Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-27 09:43:31

LOGOUT.hu

--- Még az új vizsgarendszer előtti információk, majd frissítjük! ---


Gyakran ismételt kérdések
Olvasd el a cikkeket itt.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15587) suomalainen válasza Yeffy (#15586) üzenetére


suomalainen
tag

Úgy értem, hogy az ENCOR, noha hasznos alapokat ad és korszerű témákat érint, már nem nyújt korántsem olyan eladható tudást, mint egy korábbi CCNP R&S. Már 5-6 éve sem fedte le a CCNP a network engineering összes területét, de még versenyképes lehettél ezzel a tudással. Ahogy én ma látom, az elmúlt pár évben valami hihetetlenül sokat változott a piac, a customerek igénye, a networkhöz kapcsolódó technológiák, berobbant a cloud, ami átrajzolta a szolgáltatások kínálatát. Ehhez képest az ENCOR, noha nagyon logikusan felépített anyagról van szó, szerintem piaci szempontból nagyon nehezen eladható. Ami ma eladhatóbb tudást ad, az az SP, a SEC és a DC, főleg ACI. Ha ma szeretnék elkezdeni networközni, nyilván az ENCOR-ral kezdeném, de vizsgázni, vagy egy csapásiránynak kijelölni már biztos nem tenném. A CCIE Enterprise meg szerintem teljesen felejtős. Kőkeményen SD-WAN, design és automatizálás, viszont hatalmas szakadék van a ENCOR követelmény és a CCIE lab között. Akkor már inkább külön egy DEVASC, DEVAUTO, valamint egy SD-WAN300, ENSDWI, ENSLD.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.