Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-30 14:13:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4701) Flashget válasza Voice24 (#4699) üzenetére


Flashget
félisten

De azzal legyél tisztában, hogy az asztali BD lejátszók elsősorban optikai lemezek lejátszására készültek.Minden más tudásuk efelett ajándék.
Aki többnyire HDD-ről mindenféle formátumot akar lejátszani, annak fölösleges ilyet venni, mert a média lejátszó képességei elmaradnak egy cél eszközétől.
Média lejátszón én nem akarnék BD lemezt lejátszani...BD lejátszó meg nem kezeli az ISO-t.

Realme GT Master Edition

(#4702) Vikthor válasza mamago1972 (#4697) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Denon DBP-2012UD playerem volt, ha csak blurayt akarsz lejátszani meg cd-t akkor okés, de sajna súlyos hibái vannak amit még firmware updatekkel sem lehet orvosolni. Ez a 200e+os katgória csak Oppo playerről szól jelen pillanatban ahogy látom. Én egy Sony S790-re cseréltem le ami jóval fürgébb és használhatóbb bluray filmek terén.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#4703) Voice24 válasza Flashget (#4701) üzenetére


Voice24
őstag

Persze, tisztában vagyok vele, hogy egy blu-ray lejátszót elsősorban a lemezek lejátszására építenek meg, de ha már rakják melléjük ezt az "ajándékot", akkor azt is el kell fogadni, hogy valakinél ez (vagyis az "ajándék" mennyisége és minősége) is szempont, amikor ilyesmit akar venni.
Nekem pl. még csak 5 db bluray filmem van (pontosabban 6, mert az egyik dupla filmes kiadás), viszont van közel 200 dvd-m, és igencsak értékelem, hogy ezeket ugyanazon a cuccon tudom lejátszani, mint a mostanában már előnyben részesített "kölcsönzött" filmeket. Nem vagyok sem videofil, sem audiofil, a cuccaim sem nagy számok, de nekem (egyenlőre) megfelelnek.

(#4704) Mercutio_ válasza BBéci (#4700) üzenetére


Mercutio_
félisten

Csak halkan jegyzem meg, hogy ugyanez volt a szöveg annó a DVD-lejátszók idején is, aztán érdekes módon megtudták oldani, hogy gond nélkül játszották mind a dvd-re kiírt, mind a HDD-n tárolt és rádugott DivX/XviD filmeket, kezelték a többféle külső feliratot.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4705) BBéci válasza Mercutio_ (#4704) üzenetére


BBéci
titán

Bizonyára így van, de attól még nem lehet követelni semmi egyebet az optikai lemezek lejátszásán kívül.
Szintén halkan jegyzem meg, hogy a vizuális eligénytelenedés az említett formátumokkal indult el. Ahogy én tudtam ragaszkodni a DVD-video formátumhoz, úgy bárki más is megtehette volna. Semmivel nem került többe a beszerzése, mint a szutyok diviksznek. Igaz, csak egy film fért rá az 50-60 forintos írható DVD-re.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4706) digikábeles válasza Voice24 (#4699) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Azért egy okos bluray lejátszönak megkérik az árát, az enyém pl. 90 ezer volt két éve, de nem bántam meg hogy megvettem.

(#4707) koncsik válasza Vikthor (#4702) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Én elégedett vagyok ezzel a Denon-nal, írott SACD-t is lejátszik, DVD Audio, stb. Természetesen minden szubjektív, nekem kellett az analog 5(7).1 kimenet. Nem panaszkodom. Majd ha 50 leszek, megkérem a családot, hogy az aktuális Oppo-val ajándékozzanak meg. :DDD

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#4708) mamago1972


mamago1972
tag

Köszönök minden hozzászólást. Lemezeket lejátszani legyen képes, bármilyen írottat is. Ezt nem mondtam. Mostani lejátszó nem birkózik meg az írt BD lemezzel, ezen már túl vagyok. Legyen halk, gyors és kadencia helyes, minden tekintetben. Legyen szép, ha lehet ilyet mondani. Denont azért preferálom, mert erősítőm is az. Nem akarok hálózaton keresztüli lejátszással foglalkozni, már nem. Kiírom lemezre és azt teszem bele. Sokan preferáljátok a piot, nekem is van egy ilyen dvd lejátszó. Hibátlan. Most BD-ben keresem a nekem megfelelő készüléket.

[ Szerkesztve ]

Do I make myself clear?

(#4709) blakey válasza mamago1972 (#4708) üzenetére


blakey
titán

Pioneer a megfelelő készülék v. az Oppo, a többivel nincs jó tapasztalatom. Nekem is Denon az erősítőm de pio a lejátszó. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4710) mamago1972 válasza blakey (#4709) üzenetére


mamago1972
tag

Tuti a pio? Kurot ismertem, azt nem lehet felül múlni. :)

Do I make myself clear?

(#4711) mamago1972 válasza blakey (#4709) üzenetére


mamago1972
tag

Oppo melyik?

Do I make myself clear?

(#4712) mamago1972 válasza mamago1972 (#4711) üzenetére


mamago1972
tag

És melyik pio? Árak tekintetében nagy a különbség. :)

[ Szerkesztve ]

Do I make myself clear?

(#4713) Flashget válasza mamago1972 (#4712) üzenetére


Flashget
félisten

az árak ki is fejezik a tudást..
30-40K a belépő szint, 70-80K egy másik kávézó már.

Realme GT Master Edition

(#4714) mamago1972 válasza Flashget (#4713) üzenetére


mamago1972
tag

Az nem gond, látom itt mindenki pio párti. :)

Do I make myself clear?

(#4715) Mercutio_ válasza BBéci (#4705) üzenetére


Mercutio_
félisten

Egy 1-1.3GB-s rip kepminosege nem volt rosszabb mint egy gyári dvd-é, amit BD-röl készítettek az meg akár jobb is lehetett :U
Egyik barátunk több száz gyári dvd-vel rendelkezik, de még az árvíz előtt bespajzolt vinyókat és arról nézi a kedvenceit, akkor ő most igénytelen?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4716) dgyuri0123 válasza Mercutio_ (#4715) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Egy 1-1.3GB-s rip kepminosege nem volt rosszabb mint egy gyári dvd-é, amit BD-röl készítettek az meg akár jobb is lehetett"

Ezzel nagyon egyet kell, hogy értsek, mert szerintem is egy 1.5-2 GB-os BDrip sokkal élvezhetőbb, mint egy eredeti DVD. Számomra legalábbis. :K
Ezért nem is foglalkozom DVD-vel, ha új "beszerzésre" kerül sor. Sok helyet foglal, nagyon életlen és fakó, egy BD-ről rippelt verzióhoz képest. Persze, ha ott áll a polcon a DVD lemez, az egy dolog.

A DVDrip már más tészta. Az már nálam is kiveri a biztit, főként a 700 MB-os fostalicska "minőségű" rilizek.

"csak a zene van"

(#4717) BBéci válasza Mercutio_ (#4715) üzenetére


BBéci
titán

Egyet árulj el! Milyen felbontásúak azok a DVD ripek?
Segítek.
640x336, 624x352, 544x400 képpont, a bitrátájuk 1000-1200 kbps. Ezek pontosan a fostalicska minőséget képviselik, ahogy előttem szóló topiktársunk nevezte. Aki ilyeneket néz 5000 kbps-es, 720x576 felbontású DVD-Video helyett, az bizony igénytelen.

(#4716) dgyuri0123
DVD ripekről volt szó, amik minősége szerinted is vállalhatatlan. Viszont BD-ből - szerintem - minimum a 720p, annál lejjebb nem adom, inkább tévéműsort nézek, vagy könyvet olvasok.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4718) Vikthor válasza Mercutio_ (#4715) üzenetére


Vikthor
nagyúr

igen jól írod, az.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#4719) Mercutio_ válasza Vikthor (#4718) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ahha, tehát a dvd-n lévő film az jó, de ugyanaz lementve hdd-re hirtelen szar lesz eeeeeertem, no comment :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4720) BBéci válasza Mercutio_ (#4719) üzenetére


BBéci
titán

Mutasd meg, hol írtam ilyen böszmeséget?
Rendszeresen, mindenféle topikokban és személyesen is javaslom emberkéknek az optikai adathóhordozókon lévő filmek merevlemezre másolását. De nem lebutítva, hanem ISO formában, vagy bármilyen másban, ami érintetlenül hagyja az eredeti tartalmat.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4721) Mercutio_ válasza BBéci (#4720) üzenetére


Mercutio_
félisten

Khm, nézd meg kire reagáltam :R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4722) BBéci válasza Mercutio_ (#4721) üzenetére


BBéci
titán

Azt később vettem észre, viszont nem válaszoltál az én felvetéseimre.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4723) Mercutio_ válasza BBéci (#4717) üzenetére


Mercutio_
félisten

Így saccra arányaiban annyival gyengébbek a dvd - ripek az eredetitől mint a 720p - s bd ripek a bd-töl, és két dolgot ne feledjük :
1. Ez addig volt így amíg nem bd-röl készültek az xvid rip-ek, de ha jól rémlik dvd-röl is lehet 720x576-os xvid ripet csinálni :U
2. Amikor ezek a ripek fenykorukat éltek a többség még nem 42" fullHD - n nézte őket :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4724) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Az tetszik az egészben, hogy csupa olyan dolgon vitáztok ami a legfontosabb egy asztali optikai eszköz megvásárlásánál. A menünyelven és médiaszolgáltatásokon kívül senkit nem érdekel az ég világon a futómű és a táp minősége esetleges DAC típus, vagy hosszútávú üzemképes működés.

Röviden tömören ezt nevezem tudatos vásárlásnak!

"in medias res"

(#4725) BBéci válasza Mercutio_ (#4723) üzenetére


BBéci
titán

72 centis Trinitron tévémen is bántóan vacaknak találtam a DVD-ről készített divikszek képminőségét, ezért ragaszkodtam a DVD-video formátumhoz. Amikkel találkoztam, kivétel nélkül csökkentett felbontásúak voltak, hozzáteszem, én egyetlen olyat sem töltöttem le, ismerősöktől került hozzám néhány, de percek után kivettem a lejátszóból.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4726) Zanik


Zanik
addikt

Na, úgy tűnik mégiscsak zajos a BDP-160-as mechanikája: :((

http://www.av-online.hu/lejatszo/pioneer-bdp-160-3d-blu-ray-lejatszo-teszt_1012/2

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#4727) BBéci válasza Zanik (#4726) üzenetére


BBéci
titán

Annyira kis fingilingi készülék, nem csoda, hogy megoldhatatlan a zajszigetelése. Ráadásul a kasztni átveszi a rezgést és felerősíti.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4728) blakey válasza Zanik (#4726) üzenetére


blakey
titán

Az enyém nem zajos és a 150-es sem volt az, bár az egy picit hangosabb volt bekapcsolás után. Érdekes, hogy eredeti ára 54900, akciós meg 44900, :) 40 ezerért már több helyen lehet kapni teljesen hivatalosan Basys garanciával.

Megj.: az előlapja szálhúzott aluminiumot utánzó műanyag, nem aluminium.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4729) BBéci válasza blakey (#4728) üzenetére


BBéci
titán

A cikk végén olvasható árakat a Basys adta meg.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4730) digikábeles válasza BBéci (#4727) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Ebből is látszik, hogy a régi nagy nevű cégek már csak árnyékuk önmaguknak.

(#4731) BBéci válasza digikábeles (#4730) üzenetére


BBéci
titán

Az olcsósításnak ez az eredménye. Ettől függetlenül százszor inkább Pioneer, mint Samsung. Mondom ezt az F7500 kipróbálása után.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4732) Flashget válasza Zanik (#4726) üzenetére


Flashget
félisten

BDP-150 teszt ugyan onnan.

Realme GT Master Edition

(#4733) Csabroncka válasza digikábeles (#4730) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nem értem, mennyivel többet kellene -elsősorban minőségben- nyújtania egy belépő kategóriás BD lejátszónak?

Köztudott, hogy a legtöbb gyártó nem feltétlen a szolgáltatásokat csorbítja, hanem az alkatrészeken és azok minőségén spórolnak!

itt van a felsőház, bár linkelhettem volna denont is akár, mert a prémium kategóriában szerintem ők is ott állnak....

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#4734) blakey válasza Flashget (#4732) üzenetére


blakey
titán

Nálam volt mindkettő, egyszerre, egyidőben is. 160-as csendesebb volt, valamivel jobb volt a hálózatkezelése, gyorsabb volt, de ez nem olyan nagy előny, esetleg még egy-két formátummal többet tudott. Összeségében, ha kettő közül kéne választani akkor a 160-ast választanám. Minden gyári firmware-re vonatkozik.

(#4730) digikábeles
Kategóriájában az össze lejátszót felülmúlja, sőt, pedig külsőleg vannak lejátszók amik jobban tetszenek.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4735) digikábeles válasza Csabroncka (#4733) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Minőségben semmit, mert nincs számottevő különbség. Ez a digitális technológia velejárója. Nagy minőségi különbségek az analóg tévéknél, és a vhs magnóknál volt, de az a korszak már elmúlt.

(#4736) BBéci válasza digikábeles (#4735) üzenetére


BBéci
titán

Óriási tévedésben vagy, ugyanis a Blu-ray lejátszók képminőségében jelentős különbségek vannak. Sőt, a hangjukban is.
A tévéket meg hagyjuk, a jelek szerint azokról sincs tapasztalatod.

(#4734) blakey
Nem modellsorozat hangos, hanem példányfüggő. Egy raklapról kibontasz ötöt, kettő hangosabb a másik háromnál. De alapvetően biztosan zajosabb egy 150/160-as, mint a magasabb sorozatszámúak. Éppen az este elmondottak miatt.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4737) spiky03 válasza BBéci (#4736) üzenetére


spiky03
veterán

Nekem is zajos pl a 150-es a lemezekkel az elején.
Egy idő után elcsendesül. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#4738) Csabroncka válasza digikábeles (#4735) üzenetére


Csabroncka
addikt

"Minőségben semmit, mert nincs számottevő különbség. Ez a digitális technológia velejárója."

Nagy tévedésben vagy, de mint már mondtam veled kapcsolatban korábban is, értelmetlen vitákba nem bocsátkozom!

"in medias res"

(#4739) digikábeles válasza BBéci (#4736) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Ezek leginkább beleképzelt különbségek. De mindegy, nem kívánok vitatkozni sem veled, sem Csabronkával.

(#4740) Vikthor válasza digikábeles (#4739) üzenetére


Vikthor
nagyúr

majd nézz meg egy 3-4 milliós digitális komplett házimozirendszert és egy 200-300e-es digitális rendszert, és rájössz az öngólodra...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#4741) BBéci válasza digikábeles (#4739) üzenetére


BBéci
titán

Na persze. Mert Neked annyi tapasztalatod van a különféle Blu-ray lejátszók képminőségének összehasonlítása terén, hogy akár könyvet is írhatnál róla.
Szerintem halovány szellentésed sincs az egészről.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4742) slidy


slidy
újonc

Most vettem egy Sony BDP-S1100-as bluray lejátszót és kapásból csalódnom kellett, mert nagyon válogatós mkv lejátszás téren. Erre fel is voltam készülve, amit viszont nem értek, hogy hogy lehet, hogy ugyanazt az mkv fájlt nem játssza le a lemezről (File corrupted or unsupported hibaüzenet), de simán lejátssza, ha a külső vinyóról próbálkozom USB-n át? Lehet ezzel valamit csinálni, vagy vegyem tudomásul, hogy ez van? (Pont az lett volna a cél, hogy lemezről tudjak lejátszani, a HDD-s megoldáshoz felesleges a lejátszó, azt a tévém is tudja.)

(Utóbbi esetben valakinek szinte bontatlan Sony BDP-S1100 áron alul? :P)

Előre is köszi bármiféle választ :)

(#4743) blakey válasza slidy (#4742) üzenetére


blakey
titán

Nem mindegy, hogy miként van megírva a lemez, adatlemezként, UDF-ként, stb. Újraírható lemezzel próbálkozz, hogy melyik megoldást szereti, ha vinyóról viszi akkor lemezről is kéne, feltéve, hogy ezen része nincs tíltva.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4744) jeni válasza slidy (#4742) üzenetére


jeni
félisten

ha most kéne gondolkodnom,hogyan tovább akkor gyorsan lecserélném 3 napon belül egy Pioneer cuccra vagy Samsung F6500-ra

(#4745) slidy válasza jeni (#4744) üzenetére


slidy
újonc

Visszamentem a boltba még aznap az egyik mkv-vel, de a Samsung F6500 se vitte...

(#4746) slidy válasza blakey (#4743) üzenetére


slidy
újonc

Köszi, ennek utánajárok, lehet, hogy az UDF írás teszi be neki a kaput... csak az IMGBurn egy bizonyos méret felett elvileg csak úgy ír ki fájlt, legalábbis az eddigi tapasztalataim szerint.

(#4747) Flashget válasza slidy (#4746) üzenetére


Flashget
félisten

adatként írd ki vele (betallózod sima fájlként) UDF 2.50 módban írd ki.
nálam így simán mennek az 50GB-os BD-RW lemezről az mkv fájlok van, hogy többet is rápakolok és nincs gondja a pionak vele.
Arra kell figyelni, hogy az mkv Level 4.1 legyen!

Realme GT Master Edition

(#4748) Aurig@ válasza slidy (#4746) üzenetére


Aurig@
őstag

Én BD lemezre a legkisebb fájlokat is UDF 2.50 formátumban írom ki, lehet 50, 100 megás vagy 10-15 esetleg 25-30 GB-os fájl! Simán viszi a lejátszó, igaz nem Sony, vagy Pionner-om van, hanem egy LG BP620, de ettől függetlenül hibátlanul játszik lemezről. Nem hinném, hogy nála az UDF lenne a hiba, bár nincs kizárva.

[ Szerkesztve ]

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#4749) slidy


slidy
újonc

Hülyeségeket beszéltem, pont nem UDF-ben írtam ki eddig, mert én marha nem figyeltem, hogy újratelepítés után visszaállítsam az IMGBurnt, de most átállítottam, kipróbáltam és így simán viszi az mkv-t a lejátszó, szóval nagyon köszi a közreműködést, probléma elhárítva :-)

(#4750) aTe014


aTe014
aktív tag

Srácok, az a lejátszó (Philips BDP7750) hibája lehet, hogy a duplarétegűdvdre kiírt mkv-be nem tudok belepörgetni, és a 2órás filmet csak 1percesnek olvassa be? (képen)
A filmet lejátssza végig hiba nélkül, tökéletesen, csak az az 1perc után megáll a kijelzőn a másodperc számláló is és belepörgetni sem bírok.
IMGBurn-nel írom ki én is a dvd-ket, ha esetleg ott lehet valamit állítani ennek orvosolása érdekében, akkor légysziii segítsetek. :)

i14Pro

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.