Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Sziasztok!

Holnap ismét borbolt.hu borszerda, csapjatok le. :D

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#1052) amanoba válasza sarkanyolo2 (#1051) üzenetére


amanoba
őstag

izzok! :))

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#1053) amanoba


amanoba
őstag

Metro és Spar akciós borkatalógusát érdemes átböngészni! :K

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#1054) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Sziasztok!

Egykét új élmény. Sagmaister Furmint, Malatinszky Sauvignon Blanc ha kicsit fehéreznétek. :D

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#1055) tween


tween
őstag

Sziasztok!
Találtam kettő üveg régi bort.
Tudni ezekről valami érdemlegest?
[kép]
[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#1056) amanoba válasza tween (#1055) üzenetére


amanoba
őstag

hát annyit, hogy hasonlóak most is kaphatók frissebb évjáratban 800 Ft környékén..

[ Szerkesztve ]

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#1057) lajafix válasza tween (#1055) üzenetére


lajafix
addikt

Lefolyó, rég tönkrementek. Ez a majd 20 éves Irsai meglepő egyenest.

Rock'n Roll

(#1058) Land


Land
veterán

Auchanban van ajánlott francia bor 3000 Ft-ig, amely a bolt francia mivolta miatt olcsónak számít?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#1059) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok, talán tipikus kérdés: gyerekem születésének megfelelő évjáratos bort szeretnék megpróbálni eltenni a 18 éves születésnapjáig. Termoelektromos borhűtőt használok már évek óta, valami ilyesmiben kellene elállnia (vagy ha később lesz hűvös pincém, akkor ott).

Tippeket szeretnék kérni arra, hogy ti milyen típusú vörösborral próbálkoznátok? Vagy érdemes-e egyáltalán? Konkrét tippek is jöhetnek. Nem a csúcsminőség a lényeg, hanem a hosszú eltarthatóság. Árban 10k alatt gondoltam.

(#1060) amanoba válasza Land (#1058) üzenetére


amanoba
őstag

én vakon szoktam szkennelgetni vivinoval, és ami szimpi értékelésben/leírásban rácuppanok.
épp karácsony után vettem egy pár egész jónak tűnő (bár régebbi) bort 1000-2000 közt. :)

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#1061) Land válasza amanoba (#1060) üzenetére


Land
veterán

Lehet az appal "rálőni" a borokra?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#1062) amanoba válasza Land (#1061) üzenetére


amanoba
őstag

jaja, meglepően sok pontos (10ből kb. 7-8x) találatot dob, akár még évjáratra is.

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#1063) ronin s8 válasza Mauzes (#1059) üzenetére


ronin s8
senior tag

Az eltarthatóság szerintem összefügg az árral, bár az utóbbi 20 évben kurvulnak a franciák is meg az olaszok is.

Én olyan 100 Euro körülit néznék, pl egy Tignanello-t, ami 5 évesen kb még ihatatlan...

Fektesd el.

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#1064) Dorian


Dorian
félisten

Lidlis Bolyki bikavér tök jó, 2000.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#1065) fererencz89


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Eszterbauer Fuxli
Nagy áruházban, olcsón beszerzett siller bor, számomra meglepően megfelelő élvezeti értékkel.

Nem szotkam hibázni.

(#1066) flash-


flash-
veterán

Balatongyörökön-közelében melyik borteraszt ajánlanátok? nem kell luxus csili vili fine dining szerű, hanem a középkategóriás-vagy átlagos szintű:)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1067) csibor


csibor
őstag

Sziasztok! Ajándéknak keresek fehér bort max 10k értékben. Tudnátok ajánlani akár több palack (2-3) lehetőleg multiban elérhető palackok. Rizling szerűt szeret a kolléga. Semmi ötletem nincs, nem iszom alkoholt :)

(#1068) athomi


athomi
veterán

Sose voltam borivó, max. évente ittam egy-két alkalommal egy pohárral a párszázforintos vackokból. Aztán idén év elején Mádon jártam munkaügyben és ha már arra jártam, természetesen lementem egy pincészetbe. Száraz muskotályos, félédes muskotályos, félédes hárslevelű, édes furmint és persze a kései szüret. Sose gondoltam, hogy alkoholos ital lehet ekkora élmény... :) :)
És persze a pincészetben töredékáron kapni a bolti árhoz képest a bor.

[ Szerkesztve ]

(#1069) amanoba


amanoba
őstag

csak bedobok címszavakban pár dolgot:
-borbolt.hu, borszerda. ez csak ma éjfélig.
spar, őszi borakciók katalógusa még kb. két hétig.
:))

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#1070) athomi válasza amanoba (#1069) üzenetére


athomi
veterán

Vöröset esetleg tudtok ajánlani? Eddig az 1.000-1.500-as kategóriából kóstoltam (Csányi Pincészet Villányi Teleki Merlot meg valami Bordeux-i), nekem mind kiöntősek voltak.

Sauska Cuvée 13?

[ Szerkesztve ]

(#1071) lajafix válasza athomi (#1070) üzenetére


lajafix
addikt

Vörösbor, pláne ami jó nem nagyon van 2500 alatt.
Talán a Skizo Vöröse, vagy a Raspi Kopárja/kékfrankosa ami "kezdő szájnak " ajánlható.

Én száraz fehér párti vagyok, ezeknél is inkább minimum 1500as palackár.

Rock'n Roll

(#1072) athomi válasza lajafix (#1071) üzenetére


athomi
veterán

Maradtam fehér vonalon, magamnak egy félszáraz sárgamuskotályost, asszonynak egy kései szüretet vettem.

(#1073) athomi


athomi
veterán

Mennyire érdemes azzal foglalkozni, hogy egy bor milyen pontszámot kapott borversenyen? Egyáltalán azzal, hogy van e bármiféle díja?

Nemrég VinAgorán az egyik bor az aranyérmesek közül is a legjobbak közé került, így vélhetően 90 pont feletti pontozást kapott, Wineloversen viszont ugyanez a bor csak 87 pontot kapott.

[ Szerkesztve ]

(#1074) lajafix válasza athomi (#1073) üzenetére


lajafix
addikt

Pénztárcád és sznobsagod függvényében bármennyire. :)
A borversenyek eredményének megitelese erősen ingadozó, pláne a magyar versenyeké. Engem nem érdekelnek.

Vagy

Azt idd, ami ízlik.

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#1075) amanoba válasza athomi (#1070) üzenetére


amanoba
őstag

A c13 azért picivel a nagy átlag felett van, szerintem jó bor.

Én fajtaborokkal kezdeném - a mai fejemmel - az ismerkedést a vörösökkel. Szépen a könnyedebb, kevésbé tanninos fajták (pl kadaka, pinot noir, kékfrankos, syrah) felől a combosabbak ( Cabernet Sauvignon, Cabernet franc, merlot) felé, majd jöhetnek a cuvéek. ;)
#1073 ha van érem, az már egy fokkal jobb, mint ha nincs, de kb. ennyi. Ízlés kérdése sok esetben. De mondjuk, ha az érem ismertebb versenyről van, akkor az már jelenthet valamit. (Berlin wine, asia wine, mundus vini stb)

Más: [link] auchan borkat okt.25-ig.

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#1076) fererencz89


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Vettem nem rég egy üveg xy bort. A címkén akadt meg a szemem (nem nevet! :D), és annyira nem volt drága, hogy nem volt veszíteni valóm, megvettem. Néhány hónap elteltével kinyitottam. Nem voltak nagy elvárásaim, de pozitívan csalódtam. Gyorsan meggugliztam. Hát, valami lötyimötyi jelzővel illette egy hazai kóstoló, vagy blogger. Következő találat, normálisnak tűnő lengyel boros oldal már 85/100-ra, árához mérten nagyon jónak ítélte. Fura azért. :)

Nem szotkam hibázni.

(#1077) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Natúr bort látott már esetleg valaki a LIDL-ben? Kristinus pl ha jól tudom szokott lenni, ők meg azt hiszem már csak natúrt csinálnak.

Illetve általánosságban kérdezném, hogy van valami egységes jelzés vagy bármi az üvegeken, amiből kiderül, hogy natúr borrol van-e szó?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1078) fererencz89


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Veszprémi Érsekségi Pincészet - Birtok Rozé 2021
Édesapám látogatása alkalmából bontottam fel, most a végét fogyasztom, egy kis úd-muzsika mellé. Nem egy nagyáruházi rozé íz, szinte már "házi bor" jellege van. Hmm...

Nem szotkam hibázni.

(#1079) lajafix válasza fererencz89 (#1078) üzenetére


lajafix
addikt

2,5 éves, van még igazi rozé jellege? Illat, könnyedség? No offense, nálam szabály hogy az előző évi rozét szept 1ig vagyok hajlandó venni/inni mert utána már nagyot esik az értéke. Novemberben meg már van friss. Száraz fehérbor meg mindig... :)

Vörös meg csak télen, talán 2 palack fogyott, ritkán kívánom.

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#1080) fererencz89 válasza lajafix (#1079) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Belegondolva jogos amit írsz. Látható, hogy nem vagyok gourmet. :)
Mentségemre szóljon, hogy tavaly nyári lövedelem, pincében, fénytől védve, állandó hőmérsékleten tároltam. Nem tapasztaltam rajta kellemetlen elváltozást, amit ilyen boroknál lehetne tapasztalni polcon tartás miatt. Valószínűsíthető, hogy "frissebben" más íze lett volna.
Talán az idő miatt nem éreztem a rozé jelleget, inkább egy kicsit "vizezett siller" hatása volt, de számomra jó értelemben. Nem is tudom, hogy lehet-e kapni bárhol. Csak leírtam a benyomásomat. :R

Egyébként általában törekedni szoktam a nem vörös borokat nem sokáig tartogatni. :D

Nem szotkam hibázni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.