Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) zedok


zedok
senior tag

Hello srácok! olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hátha tudtok nekem adni különleges bormixek receptjeit ;) mármint h mivel érdemes keverni a borokat, netalán többféle bort, akár töménnyel is :) [vbkról és fröccsről hallottam már ;)]

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#652) as_Rock válasza zedok (#651) üzenetére


as_Rock
őstag

Semmivel :W

Ha mindenképpen keverni akarod, akkor itt keresgélj.

[ Szerkesztve ]

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#653) zedok válasza as_Rock (#652) üzenetére


zedok
senior tag

Értem.. és esetleg valamilyen más receptet tudtok mondani? netán házit ami bevállt ;) :) Bármilyen alkohollal? :)

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#654) lajafix válasza as_Rock (#650) üzenetére


lajafix
addikt

így bizony, nagyon jól látják az MW-k a helyzetet.

Degenfeld Tokaji Száraz Furmint 2006: lehet furmintból is gyenge bort készíteni... :(
a lentebbi royal tokaji magasan veri olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#655) lajafix válasza zedok (#651) üzenetére


lajafix
addikt

a bort szódával érdemes keverni! :) Ha nagyon meleg van.
A VBK egy elfelejtendő valami, zsákutca. Az a lötty, amihez kóla kell, az nem bor.

Rock'n Roll

(#656) as_Rock


as_Rock
őstag

Szepsy előjegyzés :Y

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#657) Tüzi válasza lajafix (#655) üzenetére

A bort szentségtörés bármivel is keverni. Szerencsétlen borász nem azért izzad a napon a szőlőben, utána meg nem azért görcsöl a mustal/újborral a pincében, hogy felvizezd/kólázd :P
Sörbe miért nem raksz kólát? :))

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#658) lajafix válasza as_Rock (#656) üzenetére


lajafix
addikt

azt hiszem megjegyzendő a pillanat, a száraz magyar fehérborért ennyit még nem kértek...

tüzi: Zedoknak címezd, ne nekem. (és igenis szódával keverni és fröccsként fogyasztani egyes borokat jó! :) ) sört meg szinte sosem iszom.

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#659) as_Rock válasza lajafix (#658) üzenetére


as_Rock
őstag

Majd jövőre ugyanezért palackonként tizenkettőt! :DDD

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#660) lajafix válasza as_Rock (#659) üzenetére


lajafix
addikt

nagy anyag lehet, Szepsy tudja mit csinál. Az alap furmintja is megdöbbentően finom a kezdő furmintos szájnak. :R

no meg csak 2000 palack, a Vargabor ennyit 10 perc alatt palackoz... :)

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#661) as_Rock válasza lajafix (#660) üzenetére


as_Rock
őstag

Az előző is odavert keményen, ez se lesz gyenge az biztos :K

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#662) as_Rock


as_Rock
őstag

Hogy kevésbé pénztrácapusztító vizekre evezzünk: Integra regélhetne a 2007-es boraikról, nameg a 2008-as szüretről :K

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#663) bandus válasza as_Rock (#662) üzenetére


bandus
veterán

bezony, ha van valami frankó fehér száraz belőle, az nem lenne rossz :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#664) as_Rock válasza bandus (#663) üzenetére


as_Rock
őstag

Vagy mondjuk valamelyik illatosszőlőből főzött törköly :K

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#665) bandus válasza as_Rock (#664) üzenetére


bandus
veterán

na azt nem szeressem. viszont egy barátomnak olyan szilva főzete készült :Y a kóstoló amit kaptam barackkal van megágyazva, és az egésznek csoki illata van. és ennyire finom pálinkát még nem ittam sosem.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#666) bandus


bandus
veterán

urak!

tudnátok mondani 2-3 ezer forintos ár környékén, valami jóféle félédes vörösbort? nem értek ezekhez (igazából semelyikhez, de a fehér szárazak közül már nagyvonalakban kiismerem magam :B ), egy barátomnak lenne ajándékba hétvégére :)

köszönöm :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#667) as_Rock válasza bandus (#666) üzenetére


as_Rock
őstag

félédes és vörös? :Y

Hazaiból nem próbálkoznék semmivel:(, legfeljebb Balla Géza ménesi vörösaszújával (Kadarisszama) de az kétszer ennyibe kerül:(, külföldi borok közül a portói ami úgyahogy megfelel a feltételnek.
Alapszabály, hogy minél édesebb, annál hidegebb legyen, különösen igaz ez a portóira magasabb alkoholja miatt.
Amit még kipróbálhatsz az görög, vagy Izraeli mazsola- vagy mazsolával érlelt borok (vörös), úgy emlékszem Rotschildben láttam ilyet régebben, de a minőségét passzolom. Arra készülj fel, hogy durván tömény édességet fogsz kapni :K

Egy Oremus szamorodnival sokkal többre menne a barátod, ha már édeset akar, igaz fehér, de... :K

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#668) lajafix válasza bandus (#666) üzenetére


lajafix
addikt

:F ez biztos? nem száraz vörösre gondoltál?

Rock'n Roll

(#669) lajafix válasza lajafix (#668) üzenetére


lajafix
addikt

Bock Kékfrankos 07: meglepően ízlett, elég gyorsan hajtottam le, a körülmények sem voltak jók mélyebb ízlelgetéshez de TETSZETT!

Rock'n Roll

(#670) as_Rock válasza lajafix (#669) üzenetére


as_Rock
őstag

? :D

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#671) bandus válasza lajafix (#668) üzenetére


bandus
veterán

biztos... még annyira sem kifinomult borszakírtő mint én :D de inkább egy fehér félédes lett helyette, de hirtelen meg nem mondom milyen :W :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#672) lajafix válasza as_Rock (#670) üzenetére


lajafix
addikt

:)) de komolyan, nem vagyok Villány fan, de még lehetek!

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#673) as_Rock válasza lajafix (#672) üzenetére


as_Rock
őstag

Nekem az áraikkal van alapvetően bajom, illetve néhány kivételtől eltekintve, az alapboraik "színvonalával".

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#674) lajafix válasza as_Rock (#673) üzenetére


lajafix
addikt

Talán változik Villányon ez is. Ha nem, akkor marad Sopron, Eger, Szekszárd, Mátra, mint vörösboros vidék. :) (életem egyik legjobb Kékfrankosát a Mátrai borvidékról ittam úgy 7 éve - ,ár meg nem mondom kitől, 1000 forint körül volt palackja)

Utóbbi napok termése:
Garamvári "megmondom a tutit" Chardonnay 2006: zöldalmás! Illatban is ízben is. Nem rossz, de inkább egy rizling.
Pannonhalmi Tricolis Cuvee: hát nem is tudom. a ST MArtinus jobban feküdt. :F tramini tartalma ellenére illat a halovány, íze meg semmitmondó? :F 1250 Ft volt kb.

Jesszus most látom hogy kb annyit adok borért, mint 7 éve! Sose nősüljetek meg, családot is csínján alapítsatok... :)

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#675) as_Rock válasza lajafix (#674) üzenetére


as_Rock
őstag

Ezzel a tanáccsal már elkéstél :DDD

Pannonhalmiaktól az Infusio ami tetszett, főleg mert repiként kaptam :D

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#676) Zebu


Zebu
addikt

Én inkább vörös rajongó vagyok és Villány-Szekszárd környékét preferálom. Mostanság barátkozom az Egri borokkal is.

Bár szerintem minden vidéknek megvan a TOP, finom bora....

Fehér borok:
- Balatoni borok közül kellemes a szürkebarát
- Somló vidékről finom a Juhfark
- Eger környékén finom a furmint és a leányka
- Tokajból lehet jó aszut találni (nem címerest!)
- Ha Villány/Szekszárd szerintem akkor Chardonnay

Vörös:
- Villányból egyértelmű a Cabernet Savignon a legjobb. Bár könnyedebb bornak egy kékoportó (portugeser) is fennséges. Cuvéé borokkal szerintem óvatosan kell bánni, igaz abból is lehet jót kifogni. A Bock pincészetnek volt a Hermitage nevezetűje, ami elég jól sikerült. Villányból a Telekivel is vannak fenntartásaim.... Ajánlom figyelmetekbe a Maczko borokat. Egyik kolléganőm testvérének a pincészete, nagyon ígéretes és finom boraik vannak.
- Balatonról talán a zweigelt.
- Egerből barátkozom most a bikavérrel (ő is cuvéé), sikerült is egy egész jót találnom ebből is, bár meleg szívvel inkább a Merlot ajánlható.

Rosé borokat ritkán fogyasztok, illetve szoktam, de ezekből nem vagyok nagyon képben.

Egervin-es borokat ne igyatok, szerintem az nagyon az alja.... tényleg nem jók!

Nah ezek csak személyes tapasztalatok. Mostanság kóstolgatok kaliforniai, chilei, francia és spanyol borokat. Ezek közül is lehet jót kifogni. Bár a chilei és afrikai szintén lutri....

Ha valaki talált valami kellemeset és finomat, vagy ajánl valami különlegeset akkor azt megköszönöm. Nah elkezdem nyálazni ezt a topicot is.

(#677) as_Rock válasza Zebu (#676) üzenetére


as_Rock
őstag

Az a baj, hogy azzal szegény olvasó nem megy sokra, ha leírod, hogy "Balatoni borok közül kellemes a szürkebarát":(
Bemegy a boltba, levesz egy balatoni szürkebarátot, és esetleg megállapítja, hogy ilyen sz*rt rég ivott :D
Minimum pincészetet és évjáratot érdemes írni, ha segíteni szeretnénk az idetévedőknek :B

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#678) lajafix válasza as_Rock (#675) üzenetére


lajafix
addikt

nem tanács volt ez hanem felismerés! leesett nekem a tantusz... :D

Rock'n Roll

(#679) as_Rock válasza lajafix (#678) üzenetére


as_Rock
őstag

Az élet nagy igazságai :K :DDD

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#680) as_Rock


as_Rock
őstag

Ünnepi bortapasztalatok? :U

Szepsy Nyúlászó Furmint szépen szerepelt, vörösből egy Kaiken CS volt kéznél, de szerencsére nem volt durván Chileis :N

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#681) as_Rock


as_Rock
őstag

Gróf Buttler durván leárazva :Y

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#682) lajafix válasza as_Rock (#680) üzenetére


lajafix
addikt

Ausztriában ittam egy helyi kékfrankos-zweigelt házasítást mindent vitt, tartalmas hosszú korty, mély illat. Meg ittam egy pár 4-6 €s helyi fehéret. Rajnai rizlingjük egész kiváló ezen az áron.

Volt néhány magyar fehér: Szeremley Muscat, Szürkebarát(ezek nagyon finomak voltak), Árvay furmint (ez nem ízlett),

Rock'n Roll

(#683) fokukac válasza lajafix (#682) üzenetére


fokukac
nagyúr

hát nemtom, én jó osztrák bort még nem ittam, pedig már próbálkoztam párszor... A jó borhoz napfény kell, sok napfény, a sógorok földje pedig nem az a napsütótte mediterrán vidék...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#684) lajafix válasza as_Rock (#681) üzenetére


lajafix
addikt

volt honnan engedni, biztos nagyon jó ez a bor, de hogy első termésből rögtön 9000 Ft /30 €-s bort csinálni az nekem túlzásnak tűnik, hiába a nagyegedi telepítés minden nehézsége és a fél kilós tőketerhelés. Látom a bordói 3 fajtából van, nem ártana kicsit specifikálni, hogy a nagy magyar bikavérben milyen fajták, milyen arányban vannak.

De mindez csak partvonali irígység!!! :)

Rock'n Roll

(#685) lajafix válasza fokukac (#683) üzenetére


lajafix
addikt

dehogy nem, Burgenland különösen napos, a fehér borhoz meg nem kell a rengeteg napfény. Ma beszéltem sógorommal, mondta hogy tegnap végre leesett idén az első 1 centinél több hó, de már olvad. Persze merlot-CS-Shiraz vörös vonalat nem erőltetnek, jó nekik a kékfrankos/zweigelt vörösben, fehérben meg a rizling és a veltelini.

Rock'n Roll

(#686) as_Rock válasza fokukac (#683) üzenetére


as_Rock
őstag

Ahha, Sopronban orchidea nyílik, de onnan 30 km-re már beborul az ég és vad viharok tombolnak nyáron is :DDD :W

Nem biztos, hogy a sógorok boraival volt a gond, lehet szimplán csak neked mást jelent a jó, mert pl. hattyús tokajin szocializálódtál :U

lajafix: Igen, eléggé túl volt árazva, de a mostani árban elég jó vétel az a bor, vagy annyiért tudsz hasonló beltartalmú vöröst ajánlani?

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#687) lajafix válasza as_Rock (#686) üzenetére


lajafix
addikt

az alkeszen is ez a leértékelés volt a téma

mivel sem a 4500as sem a 9000es borokat nem napi rendszerességgel fogyasztom :B , ezért én nem tudok hasonló beltartalmú vöröst ajánlani. Mondom: a partvonalról kibickedek, magyaros irígykedés. :D Nekem az a furcsa ebben a borban, hogy bikavérnek hívják, de egy magyarosabb fajta sincs benne, bordói klasszikus küvének néz ki -mégis burgundi palackban van- szóval mitől bikavér? No meg ha 2003as telepítés, akkor ez első szüret lehet. Értem én hogy sok pénz volt a Nagy Eged beültetése, kockázat van rendesen, de akkor is sok(k).

Rock'n Roll

(#688) as_Rock válasza lajafix (#687) üzenetére


as_Rock
őstag

Igen láttam, az összeesküvéselméletes kommenteken röhögtem hatalmasakat :D

Szűztermés és jó kritikák ellenére lehet, hogy kihagyom, és veszek helyette radovinnél Borműhely De Facto-t és Merfelsz Tsokolátát. Jókat olvastam erről a két borról és azok mellett már nem marad keret a Buttlerre :O

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#689) bandus


bandus
veterán

Riczu Tamás siklósi rajnai rizling 2007.

ennyire savas fehér bort még nem ittam, de határozottan ízlik :K most nem tudok beazonosítani ízeket, valahogy nem érzékelek semmit. de még nem vagyok pro a minőségi borok terén :B

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#690) lajafix válasza as_Rock (#688) üzenetére


lajafix
addikt

Na csak hajtott annyira a kíváncsiság, hogy körülnézzek Bikavér fronton és a St Andrea Áldás 2006 csak utoléri.

Rock'n Roll

(#691) as_Rock válasza lajafix (#690) üzenetére


as_Rock
őstag

És ott kartonáron kapom a borokat :DD

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#692) lajafix válasza as_Rock (#691) üzenetére


lajafix
addikt

először úgy olvastam, hogy kannaáron...

Nekem a ST Andreaban az tetszik, hogy "45% merlot, 25% kékfrankos, 18% blauburger, mintegy 9% pinot noir, egy kis kék medoc és szimbolikus értékkel egy csöpp kadarka."
46%ban már van benne helyinek minősíthető szőlőfajta. Azért nem semmi hogy a Bikavér követelménye csak annyi, hogy 3 helyben termesztett szőlőfajta legyen benne minimum. Ez kevés! Ha arányokat nem is de legalább 2 lokál fajtát bele tehetnének kötelezően. Semmi bajom a francia 3assal, (ha nincs elbarikolva és nem éretlenül szedték le a szőlőt, ami rengeteg magyar CSnek a baja szvsz) , hanem ezzel a bikavér szabályozással megint jól mellényúltunk , gondolom nem tudtak az urak megegyezni, teljesen lol, hogy magyar brandet akarnak a Bikavérből csinálni erre akár ha nincs is benne magyarnak mondható fajta akkor is lehet Bikavér! Minek? Ugyanez a tokaji rettenetesek vs a top tokaji aszúk.

Rock'n Roll

(#693) as_Rock válasza lajafix (#692) üzenetére


as_Rock
őstag

Tipikus magyar öszvérmegoldás a bikavér definíció is, mint annyi minden :W

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#694) lajafix válasza as_Rock (#693) üzenetére


lajafix
addikt

ezért nem értem miért pont a Bikavér elnevezés alatt hozták ezt az egyes tesztekben 94 pontot kapott bort forgalomba. ocsú közé keverték a magot ezzel szvsz feleslegesen. "Nagy Eged Classic" elnevezés sokkal jobb lett volna. szigorúan szvsz persze.

Rock'n Roll

(#695) as_Rock válasza lajafix (#694) üzenetére


as_Rock
őstag

Talán az adjuk vissza régi fényét a bikavérnek kezdeményezés lehetett az ok :U

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#696) as_Rock


as_Rock
őstag

Ezen az új tesztnek álcázott reklámcikken szétröhögtem magam, annyira kilóg a lóláb :DDD

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#697) lajafix válasza as_Rock (#696) üzenetére


lajafix
addikt

a zsűri nem borász tagjai is mosolyogtató, de ahogy az árakat előadja, ott rögtön komolytalan lesz. Hiába no a bortesztelésre történő kiválasztást is meg kell tanulni.

Rock'n Roll

(#698) as_Rock válasza lajafix (#697) üzenetére


as_Rock
őstag

Az se garancia a korrekt, hozzáértő tesztelésre, hogy valaki borász :N és ugye aki csak hazai ízeken szocializálódott... :U

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#699) lajafix válasza as_Rock (#698) üzenetére


lajafix
addikt

Garancia az nincs természetesen. :) Én szeretem az MA-t, minden bumfordisága ellenére.
Na akkor konkrét borok:
Don Simon Egri Bikavér 2005 :) 1500 Ft: A Spar/plusba vettem, az biztos hogy kékfrankos alapú de zöld , gyenge, hozza a magyar vörös ennyi pénzért ezt adja kategóriát.

:) most jött egy 546 forintos Armand Artois cotes du rhone francia asztali bor, sajnos talán még jobb is mint a donsimon bika, már ha lehet itt bármiylen versenyről beszélni. a magyar címke nem lacafacázik rajta: minden ételhez ajánljuk. :))

no jön a tavasz lassan, jöhetnek a könnyű száraz fehérek! :))

Rock'n Roll

(#700) as_Rock válasza lajafix (#699) üzenetére


as_Rock
őstag

Alapvetően én is szíveen olvasgatom őket, de ezek a pincészeti marketing területről indított projektek elég siralmasak :DDD

Na igen, ez a különbség a hazai és a külföldi borászatok között, a kevésbé sztárolt cotes du rhone vidéken már 500-ért adnak olyan bort, amit nálunk 1500-ért is képesek eladni, azt már nem is írom le, hogy 1500-200 körül cotes du rhone-ból már elég jó borokat lehet venni :K

És jönnek kifelé a nagyon jó 2007-es évjárat borai :C

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.