82579LM ethernet vezérlő van a gépben.

Illetve, ha a gépet kihúzom az áramból, majd kb. 30 másorderc után visszadugom, utána tudom indítani wol-ról.

Tehát várnám az ötleteket.

Előre is köszönöm!

(#1099) twingo16v


twingo16v
tag

És az is lemaradt, hogy Windows 10 x64 van a gépen.

(#1100) Balu77 válasza twingo16v (#1099) üzenetére


Balu77
őstag

Itt találsz talán erről némi infót, más is belefutott már: [link]

izé

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.