Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) nemcso válasza BITBOYS (#350) üzenetére


nemcso
senior tag

előregyártott fröccs... brrrrrr :Y

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#352) BITBOYS válasza nemcso (#351) üzenetére


BITBOYS
addikt

a fröccsöt amúgy sem szeretem, hát még így :)

Asrock b760m pg riptide, Intel Core i3-12100F heavy overdrive :D

(#353) Polacheck válasza divot (#342) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Huhh, még jó, hogy nem előbb tiltottad be, mert akkor a hétvégi partyn bajban lettünk volna. Egyébként annyira nem gáz, csak rozékat és fehérborokat kell inkább fogyasztani ilyenkor jól lehűtve.

less qq more pewpew!

(#354) oxox válasza Polacheck (#353) üzenetére


oxox
addikt

nade az ember ilyenkor húst sütöget, és szentségtörés lenne marhahúshoz vílágos bort inni :B minimum egy sillert.

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#355) lajafix válasza oxox (#354) üzenetére


lajafix
addikt

Egy jó, kicsit savas száraz olaszrizling betereli a marhát is. :)
Valahogy már mindenről az OR jut eszembe. :U

Rock'n Roll

(#356) Polacheck válasza oxox (#354) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Mivel mindig tolunk egy hegynyi tzatzikit is a hús mellé (gyakorlatilag szinte csak azt), a fehér borok kifejezetten bejönnek hozzá. A sütés alatt meg rozét kortyolgattunk.

less qq more pewpew!

(#357) oxox


oxox
addikt

Hát marhahúshoz, vadhúshoz csak a vörös. (föleg, hogy a borívó cimbik is vörösösek :) ) Viszont a fenti kérdésem, hogy hol lehet kapni fehér Pinot Noir-t ,már nem él!!!!!!! A Lurdy házban találtam egyet, Badacsonyból, Szeremley Huba pincészetéből, úgyhogy azt hiszem azt szombaton be is termeljük bográcsozás közben (meg még van egy kis Chilei -Cabernet Sauvignon it otthon, azt hisyem annak is vége lesz). Azt hallottam Chile az egyetlen ország, ahol nincs/ nem volt filoxéria...igaz ez?

oxox

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#358) Polacheck válasza oxox (#357) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Az a fehér pinot noir nagyon kellemes cucc, legutoljára a PH-s szerkesztőségi kertipartyn toltunk be egy üveggel.

less qq more pewpew!

(#359) Integra válasza divot (#342) üzenetére


Integra
titán

szar ügy:P:)
házmester rulez:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#360) Integra válasza oxox (#346) üzenetére


Integra
titán

móron mi vagyunk:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#361) Integra válasza BITBOYS (#350) üzenetére


Integra
titán

UGHHHHHH,
egyébként meg veszik mint a cukrot az ilyen műanyag flakeszos cuccot

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#362) oxox válasza Polacheck (#358) üzenetére


oxox
addikt

remélem valóban jó lesz....már lent van a pincében, készülődik szombatra :)

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#363) oxox válasza Integra (#360) üzenetére


oxox
addikt

akkor Te is a szárazra szavazol, ha jól sejtem?!

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#364) lajafix válasza lajafix (#355) üzenetére


lajafix
addikt

Demján féle Badacsonyi Olaszrizling 2003. Kis illat, kis kesernye, átlagosnál mélyebb sárga színű. Túl sok anyag nincs benne, a pohár falára nem rajzol ablakot. Átlagos, semmi különös.

Rock'n Roll

(#365) oxox


oxox
addikt

nos tegnap őzpörkölt közben megnéztük azt fehér Pinot Noirt....jó volt, csak kezdésnek kicsit erős...majd leöntöttük két Varga (Balatonlelle, ha jól emlékszem) pincészetből származó fehérrel, majd egy Mátrai, Matyi Bácsi-val (Chardonnay), majd két üveg Villányi Kékopórtó-val (Neumann pince)....ezt hárman termeltük be főzés közben :) ....hát mit is mondjak a végére már volt medence csobbanás (ruhában), s a Chilei Cabernet sauvignon-t is inkább hagytuk máskorra, mert szépek voltunk, meg okosak...tehát a Pinot inkább 2-3-ik bornak ajálom, semmiképpen se elsőnek, de finos testes száraz bor...a Varga inkább asztali, finom nyári, primer bor, kissé bugyborékos, de tényleg jó lightos...(hordót szerintem nem látott, de ezzel kell alapozni), a Matyi bácsi szintén nagyon jó minőségű vanilia-megyre emlékeztető testes bor....a kékoportó meg igazi száraz vörös, amit kívánt a vad íz.
Reggel személy szerint fejfájás nélkül ébredtem (amit szakközép-fősulis éveimre alapozva, a tabletta mentességnek köszönhetek :DDD )


oxox

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#366) Integra válasza oxox (#363) üzenetére


Integra
titán

természetesen:)
van félédes tramini és tramini selection is, isteniek, meg ott a tokaji aszúkat verő töppedt szőlő is, de egyértelmű, hogy száraz boros vagyok.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#367) as_Rock


as_Rock
őstag

Fröccsözéshez itt [link] is akadhat 1-2 megfelelő alany, igaz Öregbaglas mintha az utóbbi években erősen visszaesett volna minőségileg.

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#368) divot


divot
veterán

Mindeki eriggyen a teszkóba, mert 999 forintért ilyet lehet kapni:

[link]

(#369) Integra válasza divot (#368) üzenetére


Integra
titán

én nem vagyok rizlinges, kihagyom:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#370) lajafix válasza Integra (#369) üzenetére


lajafix
addikt

:) jellemhiba, de sok gyakorlással javítható! :)) Én már nem ezért gyakorlom. :U

Lamport József: Szent-György hegyi OR 0,5 l Tesco , SPAR, 700 Ft. Az olcsó mégis finom, illatos, kellemes OR -ritka- mintapéldánya.

Nagyrédei OR 2006 600 ft/0,7es palack. Fröccsre jó, magában is iható, de reggel kis fejérzet...

Thummerer Berta küvé(leányka, kirányleányka): talán már írtam róla 2 sort, a mindennapok jó bora, este isteni jól behűtve.

Rock'n Roll

(#371) Integra válasza lajafix (#370) üzenetére


Integra
titán

én annyira azért nem bánom, nekem a fehérbor az alapvetően ezerjót jelent:)

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#372) lajafix válasza Integra (#371) üzenetére


lajafix
addikt

:W Tényleg neked van hazai. :U

Rock'n Roll

(#373) as_Rock válasza divot (#368) üzenetére


as_Rock
őstag

1 kartonnal már ott pihen a pincében :C

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#374) Integra válasza lajafix (#372) üzenetére


Integra
titán

én a rizling borokat max főzésre használom :B :U

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#375) Polacheck válasza Integra (#374) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Szeremley papa rizlingjét azért egyszer kóstold meg.

BTW megvettem a karafomat, innentől nincs megállás. Azt hiszem mindjárt felavatom, van itthon egy üveg ilyen: [link]
Parci ugyan lefikázta, de én kiváncsi vagyok rá.

less qq more pewpew!

(#376) Integra válasza Polacheck (#375) üzenetére


Integra
titán

ismerem:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#377) lajafix


lajafix
addikt

[link]
Hétvégén volt szerencsém ehhez a kiválósághoz. 13-as szesze elégé fejbe vágta a fehérborhoz szokott társaságot, nagyon szép rubin szín, az illata -vörösbörös pohárból- 2 méterről érződik, mennyei málnás, szedres. Ideális átszoktatóbor fehérről vörösre. :U

Rock'n Roll

(#378) as_Rock


as_Rock
őstag

Tegnap ezt kóstolgattam [link]

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#379) as_Rock


as_Rock
őstag

Volt egy kis családi évforduló, ezzel [link] tettük fel az i-re a pontot :C

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#380) lajafix válasza as_Rock (#379) üzenetére


lajafix
addikt

tökéletes pont az i-n! :)

Rock'n Roll

(#381) joe69


joe69
senior tag

aug 17-19-ig az osszes bor 20%kal olcsobb a tecsoban!

(#382) as_Rock


as_Rock
őstag

A hirtelenjött hideg idő hatására elővettem egyik kedvenc, téli estékre tartogatott boromat [link][kép]

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#383) as_Rock


as_Rock
őstag

Jó volt a borfeszt, küllönösen, hogy több standnál is összefutottam haverokkal :D

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#384) Janoska26


Janoska26
addikt

2004-es Szekszárdi kékfrankos Barrique vagy hogy kell írni, száraz, a CBA-ban 699- :Y . valami istenkirály, nagyon fincsi :DDD :DD

(#385) as_Rock válasza Janoska26 (#384) üzenetére


as_Rock
őstag

Pincészet, borfajta :F :W

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#386) lajafix válasza Janoska26 (#384) üzenetére


lajafix
addikt

milyen más kékfrankosokhoz hasonlítanád? Ennyiért nincs jó bor, pláne vörös.

Rock'n Roll

(#387) Janoska26 válasza lajafix (#386) üzenetére


Janoska26
addikt

Te már csak tudod :o nekem ízlik, kóstold meg oszt meglátod ;) Más kékfrankoshoz meg nem igazán lehet hasonlítani, mert ez Barrique, füstölt hordóba érlelt, ami egyedi ízt ad neki, habár a Villányi Kovács pincében ittam hasonlót Ott is kékfrankos Barrique volt, fincsi :C
Bár a Kovácsnak a Cabernet Savignon Barrique-ja (remélem jól írtam :) ), az odavágott, bár annak decije volt 480- :DD

(#388) lajafix válasza Janoska26 (#387) üzenetére


lajafix
addikt

szerintem a kékfrankos barikolása elég elterjedt, össze lehet hasonlítani. (sajnos, én barik ellenes vagyok)
Megkóstolnám, de a nevére sem emléxel. Érdekes a drágára igen... :P
Erre gondolsz? Mást nem találtam ami árban hasonló volna a CBAnál. Ez nem 2004es és nem bariqque és nem szekszárdi. [link]

[Szerkesztve]

Rock'n Roll

(#389) Janoska26 válasza lajafix (#388) üzenetére


Janoska26
addikt

nem ez az, mindegy, menj el a femába itt Pécsen oszt kapsz, ez konkrétan nincs a neten, de létezik nyugi, és még fincsi is ;)

[Szerkesztve]

(#390) as_Rock válasza Janoska26 (#387) üzenetére


as_Rock
őstag

''..mert ez barrique..'' :DDD
5 éve még ezzel a felirattal +500-1000 Ft-ot tudtak rátenni egy jobb borra, azóta ez megszűnt, de úgy látszik most az olcsóbb kategóriában bukkant fel, mert ott még újdonság a dolog :W
Ilyen dolgokról mint csipszezés, sűrítés, avinálás és társai hallottál már?

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#391) Janoska26 válasza as_Rock (#390) üzenetére


Janoska26
addikt

Persze, a csipszből a hagymás tejfölöset nagyon szeretem, avit nem nézek csak dvdt, süríteni meg a pörköltet szoktam néha egy kis liszttel ;) :DD

(#392) as_Rock válasza Janoska26 (#391) üzenetére


as_Rock
őstag

Akkor te vagy annak a bornak a célközönsége :D

Csak gondolj bele mennyibe kerül egy újfahordó, és mennyi ez a bor, aztán a hordó méretével szorozd fel a bort... ;) Ilyenkor jön a csipszezés, azaz újfaforgácsokat sűrű szövésű vászonba tesznek és belerakják a simahordóba/acéltartályba. Ugyanúgy kioldódik a csersav, mint egy újfahordónál, a bor struktúrája és a kioldás sebessége ugyan más lesz, de ez már kit érdekel... Lustábbak barrique aromát szereznek be, és nem sz*rakodnak a csipszezéssel se :DDD

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#393) divot


divot
veterán

Off:
Az interspar itóka akciójában vásároltam egy üveg Gundel Zöld Dió Pálinkát. Kötelező darab!
On

(#394) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Hétvégén sikerült Geréék összes borát végigkóstolnunk, és a pincét is végignézegetni, és hát csalódtam. A legnagyobbat a Kopárban, kissebbet a portfólióban. Valahogy olyan tisztességes iparosmunka hatása van a teljes Gere szekciónak, semmi extrát, semmi olyat nem találtam benne, amitől betérdeltem volna, pedig a csúcsborokat is végigittuk a borozójukban. A megszokott fajtákból tértem haza egy kis pakkal (6 rozé amit előző nap palackoztak, 4 kékoportó és 1 athus cuvée).

Elnéztünk még Bockékhoz, de ott már nem volt erőm komolyan kóstolgatni, egy Franc-al és egy kékoportóval kísért tatár-beefsteak fért csak bele az estébe vacsoraképpen. Viszont a panziójuk nagyon komolyan néz ki, legközelebb biztosan ott fogunk megszállni.

Annál jobb volt viszont Szendéék pincészete, ahol sikerült két gyöngyszemet is kifognom, egy 2003-as Villányi couvée és egy üveg nagyaranyat nyert kékoportó volt a szerzemény. Mindezek mellé még jópár zsíroskenyér is befigyelt, mondhatni fillérekért. Sajnos a pincéjükbe már nem jutottunk le a vasárnap késő esti támadási időpont miatt.

Logoutos beszámoló folyamatban :)

less qq more pewpew!

(#395) as_Rock válasza Polacheck (#394) üzenetére


as_Rock
őstag

Kékopiból nem lett volna elég 1-2 kannával hozni?:)

"Megnyugtatlak" Bocknál is csak a drágább borai emlékezetesek, az alapborok nála se sok vizet zavarnak.
A régebbi "nagy"borait csak úgy emlegettük, hogy nála a "villányi érzést" a minnéltöbb csersav jelzi:D

Szendéék tényleg jófejek, kedves gyümölcsös, jólcsúszó borokkal.

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#396) Janoska26 válasza Polacheck (#394) üzenetére


Janoska26
addikt

Az lehet, hogy jó a Szendéék bora, viszont annál bunkóbbak, a kiszolgálás hagy némi kívánnivalót maga után, én egyszer voltam, de valószínű utóljára, Villányba Kovácsék az istenek, van egy kis 30 körüli jányka, meg asszem a csávója, tök kedvesek aranyosak, még a hülye vicceimet is értik, és nagyon fincsi boruk van, mellesleg az áraik is elfogadhatóak :C

(#397) lajafix válasza as_Rock (#395) üzenetére


lajafix
addikt

ahogy mondod, a villányi 'élcsapatnak' nem kellene ezen borokat a saját neve alatt megjelentetni elég lenne egy fantázianév, a hátcímkén egy sor "gyártotta Gere/Bock/Wunderlich". Teljesen tönkreteszik az imidzsüket.

Rock'n Roll

(#398) Polacheck válasza Janoska26 (#396) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Teljesen korrekt volt nálunk a kiszolgálás, semmi probléma nem volt vele. A leghülyébb kérdéseinkre is válaszoltak. Egyedül a pincéjükbe nem jutottunk le, mert vasárnap este volt, és egyedül volt a hölgy a pultban, de másnap reggelre beígérte, hogy mehetünk és megmutatja, csak hát jöttünk hazafelé, ráadásul a társaság egyik része nem volt boros.

less qq more pewpew!

(#399) Polacheck válasza as_Rock (#395) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Ami a legfurcsább volt, hogy pont nem fogtak meg Gerénél a top borok sem. Az agyonistenített Kopárra továbbra is azt mondom, hogy nálam Mayeré simán veri.

Viszont legjobban a Franc selectionját akartam megkóstolni, de pont az nem volt raktáron. Viszont most láttam a bortársaságnál elég jó áron van, biztosan megkóstolom: Gere Cabernet Franc Válogatás 2005 Villány

less qq more pewpew!

(#400) Janoska26 válasza Polacheck (#398) üzenetére


Janoska26
addikt

Mi este olyan fél10 körül értünk oda, gondolom záróra közelben volt az idő, és nem is lett volna vele semmi baj, ha értelmesen megmondják, hogy bocsi de már mi ilyenkor zárunk, semmi gond nem lett volna alhúztunk volna csendben, és akkor majd legközelebb szendézünk, hát nem ez volt, megyünk be, kérnék, aszongya a nő, üljek le majd jön valaki, 15 perc, nagynehezen vadásztam egy embert aki hozott 1 pohárral, utána úgy eltűnt mint Petőfi a ködbe, nehogy tudjak még inni ha már ottvagyok, vártunk kicsit, jóvan, tűzés a rossebb se fog várni, fizettem oszt léptünk a sunyiba. Van Villányba annyi pince mint a fene nehogy má fél órákat kelljen várnom 1 pohár borra ha megszomjazom :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.