Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) lajafix


lajafix
addikt

Juhász OR 2007 Eger,1300 Ft :C :K :R

Rock'n Roll

(#702) lajafix válasza lajafix (#648) üzenetére


lajafix
addikt

no a tecso már 1300ért odaadja Szeremley rizlingjét és határozottan jobb, mint pár hónapja írtam.
Sőt a régi idők mindent elsöprő lovagja visszatért és mindent visz nálam. Mostantól novemberig fehérre fel! :)

Rock'n Roll

(#703) as_Rock válasza lajafix (#702) üzenetére


as_Rock
őstag

Annyi a meló, hogy még borivásra sincs időm, nemhogy vásárolni :Y

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#704) lajafix válasza as_Rock (#703) üzenetére


lajafix
addikt

Takács Lajos Somlói furmint 2006:
:K az isteni szó helyes rá, illatbomba kitöltéskor, de gyorsan múlik az íze annyira összetett, hogy gyatra nyelvem a somlói ásványosságot érezte határozattan benne, miközben a torkomat simogatta a határozott test. Gyönyörű mélysárga a színe is, klasszis bor.

Rock'n Roll

(#705) lajafix


lajafix
addikt

Nyakas Pince - Budai Irsai Olivér 2008 -Ezüstérem Párizsban

Mohó lelkem: eltévesztettem az évjáratot -nem is gondoltam át, hogy a friss nyerte- ezért a 2007est vettem le a polcról: olyan élmény, mint amikor először igazi zöldalmát ettem vagy 1x évvel ezelőtt.

Rock'n Roll

(#706) as_Rock válasza lajafix (#704) üzenetére


as_Rock
őstag

Az a bor keményen odab*sz :K

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#707) lajafix


lajafix
addikt

Ráspi Kékfrankos 2006: 2 ezerért csoda! :R

Fritmann Rozé 2008: elég jó, hozza amit a rozétól elvársz.

Rock'n Roll

(#708) Integra


Integra
titán

tudtok netán olyan oldalakat ahol a magyar borpiacról és gazdasági helyzetről van szó, számszerűsítve és statisztikákkal?
milyen vidéken, mennyi bort termelnek, hány százalékát uralják a fajták, vagy magyar borok a magyar piacon, mi a helyzet külfölddel etc...
netán évekre lebontva.
elég ramaty a helyzet amit eddig találtam:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#709) lajafix válasza Integra (#708) üzenetére


lajafix
addikt

KSH adatok
szépen látszik a külföldi borok importjának felfutása, amik nem éppen a Petrus kategóriájából valók

Ez meg egy jó phd dolgozat a témáról.

A ksh-n van ültetvény összeírás is, ez a 2001es.
A fajtákról nincs mérés, vagy nem találtam de a borvidékről sejthető, hogy mit termelnek.

Rock'n Roll

(#710) Integra válasza lajafix (#709) üzenetére


Integra
titán

megoldottuk, köszönöm:)

na, mit köp ki magából a bor ágazat...
[link]
és még mennyi ilyen van..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#711) Lortech válasza lajafix (#705) üzenetére


Lortech
addikt

Mostanában jó pár üveggel elfogyasztottunk belőle. Tényleg jó, de nekem az irsai mindig csak mellékszereplő lehet. :)

Éppen tart a balatonlellei borhét, hétvégén kint voltunk, jónéhány bort megkóstoltunk, nem lehet panasz, volt néhány nem nekem való, de mind jóféle volt. Végigkóstoltam a Rizlingeket, sajnos szinte mindegyik késői szüretelésű volt, én inkább a fanyar, zöld, nyers rizlinget szeretem. Talán a szent anna pincétől volt a leginkább nekem való. Irsaiból is volt sok helyen, sok Királyleányka is volt. A nyertes nálam a Trunkó pincészet chardonnay-ja lett, a sauvignon blanc-juktól többet vártam (de azért tetszett persze), a Szent Anna pincészet fehér cuvée-je is. Hoztunk két kishordó Irsai - Királyleányka cuvée-t, ez meglepően jól sikerült a kategóriájában (Borbár nevű bódéból való). Trunkóék pinot noir roséja jut még eszembe, ami említést érdemel, persze a teljesség igénye nélkül, nem volt elég idő mindent végignézni. Vörösekhez nincs mostanában kedvem, de nem mehettem el egy jó cabernet kóstolása nélkül a végén, sikerült, szép kerek volt. Pincét már nem tudom.
Jut eszembe, vörös a legjobb az éven nálam a Egri korona borház bikavére elég jutányos 1500 HUF körüli áron, pedig volt néhány húzósabb vörös (>3k ) próba is.
A szokásos borom mostanában az Egri korona borház fehér korona cuvée-je (chardonnay - rizling -zenit). Jó ár / érték aránnyal rendelkezik (800 körül tescoban). Fröccsnek nem az igazi sajnos.
A legutóbbi szépasszonyvölgyi kiruccanás nyertese nálam a Hagymássy pincészet Életfa cuvée-je volt (chardonnay - olaszrizling - pinot blanc), a folyó rizlingje és cabernet-je is jó.

Thank you to god for making me an atheist

(#712) finest


finest
őstag

Tescoban felfedeztem a Portuga nevű vörösbort. 800Ft körüli árral simán veri a magyar 3-4000 forintos borokat, próbáljátok ki, ilyen a palackja: [link] Nagyon kellemes, egyáltalán nem tanninos, mély, rubinvörös színű bor, 13%-os alkoholtartalommal.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#713) bandus válasza lajafix (#705) üzenetére


bandus
veterán

ha jólemlékszem hoztam énis egy ilyet egy barátom kereskedéséből :K

most a füredi borhetekről tértem vissza, rengeteg mindent kóstoltunk, vagy 15 féle rizlinget biztosan. mivel még kezdő vagyok, nem is próbálgattam mást, ezeket igyekeztem összehasonlítani. a legjobban a 2008-as balatonfüredi olaszrizling ízlett Gyukli Gyulától. Ebből hoztam is magammal. annyira különbözött a többitől, sokkal frisebb, zamatosabb. lehet ma meg el is fogyasztom. bár az igaz, hogy duplaannyiba kerül, mint a kiállított rizlingek közül bármely másik :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#714) Lortech válasza finest (#712) üzenetére


Lortech
addikt

Beteszteltük. Szigorúan szvsz :) - nálam nem veri a magasabb kategóriás magyar borokat úgy általában, a saját árkategóriájában viszont nagyon jól megállja a helyét. Kellemes savai vannak, könnyen csúszik, olyan jól iható kellemes bor, amiből egy pohárka a hétköznapokra pont jó kisérője lehet egy kellemes vacsorának. Önmagában nem nyújtott nagy élményt, semmi váratlan.
A francia 3-4 eurós borokat juttatja eszembe, amiből rengeteget beteszteltünk a kollégákkal kiváncsiság kedvéért, amikor kint dolgoztam, és meglepően jókat, hasonlókat találtunk a néhány felejthető mellett.

Azóta megfordultam Agárdon, és találtunk egy jó kis borozót, az általam nem ismert Csóbor pincészet borozóját. Nagyon jó ár / érték arányú kimért és palackos borokat kóstoltunk, Rajnai rizling, Olaszrizling, Zengő, Zöldveltelini - mind mind nagyon rendben voltak, -chardonnay nekem felejthető-, ez mind 400 FT / literért, ami elég nevetséges ár érte. A rajnai rizling kiemelkedően jó volt szerintem, és nem az ára miatt mondom.
Voltak vörösek is (cs-t és merlot kóstoltam), rendben voltak azok is, hasonlóan jó áron. Elhoztunk jópár liter bort. Én csak ajánlani tudom őket, érdemes lemenni kóstolgatni, nagyon kellemes, barátságos a kiszolgálás.

Thank you to god for making me an atheist

(#715) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Hali!

Ide valaki?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#716) dragonfx válasza tomcsi23 (#715) üzenetére


dragonfx
veterán

500ft-os pohár belépő ingyenes.
egész bíztatónak tünik. :C

jövő héten lesz ugyanez a várban ami nagyobb volumenű...de oda 2300 a belép OMGGGG :Y :Y

elgondolkoztató.....

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#717) tomcsi23 válasza dragonfx (#716) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hja, poharat vinni kell. :P
Amúgy nem volt olyan nagy a felhozatal, a nagyobb borok nem képviseltették magukat. Ilyen 100-300 forintos volt a java. Hát a sok embör inkább mennyiségre ment, tolta is le ezeket literszám. :U
Ittunk egy-egy deci 2006-os Cabarnet Sauvignon Selection (Ferenczi Szőlőbirtok), 900/dl. Na, az komoly bor nagyon. A második decit egy jó kis kemencés lángos társaságában. Azt kb ennyi. :B

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#718) dragonfx válasza tomcsi23 (#717) üzenetére


dragonfx
veterán

az fincsi is akartunk menni várba jövő hétvégén de 2300é köszi nem.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#719) lajafix válasza dragonfx (#718) üzenetére


lajafix
addikt

hétvégén akora tömeg hogy amellett hogy drága, még rosszul is érzed magad.

hétköznap érdemes(azaz szerda és csütörtök, péntek már hétvége)

Rock'n Roll

(#720) nemcso


nemcso
senior tag

Ez egyre kínosabb : Vincze Béla saját boraival is megbukott

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#721) ngabor2


ngabor2
nagyúr

alapállapotban sörös vagyok, de most pl. egy jó kis édes szamorodnit iszok. remélem tényleg megbízható embertől vette bátyám, mert nagyon finom.

amúgy csak az édes borokat szeretem, a szárazat/félszárazat nem. lehet, hogy azért, mert még nem ittam rendes száraz bort.

(#722) Lortech


Lortech
addikt

Az Oremus pince Mandolás furmintja még mindig kiváló, 2006-os évjárat 14,5-es alkohol. Nagyon egyben van és jó ár / érték arány jellemzi. Étteremben 2600-ért kaptuk.

Thank you to god for making me an atheist

(#723) Integra válasza nemcso (#720) üzenetére


Integra
titán

és hány nagy név van még, aki így mutyizik...
csak ők nem fognak megbukni mert túl sok adóforintot vittek már el..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#724) j.bravo válasza ngabor2 (#721) üzenetére


j.bravo
addikt

Biztos hogy azért :) Egy "rendes" száraz bor nem savanyú vagy ad száraz érzetet.
Mondjuk én se vagy nagy bor-értő, azt iszom ami ízlik, de régebben én is úgy voltam mint te, aztán néhány normálisabb száraz fajta után nagyon gyorsan elfelejtettem az édes borokat (pár kivétellel azért).

Whatever.

(#725) animatrix11


animatrix11
őstag

üdv

Egyik lány ismerősömet kénytelen vagyok elvinni forrart borozni - a borért nem vagyok annyira oda - tudtok pesten nyugati vagy 3as metró állomásokhoz közel jó hangulatos borozót? Előre is thx

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#726) animatrix11


animatrix11
őstag

Ha már idekerültem, én mint nem boros, elvietődtünk egerbe a szépasszony völgyébe, haverom oda jár egyetemre, betértünk egy borozóba amt ittunk muskotályos meg valamilyen vörös édes bort, na most az édes fogalmát kimeritette eléggémind a kettő, mondhatni kurva édes volt, egazából ha természetes egy bor és nem az nem lehet ennyire édes, ott nagyon izlett, hoztam haza is de lassan fogyott, pedig én még a sangriára is azt mondom hogy hát ez épp hogy nem savanyú, lehet hogy pincézetben feljvitják igy a borokat :F

Borozgatás után maradtunk a sörözésnél, az az igazi :D

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#727) lajafix válasza animatrix11 (#725) üzenetére


lajafix
addikt

a jászain van(vagy volt) a Fehér Holló nevű hely, ott van forralt bor. kb 8 éve voltam utoljára...

szépasszonyvölgy édes bor: jáááj. Szerintem te még nem ittál bort, max szőlőből is készült alkoholtartalmú italt.

Az utóbbi idők jó borai nálam
Ráspi Kopár 2007: 2 rugó, ilyennek kellene lenni minden alap vörös bornak.
Polgár CS 2006: meglepő, hogy Magyarországon is van jó Cabernet savignon. :)

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#728) animatrix11 válasza lajafix (#727) üzenetére


animatrix11
őstag

Mint írtam nem vagyok boros, a száraz bort meg akkor sem iszom meg ha nincs más, na jó akkor talán, de nem szeretem :N csak meglepődtem hogy még pincészetben is van feljavitott bor

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#729) lajafix válasza animatrix11 (#728) üzenetére


lajafix
addikt

én azon lepődnék meg, hogy a Szépasszony völgyben egyáltalán van igazi, nem pancsolt bor. A magyar bor lejáratásának egyik hírhedt helyszíne, kár hogy az egriek így hagyják.

A jó száraz bor igenis lelép bármilyen sört illatban, megjelenésben, színben, ízben. Persze térfogatra vetítve 8x drágább a sörnél.

Rock'n Roll

(#730) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Na, most talaltam a topikot :)
Nyomok is lassan par infot a kostolasokrol, a kornyeken van vagy 50 boraszat, meg par negyzetkilometer szolo.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#731) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Az első kérdésem az lenne, hogy hol érdemes tartani a vörösbort inkább, ha nincs pince vagy borhűtő (koliban lakom): szobahőmérsékleten (24-26 °C) vagy inkább a hagyományos hűtőben (4-6 °C)?

A másik is ezzel kapcsolatos: az első esetben mennyi ideig kell a szobahőmérsékletű bort hűtenem a hűtőben, a második esetben pedig mennyi ideig kell szobahőmérsékleten pihentetnem a hűtőből kivett bort, hogy mondjuk ideális, 15-17°C-on tudjam fogyasztani?

Vagy még egy lehetőség, ha a hűtőből kivett borból egy pohárral töltök (1,5 dl) borospohárba, és csak azt várom meg, míg felmelegszik.

Előre is köszi!

Mauzes

(#732) lajafix válasza Mauzes (#731) üzenetére


lajafix
addikt

ha nem csalnak az emlékeim, akkor egy kollégiumban 1 hétnél tovább nem áll el semmilyen pia, tehát mindegy. :) Én hűtőben tartanám és poharanként önteném, 15-20 perc után már 16 fokot eléri.

Rock'n Roll

(#733) Mauzes válasza lajafix (#732) üzenetére


Mauzes
őstag

Csak néha több üveggel veszek meg, aztán nem isszuk meg mindet. Meg a normálisabb borokra gondoltam, amiből tényleg csak napi 1-2 pohár fogy, a kolis bulik alapanyagával nem sokat érdemes törődni... :)

(#734) lajafix válasza Mauzes (#733) üzenetére


lajafix
addikt

az ablak mellett sincs hűvösebb? le kell tekerni a fűtést a szobában...

Rock'n Roll

(#735) j.bravo


j.bravo
addikt

Tudtok valami olyan helyet, alkalmat, ahol tartanak egy pár ezerért látogatható boros "gyorstalpalót"?
Nem kell többhetes, hetvenezer+áfás tanfolyam, elég lenne egy rövidebb, ahol elmondják az alapokat amiket a borról úgy általában tudni illik, hogy mire, hogyan kell/érdemes figyelni amikor kóstoljuk/isszuk, esetleg némi mintával alátámasztva (meg is tudjuk kóstolni amikor adott módon leírt ízélményről beszélnek)
Létezik ilyen?

Whatever.

(#736) j.bravo válasza j.bravo (#735) üzenetére


j.bravo
addikt

Senki...?

Whatever.

(#737) lajafix válasza j.bravo (#735) üzenetére


lajafix
addikt

A Borpatikában a közgáz mögött kérdezhetsz rendesen. Étterem, de a pincérek képzettek, csak a fogyasztást fizeted.
Hívj fel néhány borkereskedest és kérdezd meg ők mit ajánlanak e téren. Szerintem a Bortársaságnál tudnak válaszolni. Vannak borvacsorák sok helyen, lehet jelentkezni.

Jók a borfesztiválok, ott decinként végigkóstolhatsz akár fajta specifikusan.

A neten is vannak borkóstolási szabályok: pl ez itt

Ha sikerélményt akarsz, akkor sok pénz kell ehhez is: jó borból tudod csak érezni a fajta specifikumokat, azokat lehet lehunyt szemmel élvezni.

Rock'n Roll

(#738) j.bravo válasza lajafix (#737) üzenetére


j.bravo
addikt

Köszi!
Ha azt mondod, hogy az alant linkelt nem is drága, akkor
a) lemondok a dologról és iszom a 10eur és azalatti kategóriából ami ízlik, anélkül hogy nagyon a mélyére másznék, miért is finom
b) majd pár év múlva, ha valamely csoda folytán eléggé megtollasodom ahhoz hogy kiművelt borélvező lehessek :)

Tényleg hasznos infók ezek, köszönöm!
(a borfesztivállal mondjuk az a "baj" hogy addig jutottam el hogy X pince Y bora ízlik, nem tovább :) az összevetés nem annyira egyszerű)

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#739) Integra


Integra
titán

így megy ez ebben az országban...
mi meg éveket szenvedtünk a fele összegért sem, hogy felújítsunk és valóban történelmi ingatlant mentsünk meg.. undorító ez az egész:(((

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#740) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Ismer valaki olyan oldalt, fórumot, embert (talán itt?), aki fel tudná becsülni pár bornak a nagyjábóli értékét?

(#741) lajafix válasza (Bundás) (#740) üzenetére


lajafix
addikt

milyen borok ezek? Ugye nem 30 évig a szekrény tetején tárolt tokajik? :)
szerintem az index borfórumán vagy az alkeszblogon kisegítenek.

Rock'n Roll

(#742) lajafix


lajafix
addikt

Frittman Kékfrankos Rosé 2009: :DD :) :)) :D :K
Illatos, elég savas, mellette 12,5%, még az arcodat is pirosítja...
1000 / palack, nagyon jó.

Rock'n Roll

(#743) lajafix


lajafix
addikt

Bországgyűlés 2010: :D :) :))
Dereszla Lapis Furmint
Feind Premium Szürkebarát
Ventisquero Heru (3000/deci, pinot noir, elvarázsol, sose ittam még ilyet, csúcsw)
Ventisquero Chardonnay Grey
Tornai Somlói Hárslevelű
Tornai Nagy somlói
Tornai Furmint
Gere Tamás és Zsolt Kékfrankos

Ami nem jött be :(
Takler Kékfrankos Reserve, szétszed a tannin
Eperbor
Takler Pinot Noir, szintén sok a tannin

Rock'n Roll

(#744) bandus


bandus
veterán

nah egy kis up: Budavári Borfesztivál szeptember 8-12.
[link]

ki látogat ki?ki mit szándékozik megkóstolni? én mégmindig maradok a száraz fehéreknél, de lehet becsúszik valami könnyebb vörös is :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#745) j.bravo válasza bandus (#744) üzenetére


j.bravo
addikt

Voltam, jó volt :)
Több napra kellett volna, kár hogy a szabadidő és az időjárás is csak egyet engedett.

Nem tudja valaki, hol lehet macedón borokat venni Budapesten?
Konkrétan ilyet ittam, ízlett.

Ismerős hozta Macedóniából, ő kóstolt 2-3 másik bort is tőlük, jónak mondja őket (borban eddig általában egyezett az ízlésünk), és sajna nem tudni mikor megy legközelebb.

Whatever.

(#746) F-ECT$


F-ECT$
titán

Auchanban bor akció van, pl Bock Cabernet Sauvignon/Franc 2008-as: 2499 Ft.

Dive ever, work never.

(#747) F-ECT$ válasza F-ECT$ (#746) üzenetére


F-ECT$
titán

De pörög ez a topic :) Mi van emberek, jön a hideg, és még mindig sört isztok?

Dive ever, work never.

(#748) Lortech


Lortech
addikt

Teljesült régi kivánságom, 1000 forint alatti jó, és könnyen hozzáférhető, megbízható olaszrizling, az Egri korona borháztól. CBA-ban kapható a közel teljes belépő felhozataluk 990-ért (egy egész kis CBA-ban hozzám közel, többit nem tudom).
Leánykát és rizlinget kóstoltam innen, utóbbi kiváló volt az árához képest, leányka is jó.
Ellenpéldaként 1300FT-os Szeremley Olaszrizling (nem a szemelt olasz + rajnai házasítás) ugyaninnen kifejezetten rossz, gyenge minőségű, remélhetőleg csak hibás- romlott, de nem hiszem, hogy még egyszer próbálkoznék vele.

Pannonhalmi tricolis 2009 (tramini-rajnai-olaszrizling) - 1500 körül, illatos, jóivású, kicsit lapos.
Tokajicum darázskő furmint 1000-1500 körül - elment, nem igazán ízlett, kövér érett íz, talán túlérett is, ezért túlzott alkohol, visszafogott savak.
Heimann kékfrankos, bikavér - 2000 körül, utóbbi jobb volt, mindkettő megéri az árát szerintem.
Bussay Csörnyeföldi Olaszrizling 2007 - 3000 körül, egy becsületes jó olaszrizling, nem csalódtam.
Jekl Olasz 2008 - 1200 körül - nem hagyott mély nyomokat sem pro sem kontra - a koronás klasszisokkal jobb.
Malatinszky Kúria Noblesse szűretlen, kiadatlan Cab. Sauv. Franc - no ez jó volt, 5000 / üveg, de nem bántam meg a kartont sem, bár kissé nyers volt még levegőztetés után is, pár év múlva megnéztem volna ugyanezt, sajnos nem élte meg.
Bock Ermitage 2008 - nem volt rossz nyilván, de 2500-3000 körül semmi extra, nem volt összhang, kilógó alkohol.
Egri Korona Borház Cab. Sauv. Franc 2009 7xxFt-os akció Sparból, ez nevetséges ár volt érte, egy élvezhető cabernet a mindennapokra, szederrel, végén csokival.
Weninger & Gere Cuvée Phoenix 2007 - 3200. Épp most kortyolgatom, hasonló érzések, mint az Ermitage-nál, semmi extra, egyszerű illat, a korty íze elsőre jó, bár kissé túl egyszerű, amikor lecseng, már nem az igazi, nem kellemes kortyolgatni.
Solamon Portugieser 2007 (?) - étteremben 3000 alatt-körül, szokatlan otromba íz a korty legelején, illatán is érezhető volt, húsra emlékeztet, lehet hogy hibás volt, ezt leszámítva nem lett volna baj vele.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#749) Lortech válasza Lortech (#748) üzenetére


Lortech
addikt

Ja rájöttem a Solamen portugieser tonhalkonzervre emlékeztetett. :D

Most rányitottam az imént fent említett 990Ft-os Egri korona borházas szériából az Egri harmónia cuvée-re (merlot, menoire, cab. sauv, kékfrankos). Ez egy reduktív bor, ami az első pillanattól kezdve érződik is rajta, fémes, bódító tartályillat, nem tudom hogy mondják, emellett kellemes fűszeres illatot fedeztem fel rajta, gyümölcsösség nemigen érződik rajta, első pillanatban fehérekre emlékeztet, 10 perc levegő után enyhe édeskés illata van, íze is az illatának megfelelő, az alkohol "csak" 13-as, de kissé kilóg számomra, csíp, ahogy a savai is, nagyon nyersek. Nem valami élvezetes, mégis érdekes. Leginkább úgy tudom szemléltetni, mint egy jó olaszrizling vörös változata.
Ezután visszakóstolva a phoenixet egészen megszépült. Aztán rá a harmóniát - az is. :)

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#750) j.bravo válasza Lortech (#748) üzenetére


j.bravo
addikt

Heimann kékfrankos 2008: nekem is nagyon tetszett, jól iható. Akár hozzá nem értésemnek is betudható, de valamelyest emlékeztetett a '07-es CF-ra, jó értelemben; persze annál azért vékonyabb volt, jóval kevésbé intenzív, de hasonlóan kellemes. Ár/érték kiváló :)
Kedvet kaptam adni egy esélyt a Baranya-völgyi KF válogatásnak is, meg egyáltalán, több bornak Heimanntól.

Bussaytól még csak az Esküvét kóstoltam, de szintén megerősítést nyert, hogy mást is érdemes megkóstolni tőle.

Más, ami hirtelen eszembe jut:
Thummerer Tréfli Cuvée 2005: szebbre emlékeztem mint amit most mutatott, mondjuk egy éve még simán lehetett más állapotában. Finom most is, itatja magát, maradtak gyümölcsök, de talán most már kissé édes és vékony volt nekem (vagy csak szebbre emlékeztem, illetve az előző nap kóstolt, elég tömény Sauska 13 után is tűnhetett vékonynak)

Tegnap estéről: Jackfall Duett 2005: Kóstoltam nyáron is, akkor fanyarabbnak tűnt, most jóval kerekebb. Már elég érett, a 2006-os lehet hogy többet mutat, de ez most még pont elég ízes és kellemesen sima, amúgy rozépárti női ízlésnek is (barátnőmnek is nagyon ízlett).

Whatever.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.