Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) j.bravo válasza Lortech (#800) üzenetére


j.bravo
addikt

Jut eszembe, nem ott, hanem két nappal később, esti céges biliárd-bowling stb kapcsán, de kóstoltam Bolyki Indián Nyár-ját, (vagy Indián Nyarát?) az is elfér még kertipartin, nem borrajongók poharába is.
Ennek már teste is van viszont, sőt, minden van benne ami kell, de valószínűleg a finnyásabbak se találják majd még túl száraznak.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#802) Lortech válasza j.bravo (#801) üzenetére


Lortech
addikt

Jópár üveggel elfogyasztottunk abból is, de az 1700-as kategóriában már több jó versenyző (pl heimann merlot) is akad. Valójában a Gere oportó is csak akciósan 1200-ért nyerő nálam, teljes áron nem.

Thank you to god for making me an atheist

(#803) j.bravo válasza Lortech (#802) üzenetére


j.bravo
addikt

1700? Hm. Erre az árra gondoltam. Mondjuk tény hogy csak webshop, időbe telik.
Heimann sima merlot-ja 2300 körül van, nem? Mondjuk a Merlot törzsű Boromissza nekem is nagyon ízlett, de már rég volt, az Indián Nyárral most csak akkor tudnám összevetni ha vennék mindkettőből.

Még off-abb: Fura, nem is oly rég 1300-1500Ft felett nem szívesen adtam ki egy palackért (mondjuk ritkán is vettem), ehhez képest most az 1000-2000 közti kategóriában csak akkor gondolom szignifikánsnak az árkülönbséget, ha több palackkal kell venni belőle. Sőt, ha 1000-nél csak kevéssel több, akkor már gyanakszom (hacsak nem akciós). Remélem nem csúszom sznobságba :) :B

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#804) Lortech válasza j.bravo (#803) üzenetére


Lortech
addikt

B@rtársasághoz szoktam viszonyítani, ez meg egy vidéki webáruház.
Merlot alatt a Boromisszára gondoltam, csak nem jutott eszembe a név.
Most több (5+) palackról van szó, és úgyse én iszom, arra van jobb. :D

Thank you to god for making me an atheist

(#805) lajafix válasza j.bravo (#803) üzenetére


lajafix
addikt

A sznobság az, amit nem tudsz megfizetni. Ha már van rá pénzed, akkor nem sznobság, hanem megérdemelt fogyasztás... :)

utóbbi 3 hét tapasztalata:
Ráspi alap KF 2007 : 2000ért igazán komoly/súlyos bor, csúszik, kicsit csíp hisz KF, mintha kicsit sok lenne a hordó benne.
Pálffy KF Köveskál 2009: 1600ért tukmálta rám az eladó, hogy aki szereti a KFt az meg fog lepődni: 3 napig ittam, annyira komplex volt, jó! Elsőre Pinot noirnak tűnt, második nap mégjobb lett, még dekantálni is érdemes lenne, másnap már kiszellőzött, a gyümölcsös jegyeket hozta. Rühellem hogy a Balaton parton vöröst telepítettek, először jó rizlinget meg a régi fehér fajtákat kellene nyomniuk de ez a bor ott van tényleg.
Breitenbach Furmint 2008 valami 1600 körül volt, teljesen OK alap furmint, illatos a kevés hárslevelűtől, mondjuk 14,5 a szesz, aki nem tudja mi az alkohol édesség az megtanulhatja. Szép szalmasárga, tükrös megjelenés, ízre persze nem túl bonyolult.
Demeter Frizzante Tokaj. Azt hittem Demeter Zoltán kísérletezik valami újjal, de nem D Ede Mádról követte el, száraz gyöngyözőbor, 2000 ért nem egy durranás, inkább ráfizetés.
A pécsi Cezar Rosé pezsgője (2500ért) keresztbe lenyelte illatban, ízben megjelenésben a fenti gyöngyözőbort.
Szászi E OR 2009: én hülye jókedvemben odaadtam az anyósomnak...
A szekszárdi Szeleshát 07es (vagy08) Cabernet Savignonja nagyon tetszett egy vendégségben a többi vendégnek, örültem hogy megvehettem a házigazdának, nekem sima CSnek tűnt, amit nem szeretek. De ittam ott egy nagyon finom, egri rajnai-olasz házasítást, nagyon tetszett.

Rock'n Roll

(#806) Lortech válasza j.bravo (#803) üzenetére


Lortech
addikt

Amíg tudsz értékelni egy jó bort, legyen árban a két véglet bármelyike, addig szerintem nem gond, hogy elindultál ebbe az irányba. "Sajnos" ha megfertőznek valakit a jó borok, akkor egyre inkább tendál a drágábbak felé, egyre inkább tart az olcsóbbaktól, mert általában pénzkidobás, némely márkákat pedig elvből elkerül. Ha a pénztárca megengedi, nincs ezzel baj, a sznobság ettől még messze van.

#805: érdemes lehet akkor végigkóstolni a repertoárukat, úgy tűnik nincsenek elszállva az áraik. Egy rendezvényen ittam még régebben tőlük egy jobbféle olaszrizlinget, de azóta elfelejtettem a pincészetet. A borok elérhetősége után keresgélve jöttem rá, hogy a Budai borszalon itt van tőlem egy paraszthajszálnyira, ott elvileg beszerezhetők, jövőhéten megnézem magamnak.

Thank you to god for making me an atheist

(#807) j.bravo válasza Lortech (#806) üzenetére


j.bravo
addikt

lajafix #805-ös hsz-éből melyik pince repertorájára gondolsz? (Szászi? Szeleshát? Másik?) Nem volt nekem egyértelmű, de lehet hogy csak hétfő van, vagy kávéznom kéne :B
A pénztárca sajna nem feneketlen, de egy-két palack esetén szerencsére nem az számít hogy 1300 vagy 1700, Na meg végülis annyira nem fogy sok palack otthon hogy akár 2500-3000-es átlag palackárral kibírhatatlan pluszköltséget jelentene. Behozható ha egy ünneplő étteremben vacsorázás helyett otthon főzünk valami jót, és szerencsére jókedvvel, jókat sikerül főzni otthon.)

Bizonyos pincék elkerülése: na igen :) kellemes meglepetés volt egyébként az új, fehér címkés Csányi (arany "Teleki" felirattal), legalábbis az egyik újabb (talán 2009-es) CS. Tartottunk tőle, de teljesen rendben volt. Oké, nagy izgalmakat nem okozott, de teljesen rendben volt, csak az elején volt harapós, szellőztetni kellett.)

Tegnap ittuk: Heimann Kékfrankos 2008. Ez az "alap" KF volt (sárga kapszulával), amiről régebben írtam a topikban, az a Baranya-völgyi válogatás volt. Ez is tetszett. Jól csúszik, de egy szimpla jóivású bornál azért komolyabb; harmonikus, van tannin de nem húz, van gyümölcs (tévedhetek de nekem főleg szilva jött át, a többi mellett persze). Finom, na, főleg ennyiért (1650, b@rtársaság).

Lajafix: Utánanézek a Pálffy KF-nak, jól hangzik! A Ráspi KF-t pár hónapja kóstoltuk, nekünk is ízlett.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#808) Lortech válasza j.bravo (#807) üzenetére


Lortech
addikt

Jé, tényleg az kimaradt, a Pálffyra gondoltam.

Thank you to god for making me an atheist

(#809) j.bravo


j.bravo
addikt

Élmények a Balatoni borok fesztiváljáról (a mintavétel ideje szombat délután ill. este)

Előbb úgy általában a rendezvényről, pozitív (+) és negatív (-) észrevételek (a kóstolt borokról majd külön hsz-ban).

+ :N könnyen megközelíthető helyszín, könnyű haza BKV-zni, nem muszáj taxizni ha valaki nem akar
+ :N tolerálható belépőár
+ :N egységes, jól áttekinthető árlista minden standon
+ :N áttekinthető méret, nem nagyon lehet eltévedni, elveszni

- :( az egyik bejáratnál kezedbe adják a poharat illetve nyereményjátékos papírkát (ez +), a másiknál viszont "önkiszolgáló" jelleggel vedd ki a poharad magad a dobozból, semmi papírka, semmilyen kérdésre (XY termelő standja merre) nem tudnak válaszolni
- :( nagyon hangos volt a zene, a kicsi terület miatt a színpadtól legtávolabb eső sarokban is nehéz volt beszélgetni
- :( a mobil WC-k állapota elég határeset volt: papír természetesen nincs, takarítva nincsenek (a budavári borfeszten ez kellemes meglepetés volt, ott ahogy láttam rendszeresen takarították és wc papírral, kéztörlővel feltöltötték őket, talán a kézmosásra még folyóvíz is be volt vezetve)
- :( egyetlen (bár amúgy rendben levő) kajás stand (na jó, volt egy kürtőskalácsos is), hiányzott a langalló (kenyérlángos) :)

Még egy apróság: másnap a zuhogó esőben épp arra jártam, és visszamentem volna bruttó két perc erejéig, venni a badacsonyi Szőlészeti Kutatóintézet standjánál 2-3 palack bort, lévén ők amúgy csak Badacsonyban árulják ezeket. A szekuricsik természetesen nem engedtek be az előző napi karszalaggal, arra sem voltak hajlandók hogy hármuk közül egyikük elkísérjen arra a két percre, és visszakísérjen a kijárathoz, hadd ne fizessek egész napos jegyet azért a 2 percért. Megtehették volna, lévén a szombati csúcsforgalomban is ketten posztoltak a bejáratnál, most, amikor közel s távol senki nem akart bejönni (mivel esett), nem múlott volna semmi azon ha arra a 2 néptelen percre ismét csak ketten lettek volna 3 helyett.
Persze ez a dolguk (a vendéget hülyének néző, kioktató beszédstílus mondjuk nem), ezt maradéktalanul el is végezték, nem számíthattam másra, csak olyan jó lett volna egyszer pozitívan csalódni...

(1700 Ft nem a világ de kellően felhúztam magam hogy úgy döntsek nem megyek be, majd szerzek Vulcanust, Zefírt, Zeuszt meg Rózsakövet máshogy)

(megjegyzendő hogy a borászok, illetve akik őket képviselték a standokon, szerencsére nem így viselkedtek: akikkel beszéltem, mind kedvesen, türelmesen válaszoltak ugyanaznap ötvennyolcadszor is ugyanarra a kérdésre, lehetett fél decit is kérni és nem sajnálták, érzésre közelebb volt az egy decihez az ekkor kiadott mennyiség.)

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#810) j.bravo


j.bravo
addikt

Szóval, a borok... hm, mivel nem jegyzeteltem, inkább csak a végső benyomás maradt meg, és talán kicsit össze is keveredhettek az emlékek, de talán ez is több mint a semmi.

Pálffy KF: tényleg nagyon jó volt, simán megállja a helyét bármely más, a köztudatban vörösborosként ismert borvidékről származó KF mellett. Ha találok beszerzési helyet, sinte biztos veszek belőle.
Pálffy Törökugrató rosé: rendben volt ez is, tévedhetek (mert a kajásstand mellett ültünk le vele), de mintha az első illatában barack lett volna, nem csak a szokásos eper+málna kombó. Az ízében már nem fedeztem fel, de abszolút rendben levő roséra emlékszem.

2HA Olaszrizling: elég friss de mégis van benne anyag, betölti a szájat. Tetszett.
2HA Szürkebarát: sötét sárga szín, nagyon vastag illat és íz, összetett. A (szintén bejövős) Pántlika szürkebarátra emlékeztetett de annál sokkal, sokkal vastagabb. Tetszett.
2HA Tabunello: sokat vártam tőle de nem csalódtam, nagyon tetszett.

Söptei Olaszrizling, a Fesztivál bora: ez nem győzött meg. Kissé szénsavas volt (ez még nem lenne baj), könnyű, nem volt rossz, de a 2HA és a Csobánc Cooperation rizlingje is jobban ízlett.
Söptei Pinot Pink: szürkebarát, rövid ideig héjon áztatva, ezért lett egy kis színe, inkább tégla mintsem pink, de szép. Ízre is kellemes, érdekes. Ez is jobban tetszett mint a Fesztivál bora.

Csobánc Cooperation OR: tetszett, részletekre nem emlékszem.
Csobánc Cooperation Kurucvér: az olcsóbb vörös házasításuk, KF és PN törzzsel. Nem rossz, bár kissé talán húzós a korty vége.
Csobánc Cooperation Gilgames: a drágábbik vörös házasításuk, merlot és syrah. Vastagabb, teltebb mint a Kurucvér, illatra nagyon ígéretes, ízre ebből sajnos - nekem - nem mindent váltott be. A pohár végefelé mondjuk már sokkal jobban ízlett (közben ittam vizet is a tisztánlátás végett), lehet hogy hagyni kellett volna levegőzni kicsit. Nem taglózott le de "újrakóstolásra érdemes" (lenne ha hozzáférnék később anélkül hogy egy egész palackot meg kelljen venni).

Bussay Szürkebarát: jó cucc, kösz a tippet, lajafix! Határozottan más mint a balaton-felvidéki szürkebarátok (gondolom a más talaj, izé, terroir miatt), máshogy, de ugyanolyan finom.
Cezar Malbec: közös félstand volt Bussayval, ha már ott voltam megkóstoltam a malbecjüket, lévén olyat még nem ittam. Argentin a borászuk, nyilván ezért lett malbec is telepítve. Jó volt, vagy inkább érdekes, számomra új, de nem rohannék megvenni ennyiért.

Szőlészeti és Borászati Kutatóintézet: tetszett a 2006-os, fahordós Zenit és a késői szüretelésű Rózsakő is, a többire már nem jutott idő.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#811) j.bravo


j.bravo
addikt

A poharakról újra :) megnéznétek ezeket illetve emezeket? Mi a véleményetek róluk, ha valamelyik OK lenne, akkor melyiket választanátok?

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#812) MichaelSD


MichaelSD
őstag

Borászoknak találós kérdés, amire én se tudom a választ.

Gyerekkoromban (20 éve) láttam Angliában egy nagyon jó pofa bor üveget asztalra. A lényege az volt, hogy kerek az alja az üvegnek és nem lehet letenni az asztalra mert eldől. A ház urának az asztalfőnél van egy tartója amibe úgy kb. 45 fokban befekteti ha nem kell. Ha valakinek elfogy a bor a poharából akkor jobbra nyújtja és mindenkinek tovább kell adni amíg vissza nem ér az asztalfőhöz.

Látott már valaki ilyet vagy hogy hol lehet ilyet beszerezni?

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#813) F-ECT$


F-ECT$
titán

Munkatársakkal meglátogattuk a DiVino nevű egységet, főleg fehér borokat kóstoltunk. Nagyon udvarias és felkészült volt a banda. Kis negatívum, hogy eleinte meleg volt (van légkondi, de a nyitott ajtó miatt ez eleinte nem nagyon volt érezhető) illetve a kaják iszonyat drágák voltak. A borok szerintem korrekt áron voltak (figyelembe véve, hogy hol van a hely), szóval jól éreztük magunkat.

Dive ever, work never.

(#814) j.bravo válasza MichaelSD (#812) üzenetére


j.bravo
addikt

Ha nincs más, akkor gömblombik? :) Tartót is lehet hozzá venni.

Whatever.

(#815) FehérHolló válasza j.bravo (#814) üzenetére


FehérHolló
veterán

Beteg-e vagy? :)
Én egyébként láttam már olyat, amit leírt, de egyszerűen nem jut eszembe a neve, hogy rá lehessen keresni.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#816) j.bravo válasza FehérHolló (#815) üzenetére


j.bravo
addikt

Először én is arra gondoltam hogy az vagyok ;] , de láttam hogy a Schott-Zwiesel is gyárt ilyet, akinek pedig elég jó neve van borospohár-fronton ;)

De azt hiszem valami ilyesmire gondolhat.

Whatever.

(#817) MichaelSD válasza j.bravo (#816) üzenetére


MichaelSD
őstag

Nem vagyok én kémikus! :) Amúgy inkább olyan chanti üveg jellege volt, kicsit zömökebb kivitelben.

De amit belinkelték üveget ott a talp szerintem az üveg része. Ha nem akkor valami hasonló, csak ...hmm....rusztikusabb kivitelben keresem. :)

[ Szerkesztve ]

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#818) MichaelSD válasza MichaelSD (#817) üzenetére


MichaelSD
őstag

Na megtaláltam, miről van szó, csak az üveget nem....

Angol cikk itt és itt.

Wikpédia: Tradition in the United Kingdom calls for port being served at a formal dinner to be passed to the left and the bottle must not touch the table on its way around.[This tradition is not agreed with by all however.

Na ehhez van az a csoda üveg.

MEGVAN! Nem bottle hanem decanter, hülye angolok....

Hogget(t) Decanter a neve.

[ Szerkesztve ]

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#819) MichaelSD


MichaelSD
őstag

Igazából erre gondoltam csak nem ebben az árkategóriában...

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#820) j.bravo válasza MichaelSD (#819) üzenetére


j.bravo
addikt

A lenti linkeden nem ezer, hanem "csak" száz font... azért így is sok...
Ez vagy ez esetleg? Mondjuk egyik se rusztikus :(

Whatever.

(#821) MichaelSD válasza j.bravo (#820) üzenetére


MichaelSD
őstag

Parancsára... :)

Az a baj, hogy az étkészletem arany-fekete és az ezüst nem jó hozzá, a fa talpasok közül meg sötét kellene. Még mazsolázom.

Amiket belinkeltél jópofák, csak nincs dugójuk, ami olyan... snassz. :)
A másik hátránya azoknak, hogy rövid a nyakuk, ami az üveg körbe adásakor kényelmetlenné teszi a fogást.

[ Szerkesztve ]

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#822) j.bravo válasza MichaelSD (#821) üzenetére


j.bravo
addikt

Hát, tényleg nem lesz egyszerű olyat találni ami megy ehhez az étkészlethez. Nagyon komoly cuccnak tűnik, én lehet hogy félnék elővenni és enni belőle :)
Tényleg, a poharaid milyenek? Ehhez metszett pohár illik?

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#823) Salex1


Salex1
senior tag

Sziasztok!
Tudna valaki ajánlani a IX. kerületben, vagy környékén olyan szórakozóhelyet, ahol van kisebb külön szoba is legénybúcsú lebonyolításához?
Érdekelne még Stripteese-es lány is, ha tud valaki ajánlani...
Privátban írjatok!

Köszi!

(#824) MichaelSD válasza j.bravo (#822) üzenetére


MichaelSD
őstag

95%-át ebayen szedtem össze, de tény hogy nem tesco gazdaságos.

A pohara hivatalosan pl. ilyen, de ez nekem már túl csili-vili.
Még nem döntöttem el a pohár kérdést, de valami egyszerűt szeretnék.

Az étkészlethez kell még bankot rabolnom... :)

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#825) Integra


Integra
titán

kína borhamisításban is az élen

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#826) feka007 válasza Integra (#825) üzenetére


feka007
nagyúr

Nem szórakoznak ezek a szerzői jogokkal.. :D

(#827) Integra


Integra
titán

teabor

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#828) Lortech


Lortech
addikt

Gál Tibor Chardonnay 2007 - olajos, szinte csak látványában bubis, érett, "édeskés" chardonnay, kezdetben tüzes, enyhén füstös, alma, rezeda, narancs. Később kerek, egészen gömbölyű, itatja magát, nagyon is. Egy baráti beszélgetés kiváló kezdete lehet.
E pillanatban 3xxx helyett 1490FT egy nagy láncnál, ami igazán jó vétellé teszi. Én szóltam.

Thank you to god for making me an atheist

(#829) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Nemrég előkerült egy '95-ös évjáratú tokaji furmint, viaszos dugóval van lezárva. Szerintetek jó lehet még?

<< Heimdal >>

(#830) Lortech válasza Retekegér (#829) üzenetére


Lortech
addikt

Van rá esély, hogy élvezhető még, de sokkal valószínűbb, hogy már nem az igazi, ezer tényezőtől függ... S még ezen tényezők ismeretében sem lehet megmondani biztosan. Kiváló, erős alapanyag, gondos tárolás és szerencse kell ahhoz, hogy ekkora időt egy furmint átvészeljen úgy, hogy az ne váljon hátrányára.

Thank you to god for making me an atheist

(#831) Retekegér válasza Lortech (#830) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Raktárban volt, nem egy pincében sajna. Ilyenkor jöhet az, hogy puding próbája az evés. Köszi a véleményt!

<< Heimdal >>

(#832) lajafix válasza Retekegér (#829) üzenetére


lajafix
addikt

ha igen, akkor szaladj lottózni! :) ha nem pincében volt fektetve tárolva, akkor ennek lőttek.

Remélem hogy a félszáraz Bussay Szürkeb 2008, ami fektetve volt a boltban holnap este nem okoz csalódást a halhoz.

Rock'n Roll

(#833) bandus


bandus
veterán

jesszus, nem mondjátok, hogy idán még nem született hozzászólás ebben a topikban??

akkor egy ajánlás: ha valaki jó rozét inna, akkor szent istván korona cabernet sauvignon rozét próbálja ki, ma kemény 745 ft-ért vettem az interspárban. persze nem varázsütésre választottam ezt, deaz egy. vagy két hónappal ezelőtti vince magazin rozéteszten soksok bor között végzett igen előkelő, 4-5ik hely környékén, simán alázva az árban kétszeres összeget jelentő borokat is. és tényleg. nagyonnagyin eltalált bor, ennyiért mindnekinek megéri kipróbálni :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#834) 14adam


14adam
addikt

Pár éve a spájzba már áll egy 1958-as olasz bor. Ma majdnem ki lett dobva de megmentettem. Anno még egy olaszországi építkezésen találták. Hol tudom megérdeklődni,hogy ér-e valamit vagy inkább tartsam meg mert semmire nem való?
Nem tudtam normálisan visszatenni a madzagot rá... :B
Pár kép: [link] [link] [link] [link]

(#835) rii


rii
nagyúr

sziasztok

BP-en hol lehet termelői, nem tablettás, jó bort venni?
(nem vagyok képbe az árakkal, de 1000 Ft/l jó volna.)

legjobban a Duna mentén örülnék valaminek .. mert arra ingázok kerékpárral rendszersen: III-ker, Halásztelek.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#836) Lortech válasza 14adam (#834) üzenetére


Lortech
addikt

Meginni szerintem senki nem venné meg, 99%, hogy élvezhetetlen. Dísznek viszont érdekes lehet. :) Pár ezredest biztos adna érte valaki. Én is. :)

Thank you to god for making me an atheist

(#837) Lortech


Lortech
addikt

Semmi közöm hozzájuk, nem reklám célzattal ajánlanék egy oldalt: [link]. "Közösségi" vásárlói oldal. Bp. 11. kerben van a telephelyük, személyesen át lehet venni a rendelést, kp-val nem lehet fizetni, csak paypallel vagy a számlájukra befizetéssel / utalással. Én már vásároltam tőlük, és minden rendben volt. A kedvezmény általában eltúlzott, de ki lehet fogni egy-egy jobb vételt.

Thank you to god for making me an atheist

(#838) F-ECT$ válasza Lortech (#837) üzenetére


F-ECT$
titán

A kedvezmény általában eltúlzott, de ki lehet fogni egy-egy jobb vételt.

Ebben a mondatban némi ellentmondást érzek. Ha eltúlzott a kedvezmény az jó, nem?

Dive ever, work never.

(#839) Lortech válasza F-ECT$ (#838) üzenetére


Lortech
addikt

Ha kizárólag a mondatot nézed, úgy tűnhet. Valójában arról van szó, hogy az oldalon egy-egy ajánlatnál van ár, érték, kedvezmény (%, az általuk megadott "értékhez" képest). Ha a megadott érték túlzó, a valós piaci ártól magasabb, akkor magas (eltúlzott) a kedvezmény is az árhoz képest.
Pl. a mai Taklert 2355 / palackért találtam meg máshol az első webes találaton (I.v.v.), míg náluk így néz ki:
Ár: 5244
Érték : 8.850 Ft
Kedvezmény: 41%
Spórolás: 3.606 Ft

Míg 2355-tel számolva így nézne ki:
Ár: 5244
Érték: 7065
Kedvezmény : 26%
Spórolás: 1821 Ft

Így már kicsit más a helyzet. Ezzel együtt is elég jó vételnek tűnik.

Thank you to god for making me an atheist

(#840) F-ECT$ válasza Lortech (#839) üzenetére


F-ECT$
titán

Áh értem. A napi bor mellett a bal oldali sávban még van 1-2 ajánlás a korábbi napok boraiból. Van olyan aloldal, ahol az összes még élő ajánlat látszik?

Dive ever, work never.

(#841) Lortech válasza F-ECT$ (#840) üzenetére


Lortech
addikt

Én úgy látom, hogy a Napi borra kattintva az éppen aktuális napi ajánlat mellett a jobb oldalt még van 3 ajánlat, azokból rendre 2,1,0 nap van hátra, gondolom ez a 4 az össz ajánlat amiből lehet választani adott időben.

Thank you to god for making me an atheist

(#842) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok!

Nem tudjátok mennyit ér egy ST. Andrea Áldás 2003-as egri bikavér?

Neten nem nagyon találtam, ha valaki tudja előre is köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#843) lajafix válasza B-L-A-C-K (#842) üzenetére


lajafix
addikt

magyarországon nincs piaca a 10+ éves magyar vörösborknak, merthogy ilyen kínálat se nagyon van.

gyorsan idd meg, remélem pincében fektetve volt tárolva.

http://alkoholista.blog.hu/2011/10/24/st_andrea_aldas_bikaver_2003_2006

Rock'n Roll

(#844) B-L-A-C-K válasza lajafix (#843) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Á nem, itthon találtam (nem a páncélban...:) ) csak gondoltam elajándékozom, viszont ha nagyon sokat ér akkor megtartom, de akkor marad az ajándékozás szitu...:D

Köszi... :R

(#845) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#844) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

*pincében

(#846) szmatyi93


szmatyi93
tag

Sziasztok,

Egy olyan kérdésem lenne amivel egyik ismerősöm keresett meg hogy bort keres Otellóból mert azt ajánlotta neki az orvos a jó hatásai miatt meg mivel rákos volt, de utána olvastam és nem nagyon lehet kereskedelmi forgalomba hozni az unióban.
Akkor honnan lehetne szerezni egyáltalán?

«««««Ba dumm tss...»»»»»

(#847) lajafix válasza szmatyi93 (#846) üzenetére


lajafix
addikt

az otelló direkttermő, bora -nagymértékű -fogyasztása szellemi leépülést okoz. az otellót az alföldön 1-2 parasztháznál találhatsz, bár szerintem felesleges, rettenet bora van, olyan böcsületesszájszaggató(ellenben enni nem rossz). 1-2 rokonomon volt szerencsém látni a direktermő szőlőkből készült pancsok hatását... :(

Az ismerősöd inkább szívjon füvet, és cseréljen orvost ne az otellót keresse. Esetleg keressen olyan termelőt akinek a pincéjéből tud normális vörösbort venni ami nem túl kezelt, se nem totál taninos, se nem túl kénezett, és a gazda is azt a bort issza. No meg érett szőlőből készül. Fajtára én kadarkát és kékfrankost vennék. :)

Remélem felépül, több egészséget kívánok neki.

Rock'n Roll

(#848) szmatyi93 válasza lajafix (#847) üzenetére


szmatyi93
tag

Ajánlottam inkább én is neki a saját borunkat de neki az kell, én megtettem ami tőlem tellett, én maradok a saját bornál számomra az a legjobb meg nem is vagyok egyedül ezen a véleményen,
Olvastam h van jó hatása de arról nem írt h más mértékben meg leépít, köszi a segítséget

«««««Ba dumm tss...»»»»»

(#849) Lortech válasza szmatyi93 (#848) üzenetére


Lortech
addikt

Én eleve semmilyen alkoholos italt nem javasolnék egy daganatból kigyógyult embernek. Azt az antioxidáns, flavonoid, pektin mennyiséget be lehet vinni más élelmiszerekkel is amelyek mellesleg nem rákkeltőek. A vörös, fekete bogyós gyümölcsök jók erre, pl. áfonya. Ha az alkohol bevitel miatt kell "gyógyszer" címszóval, túlzásba akkor sem szabad vinni (<2dl / nap). Otellót kiskertekben sokfelé termesztenek, isszák is sokan különösebb gond nélkül, aki ettől letérdel, ott inkább a rendszeres ipari mennyiségű fogyasztás lehet az ok, nem feltétlenül a metil. Persze sok múlik a feldolgozáson, jobb az óvatosság. Apróhirdetésekben biztos lehet találni elvétve olyat, aki eladásra bort kínál, vagy szüret idején szőlőt, mustot, de én se ajánlanám.

Thank you to god for making me an atheist

(#850) szmatyi93 válasza Lortech (#849) üzenetére


szmatyi93
tag

Gondolom aki ajánlotta az se úgy gondolta hogy vödör számra igya, én nemtom engem csak megkerestek ezzel a problémával, én maradok a jó öreg Mátrai boroknál, nem nagyon hiszek ezekben a triviális felfogásban h megmenti az embert mindentől ha csak ilyen meg olyan bio meg ezeket eszik iszik....

«««««Ba dumm tss...»»»»»

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.