Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) SzaboZE válasza kozgab (#450) üzenetére


SzaboZE
addikt

Szerintem a 755 nem tud sata3-at. Nekem konkrétan egy ilyen videokártya ment bele jópár éve: https://www.asus.com/hu/Graphics_Cards/EAH5750_FORMULA2DI1GD5/

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#452) pzolika9512


pzolika9512
aktív tag

Üdv :) van egy gx620-om :) lenne egy olyan kérdésem, hogy semmikép nem fogad be core 2 duo procit vagy pentium dual core-t ? chipset elvileg támogatja, de dell oldalán nincsenek felsorolva ezek

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#453) szala78


szala78
csendes tag

Sziasztok.Olyan problémám van hogy adott egy dell optiplex 745.Sehogy sem engedi,hogy xp telepítsek rá.Valakinél olvastam ezt a problémát de választ nagyon nem találtam.Vagy azt írja ki hogy új hardvert távolítsam el vagy azt hogy virusvédelmet kapcsoljam ki vagy valami.Ugyan azok a hardverek vannak benne mint idáig.Kérem segítsetek mert már agyilag kész vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#454) SzaboZE válasza szala78 (#453) üzenetére


SzaboZE
addikt

BIOSban az AHCI helyett ATA beálltás kell.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#455) szala78 válasza SzaboZE (#454) üzenetére


szala78
csendes tag

Köszi,megpróbálom remélem jó lesz! :F

(#456) szala78 válasza szala78 (#455) üzenetére


szala78
csendes tag

sikerült feltelepíteni egy xp-t de ha fel akarok egy lejátszót vagy virusírtot vagy bármilyen programot telepíteni akkor kiirja hogy "file to corupt" és nem enged semmit!
Böngészőt sem enged mert nekem az internet explorer nem jó!

(#457) Ti Bo válasza ShadEb (#447) üzenetére


Ti Bo
aktív tag

Bár régi volt a kérdés, de hátha segít.

Ezeket a procikat támogatja, de érdemes BIOST frissíteni

https://www.meska.hu/shop/GeekLabs

(#458) Ti Bo


Ti Bo
aktív tag

Érdeklődnék, hogy kinek mi a tapasztalat: van egy Dell Optiplex 755-ös fekvő asztali (desktop) gép itthon, amit most raktam össze netezni és filmezni. Van benne egy E5400 (2 mag, 2.7 Ghz), 4 gb 800-as DDR2 és egy 1 terrás WD blue.

Egyedül a vga-val vagyok bajban, kellene valami ami kis fogyasztású (280 wattos a gyári táp). Kinéztem egy low profile 8400gs-t, azt találtam róla, hogy max 28 watt a tdp, tehát jó lehet. Más alternatíva, ötlet?

https://www.meska.hu/shop/GeekLabs

(#459) SzaboZE válasza Ti Bo (#458) üzenetére


SzaboZE
addikt

Hát ha találtál kártyát, akkor mi a baj? :) A lényeg, hogy ne kelljen neki külön táp.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#460) Ti Bo válasza SzaboZE (#459) üzenetére


Ti Bo
aktív tag

Találtam, csak nem tudom, hogy van e esetleg jobb, így még nem vettem meg. Egy 5450-es atival próbáltam, de ahhoz kevés volt a táp, pedig több helyen írták...

https://www.meska.hu/shop/GeekLabs

(#461) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Vettem egy Dell Optipelx 755öst.

E7300as proci, 2gb ddr2 800 ram, HD6540vga

Azonban a gép elindítása érdekes...

Nem mindig ad képet, van hogy csak felpörögnek ventik, majd leáll, majd újrabekapcsol megint leáll és 3.4-. alkalomra ha elindul....

Ez mitől lehet?

A táp 280wattos, lehet az kevés?

(#462) kory24 válasza kory24 (#461) üzenetére


kory24
őstag

elírtam 6450vga van benne

(#463) kory24 válasza kory24 (#461) üzenetére


kory24
őstag

Netet olvasgatva azt találtam, lehet púpos, kifolyt kondiktól van ez a hiba.
Most melóba vagyok, de majd este megnézem...

Más amit nézzek?

A ramokat, videókártyát megigazítottam...

(#464) Ti Bo válasza kory24 (#463) üzenetére


Ti Bo
aktív tag

Nem biztos, hogy bírj a táp a vga-t. A gyári ajánlás 30W TPD-s kártya max.

Kondik tetejét megnézheted, hogy púposak e, okozhat problémát, bár valószínű nem is indulna el.

https://www.meska.hu/shop/GeekLabs

(#465) kory24 válasza Ti Bo (#464) üzenetére


kory24
őstag

Már megoldódott, kicserélik.

Amúgy csináltam róla videót amit elküldtem nekik :)

Azt írták kontakt vagy memória hiba.

De midnegy nekem, jobbra cserélték :)

(#466) mcll


mcll
senior tag

Sziasztok!

Hamarosan lesz egy DELL Optiplex 780 MT asztali gépem. Szeretném ezzel leváltani a két külön Atom alaplapos kis szervereimet. A specifikációban látom hogy 4 SATA portja van, viszont olyat is látok hogy limitált mekkora és hány db HDD-t teszek bele. A gépen Ubuntu Linux server 64bites futna majd.
A kérdésem hogy bele tudom-e tenni (és főleg hogy tudja-e majd kezelni) a következő SATA kiosztást:
SATA1: 1TB HDD (ez lenne a linux system lemeze)
SATA2: 2TB HDD
SATA3: 2TB HDD
SATA4: 3TB HDD
Nem raid-ben futnának, standalone lene mind (backup másképp van megoldva). Optikai meghajtóra nincs szükségem.
A másik kérdésem, hogy a tápja, és úgy az alaplap mennyire szabványos méretű? Mert van egy nagy rack szerverházam és oda gondoltam átcuccolni az alaplapot meg mindent.

Vagy felejtsem el ezt az egészet? :D

Üdv
Laci

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#467) Balu77 válasza kozgab (#450) üzenetére


Balu77
őstag

A 755-ös optiplex csak sata2-őt tud!
A core2-esek idején csak az volt.

A vga-nál ügyelj arra, hogy mekkora fogyasztásút veszel, mert a dell gépekben a gyári táp eléggé ki van centizve. Pl. egy GTX480-at már lehet nem bírna el. Ha csak videóhoz kell, akkor pl. bármilyen cuda-s nvidia már megteszi. Pl. egy 430-as tökéletes már, az pedig nem annyira tápos. Ati-ból nem vagyok képben.

izé

(#468) Balu77 válasza mcll (#466) üzenetére


Balu77
őstag

A gép választás jó, a 4 hdd-t is kezeli, de a 3TB-os dologban nem lenék 100% biztos.
Az alaplap nem atx-es, hanem btx, így simán nem tudod átpakolni! Más irányba áll minden.

izé

(#469) kerobazsi


kerobazsi
újonc

Sziasztok,

Segítséget kérek, Dell Optiplex 620asom van és a következő hibával lepett meg! Indításkor nem történik semmi, tetejét levéve látom, hogy egy apró sárga led villog halványan.
Mindenét kiszedtem, portól kifújtam, vissza minden a helyére egyesével, hátha kibukik a hiba de semmi.
Tápkábelt másikra cseréltem az sem segített.

Tápegység hibára gyanakszom. Tapasztalat hiányában kérdem, hogy ez a speckó furcsa alakú-méretű táp cserélhető-e más p4-es tápra?

Várom a válaszotok, előre is köszi!

(#470) Balu77 válasza kerobazsi (#469) üzenetére


Balu77
őstag

Ez bizony táposnak néz ki.
Természetesen belemegy másik táp is. Mi konkrétan anno több ilyen tápcserét is csináltunk dell gépeken, úgyhogy csak bátran. ;)

izé

(#471) kerobazsi válasza Balu77 (#470) üzenetére


kerobazsi
újonc

Köszönöm a biztatást! :)

A dobozban van egy Sapphire Ati Radeon HD5450 1G ddr3 videokártya, két vinyó, 1 dvd rom, 1G ram.
Esetleg súgnál valamit, milyen tápot kerítsek?

Köszönöm!!

Üdv,
Balázs

(#472) Balu77 válasza kerobazsi (#471) üzenetére


Balu77
őstag

Mi üzleti ügyfélkörbe chieftek tápokat raktunk, abból az iArena sorozat az olcsóbb. Esetleg ha még olcsóbbra akarsz kijönni, akkor a coolermaster is elmegy még, de legalább 450-es legyen, biztos ami biztos. Ezek beváltak nálunk dell gépekbe.

izé

(#473) Ti Bo válasza kerobazsi (#471) üzenetére


Ti Bo
aktív tag

Kérdés, hogy Optiplex 620-ból melyik? Mert nekem pl DT van, abban bizony nem cserélsz tápot, max mókolással, mert a Desktop változatban SFX szabvány táp van. 14-18 körül van pl egy BeQuiet. Ha van ismerős akkor érdemes kikondizni, mert ki szoktak száradni.

Melyik változat?

https://www.meska.hu/shop/GeekLabs

(#474) Balu77 válasza Ti Bo (#473) üzenetére


Balu77
őstag

Mivel két vinyója van benne, így csakis MT lehet a szóban forgó gép. ;)

izé

(#475) kerobazsi válasza Balu77 (#474) üzenetére


kerobazsi
újonc

Számomra szomorú hír : Desktop DT-m van. A második vinyót én raktam be. Igazából mi az oka, amiért nem lehet csak drága, szabvány tápot beletenni?

- Méretileg nem fér bele?
- Speckó Dell szabvány kábelezése lenne?

Sajna per pillanat nincs elektroműszerész ismerősöm a táp javításához.
A gépet 14eFt-ért vettem, tudom régi-nem nagy szám, de nekem megteszi! így nem szívesen adnék 16 ezret egy tápért...

Esetleg van valami ötlet?

Köszi, Balázs

(#476) Balu77 válasza kerobazsi (#475) üzenetére


Balu77
őstag

Próbáld meg itt, hátha valamit össze tudsz hozni: marseus.hu

izé

(#477) kerobazsi válasza Balu77 (#476) üzenetére


kerobazsi
újonc

Remek!

Köszönöm a segítséget!!

Üdv,

Balázs

(#478) Ti Bo válasza kerobazsi (#475) üzenetére


Ti Bo
aktív tag

Az SFX szabványú tápnak mások a méretei a sima ATX tápegység nem fér be sajnos.

Balu77: nekem is DT-m van és 2 hdd-vel. :U

https://www.meska.hu/shop/GeekLabs

(#479) szaboica1


szaboica1
újonc

Dell optiplex 780 intel géphez hol tudok alaplapot venni?

(#480) djsanya22


djsanya22
csendes tag

Sziasztok..adott 1 Optiplex 780-as gép és alaplapot szeretnék cserélni,ajánlatok?..köszönöm.

(#481) david141514


david141514
újonc

Hello! nekem van egy dell optiplex 745 gépem és azt szeretném kérdezni hogy ebbe érdemes e venni videókártyát és ramot? ja és hogy milyen fajtát

(#482) Balu77 válasza david141514 (#481) üzenetére


Balu77
őstag

A ram kérdés a dell gépeknél rizikós lehet, mert finnyásak, de emlékeim szerint a kingston 800-ast megkajálja, illetve a Kingmaxból az 1066-os is ment benne.
Videókártyából viszont érdemes jobban végiggondolni hogy milyet, mert az optiplex gépek tápja eléggé ki van centizve. Egy nagyobb tápigényű vga kari lehet már problémás lenne.
Milyen célra van használva a gép? Azt tudni kell, hogy a 745-be csak a régi első generációs core2 procik mennek (conroe magos, pl: E6300, E6400, E6420, E6600, E6700, E4000-es széria, stb...), így nagy bővítési potenciál már nincs benne.

izé

(#483) SzaboZE válasza david141514 (#481) üzenetére


SzaboZE
addikt

Először is milyen kivitel, mert ugye ez behatárolja a méretet és a tápot is.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#484) Ti Bo válasza Balu77 (#482) üzenetére


Ti Bo
aktív tag

Én most cseréltem az enyémben (Optiplex 755 fekvő, nagyobbik ház). Eddig 2 db 1 gigás 800-as samsung és 2 db 1 gb-os Kingston volt benne. Most 4x1 gb Geil 800-as (a narancs színű alu hűtőbordás). Hibátlanul megy szerencsére. Nekem a Silicon Power 800-as ramokat nem szerette és a Kingmax 667-es változattal szintén nem indult.

https://www.meska.hu/shop/GeekLabs

(#485) Balu77 válasza Ti Bo (#484) üzenetére


Balu77
őstag

A 755 már más tészta, mint a 745. Az sokkal barátságosabb volt.

izé

(#486) Ti Bo


Ti Bo
aktív tag

Valaki cserélte már esetleg Optiplex MD házban a front ventilt (Cpu)? Látom, hogy 4 pines, akarok bele valami igazán minőségi darabot (pl Noctua), de nem tudom mivel, mennyire kompatibilis.

https://www.meska.hu/shop/GeekLabs

(#487) mcll


mcll
senior tag

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne egy DELL Optiplex 780 MT-vel kapcsolatban. Ebben ugye 4db SATA port van. DVD nem fog nekem bele kelleni, viszont 4db HDD-t tennék bele (2 ill 3T-sek). Támogatja ezt a Dell? Azt tudom hogy hagyományos alaplapnál ez nem jelent gondot, viszont a DELL BIOS-át nem ismerem. 3T nem probléma, Linux server lesz rata, és GPT-vel menni fog (egy mostani gépben is így megy, holott ott sincs BIOS tűmogatása). No persze a 3T-s lemez nem OS lesz. (3db 2TB-os és 1db 3TB-os lemez menne bele)
Szóval a nagy kérdés, hogy egyáltalán belepakolhatok-e 4db lemezt? Ha jól látom a gép beésejét, akkor 2db HDD befér a DVD helyére és az alatta levő slotba, és kettő pedig alul elfér.

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#488) SzaboZE válasza mcll (#487) üzenetére


SzaboZE
addikt

Amit tud a noname azt tudja a dell is, szerintem le fogja kezelni gond nélkül. Persze legutolsó bios ELŐTTE javasolt.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#489) mcll válasza SzaboZE (#488) üzenetére


mcll
senior tag

Ok köszi! Én is így gondolom, de ki tudja ezeknél a fajta gépeknél néa vannak érdekességek ;)

Kiderül Nov első hetében, akkor kapom meg és kezdem átköltöztetni a szervert a Dell-re.

[ Szerkesztve ]

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#490) Balu77 válasza SzaboZE (#488) üzenetére


Balu77
őstag

"Amit tud a noname azt tudja a dell is"

Azért ez nem feltétlen állja meg a helyét. Megnézném hogy egy optiplex 320-ba milyen ramot teszel. Mondjuk úgy, örülhetsz ha egyáltalán valamivel elindul... :D

izé

(#491) SzaboZE válasza Balu77 (#490) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nem memóriáról beszéltünk, hanem hdd--ről. ;)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#492) Balu77 válasza SzaboZE (#491) üzenetére


Balu77
őstag

Sorry, benéztem. :DDD

izé

(#493) varadigabor


varadigabor
senior tag

Sziasztok megéri használt Dell gépet venni?
Elég sok helyen árulják. Olyat keresnék amibe bele megy egy első generációs i7-es proci, (van egy ilyen mobil procim) meg mondjuk egy normális VGA. Van ilyen egyáltalán?

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#494) Balu77 válasza varadigabor (#493) üzenetére


Balu77
őstag

Van ilyen: marseus.hu vagy a finnpc.net

izé

(#495) mcll


mcll
senior tag

DELL Optiplex 780 MT alkatrészeket keresnék:
- 1db 5,25-ös fekete "vaklapot" (a DVD ki lett véve, és helyén HDD van, de így elég randa)
- 1db HDD műanyag keret (az a kék amib be kell pattintani a HDD-t és így becsúsztatni a helyére. Most kicsit tákolva van, de nem szeretném így hagyni).

Ha valakinek vannak ilyenjei megvenném, illetve ha tudtok forrást hol keressem, azt megköszönöm.
Üdv
Laci

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#496) Ti Bo válasza mcll (#495) üzenetére


Ti Bo
aktív tag

Szerintem én tudok hozni Neked a munkahelyemről. A kérdés csak, hogy Szegedről, hogyan jut el hozzád.

https://www.meska.hu/shop/GeekLabs

(#497) mcll válasza Ti Bo (#496) üzenetére


mcll
senior tag

Szia!

Szuper lenne! Esetleg posta? Természetesen fizetem! Menjünk priv-be: mcll kukac mcll pont hu.
Köszi
Üdv
Laci

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#498) Ti Bo válasza mcll (#497) üzenetére


Ti Bo
aktív tag

Írtam emailt.

https://www.meska.hu/shop/GeekLabs

(#499) mcll válasza Ti Bo (#498) üzenetére


mcll
senior tag

Köszi! Ment válasz. ;)

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#500) Alex123


Alex123
senior tag

Sziasztok!

Keresek Dell 780-as géphez magyar nyelvű BIOS leírást.

Főleg a "Power Management" rész érdekelne bővebben.

Előre is köszönöm a segítséget.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.