Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) lajafix válasza divot (#150) üzenetére


lajafix
addikt

Aha értem. Nem lenne érdemes kivágni a meglevőket, vagy úgyse top területeken vannak?

Rock'n Roll

(#152) Integra


Integra
titán

spar és intersparban most 590-ért vannak a teleki borok (couvet), 6+1 akcióban
ami elég jó szvsz, érdemes pár kartont venni

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#153) F-ECT$ válasza F-ECT$ (#146) üzenetére


F-ECT$
titán

Hmmm, nem volt túl nagy választék otthon, de azért sikerült egy 1995-ös Villányi Cabernet Sauvignont (Bella) találnom :)

Dive ever, work never.

(#154) lajafix válasza F-ECT$ (#153) üzenetére


lajafix
addikt

11 éves? Milyen volt?

Rock'n Roll

(#155) F-ECT$ válasza lajafix (#154) üzenetére


F-ECT$
titán

Nem volt rossz, de semmi extra. Olyan volt, mint a jó iparosmunka: azt kaptad amit vártál, semmi különleges illat vagy íz. Mondjuk mellé semmi jót nem tudtam enni, így jóformán éhgyomorra fogyasztottam el az üveggel, szóval legalább kellemesen berúgtam tőle :)

Dive ever, work never.

(#156) divot


divot
veterán

Na vettem még egy üveggel a Garamvölgyi Pincészet Barrique Canbernet Sauvignon 2002-ből, mert 1100 forintért egészen egyszerűen nem lehet jobb bort venni. A legjobb ár/érték arányú bor, amit az utóbbi időben ittam. És mivel a Tescoban most olcsó a penészes camambert sajt, így teljes idehaza a harmónia. :)

(#157) F-ECT$ válasza divot (#156) üzenetére


F-ECT$
titán

Már asszem írtam, de nekem nagyon nem gyere be a Barrique, pedig most mindenki ezt nyomatja. Nagyon érződik rajta? (Remélem nem, mert akkor én is teszek azért vele egy próbát...)

Dive ever, work never.

(#158) divot válasza F-ECT$ (#157) üzenetére


divot
veterán

Hát ezt ki kell próbálni, mert ugye szubjektív a dolog. :)

(#159) as_Rock válasza F-ECT$ (#157) üzenetére


as_Rock
őstag

A gyengébb borok hibáit szokták orrba-szájjba barikolással elfedni, meg ugye Bock-nál pl. ez a felismerhetőség egyik eleme :D

Egyébként lehet szépen barikolni is, de ahhoz érteni kell...

Ha jársz a Cora felé, akkor próbálj be egy Soproni Venczellér Kékfrankost, 999 ft most ákcióban, szép gyümölcsös karaktere van, jól csúszik, én észre se vettem és legurult 3 üveg a cimborákkal :DDD

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#160) as_Rock


as_Rock
őstag

Izzé, Vinczellér.

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#161) F-ECT$ válasza as_Rock (#159) üzenetére


F-ECT$
titán

Hát elég ritkán járok Cora felé, de hátha.
Most kaptam ajándékba egy Chilei Cabernet Sauvignont (2005-ös), egyelőre az alkalomra vár még a kinyitása :)

Dive ever, work never.

(#162) as_Rock válasza F-ECT$ (#161) üzenetére


as_Rock
őstag

Ha 1k alatt volt az ára, akkor ne nagyon várj vele, egy kellemes esti borozgatáshoz, pörkölt mellé, amikor nem a borra kell figyelni tökéletesek ezek a borok, de semmi extra.

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#163) F-ECT$ válasza as_Rock (#162) üzenetére


F-ECT$
titán

Ajándék volt, szóval nem tudom az árát. Majd lehet, hogy teszek fel róla képet :)

Dive ever, work never.

(#164) as_Rock válasza F-ECT$ (#163) üzenetére


as_Rock
őstag

Keress rá gugliban, és a talált árat szorozd fel 2-2,5-el, annyi lehet az itthoni bolti ára :O

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#165) as_Rock


as_Rock
őstag

Tóth Istvánt aki kóstolt mostanság mesélhetne, még mindig olyan jó szilvalekváros illata van szellőzés után? :)

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#166) lajafix válasza as_Rock (#159) üzenetére


lajafix
addikt

a barik nekem se kedvencem. Egy időben még chardonnayt is barikoltak. Fúj...

Rock'n Roll

(#167) as_Rock válasza lajafix (#166) üzenetére


as_Rock
őstag

Azt is lehet szépen barikolni, csak érett, jó minőségű, terméskorlátozott chardonnay kell hozzá és elhivatott borász, aki kiemelni akarja a bor értékeit.
Mitagadás ritka:(
Ha tudsz kóstolj meg egy Szent Andrea Napbort, az jó példa a szépen barikolt ízekre:R

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#168) divot


divot
veterán

Ma este 2004-es Tiffán Pinot Noir.
Ez a kistestvére a Pinot Noir világbajnokságon aranyérmes 2002-es bornak, és valami isteni. Már alig várom, hogy kilevegőzze magát, aztán végre a pohárba kerüljön. :)

(#169) lajafix válasza divot (#168) üzenetére


lajafix
addikt

csigázol itt engem. milyen volt?

Rock'n Roll

(#170) as_Rock


as_Rock
őstag

Kaóserben:) van 999 küvecsért Carpe Diem néven Tóth István 2004-es bora, ha esetleg valakit érdekel :R

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#171) nyávogi


nyávogi
tag

Fehér bor ugyan, de meleg szívvel ajánlom, Légli Ottó 2002-es szőlőskislaki chardonnay-át. Natúr sült csirke mellé mmmmm... igaz, 2000 ropi körül osztogatják, de nagyon bejött

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#172) divot válasza lajafix (#169) üzenetére


divot
veterán

Isteni. Bekerült a top 3 kedvencem közé. :)

Ma viszont izgalmas kísérletet tartok, mert vette ma Tescoban Tesco Selection bort. Nem röhögni. :DDD

Szóval ugye Nyugaton a Tesco a minőséget és nem az olcsóságot jelenti, és most behoztak külföldi Tesco borokat, így viszonylag baráti áron lehet érdekes külhoni ízeket kóstolni.
1100 forintért a mai menü a kaliforniai zinfanden. 13,5%-os alkoholtartalommal bíró, mély vörös bor, málnás illattal. Most pedig megkóstolom. :)

(#173) lajafix válasza divot (#172) üzenetére


lajafix
addikt

milyen volt a kaliforniai ''csoda''?
valahogy mostanában absztinens vagyok, hüpp hüpp.

Rock'n Roll

(#174) divot válasza lajafix (#173) üzenetére


divot
veterán

Kifejezetten érdekes, idehaza ismeretlen íz, talán az erősebb savai lehentek riasztóak, mindenesetre nem gyönge itóka, mert rendesen becsíptem tőle. :)

(#175) Janoska26


Janoska26
addikt

Voltunk hétvégén Villányban, a Dani pincében, a rosejukat ajánlom mindenkinek, és az oportójuk is igencsak ízletes finomság :C

(#176) F-ECT$


F-ECT$
titán

Mobilos kép, de itt a holnap esti áldozatom [link]

Dive ever, work never.

(#177) NoLF


NoLF
addikt

nos, abszolúte nem nagy boros lévén (inkább sörös, ugye) de mégis beírok ide, mert ma estére van 2 üveg 3 puttonyos aszúm melyet egy csinos hölggyel szándékozom elfogyasztani, indulok is :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#178) Janoska26 válasza NoLF (#177) üzenetére


Janoska26
addikt

hm... Az előbb még Stellát szopogattál :DDD

(#179) werttzui


werttzui
őstag

Én spec fehérek közül az aszút szeretem a vörösek közül pedig fölfedeztem a pinot noirt ez a fajta lett a kedvencem nyáron vettem utoljára egyik boltból vittem haza öntöm a pohárba első korty kiköp aztán ahogy volt öntöttem ki :( 2 nappal később benne volt a híradóba,hogy hamisítják ezt a fajtát (nemtom mé pont ezt) lefoglaltak egy csomót ismeretlen boltoknak szórtíroztak hát én kifogtam :( De szerencsére a boros gazdák közölték,hogy év végétől speckó palackokba fogják árulni :) :) már alig várom .Szomjas vagyok :Y Remélem veletek nem fordult elő ilyesmi? /Közel s távol nincs jó biztos hely ahonnan be lehet szerezni :( /

PENTAX

(#180) NoLF válasza Janoska26 (#178) üzenetére


NoLF
addikt

biztosra mentem, meg is lett az eredménye :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#181) F-ECT$


F-ECT$
titán

Az előző képem nem sok embert hatott meg, de talán majd ez: [link] . Annyi versenyt nyer, hogy a sok plecsnitől úgy néz ki, mint egy tábornok :D

Dive ever, work never.

(#182) werttzui válasza F-ECT$ (#181) üzenetére


werttzui
őstag

Nekem tetszik főleg ami benne van :DDD

PENTAX

(#183) divot válasza F-ECT$ (#181) üzenetére


divot
veterán

Szép tétel.
De nehogy ott a raktárban igyátok meg műanyagpohárból. ;)

(#184) F-ECT$ válasza divot (#183) üzenetére


F-ECT$
titán

Az csak egy dolgozószoba, abból a szempontból jó, hogy 15 fok van. A bort már természetesen nem ott ittuk, hanem egy kandalló mellett kristálypohárból. A bor majdnem hibátlan (persze 8800 Ft-ért már illik is annak lennie :D ), egyetlen hibája, hogy Barrique, persze csak enyhén érződik rajta, de enélkül is már annyi íz van benne, hogy én azt már fölöslegesnek éreztem. Mellesleg utána még legurult egy pohárka Henessy XO, no az se volt semmi :)

Dive ever, work never.

(#185) werttzui válasza F-ECT$ (#184) üzenetére


werttzui
őstag

Most irigyellek :U

PENTAX

(#186) Janoska26 válasza NoLF (#180) üzenetére


Janoska26
addikt

Szombat, Villány Márton napi balhé, hát én is biztosra mentem, a Kovács pince összes borát végigittam, ez még nem volt elég benéztünk a Dani pincébe is, még jó hogy volt aki hazavigyen :DDD .

(#187) divot


divot
veterán

Ma este Badacsonyi Kéknyelű.
Az egyik ősi magyar fajta, gondolom nem kell túlragoznom. :)

(#188) lajafix válasza divot (#187) üzenetére


lajafix
addikt

Kitől volt?

Én a Demján féle 2003ast 1500ért ittam vagy 3x, és tényleg mennyei volt. Az hogy egy ennél drágább mit tudhat el se tudom képzelni.

Rock'n Roll

(#189) lajafix válasza lajafix (#188) üzenetére


lajafix
addikt

A kéknyelűnek van valami mennyi finom, diszkrét illata és a szájpadlást is simogatja.

Rock'n Roll

(#190) divot válasza lajafix (#188) üzenetére


divot
veterán

Semmi extra, 900-ért a BB gazdaság bora. De mivel ismertem régről, így bátran megvettem. Kellemes kis bor ez. :)

(#191) lajafix


lajafix
addikt

Mostanában ittam:
- Szeremley Szemelt Rizling 2004 1000 FT a Corában: csak azért nem öntöttem ki, mert a 2003as nagy kedvencem volt. Némi illat, gyenge kevés íz. Csalódás.
- Chilei Merlot 2004: 530 forintos, tankhajóban Németországig szálított ott palackozott gazdaságos: szín, illat rendben, szájban sem rossz de nekem túl savas vagy érzek benne valami torokkaparó mellékízt a korty végén! És gyanús hogy lehet ennyire olcsó.
- Kaptam valami dél kaliforniai szintén tankhajós CS-t. Hát CS volt és szintén gyanús. Egy haveromtól kaptam, akinek egy Gál Tibor 2004es Bikavért adtam neve napjára... 1 hét múlva ezt is megkóstoltuk de nem ragadt meg bennem, sajnos nem ezzel kezdtünk...
- Tokaji száraz Furmint, Corából egy ezresért, már nem tudom kitől(palackot kidobtam én hülye): nagyon jó volt, illat, szín íz remek és a furmint jellegzetes íze valami fantasztikus! Új kedvenc. Anyósom 2 pohárral kért belőle...

Rock'n Roll

(#192) as_Rock válasza divot (#187) üzenetére


as_Rock
őstag

Még a legjobb szőlőből is tudnak pocsék bort csinálni nagy kombinátjaink :W

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#193) as_Rock válasza lajafix (#191) üzenetére


as_Rock
őstag

Úgy ilyen olcsó, hogy ott sincs tőkekorlátozás, és náluk annyi a napfény, hogy egy évben kétszer szüretelnek :Y

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#194) lajafix válasza as_Rock (#193) üzenetére


lajafix
addikt

Jó, de a távolság se 200 km! Tankhajóval Németországig ott meg palackozzák és közúton terítik, ami 2000 km.

Rock'n Roll

(#195) F-ECT$


F-ECT$
titán

Hétvégén sikerült egy 1. osztályú étteremben többek között bort is inni, ha valakit érdekel, hogy hogyan is néz ki egy ilyen, akkor szívesen leírom, de ha nem, akkor nem strapálom magam :D

Dive ever, work never.

(#196) as_Rock válasza F-ECT$ (#195) üzenetére


as_Rock
őstag

Ne fogd vissza magad!!:)

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#197) divot


divot
veterán

Kedves ajndékot kaptam egy jó barátomból: 2000-es Bock Villányi Chardonnay Barrique.
Vettem hozzá kecskesajtot. ;)

(#198) divot


divot
veterán

Mecsoda akcióba futottam bele a teszkóban! :DDD

Sérült cimkés borokat adtak egységáron 599 forintért. Szétnéztem a polcon, és bizony akadt néhány fincsi tétel.
Vettem tehát 599-ért egy üveg 1997-es Muzeális Hilltop Chardonnay-t, ugyanebből a sorozatból egy Fűszeres Traminit is. A két bor hibája, hogy hátul koszos volt a cimkéjük. :Y Eredeti áruk 2200 forint per palack.
Aztán vettem egy számomra ismeretlen spanyol vörösbort, szintén 599-ért, erről nem sokat tudok, mindössze annyit, hogy: [link]

És, mivel még nem kóstoltam soha az eredeti Cherry-t, így becsúszott szintén 599-ért egy üveg ebből az érdekes itókából is - ennek az előcimkéje volt meggyűrődve.

Cherryt akartam inni ma este, de inkább a fűszeres tramini mellett döntöttünk. És bizony nem rossz. Nagyon nem rossz. :R

(#199) F-ECT$ válasza as_Rock (#196) üzenetére


F-ECT$
titán

No akkor ha lesz egy fél órányi szabad időm itt az év végi hajtásban, akkor leírom. Addig is nem tudja valaki véletlenül, hogy Polgár borokat hol lehet Bp-en kapni? (Én 1 helyet tudok, de ott nincs túl nagy választék. :( )

Dive ever, work never.

(#200) as_Rock válasza F-ECT$ (#199) üzenetére


as_Rock
őstag

In Vino Veritas borkereskedés, a Dohány utca körút felőli végén, a blahától 2 percre.

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.