Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) lajafix válasza j.bravo (#750) üzenetére


lajafix
addikt

Bussaynak a Traminije és a Szürkebarátja kiugróan finom még, ezeket a ritkább fajtákat általában alig ismeri az ember. Szerintem a rizlingje is jó nagyon, lehet hogynem az előbbiek után kellett volna kóstolni.

Rock'n Roll

(#752) Lortech


Lortech
addikt

Bolyki Egri Bikavér 2007 - akciósan ~1900.
Bontás után cabernet franc nagyon domináns, ammóniás de - számomra nagyon - kellemes illat, ízében is franc kezdetben. Kezdetben kissé nyers - nyilván -, de pár perc levegőztetés után megszelídül és kékfrankos és merlot is előtérbe kerül. Megjön a korty teljes hossza, erős meggy, citrusos savanykás aromák, szeder, kakaó illat, . Később már nem zavaró a kezdetben "likőrös" éles alkohol. Nagyon élvezetes végigkísérni, ahogy kiteljesedik. Nagyon jó vétel. Számomra szokatlan, "fiatalos" bikavér.

Thank you to god for making me an atheist

(#753) Lortech


Lortech
addikt

Heimann Fuchsli 2009 - siller, merlot, kékfrankos. Szép piros, de mintha egy erős savakkal rendelkező olaszrizlinget kortyolgatnál. :) Reduktív, csavaros kupak - illata édeskés tömény szőlő, olyan "rozés", de kövérebb illat, enyhe eper. Íze rövid, egyszerű, ha egy kicsit kevésbé alkoholos lenne, nekem jobbivású lenne, de jó ígyis alapvetően. Téli fröccsnek elsőosztályú, valamint könnyen el tudnám képzelni baráti összejövetelekre is alapbornak. Ára baráti ~1400 körül vettem.

Thank you to god for making me an atheist

(#754) j.bravo


j.bravo
addikt

Villányi Viniqum Cuvée 2009: fura hogy hátcímke nincs, csak egy kis fecni, amin a H-xxxx kód van (nem néztem utána, kit takar). Ez pinot noir és még valami (nem emlékszem) házasítása. Pár száz forint, bővebbet nem tudok, ajándékba kaptuk. Tömören: nem ajánlom. Ihatónak iható, de a savakból elég sok van, és ez egész bor nagyon vékony.

Alapvetően a magyar bort pártolom, de ennek ellenére megemlítek egy chileit: a Metro-ban kapható "Los Pagos" Cabernet Sauvignon, most épp 2009-es. Egy éve volt régebbi is, aztán eltűnt, most ez az évjárat van. Árat nem tudok, anyós hozta anno is, most is, de azt mondta nem drága, ezres körül legfeljebb. Utánakérdezek még. Relatíve tapasztatlan ízlelőbimbóim számára tipikus cabernet, piros bogyós gyümölcsökkel, miegyebekkel, jól itatja magát.
(Tervezem valamikor vakon összevetni olcsóbb itthoni vörösökkel, pl. Heimann KF-sal)

Whatever.

(#755) Lortech


Lortech
addikt

Jekl Pinot Noir 2005 - tegnap kóstoltam egy Szeremley szürkebarát 2008 és egy Bock cab. franc 2008 után, és kiemelkedett közülük. Nagyon jó kis pinot noir, harmonikus, kerek, selymes, jóivású, jó állapotban van. Valami 4500 körül volt étteremben. Szaküzletben nem tudom mennyi, megpróbálok venni belőle.

Thank you to god for making me an atheist

(#756) j.bravo


j.bravo
addikt

lajafix: köszi a Bussay-s tippeket, fogok rendelni valamelyikből! :)

Róth Sanctus Cuvée 2006: első nap kissé harsány, kissé húz mint az éretlen meggy, amiért kár mert amúgy finoman gyümölcsös. Másnap már simább, jobban csúszik; lehet hogy rendes levegőztetéssel is oké lenne. Nem lesz a kedvencem de azért nem rossz.

Weninger Blanc de Noir 2008: (pinot noirból, de héjon áztatás nélkül) először ittam ilyen technológiával készült bort. Sokkal inkább fehérboros mint rozés, de azért mégse fehérbor. Mindenféle gyümölcsökkel tele van. Nekem tetszett.

Whatever.

(#757) F-ECT$ válasza Lortech (#755) üzenetére


F-ECT$
titán

2600 Ft körül láttam webshopban, szóval jó vételnek tűnik.

Dive ever, work never.

(#758) Lortech


Lortech
addikt

Günzer portugieser 2009 - 1000 ft akciósan - jó vételnek tippeltem volna, ugye ennyiért mit várjon az ember, ilyen szempontból nem mondhatnám, hogy csalódás, de nem is jó. Illata még valamennyire igéretes, vanília és bogyó, íze üres, fanyar-csípős, közte semmi, csak a tannin, nincs test ami elvigye. 12-es alkohol. Levegőztetve még üresebb.

Thank you to god for making me an atheist

(#759) lajafix válasza Lortech (#758) üzenetére


lajafix
addikt

szegény pgizit nálunk csak folyóbornak csinálják. szerintem csak kfrankossal keverve jó valamire, talán egyszer ittam belőle jót .

Rock'n Roll

(#760) j.bravo válasza lajafix (#759) üzenetére


j.bravo
addikt

Nos hát én vettem egy portugizit amire a borász azt mondja hogy minden idők legjobb portugizije (mondjuk a többi évben nem hozta ki), és ennek megfelelő árban is méri; remélem nem okoz csalódást... :F
Még nem árulnám el, melyik, majd ha megittuk :)

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#761) lajafix válasza j.bravo (#760) üzenetére


lajafix
addikt

visszanéztem a topikot, #439ben emlékeztem meg vagy 3 éve egy Vylyan portugiziről ami jó volt, a többi hszben csak felejthetőket írtam.

Rock'n Roll

(#762) j.bravo válasza lajafix (#761) üzenetére


j.bravo
addikt

Egy szóval sem mondtam hogy a topikban olvasottak alapján tettem. Abszolút saját kútfőből, hirtelen felindulásból, illetve a borász rábeszélésének hatására vettem meg :)

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#763) lajafix válasza j.bravo (#762) üzenetére


lajafix
addikt

nem is ezért írtam, hanem hogy mik voltak a tapasztalataim vele eddig. Kíáncsi vagyok neked mi lesz.

Rock'n Roll

(#764) j.bravo válasza lajafix (#763) üzenetére


j.bravo
addikt

P. Gizi még mindig pihen :)

Amit nyitottam mostanság:
Heimann Birtokbor 2007: jóóóóóó :) nagyon. Gyümölcsösség is, test is, összetettség is, minden van benne. Felírtam a Tüske CF mellé, mint "ebből még majd kell venni".

Whatever.

(#765) bandus


bandus
veterán

bussay esküvét fogom a napokban megkóstolni. meg vettem egy légli 333-at, de ez idei, szóval nem várok tőle sokat.
meg van még egy ilyenem [link] ettől nem tudom mit várjak.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#766) Lortech


Lortech
addikt

Royal Furmint még mindig az egyik, ha nem a legjobb, legmegbízhatóbb az ezeröcsi kategóriában. :)
2008-as gyak. ugyanolyan mint elődje.

Thank you to god for making me an atheist

(#767) j.bravo


j.bravo
addikt

Tüske Pince Kékfrankos Baranya-völgyi Hordóválogatás 2007: Nagyon koncentrált, fűszeres, erőteljes. Sokáig tartja az ízét a szájban a korty után. Igen tömény :) Nekem tetszett, az árához képest (2k alatt) főleg.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#768) Lortech


Lortech
addikt

Sajgó pincészet Tokaji furmint 2009 - kakukktojás, nemigen szoktam 5xx ft körül próbálkozni, de ezt már nem először vettem, mivel hozza az elvárható szintet, ami nagy dolog ebben az árkategóriában. Félszáraz, a leírás szerint 11g / l maradékcukor van benne, ennek ellenére 13,5-es az alkohol, szóval elég becsületes. :) Érett, friss, fiatal furmint, kiegyensúlyozott, különösebb hibát nem fedeztem fel benne. Érzem benne az aszús szőlőszemeket, ez mindig örömmel tölt el, mert a sajátomra emlékeztet.

Thank you to god for making me an atheist

(#769) Lortech


Lortech
addikt

Oremus Szamorodni 2007 - akcióban 2000. Ritkán iszom édeset, csak desszerthez ritkán bontok, de ez ennyiért nagyszerű élményt nyújt, friss, üde, komplex, tele gyümölccsel ízében illatában, de nem tolakodó, elegáns, minden cseppje arany. Habos-túrós és narancsos-marcipános sütivel kombináltam, úgy jött ki igazán, mit tud. Ennyiért még nem ittam ilyen jót.

Thank you to god for making me an atheist

(#770) j.bravo


j.bravo
addikt

(számomra) újonnan felfedezett pince: Dénes Hegybirtok. A Ság hegyen, bazalton ill. bazalttufán termelnek.
Furmint 2009: már nem tegnap ittuk, hanem jó pár hete, ezért nem emlékszem minden jegyére, csak arra hogy az összbenyomás jó volt :)
Olaszrizling 2006: hát nem az tipikus reduktív virágos rizling :) ellenben ez is nagyon jó. Van benne "anyag", de kiegyensúlyozott. az én ízlésem szerint simán egy kategória a Szeremley Rizlinggel (2008-ast ittam abból nemrég) és talán még Bussay Esküvéjével is (szintén 2008-ast kóstoltam).

Whatever.

(#771) j.bravo válasza lajafix (#751) üzenetére


j.bravo
addikt

Kissé megkésve :)
A múlt héten akartam venni Bussay Traminit, és felhívták a figyelmem (személyesen vettem volna, nem a linkelt webshopban (amivel egyébként jó tapasztalataim vannak)) hogy amit adni tudnak az a félédes Tramini, 2008-ból. Arra gondoltál, vagy a 2007-es, szárazra?

Vagy mindkettő tetszene? :)

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#772) Lortech


Lortech
addikt

Juhász Egri Vörös 2008 - cuvée, ~1000 alatt-körül. Az illata nagyon igéretes, tömény, erdei gyümölcsös, fűszeres, igazi jó vételnek igérkezett, kóstolva sajnos hibás, üres, a sava hiányzik, enyhe szénsav is van benne... kár érte. :( Talán egyszer máskor még megnézem kiváncsiságból, remélem csak kifogtam egy rossz palackot.
Forraltbornak jó lesz így is. :)

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#773) Lortech


Lortech
addikt

Csóbor pincészet Démon (cuvée) 2008.
emlékeim szerint már tettem említést a Csóbor pincészetről, Agárdon van egy borozójuk a Velencei-tónál. Nagyon jó folyóborokat mérnek egyébként jó áron a hangulatos kis borozójukban, de a palackos tételek is nagyon jó ar / érték arányt képviselnek vörös és fehérek terén is. Ez a tétel magnum palackos, ha jól tudom csak náluk kapható.
Ez egy cabernet sauvignon, cabernet franc, merlot cuvée. 14-es alkohol, kezdetben elég nehéz, tanninos, franc dominál az illatában és ízében, fűszeres, enyhén gyümölcsös, később legömbölyödik, kisimul, talán túlságosan is, 10 perc levegő után ellaposodik a korty vége, régebben jobb állapotban volt (ez a 3., amit kóstolok), mentségére legyen, hogy a tárolása nem volt optimális. Azért még így is tetszik, a magnum 2000 alatt volt.

Thank you to god for making me an atheist

(#774) koxx


koxx
MODERÁTOR

Ritkán járok erre, inkább a sörös topikot látogatom :), de karácsonyra sikerült beszereznem egy üveggel ebből [link] A legjobb fajta 6 puttonyos aszúhoz tudnám hasonlítani.

(#775) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Gere Tamás Páratlan.
Bakker, nagyon ott van. :R

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#776) bandus


bandus
veterán

Bussay: Esküvé, 2009. számomra porszáraz, azaz nagyon kellemes. az elképzelhető, hogy teavajat éreztem benne? :F
szerk: ez egyébként egy olaszrizling, rajnai rizling háziasítás.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#777) Integra


Integra
titán

hujj, de csinos nő ez a jekl flóra!!! :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#778) F-ECT$


F-ECT$
titán

Érdemes esetleg az eu elnökségi borokból is szemezgetni.

Dive ever, work never.

(#779) j.bravo válasza lajafix (#763) üzenetére


j.bravo
addikt

Ilyet játszottunk a hétvégén, a feladat (mivel senki se látta csomagolás előtt az összes címkét, na meg mert egyébként is most csináltunk először ilyet), egyelőre csak összehasonlítás és "mennyire ízlik?" sorrend felállítása volt.

Anélkül hogy igazából győzködtük volna egymást (persze megbeszéltük azért), mind a négyen hasonló következtetésre jutottunk.

Az A és a C jobban hasonlított egymásra, a B más jellegű volt. Az is ízlett, de egész másfajta ízeket éreztünk benne. Gyümölcsös volt, de nem a szokásos pirosbogyós-erdei gyümölcsös történet, hanem inkább kis cseresznyés-meggyes, illetve kissé aszalt vörösáfonyás. Jóval vékonyabb volt a másik kettőnél (de ez nem jelenti azt hogy egyáltalán ne lett volna teste). A korty ízének még így is komoly hossza volt.

Tehát az A és a C volt vastagabbak, testesebbek. Az A komplexebbnek hatott, gyümölcsösebb is volt, de a tannin a C-ben volt több, nekem az A-ban is elég volt, az egyik kolléga kevesellte, a C-be ellenben szerintem kissé sok is jutott. Kissé húzós is volt a vége nekem, de a határon volt, szóval ízlés dolga.

Végülis az A, C, B sorrendet állapítottuk meg, ahol a C és a B között kisebb volt a különbség (illetve nehezen megítélhető az eltérő jelleg miatt).

A csomagolás lehántása után:

Sikerült meglepődni.
Csak a címkék alapján a C-t vártam volna összetettebbnek, mégiscsak küvé...
Talán lehet hogy már túl volt a csúcson (2003-as), és jó két évvel ezelőtt kellett volna kinyitni?
A 2008-as Jackfall Portugieser pedig nagyon kellemes meglepetés volt (ez volt amit anno említettem). Inkább villányi, mint portugieser. De ettől még jó. Nekünk legalábbis nagyon tetszett.
A másik kettő is jó volt persze.

A - Jackfall Portugieser Gesztenyés 2008
B - Pók Tamás Négykezes 2008
C - Chateau Kajmád Cuvée 2003

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#780) j.bravo válasza j.bravo (#779) üzenetére


j.bravo
addikt

Legközelebb lehet hogy egy kicsit megszívatjuk magunkat, merthogy a terv szerint csupa cabernet sauvignon lesz becsomagolva, csak máshol, máskor, más által készült változatok, ugye.
Vagy esetleg csupa kékfrankos.
Meglátjuk :)

Whatever.

(#781) F-ECT$ válasza j.bravo (#780) üzenetére


F-ECT$
titán

Ez jó játék, lehet egyszer én is összeülök egy ilyenre a haverokkal ;)

Dive ever, work never.

(#782) Integra


Integra
titán

szép

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#783) j.bravo válasza Integra (#782) üzenetére


j.bravo
addikt

Nem rossz!

Whatever.

(#784) Lortech


Lortech
addikt

Takler Szekszárdi Rosé Cuvée 2008 - rozé, de nem a túl könnyed fajtából, elvileg kékfrankos, pinot, kadarka alkotja. Az első dominál nálam, nyers, nem túl bonyolult, kevésbé gyümölcsös illat, zöld szőlő, citrusok, lime, grapefruit. A korty is ezt követi, a végén kesernye, ami citrusok héjára emlékeztet leginkább. Pohárban nem látszik a szénsav, a kortyban jelen van. Fél óra pihenő után szelidebbé válik, megjelenik egy visszafogott eperillat is a végére. Semmi extra, de rendben volt ennyiért (étteremben 2600-2700 volt, boltban ennek megfelelően kb. a fele lehet).

Thank you to god for making me an atheist

(#785) Lortech


Lortech
addikt

Kerkaborum vörcsöki furmint 2008 - 1490, akciósan. Birsalma, alma ízében illatában, barack, piskóta, vanília illat néha felsejlik, ahogy a töppedt szőlő is. Sok a sava, de valahogy nem olyan komplex. Olajos, szinte opálos. Ez is jó vétel, mint a Royal furmint hasonló kategóriában, az talán frissebb, ropogósabb, ez nyugisabb, kortyolgatós. Majd elfelejtettem, füstös.
(Ez itt nem a reklám helye, de jó kis akciók vannak most az egyik láncnál, pl. furmint február. Én bevásároltam. )

Thank you to god for making me an atheist

(#786) NoLF


NoLF
addikt

aki szereti az igai aszúeszenciát, és neadjisten magáévá akar tenni egyet, írjon egy privit :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#787) j.bravo


j.bravo
addikt

Heimann Boromissza 2007: Merlot alapú küvé, nem tudom mit és mennyit tettek még hozzá.
Van teste, nem is kicsi, vannak piros meg erdei gyümölcsök, van tannin is, a végén száraz de csak kellemesen, van némi melegség-érzet is - ez talán a 14,5% alkohol miatt van? (Relatíve újoncként nem mindig értettem hogy "az alkohol kicsit kilóg" vagy "hangsúlyos de nem lóg ki").
Ennyi pénzért (1690Ft) mindenesetre szerintem jó vétel.

Whatever.

(#788) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Jó minőségű, de olcsó borospoharakat keresek, ha valakinek van tippje, ne kíméljen!

Köszi!

(#789) NoLF válasza Mauzes (#788) üzenetére


NoLF
addikt

a két fogalom üti egymást. vagy jó minőségű, vagy olcsó, de a kettő nem fog együtt menni. kristályt keresel egyáltalán?

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#790) Mauzes válasza NoLF (#789) üzenetére


Mauzes
őstag

Akkor inkább úgy mondom, hogy jó ár/érték arányú poharat keresek (elég olcsó, de már azért nem szemét). Pl. egy átlag Riedel vagy 3x annyi, mint egy Schott-Zwiesel, mégsem mondanám, hogy előbbi jó minőségű és drága, a másik pedig rossz minőségű és olcsó.

Egyébként csak tájékozódom. Van-e viszonylag jó pohár 1000 körül?

+ ha már itt vagyok, kérdezek mást is:

Abszolút kezdő borivóként néhány dolog olvasása közben egyszerűen nem tudom, hogy hogyan képzeljem el őket a gyakorlatban, tehát hogy mások ezt hogy csinálják (szakszerűen). Az egyik az, hogy hogyan lehet órákig szellőztetni egy bort a dekanterben. Feltételezem, pincében vagy borhűtőben tárolja sok ember a borait, de ha néhány óráig szellőzteti egy üvegben, akkor az nem melegszik fel nagyon is? Vagy a dekantert visszateszi a pincébe/hűtőbe? Vagy mégis hogy?

Én pl. nem iszom meg egyszerre egy üveggel, és se pincém, se borhűtőm, így a normál hűtőből kivett borból kitöltök egy pohárba, és addig várok, amíg el nem éri a megfelelő hőmérsékletet. Közben nyilván szellőzik is, de messze nem órákat ( most nem azon van a hangsúly, hogy órákig akarok szellőztetni, hanem hogy ti hogyan csináljátok). Amikor már nem iszom többet, az üveget vákumpumpával lezárom és visszateszem a hűtőbe, pár napon belül elfogyasztom...

A másik, egy boros cikk kommentjében azt olvastam, 8-10 óra után mennyire megborult egy bizonyos bor a pohárban. Itt megint nem tudtam, mire gondoljak, 8 óra után egy 23 fokra felmelegedett bort kóstolnak vissza a hozzáértők? Vagy beteszik hűtőbe?

Az utolsó más jellegű dolog lenne, mégpedig hogy ugyan tényleg csak most kezdek ismerkedni a borokkal, ezért alig van tapasztalatom, de mikor iszom, inkább azt tudom eldönteni, hogy mennyire finom/nem finom, mennyire savas, alkoholos, és elképzelni se tudom, hogyan lehet olyanokat kiérezni, amiket a leírásokban olvasok (pár példa: birs, virágok, egres, rebarbara, stb. ), azaz csodálkozom, hogy másoknak ennyire jó az ízlelésük. Szerintem még a szőlőfajta meghatározása sem menne egy vakteszten. Ez a tapasztalattal és a kóstolások számával változik leginkább, a korral, vagy pedig adottság kérdése (és nekem ennyi jutott)?

Bocs a hosszú leírásért, előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#791) j.bravo válasza Mauzes (#790) üzenetére


j.bravo
addikt

Érdekelne engem is, mit válaszol a nagyközönség ezekre, jómagam is zöldfülű lévén.
A topik sajna nem nagyon pörög, az index boros topikjában vsz hamarabb érkezne válasz, bár ott annak a veszélye is nagyobb hogy csak leugatnak :(

Whatever.

(#792) lajafix válasza Mauzes (#790) üzenetére


lajafix
addikt

én Riedel poharat egy borfeszten vettem 900ért, boltban tényleg meg kell fizetni.
De szerintem nem kell Riedel, a lényeg hogy vékony falú pohár legyen és öblösebb típus, hogy a felszabaduló illatjegyeket az orrod el tudja kapni.

S hiába van jó poharad, az illatjegyek érzékeléséhez jó borok kellenek, amik drágák, ez örök vitatéma, de szerintem vörösből 2500 alatt, fehérből 1500 alatt a fajta tesztekben szereplő tulajdonságait ízben, illatban bemutató bort nem találsz. Ami pedig vastagon jól bemutatja a fajtajelleget az kb duplája a fenti áraknak.

"(pár példa: birs, virágok, egres, rebarbara, stb. ), azaz csodálkozom, hogy másoknak ennyire jó az ízlelésük."
meg a bor amit isznak tényleg jó. Érdemes elmenni pl a BT KLASSZ bisztrójába ahol tényleg nagyon jó borokból lehet pohárral rendelni s rögtön érzi még a kezdő is a bor illatából hogy hűha ebben tényleg van valami! Még valami: nem a legkomplexebb vörösöket kell kóstolni egy kezdőnek(persze 3 óra dekantálás után a fajtához illő Riedelből), tökéletesen jók a fehérborok: olcsóbbak is, s ha megköveznek akkor is leírom, hogy a magyar fehérborokban több örömet találsz mint a vörösekben. Sőt a rozékban is.

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#793) lajafix válasza j.bravo (#771) üzenetére


lajafix
addikt

kissé megkésve :)

a szárazra gondoltam, de a félédesnek sem mondok nemet.

Rock'n Roll

(#794) Mauzes válasza lajafix (#792) üzenetére


Mauzes
őstag

A Klassz jó ötlet, már gondoltam rá, csak nem tudom, mennyiért adják a borokat. Gondolom nem Bortársaságas ár/7,5 egy dl. Erről nincs valami infód?

A Dropshopba is szeretnék ellátogatni. Egyéb borozószerű hely, ami ajánlott (nem étterem)?

(#795) j.bravo válasza lajafix (#793) üzenetére


j.bravo
addikt

Majdnem vettem most a Pannónia utcai kis szaküzlet februári nagy akciójában, de elfogyott mire odajutottam :( Azért sikerült venni néhány kellemesnek ígérkező tételt így is (2HA CF, Bolyki MetaThema '07, Jekl Kadarka. Első kettő még megvan, a harmadik nincs. Rendben volt.)

A félédes Bussay Traminiből még találni, azt begyűjtöm; a száraz talán kissé nehezebb feladat (sokak szerint szinte sehol sincs már)

Az azóta keletkezett hsz-ek között láthatod az anno említett portugieser pontos személyazonosságát. Megérte, nagyon rendben volt.

Tényleg nagyon jó kis fehérborokkal sikerül találkozni itthonról - csak nem nagyon fogynak mert az asszony ilyenkor télen/tavasszal még csak a vöröset, néha sillert kívánja; fehéret, rozét majd nyáron. Egyedül viszont nemigen nyitok bort :) (persze nem muszáj ugyanazt inni, de azért csak jobb úgy)

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#796) j.bravo válasza lajafix (#793) üzenetére


j.bravo
addikt

Szereztem mindkét Bussay Traminiből. Még pihennek a szekrényben, kíváncsi leszek rájuk.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#797) lajafix válasza Mauzes (#794) üzenetére


lajafix
addikt

A szervízdíj valami 1500/palack, ez visszaosztva decire. tehát nem drágább sokkal.

Jó bort nem kapsz sima borozó szerű helyen szerintem. MErthogy a jó bor kiskerben is drága, erre jön rá a vendéglátós árrés plusszban, ez az olcsó borozóknak/kocsmáknak nem pálya.

Rock'n Roll

(#798) Lortech


Lortech
addikt

Gere portugieser 2010 - akciós volt 12xx Tescóban :) Nem vártam sokat az ár és az évjárat miatt, de egész jóra sikeredett. 12,5 alkohol, ehhez kellemes savak, meggy, szeder íz-illat. Kifejezetten jóivású, a test nem nagy, a korty sem hosszú, de egyenletes.

Thank you to god for making me an atheist

(#799) j.bravo válasza Lortech (#798) üzenetére


j.bravo
addikt

Valóban (a múlt hétvégén ittuk mi is bográcsolás közben), elég vékony, de sima, jól iható.
Ugyanakkor kinyílt egy Jackfall Tótágas (1050 Ft) - kellemes meglepetés volt ez is, jóval tanninosabb a Gere gizinél, de még nem bántó; és összetettebb is. Jól csúszik ez is, ár/érték arányra igen jó.

Whatever.

(#800) Lortech válasza j.bravo (#799) üzenetére


Lortech
addikt

Én is éppen kertipartira szánom, azért is vettem egy üveg kóstolót belőle, és pont oda való, a "félédes merlot-hoz" szokott embereknek sem lesz túl száraz, "nehéz", talán még az értelmesebb fehérnép is elfogyasztja majd.

Thank you to god for making me an atheist

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.