Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Notes


Notes
senior tag

Én nem szeretem a bort, de múltkor céges rendezvény okán itt jártam: [link] Nagyon szép hely, aki teheti feltétlenül látogasson el ide! A csopaki rizlingjük nagyon finom volt. Talán az első bor életemben amitől nem fanyalogtam.

Romanes eunt domus!

(#202) divot


divot
veterán

Karácsonyra ezt kaptam a legjobb barátomtól. És épp ezt iszom. ;)

[link]

(#203) Nowhereman válasza divot (#202) üzenetére


Nowhereman
őstag

Őrült! Nincs valami pincéd ahol eltárolhattad volna még vagy 2-3 évig! Persze szigorúan nősténymentes helyen, ahol rendrakás közben nem hagyja felállítva a palackot valami asszonyállat. Nekem anyuka egyszer szabadult le, és sok 20-30 éves palacknak volt lészen szörnyű egy halála.

Utánam a kondenzcsik!

(#204) divot válasza Nowhereman (#203) üzenetére


divot
veterán

Sajnos nincs. :W

Sok bort kapok ajádnékba, de mivel nem tudom őket rendesen tárolni, kénytelen vagyok kvázi azonnal meginni. Édes büntetés. ;)
Ennek eredménye, hogy ma este muszáj meginnunk az 1998-as Szepsy 6 puttonyost, mert látom, hogy nem érzi jól magát a meleg szobában. :(

(#205) as_Rock válasza divot (#204) üzenetére


as_Rock
őstag

Több cég is ajánl bortrezor-szolgáltatást, hogy mennyire megfizethető azt nem tudom, de 1-2 telefont megér a dolog jobb borok esetén.
A másik lehetőség, hogy keresel valami jó kis belvárosi 100 éves házat, aminek nem vizesedik a pincéje - azok elég jól tartják a hőfokot - és azt bérled ki bagóért, csak legyen rajta jól zárható ajtó...

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#206) Integra válasza divot (#204) üzenetére


Integra
titán

metroban 25e körül már egész normális minőségi borhűtők kaphatók

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#207) F-ECT$ válasza as_Rock (#196) üzenetére


F-ECT$
titán

No akkor az ígért beszámoló. Az eset Veszprémben a Villa Medici hotel 1. osztályú éttermében történt. Mivel már korábban is voltunk ott, ezért először a ház borát rendeltük (Cab. Sau.), de sajnos mivel eltelt már 2-3 év az utolsó látogatásunk óta, ezért valószínűleg már nem ugyanabból az évjáratból kaptunk, és a mostani nem volt az igazi.
Szóval borlap elő, nagyjából a szokásos kínálat, de úgy gondoltuk, hogy most kísérletezzünk egy picit, ezért a Szt. Anna pincészet egyik Cuvée-je (Cab. Sau, Franc és Merlot) mellett döntöttünk.
A bort egy külön pincér hozta ki egy kiskocsin, amin a következő cuccok voltak: a palack bor, egy kendő, egy kosár, egy bontó, egy kis tányér, egy gyertya, egy gyufa, 3 pohár és egy különleges formájú üveg (az alja nagyon öblös volt, majd hirtelen szűkült a nyaka felé). Kezdésnek a pincér meggyújtotta a gyertyát, majd a palackot a kendőbe csomagolva és kosárba téve megmutatta nekem. Egy pillantást vettetm rá, majd mondtam, hogy jó lesz, mert már itt látszott, hogy nem fog 2 perc alatt végezni. Ezután kibontotta a palackot, megszagolta a dugót, majd azt a kistányérra tette, és odahozta hozzám. Én nem vagyok a dugószagolgatás híve (a dugónak dugószaga van), szerintem max annyit lehet megérezni, hogy romlott-e a bor. Miután ismét bólintottam kitöltött 3-4 cl bort az egyik pohárba. Megforgatta a poharat, megszagolta, majd a gyertya fénye fölött is megvizsgálta. Ezután meg is kóstolta a bort (na ilyet nem láttam még sehol). Mivel mindent rendben talált ezért töltött kb 2-2 cl bort a maradék 2 pohárba, majd azokat lasan forgatva a tartalmukat az első számú pohárba töltötte de úgy, hogy mindkét pohár teljes belső felületén átfutott a bor. Mindezek után történt csak, hogy én is megkóstolhattam a bort, a dolog szépséghibája, hogy a vigyor, ami eddigre kiült az arcomra azonnal le is olvadt. Mivel nem volt romlott a bor, ezért nem küldhettem vissza, viszont sem illatban, sem színben és főleg ízben nem nagyon nem azt kaptam amit vártam. Mindenestre a pincér áttöltötte a bort az üvegbe, majd az eredeti palackkal távozott. (''Természetesen'' az üveg olyan messzire került, hogy én nem tudtam elérni, de bármikor kifogyott a poharam rögtön ott termett egy pincér és töltött.) A dolog végülis jól alakult, mert mivel nem hagyott nyugodni a bor minősége, ezért csak megreklamáltam a főpincérnél kb 2 korty után, hogy ez egy szar bor. Mint kiderült az a pincér hibázott, aki a borpincérnek a kezébe adta a palackot, és Pinot Noir-t sikerült hozniuk. A hibát elismerték és sűrű bocsánatkérések között kihozták az eredetileg rendelt bort, és bár az sem volt egy csúcsbor, de legalább ismét végigélvezhettem a nyitási procedúrát :D
A helyet egyébként mindenkinek ajánlom, ezt a kis kellemetlenséget leszámítva csak pozitív élményem van róla, és mint látszik a hibáikat is elismerik, nem úgy állnak hozzá a dologhoz, hogy úgyis nekik van igazuk.

Dive ever, work never.

(#208) Thyb válasza F-ECT$ (#207) üzenetére


Thyb
senior tag

Na igen, ez nem az első ilyen hely amelyről hallok, hogy megpróbálták lehuzni az ügyfelet.

Amugy az a lent tág és felfelé szükülő üveg a decanter palack. Arra használják, hogy megszellőztessék a bort benne. Ez annyit jelent hogy a testesebb palackozott borok igencsak erős, savas illatuak, s ha te lágyitani akarsz rajta, akkor szólhatsz a pincérnek, hogy szellőztessük meg, ami annyit tesz, hogy kiönti a decanterbe, majd 20 -30 perc mulva már teljesen más izzel illattal állsz szemben. Én van amikor othon is használom, ez legtöbb esetben a cuve-k esetében esik meg. Amikor nagyon vadnak érzek egy izt, akkor áttöltöm a decanterbe azt a kb menyiséget amit ugy gondolom, hogy még aznap el fogunk fogyasztani -legtöbb esetben a teljes üveget-, majd hagyom állni. Ezt amugy te is tapasztalhattad, ha már nyitottál ki bort és 1-2 pohár után sem kaptál rá az izére, majd másnap megkóstoltad és akkor már teljesen más iznek tünt mint előző nap. Ez azért volt mert kiszellőzött.

Szerk:Mellesleg, ha jó sok dugót megszagoltál már, akkor egy idő után már arról meg tudod mondani, hogy kell-e szellőztetni a bort avagy nem. Nagyon sok mindent elárul a dugónak az illatvilága.

[Szerkesztve]

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#209) F-ECT$ válasza Thyb (#208) üzenetére


F-ECT$
titán

Nem lehúzás volt, tényleg csak figyelmetlenség (kb ugyanannyiba került a 2 bor.) Mint írtam már máskor is voltunk ott, és az egyik legkorrektebb 1. osztályú hely ahol valaha jártam, igaz leginkább a kaják és a kiszolgálás miatt éri meg, borkóstolásra van jobb hely is, de egy steakhez csak bort iszik már az ember :)

Dive ever, work never.

(#210) tütüke


tütüke
tag

BB Kékfrankos Rosét fogok ma inni ünneplés és lazitás alkalmából. Igazán finom bor.
A másik kedvencem a Tokaji Aszu 6 puttonyos. Egyszerűen isteni.

Eljön majd az idő, mikor együtt alszik a bárány és a farkas. Igaz a bárány nem alszik majd valami jól.

(#211) as_Rock válasza tütüke (#210) üzenetére


as_Rock
őstag

Ünnepelni valami tisztességesebb borral szokás :D :W
Gondolom tokajiból is a hattyús, meg a tecsós a kedvenc :DDD

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#212) Thyb válasza tütüke (#210) üzenetére


Thyb
senior tag

Mostanában én ilyennel szoktam elűzni az esti unalmas órákat. NA nem mindennap mert az kicsit drága mulatság lenne, de azért nem tagadjuk meg magunktól az élet javát. :DDD

[link]

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#213) tütüke válasza as_Rock (#211) üzenetére


tütüke
tag

Biztosan van ettől tisztességesebb bor is, de ha nekem ez izlik, nyilván nem fogok másfajtát kortyolgatni. 30 km-re van Tokaj. Inkább onnan hozok magamnak, mint a tescóból. Azért ne magadból indulj ki ;]

szerk: off

[Szerkesztve]

Eljön majd az idő, mikor együtt alszik a bárány és a farkas. Igaz a bárány nem alszik majd valami jól.

(#214) as_Rock válasza tütüke (#213) üzenetére


as_Rock
őstag

Nyilván...

Ha Tokajban közvetlenül a pincéből szerzed be a bort, legalább tiszteld meg annyira a borászt, hogy leírod az ő, vagy a pincészete nevét...

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#215) divot


divot
veterán

Újabb ajándék a barátoktól: aki tudja, kóstolja meg, nagyon finom kis produkcióról van szó - Chateau Kajmád Cabernet Sauvignon Barrique, 2003



[link]

(#216) burgatshow


burgatshow
veterán

Én most ittam meg egy pohár száraz vörös bort amit Gere Tamás pincészete hozta a világra 2003-ban.

Eszméletlen finom! :) Nyamm... :)

(#217) divot


divot
veterán

Dél-Afrikából származó Chennin Blanc a mai tesztalany.
Amin meglepődtem, hogy 14%-os, ami fehér bornál ugye szép ''teljesítmény''.

(#218) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Tavaly fedeztük fel ezt a bort, és azóta jó pár palackkal elfogyasztottunk belőle. Sajnos egy ideje nem lehetett kapni, de most megjelent a 2006-os évjárat. Megkóstoltuk, és talán még jobb, mint az előző évjárat. Mindenkinek csak ajánlani tudom: [link]

less qq more pewpew!

(#219) F-ECT$ válasza Polacheck (#218) üzenetére


F-ECT$
titán

Bevallom én a tiszta ízek kedvelője vagyok. Ebbe azért bőven beleférnek a cuvée borok, de jó Rosét még nem ittam. Viszont az is jellemző rám, hogy szeretek mindent kipróbálni, szóval ha látok ilyet, akkor biztos veszek egy palackkal.

Dive ever, work never.

(#220) fokukac válasza F-ECT$ (#219) üzenetére


fokukac
nagyúr

akkor a hiba az Ön készülékében van... :D

én imádom a rosét ;)
olyan kis lágy, gyümölcsös, könnyen csúszik.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#221) Polacheck válasza F-ECT$ (#219) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Nem fogod megbánni, én is beszerzek pár üveggel, ugyanis elég hamar el szokott fogyni.

less qq more pewpew!

(#222) bandus válasza F-ECT$ (#219) üzenetére


bandus
veterán

Énsem nagyon kedveltem a rosét, de tavalyi nyaralásunk alatt Tunéziában egyszerűen se vöröset, se fehéret nem lehetett kapni, csak rosét. Először kelletlenül vettem, de utána nem bántam meg, kifejezetten finom volt.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#223) bandus


bandus
veterán

Kibontva maradt itthon egy Rösszer Ottó féle cserszegi fűszeres. Pedig nem szeretem a száraz fehérborokat, ez viszont kifejezetten jól esik.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#224) EchoNorbi


EchoNorbi
tag

A prohardver legjobb topicja. :D
Végre ráakadtam. Elsősorban a fehér borokat szeretem, dejöhet a vörös is.
Ja és a legfontossab ha lehet olyan száraz legyen, hogy porzik. :DDD
Bár mostanában félédes fehéreket iszogattam.

Nyugtával dicsérd a papot.

(#225) lajafix


lajafix
addikt

2006 Gere Tamás Villányi Olaszrizling 850 Ft Cora. A tavalyi jó év reményteljes borokat igér és ezt kóstolva tényleg jó borokra számítok. Az olaszrizling kissé kesernyés ízét szépen hozza, a Balatoni olaszrizlingek nagy része elbújhat mellette.

Rock'n Roll

(#226) bandus


bandus
veterán

Ma estére vettem egy Irsai Olivértől származó cserszegi fűszeres bort, a neszmélyi borvidékről. Hosszas gondolkodás után a 2006-os évjárat mellett döntöttem a 2005-össle szemben, remélem nem bánom meg. :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#227) bandus válasza bandus (#226) üzenetére


bandus
veterán

Még egy sparos vizit után kiderült tudatlanságom. A délelőtti vásárláskor rossz üveget fogtam meg, és egész eddig azthittem, hogy cserszegi fűszeressel van dolgom. Míg most egy barátom felvilágosított, hogy az Irsai Olivér nem a bortermelő neve, hanem egy szőlő/borfajáté. Eddig nem is hallottam ilyenről, de remélem azért nem lett rosz választás :B

mod: mentségemre szolgáljon, hogy a sparban össze vannak keverve a címkék :B

[Szerkesztve]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#228) lajafix válasza bandus (#227) üzenetére


lajafix
addikt

nem fogsz sok különbséget észrevenni, könnyű száraz fehérbor mind2, az IO talán CSF nagymamucikája is.

Rock'n Roll

(#229) lajafix


lajafix
addikt

2006 Lesence Rt Pinot Grigio (szürkebarát talán). Semmi cécó, kis illat, könnyű korty, jó bor.

Rock'n Roll

(#230) as_Rock válasza lajafix (#225) üzenetére


as_Rock
őstag

Ez a Gere olasz egy jólsikerült darab :C , de ahogy jönnek ki a 2006-os borok úgy látszik egyre inkább, hogy 2006 végre egy jó év volt a gazdák számára.

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#231) divot


divot
veterán

Tegnap este apósom házi kékfrankosát iszogattam, másfél literes műanyagpalackos kiszerelés, kb. húsz tőke termése, száraz és édes jegyek együtt, ahogy az már a sufnituningnál lenni szokott. ;)

A furcsa, hogy anyósom sült kacsájához, meg a házi párolt vöröskáposztához nagyon illett, úgy látszik összedolgozott a két öreg. :)

(#232) F-ECT$


F-ECT$
titán

Most hétvégén ismét óriásit nőtt a szememben a Polgár pincészet. Kis előtörténet: valamikor a 2000-es évek elején találkoztam először a Polgár borokkal és elsőre nagyon megtetszett a Cabernet Sauvignon-juk. Mivel faterom is a villányi borokat szereti, így az elmúlt években jártunk arra párszor, és sohasem kellett csalódnom egyik borukban sem. Aztán kb két éve egy horvát búvártúrán találkoztam Polgár Katival (az ifjabbikkal), aki az egész csapatnak tartott egy kis borkóstolást 6 féle borból. Ezt a kis sztorit elmondtam a fateromnak, aki a következő villányi látogatásakor (amin én nem voltam jelen :( ) ezt említette Katának, aki cserébe meghívta az egyik legdrágább borukból egy kóstolóra (ebből 2 dl kb 3000 ft).
Aztán múlt hétvégén végre együtt is le tudtunk ugrani Villányba, és utunk egyből a Polgár pince felé vettük. Mivel csak ritkán járunk erre, ezért gondoltuk, hogy végigkóstolunk pár bort, aztán ami tetszik, abból viszünk 2-3 palackkal. Kezdtük a 2000-es Aranyhárssal 1-1 dl, utána ittunk még Pinot Noir-t, Cabernet Sauvignon-t, Syrah-ot, Elixír Cuvée-t ('97-est és 2000-est) és Polgár Cuvée-t. Ezekből 1-1 vagy 2-2 dl-t. Ezek mindegyikéből vettünk 1-3 palackot, összesen 62000 Ft értékben. A rendeléseinket eleinte egy pincérnő szolgálta ki, de aztán előbb az idősebb majd a fitalabb Polgár Kata is leült az asztalunkhoz, és jó hangulatban elbeszélgettünk. Ezután kifizettük a palack borokat, majd külön ki akartuk fizetni a kóstolókat is (ezek ára 400-1500 ft/dl), mikor közölte az idősebb Kata, hogy erre mi meg lettünk hívva. Pontosan nem tudom, hogy mennyi lett volna a számla, de az biztos, hogy 10000 Ft-nál(!) jóval többet ittunk. (Én olyan 16-18000 Ft körülre adtam össze kb, bár néhány részlet már homályos.)
Életemben nem tapasztaltam még hasonló kedvességet egy vendéglátó egységben sem, pedig elég sok helyen jártam már itthon és külföldön is. Az pedig külön tetszett, hogy lényegében a termelőkkel beszélgethettem eszméletlenül jó borok mellett.

Az este zárásaként még elugrottunk vacsizni a Villány Gyöngyszeme étterembe, ahol egy jó bélszín mellett még lecsúszott 1-1 üveg Jackfall Magnum Cuvée és Bock Capella Cuvée.

[Szerkesztve]

Dive ever, work never.

(#233) lajafix válasza F-ECT$ (#232) üzenetére


lajafix
addikt

A gondos gazda keze simogatott. :) (a jó vevőnek ez jár)

Rock'n Roll

(#234) lajafix


lajafix
addikt

sikerült eljutnom az óbudai borparadicsomba néhány régi barátommal. Ez volt a kóstolósorban a csúcs:
[link]
Árban is...

Illata hihetetlenül összetett, enyhe lakk(azt hiszem ennél tanultam meg mit jelent a vörösbor illatában a szakik által sokszor írt lakk illat, tényleg mint amikor a frissen lakozott parketta, 3 naposan egészen enyhén), vanília, és ha a poharamban megpörgettem hihetetlen mély, sűrű eperillat(ez már tényleg eltéveszthetetlen) szabadult fel.

Ize fantasztikus az 1 decit negyed óráig kortyoltam. (ja 1700/dl)

Ja, mivel francia bor, ezért a hazaárulás minősített kategóriája a fogyasztása! :))

[Szerkesztve]

Rock'n Roll

(#235) venember83


venember83
nagyúr

Sajnos nem olvastam vegig a topicot (de vegig fogom!!!!) de csak ajanlani tudom a roman borokat, ha valaki minalunk jar mindenkeppen megeri, h kiprobaljon vmi Jidvei vagy Murfatlar bort! Remelem nem veszi senki sertesnek/rosszneven, h kulfoldi borokkal ''pofatlankodok'' ide :U

(#236) lajafix


lajafix
addikt

[link]

Ez az igen jó olaszrizling volt a nyitány. Erre még tisztán emlékszem. Aki szereti az egyszerű -lakkmentes :)- száraz fehérbort, annak ajánlom.

Rock'n Roll

(#237) lajafix


lajafix
addikt

[link]

Ennek a chilei cégnek van vagy 7 féle bora az említett helyen. Syrah-t az életben nem ittam, egy teljes palackot kértünk ketten.
Intermezzo: a 'Csengetett mylord' című sorozatot nagyon szeretem. Egyetlen dolgot nem értettem benne, hogy hogyan maradhat egy-egy főúri vacsora után maradék bor Stokesnak a főlakájnak(az hogy maga is kinyit hogy ellenőrízzen az tiszta:) ). Mert 1 palack bort meginni pár embernek nem nagy ügy, pláne ha satólafit vagy margó.

Ennél a bornál megértettem. Színe nem vörös, nem lila, hanem fekete. Illatának összetevőit nem tudtam azonosítani, talán kis lakk meg szeder? ízében is hihetetlen(tanin is volt rendesen) és a lényeg: egy pohár bőven elég lett volna belőle. Még egy bifsztekes vacsorához is, a másodikat már nem kívántam pedig igen jó bor volt. Persze megittuk a palackot, de eléggé 'disznók elé gyöngyöt' érzésem volt.

Rock'n Roll

(#238) lajafix


lajafix
addikt

A rizling után egy pohár rosé következett a vörösök előtt (elnézést, ahogy eszembe jut, nem sorrendben írok) [link] Vylyantól. Finom korrekt rosé, ajánlom mindenkinek.

Rock'n Roll

(#239) lajafix


lajafix
addikt

1 korrekt spanyol tempranillo volt az első vörös, kár hogy nem emlékszem a nevére. Utána volt Wunderlichnek egy állítólag nagyon különleges vöröse, még nem is árulják (pedig 2003as) hát felejthető volt. A francia hazaárulás előtt még volt egy olasz vörös, ami a sorban nálam a 2ik helyezést érte el. Nincs fent a webshopban, nem tudom linkelni, de megnéztem a polcon (minden kóstolt bor kapható palackosként), meglepő hogy 1300 ft volt palackja. A gyümölcsössége fogott meg, mintha málnaszüreten lettem volna, mint gyerekkoromban nagyapámnál.

Rock'n Roll

(#240) F-ECT$ válasza lajafix (#237) üzenetére


F-ECT$
titán

Én eddig csak Bock és Polgár Syrah-ot ittam, de mindig csak 1-2 dl-t valamilyen kóstolás keretében. Most viszont vettem 1 palackkal, kíváncsi vagyok, hogy így is megállja-e a helyét, vagy túl gyorsan el lehet vele telni.

Dive ever, work never.

(#241) F-ECT$ válasza venember83 (#235) üzenetére


F-ECT$
titán

Nem vesszük, mondjuk nem is ígérem, hogy mostanában arrafelé fogok járni :(

Dive ever, work never.

(#242) lajafix válasza venember83 (#235) üzenetére


lajafix
addikt

küldj mintát! :)

Rock'n Roll

(#243) divot


divot
veterán

Tescoban (XVII. ker.) a Bátaapáti Chardonnay 600 forintért akciós. Kb. a háromszorosát is megéri, kiváló bor, aki erre jár, mindenképpen rakjon be egy rekesszel a bevásárlókocsiba.

(#244) lajafix


lajafix
addikt

2003as Simon egri Pinot noir. Spagettihez volt jó ivású, de semmi különleges. Azaz fűszeres illat, érdekes, de finom korty, ízlett


[Szerkesztve]

Rock'n Roll

(#245) divot válasza divot (#243) üzenetére


divot
veterán

Vettem még egy üveggel. :)

(#246) as_Rock válasza divot (#243) üzenetére


as_Rock
őstag

3X-át szerintem ugyan nem éri, de tisztességes bor, 1-2 éve kartonszám hordtam 300-ért :Y a simacimkés verzióját a bortársaságtól :C sajnos mára az a sorozat eltűnt, és szebb cimkével drágábban kapható csak :O

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#247) divot válasza as_Rock (#246) üzenetére


divot
veterán

Jogos: eredeti ára 1200 forint körül volt, tehát 50%-os kedvezménnyel kapható. És tényleg nagyon finom, szerintem mára is veszek egyet, ha még maradt.

(#248) as_Rock válasza F-ECT$ (#232) üzenetére


as_Rock
őstag

Ez egy pozitív hozzáállás:C kérdés persze, hogy a palackok megrendelése előtt, vagy után mondták, hogy a kóstolásért nem kell fizetni :F
Tőlünk nyugatabbra (legalább is néhány osztrák és francia pincénél biztosan) ha vásárolsz, akkor a kóstolás automatikusan ingyen van.
Persze nem több decit kóstoltatnak, 1-1 tételből, de nem is arról kell, hogy szóljon a dolog..szerintem:)
szvsz Polgár alapborai túlárazottak, de akinek bejön, annak megéri annyiért is, és az is igaz, hogy ittam 2 éve 1995-ös Elixirt, és még volt benne potenciál:R

Ja és hátha ezt a boltot még nem ismeritek [link]

[Szerkesztve]

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#249) F-ECT$ válasza as_Rock (#248) üzenetére


F-ECT$
titán

Szerintem leírtam, de akkor még egyszer: a palackok kifizetése után mondták, hogy nem kell fizetni a kóstolásért. (Már nem akartunk több palackkal venni, de még volt a poharunkban bor, és még akartunk is egyet kóstolni, ezért akartuk előbb a palackokat kifizetni és csak utána a kóstolást.)
A kóstolásról meg még annyit, hogy mi elve 2-en voltunk, ami 2x1dl, de voltak borok amiből 2x2dl-t kértünk, és azért 4dl ingyen, még ha 2 palackkal is rendeltünk az adott borból az azt hiszem elég jó.
Én a Polgár borokat nem tartom túlárazottnak, hiszen Magyarország egyik legjobb termelője, és pl Cabernet Sauvignont már 2500 Ft körül lehet kapni, ami villányi átlagár (Bock, Gere A, Jekl, stb is ennyiért adja.) Az már inkább elgondolkodtató, hogy mióta pl a Bock borok ennyire felkapottak lettek azóta minden egyes ABC-ben, Tesco-ban, benzinkúton, stb helyeken lehet kapni, ergo annyi palackot árul, amennyi egész Villányban nem terem. Nézd meg a Polgár borokat (de ide még egy csomó termelő nevét beírhatnám): szinte csak Villányban lehet kapni a teljes palettát, és még borszaküzletekben is csak 3-4 fajtát tartanak, tehát azokról még el tudom hinni, hogy 100%-ban villányi szőlőből készült, nem úgy mint a Bock borok...

Dive ever, work never.

(#250) lajafix válasza bandus (#227) üzenetére


lajafix
addikt

Beírhattad volna hogy mit éreztél.
Nekem ma megvolt az egész üveg 2006os Hilltopos Irsai Olivér(az eredménye a ph!olitikában:)) ):
1. Illat: Virág, méz, fűszerek, rét, nemtudommi.
2. íz: szárazbor semmi különös érzettel.

Sajnos azt kell mondanom, hogy nem véletlenül szoktam le a HILLTOPról, rászokni a borra jó volt, főleg anno a 2000, 1999 környéki cserszegi fűszeres, ami Angliában valami komoly címet is nyert, de már soxor estem pofára velük, amit ez a 2006os évjáratú IO is igazol 0 ízével.

Rock'n Roll

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.