Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) szmatyi93 válasza Daneeka (#900) üzenetére


szmatyi93
tag

Szerintem még simán eladható ha nicns rajta külsérelmi nyom, mivel kicsit zsákbamacska szituáció a borvásárlás, meg attól függ az illetőnek mire kell, mutogatni vagy fogyasztani, egy próbát megér veszteni max azt az üveget veszted de lehet belőle hasznod is ha téged nem érdekel a bor :)

«««««Ba dumm tss...»»»»»

(#902) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

a nyakas borok mennyire jók?
8(nem vagyok nagy borkedvelő sőt azt se tudom eszik-e vagy isszák) de kaptam egy ilyet ajándékba a kérdés az hogy mennyire komoly vagy egyenlő a tablettás minőséggel?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#903) F-ECT$ válasza dellfanboy (#902) üzenetére


F-ECT$
titán

Azért nem tablettás. Kb 1.5-2e Ft-ba kerül, és annyit is ér.

Dive ever, work never.

(#904) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Annak mi az oka,hogy a bortól fáj a hasam?
Csak minőségit iszom, általában rozét.
Sauska, Bodri ilyesmiket...
Ritkán iszom, akkor sem sokat,viszont a hasfájás mindig előjön.
Savasít és attól? Igyak előtte szódabikarbónát? :D

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#905) F-ECT$ válasza -HajTömeg- (#904) üzenetére


F-ECT$
titán

Lehet sav, vagy valamire érzékeny vagy. Más alkohollal nincs ilyen?

Dive ever, work never.

(#906) -HajTömeg- válasza F-ECT$ (#905) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Nem vagyok nagy alkohol fogyasztó,de mással ilyen nem volt,csak borral.
Hogy védjem ezt ki?
vegyek valami savlekötőt és igyam meg előtte? :D

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#907) Lortech válasza -HajTömeg- (#906) üzenetére


Lortech
addikt

Gyakorlás. :D

Thank you to god for making me an atheist

(#908) lajafix válasza -HajTömeg- (#904) üzenetére


lajafix
addikt

nem kellene 3-4 litert inni óránként. :)
szerintem nem árt vizet sem inni utána vagy közben.
eszel előtte? ugye nem vagy vega?
és a fejed nem fáj/zúg/tompa?

Rock'n Roll

(#909) -HajTömeg- válasza lajafix (#908) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Nem.
Se vega nem vagyok,se a fejem nem zúg tőle,max ha sokat iszom,de az nem jellemző.
Max fél-egy üveg.
Eszek is előtte.
Ami aztán reggel viharos gyorsasággal távozik :DDD

Alias: Júzer error

(#910) Integra


Integra
titán

thummerer egri csillag 2012
kellemes, friss, gyümölcsös száraz bor, bátran ajánlom, jó áron jó bor.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#911) skitzoo


skitzoo
senior tag

Sziasztok. Van itthon egy 1999-es 5 puttonyos tokaji aszúm. Az még figyasztható?

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#912) F-ECT$ válasza skitzoo (#911) üzenetére


F-ECT$
titán

Jó eséllyel igen, de fel kell bontani és meg kell kóstolni.

Dive ever, work never.

(#913) skitzoo válasza F-ECT$ (#912) üzenetére


skitzoo
senior tag

Majd hétvégén elj9n az ideje. :)

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#914) lajafix válasza skitzoo (#911) üzenetére


lajafix
addikt

ha éveket állt a nappaliban akkor inkább öntsd ki. Ha kerházas akkor is öntsd ki. ha pincében volt elfektetve, akkor gondolom nem kérdeznéd.

Rock'n Roll

(#915) skitzoo válasza lajafix (#914) üzenetére


skitzoo
senior tag

Szekrény mélyében volt. Nem érte nap.

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#916) lajafix válasza skitzoo (#915) üzenetére


lajafix
addikt

hő valószínűleg igen. nem a szobahőmérséklet az ideális. Ki a termelő?

Rock'n Roll

(#917) skitzoo válasza lajafix (#916) üzenetére


skitzoo
senior tag

Hogy ki a termelő?
Ez van rajta csak: Termelte és palackozta: H0257

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#918) lajafix válasza skitzoo (#917) üzenetére


lajafix
addikt

H 0257 Heliszolg Kft. 3931 Mezőzombor, Bekény tanya

Nos én nem akarom a termelőt láttatlanban leszólni, az biztos hogy édes ízt fogsz érezni. kóstolj meg majd biztosan jól tárolt és nevesebb termelú aszúját is.

Rock'n Roll

(#919) skitzoo válasza lajafix (#918) üzenetére


skitzoo
senior tag

Majd kideürl milyen ize lesz. :)
Alapjába véve nemszeretem a borokat. :D

[ Szerkesztve ]

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#920) lajafix válasza skitzoo (#919) üzenetére


lajafix
addikt

"Alapjába véve nemszeretem a borokat."
Na ezen biztos lehet javítani, pont most jön a nyári fröccsszezon, egy jó fröccs minden sört legyőz!!!

Rock'n Roll

(#921) skitzoo válasza lajafix (#920) üzenetére


skitzoo
senior tag

Az alkoholt se nagyon szeretem. :B

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#922) swoody válasza lajafix (#914) üzenetére


swoody
senior tag

Mi a baj a kerházas aszúval?

(#923) Integra válasza lajafix (#920) üzenetére


Integra
titán

+1

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#924) lajafix válasza swoody (#922) üzenetére


lajafix
addikt

a minősége. Persze 10+éve nem ittam kerházast, aszút is vagy 3 éve, akkor is fél decit.

mert nekem a száraz fehér az igazi... :))
szerk2: nyáron meg szódát elő!

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#925) skitzoo válasza lajafix (#924) üzenetére


skitzoo
senior tag

Ke kell adok egy 3 puttonyos aszút. :D

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#926) Integra válasza lajafix (#924) üzenetére


Integra
titán

csakazezerjó:)
na jó, nyáron még egy finom balatoni száraz roséfröccs azért belefér :D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#927) skitzoo válasza Integra (#926) üzenetére


skitzoo
senior tag

Hogy itt mindenki iszákos. ;] ;]

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#928) lajafix válasza Integra (#926) üzenetére


lajafix
addikt

azisjó, de a családi borászat, az nemér. :)

skitzoo: idd meg elég a foró az üresüvegről. :))

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#929) skitzoo válasza lajafix (#928) üzenetére


skitzoo
senior tag

Ezt nemértem. :F

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#930) Integra válasza lajafix (#928) üzenetére


Integra
titán

mér'? tescoban ott figyel már két éve a polcon a fehér borok között, és a tramini is, és ha minden jól megy, ismét hosszabbítani fognak :)

amúgy balatononboglárra szoktunk átmenni rosé borért fröccshöz, amit tényleg nagyon szívesen iszom és bátran ajánlom. remélem leolvasható a név és cím a fotóról :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#931) lajafix válasza skitzoo (#929) üzenetére


lajafix
addikt

nem foró hanem fotó. :) ha kerházast akarsz adni akkor arról elég egy fotó, még ma se lelkesedek értük annyira hogy megkóstoljam. Állítom hogy Tokaj átka a Kerház.

Rock'n Roll

(#932) lajafix válasza Integra (#930) üzenetére


lajafix
addikt

na fél óráig próbáltam szerkeszteni az előzőt persze elveszett. így jár az ember ha rájön az esszéírás.

lényeg ha Tescoban járok akkor megnézem, én már csak Bortársaság/termelő/ meg a közeli borbolthoz járok. Móri Ezerjóból Miklóscsabit ittam pár éve, nekem ízlett.

Rock'n Roll

(#933) polonic


polonic
félisten

Sziasztok!

Kicsit leült a topik.
Én meg csak most találtam ide.
Én a vörös száraz borok pártján állok és eggri borokban utazom egriként. :)

Eddigi kedvencek:
- juhász merlot, egri cuvee
- st andrea áldás bikavér
- bolyki szüretlen bikavér

És most sikerült vennem egy gál tibor féle bikavért. Kiváncsi vagyok, este meg is bontjuk. :)

Vélemények ezekről? Kóstoltátok már?

[ Szerkesztve ]

(#934) ronin s8 válasza lajafix (#914) üzenetére


ronin s8
senior tag

Üdv Mindenkinek!
Csatlakoznék én is.

Az 5 puttonyos kerházas aszu azért nem a kiöntős kategória. Bizonyos régi évjáratokban ezt értékelték a legjobbra. A 3 puttonyos a pancsolt.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#935) lajafix válasza ronin s8 (#934) üzenetére


lajafix
addikt

üdv! nálam kiöntős.

Rock'n Roll

(#936) ronin s8 válasza lajafix (#935) üzenetére


ronin s8
senior tag

Egy ideje valóban rossz, de régen ott volt a vízválasztó. Szepsy is elismeri, hogy néha győzött a párt, de időnként valóban odafigyeltek rá. :D

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#937) lajafix válasza ronin s8 (#936) üzenetére


lajafix
addikt

utoljára 72-73 körül volt amikor odafigyeltek. :)

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#938) j.bravo


j.bravo
addikt

Urak!
Cserszegtomajon illetve a környéken (kerékpárral edzetlenek számára is kényelmesen elérhető távolságban) tudtok meglátogatásra érdemes borospincét?
Egy hétig a Keszthely-Hévíz-Cserszegtomaj által behatárolt háromszög területén leszünk.
Persze van egy hangulata annak is hogy elindulunk, és ha látunk egy szimpatikus portát ahol van kóstolásra invitáló tábla, oda betérünk - de lehet ez mondjuk egy nap, egy másik meg amikor adott címre megyünk.
Egyéb vendéglátóipari egységre vonatkozó tipp is jöhet. :C

Whatever.

(#939) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Sziasztok!
A hétvégén bor akciók vannak a Teskó-ban, küldtek is külön szórólapot a boroknak szentelve (5 piros pont nekik). Aki esetleg látta, tudna ajánlani valamit ami mindenképpen jó vétel belőle a száraz, esetleg félédes vörösök közül?

Itten meg is tekinthető:
TESCO Borfesztivál

[ Szerkesztve ]

(#940) Lortech válasza -FreaK- (#939) üzenetére


Lortech
addikt

A francba, muszáj lesz meglátogatnom a tescót.
Félédes vöröset nem tudok ajánlani, mert már a gondolattól felkavarodott a gyomrom. :) Nem is látok ilyet, csak Varga, BB kategóriában.
Pl. St.Andrea Akutyafáját és Heimann Boromissza szerintem olyan stabil borok évjárattól függetlenül, amivel nem nagyon lehet tévedni egy borszerető társaságban. Vylyan ördög cuvée, Takler kékfrankos is jó vétel ennyiért.

Thank you to god for making me an atheist

(#941) -FreaK- válasza Lortech (#940) üzenetére


-FreaK-
veterán

Remek, köszönöm!
Én is a száraz borokat kedvelem (Cabernet Sav. eddig amiket inni szoktam néha), de esetleg még a félédes is beleférhet, ha jó minőség. Köszönöm az ajánlatokat! :)

(#942) BLeP_i


BLeP_i
tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek a Varga Pincészet Aranymetszés borcsaládjáról? Látom, hogy van köztük többféle is, melyiket ajánlanátok?

http://vister.hu

(#943) lajafix válasza BLeP_i (#942) üzenetére


lajafix
addikt

nehogy már vargát ránts! :)

legyél bátor van hasonló árban egy csomó balatoni pincészet próbálkozz! Pállfy, Laposa, Skizo, Nyári, és Szászi... mind felülmúlja Vargát, akinek az aranymetszés sorozata se nagy szám.

Rock'n Roll

(#944) BLeP_i válasza lajafix (#943) üzenetére


BLeP_i
tag

Hoppá! :) Nem tudtam, hogy ennyire rossz hírnek örvend a Varga.

Köszönöm az általad említett pincészeteket - bár bevallom, nem vagyok (még) nagy boros, így nem is hallottam róluk, de mindenképp betesztelem őket. Nagyáruházakban kaphatók a termékeik?

http://vister.hu

(#945) j.bravo válasza BLeP_i (#944) üzenetére


j.bravo
addikt

Laposát biztos kapsz nagyáruházban, bár ő régebben volt nagy sztár, történtek ott dolgok (konkrétan a Laposa család kilépése - de ha lemaradtam, és újra a régi fényében ragyog a pince, meg a "márka", valaki javítson ki)

Mondjuk mindenképpen lekörözi Vargát.

Nyári, Szászi - nagyobb(!) SPAR-ban van esély, ők azért ráálltak a borra, támogatják a borfesztet, stb.

De az a tuti ha borszaküzletbe mész. egyáltalán nem drágábbak a hipereknél, és náluk tuti hogy rendesen volt tárolva a bor (régóta a hiper polcán álló palackkal lehetnek gondok), illetve tudnak is segíteni ha bármilyen kérdés van.

Varga borait amúgy nem mondanám kifejezetten gáznak; hasonló mint a Csányi (Teleki néven futó borok pl), vagy a Hilltop: nagy mennyiségben, tömegtermelt borok; a legtöbbje egyáltalán nincs elrontva, teljesen iható, csak különösebb nagy jóságot se szabad várni tőlük. Előfordulnak kiemelkedően jó tételek, csak nem az a jellemző.

Whatever.

(#946) lajafix válasza BLeP_i (#944) üzenetére


lajafix
addikt

nagy boltokat is tessék elfelejteni, ahogy jbravo is írja. szaküzlet vagy egyenesen a termelő.

Rock'n Roll

(#947) lajafix válasza j.bravo (#945) üzenetére


lajafix
addikt

Tényleg volt valami affér:

"Laposa contra Laposa, azaz mi történt 2009 és 2011 között?

A Laposa család 2009-ben új pincészet építésébe kezdett egy befektetővel közösen, ami 2010-re készült el. A projekt szakmai vezetője Laposa Bence volt, majd az üzem megnyitása után a pincészet vezetőjeként ellátta a borászati feladatokat is 2011 év végéig.

Szakmai és emberi okok miatt az együttműködés megszakadt. A Laposa család újra a régi feldolgozójában készíti borait. Jelenleg a befektető is a Laposa nevet használja palackjain… bízunk benne, hogy már nem sokáig. Addig is türelmet és megértést kérünk tisztelt fogyasztóinktól. "

Rock'n Roll

(#948) ronin s8 válasza j.bravo (#945) üzenetére


ronin s8
senior tag

Csányi, Hilltop, Varga szerintem ihatatlan egyencucc. Annak ellenére, hogy Nobel-díj várományosok, egyik sem tud felmutatni semmiféle minőséget. Röviden pénzügyi befektetők, akik nulla szőlészeti, közepesnél gyengébb kémiai tudással innen-onnan felvásárolt trágyaléből cukor hozzáadásával alkoholos udítőitalokat gyártanak.
Ha minden áron techno borokat akartok inni, ott a Nyakas pince, akik értenek is a kémiához. Kicsi fejfájás, gyomorégés árán iható alapszintű bort készítenek.
Laposáék balatoni borai lőrék. A somlói területről viszont jönnek iható borok.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#949) Zewa válasza ronin s8 (#948) üzenetére


Zewa
senior tag

Csányit ihatatlannak azért nem nevezném de nekem se begyere.
Kiárusításon a 790(!) ft-ért láttam a 2012-es Cabernet Francjukat, gondoltam bevásárlom magamat egyre, hátha..
Cabernet Francok közül (ami mellesleg az egyik kedvencem) gyenge. Illatban jó, ízben ugyan hozza a fajta gyümölcsös, fűszeres világát de kissé halványan. Idáig egy jó közepes nekem de a csersav nekem egyértelműen sok volt, szárít is tisztességgel. Nem egy jó bor de ezen az áron még ihatónak nevezném.
Ebből a szőlőből én a Hárs Pincészet és a fiatalos Horváth Pince (Hőgyész) boraira esküszöm de a Vitis és a Vylan borai is ki vagyok békülve. :K

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#950) flash-


flash-
veterán

olyan sok a bor ,és én a borokkal úgy vagyok mint marikanéni a mobiltelefonokkal...
elmegy a boltba, kiválasztja azt amelyiknek szép a doboza,esetleg rá is van írva hogy android és megveszi...

Mint mindenben biztos a borban is van jó ár/érték arányú ,olyan ami kiemelkedik a többi közül, de legalábbis jó,minőségi.
Mely konkrét borokat neveznétek ilyennek 800-1500 ft körül amik kaphatóak Tesco,cba helyeken?

Még annyit hozzátennék hogy nekem valaki mondta hogy nem borszaküzletben nem szabad bort venni,mivel nincsennek folyamatos hűtés alatt és ha nincsennek folyamatos hűtés alatt a borok akkor megbuggyannak, változik az ize,stb..

tehát ez mennyire igaz?elgondolkodtató, bár sok borszaküzletben a borok csak simán a polcon vannak semmi hűtőpult,nem tudom mi az igazság..

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.