Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) lajafix válasza Integra (#100) üzenetére


lajafix
addikt

Te hol veszed ezeket? Nálunk nyílt egy Reál csoporthoz tartozó bolt, full Teleki felhozatallal, csak van melettük 6 bazi nagy hűtő, klimatizálás persze nincs, májustól szeptemberig 35 fokban állt a borospult... A magyar borok egyik ellensége az üzletek maguk.

Rock'n Roll

(#102) F-ECT$ válasza Integra (#100) üzenetére


F-ECT$
titán

Napi fogyasztásra én is az 1000 ft körüli borokat szoktam venni, bár nekem az év nagy részében inkább sör van betárazva, főleg mivel a pesti lakásoban nincs pince, ahol jó hőfokon tudnám tárolni, a hűtő meg eléggé tönkreteszi.
Viszont ha ki akarok rúgni a hámból, akkor be szokott figyelni 6-8000 ft-os bor is, drágább azért ritkán, bár ittam már 3000 ft/dl-ért is bort (termelői ár).

Dive ever, work never.

(#103) divot válasza F-ECT$ (#102) üzenetére


divot
veterán

Én a Mayer Kopárnál szoktam megállni, ennél többet nem szívesen áldozok borra.

(#104) F-ECT$ válasza divot (#103) üzenetére


F-ECT$
titán

Én meg kb itt [link] :D

Dive ever, work never.

(#105) divot válasza F-ECT$ (#104) üzenetére


divot
veterán

Jut eszembe: egyszer vettem egy üveg Gere Kopárt, és az akkor 6000 forint volt. :)

(#106) as_Rock válasza divot (#105) üzenetére


as_Rock
őstag

Az jó régen lehetett:D

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#107) divot válasza as_Rock (#106) üzenetére


divot
veterán

Nem olyan régen: márciusban szállították ki a tavalyi megrendelést.

(#108) as_Rock válasza lajafix (#99) üzenetére


as_Rock
őstag

Nem tudom, mennyi most a teleki?
6-700-ért már esti vacsimellé-bornak ott vannak a csílei, meg ausztrál, amcsi borok, ugyanolyan egyszerűek mint a Teleki, de nekem jobban bejönnek :R

Integra:
Azt, hogy sumákol-e fene tudja, rengeteg módszer van amit sokan észre se vesznek, ami engem zavar, az a rengeteg felvásárolt szőlő, ami egy bizonyos szintnél magasabbat lehetetlenné tesz.

divot:
Jah, előrendelt Kopár, az más, úgy korrekt az ár, sőt bortársaságnál most valamivel még alatta is van az ára (igaz a 2004-es évjárat....:( )

[Szerkesztve]

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#111) divot válasza as_Rock (#108) üzenetére


divot
veterán

Azért a kíváncsiság kedvéért rendeltem ebből a 2004-esből is. :)

A chilliei borokat én is bírom, főleg a Cabernet Sauvignonjaik jók. És milyen rohadt olcsók.

(#112) Integra válasza as_Rock (#108) üzenetére


Integra
titán

mondjuk az milyen sumákolásnak számít szerinted ha valaki annyi bor palackozására kap engedélyt, amennyi bor összesen, ha kifacsarod az utolsó szőlőtőkét villányban, akkor sincsen? szerinted mit öntenek bele? és honnan jön?
többet erről nem mondok.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#113) Integra válasza lajafix (#101) üzenetére


Integra
titán

telekit metro-ban általábban.
fehér borokat meg családi pincészetből

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#114) lajafix válasza as_Rock (#108) üzenetére


lajafix
addikt

chilét még nem próbáltam, az amcsi meg ausztrál meg nem ízlett ebből a kategóriából...:))

Rock'n Roll

(#115) lajafix válasza Integra (#113) üzenetére


lajafix
addikt

Kösz, gondolom a metroban elég jól pörög a készlet.

Rock'n Roll

(#116) Integra válasza lajafix (#115) üzenetére


Integra
titán

igen, ráadásul most már külön borosztály, leválasztották az ital osztályról is.
de elég nagy idióta a borbeszerző az igazgatóságon, csupa méregdrága külföldi bort rendel be, csomó magyart meg kiszór...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#117) divot


divot
veterán

Ma estére egy Gere 2005-ös Portugeisert tartalékoltam. :)

(#118) nyávogi válasza divot (#117) üzenetére


nyávogi
tag

Hááát... szégyenlem, mivel sosem tettem ilyet, de ma kénytelenek voltunk kiönteni a frissen nyitott bort :( Egyszerűen ihatatlannak bizonyult. 2005-ös Portugeiser ez is, csak Bock Leginkább az ecethez állt közel, sosem ittam ennyire rossz bort. Remélem, te jobban jársz Gerével

És bár kerestem a Dula-féle bort, de sajnos nem találtam a Tuskóban (=tesco)..

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#119) divot válasza nyávogi (#118) üzenetére


divot
veterán

A Gere nem rossz.
Egyébként egyszer már én is szívtam Bock borral, valami cuveé volt ihatatlan, de már nem emlékszem a nevére és az évjáratára.

Egyébként meg épp ma voltam egy nem budapesti Tescoban, és más borok voltak leakciózva, gondolom ezért nem találtad a Dulát. Viszont én veszek belőle holnap egy nagyobb tételt, mert ha összesen 2400 palack készült belőle, akkor érdemes tartalékolni.

Ja, és a borhoz vettem borseprős sajtot, rozskenyérrel majszolom, némi kis zöld, erős húsú fűszerpaprikát harapok hozzá, azt egy órája szedtem apósomék kertjében.

Szóval elvagyok. :)

(#120) Integra válasza nyávogi (#118) üzenetére


Integra
titán

ne aggódj, nem vagy egyedül, kiöntöttem már én is pár üveggel, főleg francia borokat:DDD
elképesztő mit merészelnek bornak palackozni egyesek
mára egy 2002-es móri tramini lett a befutó:)

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#121) nyávogi válasza Integra (#120) üzenetére


nyávogi
tag

kútba azért nem fogok vetődni :) inkább 2002-es Tóth István-féle Egri Bikavérrel vígasztalom magam :) Én Fr.o-ban, az Elzász vidéken ittam valami egészen borzasztó borokat. A sörök ott sokkal jobbak, igaz majd' minden második gazda komlót termeszt..

Divot: ha adsz tippet melyik tecsóban keressem, még megpróbálnám a Dulát. Póluban mindenesetre nem volt, végignéztük.

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#122) divot válasza nyávogi (#121) üzenetére


divot
veterán

Én a XVII. kerületiben vettem.

(#123) as_Rock válasza Integra (#112) üzenetére


as_Rock
őstag

Jaja, úgylátom egyről beszélünk.
Számomra az is vicces, amikor Gere közli, hogy a Kopár az egy fantázia-/márkanév és nem azt jelenti, hogy a Kopárból származik az egész bor :W
De az is megérne egy misét, hogy nagy borászoknál miért találni egy hátsó raktárban borsűrítő szerkezetet... Méghogy terméskorlátozás, meg dűlőszelekció... :(

Dulabor 1,1k körül volt így inkább Tóth Bikát vettünk kevéske küvecsünkből :O :D

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#124) Integra válasza as_Rock (#123) üzenetére


Integra
titán

na pont ezért nem iszom a boraikat soha.
sokkal finomabbakat csinálnak a kis családi pincészetek 35-40 hektáron.
a gere meg a bock meg a többi ilyen, ezt nagyon jól tudja, pont hogy őket igyekeznek ezért ellehetetleníteni és tönkretenni...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#125) F-ECT$ válasza Integra (#120) üzenetére


F-ECT$
titán

Az nem lehet, hogy a bor jó volt, csak palackozáskor, tároláskor történt hiba?

Dive ever, work never.

(#126) Integra válasza F-ECT$ (#125) üzenetére


Integra
titán

nem hinném, de persze nem kizárható.
a metroban gyorsan pörög a készlet, mivel kartonszámra viszik a kereskedések a borokat.
amúgy pedig tényleg hihtetetlen pancsokat árulnak borosüvegben.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#127) lajafix válasza F-ECT$ (#125) üzenetére


lajafix
addikt

én is erre tippelnék. Az általános célú - tehát nem bor- üzletek nagyjának gőze sincs arról, hogy a bor nem kóla.

Rock'n Roll

(#128) as_Rock válasza lajafix (#127) üzenetére


as_Rock
őstag

Úgyám :( , de láttam én olyan borüzletet is, ahol a borok mögött telenyomták lámpákkal, mert milyen szép, ahogy átmegy rajta a fény :O az, hogy melegszik eszükbe se jutott :D

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#129) ngabor2


ngabor2
nagyúr

''hirtelen felindulásból'' magamba töltöttem egy üveg kiskunhalasi kékfrankost a szőke pincészetből. ennek eredményeképpen eléggé át kellett néznem ezt a hsz-t helyesírásilag, valamint úgy döntöttem, hogy ma este már nem nézem meg a modkert :D

viszont eddig még nem volt olyan, hogy egy egész üveg lecsúszott volna (részben kólával... bocs).

(#130) divot válasza ngabor2 (#129) üzenetére


divot
veterán

Ez a kiskunhalasi kékfrankos nagyon veszélyesen hangzik. :DDD

(#131) as_Rock válasza divot (#130) üzenetére


as_Rock
őstag

''Aranyháromszög'':DD

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#132) lajafix válasza as_Rock (#131) üzenetére


lajafix
addikt

Boldogult fiatalkoromban, 10éve átautóztam az egész háromszögön. Én annyi cukorlerakatot még sehol sem láttam az életben. Volt egy cikk, hogy a térségben lakók cukorfogyasztása 2 tonna / fő /év volt akkor...

Rock'n Roll

(#133) divot


divot
veterán

Ma este bozsolé. A francia parasztok bora. Márpedig a francia parasztok tudják, hogy mi a jó. ;)

(#134) ngabor2 válasza divot (#130) üzenetére


ngabor2
nagyúr

szerinted is? ma délelőtt még kóválygott kicsit a fejem, de egyéb probléma nem volt.

(#135) divot válasza ngabor2 (#134) üzenetére


divot
veterán

A homoki borokat illik némi kétkedéssel fogyasztani. ;)

(#136) lajafix válasza divot (#135) üzenetére


lajafix
addikt

A Frittmann egész jó.

Rock'n Roll

(#137) F-ECT$ válasza lajafix (#132) üzenetére


F-ECT$
titán

Én meg ott éltem (a szüleim még most is ott élnek, én már inkább Pesten), és kurva sokan hoztak kóstolót a ''boraikból'' :D

Dive ever, work never.

(#138) lajafix válasza F-ECT$ (#137) üzenetére


lajafix
addikt

ízlett? ;]

Rock'n Roll

(#139) F-ECT$ válasza lajafix (#138) üzenetére


F-ECT$
titán

Hát gondolhatod :D Egyébként van egy-két ismerősünk, akik tényleg jó bort csinálnak, de ők nem is kínálgatják fűnek-fának, hanem csinálnak kb 1000-1000 litert és az elfogy 1 év alatt.

Dive ever, work never.

(#140) divot válasza F-ECT$ (#139) üzenetére


divot
veterán

Ma este Villányi Olaszrizling a Güntzer pincészetből. :)

(#141) lajafix válasza divot (#140) üzenetére


lajafix
addikt

Milyen volt halljuk! akarom mondani lássuk. Az olaszrizling a kedvencem, persze a balatoniak. A SzentGyörgy hegy a világ közepe! :))

Rock'n Roll

(#142) divot válasza lajafix (#141) üzenetére


divot
veterán

Kellemes volt, de ittam már sokkal jobb rizlinget.

Tegnap viszont ebből a Tesco-s akciókészletből egy üveg 2002-es Balatonboglári barrikolt cabernészavinyont bontottunk föl a Garamvári szőlőbirtokról, és olyan finom, hogy ma megyünk Tescoba venni még néhány üveggel.

Ha valamelyik ismertebb borász adná ugyanezt, minimum 2500-3000 forintot elkérne érte. Így viszont 800 forintért lehet kapni, és tényleg nagyon jó.

[Szerkesztve]

(#143) as_Rock válasza lajafix (#141) üzenetére


as_Rock
őstag

Kóstolj meg 1-2 somlóit is, pl. Györgykovács, Fekete Béla :C

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#144) divot


divot
veterán

Tegnap volt szerencsém megkóstolni Tiffánék Pinot Noir Világbajnokságon aranyérmet nyert 2000-es borát, hát valami istencsászár.

(#145) lajafix válasza as_Rock (#143) üzenetére


lajafix
addikt

Nekem kicsit savas Somló. Meg drága. :))

Rock'n Roll

(#146) F-ECT$


F-ECT$
titán

Azt hiszem lassan nálam is eljön a boros szezon, szóval ha hazaérek, akkor keresek valami jó kis szezonindító üveg vörösbort :)

Dive ever, work never.

(#147) lajafix válasza divot (#142) üzenetére


lajafix
addikt

én azt nem értem, hogy minek a Balaton környékén vörössel kísérletezni, ahelyett hogy teleültetnék az egészet rizlinggel? Vica versa azt sem értem minek van Villányban fehér?

Rock'n Roll

(#148) divot válasza lajafix (#147) üzenetére


divot
veterán

Ő, izé, nem értelek.
Villányban fehér? Villányban 1995-óta tiltják a fehér szőlő telepítését, mivel ott a vörös a hagyományos. Nem beszélve arról, hogy a villányi vörös borok most már nemzetközi versenyeken is nagyon szép eredményeket érnek el, holott még fiatal szőlőkről van szó.

(#149) lajafix válasza divot (#148) üzenetére


lajafix
addikt

Akkor a Villányi Olaszrizling, amit pár napja ittál vörös volt? :))

Rock'n Roll

(#150) divot válasza lajafix (#149) üzenetére


divot
veterán

Mint írtam: 1995-től nem lehet újakat telepíteni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.