Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) szmatyi93


szmatyi93
tag

Köszönöm mindenkitől a segítséget.

«««««Ba dumm tss...»»»»»

(#852) lajafix


lajafix
addikt

na igen, a jó bort megelőzési céllal kell magunkhoz venni... :)

Rock'n Roll

(#853) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Kissé leült a topic, de azért bedobom: Váci út Forgách u. metrónál a Rénó udvarban van egy hiper nevű bolt, 14.-éig nagy kiárusítás van (megszűnik?) van sokféle bor, én Szekszárd rajongóként Szeleshát borokat (Pinot 1890, Merlot 1850) valamint Eszterbauer-eket (Nagyapám Kadarka 1990, Pinceátlag 1130, Tüke 2190) vettem, de volt Mesterünk és Tivald is 2650 és 3010-ért :C de láttam Gere, Pfneiszl, Oremus, Demeter, Villa Sandhal :Y Royal Tokaj, Bussay és még sok mást ami nem jut eszembe (persze vannak tucat és túlárazott tételek is, de ha útba esik megéri betérni :K )

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#855) rlazol


rlazol
addikt

Sziasztok!

a Gá-la Vino kft 2011-es furmintját ismeritek?
mik a vélemények róla?

köszi

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#856) Mika1227


Mika1227
őstag

Szerintetek mennyit ér egy 1996-os Dobogó 6 puttonyos Tokaji aszú?
Keresgettem de pont ilyet nem találtam! Egyébként meg tud romlani a bor? Kicsit zavaros olyan nagyobb darabok vannak benne. Lehet, hogy már nem jó?

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#857) F-ECT$ válasza Mika1227 (#856) üzenetére


F-ECT$
titán

Egyébként meg tud romlani a bor?
Igen, főleg ha nem jól van tárolva.

Kicsit zavaros olyan nagyobb darabok vannak benne. Lehet, hogy már nem jó?
Ha zavaros, akkor 99%, hogy már nem jó.

Dive ever, work never.

(#858) lajafix válasza Mika1227 (#856) üzenetére


lajafix
addikt

kidobhatod.

Rock'n Roll

(#859) w0t3rf0ll


w0t3rf0ll
csendes tag

Sziasztok!
A Laposa borokról kérhetnék véleményt? Egy tanáromnak lesz ajándékba és valami jó fajtát szeretnék. Ha van más ajánlat hasonló árfekvésben az is jöhet. Előre is köszönöm.

(#860) Lortech válasza w0t3rf0ll (#859) üzenetére


Lortech
addikt

Én csak jókat tudok mondani róluk, árával arányban áll. Ajándékba viszont... Attól függ, a célszemély mit szeret és miből válogathatsz.

Thank you to god for making me an atheist

(#861) w0t3rf0ll válasza Lortech (#860) üzenetére


w0t3rf0ll
csendes tag

Szia! Köszi a választ. Annyit tudok, hogy a tömény nem játszik ezért marad a bor. Ízléséről semmit. Van valami ötleted, hogy melyiket nem ciki adni? :)

(#862) Lortech válasza w0t3rf0ll (#861) üzenetére


Lortech
addikt

Nem tudom aktuális-e még..
Ismeretlen férfinak, akiről semmit nem tudok, egy nyári, könnyed, de mégis relatíve elegáns bort ajánlanék, egy nyakas irsai olivért, amivel nehéz mellélőni laikusnál, 1600 körül van és legtöbb helyen beszerezhető. Ha egy olyan ajándék kellene, amit nem csak úgy megiszik két héten belül, hanem akár eltesz (de ne fel a polcra) egy különleges alkalomra, valamint többet áldoznál rá, és akár szakboltba is elmennél érte, akkor pl. St. Andrea Boldogságos 2011, Káli Kövek monoszló furmint 2012, Demeter Zoltán
Birtokbor 2011, Oremus Mandolás Furmint 2011, Hollóvár
Hárslevelű 2009, Györgykovács Hárslevelű 2010. Ezek 3-4000-es borok, egy nagyobb borlánc kínálatából válogattam.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#863) w0t3rf0ll válasza Lortech (#862) üzenetére


w0t3rf0ll
csendes tag

Nagyon köszönöm a segítséget!
A második opció igaz, úgyhogy köszi, hogy ennyi félét ajánlottál. :)

(#864) flash-


flash-
veterán

Ha nincs lehetőségem elmenni szaküzletbe,csak mondjuk a Tescoba vagy egyéb multihoz,akkor mégis melyik bort tudnátok ajánlani ami minőségi finom,de nem kimondottan drága(úgy 1000-2000ft körüli ár szerintem amiből válogatnék)

mint ahogy autóból vagy telefonból is vannak jó ár-érték arányú,ajánlott termékek úgy biztos a borból is
ilyen infók jöhetnek

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#865) j.bravo válasza flash- (#864) üzenetére


j.bravo
addikt

Inni vagy ajándékba? Úgy értem, ha rá van írva hogy Tacskó Finest, vagy selected by Tacskó, az baj-e?
Nyilván nem mind, de némelyik elég jó ezekből, jó áron. Ezek külföldi, nagyüzemi, de jól sikerült borok, pl. a Cotes du Rhone Villages, vagy megnemmondommianevénekazeleje Carignan, vagy Ogio Primitivo.

Itthoniakból inkább az általad megjelölt sáv magasabbik fele ahol már nyugodt szívvel lehet vásárolni, 1500 alatt csak akkor ha kipróbált tételre mész.

pár vörös tipp: Heimann alap kékfrankosa 1800 Ft a Sparban, szerintem rendben van.
Pósta borház (szintén Szekszárd) kékfrankosa vagy Cabernet Franc-ja is rendben van.
Weninger "Sopron" házasítása is jó szokott lenni.

Ezekből mondjuk mostanában, most kapható évjáratból csak a Heimannt ittam, a többi régebbi emlék.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#866) j.bravo


j.bravo
addikt

Fórumtársak, járt valaki közületek német (esetleg osztrák) borvidékeken?
Frankfurtba mennénk szeptemberben, és előtte/utána megállnánk borozni valahol, de kb. tökhülye vagyok német borból, kéne némi útmutatás.

Tudnátok tippeket adni, hova menjünk?

Whatever.

(#867) flash- válasza j.bravo (#865) üzenetére


flash-
veterán

figyelj inni mondjuk kisebb ünnepekkor,vagy csak úgy..
vannak ilyen szép cimkéjű borok bock,münzer,Varga,Thümmerer,lővér,galamvári,Hilltop,Egri korona..stb...

szóval inkább a magyar borokat innám,vagy nem járnék jól?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#868) j.bravo válasza flash- (#867) üzenetére


j.bravo
addikt

Ne érts félre :) igyál magyart! 95%-ban én is azt iszom.
Csak ha gyanúsan olcsó, akkor légy óvatos. 1500 alatt észnél kell lenni, 1000 alatt gyanúsan olcsó.
A nagyobb, nagyon befutott nevek (mint bock) gyakran elhanyagolják az alap borokat, mert a komolyabb, drágább borokkal szerzett hírnév eladja azokat is, még ha nem is kiemelkedők. Kb. mint hogy a Sennheisernek az alap, olcsó füleseit nem érdemes megvenni, kevésbé menő márkából ugyanannyiért jobbat kapsz.
Persze vannak náluk is nagyon korrektek.
Ja és persze ahogy egy étterem is X ételt finoman készít, Y-t meg nem feltétlenül, itt is lehet hogy egy pince egyik bora közepes, a másik szuper.
Vagy, egyszerű matek: idehaza még a nagy borászatok is töredék méretűek a közepes chilei vagy hasonló borászatokhoz képest. A fajlagos költségek jóval nagyobbak itthon, főleg az érdekesebb, kisebb pincéknél.

A legbölcsebb, amit mondhatok: ne sajnáld a pénzt a magyarra :) kóstolj bátran, és írd fel mit ittál és hogy ízlett! Nyilván ami nekünk ízlik, neked nem biztos és vica versa.

Whatever.

(#869) Lortech válasza flash- (#867) üzenetére


Lortech
addikt

Épp ma voltam tescoban, ezért szétnéztem, 1000-2000 között inkább Feind, Frittman, Figula, Laposa, Nyakas.. Tőlük leginkább friss, reduktív fehérborokat lehet venni, a nyári szezonra tekintettel ajánlom őket.
Ha olcsó, de jó vörös, akkor pl. Szent Andrea, Bolyki, Heimann, Mészáros valamelyik belépő tétele.

Bock emlékeim szerint ennyiért olaszrizlinget, esetleg portugiesert ad, mindkettő felejthető. Münzer > Günzer(?) elvileg nekik van néhány alacsonyabb árkategóriás, de vállaható vörösük is, de én nem szoktam választani egy két rossz tapasztalat miatt. Villány hasonló kategóriából inkább Polgár. Varga (Péter) inkább 1000 alatti kategória, de némelyik vállalható meglepő módon, leginkább fröccsnek.Meg van másik Varga is, de még hiperben nem láttam. Thümmerer ok, Bertram cuvée szokott lenni 1000-1500 körül, de semmi extra. Lővért, galamvári > Garamvárit (?) elvétve ittam eddig, nem mondanék véleményt. A Hilltop könnyű, egyszerű borokat csinál, nem drágák, többnyire elviselhetőek, de nem választanám őket a fent említettek helyett. Egri korona utóbbi időben sokat romlott véleményem szerint, őket se választanám alsó kategóriában (se), a fehér cuvéejük szokott lenni akcióban és általában (3 évjárat alapján) tűrhető, de összességében igen vegyesek a tapasztalataim velük...

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#870) F-ECT$


F-ECT$
titán

Madeiran nyaraltam, és ha már ott voltam, akkor ittam egy kis madeirai bort. Leginkább a tokaji aszúhoz hasonlítható az íze (de persze teljesen más a készítési módja), olyan 10 € környékén már lehetett 5 éveset venni 1 palackkal, a 10 éves a duplája, öregebbet nem ittam. Ha egyszer "szembe jön" egy palackkal hasonló áron, akkor érdemes beruházni rá. Főleg félédes - félszáraz vonalon mozogtam, azért mert a félédes is eléggé édes volt, míg a félszáraz kevésbé ízlett, mint a félédes, így a szárazat már nem erőltettem. (Pedig alapvetően vörös szárazakat szoktam inni.)

Dive ever, work never.

(#871) lajafix válasza flash- (#864) üzenetére


lajafix
addikt

szerintem csak el kellene kocogni egy szaküzletbe. Ahogy a multik a bort tárolják, könnyen csalódás lehet a vége. A szaküzletekben általában van 'fröccs' kategóriás 1-1,5-2 literes kiszerelésű bor 1300-1600 között, tehát 1000 FT/liter alatt, amik tudnak pozitív meglepetést okozni.

Rock'n Roll

(#872) lajafix


lajafix
addikt

Csopakon sikerült bemennem a Jásdi borkimérésbe csak fröccsnek való bort akartam, 1,5 literes rizling 1500ért volt és 2011 chardonay 1,5 literes 850ért 'akcióban'. Ebből csak 1et vettem. A rizling is és a chardonnay is nemhogy fröccsként, hanem tisztán is megállta a helyét, persze a Ch nem hozta az összes fajtajelleget :) Persze rájárt a rokonság is 9 liter 4 nap alatt elment nemvolt ideje megromlani.

Rock'n Roll

(#873) swoody


swoody
senior tag

Sziasztok,

Bár nagyon finom a Tokaji 5 puttonyos aszú de elég drága. :((
Szóval érdekelne, hogy esetleg tudnátok-e ajánalni olyan bort ami hasonlóan édes és ilyen ízű de alacsonyabb árkategoriában van?

Köszike.

(#874) F-ECT$ válasza swoody (#873) üzenetére


F-ECT$
titán

Pár megjegyzés, kérdés:
-Mi az, hogy drága, milyen áron vetted, mennyit szeretnél rászánni?
-Próbáltál már 3 puttonyosat inni?
-Ez egy desszertbor, így nem "szokás" belőle sokat inni, ennek fényében is "drága"?
-Van édes fehér bor, de ez aszúbor, nem csak egy sima édes fehér, így ízben is jellegzetes.

Dive ever, work never.

(#875) swoody válasza F-ECT$ (#874) üzenetére


swoody
senior tag

Szia,

-Azt hiszem olyan 3100-3200Ft körül volt a 0,5 liter. Azon, hogy mennyit költenék még nem is nagyon gondolkoztam csak hirtelen megkérdezem itt a forumon, hogy van-e hazonló ízvilágú bor mint az aszú.

-Nem próbáltam még, de régebben már olvastam róla és abban kevesebb a cukor tartalom, szóval lehet nem is ízlene annyira. Érdemes lenne szerinted megpróbálni?

-Sose kedveltem a borokat de amikor ezt elsőnek megkostóltam, hát megváltozott a véleményem a borokról. :)

(#876) Lortech válasza swoody (#875) üzenetére


Lortech
addikt

Az édes szamorodni hasonló ízvilágú és általában jóval olcsóbb ugyanattól a pincészettől, mint egy 5p aszú. Az aszú jellegzetes ízét a töppedt szőlő (aszúszem) adja, ez megtalálható a szamorodnikban is, csak nem olyan intenzíven, más eljárással készül, kevesebb aszúval. Muskotályokból is gyakori a késői szüretelésű, édes tétel, szerintem az is tetszene neked, ha az aszú bejött. 2000 alatt ezekből se nagyon van értelmes tétel.

Az 5p tokaji aszú 3000 körül boltból vásárolva nagyjából a belépő kategória aszúból.
A jó minőségű édes borok drágák, meg kell fizetni a késői szüretet, alacsonyabb terméshozamot, vagy éppen az aszú költségét, a hosszabb érlelést.
Ha alacsonyabb áron akarsz jót, akkor közvetlenül a termelőktől vásárlást tudnám ajálnlani Tokajban.

Thank you to god for making me an atheist

(#877) lajafix válasza swoody (#875) üzenetére


lajafix
addikt

ennyiért a Tokaji Kerház 5 puttonyosát kaptad gondolom, ami drágának tűnhet, de bizony egy jó 5 puttonyos 6-10 ezer körül van. 3 ezer körül a szamorodnik vannak inkább.

Tokaji aszú csak tokajban van, egy édes fehérbor is teljesen más mint az aszú.

Bujkál bennem a kisördög, hogy ittál te már jó száraz fehérbort?

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#878) szmatyi93 válasza lajafix (#877) üzenetére


szmatyi93
tag

Ezt az édes mániát nem értem én sem amúgy, ami engem a legjobban bosszant hogy az emberek megkóstolni se akarják, borfeszten is voltam kiállítóként és odajönnek h van édes bor, mondom csak 1 félédesünk van és már mennek tovább, 10 ből 1 et ha rá lehet venni hogy kóstoljon mást de akkor annak általában bejön amit mutatok, kicsit zavaró ez a beszűkültség mondjuk azoknak nem egy barrique chardonnay-t kell mutatni de van olyan ami szinte mindenkinek bejön...

«««««Ba dumm tss...»»»»»

(#879) swoody válasza Lortech (#876) üzenetére


swoody
senior tag

Köszi szépen, megfogom próbálni az édes szamorodnit és a muskotályost. Neten ahogy néztem az édes szamorodni 2300 köröl már volt kiváncsi leszek mennyi a boltba.

Fuu hát egy üveg borért azért csaknem megyek el Tokajig. :)

lajafix: Szerintem pontosan ezt ittam amit írtál (Találtam róla képet neten).
A jó száraz boros kérdésre pedig nem tudok válaszolni mert azokat a borokat amiket eddig kóstoltam nem nagyon ízlettek és így nem is nagyon voltam kiváncsi a mivoltukra de egybiztos, hogy egyikse ízlet úgy mint az aszú.
De ha lehetőségem lesz kóstolni egy "jó száraz fehérbor" akkor megfogom próbálni.

(#880) F-ECT$ válasza swoody (#879) üzenetére


F-ECT$
titán

Fuu hát egy üveg borért azért csaknem megyek el Tokajig.
Hát nem is 1 üveg miatt kell menni :) Érdemes rászánni egy hétvégét, összeszedni a haverokat, lemenni, végigkóstolni a borokat, és amik ízlenek, azokból egy pár palackkal venni. Eleve olcsóbb a termelőtől, és nagyobb mennyiség esetén biztosan kapsz kedvezményt is.

Dive ever, work never.

(#881) Integra


Integra
titán

pancsolt borokról

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#882) lajafix válasza swoody (#879) üzenetére


lajafix
addikt

ha kerház, akkor gyengét ittál, hidd el. vegyél egy minőségi szamorodnit ugyanennyiért és szerintem leülsz a csodálkozástól.

szárazbor: Integra belinkelte a Terra Hungarica-t, ezekből válasz

Rock'n Roll

(#883) lajafix válasza szmatyi93 (#878) üzenetére


lajafix
addikt

mert a többségnek az íz= édes cukor érzet. a bódulást szeretjük, hagyjuk... :)

Rock'n Roll

(#884) szmatyi93 válasza lajafix (#883) üzenetére


szmatyi93
tag

igazából nem ez az ami zavar hanem a teljes bezárkozódottság, az hogy termelhetek akármilyen bort ha nem édes akkor megse kóstolják...csak így mondhatni xarba se veszik az ember munkáját na de mindegy

«««««Ba dumm tss...»»»»»

(#885) swoody válasza F-ECT$ (#880) üzenetére


swoody
senior tag

Konkrétan van olyan haverom akivel pár éve elmentem inni és hozott 2 üveg bort ami szerinte a legjobb, de én olyan borzasztó bort még nem ittam. :) Elvileg olyan 400Ft körül volt. Sajnos nem nagyon van olyan ismerösöm akit azon túl, hogy berúg érdeklené a bor íze. :)

lajafix: Mit jelent az, hogy gyenge? Szamorodnit milyen ár körül vegyek?

[ Szerkesztve ]

(#886) lajafix válasza swoody (#885) üzenetére


lajafix
addikt

Passz én ritkán iszok édes tokajit. Csóró vagyok hozzá. :) 3000ért már kapsz Oremust is.

[link]

Rock'n Roll

(#887) tixem válasza swoody (#885) üzenetére


tixem
addikt

Ezzel nem csak te vagy így. Szokott itt lenni nálunk évente nagy borfesztivál (Szeged), haverokkal kimegyek, aztán röhögnek rajtam, amikor elkezdem az illatát egy picit kihámozni, meg ízlelgetem mielőtt lenyelném. Én még 2 decit se végeztem ki, ők már majdnem megitták a La Fiesta édes élményt. Borfesztiválon :W :W :((( :((

A másik meg, hogy nulla hozzáértésű emberek sütik rá a borokra, hogy tablettás. Múltkor egy Kőszegi haverom adott a saját készletükből egy kevés Shiraz/Merlot cuvée-t, itthon meg a sok borász első korty után rásütötte hogy ez tablás bor. Holott ezer százalék, hogy nem az, mert ismerem a körülményeket ahol készült.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#888) swoody válasza lajafix (#886) üzenetére


swoody
senior tag

Eljutottam egy boltba de valahogy nem értem mi a különbség két szamorodni között... az egyik 1500 volt a másik pedig 990 az első Tokaj a másik pedig Corvus volt.
Mindkettő édes.

Érezhető bármi különbség egy olyannak aki nem ért a borokhoz? :)

(#889) Lortech válasza swoody (#888) üzenetére


Lortech
addikt

Sokat kell kóstolni, és előbb vagy utóbb kialakul. De ha ízlik a 990-es, nincs azzal baj.
Egyébként mindkettő alacsony kategóriás feltételezhetően, így nem is nagyon kellett nagy különbségeket érezned.

Thank you to god for making me an atheist

(#890) swoody válasza Lortech (#889) üzenetére


swoody
senior tag

Még nem vettem meg, gondoltam előtte kikérem a véleményeteket.

De rápróbálok és majd írok.

(#891) Lortech válasza swoody (#890) üzenetére


Lortech
addikt

Értem. Valamiért úgy tűnt, már túl vagy rajtuk. Egyiket sem ajánlanám, mert nem ismerem őket, persze ettől még lehetnek jók.

Thank you to god for making me an atheist

(#892) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv.
Úszófedeles bortartályt keresnék saválló anyagból, hogy ne kelljen állandóan fejtegetni. Honnan lehetne minél jobb áron?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#893) SB93


SB93
csendes tag

Sziasztok!

Ha szeretnék kicsit jobban elmerülni a bor, borászat világában milyen szakirodalmat javasoltok? Természetesen nem tankönyvre gondolok. Információt szeretnék gyűjteni alap dolgokról, emészthető nyelvezettel.

Üdv,

Bálint

www.balintsfuture.wordpress.com

(#894) szmatyi93


szmatyi93
tag

Vajdahunyad várában van most egy nagyon jó boros kiállítás, kezdőknek és haladóknak is ajánlom, interaktív meg nagyon széles körben ismerteti, főképp azoknak jók akik nem szakértik még a témát vagy nem értenek dolgokat de szeretnének jobbak lenni.

«««««Ba dumm tss...»»»»»

(#895) swoody


swoody
senior tag

Mi a véleményetek a multikban kapható 990Ft-os 3 puttonyos aszúkról?

(#896) Lortech válasza swoody (#895) üzenetére


Lortech
addikt

Nekem az, hogy ha valaki bort akar inni 1000 forintért, az ne aszút válasszon, ugyanis ennyi pénzért csak ügyeskedve lehet előállítani, és eljuttatni a boltok polcaira ezt a borkülönlegességet.

Thank you to god for making me an atheist

(#897) swoody válasza Lortech (#896) üzenetére


swoody
senior tag

Bár nem örülök a válasznak de köszi szépen a felvilágosítást. :)

(#898) Daneeka


Daneeka
senior tag

Eddig abszolut nem izgatott az edes bor vonal viszont talaltam par elfeledett ajandek aszut otthon, neten ragooglezva van amelyiket ketszazezerert arul egy bolt bar nem tudom ki az aki megveszi. Ezeket hogyan kellett volna tarolni, hogy ihatok legyenek ennyi ido utan?

(#899) szmatyi93 válasza Daneeka (#898) üzenetére


szmatyi93
tag

Pincehőmérséklet, sötét, fekve kb ennyi a titka.

«««««Ba dumm tss...»»»»»

(#900) Daneeka válasza szmatyi93 (#899) üzenetére


Daneeka
senior tag

Elso ketto rendben viszont december ota allnak. Vicces lenne ha kinyirtam volna kb. fel millanyi bort. (mondjuk igy is majdnem ki lettek dobva, izre meg nem az esetem) Gondolom ha kiszaradt ennyi ido alatt a dugo akkor oxidalodtak. Mondjuk par viaszba volt martva.

szerk: elobb belegondoltam, hogy nagyreszt ajandekzacskoban voltak, tuti volt olyan idoszak az eletukben amikor alltak, bar egy 88-as 6 puttonyost felbontottam es nem volt rossz, bar nekem vegtelenul edes ugyhogy lemertem a cukorfokat meg ph-jat poenbol es ment a lefolyoba.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.