Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bacus

    őstag

    Ennyit még nem szívtam centos-el, már a medve is kérdezte, hogy biztos vadászni járok felé? :D

    Tegnap SSD-t beletettem, előre feltettem a centos 7 telepitőt egy usb kulcsra, de az istennek nem tudtam rávenni, hogy sikeresen elinduljon a telepitő, elindult, majd várt, pár perc után pedig kidobta, hogy hiba, nincs / könyvtár.
    kiirtam az iso-t egy dvd-re, onnan elindult a telepítő, de valami fájdalom lassan. Mivel csak egy rettenet karcos üres lemezt találtam otthon, igy a telepitőben sourcnak a mirror.centos.org-t adtam meg, gondoltam digi100-al 10 perc amig lejön a full 7giga iso, ez nem lehet szűk keresztmetszet. Telepit, utolsó lépcső a jelszó beállitás, user felvét. Egy óra múlva visszaülök a nóti elé, hát látom, még progress bár még mindig ott, semmi előre haladás. Kikapcs, kezdem előlről, hátha elnéztem valamit.. Újabb 2 óra, ránézek, megint ugyanott elakadva, de láttam, hogy HDD led néha fel felvillan, kattintgatok, kinomban a jelszó újbóli beállitásra, leokézom, ekkor hirtelen frissült, már a 950/1301 csomagnál tart.. Ah, akkor az előbb is lehet ment, a telepitő hibás. (persze alul a reklám képek váltogatták egymást.) Nagy nehezen restart.

    frissit, majd epel repo, elrepo, nvidia driver, MATE desktop, most már hasit...
    60 fps videok, sima, nem szaggat, nincs cpu használat, király!!

    igen, de kell nekem a vlc, nux, vlc feltesz, nem figyelek, leszedi az ATI drivert is dependencynek..., reboot, csak fekete képernyő, de consolt azért kapok.. ATI driver leszed, persze vlc is uninst, majd nvidia leszed, visszatesz, újból van x. Elrepo letilt, vlc install, érdekes, most felmegy.

    Skype is kell, felteszem, ok, utolsó reboot alvás előtt (ekkor már 3 óra elmúlt..), és ......... ugyanaz mint ubuntuval, lassú, két mag állandóan 50% körül, az egész gép emiatt lassú.
    Boot 45mp a login ablakig, utána még vagy fél perc mire firefox is elindul, 60 fps video, hát bakker, 5-10mp kimerevedik, majd minden mag 80% felett.

    Mi lehet a baj? Skype rak fel valamit (van dependency bőven), skyperól le tudok mondani, vagy vlc?
    Egyik sem fut, nem indul el látszólag semmi..

Új hozzászólás Aktív témák